Raadsvergadering trok grote publieke belangstelling Uit de Raad van Rhenen t Oorzaak: verpachting grasland in Achterbergse meent Gemeente streeft naar bevordering industrie Meerdere gegadigden Hilt A J Uw bril een sieraad DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 28 FEBRUARI 1964 Nr. 17 De vergadering van de gemeenteraad van Rhenen, die dinsdagavond ten gemeentehuize plaats vond trok een zeer grote publieke belangstelling in verband met de verpachting van een tweetal perceeltjes grond in de Achterbergse Meent. Bij raadsbesluit van 19 november 1957 waren namelijk met ingang van 1 januari 1958 aan M. van den Broek verpacht twee percelen grasland in de Achterbergse Meent, ter grootte van respectievelijk 1.80 en 1.70 ha. Om redenen van het binnenkort bereiken van de 65-ja- rige leeftijd heeft M. v. d. Broek verklaard ingaande 1 januari 1964 afstand te doen van de pacht van de twee percelen grasland, onder voorwaarde, dat het perceel ter grootte van 1.80 ha met ingang van die datum zal worden verpacht aan M. Groeneveld en aan G. van Laar het perceel ter grootte van 1.70 ha, beide voor de tijd van zes achtereenvolgende jaren. Overeenkomstig het advies van de Meent commissie stelde het college dit aan de raad voor. c. In voormeld verband bleek de wen selijkheid dat de commissieleden nog meer persoonlijk op de hoogte zijn van de realitieve urgentie der ver schillende gegadigden. d. Enkele besluiten van b. en w., na overeenkomstig advies van de com missie, kwamen de leden van de raadscommissie minder gelukkig voor of waren getuigend van een niet-consequent doorgevoerde ge dragslijn. juist die enkele gevallen zijn bekend, zeker aan hen die zich bezwaard voelen. e. De indruk van de raadscommissie is, dat een grotere openheid van de te geven en gegeven adviezen of te ne men en genomen besluiten juist ook tegenover hen, die moesten worden teleurgesteld, kan bijdragen tot een beter begrip tussen overheid en bur gerij. f. Mogelijk hebben ambtenaren in ge meentedienst te grote voorkeur ge noten bij de toewijzing, terwijl in dit verband - niet ten onrechte - ge klaagd werd over gebruikmaking van ambtelijke voorwetenschap. Conclusie De raadscommissie kwam eenstemmig tot de navolgende beoordeling en con clusies 1. Bij de grote, aanhoudende woning nood heeft de commissie veel en moei lijk werk gedaan en verdienstelijke prestaties geleverd. 2. Niet is gebleken, dat de commissie bij de uitoefening van haar taak en bij de uitbrenging van haar adviezen personen heeft bevoordeeld of achtergesteld op grond van geloofsovertuiging, levens beschouwing of politieke richting van de betrokkenen. 3. Voorzover zekere aanmerkingen zyn te maken over moeilijk begrijpelijke en minder gelukkige adviezen of optreden ten opzichte van de woning zoekenden, ander hoog gelegen punt in Rhenen. Voor het basisstation is maar een ge bouwtje van circa 2x2 meter nodig, maar voor het spannen van de tui- draden voor de mast is een belangrijk grotere ruimte nodig. Geschikt hier voor is het perceeltje tuingrond aan de Nieuwe Veenendaalseweg, tussen de woningen nrs. 152 en 162. Dit perceeltje grond zal voor 75 jaar in erfpacht wor den uitgegeven. De heer Klaassen vond de berekende grondprijs van 6,per meter en daar door de erfpachtscanon van 189,per jaar wel aan de lage kant, doch kon zich er verder wel mee verenigen. Ontslag onderwijzer Aan de heer J. de Waal werd in ver band met zijn benoeming elders, eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere Bantuinschool. De heer Scholte vond het erg jam mer dat het verloop aan deze school zo groot is. Aankoop grond te Achterberg Reeds geruime tijd heeft W. van Roe kei te Achterberg getracht zijn op de hoek van de Achterbergsestraatweg ge legen perceel in bouwexploitatie te brengen. Dit perceel is in het uitbrei dingsplan bestemd voor woningbouw; alvorens de geprojecteerde bebouwing kan worden gerealiseerd dienen echter de in het uitbreidingsplan voorgeschre ven voorzieningen te worden aange bracht. Doordat geen andere bouwter reinen door deze voorzieningen worden gebaat, drukken deze geheel op het per ceel van Van Roekei. Eigenaar heeft dan ook herhaaldelijk gevraagd om een wijziging van het uit breidingsplan te bevorderen, teneinde het in exploitatie brengen van zijn grond te vergemakkelijken. Dit was echter niet mogelijk, temeer daar ge noemde eigenaar bij het tot stand ko men van het uitbreidingsplan geen be zwaren heeft ingediend, terwijl het col lege de voorgeschreven voorzieningen bij een toenemende bebouwing in Ach terberg zeker nodig achten. HET „CATS"HUIS AMBTSWONING VAN PREMIER MARIJNEN Een exterieur- en enkele interieuropnamen van het „Cats"huis in Den Haag, dat door de Nederlandse regering is aangekocht als ambtswoning voor de minister president. Behalve de exterieuropname van het prachtige gebouw zien we nog in terieuropnamen van de eetkamer (nr. 2), de zgn. „herenkamer" (nr. 3) en een fraai kastje in de salon, weerspiegeld in een al even fraaie spiegel. kosten zijn belangrijk hoger dan die welke voor woningwetwoningen gel den, zodat de grond hiervoor niet bruik baar is en derhalve voor particuliere bouw bestemd zal moeten worden. De heer Klaassen meende dat dit voor Achterberg een goede zaak was omdat er nu daar een centrumvorming kan komen. Aan de muziekvereniging „Crescen do" te Eist werd evenals eerder aan ,Ons Genoegen' en „Oefening Baart Kunst" te Rhenen is gedaan een renteloos voorschot van f 2500, verstrekt voor aanschaf van instru menten. Grondaankopen In verband met het verbeteringsplan voor de Nieuwe Veenendaalseweg en de Oude Dijksestraat kocht de gemeente van een aantal aangrenzende eigenaren de hiervoor benodigde grondstroken. Met de overige eigenaren worden de onderhandelingen nog voortgezet, be houdens met een tweetal eigenaren waarvan moet worden aangenomen dat met hen geen overeenstemming kan worden bereikt. Voor de verbetering van de Nieuwe Veenendaalseweg werd in de vergade ring van december 1963 een krediet be schikbaar gesteld van 700.000,Daar de definitieve plannen gereed waren stelde het college de raad voor tot vast stelling hiervan over te gaan. had genomen van aansluiting bij Nove- gas. Hij had zo het gevoel dat men een spelletje poker had gespeeld en dat b. en w. van Rhenen met G.S. hebben ge pokerd zonder enig aas in handen te hebben. Brief De voorzitter zeide onder meer het persoonlijk zeer te hebben betreurd dat Novegas niet had gekocht. G. S. van Utrecht schijnen zeer voor de G.C.M. geporteerd te zijn geweest en één van H. W. F. Scholte (VVD) poker zonder aas de commissarissen van Novegas is lid van G.S. van Gelderland. Men vond de uitbreiding van het gasnet van Novegas schijnbaar niet van zoveel belang om er ongenoegen tussen G.S. van Gelder land en van Utrecht door te riskeren. In de eerste gesprekken leek er een reëele kans dat de aansluiting bij No vegas zou slagen. Wethouder Griffioen (AR) zei hier over dat dit stukjes grond betrof welke de gemeente in eigen beheer slechts zeer moeilijk zou kunnen bewerken en dat de oude pachter nog recht had op zes jaar pacht. Wethouder H. Griffioen (AR) in eigen be heer moeilijk ie bewerken De heer Kerkstra (CHU) zeide het wel eens te zijn met het voorstel, doch noemde nog v. d. Scheur en Hardeman, waaraan toch ook aandacht diende te worden geschonken. De heer E. P. van Dijk (Vrije Partij) betreurde het ten zeerste dat men deze twee perceeltjes weer afzonderlijk wil de gaan verpachten. Degene waaraan men nu een gedeelte gaat verpachten heeft reeds zestien stuks vee te weiden en de ander heeft 300 roeden grond en ook een boerderij met elf stuks melkvee en daarbij nog jongvee. De raad heeft die man (Groeneveld) indertijd boer gemaakt en nu moet men hem ook de kans geven en hem het boerenbestaan mogelijk maken. Daarom zou spreker het liefst zien dat de beide stukken aan Groeneveld werden ver pacht. De heer H. W. F. Scholte (VVD) hield een historisch betoog over beloften die jaren geleden al aan de familie v. d. Scheur zouden zijn gedaan en die nog steeds niet waren gerealiseerd. Hij was van mening dat dit er nu ook maar eens van moest komen, want de heer v. d. Scheur was al jarenlang gegadigde voor grond, maar het gaat hier ook al weer net als met de toewijzing van een wo ning, als je bijzonder netjes bent, dan wordt je niet geholpen. Twee voorstellen De heer Scholte kwam eigenlijk met twee voorstellen uit de bus en wel: v. Laar een perceel en v. d. Scheur een perceel, of het voorstel van het college aanhouden en dan v. d. Scheur ter compensatie 3.50 ha in de Meent, zodat daar dan maar wat minder moest worden ingeschaard. De heer Deen (PvdA) zag graag pre cies de motivering hoe het hier is ge weest met de toewijzing van dit stuk grond, maar hij was inderdaad van mening dat, als het voorstel van het college niet wordt geaccepteerd, er dan ook niets gebeurt. Dan houdt de huidige pachter het perceel nog zes jaar in pacht. De heer Scholte had in zijn be toog er echter al op gewezen, dat de gemeente als verpachter dan terug kan grijpen op art. 6. (Dit luidt als volgt: „De pachter zal het gepachte zelf als grasland gebruiken tenzij hem door de verpachter schriftelijk vergunning is verleend het land geheel of gedeeltelijk van bestemming te doen veranderen. Hij zal de pacht noch geheel, noch ge deeltelijk aan anderen mogen overdoen en het gepachte ook niet aan een ander geheel of gedeeltelijk in gebruik mogen geven en/of zulk gebruik toelaten zon der schriftelijke toestemming van de verpachter. Hij is voorts verplicht het gepachte bij het einde der pachtover eenkomst in goede staat af te leveren.") De heer Klaassen (CHU) vond het een weinig vreemde toestand, volgens hem was het zo dat de pacht wordt opgezegd of niet wordt opgezegd. Zegt men op, dan kan men er geen voorwaarden aan verbinden. Landbouwzaak Wethouder Griffioen was het er mee eens dat men op deze manier op de verkeerde weg was, maar hij was toch van mening dat men er dit keer in vredesnaam nog maar overheen moest stappen. W. Klaassen (CHU) niet in over eenstemming met te voeren landbouw beleid Naar de heer Klaassen zeide, was dit voorstel in geen geval in overeenstem ming met het te voeren landbouwbeleid. Hieruit trok de heer Deen meteen de conclusie dat hij er dan ook tegen zou zijn. Er werd in eerste instantie gestemd over het voorstel van de heer E. P. van D(jk om beide perceeltjes aan Groeneveld te verpachten, doch dit r - pi A Burgemeester Jhr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal streven naar bevordering industrie Van de Rhenense Middenstands Cen trale was op 13 februari een brief bin nengekomen betreffende de bevorde ring van industrie. De voorzitter stelde het zeer op prys dat de Rhenense Middenstands Cen trale dit verzoek had gedaan, dit is een steun voor wat men van gemeen tezede eigenlijk steeds heeft gewild. Men zal terugschrijven dat de inhoud van dit schrijven volkomen wordt ge deeld en dat men ook graag meer industrie wil. Niet goed geregeerd was, maar voor dat terrein zou men dan eigenlijk moeten proberen bepaalde in dustrieën aan te trekken die arbeids gelegenheid bieden aan een groot aantal mensen en toch maar weinig grond no dig hebben. De heer Klaassen zei hieromtrent nog dat de gemeente op dit gebied nooit of te nimmer enige medewerking had ge had van het provinciaal bestuur. Van de gelegenheid tot mondelinge toelichting maakten te Eist 10 en te Rhenen 16 personen gebruik, waar van respectievelijk 6 en 8 geen ge bruik hadden gemaakt van de mo gelijkheid tot schriftelijke indiening van bezwaren. Het totaal aantal „klachten" bedroeg dus 27. Met vooraf gevraagde en verkregen toestemming van alle ondervraagde personen, werden de onderwerpelijke gesprekken op een bandrecorder vast gelegd. Na de klachtenzittingen kreeg men van de voornoemde secretaris schrifte lijke rapporten omtrent de desbetref fende gevallen waarop men door de verhoorde personen was opmerkzaam gemaakt. Genoemde secretaris deelde de commissieleden desgevraagd mede, dat alle adviezen van de commissie een stemmig zijn gegeven en dat steeds bij de vergaderingen en beraadslagingen van de commissie één van de wethou ders als contactpersoon tegenwoordig was. Een viertal van de klachten had be trekking op aangelegenheden die vreemd waren aan de werkzaamheid van de te beoordelen commissie. De be trokkenen werden dan ook naar de klachtencommissie voor het gemeente lijk woningbedrijf verwezen. De overige klachten hadden alle be trekking op het niet toewijzen van ver langde woonruimte. In verband met het vertrouwelijk karakter van de mede delingen welke door de klagers zijn ge daan kon men deze klachten niet stuk voor stuk bespreken. is het college van burgemeester en wet houders van Rhenen zo niet geheel, dan toch voor een belangrijk deel daarvoor verantwoordelijk, enerzijds omdat het hier gaat om een zuivere adviescommissie, an derzijds omdat steeds één van de leden van dit college by de beraadslagingen aanwezig was en daaraan mede vorm en richting gaf. Voorzitter zeide dankbaar te zijn voor wat de commissie in deze had verricht, maar wat nu te doen. De raad moet de commissie die in december is benoemd en waarvan 2 leden hebben bedankt, aanvullen. Nieuwe commissie De heer E. P. van Dijk merkte op dat hij enkele jaren geleden al eens had gezegd dat men in Rhenen redeneerde dat men geen burgemeester heeft maar een regent. De feiten die er liggen en die ook in bedekte termen in het rapport stonden, waren voor hem aanleiding mee te wer- E. P. van Dijk (Vrye Party) geen burge meester maar regent ken om te komen tot een nieuwe com missie. Spreker had verwacht dat het college op 1 januari de commissie zou hebben laten beginnen. „Als E. P. er niet in gekozen was, was alles in orde geweest", zo voel ik het aan zei spreker. De heer Scholte merkte nog op, dat alle raadsleden in de betreffende verga dering de woningadviescommissie heb ben bedoeld, maar dat men allemaal te laat wakker is geworden. Men besloot derhalve de vorderingscommissie met 2 leden aan te vullen. Hierin werden be noemd de heren G. J. Verwoert en W. Klaassen. In de volgende vergadering zou de raad dan horen door wie het college zich van advies wil laten dienen. Bij de vaststelling van het getal we kelijkse lesuren vakonderwijs over 1964 merkte de heer Scholte op dat hij ook aan de lagere scholen graag een vak leerkracht voor lichamelijke opvoeding zou zien, maar zoals de voorzitter op merkte bleek het zeer moeilijk hier voor een geschikt iemand aan te trek ken. Uitgerangeerd Bij het punt benoeming gecommit teerden handelsavondschool, welke ge committeerden jaarlijks door de raad dienen te worden benoemd, had het col lege van b. en w. voorgesteld deze com missie gelijk vorig jaar als volgt samen te stellen: Mr. J. Deen; W. Klaassen en mej. I. Nijenhuis (voorzitster). De heer Klaassen bedankte echter. Hij wenste niet meer in deze commissie te worden benoemd, daar het vak Ne derlands, waarvoor het betreffende raadslid was aangewezen, niet monde ling wordt geëxamineerd. Hij voelde zich hierdoor volkomen uitgerangeerd. Eén der raadsleden liet toen de naam Scholte vallen en na stemming bleek dat er 13 stemmen waren uitgebracht op mej. Nijenhuis en de heer Deen en 11 stemmen op de heer Scholte. Op de vraag van de voorzitter of deze laatste de benoeming aannam, merkte deze op dat hij eigenlijk „neen" zou moeten zeggen, maar toch niet anders kon dan de be noeming aannemen, daar de han delsavondschool van belang is voor de industrie en hij dit belang toch niet mocht verwaarlozen. Uitgifte in erfpacht grond N.V. weg Van de Centrale Directie der P.T.T. kwam een verzoek binnen om een ter rein beschikbaar te stellen voor de ves tiging van een basisstation voor het landelijk mobilofoonnet en een mobilo- foonmast ter hoogte van circa 18 m. Dit basisstation staat thans op het ter rein van de landbouwhuishoudschool van de Nieuwe Veenendaalseweg, maar moet in verband met de uitbreiding van die school worden verplaatst naar een Nadat Van Roekei zijn pogingen om zijn grond aan een aannemer te verkopen heeft zien stranden, heeft hij zich tot de gemeente gewend. Daar hij aanvankelijk van een veel te hoge vraagprijs uitging was ech ter geen basis voor onderhandelin gen te vinden. Eerst nadat hij had ingezien dat zijn grond niet zo'n hoge waarde had als hij meende, kon het college nagaan welk bod kon worden gedaan. Daarbij is rekening gehouden met zijn wens om op de hoek van de Ach terbergsestraatweg en de Cuneraweg een bouwperceel van circa 1000 m2 over te houden en daarop zo spoedig moge lijk een huis te bouwen ter vervanging van de oude en slechte woning die hij thans bewoont. In verband daarmee is aan Van Roekei voorgesteld dat hij zijn grond voor zover gelegen langs de Achterbergsestraatweg (circa 4660 m2) aan de gemeente verkoopt, die dan dus de risico voor het in bouwexploitatie brengen van dit deel op zich neemt. Van Roekei behoudt dan het bouw terrein (circa 1200 m2), voor zover ge legen langs de Cuneraweg en draagt als zijn bijdrage in de kosten van de voor geschreven verkeersverbeteringen de (circa 260 m2) die nodig is voor de ver breding van de Cuneraweg gratis aan de gemeente over. De waarde van de 4660 m2 langs de Achterbergsestraatweg kon volgens b. en w. gesteld worden op 4,per m2 of 18.640,met 3.360,voor de opstallen, in totaal dus ƒ22.000,—. OPTICIËN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN Na aanleg van de parallelweg en de groenstrook zal 3000 m2 bouwterrein resteren, waarop 5 blokjes van 2 wo ningen kunnen worden gebouwd. Vol gens een voorlopige berekening zal de kostprijs dan neerkomen op 19,a 20,per m2 of gemiddeld op 5.700, a f 6.000,per woning. Deze grond- Gaskwestie zat raad nog niet lekker Zowel het college van b. en w. als de raadsleden waren zeer teleurgesteld over de handelwijze van ged. staten. Novegas had ervaring met de ombouw van de gastoestellen. Deze maatschappij had mensen en materiaal klaar staan om Rhenen zo spoedig mogelijk te voor zien. Gedeputeerde Staten echter meen den de optiedatum die men als samen werkende gemeenten had, te moeten laten voorbijgaan zonder een beslissing te nemen, waardoor de gasvoorziening automatisch aan de G.C.M. toeviel. Mr. J. Deen vond, dat wat gedepu teerde staten doen een onregelma tigheid was, gepleegd in. de over heidssfeer. Het leek hem juist dit gevoelen ter kennis te brengen in een brief aan G.S. De gang van zaken zoals deze zich afspeelde is te betreuren. Mr. J. Deen (PvdA) onregel matigheid ge pleegd in jverheidssfeer De heer Scholte vroeg zich af of het standpunt van G.S. al niet eerder be kend was en waarom de gemeenteraad van Rhenen niet eerder de beslissing Voorzitter was verheugd over het protest van de raad, maar was voorts van mening dat men in het belang van de inwoners beter geen prestigepolitiek kon gaan voeren. We moeten dit maar slikken, aldus de voorzitter. Door de onderhandelingen, die echter zijn gevoerd zal G.C.N. meer rekening met de gemeente houden dan men an ders zou hebben gedaan. In een voor zichtige brief aan G.S. zou de ontstem ming van de raad in deze worden ken baar gemaakt. Verhoging subsidie De subsidie aan de VW wordt voor eenmaal verhoogd met 3500,zodat deze thans 5.000,zal bedragen. De leden dienen er wel rekening mee te houden dat er een hogere contributie zal moeten worden betaald. TAAL President De Gaulle heeft wat zijn toenadering tot communistisch China betreft alles voorzien: in opdracht van zijn ministerraad wordt er met grote haast gewerkt aan een Chinees- Frans woordenboek. Het zal een 30.000 woorden bevatten. Tot nu toe bestond er alleen een Chinees-Engels woordenboek. Maar de generaal wil blijkbaar zelf Controleren wat die Chinezen zeggen zonder afhankelijk te zijn van een Engelse interpretatie. Trouwens: de generaal spreekt zelf noch Chinees noch Engels, alleen Frans HOU „Hou" heeft eerste kameraad Chroes- jtsjef geroepen nadat hij op handen en voeten tussen de benen van een aantal buitenlandse verslaggevers was doorgekropen en triomfantelijk zijn hoofd opstak. Dat was tijdens het afscheidsfeestje van kameraad Fidel Castro te Mos- cou. Het was het meest ongelofelijke staaltje van Kremlinhumor dat zij tot nu toe hebben gezien, vonden de journalisten. DANS Ingewijden voorspellen dat binnen enkele weken het menuet en de ga votte weer in de mode zullen komen. Een franse grammofoonmaatschappij staat op het punt een serie platen met deze dansmuziek op de markt te brengen. En zo zullen we ons spoedig weer op de dansvloer bewegen als weleer koningen en prinsen, gravin nen en baronessen en als Romey Schneider In de film „Sissy". VOOR DAMES De zomermode is bekend: de rokken worden 3 cm korter; de modekleuren worden groen, rose, lichtblauw en citroengeel, en voor wie dit niet staat donkerblauw en wit. Verder zit de taille iets lager dan waar ze zit. De heer Scholte zei wel geleerd te hebben hoe de mening van de raad over de verruiming van de industrie is, hij weet echter niet hoe dit bij het col lege ligt. Ten aanzien van de plaatse lijke industrie kan toch ook zeker wor den gezegd: regeren is vooruitzien,maar er is in dit opzicht in Rhenen niet erg goed geregeerd. De industrie is in som mige gevallen tegengewerkt en diverse industrieën zijn dan ook al naar elders vertrokken. Met het voorstel van het college betreffende het aan de Rhenense Middenstands Centrale te richten schrij ven ging hij akkoord, maar hij hoopte dan ook dat er in de toekomst een goede samenwerking tussen industrie en gemeente zal komen. De heer Deen zei hierover nog dat het in dit geval gaat om de mogelijkheden van vestiging door het hebben of krij gen van terrein. Wij zijn nu eenmaal tegen onze wil gebonden aan de voor schriften van het streekplan en daar zitten we dan ook aan vast. Hij meende echter dat er toch nog wel wat terrein Rapport De bevindingen van de commissie waren als volgt a. Geen van de klagers had gesteld, dat hij, zij, of een ander zou zijn achtergesteld of voorgetrokken op grond van godsdienstige, politieke of levensbeschouwelijke overtuiging, al dan niet kerkbezoek of lezen van be paalde periodieken. b. Opvallend was dat enkele klagers lang - naar verhouding zelfs te lang - hebben gewacht voordat aan hun ge val daadwerkelijk iets is gedaan; men kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat zij die hardnekkig de commissie bleven bestoken met voorstellen en bezoeken - ten on rechte - een betere kans hebben ge maakt dan zij die als woningzoeken de meer bescheiden waren en pas sief bleven. De totaal vernielde auto, bestuurd door de Spanjaard B. B., die zaterdagavond tegen een flat aan de Meindert Hobbemastraat botste. Een juist passerende wielrijder kon bijtijds wegkomen. voorstel kon geen genade vinden in de ogen van de raad, want het werd verworpen met 13 stemmen tegen en 2 stemmen voor. Vervolgens stemde men over het voorstel van het college en hierby bleken er 4 stemmen tegen en 11 voor. Na de opening deelde de voorzitter mede, dat om half tien de openbare zitting zou moeten worden onderbroken, omdat er dan een bepaald gesprek moest worden gevoerd. De heer Scholte vond dit niet leuk, omdat de belangstelling op de publieke tribune juist een landbouwzaak betrof. Deze mensen zouden dan misschien wel zeer geruime tijd moeten wachten, al vorens het punt waarvoor zij waren gekomen zou worden behandeld. De raad was het dan ook unaniem eens met het voorstel van de voorzitter om dit punt dan in elk geval nog vóór de geheime raad te behandelen. De heer Pieters werd beëdigd als ge meentesecretaris en de heer Hofland tot waarnemend gemeentesecretaris. Ingekomen stukken Bij de ingekomen stukken bevond zich ook een verslag van de rijkspolitie over 1963. De voorzitter vond het zeer plezierig dat ook de raad hiervoor een verslag had gekregen en maakte hier over een compliment. Op 12 februari was er een verzoek van diverse personen binnengekomen tot doortrekking van de Radboudweg. Voorzitter sprak de hoop uit, dat het college in de volgende vergadering met een voorstel hieromtrent zou kunnen komen. Woningcommissie Vervolgens werd het verslag behan deld van de raadscommissie die was benoemd tot het beoordelen van het be leid en het optreden van de leden van de commissie als bedoeld in artikel 8 van de woon ruimte wet, die tevens op trad als adviescommissie voor het col lege van b. en w. bij de verdeling en toewijzing van woonruimte in de ge meente Rhenen. In en uit de vergadering van de ge meenteraad van 18 december 1963 wer den benoemd tot voormeld onderzoek: 1. G. J. Verwoert; 2. W. Klaassen; 3. J. Deen; 4. H. W. F. Scholte. De taak van de commissie bestond uit zoals hier boven staat vermeld, met dien verstan de dat speciaal diende te worden onder zocht of bij de adviezen welke door de te beoordelen commissie waren ge geven omtrent toewijzingen van wo ningen, van bevoorrechting of achter stelling kon worden gesproken van wo ningzoekenden op grond, dat deze al dan niet behoren tot bepaalde gods dienstige, levensbeschouwelijke of po litieke richting. Klachtenzitting In een bespreking in tegen woordigheid van de burgemeester en de gemeentesecretaris besloot de commis sie iedereen de gelegenheid te geven klachten voor 18 januari 1964 schrifte lijk bij één der leden in te dienen. Een openbare kennisgeving hieromtrent werd gepubliceerd in de plaatselijke pers. Van deze gelegenheid werd door 13 personen gebruik gemaakt. Omtrent deze klachten heeft men een schriftelijk rapport gevraagd en gekregen van de secretaris van de te beoordelen com missie. Op 17 en 18 februari heeft men resp. in Eist in hotel Stuyvenberg en in Rhenen ten gemeentehuize voor ieder toegankelijke klachtenzittingen gehou den, die in de plaatselijke pers zijn aan gekondigd.

De Vallei | 1964 | | pagina 5