Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken In nieuwbouwwijken behoefte aan kleuteronderwijs Gastarieven na overname door G*C*N+ worden niet verhoogd Agenda Bijna 200 kleuters staan op de wachtlijsten Kinderrijke wijken Zeer geslaagde uitvoering Scheepjeswol- harmonie Volksuniversiteit Uitreiking BB-onderscheidingen te Amerongen Onjuistheden Wat nu weer...? 38e JAARGANG DINSDAG 3 MAART 1964 Nr. 18 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Oude deel Nieuws uit de omgeving ELST Oranje-Wit nieuws EDERVEEN The Blue Diamonds kwamen (zieke) Rob de Nijs vervangen Indrukwekkeiide begrafenis van omgekomen Spanjaard Paul Chr. v. d. Westering houdt lezing over opera „Don Giovanni" van Mozart RECTIFICATIE Uur voor de tfeeners Mogelijk nog dit jaar puur aardgas AMERONGEN USO Busconcerten Geschiedenis RENSWOUDE Uitvoering kinderkoor „Renswoude" MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W- F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie f 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 1,95 per kwartaal Losse nummers 25 cent Hoewel de laatste jaren in Veenendaal een aantal goed geoutilleerde kleuterscholen verrees blijft er desondanks een grote behoefte bestaan aan ruim ten, geschikt voor het geven van kleuteronderwijs. Vooral rondom nieuw geprojecteerde wijken of straten met flatgebouwen blijken de problemen het urgentst. Enkele scholen kampen met een ruimtegebrek, waardoor de wachtlijsten behoor lijke proporties aannamen. In totaal staan de namen van bijna 200 kleuters al maandenlang op deze wachtlijsten genoteerd. Zo wel op de christelijke als openbare kleuterscholen doet zich het ruimteprobleem voor. Bovengeschetste toestanden doen zich voornamelijk voor in of nabij de nieuw bouwwijken. Op de hervormde kleuter school 't Geerhofke, blijkt een wachtlijst van niet minder dan 50 kinderen te be staan. Al deze kinderen zijn van her vormde ouders, wonende in de omgeving van Westersingel, A. de Gelderstr., Dijk- straat enz. Deze kleuterschool is namelijk een specifiek hervormde school, waarbij de meeste leerlingen overgaan naar de Herv. Groen van Prinstererschool, dat onder hetzelfde bestuur ressorteert. Het openbaar kleuteronderwijs kampt echter met dezelfde moeilijkheden. Vooral de op 5 febr. j.l. pas geopende kle,uterschool aan de J. G. Sandbrink- straat o.l.v. Mevr. v. d. Poel bleek al spoe dig te klein. Deze eenklassige school met 40 leerlingen zou er thans na 1 maand al 15 kinderen bij kunnen krijgen. Ook al omdat deze school praktisch in het ver lengde van de Schrijverswijk ligt. Met de openbare kleuterschool De Klim op aan de Frans Halslaan is 't het zelfde. Mej. van Wijk, de leidster heeft 27 kinde ren op de wachtlijst staan. Bij de bouw van de school, vorig jaar, werd besloten een tweeklassige school te doen verrij zen, maar reeds na enkele maanden blij ken er perspectieven te over om aan een uitbreiding tot drie klassen te gaan den ken. In het oudere deel van Veenendaal spe len deze ruimtegebreken niet zo'n over heersende rol. Wel heeft de school van Mej. Wesselo aan de Hoogstraat een wachtlijst, maar de neutrale kleuterschool aan de Prins Bernhardlaan zou nog wel enkele kleuters kunnen plaatsen. Andere scholen, zoals in de Patrimoniumschool, WAGENINGEN: De ontwerpen voor een nieuwe Aula op de Algemene Begraaf plaats van het architectenbureau J. W. C. Koks - W. Eijkelenboom - A. Mid- delhoek te Rotterdam zijn thans gereed. De Aula is ontworpen in moderne stijl en heeft een frontbreedte van 30 meter en een diepte van 9 meter. De construc tie is voornamelijk van staal, waarin veel glas is verwerkt. Een ontvangst hal biedt plaats aan ongeveer 80 per sonen. Tevens heeft men een klein keu kentje aangebracht op de tekening. Men is nog van plan er naderhand een dienstwoning voor een begraafplaats opzichter bij te bouwen. RENKUM: Doordat men zonder er bij na té denken gloeiende kolen in een vuil nisemmer deponeerde ontstond er afge lopen week brand in een schuurtje. De overige inhoud van de emmer ging branden, waarbij vonken inwaaiden. De brandweergroep Renkum kon, haastig gealarmeerd, de schade tot een gedeel telijk verbrande schuurdeur beperken. LUNTEREN: Een andere brand ontstond vorige week dinsdag op de hoek Molen straat - Oranjestraat in de hooiberg van de heer Van Engelen in Lunteren. De brandweer was snel ter plaatse doch kon niet verhinderen dat 80 balen stro en 15 ton kunstmest in vlammen opgin gen. Later bleek de brand door een 7- jarig jongetje dat met lucifers speelde te zijn aangestoken. De schade bedroeg f 6000,—. EDE: De gemeenteraad van Ede heeft zich achter het voorstel van B. en W. geschaard om de bouw van een over dekt zwembad in deze gemeente voor rang te geven boven alle andere objec ten. B. en W. hebben de raad dit voor stel gedaan op advies van het „Ad viesorgaan voor bad- en zweminrich tingen" die tot de conclusie is gekomen dat de bouw van een zwembad in Ede (dorp) bijzonder urgent is. Het advies orgaan had hier een rapport over op gesteld. naast de apotheek TeL 3184 Hoofdstr. 01] Vdaal de Blokkendoos, de Springplank enz. heb- wel een wachtlijst, maar tijdens de over gang naar de „grote school" verlaten de oudere kleuters deze scholen en kan men wat ruimer ademhalen. Een paar maanden nadien is de wachtlijst weer op het bu reau van de leidster aanwezig. Rondom woonkernen Het blijkt dat de ouders hun kleuters het liefst zenden naar de school, die het dichtst bij het ouderlijk huis ligt. Dit in verband met het steeds toenemende ver keer. De scholen rondom de woonker nen zijn het meest in trek. De R.K. kleu terschool de Kleuterhof trok daarom niet alleen r.k. kleuters tot zich. Principiële verschillen blijken in vele gevallen niet aan de orde te zijn. Gezien het grote aantal kleuters dat op de resp. wachtlijsten voorkomt zou het aantal klassen op de reeds bestaande scho len dienen te worden uitgebreid. De drie- klassige kleuterscholen 't Geerhofke en de Blokkendoos, beiden zeer modern inge richt, blijken de grootste aantrekkings kracht uit te oefenen. Rekening houdend met het aantal kleuters dat op de wachtlijsten voor komt zou de bouw van een tweetal nieuwe kleuterscholen in nieuwbouw wijken volkomen gerechtvaardigd zyn. Het ontspannings-comité organiseert op vrüdag 6 maart in de zaal van het clubhuis de „Morgenster" een kaart en sjoelavond. Op deze avond zal gesjoeld, geschut- jast en geklaverjast worden om prach tige prijzen, beschikbaar gesteld door het ontspanningscomité. Deelname is geheel gratis en zij die zich op deze avond als lid of pooldonateur opgeven, kunnen nog mee spelen. Aanvang 8 u. SERING(EN) STRAAT IN DISCUSSIE Zoals reeds gemeld zouden de straten in het uitbreidingsplan Ederveen-oost namen van heesters krijgen. De Azalea straat en Hortensiastraat werden reeds vernoemd. Ook de Goudenregenstraat, Duindoornstraat, Sneeuwbesstraat en Jasmijnstraat werden door de raad van Ede goedgekeurd. Over de naam Sering straat werd in de vergadering van de raad nog wat gediscussieerd. Vele raadsleden meenden dat Seringenstraat taalkundig juister is. Het zal nu nader worden onderzocht of het alsnog Serin genstraat zal moeten worden. In een totaal uitverkocht verenigingsgebouw a. d. Eikenlaan gaf de harmonie van de Kon. Scheepjeswoliabrieken vrijdagavond een uitvoering die klonk als een klok. Zowel de marsnumme.-s als het klassieke genre werden in vlot tempo en muzikaal zeer sterk uitgevoerd. Na de pauze kwamen de (talrijke) teeners aan hun trekken. Anneke Grönloh werd met laaiend enthousiasme ontvangen. Rob de Nijs, die met zijn Lords zou Gptreden was op het laatste moment ziek geworden, in zijn plaats kwa men the Blue Diamonds naar Veenendaal, die eveneens een machtig applaus ont vingen zodat het ontbreken van Rob de Nijs niet als een hiaat in het programma werd opgevat. De ere-voorzitter van de Harmonie, de i koestiek van het ver. gebouw was niet heer W. J. Schoemaker sprak een kort berekend op een dergelijk timbre en de welkomstwoord, o.a. tot afgevaardigden van zusterverenigingen, doktoren en per soneel van de B.G.D., wethouder Koppen berg en tot de honderden in de zaal. Een magistraal gespeeld Triomfator van het orkest leidde de uitvoering van de Harmonie in. Vijf nummers van de Drum band volgden. Fors en fel schalden de trompetten boven het geheel uit. De ak- Zaterdagmiddag vond onder enorme belangstellingvooral van de zijde van zijn landgenoten, de teraardebestelling plaats van de vorige week maandag tengevolge van een verkeersongeluk omgekomen Spanjaard, Jcse Louis Nieto Alvarez. Meer dan 300 landgenoten van het slachtoffer waren naar de R.K. be graafplaats aan de Nieuweweg geko men om hun collega de laatste eer te bewijzen. De 28-jarige Spanjaard was werk zaam bij de Kon. VSW als wever. Door de tussenkomst van de directie van dat bedrijf werd het mogelijk om de vader en een zuster vanuit Spanje te laten overkomen om de begrafenis mee te maken. In de St. Wïllïbrorduskerk aan de Nieuweweg werd in twee talen de H. Mis gecelebreerd door pastoor Goes en kapelaan Van Lendt, welke 'laatste de Spaanse taal machtig was. De R.K. kerk bleek veel te klein om de grote schare belangstellenden te kunnen bevatten. Op de begraafplaats was de drukte nog groter. De baar, die bedekt was met drie kransen, werd door een aantal collega's van het slachtoffer naar de begraaf plaats gedragen. Aan de geopende groeve werden de nabestaanden op ontroerende wijze toe gesproken door kapelaan Van Lendt. Ook de Veenendaalse industriepredi kant ds. A. Terlouw, voerde nog het woord. Nadat nog gezongen was uit Psalm 68 vers 10 verlieten de talrijke aanwezigen het kerkhof, diep onder de indruk van de plechtigheid. Op donderdag 5 maart 1964 zal de musicoloog Paul Chr. v. d. Westering voor de Volksuniversiteit in Veenendaal een lezing houden, met muzikale toe lichting over het onderwerp „Mozart en zijn opera Don Giovanni". Belangstellenden hebben de gelegen heid om op 2 april 1964 een bezoek te brengen aan het operagebouw in Am sterdam, waar deze opera uitgevoerd zal worden met medewerking van Ne derlandse en Italiaanse solisten. LEVENSDRIFT Over de opera „Don Giovanni" het volgende, tekst van dit Dramma Gioco- so (vrolijke drama) in twee bedrijven van Lorenzo da Ponte. Eerste opvoering 29 oktober 1787 in het „Standische Theater" te Praag. Lorenzo da Ponte ontleende de tekst in hoofdzaak aan die van een in het begin van 1787 te Wenen opgevoerde opera Convitato di pietra (de stenen gast) - tekst van Bertati, mu ziek van Gazzaniga - men kan er even wel zeker van zijn, dat Mozart in de definitieve lezing ook van dit libretto een belangrijk aandeel heeft gehad. De hoofdfiguur van Mozart's „Don Giovanni" is geen Don Juan in de alle daagse, min of meer platvloerse be tekenis van de onverbeterlijke vrou wenjager, doch staat op een veel hoger niveau: hij is hier de verpersoonlijking van de ontembare levensdrift, die tel kens met elementaire natuurkracht los breekt, niet door zijn zucht naar ver overing van deze of gene vrouw, doch door zijn drang naar het „Ewige Weib- liche", in een aristocratische donna Anna, zowel als in de primitieve Zer- lina: en dit niet alleen, maar ook in zijn bruisende levenslust. Is zijn ant woord op Leporello's vermaan, de vrou wen met rust te laten: zij zijn voor mij onontbeerlijker dan het brood dat ik eet, dan de lucht, die ik inadem", voor hem typerend, evenzeer is dit zijn aria Onder zeer grote belangstelling vond zaterdagmiddag de teraardebestelling plaats van de Spanjaard, die bij een verkeersongeval om het leven kwam. Een groot aantal landgenoten van het slachtoffer liep achter de baar. „fin ch'han dal vino", (ten onrechte „champagne-aria" genoemd). TRAGIEK En zijn eigenlijke tegenspeler is de Commendatore als stenen beeld in de tweede finale; hier staat de zinnelijke levensdrift tegenover een bovenzinne lijke macht, hier botst lagere vergan kelijke realiteit, tegen een hogere, eeu wige realiteit, waaraan Don Giovanni onverbiddelijk tenonder moet gaan. Doch als verheerlijker en genieter van het volle leven is hij ook de grand' seigneur, uitzonderingsmens, ver uit stekend boven zijn alledaagse omgeving, met zijn moed, in zijn hardnekkig trots verzet, ook tegenover een hogere macht, waarvoor hij tenslotte moet buigen. Die drift, die trots is zijn tragiek. In een deel van de oplage van ons blad van vrijdag jongstleden is een hinderlijke fout geslopen. In het persoonlijk woord van burgemeester v. d. Bosch tot de bevolking van Amerongen, rechts bovenaan op de voorpagina in zake de collecte ten bate van het Dorpshuis is de ondertekening: O. R. v. d. Bosch, burgemeester van Amerongen, weggevallen. Wij bieden u onze verontschul digingen aan. aanzwellende muziek deed dan ook een bewuste aanval op de oorvliezen van het publiek. Zeer stijlvol en origineel (door het fluiten met de mond) werd The Lon gest Day ten gehore gebracht. Een nummer dat met grote aandacht werd aangehoord en waarop een klaterend applaus volgde. De Drumband zocht hierna plaatsen in de zaal op en het orkest ging over tot het meer kiassieke genre. De liefhebbers konden zich warmen aan de Hongaarse ouverture van Keler-Bela. Soli van hobo en trombone streelden het gehoor, kortom een klassiek en gevoelvol nummer, met verve en elan gebracht, waarbij de Dirigent de heer de Graaf alle registers liet opentrekken. Een imposant slotnummer „Men of Mu sic" betekende het laatste optreden van de Scheepjeswolharmonie, dat een ge degen en qua uitvoering, techniek en tempo, voortreffelijk programma uitvoer de, hetgeen door de aanwezigen werd on derstreept. Een welgemeend dankapplaus was de beloning voor de Dirigent de heer de Graaf en muzikanten. Na de pauze volgde dan het optreden van The Blue Diamonds, hartelijk begroet door de vele teeners. Ruud en Riem de Wolf openden met Kansas City. Riem bleek ook de kunst van het mond- orgelbespelen te verstaan hetgeen zeer gewaardeerd werd. Op het moment dat Anneke Grönloh de zang van The Blue Diamonds kwam versterken raakten de teeners in extase. Toen Ruud de suggestie deed om door samenzang het gebouw te doen wan kelen werd enthousiast geprobeerd dit te bereiken. Aan het slot viel het num mer „O when the Saints" als een vol treffer in de zaal. De voorzitter van de Scheepjeswolhar monie, de heer v. d. Weerd dankte de op tredenden voor hun (succesvolle) aandeel aan het programma en wenste vooral An neke het allerbeste en veel succes op het a.s. Eurovisiesongfestival in Kopenhagen. Het winnende liedje „Jij bent mijn le ven" bewaarde Anneke blijkbaar tot 21 maart, want zij plaatste het vrijdag niet op haar repertoir. Maandagmiddag werden tijdens een in Hotel De Korenbeurs gehouden persconferentie vanwege het Gas bedrijf Centraal Nederland de ontwikkelingen in de zuid-oosthoek van de prov. Utrecht uit de doeken gedaan. Tevoren maandagmorgen werden de aandelen van de Ned. Gasmaatschappij volledig over genomen en het personeel in kennis gesteld van de overname. Dit personeel zal geen enkel nadeel van de transactie ondervinden, zo verklaarde de woordvoerder van het G.C.N. Vrijdagavond reikte burgemeester Jhr. Mr. O. R. van den Bosch in zaal Bui- tenlust aan een 13-tal BB-ers een onderscheiding uit voor 10-jarige BB dienst. In zijn openingswoord zei de burgemeester dat dit de eerste keer was, dat hij of ficieel met de Amerongse BB-ers in aanraking kwam. Hij hoopte dat dit contact wederzijds prettig zou worden. De BB vergeleek hij in zekere zin met het kunst rijden op de schaats van Sjoukje Dijkstra. Evenals zij zit de BB nu midden in de „verplichte figuren". Maar Sjoukje verwacht van haar „kür" alles, terwijl wij van ganser harte moeten hopen, dat de BB nooit aan haar „kür" zal hoeven toe te komen. Vervolgens schetste hij het belang van het bestaan der BB organisatie. Als eerste aan wie de onderscheiding werd uitgereikt kwam mevr. J. H. D. Rolandus Hagedoorn-Meeter naar voren. De burgemeester meende dat het verzets werk van mevr. Rolandus wel niet vreemd zou zijn aan haar toetreden tot de BB. Mevr. Meerwijk-Blankestijn kon hij met grote belang van samenwerking tussen de gemeenten Amerongen en Leersum. Hij was dankbaar dat van de zijde van Ame rongen ook sterk in deze richting gewerkt wordt. De heer C. Th. de Boer, H.Z.B. te Ame rongen deelde mede dat op 20 maart a.s. mmm Vrijdagavond werden door de burgemeester van Amerongen, Jhr. v. d. Bosch een aantal onderscheidingen uitgereikt wegens tienjarige dienst by de B.B. Op de foto: Mevr. J. H. D. Rolandus Hagedoorn-Meeter kreeg behalve de onderscheiding nog een mooie bos bloemen uit handen van Mej. Ploeg. twee onderscheidingen feliciteren. Een koninklijke onderscheiding voor de heer Meerwijk, een BB onderscheiding voor mevrouw. Ook de heer T. Eyffius kreeg een extra toespraakje voor het vele werk dat hij reeds voor BB en brandweer deed. Voorts werd het ereteken nog uitgereikt aan de heren K. van der Berg, L. D. Boelhou wer, H. Blankestijn, R. van Mourik, E. Breve, R. van Toly, W. A. van den Boo- gert, G. van Merkestijn, J. van Merke- stijn en P. J. Burgstede. Na afloop dezer plechtigheid kwam de heer J. H. Wilmink aan het woord. Op geestige wijze vertelde hij hoe hij 45 jaar geleden op 15 jarige leeftijd als boeren jongen uit de Achterhoek bij de Koop vaardij terecht kwam. Vele belevenissen passeerden de revue. O.a. vertelde de heer Wilmink hoe hij tijdens de Japanse bezetting van Java in het Jappenkamp terecht kwam. De avond werd besloten met de ver toning van enkele films. Op deze bindingsavond was ook een de legatie van de BB te Leersum aanwezig. Namens hen sprak de heer J. Lagemaat, H.Z.B. te Leersum gelukwensen uit tot de gedecoreerden. Van de gelegenheid maak te hij gebruik nog eens te wijzen op het De voorzitter van het G.C.N., de heer Post, betreurde het dat er de laatste we ken onjuiste dingen zijn gezegd n.a.v. de overname door het G.C.N. van de oude Gasmaatschappij. Hoewel ik geloof dat de ze onjuistheden niet te kwader trouw zijn gebezigd was een én ander niet zo aan genaam. De onjuistheden betroffen de be weegredenen waarom het G.C.N. de gas levering in dit gebied wilde ter hand ne men en voorts over de mogelijkheden die het Utrechtse gasbedrijf te bieden had. Al jarenlang zag het G.C.N. uit naar een rationele gasvoorziening binnen de pro vincie, dus ook in de zuid-oosthoek. Dit gebeurde niet uit een zekere „machtshon ger" maar zuiver om de netten binnen de provincie op elkaar te doen ingrijpen. Tussen Zeist en Veenendaal liggen z.g. „witte gebieden" en voor een goede re gionale gasvoorziening zou dit uitloopge bied (bedoeld wordt een strook tussen Maarn en Leersum) moeten kunnen aan sluiten op rest van de provincie. Ondanks alle moeilijkheden hebben wy hedenmorgen dat streven bekroond gezien aldus de heer Post. Ook tenein de de Nederlandse burger zo spoedig mogelyk te doen profiteren van de aardgasbel in Slochteren was het zaak zoveel mogelyk te koppelen In z.g. „paraplu's" (regionale organen). Het laatste busconcert is weer achter de rug. De bezoekers kregen een bijzonder mooi programma aangeboden. Uitgevoerd werden een ouverture van Weber, het 2e pianoconcert van Chopin, door de pianist Nikita Magaloff prachtig vertolkt en de 4e symfonie van Brahms. In dit concert exceleerde het USO op bijzondere wijze. Tijdens de terugreis dankte de heer H. J. de Ridder namens alle deelnemers de heer De Boer voor de perfecte organisa tie. Hij sprak de hoop uit dat ook volgend jaar weer deze mogelijkheid geboden zal worden en dat de heer De Boer ook dan de organisatie weer op zich wil nemen. AANRIJDING Vrijdagmorgen vroeg ging de heer J. v. H. uit Amerongen per bromfiets voor de eerste keer naar zijn nieuwe werk op de steenfabriek te Eist. Hij kwam daar echter niet aan, maar wel in het ziekenhuis. In de bocht van de weg te Eist toen hij juist op het rechterrij- wielpad reed werd hij van achteren door een auto aangereden en in de kant gedrukt. De automobilist had niet gemerkt dat de weg hier een bocht maakt. Wij staan aan de vooravond van een grootscheepse ombouw van alle gastoe- stellen in Nederland zo voegde de voor zitter van de G.C.N. eraan toe. Het G.C:N. realiseerde zich dat er maatregelen moes ten komen i.v.m. de te verwachten nieuwe ontwikkelingen. Voorlopig zal het oude gasbedrijf nog even blijven voortbestaan i.v.m. fiscale zaken. Het personeel ondervindt geen en kel nadeel. Integendeel, door deze over gang van een particuliere maatschappij naar een Overheidsbedrijf worden zij fei telijk overheidsambtenaren. Er zal een speciale pensioenregeling worden opge steld. Het G.C.N. zal pogen in deze streek een zo voordelig mogelijke gasvoorziening te realiseren want we zullen moeten con curreren tegen electriciteit (spreker wees op het in aanbouw zijnde P.U.E.M. ser vicestation aan de overzijde van de Markt) en met het z.g. flessengas. De heer A. Loeff, gedelegeerd commis saris van de Ned. Gasmaatschappij gaf hierna een kort overzicht van de geschie denis van dit particuliere bedrijf. Het bleek dat het bedrijf in 1925 in handen was van de Deutsche Continental Gas Ge selschaft, maar kort voor de oorlog naar Nederlandse belanghebbenden overging. Enkele personeelsleden van het oude gasbedrijf waren reeds vanaf de oprich ting in functie. (Zie verder pag. 2) een cursusavond gehouden wordt over de organisatie van de BB. Voorts zal in groe pen gelegenheid bestaan tot het bezoeken van de commandopost te Doorn. Getracht zal worden met oefeningen weer een be gin te maken. De moeilijkheid is echter dat bij de zelfbeschermingsploeg nog te weinig mensen zijn. Ondanks het vertrek van de heer Wegen gaat de uitvoering op zaterdag 7 maart a.s. toch door. De dirigent is de heer Netelenbos uit Tiel, die spontaan zijn diensten aan het kinderkoor aanbood, 's Middags om 3 uur kunnen de kinderen uit de gemeen te in gebouw Rehoboth terecht, om voor 35 cent de operette „Baron Kreefteneus" mee te maken. Voor de volwassenen is de uitvoering op dezelfde dag 7 maart gesteld in het zelfde gebouw, des avonds om half acht. Voor de pauze zal een verloting wor den gehouden en na de pauze volgt de operette „Baron Kreefteneus". Een stuk in drie bedrijven, geschreven door P. Mossinkoff. De muziek is van Jan Nib- bering. VEENENDAAL Donderdag 5 maart, 8 uur: Lezing over Mozart's Opera „Don Giovan ni" voor Volksuniversiteit. Donderdag 5 maart, 7.30 uur in Vredeskerk: Ds. J. van Sliedregt uit Baarn spreekt voor de Herv. J eugdverenigingen. AMERONGEN Woensdag 4 maart: Jaarvergadering NCVB in „Buitenlust". ELST Vrijdag 6 maart: Ontspannings avond v.v. Oranje Wit in „De Mor genster". Aanvang 8 uur. RENSWOUDE Zaterdag 7 maart: Kinderoperette „Baron Kreefteneus" in Rehoboth. Aanvang 2.30 uur voor kinderen, 7.30 uur voor groten. BEATLES: Een groep van veertig Schotse meisjes is onlangs in staking gegaan omdat één van hen niet werd toegestaan een foto van haar meest geliefde Beatle op haar schort te dra gen. Ook in Schotland is de Beatle- rage in volle gang. 'TAALDISCRIMINATIE: Kent men in de Ver. Staten maar al te zeer de rassendiscriminatie, in Rusland paste men tot voor kort nog een taaidis criminatie toe. Onlangs heeft men een verbod op het gebruik van het Esperanto opgeheven door erin toe te stemmen een boek met gedichten in deze taal te publiceren. Het Espe ranto is lange tijd in de Sovjet-Unie verboden geweest. 1922-1962 Assurantiekantoor Elg. R. R. MULDER Makelaar In Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid SCHRIKKELHUWELIJK Zaterdagmiddag traden mej. A. de Boer en de heer A. Heineman in het hu welijksbootje, precies op schrikkeldag. De bruid is als lerares verbonden aan de Chr. Huishoudschool, speciaal voor de groep meisjes de Zonnebloemen, die in de bedrijven werkzaam zijn. Een groot aantal leerlingen van de bruid toonde haar belangstelling. Op de foto: Het gelukkige bruidspaar by het verlaten van de kerk. VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enx. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1