LEVENSMIDDELEN VERS VLEES en VLEESWAREN Bé Dé Superslagerijen DRUKWERK „De Gelderse Vallei Groenten en vers fruit Diepvries Brood en Banket H. G. de Leeuw treedt af als voorzitter „Coöp. De Klomp" ELST RENSW OUDE AMERONGEN afwezig VRAAG EN AANBOD Musketiers Gaarne verzorgen wij voor U ADR. VAN OSTADELAAN 33-35 TEL. 3652 SCHERPENZEEL Teenageravond in „De Eikelkamp" Renswoude verloor streek- derby tegen Scherpenzeel NIEUWE ACTIE VOOR HET DORPSHUIS Algemene Ledenvergadering School met de Bijbel GROOT en KLEIN Drukkerij „De Gelderse Vallei" j. h. kets W. Meerwijk ontvangt koninklijke onderscheiding won in een matige wedstrijd met 4-0 van Valleivogels Te koop Gevraagd Te huur Diversen „ACHTEROM" Ondertrouwkaarten Verlovingskaartjes Geboortekaartjes Visitekaartjes Telefoon 2022 2 lijnen deze week bij aankoop zak met 6 Prince Chocolat van Victoria 69 cent 40 gratis geldzegels 40 gratis geldzegels 0,59 1,69 0,25 2 grote kroppen sla 35 ct 69 ct Spruitjes, kilo Koolraapjes, kilo 19 ct Witlof, kilo 59 ct Kabel jouw NU Voorgeb. Patates Frites 69 ct Pracht Goudreinetten Bloed-sinaasappels Rabarber, kilo 59 ct 100 ct 89 ct Heerl. Slagroomsoezen Advocatino's, 200 gr. 89 ct Grote prijsverlagingen van Varkensvlees! Donderdag Gehaktdag 2,68 1,68 2,25 0,98 0,98 Speeltuinver. vergaderde Brandweer byeen Valkenburg ongeslagen dammer Ouderavond DE HEER HEY SPRAK VOOR C.B.T.B. De coöp. Landbouwver. „De Klomp en Omstreken" hield vorige week haar alge mene jaarvergadering in hotel Hupkes. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek dat het afgelopen boekjaar een gunstig jaar was. De balans en de resultatenrekening werden goedgekeurd. Er was een behoorlijke winst ge maakt zodat het mogelijk bleek om 3 °/o korting te geven over de afnamen van het genoemde boekjaar. De rest van de winst werd in het reservefonds gedepo neerd. Als er nog een jaar zo gunstig kan worden geboerd zouden de gebouwen, terreinen en de gehele inventaris geheel kunnen worden afgeschreven. De heer H. G. de Leeuw (81) gaf bijzitter van de coöp. te vieren. de bestuursverkiezing te kennen zijn functie als voorzitter deze zomer te willen neerleggen in verband met zijn leeftijd en gezondheidstoestand. Voor zitter De Leeuw hoopt tevens in de a.s. zomer zijn 40 jarig jubileum als voor- Zaterdag vergastte ,The Rainbouwrockets' die afgewisseld werden door The Stran gers een uitgesproken teenagerpubliek met een non-stop dansavond. Broer en zus Deighton resp. 17 en 15 jaar overrompelden de zaal keer op keer met hun wervelende gitaarsolo's, waarbij de jeugd haar talent in een twist kon uiten. Deze twee ensembles zullen in de toekomst zeker nog eens van zich doen spreken. Een teken aan de wand is mis schien, dat deze avond werd bezocht dooi de heer R. Bamsch, die in contact staat met diverse kleine platenmaatschappijen en op zoek is naar jong talent. Op 't ogen blik is de heer Bamsch coach van de Rocking Shadows die veel in Duitsland optreden. Leuke twist- en slepwedstrijden ver hoogd^ de sfeer. Een geslaagde avond met overweldigende belangstelling, die deze sympathieke ensembles zeker ver dienden. Renswoude kon hefi^ zondagmiddag niet bolwerken tegen streekgenoot Scherpenzeel en moest een 6-1 neder laag incasseren. De gasten waren zowel technisch als taktisch beter dan Rens woude en vertoonden ook meer vecht lust en wil om te winnen. Scherpenzeel ging al direct tot de aanval over en nam na tien minuten de leiding. De wedstrijd werd groten deels op de Renswoudse helft gespeeld en de gasten ontwikkelden een zware druk. Bij de rust hadden de Scherpen- zelers al een 3-0 voorsprong opgebouwd. Na de hervatting kwam er weinig verandering in het spelbeeld. Toch wist Renswoude nog tot een tegenpunt te komen. Een der Scherpenzeel-verdedi- gers maakte hands en de toegestane vrije trap werd door G. van Raay feil loos ingekogeld (3-1). Het spel werd nu forser en enkele spelers raakten geblesseerd. Met drie doelpunten erbij wist Scherpenzeel, dat behoorlijk fors op de bal zat, uiteinde lijk een ruime 6-1 overwinning te behalen. ADRESLIJST BEVOLKING RENSWOUDE Het bestuur der gemeente Renswoude heeft een zeer bruikbare uitgave het licht doen zien. Een volledige lijst met namen en adressen van alle ingezetenen, bene vens fabrieken en diverse instellingen is dezer dagen in een beperkte oplage ge publiceerd en verspreid. In het bijzonder voor de nieuwe bewo ners is deze uitgave van groot belang. SNELHEIDSCONTROLE Bij een snelheidscontrole op de Kon. Wilhelminaweg werden weer een acht tal automobilisten en 3 bromfietsers bekeurd omdat zij de maximum snel heid vaak met tientallen kilometers overtraden. Enkele dames in Amerongen hebben het initiatief genomen gelden byeen te bren gen voor het Dorpshuis door de verkoop van erwtensoep. Zy hebben zich verze kerd van de medewerking van de plaat selijke melkboeren. Deze zullen een dezer dagen bij al hun klanten een briefje achterlaten waarop de huisvrouwen kunnen opgeven hoeveel soep zij willen ontvangen. De briefjes kunnen aan de melkhandelaar weer meegegeven worden. De soep zal thuis worden bezorgd op 7 maart a.s. tussen 10 en 13.30 uur. De prijs bedraagt f 1,25 per liter. Ontvangt men bovenbedoeld briefje niet dan wordt men verzocht de bestellingen op te geven bij mevr. van Geytenbeek- Bouwhorst, Overstraat. Het is te hopen dat deze actie succes zal hebben, want de 3 initiatiefneemsters hebben zich hierme de heel wat werk op de hals gehaald. In een dan te houden ledenvergade ring zal dan een nieuw bestuurslid moeten worden gekozen i.p.v. de heer De Leeuw. Volgens de statuten zal dat nieuwe bestuurslid uit Ederveen af komstig moeten zijn omdat het bestuur het werkgebied van de vereniging re latief goed moet vertegenwoordigen. Tot slot werden nog enkele medede lingen gedaan betreffende de varkens kern en het bulkvervoer, waarbij ver schillende coöperaties, o.a. uit Rens woude, Lunteren, Harskamp, De Valk en De Klomp samenwerken. Op donderdag 27 februari j.l. werd in de bestuurskamer van de Chr. school aan de Gasthuisstraat een algemene ledenvergadering gehouden van de ver „Een School met de Bijbel" te Ameron gen. De voorzitter, ds. L. Zwaan, opende de vergadering met het lezen van een gedeelte uit Petr. 2 vers 18-25, waarna hij voorging in gebed. Na een woord van welkom kreeg de secretaris ge legenheid de notulen van de vorige ver gadering voor te lezen. Daar deze vergadering speciaal was uitgeschreven ter voorziening in de va- kature, ontstaan door het vertrek van ds. J. de Jager op 6 okt. 1963 als predi kant naar Rotterdam-Vreewijk, ging men over tot de bestuursverkiezing, waarin tot voorziening van deze, ds. G. Kaastra werd gekozen. In de rondvraag welke hierna volgde werden enige vragen gesteld over de roulering van de voorzitterszetel en de plannen tot de nieuwe schoolbouw. Nadat al deze vragen naar genoegen door de voorzitter beantwoord waren, werd de vergadering gesloten met ge bed. DANKBETUIGING Namens mijn familie en mij betuig ik allen, die mij op 9 en 12 januari j.l. zo bijzonder hebben verblijd door hun hartelijk medeleven, mijn in nige dank. Daardoor zijn deze dagen onvergete lijk geworden. „Soli Deo Gloria". J. Gaasbeek arts van zaterdag 7 maart t.e.m. maandag 16 maart a.s. 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer lt cent. Vorige week vrydag werd aan de heer W. Meerwijk te Amerongen door de burgemeester van Zeist de ere-me- daille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in brons uitgereikt. De heer Meerwijk trad op 6 septem ber 1919 in dienst van de N.V. Plaat metaalindustrie Van Mouwerik en Bal te Zeist. Sedert 1958 werd hij belast met transporteurswerkzaamheden. Dit werk doet hij nu nog. Op 6 september 1959 reeds vierde hij zijn 40 jarig dienstjubileum. De heer Meerwijk werd geroemd om zijn ijver en buitengewone plichtsbe trachting. Samen met nog 2 andere le den van het bedrijf werd hem in een feestelijke bijeenkomst deze hoge on derscheiding uitgereikt. IN EIGEN HUIS In Brussel is een aardig statistiekje gepubliceerd met betrekking tot de eigendom van woonhuizen. Daaruit blijkt, dat in Nederland voornamelijk woningen worden gekocht als geld belegging: ze worden dus verhuurd en de eigenaar trekt er meestal niet zelf in. In België is precies het omgekeerde het geval. Eén- en meergezinswoningen worden in België voor 60% bewoond - of ten dele bewoond - door de eigena ren. In Nederland is dit percentage slechts 29. In de overige landen van de Europese Economische Gemeenschap liggen de cijfers tussen deze beide uiter sten in. Voor Luxemburg is het per centage 55, voor Italië 48, voor Frank' rijk 40 en voor Westduitsland 36. In dit laatste land verandert echter in recente tijden de tendens; de belang stelling voor huizenbezit als middel om in eigen huisvesting te voorzien neemt sterk toe en men verwacht dus dat dit percentage in de komende jaren snel zal stijgen. APARTHEID: De nieuwe film van An- dré Cayatte: La vie conjugale, die handelt over de mislukking van een huwelijk heeft in Parijs een bijzon dere première achter zich. De film bestaat uit twee gedeelten, die in twee verschillende theaters werden gedraaid. De dames zagen eerst het deel waarin het gezichtspunt van de vrouw werd behandeld en de man nen andersom. Na afloop hiervan gingen zowel de mannen als de vrou wen naar het andere theater om de andere helft van de film te zien, waarbij zij elkaar onderweg tegen kwamen. Na een korte periode van wederzijds aftasten werd 't toch wel duidelijk, dat deze wedstrijd niet bepaald een topper zou worden. De acties waren traag en te doorzichtig, zelfs met kaAsen werd er nonchalant omgesprongen. Ze gebeurde het dat uit een aanval van Musketiers over rechts de voorgezette bal met de hand geraakt werd door één der verdedigers van Valleivogels en door de arbiter wel wat zwaar met een starfschop gestraft werd. Waarschijnlijk dacht A. Kwint er net zo over, want hij knalde tegen de paal. Even later wilde deze speler het goed maken maar zijn goede schot ging net naast. In de 27e minuut kwam de bal na een heen en weer getrap op rechts bij mid denvoor Slotboom, die zijn voorzet in eens in 't doel zag belandden (1-0) Na dit onverwachte succes kwam er wat meer leven in het spel, maar voor de rust scoorde men niet meer, al had keeper Kwint \)an Musketiers wel ge luk toen de rechtsbuiten der tegenpartij alleen voor hem gekomen precies in z'n handen schoot. i'» Na de thee gaven de Valleivogels zich eigenlijk wat te gauw gewonnen, al dient gezegd te worden, dat bij ver schillende goede kansen Vrouwe For- tuna hen bepaald niet goed gezind was. In de 12e minuut bracht T. Kranenburg met een prachtig schot, waarbij hij de spil en keeper van Valleivogels ver- rastte, de stand op 2-0. Musketiers werd sterker, maar wist dit nog niet in doelpunten uit te druk ken. Tot in de 25e minuut linksback Diteweg na een prachtige rush langs de lijn de bal goed voorspeelde, waarna midvoor Slotboom niet faalde (3-0). Het werd zelfs nog 4-0 door C. Henzen, die bij een scherp genomen corner maar voor 't intikken had. Zo kwam het einde met een verdien de overwinning voor de thuisclub, die hiermede goed in de running blijft. Te koop Solex, i.pr.st. Te be vragen Talmastraat 20, Vee- nendaal. Te koop twee moderne fau teuils. Oude Westersingel 113 II, Veenendaal. Te koop jonge hennen, 11 we ken oud WL. W. Versteeg, Kampjesweg 14, Veenendaal. Tel. 2567. Te koop bromfiets, Berini met DKW motor, i.pr.st., wit te trouwjapon lang, maat 38 Rembrandtlaan 1 II, Veenen daal. Te koop een aquarium met toebehoren. Kostverloren 62, Veenendaal. Te koop commode en kinder ledikant. Zandstraat 66, Vee nendaal. Te koop bromfiets Eysink Tour 2 versn. Boslaan 93, Veenendaal. Te koop i.g.st.z. VW 52. Te bevr. na 6 uur 's avonds. Oosteinde 112, Scherpenzeel. Glaskisten te koop. Handels ver. Zimmerman en Zn., Sandbrinkstraat 1, Veenen daal. Te koop rubberlaarzen, alle maten. Koop rubberlaarzen bij de man die ze ook vul- caniseren kan. Schoenmake rij Valkenburg, Gortstraat 25 Veenêndaal. Te koop heren-, jongens-, en kinderschoenen, half jaar garantie. Schoenmakerij Val kenburg, Gortstraat 25, Vee nendaal. Frans echtpaar met 1 kind waarvan man tijdelijk werk zaam in Veenendaal op fa briek zoekt gem. zit-slaapka- mer met keuken of met ge bruik van keuken. Inl. Nieuwsblad „De Vallei", Pa rallelweg 10, Veenendaal. Tel. 2022. Huur Philips TV voor f25,95 per maand, maar met recht van koop. Morgen al bij U thuis? Bel dan 08300-50087 (ook 's avonds). Staat ter dekking pincher, reu. Mooiste pincher en de beste reu op de Tentoonstel ling te Veenendaal. Te bevr. Mevr. Gazenbeek, Holleweg 12, Tel. 3662, Veenendaal. Voor uw autobekleding is het juiste adres Autobeklederij D. v. d. Broek, Emmalaan 15, Veenendaal. Tel. 3258. Voor al uw „Doe het Zelf" artikelen, voor komplete aan rechten en deuren naar Fa. Joh. Bos, Houthandel, Mid dellaan 89, Veenendaal. Lichtdrukken en fotoco- piëren. Artifoto, Hoofdstraat 84, Veenendaal. BRENG EEN BEZOEK AAN SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL Wij hebben voor u de grootste sortering Wijnen, binnen- en buitenL gedistilleerd. Groenelaan 23 (achterom) tel. 3434 Veenendaal. DRUKKER IJ 9» PARALLELWEG 10 - VEENENDAAL aan de spoorlijn Veenendaal Rhenen MARKT van ƒ5,— levensmiddelen SPAAR DE WAARDEVOLLE GRATIS VéGé GELDZEGELS. NU HET DUBBELE AANTAL GELDZEGELS. Pindakaas, grote pot00 et» Romige Slasaus, grote fles08 ct- Fijnste Soepballetjes, dubbel blik 85 Ct> Custard, 2 pak00 dm 34 gratis geldzegels 28 gratis geldzegels KOOP PRIJSBEWUST MET VEEL GRATIS GELDZEGELS. Hero Doperwten fijn, literblik Kant en Klaar Kapucijners, grote pot Hawaii Ananas schijven, literblik Aardbeien op Sap, literblik 0,99 0,59 1,39 1,39 2 grote choc. Paas-eieren voor bij elk pak VéGé Goudmerk koffie. Rubber Handschoenen, div. maten, van 245 ct. NU Enveloppen, pak 25 stuks, NU WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG Pak 400 gram "9 Ct Zak 500 gram 1 y2 kilo 13 stuks 3 stuks «9 Ct Nog steeds alle soorten BRUIN- en WIT-BROOD AFGEHAALD 5 CENT GOEDKOPER. Zandstraat 55 Telefoon 3017 Adr. van Ostadelaan 33-35 Telefoon 3652 Karbonade's500 gram 1,89 Magere Buiklapjes 500 gram 1,74 Runderrollade500 gram 1,98 1 heel kg Vleesgehakt2,50 Magere Varkenslappen 500 gram Verse Braadworst 500 gram Klapstuk 500 gram Rundvet, 250 gram samen Ham 200 gram Sappig Pekelvlees 200 gram SPAAR UW KASSABONNEN (GRATIS VLEES!) De belangstelling voor de jaarverga dering van de speeltuinvereniging „Oran- jewijk", die donderdagavond in hotel De Hertog van Gelre onder voorzitterschap van de heer L. Mes werd gehouden, was van dien aard dat er geen kandidaten beschikbaar waren voor de aftredende en niet herkiesbare voorzitter L. Mes en secretaris J. v. d. Kleut. De aftredende be stuursleden beloofdenij echter dat zij zo lang zouden aanblijven om de lopende za ken af te handelen. Wanneer er echter van de zijde der leden niet meer belang stelling getoond zal worden zal tot li- kwidatie moeten worden overgegaan. De aanwezigen betreurden dit echter, te meer daar alles zo mooi opgezet is. Er moet toch, aldus de voorzitter, in zo'n kinder rijke buurt toch wel iemand te vinden zijn die zijn schouders hieronder wil zet ten. De penningmeester, had zonder op gaaf van redenen bedankt en zijn beschei den bij de voorzitter ingeleverd. Het ligt in de bedoeling om het gedeelte van de tuin, wat nu nog zwarte grond is, dit on geveer 30 cm. uit te graven en aan te vul len met een goed soort wit zand. Een per soon zal worden aangetrokken die tegen een kleine vergoeding de tuin in een be hoorlijke staat houdt. Het ledental be draagt vijftig. Op de dezer dagen in hotel De Hertog van Gelre gehouden jaarvergadering van de vrijwillige brandweer van Scherpen zeel waren alle vierentwintig leden aan wezig. Uit het door de secretaris uitge brachte jaarverslag bleek, dat in het af gelopen jaar slechts voor enkele kleine brandjes behoefte te worden uitgerukt o.a. bij de brand in de woning van het gezin Pater aan de Stationsweg. Ook het jaar lijkse uitstapje door de leden met hun dames naar de Deltawerken werd ver meld. Twee leden van het bestuur, de heren C. Valkenburg sr. en Jac. Vonk traden af en als opvolgers werden gekozen de he ren D. J. van Ekris en R. van Westeneng. De penningmeester meldde een flink batig hetgeen zijn oorzaak vond in het gelukkig gering aantal te blussen bran den. De voorzitter, de heer B. van de Brink, deelde mede, dat het gemeentebe stuur een crediet van f 55.000,— beschik baar had gesteld voor de aanschaf van een nieuwe brandweerauto, tevens man- schappenwagen met een cabine voor tien personen, een tankinhoud van 2000 liter, alsmede twee slangenhaspels onder hoge druk met een een totale lengte van 60 me ter. De brandweer bereidt zich voor op het 25-jarig bestaan dat in mei a.s. her dacht zal worden. Een commissie van voorbereiding werd benoemd en be staat uit de heren Geefshuizen, Osna- brugge en C. Valkenburg Jr. Na de vergadering bleef men (met de inmiddels garriveerde dames) nog ge ruime tijd gezellig bijeen. GEEN VOORRANG VERLEEND Op de hoek Eikenlaan-Willaerlaan ont stond vrijdagmorgen een botsing tussen een auto, bestuurd door Geefshuizen en een door Evers, beiden uit Scherpenzeel. De oorzaak was dat G. geen voorrang ver leende. Op het laatste moment zag G. het ongeluk aankomen, Wbarop hij zijn stuur los liet en zijn naast; hem zittende doch tertje beschermde. Hierdoor kon worden voorkomen dat het kiftd tegen de voorruit vloog. De auto van E. werd tegen een lichtmast gedrukt waardoor deze afknapte en vervolgens tegen een boom. Persoonlij ke ongelukken kwamen niet voor, doch de materiele schade was groot. In de onderlinge damcompetitie wordt weer fel gestreden. H. G. Valkenburg staat ongeslagen bovenaan, op de voetgevolgd door J. Visser. Verheugend is, dat SDV door zijn afgebroken wedstrijd tegen Tiel te winnen, zich ook dit jaar weer hand haaft in de eerste klasse der Gelderse Dambond, daar W. van Setten remise en D. J. Iprenburg zijn partij in winst om zette. Met de aanwinst van twee sterke nieuwe spelers nl. J. v. d. Vliert uit Scherpenzeel en J. Visser uit Sliedrecht, zijn de kansen in de a.s. landscompetitie aanmerkelijk gestegen. Liefhebbers voor deze sport kunnen elke maandagavond na 7.45 uur terecht in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. De tussenstand in de onderlinge competitie luidt: Gesp. Gew. Rem. Verl. Pilt. H. G. Valkenburg 8 8 0 0 16 J. Visser sr8 7 0 1 14 B. Valkenburg 11 5 3 3 13 A. Stuivenberg11 5 2 4 12 M. Inkenhaag 12 5 0 7 10 D. J. Iprenburg ..6 3 2 1 8 W. van Setten 11 3 1 7 7 W. van Schaik 6 2 2 2 6 J. Visser jr5 1 2 2 4 J. v. d. Vliert 1 1 0 0 2 J. Brand 110 0 2 I. Stuivenberg 4 0 1 3 1 D. Valkenburg 12 0 1 11 1 J. Jansen0 0 0 0 0 A. ter Burg 0 0 0 0 0 Op de dinsdagavond in zaal Marktzicht gehouden ouderavond gaf het hoofd van de o.l. school Dorpsstraat een overzicht van het afgelopen schooljaar, waaruit bleek dat het aantal leerlingen gelijk was gebleven. In de vacatures ontstaan door het vertrek van mevr. Bannink-Bakker en mej. Kuik werd voorzien door benoe ming van de dames Alberda en Zand- voort. Voor het diploma Veilig Verkeer slaagden alle leerlingen, waarvan drie met nul fouten en hierdoor kwam de school in het bezit van de door het ge meentebestuur beschikbaar gestelde wisselbeker.. Met de door de leerlingen op de Floraliavereniging gemaakte stand „Kabouterdorp" verwierf de school de eerste prijs en wisselbeker. Met de mooiste plant werd de wissel beker definitief gewonnen. De zwem wedstrijden tussen de lagere scholen leverde eveneens een wisselbeker op. De schoolreizen gingen naar Emst- Epe (3 dagen) voor klasse 5 en 6, Har derwijk 3 en 4 en Nunspeet aan Zee 1 en 2. De kinderpostzegelactie leverde een bedrag op van 522,door 25 leer lingen. Volgens de penningmeester was de financiële toestand van het schoolfonds goed. Bij de bestuursverkiezing werden mevr. v. d. Brink en de heer S. Vlas- tuin herkozen. Na de pauze sprak de heer E. de Boer, hoofd van de Jan Ligthartschool (Brug- school) uit Amersfoort over het onder werp: „Welke mogelijkheden zijn er voor de leerlingen, die de lagere school verlaten". Op uitnodiging van de CBTB sprak de heer J. HeU, provinciaal secretaris van de Gelderse CBTB, over de actuele vraag stukken in het landbouwbeleid, op de jaarvergadering in het verenigingsgebouw Filalethus. In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer M. Overvest, dat vreugde en droefheid elkaar hadden afgewisseld in de CBTB-families in het afgelopen jaar. Hij merkte op dat er grote veranderingen gaande zijn in het agrarisch leven. Er is bijna geen boerenarbeider meer te vin den en in vele gevallen is er geen op volger voor de bedrijven. De voorzitter zag daar twee oorzaken voor: Allereerst de - misschien schijn bare - weelde, waarin velen buiten de agrarische sector leven en daarnaast de grote investeringen die gedaan moeten worden om een bedrijf te beginnen. De andere kant van de zaak is, dat er een goede kern van boeren overblijft die met hart en ziel boer zijn en er niet tegenop zien om zaterdags en ook zondags het no dige werk te verrichten. Hij benadrukte de roeping en verant woordelijkheid van een ieder en het besef dat er eerst plichten zijn en daarna rech ten. „Wanneer we in dat besef leven zal er nog wel toekomst zijn voor onze boe renstand", aldus de voorzitter. Het jaarverslag werd uitgebracht door de secretaris, de heer Van Ramshorst en door de penningmeester C. van Ginkel. Vervolgens gaf de heer Heij een korte uiteenzetting van de vraagstukken in het landbouwbeleid. Ook deelde hij mede dat de heer G. v. Kampen te Scherpenzeel tot voorzitter is benoemd van de com missie Gemengde bedrijven van de Gel derse CBTB, die op 17 februari is ge ïnstalleerd. Hierna volgde een door de heer Heij gehouden inleiding over zijn reis naar Australië en Nieuw-Zeeland, die hij maakte in opdracht van het ministerie en de Ned. Emigratie-dienst en namens de Ned. Chr. Emigratie Centrale, een en an der aan de hand van een serie prachtige dia's. HENGELNIEUWS Bij koninklijk besluit van 30 mei j.l. staatsblad 31Z is een nieuwe Visserijwet vastgesteld. Het tijdstip van inwerkingtre ding dezer wet moet nog bepaald worden, doch met het afgeven van visakten en hengelbewijzen zal reeds met de nieuwe voorschriften rekening worden gehouden. Door de nieuwe wet komen de grote vis- acte B en de bekende hengelacte te ver vallen. Er zullen ook geen duplicaten meer verstrekt worden. Aanvraagformu lieren vervallen eveneens en zullen dus niet meer sterstrekt worden. Ingaande het visseizoen 1964-1965 zullen er 3 soorten visakten afgegeven kunnen worden ad ft 6,50 en bijdragebewijzen ad f2,per stuk. Er worden dus minder soorten akten verstrek en de prijs is ho ger geworden.

De Vallei | 1964 | | pagina 5