PAUK PQ&BLT$Tott Zal Veenendaal tegen Saestum kunststukje herhalen? DOVO-SSS Bij ongevallen eerst politie waarschuwen - telefoon 2222 - Burgerlijke stand MEESTER G. B. RUNGE KERKDIENSTEN MARKTBERICHTEN Gevonden en verloren SPORTPROGRAMMA A.s. zaterdag Aanvang 4.15 uur Terrein Panhuis DINSDAGKOOPJES WASINVOCHTER TOILETEMMER MECHANISCHE ACHTBAAN 1.89 „^Schotland n.v. voor betere heren- en jongens kleding. MODERNE en KLASSIEKE STIJL KORPSCHEF RAADT AAN Nog geen G.G.D. mem AMERONGEN Stierenkeuring Schaap met vier lammeren taak ten opzichte van medemens Ingekomen en vertrokken Doktoren- en Apothekersdiensten BIDSTOND VOOR GEWAS EN ARBEID Veenendaal heeft duidelijk haar standpunt bepaald, „Philadelphia" wil ook u niet alleen laten staan. Dr. Hoeienbos „Waar komt zwakzinnigheid vandaan?" 't Mot nou zo onderdehand wel een paar jaar gelejen zijn, dat de mening van de Veense jeugd gepeild is over verscheije zaken. Ik kan er een paar maanden bezijjen wezen, mar voor zo ver ik me kan heugen is het een hele ruk gelejen, dat het onderzoek met veul tam-tam wier angekondigd. Intussen hebben we op gezette tijden anmoedigingen te verwerken gekregen om mit spanning uit te blijven zien naar het resultaat. Zo van „vol houwen, min- sen. de uitslag komt er an; het hele werk is op een oor na gevild". En dan docht ik geregeld weer bij m'n eigen: gelijk hebben ze, beter in één keer alles dan de uitslag bij stukkies en bietjies publiek maken. Mar 't mot me nou toch van het hart, dat ik an de hele onderneming begin te twijfelen. Goed, ik kan me ergens veur- stellen dat het gien werkie is dat je op een regenachtige namiddag effies op knapt. Er zal gerust een furse brok werk in zitten. En ik kan degenen, die het karwei op touw gezet hebben gien ongelijk geven, dat ze een poosie de tijd nodig menen te hebben om alle ant woorden uit de jeugdige sectur op urde te stellen om vervolgens mit een wel- deurtimmerd en ok nog te lezen rapport veur den draad te kommen. Mar een paar jaarNee, dat lijkt me toch te gurtig. Een knappe kop ziet in dat tijds bestek kans om een gedegen proef schrift in mekander te ranselen en d'r nog op te promoveren ok. Ik weet niet of er iets achter steekt, mar ik zou wel zo kalmpies an genegen zijn om te gaan denken dat er wat ach ter zat. Hebben de anstichters van het geval van te veuren de gevolgen mis schien niet helemaal overzien? Was de hele zaak een bietjie te hoog gegrepen? Of zijn er veul meningen uit de jeugd gekommen die mar zo niet op bezadigd Veenendaal los gelaten kunnen worden? Maggen wij, ouweren, soms niet zo erg hard schrikken? Mot er hier en daar eerst het een en ander omgebogen wur- den? Je kunt een uitslag ok zo maken dat je d'r alle kanten mee uit kunt mar cheren. Misschien zeuk ik er veul te veul achter, mar zeg nou 'es eerlijk, wat zou je, as zo wel meugelik denkend mins, anders gaan doen as je ergens lang naar uit zit te kijken. Daar komt nog wat bij. As et nog effe duurt dan krijgen we de mening van een overjarige jeugd op een pampiertje. En as et dan nog effe duurt dan zeggen degenen die destijds in d'r lui jeugdige veurtvarendheid onbevangen hun me ning neerschreven: „hoe heb ik dat ooit in m'n harsens kunnen halen." Of nog effies en de kinderen van de onder vraagden kun je horen zeggen: „Die ouwelui van ons dat zijn me d'r vrogger ok een paar geweest". Om al die redenen zou ik toch willen vragen minsen, kom dur nou maar mee on de proppen. Helemaal of half, dan hebben we d'r tenminste nog wat an. Dan zien we tenminste vast wat van het geld dat er an gespandeerd is. Driek zal wel zeggen „waar maak ie je eigen as man op jaren nog druk over." Ik op mijn beurt zeg dan, dat ik dan meer weet en as ik over de jeugd m'n mond open doe, dat ik dat dan wel ingelicht doe. Het is een heel koud kunsie om van m'n praatstoel af te toeteren, dat het ellendige gebrom in de Hoofdstraat nou mar es afgelopen mot wezen. Mar waar om doe ze dat? Missen ze wat anders? Of hebben ze van alles te veul? Allemaal vragen, waar ik en heel veul andere minsen binnen kurte tijd een antwoord op hopen te krijgen. Het lijkt mij op dit moment vast niet teveul ge vraagd. Wout Blauwkous. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 123.000 stuks. Prijzen van f 9,50 tot f 11,75 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 40 stuks. Prijzen van f 80,tot f 98,— per stuk. Handel traag. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.100.000 eieren aangevoerd. De prij zen varieerden van f 10,75 tot f 12,per 100 stuks. De handel was vlot. Op de biggenmarkt bedroeg de aanvoer 145 stuks en de prijs per stuk varieerde van f 84,tot f 96,De handel was traag. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de week van 26 februari 1964 tot en met 4 maart 1964: grijze linker glacé; bos sleutels; groene rechter dameshandschoen; linker kinder schoentje; padvindersmes; paar donker bruine dameshandschoenen; groen-grijze rechterglacé; herenpolshorloge met meta len bandje; bruine portefeuille met inh., w.o. foto's; grijze linker herenglacé; he renpolshorloge; groen étui t.n.v. R. van Rhee; grijze wollen kinderhandschoen; grijze sjaal; rood gebreid kinderhand schoentje; rode meisjesportemonnee; rode rechter dameshandschoen; slagersmandje; linchtbruine kinderportemonnee. In dezelfde periode zijn de navolgende •voorwerpen als verloren aangegeven: bruine damesportemonnee met inh.; wind scherm van zwarte solex; bruine dames portemonnee met inh.; sierwiel van Fiat- .auto; blauwe overall; gouden trouwring. Voor het komende weekend, nog nauwelijks bekomen van de fraaie prestatie van PSV in de Europacup, staat de voetballiefhebbers weer een uitgebreid programma te wachten. In Veenendaal vraagt men zich af of Veenendaal het succes van vorige week zal prolongeren. In Amerongcn is men benieuwd naar de belangrijke strijd te gen Bunnik en in Rhcnen wordt beslist of Rhenus de laatste plaats zal verlaten of vaster gaat bezetten. Veenendaal schoot zondag wel bijzon der uit haar slof door de fraaie zege op Hercules. Zondagmiddag zal Veenendaal thuis aan de Bergweg het Zeister Saestum ontvangen en proberen te bewijzen dat het succes van zondag j.l. geen uitschie ter was. Wanneer de voorhoede de grote produktiviteit weet te handhaven is een overwinning praktisch zeker. •B- DOVO krijgt zaterdag aan het Panhuis bezoek van SSS uit Klaaswaal, de club die juist boven de Veenendalers genoteerd staat. DOVO kwam drie weken niet in het veld er zal wellicht wat Onwennig spelen. Zoals in de laatste wedstrijd mag het beslist niet gaan. DOVO kan beslist beter dan toen en zal zaterdag ongetwij feld proberen om de Klaaswalers eronder te houden. B Zowel GVW als VRC hebben een vrije voetbal(zater)dag. B Voor DVSA staat er zondag bijzonder veel op het spel. De Amerongers krijgen het in Bunnik tegen de koploper zwaar te verduren. Zou DVSA onverhoopt verlie zen dan zijn de kansen op een kampioen schap sterk gereduceerd. Maar een groot aantal supporters zal DVSA vergezellen, waardoor de spelers een behoorlijke sti mulans meekrijgen. Een overwinning voor de ijverige DVSA ploeg zou de club weer volop in de running brengen. B Ook in Rhenen staat een belangrijk duel voor de deur. Rhenus gaat op Candia pro beren om Wijk bij Duurstede de loef af te steken. Lukt het de groenwitten deze wedstrijd in winst om te zetten dan heb ben beide ploegen hetzelfde aantal pun ten. Zou Rhenus echter verliezen dan ziet de toekomst er somber uit want het ver schil zou tot vier punten oplopen. Dit is de grote kans voor Rhenus om zich uit de benarde situatie te werken. B Scherpenzeel, dat ook nog een klein kansje heeft, zal waarschijnlijk Oranje Wit eronder houden, ondanks het soms verdienstelijke spel van de Elstenaren. Het voordeel van eigen terrein zal Scherpen zeel misschien een kleine overwinnning brengen. B R.K. Unitas krijgt het in Achterveld niet bijzonder moeilijk en kan beslist twee winstpunten meebrengen. B Renswoude doet goed haar best, maar nu Veense Boys op bezoek komt, zien we er toch geen succes voor de roodwitten inzitten. De koploper prepareert zich sterk op het behalen van het kampioen schap. De Merino's komen steeds meer in het gedrang, want er zullen twee clubs degra deren. Nu het Utrechtse Posta op bezoek tornt is er een kansje om een paar plaat sen te stijgen. Merino's zal die kans beslist moeten aangrijpen. B In Eist is er het belangrijke treffen tus sen Musketiers en Scherpenzeel. De El- sterploeg heeft nog een redelijke kans op de titel en zal door een overwinning de Scherpenzelers kunnen uitschakelen. Spanning genoeg dus. B SVP is favoriet in de thuiswedstrijd te gen Valleivogels, waardoor de Panter- ploeg weer een plaatsje kan klimmen. B NSVS zal het waarschijnlijk niet kun nen bolwerken in Garderen. Veluwse Boys stevent op een kampioenschap af en zal NSVS een moeilijke middag bezorgen. B DVSA (zaterdag) zal tegen het forse Rubo alle zeilen moeten bijzetten om de nederlaag te ontgaan. Wanneer de Ame- Een handige hulp in de huishouding, van soepel f) r plastic, koopjesprijs \).Z.O Keurige plastic emmer met royale deksel ook zeer geschikt als luieremmer, voor de laatste keer de bijzonder rs\ lage prijs van Kinderverrassing Opwindbaar met sleutel, met 8 autootjes, een echte verrassing voor uw kinderen en dat voor slechts Alleen dinsdag 10 maart Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal rongers zaterdag winnend van de Burg wal gaan hebben zij de kansen voor een plaats in de kopgroep verstevigd. B Kulan, Sportclub Rhenen en Advendo hebben vrijaf. Popcline jongens regenjasjes met bybehorende muts. Pr. Bernhardlaan 28 Tel. 2608 - Veenendaal Tydens de begrotingsvergadering van de Veenendaalse gemeenteraad vroeg een der raadsleden naar de wenseltfkheid om ook de E.H.B.O. in te schakelen by de hulpverlening tijdens ongevallen. Burgemeester Hazenberg antwoordde in dit ve.rband dat hij - met alle respect voor de E.H.B.O. - dit toch aan de artsen wilde overlaten. Voor een snelle waarschuwing van de doktoren zou een mobilofoon uitkomst kunnen brengen, maar een dergelqk apparaat kost f 3500,een kost bare zaak dus. Over de huidige gang van zaken na een ongeluk verklaarde de korpschef van politie, de heer W. C. H. Dekker, dat het mee.rmalen gebeurt dat voorbygangers en burgers maar direct een arts gaan bellen. Hierdoor kan een op onthoud ontstaan dat de gewonde geen goed doet. Ik zou alle burgers willen aan raden by een ongeval, direct 4 maal 2 te bellen. De politie beschikt over een vry goed werkend schema, dat aangeeft welke arts op dat tydstip bereikbaar is. Tot de primaire taak van de politie be hoort allereerst het beschermen van de gewonde en te zorgen dat er op de on heilsplaats door de consternatie niet meer ongevallen gebeuren. Secundair zou de politie eventueel een noodverband kun nen aanleggen, omdat de meeste politie mensen het E.H.B.O. diploma bezitten. Degene, die de politie belt over een on geval zou er bij moeten vermelden of er een dokter of ambulance noodzakelijk is. Door de toestand, die nu aan de gang is, kan het voorkomen dat verschillende dok ters tegelijk worden gebeld. Een mobilo foon in de auto van de arts zou een dure geschiedenis worden en bovendien kan het gebeuren dat de arts in de woning van een patient wordt opgehouden, zodat hij de mobilofoon niet hoort. Dan zou het een portofoon moeten worden. Ideaal is natuurlijk een instelling als de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst, zo als die in de steden opereert. Hiervoor is Veenendaal echter nog te klein, want de G.G.D. zou minimaal over twee vaste dok toren en twee ziekendragers moeten be schikken. Daar er continu dienst moet worden gedaan, zouden die aantallen 3x2 worden. Een permanent gebouw is nodig en dienstwoningen voor de ziekenbroeders Een dergelijke opzet is ter plaatse (nog) niet bereikbaar. Hoofdinspecteur DEKKER V/el is het b.v. in de gemeente Zeist zo geregeld dat er twee gemeenteartsen zijn aangesteld, die behalve gemeente lijke keuringen, medische controle op scholen, ook eerste hulp bij ongevallen verlenen. Voorlopig zal de toestand in Veenendaal wel zo blijven. Is er niet direct een arts ter plaatse dan wordt de gewonde zo snel mogelijk naar een ziekenhuis vervoerd, hetzij per ambulance of, indien er zeer veel snelheid moet worden betracht ook wel eens met de politieauto. Maar de prioriteit blijft: le. De politie bellen num mer 2 2 Z 2, 2e politie waarschuwt arts en ambulance. Het publiek gelieve hiervan goede nota te nemen en dus niet in het wilde weg een arts bellen, waardoor wel licht een voor de gewonde schadelijk op onthoud kan ontstaan. De politie weet beter dan het publiek welke arts op dat mo ment bereikbaar is. Op maandag 16 maart a.s. zal de voor jaarskeuring van stieren worden ge houden. De keuring vindt plaats om 11 uur op het terrein van de heer W. Door nenhal, Haarweg 16 te Overherg, gem. Amerongen. Belangstellenden worden erop ge wezen, dat het ingevolge het Utrechts Stierenreglement 1936 in het algemeen aan de stierhouder en aan de houder van een vrouwelijk rund verboden is andere dan goedgekeurde stieren tot dekking te bezigen. Aangifte van stieren voor keuring dient te geschieden uiterlijk veertien dagen vóór de keuring bij de secretaris van de Prov. Commissie voor de rund veefokkerij in Utrecht, Ir. W. van Oijen, Willemsplantsoen 6 te Utrecht, telefoon 030-25729. Voorts wordt er de aandacht op ge vestigd, dat ingevolge de thans door de minister van Landbouw en Visserij ge geven voorschriften inzake het vervoer van rundvee in verband met mond- en klauwzeer bestrijding noodzakelijk is, dat de vervoerder van de ter keuring aan te bieden stier in het bezit is van een geldige gezondheidsverklaring, waaruit blijkt, dat de betrokken stier is geënt. Op of na 1 januari 1962 geboren stie ren moeten ten minste veertien dagen en ten hoogste vier maanden voor de keuring geënt zijn. Bij deze aangifte wordt nogmaals de aandacht gevestigd op de aangifteplicht voor stieren ouder dan acht maanden, bedoeld in artikel 3 van het Utrechts Stierenreglement 1936 Een niet alledaagse ge beurtenis vond zater dag j.l. plaats bij land bouwer B. van Dijk, Cunerawegl68 in Ach terberg. Een schapen ooi schonk namelijk 't leven aan een viertal lammetjes, iets wat slechts zelden bij een schapenfamilie voor komt. Het viertal - 2 bokjes en 2 germlam- meren - maakt het uit stekend. VEENENDAAL Geboren: Gerrit z. v. G. van Viegen en M. A. Haas; Jannetje d. v. B. J. van de Pol en J. van Geenhuizen; Maartje Hen- drika d. v. J. Berkhof en B. A. van den Brink; Willem z. v. W. van Manen en A. M. Diepeveen; Gerrit Jacobus z. v. D. van de Weerdhof en P. C. van de Weerhof; Jacobus Cornells z. v. J. C. Sukkel en D. Heikamp; Neline d. v. D. van de Weerd en C. W. Hulstein; Hendrika d. v. W. Diepe veen en M. Draaier. Ondertrouwd: D. L. Martina met W. Roseboom; J. Stuivenberg met C. L. A. van Dam; H. van Voorthuizen met W. van der Poel. Gehuwd: H. G. Fidder met H. Schoe- man; A. M. Okker met C. J. de Kleuver; W. Kampert met J. W. J. Gerritsen; A. Heineman met A. de Boer. Overleden: Gerdina van Ginkel, 84 jaar, echtg. van F. van Doorn (overl. te Ede). RHENEN Geboren: Annemieke d. v. J. M. van Ommen en W. H. F. van Voorthuysen; Geerharda Hendrika d. v. J. van Gesink en C. M. Greven; Engelbert Nicolaas z. v. N. Stormink en C. C. van Setten; Johan- ne Dirkje d. v. D. Weijman en H. P. G. Knegjens; Hendrika Cornelia d. v. J. H. Roks en D. van den Heuvel; Joost Martien z. v. H. H. Janssen en E. A. M. van der Nat; Jan z. v. G. C. Rense en E. Groot; Steventje Cornelia d. v. D. J. Verwoert en C. van Walsem; Lamberta d. v. W. de Roos en G. Pluigers. Ondertrouwd: G. Rebergen en W. C. Zaaijer; J. Kuipers en S. de Kruif. Gehuwd: W. Schaapman en J. P. Smit; A. van Vendelo en J. Naves. Overleden: Dirk Prink, 68 jaar, echtg. van E. Benschop, Kesteren; José Luis Nieto Alvarez, 27 jaar, ongeh. RENSWOUDE Geboren: Arie Hendrik z. v. A. H. Vink en J. Vink; Johanna d. v. A. H. Vink en J. Vink. SCHERPENZEEL Geboren: Saskia Alexandra d. v. J. Slui ter en W. M. Jans; Marita Ottilie d. v. G. W. Prins en C. Achterberg; Tenis z. v. G. v. d. Lagemaat en H. van Veldhuizen. Ondertrouwd: G. G. Schoonhoven en G. van Ginkel; J. v. d. Bovenkamp en H. M. Veenvliet. Gehuwd: B. D. Kaljee en N. Vonk. Overleden: M. H. Kemming, 57 jaar. AMERONGEN Geboren: Hendrikus z. v. J. Barten en H. J. van den Dikkenberg; Ingrid Jolanda Theresa d. v. H. A. J. van Ewijk en A. van Veenendaal. Getrouwd: H. Willemsen en C. W. A. Haalboom. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Sophia, d. van G. Kamphorst en M. Veldhuizen. Getrouwd: Veenendaal T. Sterkenburg en D. W. G. Rebergen. Overleden: Veenendaal: Aart van Wijk 80 jaar. woerd ió aan: Wie op een kille morgen in maart een schoolgebouw betreedt, kan een diep gevoel van weemoed bekruipen naar de tijd dat hijzelf nog een plaats innam in een met inktspatten bekladde bank. De schoolkinderen reiken nauwelijks tot je middel en men kan zich - mijmerend - weer in de schoolbanken wanen. De dich ter C. J. Kelk heeft dit gevoel eens op sublieme wijze vertolkt in zijn gedicht „Het rechte rugje" en het rechte rugje uit zijn kin derjaren raakt menigeen zijn leven lang niet meer kwijt. Maar wereldvreemde, dichterlijke citaten passen eigenlijk niet bij de „bovenmeester" waar het in dit geval om gaat. G. B. Runge, hoofd van de Openbare Lagere school aan de Aca cialaan. Daar is hij veel te dynamisch en te energiek voor. Bovendien zijn er in de school waar hij hoofd van is ook geen oude banken, die met inkt zijn beklad. De school aan de Aca cialaan is nu zeven jaren oud. „Nie mand kan het geloven. Het materiaal en meubilair is nog als nieuw." OP SCHOUDERS De heer Runge (54) werd in Sliedrecht. geboren. Waarom hij in het onder wijs kwam? „Mijn vader was leraar aan de Rijkskweekschool in Gorin— chem. Het sprak eigenlijk als vanzelf dat ik bij hem kwam." Na die kweekschool tijd kwam hij aan de Lagere school in Wijk bij Duur stede. „Tweeëntwintig jaar ben ik daar geweest. Eigenlijk een men senleeftijd." In Wijk bij Duurstede begon hij ook een vooraanstaande plaats in het verenigingsleven in te nemen. „Er was geen vereniging of ik zat erin. De voetbalvereniging, Oranjevereniging, Rode Kruis, kort om alles. Het kon gebeuren dat ik na de vakantie terugkwam en dat ze tegen me zeiden: Je bent voorzitter van die en die vereniging geworden." Bij zijn afscheid bleek pas wat voor een plaats hij na 22 jaar in de har ten van de mensen was gaan in nemen. Dat bleek ook na de bevrij ding - in 1945 - „Men had mij ge vraagd om als tolk op te treden tussen de officiple instanties van de Duitsers en de plaatselijke bevol king. Dat heb ik natuurlijk gewei gerd. Om me toch een bepaalde functie te laten vervullen hebben ze me toen gevraagd voor de eva cuatiecommissie. Daarin heb ik ne gen maanden lang met de secretaris - een machtige vent - enorm veel werk kunnen verzetten. Toen de be vrijding kwam toonde iedereen zich bijzonder dankbaar. Ik werd met de secretaris op de schouders Wijk bij Duurstede rondgedragen." MENSEN Hij vertelt het niet met bravour om dat het om hemzelf gaat, maar het is enkel een spontane reactie op zijn vele werk voor de gemeenschap. Die taak in het sociale vlak neemt hij hoog op. Vooral in het Roode Kruis, waar hij de grote inspirator is voor de bloedtransfusiedienst in Rhenen. Hele woonwijken heeft hij in zijn vrije tijd hiervoor afgelopen. Dit jaar heeft hij alle verenigingen in Rhenen aangeschreven om het be lang hiervan te benadrukken. Maar het valt niet altijd mee om de men sen hiervoor te vinden. „We hebben in Rhenen ongeveer 125 bloeddonors, wat eigenlijk maar heel weinig is. Maar we moeten de strijd voor dit doel volhouden. Iedereen heeft een taak ten opzichte van zijn medemens. Wat kun je nou minder geven als je eigen bloed! Als het nu nog geld was." TAAK Het is deze sociale bewogenheid die het kernthema van zijn werk en zijn leven is geworden. Behalve het werk voor het Roode Kruis is hij ook nog lid van de bioscoopcommissie. Deze commissie heeft tot taak erop toe te zien dat de voorgeschreven leeftijds eisen in de bioscoop gehandhaafd wordt. „Wij gaan niet kijken of iemand nou veertien of veertien en een half jaar oud is. Het gaat er alleen maar om de jeugd te beschermen. Niet elke film is voor alle leeftijden ge schikt. Alhoewel de kinderen thuis op de t.v. ook allerlei films te zien krijgen waar ze niet rijp voor zijn. Er is kritiek op deze commissie ge leverd, maar dit werk moet ook eerst groeien, totdat er een contact be staat. Dat nozemdom valt wel mee, geloof ik. Voor ons ouderen doet het misschien minder prettig aan, maar wij haalden vroeger ook streken uit. Alleen die moedwillige vernielzucht en de excessen die er zich voordoen, vind ik jammer. Maar laat men er dan - als men kritiek heeft - eerst een fatsoenlijke bioscoop neerzetten in plaats van een schuur." VOETBAL Voor de belangen van de jeugd komt de heer Runge op en hoe kan het an ders. Hij nam ook het initiatief om een Paasschoolvoetbaltoernooi te orga niseren, onder auspiciën van de KNVB. (Dit jaar voor de 6e maal!). Waarom? „Natuurlijk ook omdat ik zelf gevoet bald heb. Ik ben nog erevoorzitter van de voetbalvereniging in Wijk bij Duur stede. Maar toch voornamelijk voor de jeugd. Sport is een van de belangrijk ste dingen bij de opvoeding. Het past ook helemaal bij deze tijd!" WAARDERING In zeven jaar kan iemand een grote plaats in gaan nemen in het hart van de mensen. „Meester" Runge heeft zo'n plaats ingenomen. Ontelbare ke ren komen ze bij hem, oud-leerlingen die hem komen bedanken voor de tijd dat ze nog bij hem in de klas zaten. Naderhand beseften ze wat meester Runge voor hun verdere leven bete kent heeft. Zo wil hij de taak van een onderwijzer ook opvatten. Als iemand die „vormbereider" van een mensenle ven is, en niet alleen maar rekenen en taal leert. Want alles ligt bij hem in het menselijke vlak. De taak die hij zichzelf heeft toebedeeld en die hij zo bewogen opvat, maakt hem tot een boeiende persoonlijkheid. „Wees zuinig met mensen", zegt hij en typeert daar mee gelijk de mildheid waarmee hij onder ze werkt. „Misschien had ik beter carrière kunnen maken in de politiekvoegt hij er nog aan toe. RHENEN Ingekomen personen: C. van Vliet van Vreeswijk; P. J. J. van Helden van Ren- kum; K. H. Laarberg van Winterswijk; C. Arenales Arranz van Spanje; J. Mar tinez Torres van Leersum. Vertrokken pe.rsonen: J. Ossendorp gez. naar Utrecht; A. C. van Veen naar Coe- vorden; H. van Weenen gez. naar Voor schoten; J. van Willigen naar Wageningen; W. Schaapman naar Swifterband; I. de Vries naar Duitsland; W. Kon naar Vee nendaal; W. van den Heuvel naar Ren- kum. AMERONGEN Ingekomen personen: W. Lekkerkerker- Floor van Werkhoven; A. N. van Noord loos van Barendrecht; W. L. Prijs van Lienden; J. Dek van Veenendaal; A. Hen- zen-Nijhof van Zeist; J. Gentile van Italië G. J. Kroon van Amsterdam. Vertrokken: A. C. van Viegen-Hensen naar Rhenen; M. Rietveld naar Angerlo; J. S. Schiebaan naar Curacao; W. F. M. j Berends naar Driebergen-R.; A. van Oos- tenbrugge-van de Hee naar Renswoude. VEENENDAAL: Dr. J. Verbeek, Populie renlaan 20. Tel. 3885. Apotheek: Zuider Apotheek, Dr. Slot. de Bruineplein 7, Tel. 3714. m.i.v. zater dagmiddag 6 uur. RHENEN: Dr. P. Rienstra, Herenstraat 63, Tel. 577. Apotheek Dcys. Op zondag geen dienst. Recepten aanbieden in dienstdoende apotheek te Wageningen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. S, T, Hey, De Klomp. Tel. 200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp, van Ommeren: Dr. van Ommeren, Eist. Tel. 08377-217. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Holevoet- plein. Tel. 03497-250. VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur dr. C. Graafland, 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Wisgerhof, 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9 uur ds. A. Vroegindeweij, 5 uur dr. C. Graafland. Sionskerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 5 uqr ds. A. Wisgerhof. Veeneind 3 uur ds. A. Vroegindeweij, Dijkstraat 2.45 uur kand. Joh. van de Bank. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Dee van Ede, 5 uur ds. Overduin. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Over duin, 5 uur ds. Dee van Ede, zaterdag 7.30 uur Avondstilte. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 10 uur ds. Haitjema van Putten, 5.30 uur ds. Bos. Ned. Prot. Bond 10.30 uur Da. Treffers van Soest. R.K. Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. R.K. Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst, 7.30 uur Verlossingssamenkomst o.l.v. Envoy W. Koopmans. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Westra, 5 uur ds. Kooreman. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. J. Meynen uit Velp, woensdag 11 maart 7.30 uur in Cunerakerk, gezamenlijke bid stond voor het gewas. Liturg ds. A. Westra, Ned. Herv. pred. en predika tie door ds. Volten, Ger. pred. Ned. Herv. (Ger.) Evang 10 en 5 uur dhr Van Hoeven uit Benthuizen. Ned. Prot. Bond 10.30 uur mevr. ds. Laman Trip uit Velp. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Ger. Gem. donderdag 12 maart 7 uur dhr Van Prooyen uit Grafhorst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Kaastra. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Knoppers uit Utrecht. R.K. Kerk 8.15 en 10 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Viegen, woensdag 11 maart 7.30 uur ds. Van Viegen (Bidstond). Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst vrijdag 13 maart 7 uur dhr Kamp. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Bouw uit Ede, 3 uur ds. Schipper uit Ede, don derdag 12 maart 2.30 en 7.30 uur ds. Bos uit Lunteren (Biddag v. h. gewas) Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut, woensdag 11 maart 7.30 uur ds. v. d. Peut (Bidstond voor het Gewas). Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Loo uit Soest. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. Pettinga uit Wageningen, 6.30 uur ds. Klein Kranenburg uit Hoevelaken, woens dag 11 maart 7.30 uur ds. Cirkel uit Huizen (Bidstond voor het Gewas). Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen, woensdag 11 maart 7.30 uur ds. P. W. v. d. Veen (Bidstond voor het Gewas). Vrije Evang. Gem. 3 uur ds. G. van Bruggen uit Utrecht, maandag 9 mrt 8 uur ds. H. Raven uit Beverwijk. WOENSDAG 11 MAART VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. P. de Jong, 7.30 uur ds. A. Wisgerhof. Julanakerk 7.30 uur ds. A. Vroeginde weij. Vredeskerk 7.30 uur ds. D. v. d. Berg. Sionskerk 7.30 uur ds. P. de Jong. Ger. Kerk Vaartbrug 7.30 uur ds. Over duin. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 7.30 uur ds. Bos. Chr. Ger. Kerk Beatrixkerk 3 en 7.30 uur- ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30, 2.30 en 7.30 uur ds. Keuning. ten aanzien van de alleenstaande werkende geestelijk minder- validen. Zij mogen niet buiten de gemeenschap komen te staan, door plaatsgebrek. U heeft hen niet alleen laten staan. Ook hun ouders en verzorgers niet, die vaak worstelen met grote problemen, hoewel daar niet over gesproken wordt. Ook het actie-comité is niet allèen blijven staan. Het was niet alleen de prettige samenwerking tussen „Philadelphia" en de Prot. Chr. Nazorg voor B.L.O.-onderwijs, die samen het actie comité benoemd hebben, maar de hele gemeenschap wilde delen in de verantwoordelijkheid voor deze naaste. Dat heeft ons allen blij gemaakt. Velen hebben geweldig meegewerkt, enkelingen bleven nog achter, maardie zullen ook wel komen. De actie gaat nog door. Daarom is zij zich bewust door te moeten gaan met het geven van voorlichting, want de zorg voor een tehuis is maar een deel van haar arbeid. hoopt op dinsdag 17 maart te spreken over Tevens laat hij een film zien van zijn werk als geneesheer directeur van de Hendrik van Boeienoord Stichting te Assen. Dr. Hoeienbos verstaat de kunst deze ingewikkelde stof ook voor leken duidelijk uiteen te zetten. In de omgang met zijn patiënten toont hij hun vriend te zijn. Deze avond wordt gehouden in de gymnastiekzaal van de B.L.O.-school aan de Geerseweg, zodat u tevens met de school in aanraking komt. Dat dit een waardevolle avond betekent voor allen die in de medische sector werken, even als voor hen, die door onderwijs, verzorging en leiding geven met mensen in aanraking komen is wel duidelijk. Ook voor jonge mensen is het belangrijk zich te verdiepen in deze materie, die zij in het leven zo nodig hebben voor zichzelf en anderen. De aanvang van deze avond is 8 uur. De Chr. muziekclub „Weerklank' werking verlenen. zal deze avond haar mede-

De Vallei | 1964 | | pagina 2