Krijgt Mevr. Will-v. Barneveld de gouden speld? Seller Sel Gymnastiek is fantastisch AMERONGEN Kerkelijke signatuur van Renswoude verandert RENSWOUDE SCHERPENZEEL Vaardigheidsproeven van »Sparta« Zij stamt uit een specifieke turnersfamilie Functies Brug favoriet Proeven Vraag vroegtijdig reis- papieren aan Uitvoeringen Veenendaalse kleermakers weer in de prijzen K.V.P. vergadert Belangrijke punten op agenda Volkstuintjes Moedercursus ten einde Bijeenkomst Partij van de Arbeid U doet langer met nylons Fa. L. HEY COLLECTE VOOR HET DORPSHUIS Jeugd verkeersexamen De kerk bouwt draqe Kerkelijke bijeenkomst DS. L. v. d. PEUT Kijkavond Chr. Lagere School OPENING EERSTE ZELFBEDIENINGSBEDRIJF TE RENSWOUDE Mevr. WILL-VAN BARNEVELD brug doe ik 't liefst Zaterdagmiddag beginnen de vaardigheidsproeven bij de populaire gymnastiek vereniging „Sparta". Voor de achtste maal. Hij of zij, die deze proeven achtmaal met succes heeft afgelegd, wordt beloond met de gouden speld van de Stichtse Turnkring. Mevr. Will was al zeven maal van de partij en hoopt door haar deel name van a.s. zaterdag de begeerde speld te bemachtigen. Mevr. Will-van Barneveld is een ware propagandiste en ijverig beoefenaarster van de turnsport. Ook de vereniging „Sparta" waar zij al ruim 20 jaar lid van is, heeft een warm plaatsje in haar (sport)-hart. Dat vindt voornamelijk zijn oorzaak in het feit dat zij uit een echte gymnastiekfamilie stamt. Vader Van Barneveld was jarenlang bestuurs lid en voorzitter van Sparta. Tot aan zijn overlijden, vorig jaar, heeft hij zich met alle energie aan de belangen van de geliefde vereniging gewijd. Mevr. Will vertelt ons „Wij hoorden thuis veel praten over het wel en wee van Sparta en op 12-jarige leeftijd kwam ik al bij de gym. Dat was feite lijk de gewoonste zaak van de wereld. En nu, na 20 jaar, vind ik het nog net zo fantastisch als in 't begin. De gym nastiek is veelzijdig. Als je een goede gymnastiekopleiding in je jeugd ont vangt, kun je automatisch ook in andere sporten tot de voorste rijen doordringen. Neem nu atletiek, zwemmen, voetbal, volleyball enz. Al je spieren komen in beweging en krijgen een beurt bij goede turnoefeningen. Als bewijs kan ik daar bij aanvoeren dat ik vroeger zowel spierpijn in mijn benen als in mijn nek had. Mevr. Will-van Barneveld vervult daarenboven nog verschillende functies in de gymnastiekwereld. Van het rayon Gelderse Vallei - een onderdeel van de Stichtse Turnkring - is zij o.a. secre- taresse-penningmeesteresse. Het zou eigenlijk gewenst zijn dat ook in kleinere plaatsen meer aan gym nastiek zou worden gedaan, vindt mevr. Will. De plattelandsjeugd blijft op dat gebied wel eens achter. Ook de gym nastiek op de scholen kan nuttig zijn, maar het wedstrijdelement ontbreekt. Het fijne moet je op een vereniging leren, zegt mevr. Will. De oefeningen aan de brug vind ik het prettigst. De evenwichtsbalk is een toestel van de laatste jaren en uiterst moeilijk. Op dat balkje van 8 cm wordt je evenwichtsbeheersing getest. Begin ners komen er direct op want dit toe stel moet je eigenlijk van jongsaf ken nen. Mijn dochtertje van 5 jaar is ook al een jaar op gym. Ik hoop dat zij serieus zal dooroefenen, ,want het nut van een goede turnoefening kan ik niet genoeg onderstrepen. Neem nou het feit dat je per ongeluk een val maakt. Een goed gymnast zal die val kunnen onder breken en de gevolgen zijn veel be perkter. Zoals mijn vader mij ten voorbeeld was en mij stimuleerde, zo hoop ik dat ook met mijn dochter te doen. De gym nastiek blijft dus bij ons.in de familie tak voortgaan. Zo zjllen dan zaterdagmiddag om half vijf in het oefenlokaal achter de Kon. Julianaschool de vaardigheids- proeven worden gehouden, 's Middags voor de jeugd, 's avonds voor de oude ren. Feitelijk zijn deze proeven ieder jaar noodzakelijk, maar door drukte i.v.m. wedstrijden, uitvoeringen enz. ra ken de vaardigheidsproeven wel eens achterop. Hier bij Sparta werden ze resp. ge houden in 1946, 1948, 1953, 1954, 1955, 1957, 1958 en nu - na zes jaar onder breking - weer in 1964. De vaardigheidsproeven bestaan uit oefeningen aan de bruggen, vrije oefe ningen, paardsprong, ringen en even wichtsbalk. De deelname is eigenlijk vrijwillig. Ongeveer 100 Spartanen zul len de oefeningen afleggen. Je moet je er echt op voorbereiden, vindt mevr. Will. Sprekend over de oude glorie van Sparta herinnert mevr. Will zich nog dat machtige turnfeest in Sonsbeek bij Arnhem, waar Sparta een groot aantal prijzen wegsleepte in een zeer goed be zet toernooi. O ja, weet u wat ook op merkelijk was. Als Sparta een uitvoe ring gaf, hadden we de weergoden bijna altijd tegen. Vooral als het op Hemel vaartsdag was, goot de regen met bak ken uit de lucht. Maar wij bleven altijd In verband met de nadering van het reisseizoen en de daar mee gepaard gaande drukte by de verschillende instanties die in geschakeld moeten worden by het verkrijgen van de nodige reispapieren wordt men van ge meentewege op het volgende ge wezen. Paspoorten moeten minstens twee weken vóór het tydstip waarop men erover moet kunnen beschikken worden aangevraagd bq de gemeentesecretarie, Hoofd straat 92. Toeristenkaa^ten moet men één a twee weken van te voren aan vragen. Een toeristenkaart is slechts twee maanden geldig en het te vroeg aanvragen zou tot gevolg kunnen hebben dat de kaart op de reisdatum niet meer geldig is. De gemeentesecretarie is ge opend 's morgens van 9 tot 12.30 uur. opgewekt en ik mag zeggen, dat on danks de opofferingeii die je je moet getroosten, er niets fijner is dan weke lijks naar de gymavond te gaan. Tenslotte kon mevr. Will meedelen dat de zoineruitvoering van Sparta zal worden gehouden op 13 juni (bij regen wee: c-en week later). De rayonuitvoe ring is waarschijnlijk op 11 juli op het nieuwe Sportpark, dat dan hopelijk voor gebruik gereed is. Evenals tydens de onlangs gehouden re gionale show hebben de Veenendaalse kleermakers W. Rebergen en D. van Beek ook tijdens de nationale show beiden een derde prys in de wacht gesleept. De nationale show werd maandag 2 maart gehouden in het Utrechtse Tivoli en was ook georganiseerd door de Stichting Maatkledingshows. Er waren in totaal 65 deelnemers uit het gehele land. De heer Rebergen kreeg 109 punten voor zijn werkstuk; het werk van diens collega van Beek werd gewaardeerd met 105V2 punt. GESPAARD Bij de Nutsspaarbank Amerongen, Koe nestraat 104, werd in de maand februari ingelegd een bedrag van f 192.850,54 en te rugbetaald een bedrag van f 87.354,05, zo dat het tegoed steeg met f 105.496,49 tot f 584 175,03. De afd. Veenendaal van de K.V.P. houdt maandag 9 maart a.s. haar jaarvergade ring in De Korenbeurs. De agenda ver meldt, behoudens de gebruikelijke jaar verslagen ook bestuursverkiezing. De voorzitter, de heer M. G. H. Hendriks is aftredend en weer herkiesbaar. In ver band met het vertrek van de heer A. J. M. Haggenburg naar elders zal een nieuw bestuurslid worden gekozen. De aftreden den, Mevr. W. Verhaaf en de heren G. El- sendoorn, H. van Kessel, P. I. E. Philips en J. M. Veerkamp stelden zich allen her kiesbaar. Punt 8 van de agenda vermeldt een aan tal belangrijke zaken t.w.: 1. De bestemming van het Willibrordus- schoolgebouw. 2. De sportaccomodatie in de parochie. 3. Onze plaats en houding in het christe lijke Veenendaal. 4. De bewoonbaarheid van het Schrijvers park. 5. De vrijetijdsbesteding van de katholieke jeugd in Veenendaal. 6. Het katholieke geluid in de Veenen daalse gemeenteraad. SNERT ACTIE Er wordt nog even herinnerd aan de erwtensoepactie welke door enkele dames op touw is gezet ten bate van het Dorps huis. Zaterdag a.s. kan in ieder huis erw tensoep gegeten worden f 1,25 per liter. Vcor nadere inlichtingen kan men zich vervoegen bij Mevr. van Geytenbeek-van Bouwhorst, Overstraat 46 en van Reede Ginckellaan 9. Telefoon 03434-1436. Deze actie is mogelijk geworden dankzij de medewerking van velen. INBREKER GESNAPT Het is de poltitie gelukt de dader te vinden van de inbraak welke in de nacht van 20 op 21 oktober plaats vond in een winkel in de Overstraat. Deze dader be vindt zich thans in het huis van bewa ring te Leeuwarden. In Utrecht en omge ving pleegde hij verschillende inbraken. Toen hij toch aan het bekennen was, be kende hij ook meteen maar de diefstal te Amerongen. Van de verdwenen f 350,is niets meer teruggevonden. Aangezien de gemeente nog een ter rein beschikbaar heeft, bestaat voor in woners van de gemeente Amerongen nog eens de mogelijkheid tot het ver krijgen van een volkstuintje. Het betreft hier grond gelegen tus sen de Koenestraat en de Holleweg, welk terrein onlangs door de gemeente werd aangekocht. Ook deze grond zal thans in volkstuintjes worden uitge geven tegen een huurprijs van 0,02 per m2 0,28 de roe) per jaar. De op pervlakte van de tuintjes wordt nog bekeken. Zij, die hiervoor in aanmerking wen sen te komen kunnen hiervan schrifte lijk opgave doen bij het gemeentebe stuur. Deze opgave dient te geschieden vóór 17 maart 1964. „Sparta'- trok door de Hoofdstraat van Vee nendaal tijdens de eer ste Koninginnedag na de bevrijding (1945). In de afgelopen maanden werd er in het wijkgebouw van het Groene Kruis een moedercursus gehouden. De docente, Zr. Brouwer, verpleegster te Veenen daal, heeft de 35 deelnemende Ame- rongse dames op duidelijke en over zichtelijke wijze heel veel verteld over de moeilijkheden en problemen ver bonden aan het moeder worden en moe der zijn. De cursus werd afgesloten met een avond waarop ook de echtgenoten wel kom waren, om het een en ander op te steken van hetgeen hun vrouwen reeds gehoord hadden. Er waren niet minder dan 28 vrouwen aanwezig, waarvan er 20 hun man hadden weten mee te krij gen. Mede voor hen werd de cursus in vogelvlucht nog eens doorgenomen, o.a. aan de hand van dia's. Zr. Bevelander, wijkverpleegster in Amerongen, sprak het slotwoord op deze ook voor de heren zo belangrijke avond. In hotel de Kroon te Amerongen hield de Partij van de Arbeid een bijeen komst. De voorzitter, de heer W. van der Kolkzei in zijn openingswoord, dat deze bijeenkomst plaats vond in het kader van de propaganda-actie van de partij. Tijdens deze actie werden lan delijk 1068 nieuwe leden geworven. In Amerongen meldden zich 9 nieuwe leden aan. Geen slecht resultaat. Spre ker op deze avond was de heer J. Sche per, vakbondsbestuurder te Tiel. De partij van de arbeid voert een strijd tot verwerkelijking van het de mocratisch socialisme, aldus spreker. De partij staat open voor leden van alle gezindten. Het programma houdt in een streven naar vrede en welvaart over de gehele wereld. Andere partijen zoeken het vaak meer in geloofsbeleid, terwijl in de PvdA alle mogelijke kerken en geloven verenigd zijn. Bovenaan het verlanglijstje staat een arbeids ongeschiktheidswet. In de na oorlogse jaren is er bereikt dat de ar beiders er op sociaal gebied stukken beter voor staan. Vele voorzieningen zijn getroffen, maar veel is er ook nog te wensen. Wetten als ziektewet, ongevallenwet, invaliditeitswet moeten verdwijnen en plaats maken voor een algemene wet. Eveneens is een betere regeling vereist voor de invaliden. De kosten welke uit deze voorzieningen voortvloeien moeten uit de algemene middelen betaald wor den. Vervolgens besprak de heer Scheper nog enkele andere facetten van het be ginselprogramma. Momenteel lijkt het wel of de bur gers leven voor de overheid in plaats van andersom. Door als burger in meer overheidsfuncties deel te nemen, kan dit veranderd worden. in de nieuwe modekleuren Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26 Telefoon 3044 Zaterdagmiddag werd de huis aan huis collecte voor het Dorps huis gehouden. Een 40 tal collec tanten ging op stap om de gulle gaven van de inwoners op te halen. Zij hebben niet vergeefs gelopen. Om 2 uur 's middags trokken de leden van de plaatselijke verenigingen het dorp in. Enige uren later was de Stichting Ver enigingsgebouw f 1716,rijker. Door de verschillende verenigingen werd in totaal tot nu toe een bedrag van f395,bijge dragen. Hierdoor is thans haast de helft van het bedrag dat nog bijeengebracht moet worden ingezameld n.l. f 2111,Het is wel zeker dat nog verschillende giften r.a zullen komen van mensen die niet thuis waren, girostortingen enz. Het is wel duidelijk dat de woorden van de burgemeester, n.l. dat dit voor Ame rongen een erezaak is, ook onder de be volking leven. In ieder huis is wel iemand die lid is van een vereniging. Aan de collecte werd muzikaal medegewerkt door de leden van de muziekvereniging Ons Genoegen. In de morgenuren werd per geluidswagen de bevolking nog eens op gewekt financieel mee te werken. Voor degenen die alsnog een bedrag be schikbaar willen stellen volgt hier nog eens het gironummer. Dit is 474395 t.n.v. de heer E. van Geytenbeek, penningmees ter van de Stichting. Zoals elders in den lande zal ook op de Amerongse scholen dinsdag 10 maart a.s. het schriftelijk gedeelte van het veilig verkeersexamen worden afge nomen van de leerlingen van de hoog ste klasse. In Amerongen wordt het examen af genomen door de Commissie Jeugdver- keersexamens. Tot voor kort was oud wethouder K. de Bonte voorzitter van deze commissie. De heer De Bonte meende echter wegens zijn leeftijd zijn lidmaatschap te moeten beëindigen. Het vooi-zitterschap is thans overgenomen door de burgemeester van Amerongen, Jhr. Mr. O. R. van den Bosch. Aan het examen wordt dit jaar door 74 kinderen deelgenomen, verdeeld over 3 scholen, n.l. de openbare Ireneschool en de beide scholen met den Bijbel te Amerongen en Overberg. Op de scholen werd het verkeers- onderwijs intensief beoefend, zodat goede hoop op een gunstig resultaat bestaat. De nieuwe en definitieve hervormde Sionskerk, die begint te verrijzen aan de rand van het Franse Gat (hoek Adr. van Ostadelaan-Dijkstr.) hoopt men in het komende najaar in gebruik te kunnen nemen. De toekomstige bestemming van de houten noodkerk, waarin men nu de diensten houdt, is nog niet definitief geregeld. Het was oorspronkelijk de bedoeling dit gebouw te verplaatsen naar één van de nieuwste wijken, de .Schrijverswijk' of de .Engelenburg'. De kosten hiervan zijn echter zo hoog, dat men een besluit hierom trent nog in beraad heeft gehouden. De noodkerk zal op een nieuwe standplaats weer op een stenen fun dering moeten en dit is één van de voox-naamste - financiële - bezwaren van verplaatsing. De huidige fun dering kan men uiteraard niet over brengen naar een ander punt in de gemeente. deze functie bedankte, doch wel zal aanblijven als lid van het college van kerkvoogden en notabelen. ■ö- Ook in hervormd Renswoude zijn enkele benoemingen gevallen. Als administrateur van het kerkeraads- fonds zal optreden diaken J. H. Worst, terwijl ouderling B. Vlastuin in het vervolg de administratie van het verenigingsgebouw Rehoboth zal verzorgen. Enkele bijzonderheden omtrent de persoon van de nieuw-beroepen pre dikant door de hervormde noodge- meente „Sola Fide" te Veenendaal. Ds. G. C. Vijzelaar van Deil en En- spijk is 32 jaar oud - Amsterdammer van geboorte - gehuwd en heeft een zoon. Hij studeerde aan de gemeen telijke universiteit te Amsterdam en werd in 1957 toegelaten tot de evan geliebediening. Voordat hij in 1958 zijn intree deed in Deil en Enspijk was hij leervikaris bij ds. Van Endt in Utrecht. de kinderen toch wel gedoopt wor den al was men niet kerkelijk mee levend. Nu schaft men dat ook af, waardoor enerzijds aan de kinderen de H. Doop wordt onthouden, maar anderzijds een zuiverder toestand ontstond en de ouders die toch niet voornemens waren hun jawoord se rieus op te vatten, nu dat jawoord niet uitspreken. Ondanks deze wat sombere geluiden, is ds. v. d. Peut met blijdschap werkzaam in Renswoude. Het is een hartelijke bevolking, die mij en mijn gezin spoedig in haar midden had opgenomen. De jeugd van Renswou de heeft een vrij bloeiend vereni gingsleven, ook al omdat zij een aantrekkelijke accommodatie heeft in het gebouw „Rehoboth", tot stand gekomen ten tijde van ds. Hop, eer tijds predikant van Renswoude. Tot president-kerkvoogd van de her vormde kerk van Ederveen is ge kozen de heer L. Post. Hij is de op volger van de heer I. Mark, die voor Dr. H. J. Hegger, ex-priester der r.k. kerk en thans gereformeerd predi kant, spreekt op vrijdag 6 maart a.s. in gebouw Philates te Scherpenzeel, meldt de hervormde kerkbode van Scherpenzeel, Renswoude, Ederveen en andei'e gemeenten. Ds. L. v. d. Peut, Ned. Herv. predikant in het landelijk Renswoude consta teert in deze gemeente een wijziging in de structuur. Niet louter het dorps leven betreffend, maar evenzeer in het kerkelijk leven. Van de ingeschreven hervormden (1548 zielen) is slechts een derde deel kerkelijk meelevend. Eveneens een derde leeft zwak mee en het resterende deel kan gevoegelijk onder de buitenkerkelijken worden gerangschikt. Toen ik in Renswoude kwam begon nen de veranderingen zich al af te tekenen, aldus ds. v. d. Peut. Door een meer intensievere woningbouw kwamen mensen uit andere streken naar deze plaats. Hierdoor verander de de signatuur van het kerkelijk leven. Maar ook zijn zekere feodale toestanden de oorzaak van enige weerstanden. De hervormde kerk stond in vroeger jaren sterk onder invloed van het kasteel en haar be woners. De kasteelheer, die presi dent-kerkvoogd was, moest altijd toestemming geven voor allerlei be sluiten o.a. ook voor het beroepen van een nieuwe predikant. Deze z.g. oude collatierechten zijn momenteel afgezwakt en soms geheel van de baan. Een en ander heeft het kerkelijk leven niet bevorderd, aldus ds. v. d. Peut. Een bewust meedragen en meeleven van de gemeenteleden werd door de oude toestanden niet gestimuleerd. Het veroorzaakte een zekere lauwheid. Renswoude kan ook niet geheel meer als een agrarisch dorp worden aan gemerkt. Minder dan de helft van de bewoners oefent een beroep in de landbouw uit. Het is wel zo, dat de meeste trouwe kerkgangers onder de agrarische bevolking worden aange troffen. Invloeden van de moderne tijd en van de welvaart deden zich gelden, waardoor velen vrij onver schillig werden op het gebied van de kerk en het geloof. Het z.g. „vierwielengeloof" doet op geld, d.w.z. dat de mensen hun kin deren laten dopen, in de kerk trou wen en de begrafenis door een predi kant laten leiden. „De kerk staat dan aan de rand van het leven, bij de geboorte en de dood, maar de begeleiding IN het leven laat veel mensen koud", zo formuleerde ds. v. d. Peut wat somber het aspect van kerkelijke lauwheid. Er komen ook steeds meer gevallen van ongedoopten. Vroeger moesten Ds. L. v. d. PEUT Ds. v. d. Peut, die tevoren de her vormde gemeente van Besoyen en Eist (Utr.) diende - van welke ker ken een foto op de studeerkamer prijkt - wil graag een goede samen werking bevorderen tussen de ver schillende kerken, al speelt dat in Renswoude feitelijk alleen maar tus sen de hervormden en gereformeer den. Een enkel gezin behoort tot de R.K. kerk. Nu Renswoude zich steeds meer uit breidt - er zijn weer een aantal wo ningen in aanbouw - vergt ook het kerkelijk werk veel van de predi kant. Hij zal niet alleen meer de oude, geboren en getogen Renswoude- naren, maar ook de vanuit alle streken gekomen nieuwe inwo ners de enige Boodschap, die tot het Leven leidt, moeten verkon digen. Hetzij zondags in de oude koepelkerk, hetzij tijdens de huisbezoeken, waarvan ds. v. d. Peut op deze koude middag in maart juist terugkeerde De hervormde kerk in Renswoude vroeger onder invloed van het kasteel en haar bewoners. Donderdag 12 maart worden alle ouders van schoolgaande kinderen verwacht op de kykavond van de Chr. Lagere School te Renswoude. Van 's avonds 7 tot 9 uur is men in de gelegenheid het werk van de kinderen te bekijken en een praatje met het perso neel te maken. Bezoekt deze avond, het gaat om uw kinderen! Wanneer men thans het pand in de Dorpsstraat passeert, waarin het levens- middelenbedrü'f van de heer D. Blanken is gevestigd, dan kan men zich moeilijk meer de situatie van voorheen indenken. Het uit een zeer kleine verkoopruimte bestaande winkeltje is namelijk bezig uit te groeien tot een ruime moderne zaak. In 1899, dus 65 jaar geleden, vestigde de vader van de tegenwoordige eigenaar, de heer J. B. Blanken zich als kruidenier te Renswoude. De eerste winkel stond vlak naast het tegenwoordige pand. De tegen woordige winkel werd omstreeks 1905 in zijn huidige vorm gebouwd. Tengevolge van de oorlogshandelingen in de mei-da gen van 1940 werd de zaak zo goed als geheel vernield en de levensmiddelen ver dwenen. Toch werd een deel van deze pro- dukten nog vergoed, want kort na de ca pitulatie kwam een officier met een lijst, waarop precies stond aangetekend welke levensmiddelen zijn manschappen ge bruikt hadden! De eerste steen van de nieuwe winkel werd op 22 okt. 1941 gelegd en deze be vindt zich thans nog in de gevel van het tegenwoordige bedryf. De zaak van de heer Blanken zal op woensdagmiddag 18 maart om 2 uur in tegenwoordigheid van een aantal genodigden officieel geopend worden als semi-zelfbedieningszaak. Dat De heer BLANKEN stichter en opzichter van de zaak. wil zeggen, men kan zich zelf bedienen en men kan zich voor bepaalde produkten ook laten bedienen. Vanaf donderdag 19 maart is de winkel voor het publiek ge opend. FLORALIA HOUDT TENTOONSTELLING Op de maandag door de Floraliavereni- ging gehouden jaarvergadering in hotel „Boszicht" werd besloten om, evenals voorgaande jaren, in de maand september aanstaande weer een tentoonstelling te houden. Nadat de voorzitter, de heer J. Koudijs een welkomstwoord had gespro ken en zijn vreugde uitte over de goede opkomst, werd de secretaris, de heer M. Appelhof, in de gelegenheid gesteld om zijn jaarverslag uit te brengen, waaruit bleek, dat de in de maand september van het jaar 1963 gehouden tentoonstelling een groot succes was geweest en sprak de hoop uit dat de scholen weer voor hon derd pi-ocent mee zouden doen met een inzending. Uit het door de penningmeeste- resse, mevr. T. v. d. Pol-Droogers, uitge brachte verslag bleek er een voordelig saldo te zijn. Tot leden van de kascommis- sie werden benoemd de heren Steiman en Verkerk. De aftredende, doch herkiesbaar gestel de bestuursleden, mevr. T. van der Pol- Droogers en de heer Th. van de Hoeff, werden herkozen. SCHIETRESULTATEN Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scher penzeel geschoten onderlinge compe titie A. van Dusschoten 94; A. van Eist 92; H. Pater 91; J. Koudijs 90; E. v. d. Werk 88; M. Bei-endse en N. Klumpe- naar 87; R. v. d. Burgt, J. ten Broek en R. van Eist 86; C. Valkenbux-g en G. van Eist 82; H. Berendse 81; P. Enge- lenbui-g 80; E. van Setten en J. Koot 78. C. Valkenbui-g Jr. en A. van Eist schoten ieder éénmaal het maximum aantal te behalen punten. BORREL De jongeren tussen 15 en 20 jaar in Frankrijk drinken minder alcoho lische dranken dan de jeugd van de vorige generaties. Volgens henzelf komt dit: 1. door hetere voorlichting, 2. door meer mogelijkheden tot ver strooiing, 3. door meer sportbeoefe ning, 4. omdat velen 'n slecht voor beeld hadden in een aan de drank verslaafde vader of moeder, 5. door een grotere keuze van z.g.n. fris dranken. Op de vraag wat ze het liefst drinken kwamen als antwoord uit de bus: 1. limonade met soda water, 2. jus d'orange enz., 3. een cocktail.

De Vallei | 1964 | | pagina 6