w t*>ou^m^koUS PAUK Voor DVSA en Rhenus staat veel op het spel H. J. VAN LEEUWEN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN V..K KIJK.... dat is leuk! **S6AtttS!T0ti SPORTPROGRAMMA Veenendaal en GVVV spelen thuis Uw bril een sieraad A.s. zaterdag 4.15 uur GVVV-Voorwaarts (V.) Terrein N.S.V.S. Ingang Sparrenlaan „^Schotland" n.v. Italiaanse costuums Engelse costuums nylonjacks v.a. f 38,50 Ingekomen en vertrokken ,De zang is een stuk van mijn leven' DINSDAGKOOPJES AMERONGEN Hij verkoos de vrijheid Uw kleuter zal zich een hele kerel voelen in dit leuke FORM BACK popeline jack RHENEN Er gaat een dominee voorbij Doktoren- en Apothekersdiensten Gevonden en verloren Officiële bekendmaking MARKTBERICHTEN Met ingang van den eersten april zal de gemeente beschikken over een af- schepingsambtenaar in vaste dienst, heb ik maggen vernemen. Tot nog toe werd dit trieste werk verricht door een persoon, die alleen veur de avonduren was angeworven, mar bij diezelfde per soon kan men nou vijf morgens van elke week terecht om an te horen dat er geen huizen zijn. Dat klinkt allemaal misschien een bietjie on vrindelij k van me. En dat is heus niet bedoeld tegen de gemeente Veenendaal of tegen de overheid in het algemeen, mar het zijn enigszins hard- achtig uitgevallen woorden an het adres van staatsvijand nummero 1, de wo ningnood. Kijk 'es. het is heel loffelijk as dur wat ten goede an het systeem veran derd wurdt. 't Is merakels'wrang wat ik zeg, mar het maakt heel veul verschil of je vijf minuten of een paar uur op je teleurstelling mot wachten. Veural as het een metselaar betreft; die kan in de tijd die nou vrijkomt, omdat ie niet zo lang meer op de huisvestingsambtenaar hoeft te wachten, heel wat stenen weg leggen en zodoende is de woningnood in direkte zin weer een klein prikkie toegebrocht. Mar welke toestand we ok scheppen: we blijven zitten te kijken tegen dat ellendige cijfer. Dat kouwe cijfer, dat het antal minsen angeeft dat zit te snakken naar een eigen behuizinkie. Daar verander je mit een andere ma nier van ontvangen van de slachtoffers en het opnoteren van de klachten niks an. Of je nou een administratief persoon veur hele of veur halve dagen of veur mijn part een generaal van de huis vesting, dag en nacht bereikbaar, achter een beroo zet. Ik - en de minsen die het rechtstreeks angaat waarschijnlijk nog meer - bin de gemeente dankbaar dat men de wo ningzoekenden een betere ontvangst be zorgt. Maar laten we het geen van allen asjeblieft niet als een oplossing zien. En ik zou dit veurnamelijk willen zeg gen tot diegenen die het kommando over een huis nog nooit mit z'n tweeën of mit z'n drieën hebben hoeven te delen. Die minsen, die van d'r trouw dag af d'r benen onder d'r eigen tafel in d'r eigen huis hebben gestoken. De woningnood is niet alleen een zaak van de minsen, die d'r in delen of die d'r wat over te bedisselen hebben, maar van ons allemaal. Het zou niet uit onze gedachten motten zijn en dan kommen we vanzelf tot daden. We zouwen dur allemaal van dag tot dag, van uur tot uur, mit onze neus opgeplakt motten worden. Zou 'et feitelijk niet goed zijn - 't is misschien een bietjie vremde ge dachte - dat we allemaal een heel klein poosie woningzoekenden ingekwartierd krijgen? Zo mar veur een paar weken. Om je eigen effetjies in de toestand in te leven, waardoor je zolang het kwaad bestaat daadwerkelijk mee blijft voelen. Daarom zou het naar mijn smaak ok zin hebben as alle namen van huisves- tingsberoos en woningberoos morgen an den dag veranderd werden. In woning- noodberoos. Om toch iedereen de NOOD van de zaak te laten merken. Jelui weten dat ik immer weinig ge legenheden ongerept heb gelaten om op dit sjapiter te timmeren. Ik bin d'r van overtuigd dat een zaak bij alle minsen levend gehouwen wurdt as je ze dur van tijd tot tijd bij bepaald. En dan niet op een zoete-suikerbol- lenmanier, mar indringend. We hoeven d'r geen doekies om te winden: de ambtenaren die d'r veur staan hebben weinig uit te delen, want waar niet is mot deurgaans „nee" ver kocht wurden. En dat is in onze ge meente bij zoveul andere ok nog steeds de verschrikkelijke waarheid. Waar niet is, verliest zelfs de keizer z'n recht. Mar we mogen toch wel ho pen dat er recht betracht zal worden bij de verdeling van hetgeen onze ge meente zo mondjiesmaat toegeschoven wurdt. De niet te benijen ambtenaar zij heel veul sterkte toegewenst bij z'n veulal ondankbare taak. Wout Blauwkous. Damesmonturenvlot" van lijn en ruim van zicht, speciaal gecreëerd voor sport en spel. Vorige week moesten vanwege de keiharde velden toch weer enkele voetbalwed strijden worden geschrapt. Hoewel de nachtvorsten ook deze week bleven aanhouden ziet het er naar uit dat de wedstrijden in 't komende weekend meer kans op door gang hebben. Veenendaal speelt thuis tegen C.D.N, en G.V.V.V. ondervindt weer gast vrijheid bij zustervereniging N.S.V.S., waar de wedstrijd tegen Voorwaarts zal wor den gespeeld. De wedstrijd van Veenendaal werd zondag j.l. ook afgelast. In het pro gramma is weer een thuisontmoeting voor Veenendaal gepland, ditmaal tegen het Driebergse CDN. Daar Veenendaal op de ranglijst vertoeft tussen de grote middengroep, is het zaak twee punten te veroveren in verband met het gevaar voor de voorlaatste plaats. LVV heeft inmiddels 11 punten en Veenendaal pas 14. Er zullen dus nog een paar punten veroverd moeten wor den. Tegen CDN kan dat mogelijk zijn, mits de nodige schotvaardigheid wordt betracht. -8- GVW is nog steeds kanshebber. Wel iswaar heeft de club een paar punten achterstand, maar relatief staat men zelfs nog beter dan leider Quick Boys. Zaterdag ontvangt GWV op het veld van NSVS bezoek van Voorwaarts uit Vriezenveen, een stug, fors elftal, maar geen sterke spelkwaliteiten. GVVV zal deze tegenstander moeten verslaan om niet bij de koplopers achterop te raken. ■8- DOVO is weer wat uit vorm. Direct gevaar bestaat nog niet. maar als men zaterdagmiddag in Zaandam over hek- kesluiter ZCFC zou struikelen, komt het gevaar schrikbarend dichterbij. DOVO zal dus in de Zaanstreek fel van zich afbijten om niet in de strijd tegen degradatie te worden gewikkeld. -8- VRC heeft een vrije voetbalmiddag. -8- Voor DVSA, dat nu toch wel als een ernstige kampioenskandidaat moet worden beschouwd, is zondag de be langrijke wedstrijd tegen Maarssen vastgesteld. Een spannende strijd aan de Burgwal staat te wachten. Maarssen is een goed spelend elftal, maar DVSA weet van doorzetten. -8- Voor Rhenus geldt een geheel ander VOOR BETERE HEREN EN JONGENSKLEDING. Speciaal voor de man die eens iets anders wil. in moderne en klassieke stijl. Bijzonder mooie praktisch onverslijtbaar. Prins Bernhardlaan 28 Tel. 2603 - Veenendaal geluid. Wat is er toch aan de hand met de eertijds zo gevreesde ploeg van Can- dia? Als men niet terdege op zijn tel len past zal het pas veroverde eerste klassersschap verloren gaan. Zondag gaat Rhenus naar DEV in Doorn, dat als voorlaatste staat geklas seerd. Bij een onverhoopt verlies voor Rhenus zou de toestand zeer somber worden. Groenwitten jjrijp deze laatste kans. -8- Scherpenzeel zal zondag behoorlijke te genstand krijgen van de Ambonezenploeg Maluku Muda. Daar de Scherpenzelers het voordeel van eigen terrein hebben zien we er toch wel een kleine overwinning in. ■8- Voor R.K. Unitas dat de krachten gaat meten met de zeer schotvaardige Veense Boys vrezen we helaas een nederlaag. De Nijkerkerveners stevenen regelrecht op een titel af en zullen zich tegen Unitas sterk teweer stellen. ■fr Het arme Renswoude heeft in Austerlitz niet veel kans om zich wat op te werken Ook in deze voetbalstrijd verwachten we een overwinning voor de bewoners van de Oude Kamp. •8- In de zaterdagcompetitie komt Merino's nu ook in het gedrang. Men is er de laat ste tijd geheel uit. Als zaterdag ook de wedstrijd tegen Oranje Leeuwen in Hil versum in een nederlaag eindigt zal Me rino's meteen in de strijd om degradatie- worden gewikkeld. Hopenlijk laten de voetballers van D.S. het niet zover ko- NSVS krijgt het in Scherpenzeel moei lijk tegen Valleivogels, maar misschien is er een (kostbaar) gelijk spel uit de strijd te halen. ■fr Sportver. Panter ontvangt Veslaco, dat danig is afgezakt. Een Panteroverwinning ligt in het verschiet. ■ft Scherpenzeel (zat.) kan haar kleine kans nog behouden als men in Amersfoort de club van de Posthoorn weet te kloppen. ■8- Sportclub Rhenen heeft op Candia niet de geringste moeite om het zeer zwakke Beverweerdse Boys puntloos naar Werk hoven te sturen. Ook Advendo zal in Ederveen beslist aan het langste eind trekken in de ont moeting met het Maarnse SVMM. •8- Kulan, Musketiers en de zaterdagclub van DVSA kunnen het verloop rustig be kijken want deze clubs hebben allen vrijaf. RHENEN Ingekomen personen: H. M. van der Heijden gez. van Veenendaal; F. J. van Vliet van Renkum; M. C. Marree g.m. v. Dijk gez. van Enschede; J. de Jong gez. van Leeuwarden; V. Mateos Gonzéles van Losser; W. Salicites gez. van Kortenhoef; M. C. van der Steeg van 's-Gravenhage; A. M. Tap gez. van Amsterdam. Vertrokken personen: E. Zaaijer g.m. de Goijer naar Utrecht; G. van Appeldoorn naar Renkum; J. den Rooijen Vessem; J. A. Hage g.m. Fintelman naar Haarlem; D. G. Simon naar Heemskerk. AMERONGEN Ingekomen personen: G. J. Kroon van Asd; R. Rijksen van Doorn; W. J. J. A. van Gastel van Doorn; M. A. Hijdra van Delft. Vertrokken: J. W. L. Hirt naar Putten; D. Jansen naar Veenendaal. woord ió aan: OPTICIÉN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN Een gesprek met de heer H. J. van Leeuwen van de P. H. van Rijnstraat in Veenendaal komt automatisch in het kielzog van de zangkunst of van het spoorwegberoep. Al meer dan 30 jaar is de heer Van Leeuwen secretaris en ijverig mee zingend lid van de „Veenzangers", terwijl hij in zijn dagelijks leven meer dan 40 jaren bij de N.S. werk zaam was, waarvan vele jaren als stationschef te V'daal-De Klomp. DE VEENZANGERS Hoewel mijn werk als spoorman veel tijd vergde kon ik mij altijd wel vrij maken voor de Veenzangers, waar aan ik al sinds 1931 mijn hart heb verpand, zo vertelt de heer Van Leeuwen. De zang is eigenlijk een stuk van mijn leven geweest en tot nu toe ben ik, ondanks mijn 68 levensjaren, nog steeds enthousiast. Die beginjaren bij de „Veenzangers" waren zeer prettig. De muziek was wel veel lichter van gehalte, eenvoudiger, maar daarom niet minder mooi. Tussen de uitvoe ringen door werden er soms toneel stukjes opgevoerd, wat nu eigenlijk niet bij de zang hoorde, maar dat werd ingelast om de gezelligheids factor. Die uitvoeringen hadden dan plaats in de Eierhal, want het ge bouw Eltheto of een verenigingsge bouw bestond nog niet. LEGE ZAAL Je maakte wel eens eigenaardige dingen mee in die dagen, vertelt de heer Van Leeuwen. In 1931 zouden we eens optreden in Leersum. De hele Veenzangersfamilie toog er heen. Er was daar een commissie ge vormd en die zou een concours or ganiseren. We waren al vroeg In Leersum om niet direct na de reis op het podium te moeten verschij nen. Bij onze aankomst was er nie mand in de zaal. Ook geen organisa toren. We dachten, nou we zijn wel wat vroeg dus het publiek kan nog komen. Maar dacht u dat er iemand kwam opdagen? Geen levend mens te zien. De „Veenzangers" pakten hun biezen en vertrokken weer in de richting Veenendaal, zonder hun welluidende stemmen te laten horen. Of er nog recensies in de dagbladen verschenen konden we niet gewaar worden, voegt de heer Van Leeuwen er glimlachend aan toe. Ja, die beginjaren, waren door hun eenvoudigheid van opzet soms ont roerend. In 1936 bij het tienjarig be staan van het koor zouden we een tweedaags concours houden in een weiland achter Epskamp op de Ker- kewijk. EMMERS flinke emmer van soepel plastic, inhoud ruim 10 L. "1 r nu slechts X_L D MEDICIJNKASTJE berg uw flesjes enz. veilig op voor de grijpgrage kinder handen en hang het hoog op. Metaal, gemoffeld, wit met gekeurd deurtje en u koopt deze veiligheid voor q de koopjesprijs van O.yO KINDERVERRASSING grote plastic bal in frisse kleuren voor jongens en meisjes van elke leeftijd Verrassingsprijs Alleen dinsdag 12 maart Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal VEENENDAAL Geboren: Hendrika d. v. K. S. Brands- ma en K. A. J. Drost; Cornelia d. v. A. van Dijk en A. A. Achterberg; Wolter z. v. G. Hcefakker en A. Kanis; Gerritje d. v. M. van den Bovenkamp en H. Has selaar; Jannetje d. v. A. van Kooten en J. van Manen; Barendina Monique d. v. J. Mol en T. Drost; Johannes Gerrit z. v. H. C. van Schaik en N. R. Grijs; Philippi ne d. v. V. van Leeuwen en W. van Zan ten; Jan z. v. J. van Wijk en J. Wortman; Cornelis z. v. C. Valkenburg en A. Dite- wig. Ondertrouwd: M. Bos en H. Roelofsen; J. Stuivenberg en M. Anbeek; J. Goed- knegt en E. van Leeuwen; G. H. van Gef- fen en G. Krouwel. Gehuwd: geen. Overleden: Geertrui van den Heuvel, 82 jaar, wed. van G. van Dijk; Toon Frij- link, 58 jaar, echtgenoot van: E. Ekkel- boom; Trijntje Willemijntje Leppers, 87 jaar, ongeh.; Aart van Wijk. 80 jaar, echtg. van G. Prins. RHENEN Geboren: Gerarda d. v. W. C. Meerveld en H. van Beek, Ederveen; Patricia Eli sabeth Hendrika d. v.'jP. A. Ivens en J. J. de Heij; Arpéd Petrus Jacobus z. v. A. P. M. Albricht en J. E.'Heije; Rugaija d. v. S. Kinder en S. Orije; Paulus Johannes z. v. J. Lamers en nald z. v. W. J. van van den Ham; Willejnina Antonia d. v. W. A. van Veen en I z. v. J. Beekman en M. Derkzen; Ro der Heijden en H. B. van Ingen; Jan B. D. van Esseveld. Elders geboren: te Wageningen: Brizio z. v. M. A. Maregran<Je en B. Reinshagen; Glaudio z. v. M. A> Maregrande en B. Reinshagen. Ondertrouwd: B. C. Drost en H. Kosters; C. Rense en B. Hovt tad. Gehuwd: H. Simo sz en C. J. Baars; C. Verwoert en J. Lemmers; J. van Dijk en M. van Ingen; P. IV. M. van de Pol en J. A. van de Pol; S. Bakker en C. H. Ot- ting. Overleden: Geurtje Schoeman, 42 jaar, echtg. van E. G. ten Braak; Adriaan Stabij 75 jaar, geh. gew. m. C. van der lest. AMERONGEN Geboren: Willem Jïn Cornelis z. v. H. P. van Ree en J. Veen. Ondertrouwd: B. G. van Ruiswijk en G. E. H. Haandrikmai; P. H. Donker en H. M. Moesbergen. Overleden: Clasina van Garderen. wed. van S. van BarneveH, 87 jr. RENSWOUDE Geboren: Willem - v. E. Blaauwen- draat en C. V. A. J. Veldstra. EDERVEEN DE KLOMP Ondertrouwd: G. /an Boeijen en D. Roelofsen. Een agent van de rijkspolitie te Ame- rongen trof om hall twee in de nacht een jongeman aan vin 15 jaar, afkom stig uit Utrecht. De jongen was van huis weggelopen en aan het zwerven gegaan. De rest van le nacht heeft hij in de cel doorgebracht op het politie bureau, waar hij de volgende morgen door zijn vader werd «pgehaald. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur dr. C. Graafland (Belijdenis des geloofs); 5 uur ds. A. Wisgerhof (H.D.). Julianakerk 9.30 uur ds. D. v. d. Berg, 5 uur dr. C. Graafland (H.D.) Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds. A. Wis gerhof, 5 uur ds. A. Vroegindeweij (Belijdenis des geloofs). Sionskerk 9.30 uur ds. K. van de Pol, 5 uur ds. D. van den Berg (H.D.) Veeneind 3 uur ds. D. van den Berg. Dijkstraat 2.45 uur ds. A. Vroegindeweij. Ger. Kerk Vaartbrug 9.30 uur ds. Over- duin, 5 uur ds. Van den Brink van Renkum. Ger. Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. Van den Brink van Renkum, 5 uur ds. Overduin, zaterdag 7.30 uur Avond stilte. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Ger. Kerk geb. O.C.B. 9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ger. Gem. syn. geb. Eltheto 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. in Ned., Fluitersstraat 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk Sola Fide 10 uur dr. Thoomes, (Open Deur Dienst), 5.30 uur ds. Tigchelaar. Ned. Herv. Kerk Sola Fide Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. Dufour van Wageningen. R.K. Kerk Willibrordkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 7 uur Lof. R.K. Kerk Salvatorkerk 8 en 10.15 uur H. Mis, 5 uur Lof. Leger des Heils 10 uur Envoy Koop- mans, wijdingsdienst. 8 uur Kapt. Goud, verlossingssamenkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Kooreman, 5 uur ds. Westra. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds. Van Esterik uit Genemuiden. Ger. Kerk 10 uur ds. P. A. Bohlmeyer uit Arnhem, 5 uur ds. H. Volten (openb. bel.) Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur leesdienst. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. R.K. Ged. Kerk 8 uur Vroegmis. LQ_uur Hoogmis, 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. maandag 16 maart 2.30 en 7 uur ds. Mieras uit Krimpen a.d. IJssel (bid dag v.h. gewas). ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr. Liefting uit Voorthuizen. Oud Ger. Gem. donderdag 19 maart 10 en7 uur ds. v. d. Poel uit Ede (Bid dag v.h. gewas). AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Kaastra. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. W. F. Monné uit Zeist. R.K. Kerk 8.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Van Vlegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst dinsdag 17 maart 10 en 7 uur ds. v. d. Poel uit Ede (Biddag voor het gewas). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur dhr. Schuuring uit Nijkerk. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, woensdag 18 maart 2.30 en 7 uur ds. Aangeenbrug uit Rijssen (Biddag v.h. gewas). Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Slnigen- berg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. Zijls 6.30 uur ds. A. v. d. End uit Kootwi kerbroek. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. C. Versp uit Amersfoort. Vrijz. Herv. 10.15 uur „De Schans" Dra. J. Th. Fiekema. Vrije Evang. Gem. 3 uur ds. J. A. mers uit Amsterdam. Er kwamen 28 korm uit het ge hele land, het verste kvam een man nenkoor uit Heerlen. Maar we had den de weergoden nie mee. De eer ste dag viel er een duilerige regen, die de tweede dag in een stortvloed overging. Het concour: viel letterlijk en figuurlijk in het wrier en al onze inspanningen tijdens ie voorberei ding waren dus vergefs. Het saldo bedroeg zegge en schijve 5,32. In de oorlogsjaren Heven we nog even bestaan, maar ton werd door de Duitse bezetter eer bevel uitge vaardigd dat we moestn aansluiten bij een Culturele Krinj of zoiets. Ik was dus allang secretais en ontving tientallen brieven over lat punt. Wij hadden totaal geen intresse en do ken toen maar onder. "Ve hielden op te bestaan. ERIGENTEN U hebt natuurlijk onderverschillen- de dirigenten gezongen?la, even kij ken (de heer Van Leeuwki bleek een uitstekende documentate te bezit ten). De eerste dirigent Mn de Veen zangers was de heer Rooke uit Amersfoort, dat was vanl926 tot ,28. Toen volgde de heer Kttelarij uit Renkum, vervolgens de her De Geus uit Utrecht. Van 1931 tot 1945 werda de Veen zangers gedirigeerd door e heer Van Zutphen uit Wageningen q van 1945 tot heden hebben we d zeer ge waardeerde plaatselijke crigent, de heer Gijsbert van ZantenEn al die gegevens somt de heer Vai Leeuwen zomaar prompt op. KASSIEK Hoewel in de muziek ooi moderne invloeden worden ingevoei, blijven de „Veenzangers" het lie:t bij de klassieke muziek. Numrers van oude meesters als Schuber Mozart, Brahms, Palestrina e.a. wolen door ons veel en graag gezongen We krij gen er soms wel eens eei modern aandoend stuk door, maar oze basis blijven de klassieken. De Veenzangers kregen bekend heid. Niet alleen in eigen lad, maar tot over de grenzen. In 1960naakten we b.v» een trip naar We;-Duits- land. Moet u de recensies eens lezen, volgt weer een greep in het zeer goed bijeengehouden archief. In het Bunder Tageblatt lezen wij: Beifall fur die Sanger aus Holland. In een groot opgemaakt artikel prijst dit Westduitse blad de kwaliteiten van het Mannerchor „De Veenzangers". Het publiek bleek de zang van het koor wel zeer te kunnen waarderen, want in de zaal, die tot de laatste plaats was bezet, kon men beleven dat de hooggespannen verwachtin gen nog „weit übertroffen werden" zo schreef dit blad. Ook onze dirigent wordt in de re censies zeer geprezen en daar ben ik ook blij om zegt de heer Van Leeu wen. DRUK LEVEN Ik heb een druk leven gehad. Naast mijn werk bij de Spoorwegen, dat zeer verantwoordelijk was, stelde ik mij geheel open voor het werk als secretaris van het koor. Maar ik kan nu eenmaal niet stilzitten. De heer Van Leeuwert is ook in deze voor jaarsdagen weer druk bezig. Hij be zit een grote tuin, waar veel werk inzit, heeft nog een nevenbaan op een kantoor en was dezer dagen zelfs bezig een eigen badkamer te bou wen. Ik hoop nog veel te kunnen doen voor het mannenkoor „De Veenzan gers" dat mij na aan het hart ligt. O, vermeldt u even dat er al negen leden wegens 25-jarig lidmaatschap werden gedecoreerd. Wij hebben nu 45 leden, maar dat aantal is voor uitbreiding vatbaar, zegt de heer Van Leeuwen. In de a.s. zomer geven we een con cert in Bonn, het Westduitse rege ringscentrum. Mijn vrouw ging de vorige maal ook mee. Of dat nu het geval is weet in nog niet. Ik hoop, als mijn stem tenminste intact blijft, nog enkele jaren de tweede baspartij te kunnen vertolken .Als ik gezond blijf tenminste, want dat heb je niet in de hand. Tot nu toe kan ik alles nog best aan. Het archief van de „Veenzangers" wordt dichtgeklapt en de heer Van Leeuwen zet zijn tuinarbeid op deze voorjaarsmiddag weer voort ?*0^ 0^ 0' 0 ?0* ^0' *0' - 0 - 0* >0 - 5^5 J ?0^ ?0* ^0^ ^0-y^i SfflS S SïIK SIK SIK SÜK S8K SIK SI Kreukvrij en winddichft, met capuchon. Kleuren marine-, koren-, rood en groen. Leeftijd 2 tot 6 jaar v. a. f 21.00 met kleine stijging p. maat Hoofdstraat 61-65 VEENENDAAL De plaatselijke afdeling van de NCVB hoopt op dinsdag 17 maart haar leden vergadering te houden. Om kwart voor acht zullen de dames op deze avond in „Irene" kunnen luisteren naar ds. Jac. van Dijk uit Nijkerk, die dan een lezing zal houden over: „Er gaat een dominee voorbij". VEENENDAAL: dr. G. Annot, Kerke- wijk 56, tel. 3198. Apotheek Zuiders- ma, Hoofdstraat 53, tel. 2123, m.i.v. zaterdagmiddag 6 uur. RHENENdr. Stegeman, Herenstraat 69 tel. 315. Apotheek Deys, in het week eind alleen voor spoedgevallen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: dr. Rademaker, Ederveen, tel. 201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp, Van Ommeren: dr. Os- sendorp, Amerongen. SCHERPENZEEL: dr. W. van Vulpen, Dorpsstraat, tel. 03497-220. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de week van 4 tot en met 11 maart 1964: zwarte rechter damesglacé; zwart plastic speelgoedhondje; vrachtauto wiel; ring met 5 sleutels; aktetas met schoolboeken van Lyceum; licht bruine lederen porte feuille, inh. foto's en jeugdleeskaart t.n.v. S. Schimmel "Rijksweg 46 de Klomp; da mesportemonnee met inh; witte kinder portemonnee met inh.; beige damesporte monnee met inh.; bruin-gele oude dames tas; rode kinderwanten; blauwe plastic meisjeshandschoen; zwarte gas aansteker; bruine herenportemonnee met inh; 2 bankbiljett; bruine portemonnee met inh.; ovaal doublé dameshorloge met schakel armband; hondenriem met penningno. 21454; jonge hond, verm. Colly; 2 munt biljetten; zwarte linker motorhandschoen. In dezelfde week zijn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: grijze linker herenhandschoen; bruine ak tetas; licht bruine Amerikaans lederen damesportemonnee met inh.;rood-blauw driewielig kinderfietsje; wit grijze kinder portemonnee met inh.; bruine damespor temonnee met inh.; donkerblauw beursje met knipsluiting en inh.; rijbewijs B, C D en E t.n.v. E. Nieboer; blauwe dames handschoen; paar bruine nylondames- handschoenen; grijze linker herenglacé; crème lederen damesportemonnee met inh. w.o. foto's; wieldop met sierband van Opel Kaptein; 2 muntbiljetten. AMERONGEN Gevonden: bril met donkere montuur. Inl. bij de politie of ten gemeentehuize. Gemeente Rhenen OPGERUIMD STAAT NETJES Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat zij op woensdag 18, donderdag 19 en vrjjdag 20 maart 1964 op de normale tijden waar op de reinigingsdienst het huisvuil op haalt, achter de roltrommelauto een extra wagen zullen laten rijden, waarmee grof tuin- en huishoudafval kan worden mee gegeven, dat men normaal verplicht is zelf naar de vuilnisbelt te brengen, mits dit b(j de vuilnisemmers wordt klaargezet. Zij doen een beroep op de ingezetenen van deze extra gelegenheid vooral gebruik te maken, in de hoop dat daarmee wordt bereikt, dat er geen vuil meer wordt ge stort langs de openbare wegen en op an dere van de weg af zichtbare plaatsen. Rhenen, 10 maat 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secr. Th. v. d. Willik De burg. L. Bosch v. Rosenthal Gemeente Rhenen Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie van de gemeente Rhenen ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van N.V. Pluimveebedrijf „De Parelhof", Kampjesweg 15, Rhenen, post Veenendaal om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het fokken van kuikens, d.d. 6 januari 1964, aan het adres Kamp jesweg 15, kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie A, nr. 646. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het ge meentebestuur, waar dit verzoek ter in zage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge, bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 24 maart 1964 te 11.00 uur ten gemeentehuize van Rhenen. Rhenen, 9 maart 1964. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De secr. Th. v. d. Willik De burg. L. Bosch v. Rosenthal VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 121.000 stuks. Prijzen van f 11,tot f 14,per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: aanvoer 45 stuks. Prijzen van f 60.tot f 80,per stuk. Handel traag. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.100.000 eieren aangevoerd. De prijs per 100 stuks varieerde van f 13,25 tot f 14,25. Handel vlot. Op de biggenmarkt bedroeg de aanvoer 120 stuks en de prijs per stuk varieerde van f 74,tot f 94,—. Handel matig.

De Vallei | 1964 | | pagina 2