■EHA Het adres voor -SCHERPTE Brug van Gorinchem rust op rubber MODERNE KALVERMESTERIJ Wanneer mestkalveren afleveren? VRAAG EN j AANBOD De nieuwe met.... heeft een volautomatische afstelling Thans Super f868,- HOOGST. 7 TELEFOON 2414 Nieuw principe VOOR DE BOER (V.) Technische gegevens Nieuwe toepassingen VOOR DE BOER 1,per advertentie i tm. 10 woorden, elk i f woord meer 10 oent t kg DIVERSEN Sunny Seat Van elen Bosch C. KRAAK De nieuwe Arel waarborgt U te allen tijde dieptescherpte! De volautomatische afstelling, zonder "verborgen knoppen", maakt bijstelling door U geheel over bodig. De nieuwe Arel met dieptescherpte geeft U het volmaakte televisiegenot - altijd enzonder mankeren! tuinbouwgereedschappen is IJZERWAREN. VEENENDAAL 200 rubberblokken vormen de enige verbinding tussen peilers en liggers van de nieuwe oeververbinding over de Merwede bij Gorinchem, die op 15 maart door H.M. Koningin Juliana voor het verkeer zal worden open gesteld. Dit is in simpele woorden het resultaat van langdurige research en studie van een bekende Nederlandse rubberindustrie en een Inge nieursbureau voor Industrie Service te 's-Gravenhage, waarbij een nieuwe, oorspronkelijk Franse, rubbertoepassing tot ontwikkeling werd gebracht, die een belangrijken rol gaat spelen bij de bouw van kunst werken. Het zal de oplettende toeschouwer wellicht wel eens zijn opgevallen, dat zich onder de liggers van bruggen en viaducten een rollen-constructie be vindt, die het bij temperatuurverschil len mogelijk maakt dat de brug zich, tengevolge van krimp en uitzetting, be weegt ten opzicht van de vaste peilers. De nieuwe toepassing van rubberblok- ZIEKTEN EN MOEILIJKHEDEN Voor alles geldt hier wel: „Voorkomen is beter dan genezen", maar ondanks alle voorzorgen kan ziekte optreden. Raad pleeg dan zo spoedig mogelijk een die renarts. We zullen trachten een aantal richtlij nen te geven, waardoor de uitval tot een minimum beperkt kan worden. Koop in de eerste plaats gezonde kal veren en tracht ook daarna de besmet tingskansen zo gering mogelijk te hou den. Telkens als de kalverkisten leeg ko men en vóór er weer dieren in geplaatst worden, moeten deze grondig worden schoongemaakt en ontsmet. Gebruik voor het schoonmaken heet sodawater en ont smet met een natriumoplossing, Halamid of een ander desinfecterend middel. Verschillende mesters passen de vol gende methode toe: zij kopen in korte tijd zoveel kalveren aan, dat de stal in één keer volgeplaatst kan worden. Dit heeft vele voordelen. De stal komt geheel leeg en kan goed schoongemaakt worden, zon der dat andere kalveren er hinder van ondervinden. Er kan gemakkelijk worden gevoederd, daar alle kalveren vrijwel de zelfde sterkte kalvermelk nodig hebben. Vooral bij een automatische roerder is dit van belang. Er kunnen veel kalveren tegelijk verkocht worden, waardoor de transportkosten lager zijn en gemakkelij ker verkocht kan worden. Dikwijls zal net echter moeilijk zijn een groot aantal goedsoortige kalveren in één keer aan te kopen. Verder is er aan het einde van de mestperiode veel kapitaal nodig, terwijl de mester bij het gelijktijdig afzetten van de dieren sterk afhankelijk is van de dan geldende marktprijs. Het zal dus van de omstandigheden afhangen welke methode wordt toegepast. Een voordeel van de juist beschreven methode is niet in de laatste plaats, dat de jonge kalveren niet besmet kunnen worden door oudere die ren. Welke methode U echter ook toe past, houdt stal en gereedschap steeds zo zindelijk mogelijk en verwijder minstens een maal per dag gier en mest uit de stal. De beste temperatuur in de kalverstal is rond de 20° C (68° F). In ieder geval moet getracht worden de temperatuur tussen 15 en 26° C te houden. Wanneer in de winter de temperatuur te laag wordt, zal in de kalverstal gestookt moeten wor den. Hierdoor wordt niet alleen een te hoog voerverbruik tegengegaan, maar de kalveren groeien er ook beter door en hebben minder last van diarree, hetgeen de uitval beperkt. De brandstof voor ver ken komt er thans op neer, dat zij de stalen rollen-constructies volledig ver vangen, waarbij de grote elastische ver vormbaarheid van de rubber de uitzet tingen in verschillende richtingen vol ledig opvangen. De grote voordelen van deze gewij zigde constructie zijn vooral gelegen in het economische vlak, omdat montage en onderhoud aanzienlijk vereenvou digd worden. Bovendien bieden zij technisch diver se voordelen, waarvan het vermogen om verplaatsingen uit andere richtin gen en rotaties op te nemen en de ge ringe constructie hoogte als de belang rijkste kunnen worden genoemd. De blokken, die een afmeting hebben van 50 x 30 cm. met een dikte van 6,5 cm. zijn als een sandwich opgebouwd, waarbij 6 stalen platen afgewisseld worden door rubber tussenlagen. Bovendien is dit gehele staal-rubber- pakket in synthetische weerbestendige rubber gehuld, waardoor voorzieningen i.v.m. roesten niet behoeven te worden getroffen. De nieuwe brug in Gorinchem is het eerste grote object, waar dit nieuwe sy steem is toegepast. Wel werden diverse kleinere kunstwerken, zoals de brug over de Mark te Breda en diverse via ducten, o.a. in de nieuwe Rijksweg 9 bij Alkmaar van rubber brugopleggin- gen voorzien. Een zeer groot project, dat thans tot uitvoering komt, zijn de Spuisluizen van het Haringvliet, waar 400 blokken met een afmeting van 1 m. x 1 m. en een dikte van 10 cm. zullen worden ge monteerd. In kringen van de bouwwereld wor den deze nieuwe ontwikkelingen met belangstelling gevolgd, omdat de toe passingen niet beperkt blijven tot brug gen en viaducten, maar zich uitstek ken tot al die objecten in de utiliteits bouw, waarbij het er op aankomt, dat verplaatsingen door krimp en uitzet ting van de bovenbouw ten opzichte van de peilers dienen te worden opgevan gen, zoals b.v. ook bij steigers en han gars het geval kan zijn. BRITSE INZENDINGEN VOOR EUROVISIE FILM WEDSTRIJD Twee documentaire films, die beide door vrouwen zijn geregisseerd, zijn uitverkoren om Groot Brittannië te vertegenwoordigen op de Grote Prijs voor Eurovisie Televisiefilms, die on der auspiciën van de Europese Om roep Unie zal worden gehouden. De eindstrijd, waaraan de meeste Euro pese landen deelnemen, zal tijdens het Internationale Filmfestival van Cannes worden gehouden. De Britse inzendingen zijn „The Po lite Invasion" en „New Power in their Hands". De eerste film is geproduceerd en geregisseerd door de Scandinavische filmster en actrice Mai Zetterling. Mai Zetterling heeft onlangs gezegd dat zij haar ervaring in de filmwereld wilde vergroten door films te regisseren en produceren, en er ook in te acteren. Haar eerste werk is „The Polite In vasion"; deze film, die in Zweden is gemaakt, verhaalt van de invloed van de moderne beschaving op een primi tieve gemeenschap van Laplanders. De tweede Britse inzending „New Power in their Hands" is door mej. Kitty Wood voor de Nationale Steen- kolenraad vervaardigd. Deze toont aan op welke wijze de machines in de mij nen het leven van de mijnwerkers heb ben veranderd. De beide films zijn uit negen ingezonden films geselecteerd. OOGSTMACHINE VOOR HET (ZEER) KLEINE BEDRIJF Voor bedrijven waar men het graan normaal nog met de hand oogst, heeft men in Australië nu een oogstmachine uit gevonden. De werkende delen van deze machine bestaan uit een soort kam met horizontale lange tanden met daarboven een maaikneuselement (je). Met deze kam, die een 60 cm breed is, wordt in het gras gereden, zodat de halmen tussen de tan den komen. Het maaikneuselement (je) wordt aangedreven door een 1.3 pk vier- tact motor. De maaihoogte kan eenvoudig versteld worden. Dit werktuig dat op een grote vloerwrij- ver lijkt, weegt 100 kg en rijdt op 3 wie len (twee voorwielen ter grootte van een fietswiel en één zwenkwiel achter.) Het afgemaaide materiaal wordt in een bak opgevangen die gemakkelijk kan wor den leeggemaakt. De machine is speciaal geconstrueerd voor de rijstoogst maar zal ook wel bruikbaar zijn voor gerst en an dere gewassen. De prijs van de machine is ruim 800 gulden. De capaciteit van de machine is ongeveer het dubbele van die van de sik kel. De laatste jaren heeft de kalvermesterU een sterke uitbreiding ondergaan. Deze ontwikkeling was mogelijk door de bereiding van kunstmatige kalvermelk. Deze melk vervangende preparaten konden op hun beurt weer samengesteld worden door de ontdekking en toepassing van diverse antibiotica. De kunstmelk is veel goedkoper dan volle melk en hierdoor is de kalvermestery weer rendabel geworden. De prys van kunstmelk is ongeveer 15 cent per liter. Voor veel kleine bedrijven is deze bedrijfstak een belangrijke bron van inkomsten geworden. Wanneer meerdere kalveren worden gemest vergt dit een vrij grote investering. Vaak echter springt de voerleverancier bij in de finan ciering van meel en/of kalf. Wil men het risico verminderen dan is verzekeren mogeUjk. Te koop bonenhout en bo nenstaken. Kees van Essen, Sav. Lohmanstraat 128, Vee nendaal. Te koop kinderwagen Pedi gree, hoog model Meindert Hobbemastraat 62, Veenen- daal. Te koop aangeboden huisor gel. Te bevr. J. Vonk, Ven- delseweg 69, Veenendaal. Te koop prima T.V. 43 cm. z.g.a.n. Parallelweg 121, Vee nendaal. Te koop een luchtbandenwa gen voor paard of trekker, 2 ton, z.g.a.n., plus 200 zakken voerbieten. E. Peters, De Brink 10, Ingen. Te koop tafelbiljart 135,—. Parallelweg 30, Veenendaal. Te koop 800 m. nieuwe regels, 6 m. lang. 70 ct. per meter. Kees van Essen, Sav. Loh manstraat 128, Veenendaal. Pracht witte bruidsjapon met bijbehoren te koop, m. 38. Rembrandtpark 543, Veenen daal. Te koop 4 mooie clubjes met tafel, zeer billijk. Munniken- weg 3, Veenendaal. Berini bromfiets te koop met 3 versnellingen. Groen van Prinstererstraat 26, Veenen daal. Te koop alle soorten eiken palen en zware sparrebomen. Kampeercentrum De Bonte Vlucht. Te bevr. in 't bos of Molenstraat 19, Amerongen. Te koop weinig bereden Sparta, tour 1959, en prima Solex. Nieuweweg 159, Vee nendaal. Te koop pracht struikrozen, heesters, laan- vrucht- en sierbomen. Boomkwekerij H. Verwoert, Molenw. 16, (Ach ter de school) Achterberg. Te koop roggestro bij H. Heijkamp, Brinkersteeg 26, Veenendaal. Te koop gebr. kinderdriewie ler. Lindenlaan 32, V'daal. Te koop partij varkensmest, plus 100 zak voederbieten, H. J. van d. Weerd, Dorpsstraat 24, Ingen. Te koop prima eetaardappe- len 6,per mud. Hoofd weg 98, Ederveen Te koop een 3 en een 6 delig konijnenhok. Te bevr. Groen van Prinstererstraat 9, Vee nendaal. Te koop een Bella scooter, 14.000 km. Lenselink, Wester singel 592, Veenendaal. Te koop Box, wieg kinderle- kantje, wringer met bok. Te bezichtigen woensdag 22 mrt. 7 uur n.m. Buurtlaan 127, Veenendaal. Te koop Volkswagen Stan daard in uiterst prima staat. Rein Kok, Gelderland 10, Veenendaal. Te koop bromfiets Typhoon, b.j. 1959. Zandstraat 50, Vee nendaal. Te koop mooie violen, muur bloemen, duizendschoon en nog vele andere planten voor uw tuin. Kwekerij A. Loef, Sandbrinkstr. n.b. het Post kantoor. Tel. 2672. Te koop C.Z. 150 cc. i.pr.st. zeer billijk. R. Baars, Rhenen Tel. 494. Te koop prachtige groot- en kleinbloemige rozen, conife ren, heesters en vaste plan ten. Kwekerij A. Loef, Sand- brinkstraat n.b. het Postkan toor. Tel. 2672. Te koop 1 Philips bandrecor der en 1 Inventum electr. fornuis, beide verkeren in zeer goede staat. Kerkewijk 117, Veenendaal. Te koop bromfiets Typhoon i.z.g.st., 8 mnd. oud. Munni- kenweg 97, Veenendaal. Om de hoogst mogelijke winst te be reiken is het van groot belang de die ren op het juiste gewicht af te leveren. Voor de kalvermester is het niet alleen van belang dat hij zo veel mogelijk per warming komt er daardoor ruimschoots |kalf verdient, maar ook dat hij deze op brengst verkrijgt in de kortst mogelijke tijd. Men moet eigenlijk de winst per dag berekenen. De aankoopprijs van het nuchtere kalf is van invloed op het financieel gunstigste afleveringsgewicht Het vol gende voorbeeld over de kostprijs per kg levend gewicht zal dit duidelijk ma ken. Er wordt uitgegaan van een nuchter kalf met een levend gewicht van 40 kg en de aankoopprijs wordt voor kalf A gesteld op 160,- en voor kalf B op 80,-. Voor het berekenen van de voe- derkosten is het gemiddelde voerver bruik en de thans geldende voerprijs aangehouden. De voeder kosten zijn evenwel voor de kalveren A en B ge lijk. uit. Breng nooit mestkalveren en varken in één ruimte onder. De kalveren doen het minder goed, door uit het varkenshok afkomstige schadelijke lucht en bacteriën. Om de ventilatie goed in de hand te hebben kan het in grotere stallen nood zakelijk zijn een venilator te gebruiken. Deze ventilator kan geplaatst worden in de eindgevel en altijd boven de tocht- zolder. Als capaciteit wordt opgegeven een luchtverplaatsing der dier van 60-70 ku bieke meter per uur (bij een tegendruk van 3 mm WK). Door een thermostaat aan te brengen slaat de ventilator bij een be paalde temperatuur automatisch af en aan. MEEST VOORKOMENDE ZIEKTEN Diarree. Wanneer één enkel kalf diar ree heeft, is er meestal slechts sprake van een kleine darmstoring. Behandeling: één voedertij d gekookt water geven en lang zaam weer met melk beginnen. Komt bij meerdere kalveren diarree voor of is de mest sterk riekend, dan de dierenarts raadplegen. Longontsteking. Is meestal een gevolg van open deuren of ramen. De kalveren zijn kortademig, staan te hijgen en slaan met de flanken. Onmiddellijk de dieren arts waarschuwen. Besmettelijk hoesten. Af en toe hoes ten de kalveren. Wanneer de besmetting licht is, bemerkt U niet veel meer dan een slechtere groei. Begint vaak met iets diarree. Paratyphus. Een ernstgie vorm van vorm van diarree door ontsteking van de darmen. Temperatuur boven 40° C. Mees tal worden meerdere kalveren aangetast. Vrijlangdurig en moeilijk te genezen. Aan de wind staan. Gasontwikkeling in de ingewanden van het kalf. Wanneer dit telkens weer voorkomt is de groei on voldoende en kunt U het kalf beter weg doen. Uitwendige parasieten. De dieren zorgvuldig vrij houden van luizen, mijten en vliegen. Houd de kalveren goed in het oog. Con troleer bij iedere voedertijd elk dier. Het optreden van ziekten is meestal te herken nen aan te dunne, te dikke of helemaal geen mest, slecht of helemaal niet drin ken, naar achter staande oren en koud aanvoelend, doffe uitdrukking in de ogen, droge neus. Constateert U een afwijking, dan dadelijk de temperatuur opnemen met een koortsthermometer. Deze eerst afslaan en na ongeveer drie minuten in de en deldarm aflezen. Is de temperatuur beneden 40° C, dan is nog geen direct ge vaar aanwezig. Boven 40° C moet onmid dellijk de dierenarts gewaarschuwd wor den. Normaal schommelt de temperatuur van het kalf rond 39° C. Op sommige bedrijven treden telkens weer opfokziekten op. Raadpleeg dan eens de dierenarts om eventueel voorbehoedend te enten. (EINDE.) weer gaan stijgen. Verder zien we dat het nuchtere kalf 4,- per kg kost. Uit voorbeeld B, het goedkopere kalf, blijkt, dat daar de kostprijs het laagst lijkt bij ongeveer 80 kg, namelijk 1,75. Daarna begint de kostprijs reeds weer te stijgen. Bij goedkopere kalveren begint de kostprijs na een kleine daling reeds spoedig weer te stijgen. Voor de praktijk betekent dit, dat bij een hoge aankoopprijs van de nuchtere kalveren de dieren vrij zwaar gemest moeten worden om de kostprijs per kg voldoende laag te krijgen en de winst dus zo hoog mogelijk. Daar staat tegenover dat bij een lage nuchtere kalverprijs, zoals thans het geval is, de kalveren reeds voordelig kunnen worden afgezet op een licht gewicht. Zo kunnen zwartbonte kalve ren vaak het voordeligst worden ver kocht op een gewicht van 110125 kg. Met bovenstaande wordt vaak onvol doende rekening gehouden. Gewicht van het kalf 160,—) 40 kg kg kg kg 80 120 160 40 80 120 160 80,—) kg kg kg Aankoop en voeder- kosten 160,- 220,- 295,— 385,— 80,— 140,— 215,— 305,— Kostprijs per kg levend gewicht: 4,— 2,75 2,45 2,40 2- 1,75 1,80 1,90 Uit bovenstaand voorbeeld kunnen enkele belangrijke conclusies getrokken worden. Bij een hoge aankoopsprijs kan men niet alleen maar moet men ook lang mesten voor een voldoende lage kostprijs te verkrijgen. In voorbeeld A, het dure kalf, wordt de kostprijs per kg steeds minder vanaf de aanvang der mestperiode, tot dat op een gewicht van 160 kg de kostprijs is gedaald tot 2,40. Wanneer nog lan ger wordt gemest zal de kostprijs niet noemenswaard meer dalen; wordt zeer zwaar gemest dan kan de kostprijs zelfs KAAS Op de invoer van geitekaas wordt in de Ver. Staten streng toegezien van wege de microben. Een Amerikaanse schilder, die verzot is op deze kaas en er telkens een koffer vol van meebrengt wanneer hij uit Europa terugkeert, heeft er het volgende op gevonden: bij de douane opent hij al zijn koffers be halve die waarin de kaas zit; als de douanier, wijzend op die koffer, vraagt: „Wat zit daar in?", opent de schilder de koffer en zegt: „Mijn schoenen", prompt daarop wendt de douanier dan zijn hoofd af en zegt haastig: „O, ik zie het al, doe hem maar weer dicht." IN WENEN GEEN MELKAUTOMATEN In Wenen, waar sedert vorige zomer de melkwinkels op zaterdagmiddag en zon dag gesloten moeten zijn, willen de melk inrichtingen melkautomaten plaatsen om ook in het weekeinde van verse melk te kunnen voorzien. Er staan in Wenen thans nog maar vijf automaten, dat zouden er vóór de komende zomer minstens 50 moe ten worden. Jammer genoeg voelen de Gemeentelijke autoriteiten niet veel voor de plannen. Ook uitbreiding van het aan tal zogenaamde „melkbuffetten" valt bij hen niet erg in de smaak. PLAAT Bij een wandeling op de Parijse vlooienmarkt is Tino Rossi tot de ont dekking gekomen dat oude, vooroor logse grammofoonplaten van hem daar werden verkocht voor 50,per stuk. Zakenman als hij is, nam hij direct het besluit om van die oude nummers nieuwe platen op de markt te brengen. De eerste verscheen een dezer dagen ter gelegenheid van het 25-jarig „be staan" van zijn carrière als zanger. De plaat heet „Mijn successen met Vincent Scotto". (Columbia FSX 135). Ruime 3 hoeks box te koop of te ruil voor vierkant mo del. Koninginnelaan 20, Vee nendaal. Te koop bankstel z.g.a.n. Te bevr. Zandstraat 57, Veenen daal. Te koop goed onderhouden kinderwagen. Beatrixstr. 39, Veenendaal. Te koop Citroën 1952-1953, m. prima, banden, koffer, brede bumpers enz. ook in te rui len tegen motorrijwiel. Sav. Lohmanstraat 72, Veenendaal. Miniatuur sierhuisjes voor in de tuin te koop. Dr. Colijn- straat 77, Veenendaal. Te koop prima mest, voor Rhenen en omg. wordt thuis bezorgd. Bestelh. W. Herm- sen, Nw. Veenendaalseweg 149. Rhenen. Adres J. W. Wijkniet, Marsdijk 20, Lien- den. Tel. 08886-318. Te koop twee „Desso" vloer kleedjes als nieuw. Maten 140x200 en 120x170. Tevens wringer met bok. Parallelw. 99, Veenendaal. Te koop bruidsjapon, wit met kant, m. 40. Jan Steenlaan 612, Veenendaal. Te koop prima kippehok- en broeikas ramen. v. d. Brink, hoek Brinkersteeg, Veenen daal. Te koop Zündapp motor 200 cc. of te ruilen voor brom fiets.. Bosch, Grebbeweg 50, Rhenen. Woningruil. Aangeb. te Rhe nen, woning bev. 4 kamers, keuken, douche, voor- en achtertuin. Gevr. dito woning te Veenendaal. Brieven lett. A. Boekhandel Waiboer, Rhe nen. Hulp in de huishouding gevr. v.d.e.n. in klein gezin, 1 kind. Mevr. Radstaak, Utrechtsestr. weg 98, tel. 639, Rhenen. Gevraagd in doktersgezin net meisje v.d.e.n. Hulp van 2e meisje aanwezig. Mevr. Kets, Hoofdstraat 26, Veenendaal. Gevr. nette werkster voor halve dag in de week. Ach terberg, Slot. de Bruineplein 23, Veenendaal. Aan geboden zonnige zit-sl. kamer voor 2 pers. Brieven onder nr. 5814 aan het bur v. d. blad. Kosthuis aangeboden aan 2 nette heren. Brieven onder nr. 5815 aan het bur. van dit blad. Net meisje gevraagd voor he le dagen of voor dag en nacht Brieven onder nr. 5816 aan het bur van dit blad. Gevraagd nette werkster. Werktijden in overleg te re gelen. Ger. Doustr. 15, Vee nendaal. Werkster gevraagd voor 1 morgen per week voor schoonhouden kantoor en ge deelte van winkel. Hoog loon. Fa. B. v. d. Bosch, Hoogstr. 9-11. Tel. 2292, Veenendaal. Te koop erker met ramen. Tevens gratis af te halen par tijtje brandhout. Julianastr. 4 Veenendaal. Te koop Singer Snel-naaima- cine met zware motor op ta fel, 3 jaar garantie. Koopje 250,—. Zeer geschikt voor thuisnaaister,. G. van der Garde, Naaimachines, Cune- raweg 328, Rhenen. Tel. 08385- 2332. Te koop Singer electr. in kof fer 175,5 jaar garantie. G. van der Garde, Naaima chines, Cuneraweg 328, Rhe nen, Tel. 08385-2332. Te koop Singer handmachi ne als nieuw 145,—, 5 jaar garantie. G. van der Garde, Naaimachines. Cuneraw. 328, Rhenen, Tel. 08385-2332. Wie is liefhebber voor keu rig onderhouden sterk Gazel le herenrijwiel, geheel compl. uitgerust, prima verlichting enz. voor J 75,Jan Steen laan 65, Veenendaal. Te koop hennen W.L. 7 we ken oud. Dacostaplein 8, Vee nendaal. Te koop gevraagd: woonhuis op nette stand ,voor zelfbe- woning. Event, andere wo ning beschikbaar. Brieven onder nr. 5812 aan het bur. van dit blad. Een tuinman gevraagd. Ker kewijk 34, Veenendaal. Te huur: vrijst. grote garage. Begin Klaas Katerstr. Huur 12.50 p. mnd. Te bevr. bij Horlogerie Geluk, Markt, tel. 2272. Wie wil mijn moestuin spit ten en onderhouden en er zelf van profiteren. Condities nader overeen te komen. Br. onder nr. 5813 aan het bur. van dit blad. Voor zelf schilderen: Van Hasselt plastic verf. Vebotex. Kerkewijk 37, Tel. 2730. Vee nendaal. D.C. Fix, zelfplakkend plas tic, 50 verschillende kleuren. Enkele restanten voor de halve prijs. Vebotex. Kerke wijk 37, Tel. 2730. Veenen daal. Nylons met en zonder naad in modetinten, vanaf 1,98 ook in m. 8V2. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Uitgebreid sortiment klein- vak artikelen, Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Nieuwe boorden op overhem den. Tempo, Zandstraat 84. Veenendaal. Festonneren, cordonneren, knoopsgaten. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Stofknopen, gespen en cein tuurs elk gewenst model en breedte. Tempo, Zandstraat 84, Veenendaal. Elk textierreparatieprobleem lossen wij op. Tempo, Zand straat 84, Veenendaal. Broekzomen, mouwzomen, rokken inkorten, Tempo, Zandstraat 84, Veenendaal. Werkster gevraagd voor 1 of 2 dagen per week. Weijers' Schoenhandel, Hoofdstr. 110, Veenendaal. Vraagt U even ons stalen- boek en U slaagt zeker voor prachtig behang. Desgewenst electr. afranden en plaktafel ter beschikking. Drogisterij „De Helm", Dr. Slot. d. Brui neplein 25, tel. 2390. Veenen daal. Gewolmaniseerde palen heb ben een levensduur van ca. 15 jaar, u koopt ze nergens voordeliger dan bij L. van den Bosch, Geerseweg 38, tel. 3041, Veenendaal. Hoortoestellen en batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, Veenendaal. Tel. 3184. Voor schoenen verven in moderne kleur: Valkenburg. Gortstraat 38, Veenendaal. Schoenen te klein? Dan moet U bij Blankestyn Zn. zijn. Schoen reparatie-bedrijf D. Blankesteyn Zn., Helling 14. Veenendaal. Neemt geen risico, maar koopt Turkenburg's Tuinza den. Depót voor Veenendaal Omstreken Zaad en Voe- derhandel A. van de Weerd, Beatrixstraat 74-80, Tel. 2965. Veenendaal. Gevraagd marmotten. Aang. sierduiven. tevens krielkip eieren, ook te ruilen. Schot, De Klomp. Asbest golfplaten en Asbest board in alle maten uit voor raad leverbaar of recht streeks van de fabriek. Prij zen ver beneden iedere con currentie. Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan. J. Kool, Holleweg 4, Tel. 08385- 2463. Veenendaal. Weekreclame. 250 gr. Zand koekjes 50 ct. (ruime sorte ring) 200 gr. bonbons van 88 ct. nu 79 ct. le klas kwaliteit. 250 gr. toffee's voor slechts 45 ct. Voor ruime sortering en prima kwaliteit, alleen za terdag op de markt te Vee nendaal. Koek- Chocolade en Suikerwerken HARKES. Spiegels in elke gewenste vorm en afmeting, in drie kwaliteiten, als pas- wand en gangspiegels levert U di- rekt uit voorraad de Glasslij perij van Zimmerman Zn. Sandbrinkstraat 1, Tel. 2261, te Veenendaal. Voor al uw tuin en bloemza den naar Depót C. Diepeveen, Dorpsstraat 41, Renswoude. Alle zaden thuis aanwezig. Voor gebruikte T.V.'s natuur lijk naar J. Roelofsen Co. Zandstraat 49, Veenendaal. Tel. 3331. Doe er niet langer mee, maar slaap gezond. Laat van uw oude schudbed een 3 delig bedstel maken, maar dan bij Nic. van Leeuwen, Achter kerkstraat 65, Veenendaal. Gooi dat oude bed niet weg! Maar laat er een mooie 3-de- lige celmatras van maken (nooit geen stof meer). Niet van nieuw te onderscheiden. Nic. van Leeuwen, Achter kerkstraat 65, Veenendaal. Voor al uw zaaizaad een goed adres met gekeurd zaad met hoge opbrengst. V. d. Weerd, Prins Bernhardlaan 179, Vee nendaal. Test uw verkeerskennis, tij dens de Rode Kruis bazar op 16-17 en 18 maart Verbond voor Veilig Verkeer, afd. Rhenen. Hoge winsten worden er ge maakt met de Chinchilla pelsdierenfokkerij. Wilt u er meer van weten? Inlichtin gen en bezicht. bij J. Her tog, Nieuweweg 110, Tel. 2139, Veenendaal. 's Avonds na 7 uur. Huize „Chic" heeft de beste merken lotions voor na het scheren o.a. Tabac, Old Spice, Yardley, Vinolia, 4711 enz. enz. Alleen bij Huize „Chic" krul spelden met borsteltje voor 4 voor 1,ook grote ma- Gasaanstekers. A. v. Walsem. Sigarenmag., Achterkerkstr. Plastic folie in plaats van glas, voor Uw broeiramen enz. vanaf 0,85 per m, br. 120 cm. Vebotex. Kerkewijk 37, Tel. 2730. Veenendaal. Wij hebben iets heel bijzon ders in baby-uitzetten en heel voordelig. Textielhuis H. Jonker, Adr. v. Ostadelaan 31, Veenendaal. Jongens en meisjes Tino's vanaf 1.60. Textielhuis H. Jonker, Adr. v. Ostadelaan 31, Veenendaal. Wist U het nog niet? In Vee nendaal is 'n leesmap met 10 tijdschriften beschikbaar. Bij de uitgever verkrijgbaar. Pr. Bernhardlaan 153, Vee nendaal. Tel. 3359 Sportrij wielen in kleur, ge heel compleet v.a. 125, kinderrijwielen in kleur, v.a. 55.wasmachines v.a. 150,centrifuges v.a. 145,Prima autoped op luchtbanden 23,50. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1, Rijwielhandel, Veenen daal. Voor al uw timmer- en on derhoudswerk D. de Moes, Dr. Colijnstraat 38, Veenen daal. Tel. 2871. Te koop gevr. een huis, di- rekt of binnenkort leeg te aanvaarden. Brieven onder nr. 5808 aan het bur. v. d Divanbedden 1 pers. 24,75, 2 pers. ledikanten met voet bord 49,50. Textielhuis H. Jonker, Adr. van Ostadelaan 31, Veenendaal. Volop knopen voorradig. Textielhuis H. Jonker, Adr. v. Ostadelaan 31, Veenendaal Kinderledikantjes en commo des, heel voordelig. Textiel huis H. Jonker, Adr. v. Os tadelaan 31, Veenendaal. Ondergoed le keus, voor min der dan de 2e keus prijs. Textielhuis H. Jonker, Adr. v. Ostadelaan 31, Veenendaal Bromfietsen te huur. Vroeg tijdig te bestellen. D. W. Ku- lik, Hoofdweg 10, tel. 241. De Klomp. Speciale aanbieding donsve ren bedkussens, (slinken nooit, dus geen bijvullen meer). Per stuk 11,50; per 2 st. 20,-. Nic. v. Leeuwen, Achterkerkstraat 65, Veenen daal. de sioel om lekker lui ie luieren! VERKRIJGBAAR BIJ: Hoogstraat 9-11 Veenendaal BANKETBAKKERIJ CHOCOLATERIE IJS - TEAROOM Zie onze speciale Paasctalage Koenestraat 4 - Telef. 924 AMERONGEN Rijksstr. 114 - Telef. 330 LEERSUM VOOR Tuin- en bloemzaden Bestrijdingsmiddelen H. VAN DIJK Buurtlaan 50-W. - V'daal ,DE VALLEI' UW BLAD ra Arel brengt het beeld van 53 op 59 cm terwijl de kast zelfs nog kleiner werd. 130 cm2 meer beeld: onderschriften bij t.v.- films nu pas duidelijk leesbaar. Compact toestel: zeer ondiepe kast („slim-line"). Een char mant en stijlvol toestel. Binnen huisarchitecten roemden de fraaie vormgeving. 2 luidsprekers, waarvan 1 speci ale hoge toon hi-fi tweeter naar voren gericht. Ook diepte scherpte in geluid! Volautomatische afstelling (zon der verborgen knoppen!). Altijd dieptescherpte zonder bijstelling. Air conditioning radiator. Mini male temperatuurwisseling der onderdelen verlengt de levens duur aanzienlijk. 14 Kanalen. Het toestel kan in een oogwenk worden aangepast op de komende nieuwe (com merciële) zenders. Er komen nog dagelijks nieuwe AREL-dealers bij! Vindt u in uw omgeving niet direct een AREL-dealer, bel dan even: AREL NEDERLAND N.V. - Straatweg 76 - Rotterdam - Tel. (010)18 99 40.

De Vallei | 1964 | | pagina 6