Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Over twee maanden wordt nieuwe noodslachtplaats in gebruik genomen Grote behoefte maakte bouw noodzakelijk Agenda „De man is het hoofd van de echtvereniging Voorjaarsactie Winkeliers ver. Noodzaak Heer Ester benoemd tot Bondspemiiiig- meester WAAR IS DE VALLEI-RIKS? EHBO wedstrijd om de SKF-wisselbeker Yvonne de Gaulle - Frankrijks eerste dame ELST DE KLOMP Wegdek tunnel De Klomp wordt hersteld ACHTERBERG OVERBERG RENSWOUDE EDERVEEN 38c JAARGANG VRIJDAG 20 MAART 1964 Nr. 23 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherp enzeel Commissie nieuw kantoor vakbeweging Uitgebreid onderzoek Gemeente personeel vierde feest f 20,— WAARD FS 251600 Veenzangers zingen met Guus Jansen Kamerlid F. Bode sprak voor Kiesver. CHU BROUWER Uit de bocht gevlogen Geld. Mij van Landbouw vergaderde Plattelandsvrouwen bijeen Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lflnen) - Giro 563427 Re dak tie: W. F. ter Hoeren Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven b|j de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprljzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Als alle factoren meezitten zal over twee maanden de in aanbouw zijnde noodslachtplaats van de Vlees keuringsdienst Veenendaal in gebruik kunnen worden genomen. Momenteel wordt de laatste hand ge legd aan het bouwwerk. Op liet leggen van de vloeren, het betimmeren en het schilderwerk na is de bouw dan voltooid. De noodslachtplaats die in het nieuwe gebouw wordt ondergebracht is slechts een ge deelte van liet geheel waarin de Vleeskeuringsdienst zal worden ondergebracht. Het gebouw bestaat uit een kantoor, laboratorium, kamer voor de drie keurmeesters, noodslachtplaats, een grote koelinrichting en een z.g. vrijbankwinkel waar het gekeurde vlees zal worden verkocht. KATHOLIEK VROUWENGILDE OPGERICHT Op een woensdagavond in het parochie zaaltje ,,'t Aquarium"' gehouden vergade ring van de Katholieke vrouwen, werd besloten tot oprichting van een eigen af deling van het Katholiek vrouwengilde. De dekenale leidster uit Bennekom, mevr. Gorris, hield een inleiding over de bete kenis en het doel van het K.V.C. Tot voorlopig voorzitster werd daarna ge kozen mevrouw Beemer, die door me vrouw Dinsbach en mevrouw Coumans zal worden bijgestaan als respectievelijk sec retaresse en penningmeesteresse. Men is van plan in april de eerste bijeen komst te houden. KAMERLID KOEKOEK IN LA MONTAGNE Op dinsdag 24 maart a.s. zal op een vergadering van de Landbouw Vereniging voor: Bedrijfsvrijheid in de Landbouw het tweede kamerlid H. Koekoek spreken. De vergadering heeft plaats in Hotel La Montagne. De heer Koekoek (Boerenpar tij) zal spreken over het onderwerp „De landbouw in de branding." Op deze ver gadering is er gelegenheid om vrij over dit onderwerp te debatteren. De voorjaarsaktie van de Veenendaalse winkeliersver. „Handel en Nijverheid" wordt gehouden van 24 april tot en met 9 mei. Deze data zijn op de jongstleden maandag gehouden ledenvergadering vastgesteld. De actie heeft hetzelfde karakter als de afgelopen Sint Nicolaasactie. Op iedere bestede gulden winkelwaar wordt een zegeltje gegeven. Vijftig zegeltjes geven recht op een surprise. In welke vorm de koper dit geschenk zal worden overhan digd staat nog niet vast. De 50 zegeltjes geven ook recht op 5 spaarzegels voor de spaaractie. Van de zijde van de winke liersvereniging werd ons nog verzocht er nogmaals op te attenderen dat de spaarze- gelactie onverminderd voortduurt. NOG DIT JAAR BEGIN MET BOUW ZUIVERINGSINSTALLATIE De gemeente Veenendaal is voornemens om nog dit jaar te beginnen met de bouw van een rioolwater-zuiverings installatie aan de Slaperdijk. Voor de bouw van dit toekomstige project is de gemeente erin geslaagd een stuk grond van 3 ha. aan te kopen. De zuivering staat in betrekking met het Omleidingskanaal, waarin door par ticulieren vuil van allerlei aard gestort wordt. Ruim een jaar geleden werd een definitief plan hiervoor opgesteld. De noodslachtplaats zal gebruikt wor den door de kring Veenendaal, die ver schillende omliggende gemeenten als Rhenen, Leersum, Amerongen, Lienden, Achterberg en Kesteren omvat. De bouw van deze slachtplaats was al jaren een noodzaak. Voordien werden de noodslachtingen verricht op de slachtplaats van een particuliere slager in Veenendaal. Deze situatie was echter - ook wettelijk - niet langer ver antwoord. Men verwacht dat in het nieuwe gebouw in de toekomst onge- Het gemeenteraadslid de heer Ester is benoemd tot bondspenningmeester van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Textiel- en Kledingindustrie „Unitas". De heer Ester is momenteel nog dis trictsbestuurder van „Unitas", welke functie hij voorlopig blijft vervullen. Vier jaar geleden kwam de heer Ester - die zitting heeft voor de A.R. in de raad - naar Veenendaal. Of hij de raad gaat verlaten is nog niet bekend. Waar schijnlijk zal dat afhangen van de in- werkperiode die aan de nieuwe functie verbonden is en een eventuele verhui zing naar Utrecht. De heer Ester bekleedt tal van be stuursfuncties in Veenendaal. Hij is o.m. voorzitter van de Chr. Besturenbond. De Chr. Besturenbond heeft deze week een commissie geïnstalleerd die de mogelijkheden gaat onderzoeken voor de bouw van een nieuw kantoor voor de Christelijke Vakbeweging. Het reeds bestaande kantoor aan de Achterkerkstraat van de Werknemers bond Unitas voor de textielindustrie, is gevestigd in een onbewoonbaar ver klaarde woning. De commissie gaat on derzoeken om eventueel gezamenlijk tot een behuizing te komen waarvan Uni tas, de Chr. Sigarenmakersbond en de Chr. Metaalbedrijfsbond gebruik van kunnen maken. In het verleden zijn al diverse plannen ontworpen die geen resultaat hadden. JAARVERGADERING V.Z.C. Op dinsdag 24 maart a.s. houdt de Veenendaalse Zwem Club een jaarver gadering in hotel „De Korenbeurs". Op de agenda staat o.m. de bestuursverkie zing. Aan de beurt van aftreden zijn: H. van Schuppen, R. Sipkema en J. v.d. Dikkenberg. De heer v. d. Dikkenberg stelt zich niet meer herkiesbaar. veer 400 a 500 slachtingen zullen wor den verricht. Een noodslachting is het slachten van een dier dat door ziekte of andere oor zaak uit nood gedood moet worden. Het vlees van het desbetreffende dier staat onder een strenge keuring die er op toeziet of het desbetreffende vlees nog geschikt is voor de menselijke con sumptie. Tegen een lage prijs wordt het rigoreus gekeurde vlees aan het publiek verstrekt. In het laboratorium wordt het vlees onderzocht zowel bacterologisch als op zuurgraad en tevens wordj; een kook- enbraadproef op het vlees toegepast. Na afloop hiervan wordt het vlees nog maals bekeken of het in zijn hoedanig heid geschikt is voor de menselijke con sumptie. Het vlees wordt dan als het de keuring doorstaan heeft vrijgegeven voor de verkoop in de z.g. vrijbank winkel. Vlees van een noodslachting mag niet worden verkocht in een ge wone slagerswinkel. De voorwaarde is Met enthousiasme heeft de Veenendaal se gemeentepersoneelsvereniging gisteren avond zqn tienjarig bestaan gevierd. Voorzitter W. van Bruggen kon om acht uur een volle zaal van „Eltheto" welkom heten, in het bijzonder tot bur gemeester en mevrouw Hazenberg, oud burgemeester Bakker, het college van b. en w. en de gemeentesecretaris met hun dames en een aantal raadsleden, al dan niet vergezeld van hun echtgenoten. Een kort woord spraken burgemeester Hazenberg en oud-burgemeester. Beiden brachten hulde aan de oprichters van de vereniging, van wie er later drie werden onderscheiden. De heren W. van Bruggen, G. J. van Holland en J. H. Boer mochten uit han den van vice-voorzitter A. van Huisste den een presentje in ontvangst nemen, omdat zij vanaf de oprichting een be stuursfunctie hadden vervuld. Het gezelschap Pé Lahnstein, dat daar na optrad oogstte veel succes, in het bij zonder Sacha Denisant, Joop Doderer in de meest uiteenlopende creaties en situa ties en Carla Lahnstein met haar spre kende poppen en hond. Hierna was er nog een ongedwongen samenzijn met muziek van „The four happies". BENOEMING HEEMRAAD DIJKSCHAP GREBBEDIJK Op voordracht van het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft Hare Kon. Hoogheid Koningin Juliana benoemd tot heemraad van het Dijkschap Grebbedijk de heer E. J. van de Hoef uit Veenendaal. De benoeming is bevestigd in een brief van de directeur-generaal van de Rijks waterstaat aan de heer v. d. Hoef. De brief is ondertekend door H.K.H. Kon. Juliana en de minister van Verkeer en Waterstaat J. v. Aaartsen. Deze woorden kwamen woensdagmiddag j.l. in het Veenendaalse gem.- huis nu eens niet uit de mond van een manne lijke ambtenaar van de burgerlijke stand, maar ze werden uitgesproken door een vrouw. Voor het eerst in de Veenen daalse geschiedenis werd hier namelijk een huwe lijk voltrokken door een ambtenaar van de bur gerlijke stand van het vrouwelijke geslacht. De oorzaak van dit char mante ambtelijke optre den was gelegen in het feit, dat een vriendin van mej. J. van Manen, één van V'daals burger lijke stand-ambtenaren, in het huwelijk trad. De mannelijke collega's van mej. Van Manen, die enige jaren geleden benoemd werd tot amb tenaar van de burgerlij ke stand voor bureau werkzaamheden, kwa men er bij deze „trouw partij" niet aan te pas. Voor deze speciale ge legenheid ruilde ze haar bureau voor de katheder om haar vriendin, de Veenendaalse mej. Elizabeth van Leeuwen, de belofte te laten doen dat zij haar bruidegom, de heer Jacob Goedknegt uit Amersfoort trouw zal blijven. Op het formele gedeelte van de huwelijksvoltrekking volgde een hartelijk en - hoe kan het anders - persoonlijk toespraakje van mej. Van Manen tot het bruidspaar. Zij verder nog vermeld, dat het hu welijk werd bevestigd in de hervormde kerk „Sola Fide" door ds. A. A. Bos en dat het bruidspaar zich in Amersfoort zal vestigen. dat het vlees in het klein onder toe zicht verkocht wordt. Zo kan men zich garant stellen voor het feit dat het vlees ook werkelijk goed is voor de consumptie. Het wordt aan mensen die hiervoor belangstel ling hebben voor minder dan de helft van de prijs verkocht. De Valleiriks we.rd ook deze week niet opgespoord. De riks werd uitgegeven bij: Bromfiet- senhandel Van Heerdt, Brink- horsterweg, Ederveen. Deze week komt weer een nieu we riks in de roulatie met het nummer Wanneer u ons deze riks voor donderdagmorgen 12 uur toont, ontvangt u direct de vinderspre mie. Dinsdag 17 maart j.l. vond in de kan tine van de SKF-fabriek te Veenendaal een EHBO-wedstrijd plaats waaraan 6 ploegen meewerkten. De ploegen die om de SKF-bedrijjswisselbeker kwamen strijden, waren de afd. Opheusden, Kes teren, Eist, Rhenen, Amerongen en Veenendaal. Het ongeval was ontstaan door een ketelontploffing waarbij 2 patiënten ge troffen werden. Patiënt 1 werd door rondvliegende staalsplinters getroffen en kreeg een slagaderlijke bloeding in de linkerbovenarm en een staalsplinter in de linkerkuit. Patiënt twee wilde vluchten, struikel de en viel met zijn kin op een ijzeren plaat van een machine, waardoor hij een kaakfractuur opliep. De avond werd geopend met een wel komstwoord door de heer Borg, die zijn vertrouwen uitsprak, gezien de grote opkomst, dat dit jaarlijkse evenement in de SKF-kantine voor deze wisselbeker, zijn aantrekkelijkheid zou blijven be houden. De jury, bestaande uit de doktoren Van Hoorn, Versteeg en Boerma, had een moeilijke taak die zij ook ernstig opnam.. Het werk van de deelnemende Met medewerking van het „Veenen- daals Dameskoor" en de bekende radio- hammondorganist Guus Jansen, concer teert het mannenkoor „De Veenzangers" op donderdag 9 april a.s. in het vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan onder leiding van de dirigent Gijsbert van Zanten. Voor de pauze brengt het mannen koor een zeer gevarieerd programma met o.a. composities van Palestrina, Schubert, Grieg e.a. Gezongen worden o.m. het zeer bekende „Wnoeschi Bozje" van de Russische componist Archan- gelsy en de „Drie Jiddische Gesangen" in een bewerking van A. Vörding. De heer A. van de Bovenkamp treedt in het eveneens bekende „Steal Away" (negro spiritual) als solist op. Na de pauze wordt in samenwerking met het „Veenendaals Dameskoor" een aantal operawerken ten gehore gebracht w.o. het Slavenkoor, het Pelgrimskoor van Verdi, fragmenten uit „De Parel vissers" etc. Guus Jansen zal het geheel begeleiden terwijl door hem eveneens solistische medewerking wordt verleend. De kiesvereniging van de CHU had woensdagavond 18 maart j.l. een verga dering belegd in Hotel De Korenbeurs te Veenendaal. In het openbare deel van de ze vergadering sprak de heer P. Bode, lid van de CH-fractie in de tweede kamer en burgemeester van Elburg. In het beslo ten gedeelte van de bijeenkomst werd de heer J. Buddingh herkozen in het bestuur en de heer P. N. van Galen als nieuw be stuurslid aan het bestuur toegevoegd. BEVOLKINGSGROEI In eerste instantie stond de heer Bode stil bij de stormachtige bevolkingsgroei van Nederland. Dit schept naar zijn me ning grote sociale en economische proble men. Spreker stelde dat het voor een CHU-kamerlid een eis is dat hij zijn be slissingen neemt vanuit de CH-grondbe- ginselen. De CHU pleit naar zijn mening voor prioriteit in de landbouw. Er dient een groot plan te komen dat zodanig is gesteld dat ook landbouwers delen in de hoog conjunctuur. Voor de ontwikkeling van de landbouw verwachtte de heer Bode goede perspectieven. De loonontwikkeling is een groot pro bleem voor het kabinet Marijnen, doch bij voldoende zelfdiscipline kan men aan deze moeilijkheden het hoofd bieden. De CH fractie steunt het beleid van minister An- driessen inzake zijn prijsbeleid. De heer Bode meende dat een nauwere samenwer king en een voortdurend contact met de AR-partij zeer toe te juichen is. N 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties ploegen werd met alle ernst en aan dacht gevolgd en ook de ploegen namen het ongeval zelf ernstig op waardoor zij serieus werkten, al zag men wel eens fouten maken waardoor patiënt 1 in een shock-toestand geraakte en men ook soms de steriliteit niet in acht nam. Al met al was het een mooie wedstrijd waarin goed-werd gewerkt. Na afloop gaf dr. Van Hoorn uit Amersfoort een toelichting op het ge presteerde werk, waarna de heer Jon ker, directeur, overging tot de prijs uitreiking. De afdeling Opheusden behaalde de le prijs, terwijl Ameron gen de 2e prijs in de wacht sleepte en de afd. Kesteren beslag legde op de 3e prijs. Het schminkwerk was uitstekend ver zorgd alsmede de technische leiding. Ook de gastvrijheid van de SKF be- drijfs EHBO liet niets te wensen over. Voldaan en weer wat wijzer geworden keerde men weer huiswaarts. De echtgenote van president Charles de Gaulle Yvonne Charlotte Anne Marie de Gaulle, geboren Vendroux, dochter van een rijke biscuitfabrikant uit Lille, thans 63 jaar oud, leeft uitermate teruggetrokken, maar iedere Franse politicus weet, dat zjj achter de schermen allerminst een indifferente toeschouwster is. De generaal leerde haar in 1920 kennen, toen hy overste te Lille was. Op een avondpartij vroeg hy de fabrikantsdochter ten dans, maar deze kunst verstaat De Gaulle niet; en zijn afscheid nam hij zo onhandig, dat hy een kop thee over Yvonne's japon uitstortte. Misschien was hy ook sterk onder de indruk. Vyf maan den later waren ze getrouwd. Er sproten 3 kinderen uit hun huwelyk voort, Philippe, Elisabeth en Anne. De laatste was zeer gebrekkig; ze kon zelfs nooit behoorlijk spreken en stierf op 20- jarige leeftijd. Bekend is het woord dat De Gaulle bij de begrafenis van zijn on gelukkige dochter tot zijn vrouw zeide: „Yvonne, thans is ons kind zoals andere kinderen zyn". Tot haar gedachtenis stichtte Yvonne een instituut voor ge brekkige kinderen, de Anne-de-Gaulle- stichting, door nonnen geleid; waar me vrouw De Gaulle een vaste bezoekster is; de generaal geeft aan deze stichting de opbrengst van zijn boeken. Als „eerste dame'* wil mevr. De Gaulle niet optreden; ze is in Parijs zo onbe kend, dat ze rustig een hele dag inkopen in de stad kan doen zonder herkend te Donderdagmiddag vloog de heer H. uit Lunteren by La Montagne uit de bocht. ,De heer H. die met z'n wagen uit de richting Eist kwam en met te hoge snel heid reed, raakte voordat hij in de lin kerberm tot stilstand kwam nog een lichtmast. Bestuurder werd direct naar het Julia na ziekenhuis gebracht, maar kon na be handeld te zijn naar huis vervoerd wor den. De Geld. Mij van Landbouw afd. De Klomp hield vrijdagavond haar jaar vergadering in hotel Hupkes te De Klomp. Onder de aanwezigen bevon den zich o.a. afgevaardigden van de afd. Ederveen van de C.B.T.B. met enkele dames. De voorzitter, de heer Den Hartog, herdacht in zijn opepingswoord de twee leden die de afdeling in het afgelopen jaar door de dood waren ontvallen. Te vens wijdde de voorzitter enkele woor den ter nagedachtenis aan de oud-voor zitter en ere-voorzitter, de heer H. C. de Leeuw, die donderdagmorgen op 81-jarige leeftijd, na een kortstondige ziekte was overleden. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het aantal leden iets was ge daald en terugliep tot 60. De penning meester kon optimistische geluiden la ten horen wat de financiële toestand betrof.. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. den Hartog (voorz.); W. Wij nen en M. Boonzaayer met grote meer derheid van stemmen herkozen. In de pauze werd aan alle aanwezigen een gratis consumptie aangeboden. Na de pauze volgde een lezing door de heer Mulder van het Landbouwkundige Bu reau, waarbij hij tevens de leerzame film „Op grond van wijs beleid" ver toond, een film die de bemestingsleer behandelde. De bijzonder mooie kleurenfilm toon de overduidelijk de voordelen van het gebruik van slakkenmeel. Hierna bood de inleider nog een con sumptie aan en volgde nog een vrolijke lachfilm. Moest geconstateerd worden dat de situatie onder de tunnel aan de Klomp onhoudbaar was, nu zijn Gemeentewerken Ede begonnen met herstelwerkzaamheden. De bedrijfsdirecteur van de SKF, de heer J. C. Jonke.r, overhandigt hier de wisselbeker aan de leidster van de win nende ploeg uit Opheusden, mevr. van Suilichem. GECOMBINEERDE VERGADERING PLATTELANDSJONGEREN Woensdag 25 maart houdt de P.J.G.U. afdeling Rhenen-Achterberg een ge combineerde vergadering in hotel „De Koning van Denemarken" te Rhenen. Na het huishoudelijke gedeelte van de agenda zal de film „Machinaal mel ken" worden vertoond. De verzorging hiervan is in handen van de heren Wolters en Ramaker van de Landbouw- voorlichtingsdienst. Tevens wordt er een dia-wedstrijd gehouden met aar dige prijzen. De vergadering is alleen toegankelijk voor leden. Op 17 maart j.l. vergaderde de Chr. Plattelands Vrouwenbond afd. Over- berg in de School met de Bijbel, waarbij de opkomst zeer goed was. Na de ope ning door de presidente mevr. Haaks- man, werden de leden en de spreekster in het bijzonder welkom geheten Daarna werden de huishoudelijke za ken afgewerkt, t.w. notulen, ingekomen stukken etc. Ook moest er een vice- presidente worden gekozen en kwam mevr. Henke-Dorgelo met de meeste stemmen uit de bus. Zij besloot deze functie te aanvaarden. Ook gaven zich 16 dames op voor een cursus „beter bewegen", die in april a.s. zal beginnen en waaraan 12 lessen ver bonden zijn. Bij nadere uitleg bleek, dat dit hoofdzakelijk neerkomt op lichte damesgymnastiek en een correctie In de houding bij verschillende huishoude lijke werkzaamheden. Mevr. Peeters-Nanninga liet veel zien op het gebied van vloerbedekking en gordijnstoffen, waar uiteraard veel be langstelling voor bestond. Tussen de bedrijven door werd een kopje koffie genuttigd met koek, wat door de jarige dames werd aangeboden. Na de rondvraag en sluiting wenste de presidente allen wel thuis en tot 15 april, dan zal D.V. een demonstratie van de PUEM worden gegeven. worden. Ze vermijdt dan ook zorgvuldig alles wat op een persfotograaf lykt, geeft geen interviews en verleent geen audiën ties, en treedt nooit in het publiek naar voren. Nochtans noemen de Franse poli tici deze in stilte gehulde vrouw „de machtigste vrouw van Frankrijk", want zij weten terdege, dat Yvonne de Gaulle alles weten wil en ook weet wat de pre sident aangaat en een scherp oog heeft zowel voor goede als voor slechte dingen. Ze ontdekte in de financiële beheerder van haar Anne-de-Gaulle-stichting Geor ge Pompidou de bekwame eerste minis ter van Frankrijk. Mensen, die een slecht leven leiden of zich met intriges inlaten en denken, dat de generaal het wel niet weten zal, vergissen zich, want mevrouw De Gaulle deelt het haar man mee, als ze denkt dat een overplaatsing goed zal werken; en in de regel volgt deze dan ook, want de generaal weet, dat haar in formaties betrouwbaar zijn en dat zy, zo als de generaal met volle overtuiging verklaart, „met hart en ziel aan de dienst van Frankrijk is gewyd." DERDE LUSTRUM C.P.J. Op zaterdag 21 maart a.s. wordt in ge bouw „Rehoboth" te Renswoude de derde lustrum jaarvergadering van de ring z.w. Veluwe en Betuwe van de C.P.J. De ope ning van deze avond wordt verricht door de voorzitter de heer G. v. d. Kamp. Het programma vermeldt tevens een toneel stuk genaamd: „Boerenstrijd". STIERENKEURING EDERVEEN Twee 1 jarige zwartbont stieren kwamen voor de keuring voor de binnenkort te houden Centrale keuring in Zutphen. Ei genaars: Wed. J. van Ravenswaay en F. Geurtsen, beiden uit Veenendaal. Ook werden 2 jonge 1 jarige roodbonte M.R.Y. stieren van W. Blijenberg en A. van Gin- kel uit Ede. Deze beide werden afge keurd. De stier van de Wed. Ravenswaay is voorlopig aangewezen voor de Centrale keuring in Zutphen. Deze keuring wordt gehouden op woensdag 15 april. BEROEPEN PREDIKANT KOMT KENNIS MAKEN De door de kerkeraad van de Hervorm de gemeente beroepen predikant Ds. G. J. Jansen uit Benschop hoopt a.s. dinsdag 24 maart de gemeente te bezoeken, 's Avonds om half acht hoopt Ds. Jansen voor te gaan in de Dienst des Woords, terwijl na afloop gelegenheid wordt geboden in de consistorie met de predikant kennis te maken. VERGADERING MARKTVERENIGING Hedenavond 20 maart houdt de Markt- vereniging een ledenvergadering in Café Marktzicht van de Heer de Frel. Alle le den wordt aangeraden deze ledenverga dering te bezoeken. OUDERAVOND JULIANASCHOOL Op woensdag 25 maart zal er een ouder avond worden gehouden in de Kon. Ju- lianaschool. De ouders kunnen het werk van hun kinderen rustig bekijken. Tevo ren wordt in de ned. herv. kerk door de onderwijsdeskundige de heer J. Jansen uit Ede een lezing gehouden over het onder werp „Het testen en de betekenis daarvan voor de schoolkeuze" VEENENDAAL Zaterdag 21 maart, Eltheto Cefa- film: Opzij voor de brandweer. 8 uur. Donderdag 26 maart. Paassamen- komst in Oude Kerk op de markt Ds. P. de Jong over: Een geboor te op een sterfdag. ACHTERBERG Dinsdag 24 maart Hotel La Mon tagne, verg. BVL afd. Achterberg, spreker dhr. Koekoek. Aanvang 8 uur. Woensdag 25 maart gecomb. verg. PJGU afd. Achterberg-Rhenen, in hotel „De Koning van Denemar ken" te Rhenen. AMERONGEN Dinsdag 24 maart jaarverg. CHU in hotel Buitenlust aanvang 8 uur, spreker dhr. Tiel. Woensdag 25 maart verg. NCVB in zaal achter de Ger. Kerk. Aan vang 8 uur. Spreker: de heer D. Arend over Joodse Symboliek. RENSWOUDE Vrijdag 20 maart filmavond Ned. Bijbelgenootschap in Rehoboth. Aanvang 8 uur. WfiNDKL OKKtN -fr uurwerken H00F05IP 91 Veenendaal I I llfl

De Vallei | 1964 | | pagina 1