144 KIJK VRIJE KEUZE UêGê uw geld méér waard 20% 4% FLES IgSSS SHAMPOO 155 69 49 89 "VoorGoed m spercieboheh CO TANDPASTA AO IQ gratis geldzegels T m VERMICELLI 29 MOSTERD 70 MOSTERD 75 62 Herv. Jeugdraad belegde Paassamenkomst in Oude Kerk EDERVEEN Rentebijschrijving DE KLOMP B. en w. antwoordden raadslid over verkeersvragen Politieberichten AMERONGEN RENSWOUDE SCHERPENZEEL H. Jonker ADVERTEREN DOET VERKOPEN T kunt het toch niet af sell reen wen J. Baars elk tweede Voor de kantonrechter Adinda van voor voor voor m goudmerk voor voor per artikel al zeer voordelig! per artikelen zelfs een voordeel van U kunt uzelf dus besparen literpot Aardappelen 5kiio Qfi Chocoladepasta grote pot Gebroken rijst V2 kilo 39 2 rollen Toiletpapier 46 Kaas 500 gram Haagse leverworst 150 gram van 50 voor Varkensvlees CQ 200 gram van 79 voor OS Ontbijtspek 150 gram van 69 ,voor Daalders 25ogi?m 70 In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen." Telefoon 2015 - Hoofdstra elk tweede blik 12 gratis geld/egels ar #c elke tweede fles LIMONADE 3 gratis geldzegels 3 gratis geldzegels mm KORTING IN DUBBEL GRATIS GELDZEGELS COLAGLAS V&GÓ HOLLANDSE COLAGLAS UéG& FRANSE V2 LITER FLACON ZAK VELUWSE RUITJES ZAK VéGÓ AGAR FRUIT 150 gr. KOFFIEBOONTJES voor cent Eén van de vele samenkomsten rond Pasen 1964 was die, georganiseerd door de hervormde jeugdraad te Veenendaal. Ook voor deze bijeenkomst - donderdag avond in de Oude Kerk op de Markt - bestond veel belangstelling. Het programma voor deze avond ver meldde samenzang, orgelspel, solo- en koorzang en een meditatie. Na de opening door ds. D. van den Berg, die de aanwezigen welkom heette en las uit Lukas 22, speelde Piet van Egmond op het orgel van de Oude Kerk de Toccate en Fuga in D Moll van Jo- hann Sebastian Bach. De alt Watty Krap zong voor en na de pauze enkele liederen, waaronder de negro spiritual „Were you there". Machtig was de zang van de Utrecht se Mannenzangvereniging „Aurora", onder leiding van Bert van de Vliet. De zangers had men deze keer een an dere plaats van opstelling toegedacht. Een vorige keer had men de mede werkende zangvereniging in het. koor opgesteld, maar deze keer stonden de zangers voor en naast de preekstoel. Het akoestische element kwam hier door beter uit. „Aurora" zong onder meer werken Sparta stelt ruilbeurs in om kledingprobleem turnsters op te lossen Bij uitvoeringen, marsen en wedstrijden, kortom bij optreden in het openbaar, dra gen de dames en meisjes van de Vccnen- daalse gymnastiekvereniging „Sparta" een wit jurkje met plooirok. Tijdens de normale lessen hebben zij een turnpakje aan. Het gevolg hiervan is, dat het jurkje slechts b(j bijzondere gelegenhe den wordt gedragen (hoogstens enkele ma len per jaar). Voor de ouders van opgroeiende meisjes komt hier onmiddellijk het probleem, want dit betekent, dat de meisjes na één of twee jaar uit hun jurkje zijn gegroeid en weer een nieuw moeten aanschaffen. De jurkjes worden maar sporadisch gebruikt en zijn dus altijd hoewel ze niet meer passen nog in goede staat. BEROEP OP LEDEN EN OUD-LEDEN Blijkens een advertentie in dit nummer wil het bestuur van Sparta trachten hiervoor een oplossing te vinden. Er zal een ruilbeurs worden ingesteld, waar men tegen inlevering van een nog goed, maar te klein, jurkje en bijbetaling van een klein bedrag, een groter exemplaar kan verkrijgen. Om deze ruilbeurs te kunnen starten is het evenwel nodig, dat Sparta de beschikking krijgt over jurkjes in diverse maten. Vele oud-leden beschikken ongetwijfeld nog over een jurkje, dat niet meer past en niet meer wordt gebruikt. Een aantal leden heeft misschien nog een jurkje, dat past en nog één. dat niet meer past. Op deze oud-leden en leden wordt een beroep gedaan het jurkje (met plooirok) tegen een kleine vergoeding bij Sparta in te leveren. Alleen op deze manier kan de ruilbeurs een succes worden, hetgeen uoor een groot aantal ouders een bijna jaarlijks terug kerende uitgaaf grotendeels kan besparen. Het bestuur van Sparta wekt alle lezers van ons blad op aan de oproep van Sparta gehoor te geven. van Schubert en Bruckner en de be kende negro-spiritual „Steal away". Ds. P. de Jong hield een meditatie over het onderwerp „Een geboorte op een sterfdag". WEER BIJEENKOMST COMITÉ VRAAG EN ANTWOORD 54 Het comité „K^aag en Antwoord 54", dat beoogt plaatselijk de eenheid der kerk te bevorderen en te stimuleren, houdt op dinsdag 7 april weer een bij eenkomst in de kleine zaal van Eltheto. Dr. C. P. Engel zal uit het verschenen boek „Aanvaardt elkander" het ge deelte dat handelt over het belijden der kerk inleiden. Deze bijeenkomst wordt belegd ter voorbereiding op het Congres van de 18 dat op zaterdag 30 mei in Arnhem wordt gehouden. OUDERAVOND JULIANASCHOOL Woensdagavond konden de ouders van leer lingen van de Julianaschool het werk van hun kroost bezichtigen, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Tevoren had in de ncd. herv. kerk een bijeenkomst plaats 0.1.v. het Hoofd der School de Heer J. Valkhof. In zijn openingswoord memoreerde de Heer Valkhof de voortdurende vooruitgang en mocht met vreugde gewagen van een jaar van gezondheid voor leerlingen zowel als personeel, waarvoor Gode dank toekomt. Het aantal leerlingen nam geleidelijk toe. Het aantal leerkrachten werd uitgebreid en be draagt 7 verplichte en 1 tijdelijke kracht. Als de tekenen niet bedriegen zal binnen af zienbare tijd zelfs een 8ste leerkracht nodig zijn. De onderwijsmethoden worden steeds vernieuwd vooral in de vakken aardrijks kunde, rekenen, taal en geschiedenis. Met de wens dat de ouders de leerkrachten zouden opdragen in hun gebed besloot de Heer Valkhof zijn openingswoord. Hierna hield de Heer J. Jansen, leraar aan de Chr. Kweekschool te Ede een boeiend betoog over het testen van een leerling 1.v.m. verdere studie, waarbij enkele moei lijke begrippen als theoretische, sociale en praktische intellegentie nader werden be licht. Ook het vaststellen van het z.g. I. Q. (intelligentie-quotient) werd besproken. Bij het bezoek aan de school toonden ouders veel belangstelling voor de expositie han denarbeid, tekenen en handwerken van de kinderen. in verband met de jaarlijkse con trole worden leden-cliënten ver zocht met hun spaarbankboekjes en/of voorschotboekjes ten kan tore van de bank te komen op donderdag 2 april a.s. van 9-12 uur. Tevens is nog gelegenheid tot rentebijschrijving. RAIFFEISENBANK RHENEN Fred. v. d. Paltshof 42 B. en W. der gemeente Ede hebben op desbetreffende vragen van de heer G. Har deman (CHU) n.a.v. verschillende verkeersaangelegenheden het volgende geant woord: Wat betreft de slechte toestand onder de tunnel aan de Klomp verklaarden B. en W. van Ede dat zij het gemeentebe stuur van Veenendaal willen verzoeken het waarschuwingsbord voor de tunnel onder de spoorlijn gunstiger te plaatsen De politie heeft woensdag twee knapen aan gehouden van 15 jaar die op een sigaren fabriek ruwe wol en tabaksbladeren hadden gestolen. De knapen S. H. en W. B. uit Veenendaal hadden kennelijk de bedoeling winst uit hun handelingen te slaan. Nabij de zebra-oversteekplaats op de Markt reed vorige week een personenauto tegen een andere personenwagen doordat niet de wettelijke voorgeschreven afstand in acht werd genomen. De bestuurders van de auto's kwamen er met materiaalschade af. De politie heeft vorige week ook een dame aangehouden uit Arnhem, die verdacht werd van bedrog in zaken. De vrouw T. V. had de gewoonte om met koopwaar naar fabrie- gebracht die 75 cm voor iedere zijweg ken te gaan en voor te wenden dat een en overgaat in een ononderbroken witte lijn. ander besteld was. Zij leverde deze be- Deze wegmarkering heeft tot nu toe haar stellingen af en bood gelijk een nota aan. doelmatigheid bewezen. Het aantal aan- De vrouw is na verhoor weer op vrije rijdingen was tot op heden zeer gering voeten gesteld. aldus B. en W. zodra de Stationsstraat gereconstrueerd is. Voorts zeggen B. en W. dat het wegdek inderdaad bijzonder slecht is. Reparaties vinden regelmatig plaats echter zonder veel resultaat. Door de hoge grondwater stand ontstaan steeds weer nieuwe gaten. Het wegdek kan slechts in goede staat worden gebracht als de tunnelvloer ver hoogd zou worden. Dit zou echter ten gevolge hebben dat de doorrijhoogte nog geringer en geheel onvoldoende zou worden. De regeling van het verkeer door de veel te smalle tunnel is nog in studie volgens het college van B. en W. VOETPADEN Bij de eerstvolgende krediet-aanvrage voor betegeling van voetpaden zal wor den bezien in hoevrre het mogelijk is ook de voetpaden langs de Veenendaalseweg te betegelen, zo luidt het antwoord van B. en W. op vragen van de heer Har deman. VOORRANGSWEG B. en W. achten het nog niet noodzake lijk de Hoofdweg te Ederveen als voor- rangsweg aan te wijzen of voorrangskrui singen te creëeren. De weg kan het ver keer uitstekend verwerken. Ten behoeve van het verkeer is op de as van de rij baan een onderbroken witte streep aan- AUTO ONTVREEMD In de nacht van maandag op dinsdag werd uit de Cliftwijk een auto ont vreemd die aldaar geparkeerd stond. De wagen behoort toe aan een inwoner uit Rheden, die te Amerongen logeerde. De auto was goed afgesloten. Contactsleutel en papieren waren door de eigenaar uit de wagen gehaald. Toch hebben de die ven kans gezien de auto open te breken en er mee weg te rijden. BENOEMINGEN BIJ BRANDWEER In verband met de ontslagaanvrage van de heer T. Eyffius als commandant van de vrijwillige brandweer hebben burgemeester en wethouders op aanbeve ling van het bestuur van de Vrijwillige Brandweervereniging met ingang van 7 april a.s. tot Commandant benoemd de heer A. J. van Lienden, thans ondercom mandant van het corps. Tot ondercom mandant werd benoemd de heer G. van Merkestijn, thans brandmeester. De heer J. van den Berg werd benoemd tot brandmeester en de heer M. Berkhof tot le brandmeester. Het officiële afscheid van de heer T. Eyffius vindt plaats op dinsdagavond 7 april a.s. tijdens een bij eenkomst in de raadzaal van het ge meentehuis. EERSTE KIEVITSEI voorrang verlenen. Hoewel reeds enkele ja ren de vereiste borden aanwezig zijn komen er steeds weer aanrijdingen voor. Verkeersongeval bij café Bos te Renswoude PONY VAN EIGENAAR DOODGEREDEN Vrijdagavond om tien over negen kwam de heer P. A. R. uit Veenendaal met zijn personenauto in botsing met een plotseling uit de berm lopende pony. De heer P. A. R. kwam uit de rich ting Renswoude en zag vlak voor zijn wagen iets zwarts de weg op stappen. Het bleek een pony te zijn van de heer Bos, eigenaar van hotel „de Hof". Op onverklaarbare wijze moet de pony losgebroken zijn. Doordat de be stuurder van de personenauto al zijn aandacht moest bepalen bij een nade rende tegenligger, was een botsing on vermijdelijk. De pony was op slag dood. De auto werd aan de rechtervoorzijde ernstig beschadigd. De eigenaar van de pony is verzekerd. WEDSTRIJD POLITIEHONDEN De Politiehonddresseervereniging te Scherpenzeel houdt zaterdag 4 april om 9 uur 's morgens op het landgoed Lam- balgen een onderlinge wedstrijd met politiehonden, waaraan deelnamen le den van de P.H.D.V. uit Amerongen, Barneveld, Ede en Scherpenzeel. De prijsuitreiking heeft plaats om 17 uur in café Marktzicht. OPBRENGST COLLECTE Met de opbrengst van de jaarlijkse collecte ten bate van het Rode Kruis, kwam Scherpenzeel op de 2e plaats te staan van de 33 afdelingen. RAADSVERGADERING Vrijdagmorgen werd het eerste kievits- vergadering van de raad ei in dit seizoen gevonden, aan de bur- Sem6ente Scherpenzeel, te houden gemeester van Amerongen aangeboden. °P donderdag 2 april 1964 des namid- Drie vriendjes waren dit jaar de geluk- dags 3 uur ten gemeentehuize. kigen n.l. Han van de Pol van de Krom- mehoek en zijn broertje en Dik Bus. De jongens ontvingen voor hun moeite een beloning van de burgemeester. AANRIJDING Woensdagmorgen vond op de hoek Molen- straat-Utrechtsestraatweg een aanrijding plaats. De automobilist A. F. uit Tiel kwam uit de Molenstraat maar verleende geen voorrang aan de auto van van der B. uit Leersum die uit de Utrechtsestraatweg kwam. Deze laatste botste hierdoor eerst tegen de auto van A. F. en daarna ook nog tegen de stoeprand en een lantaarnpaal. De materiële schade was aanzienlijk. Persoon lijke ongelukken bleven gelukkig uit. Vele weggebruikers schijnen nog steeds niet te weten, dat dit kruispunt een voor rangskruising is. Komende uit de Molen straat en de Rijnstraat moet men het ver keer uit Overstraat en Utrechtsestraatweg Agenda opening; Beëdiging raads lid G. Aarsen; vaststelling notulen ver gadering 11 febr. 1964; ingekomen stuk ken; vaststelling slotwijziging kapitaal- dienst 1963; vaststelling nieuwe veror dening keurlonen Keuringsdienst; vast stelling vergoeding vakonderwijs ulo school over 1963; vaststelling voorschot vakonderwijs ulo-school over 1964; be slissing op bezwaarschriften wegaanleg- belasting; verhoging tarieven zwembad 't Willaer ingaande 1964; verhoging ta rieven vuilophaaldienst ingaande 1965; aankoop gronden t.o.v. de Oranjewijk; aankoop dorpsweide t.b.v. het bejaar dencentrum; beschikbaarstelling kre diet reconstructie Glashorst; benoeming gemeëntebode; aankoop gronden Schrei- heuvel; aankoop perceel Koster (door braak Pr. Margrietlaan-Dorpsstraat); slotwijziging 1963 van de Vleeskeurings dienst; verhoging verzekering F.O.G.; overname wegen Brinkkant; bestelling brandweerauto; verhoging subsidie CAWA Amersfoort; mededelingen; rondvraag; sluiting. Brandweerlieden ge ëxamineerd Daar de praktyk steeds hogere eisen stelt aan beroeps- en vrijwillige brand- weerwachten en de taak steeds meer gaat omvatten op het gebied van de chemie, zoals gevaarlijke chemicaliën en vloeibare gassen, hebben de leden van de Scherpenzeelse vrijwillige brandweer gedurende de wintermaanden een cursus van twintig lessen gevolgd, welke lessen werden gegeven door de heer J. H. Hoo- gendoorn uit Ede. Dinsdag 24 maart stond geheel in het teken van de brandweer, op het dak van de brandweerkazerne werd een nieuwe sirene aangebracht met een reikwijdte die in de uiterste uithoek van Scherpenzeel is te horen. Een brand weerauto die aan de hoogste eisen vol doet zal worden aangeschaft en alle le den die de cursus hadden gevolgd legden theoretisch en praktisch examen af. De examencommissie bestond uit de heren: Timmer en de Boer van de inspectie uit Arjhem, Van de Velde brandweercom mandant uit Ede, Bakker, hoofdbrand meester uit Nijmegen, Van de Bovenkamp en De Haas, beiden adjunct-hoofdbrand meester, respectievelijk uit Amersfoort en Renkum. Na afloop van het examen sprak de heer De Boer, namens de commissie, zijn voldoening uit over het werk der leden van de vrijwillige brandweer en felici teerde het aanwezige gemeentebestuur met zo'n korps. Hij adviseerde, nu de graad van brandwacht tweede klasse is bereikt om de aanstaande winter met een cursus door te gaan voor het berei ken van de graad van „brandwacht le klasse". De burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg bracht dank aan de le den van de vrijwillige brandweer die hun vrije tijd beschikbaar hadden gesteld voor het volgen van de cursus en de leden van de commissie voor hun medewerking tot het afnemen van het examen. SCHIETRESULTATEN Uitslag van de vorige week door de leden van de schietvereniging Scher penzeel geschoten onderlinge compe titie H. Berendse 91 M. Berendse 90; A. van Dusschoten en A. Wittenberg 89; J. ten Broek en N. Klumpenaar 88; P. van Engelenburg 86; H. Pater en J. Koudijs 82; J. van Eist 79; E. van Setten 78; A. van Eist 77; G. van Eist 76; J. Koot 69 en J. Vermeulen 67. E.M.M. VOORJAARSWEER Op de door de winkeliersvereniging E.M.M. op de vorige week maandag avond in hotel „De Hertog van Gelre" gehouden ledenvergadering, waar 23 leden aanwezig waren, werd besloten om de voor jaarswinkel week te houden van 24 april tot en met 2 mei a.s. met een vijftigtal prijzen, w.o. een vakantie- tocht voor 40 winnaars t.w. 20 2-per- sonen en 20 1-persoons Het ligt in de bedoeling van het bestuur om een uni forme E.M.M.-zegel uit te gaan geven. P.v.d.A. LEDENVERGADERING Vorige week dinsdagavond hield de afdeling Scherpenzeel van de PvdA een ledenvergadering in café Marktzicht. De 2e voorzitter, de heer G. Aarsen, kon een behoorlijk aantal leden welkom heten en wel in het bijzonder de heer Endeveld uit Amersfoort als vertegen woordiger van het gewest. Nadat de bestuurszaken waren afge daan werd door wethouder P. de Jonge en raadslid A. van Bruggen, aan de hand van een plattegrond van de ge meente, het uitbreidingsplan besproken. Tot slot werden een aantal kleuren dia's van Nieuw Guinea vertoond. Het ledenaantal was toegenomen. (Vervolg van pag 1) Op de kruising Prins Bernhardlaan - Margrietlaan te Bennekom was de Ben- nekomse kantoormachinehandelaar E. met zijn auto in botsing gekomen met een andere, van rechts komende auto. Voor het Wagenings kantongerecht werd hem vrijdag verweten, dat hij geen voorrang verleend. Op de weg waren kinderen met een autoped aan het spelen en bovendien stonden er een stuk of vier kleuters op de hoek, waarvan er een de weg opliep. Ik had al m'n aandacht bij die kinder- ren en heb daardoor te weinig op het verkeer van rechts gelet. Toen ik de an dere auto zag, kreeg ik de indruk dat hij ging stoppen. Dat was een fout van mij, maar het gebeurt vaker, dat het ver keer op de Prins Bernhardlaan onver diend voorrang krijgt van automobilis ten, die uit de zijwegen komen. Ik reed in verband met die kinderen zeer lang zaam en uiteindelijk acht ik het leven van een kind belangrijker dan een auto botsing. Helaas had ik juist mijn ver zekering beëindigd omdat ik een nieuwe auto wilde kopen, die ik all risk wilde laten verzekeren. Ik heb in totaal zo'n 1500,moeten betalen. Door dit vroegtijdig beeindigen van de verzekering heeft verdachte zichzelf al de grootste straf toegediend meende de officier. De eis luidde daarna f 50,— of 10 dagen. Rechter v. d. Brand hield nog iets meer rekening met de geleden schade en ver laagde tot f45,of 9 dagen. ■fr De 41-jarige R. uit Heelsum moest vrij dag voor het Wagenings kantongerecht verschijnen omdat hij bij dichte mist in Oosterbeek gereden had met een auto met stadslichten. Halverwege Oosterbeek heb ik een kwartier of twintig minuten stil gestaan omdat een passagier een boodschap moest doen. In die tijd heb ik het stads licht ingeschakeld en later heb ik verge ten het grote licht weer aan te doen, zei R. tot zijn verdediging. Een meter of 500 verder werd ik al aangehouden. Dit klopt niet met uw verklaring te genover de politie, merkte de kanton rechter op. U hebt toen gezegd, dat u meende met groot licht te rijden. Het klopt wel, want ik dacht werke lijk, dat ik het weer aangedaan had, ant woordde R. Dat bleek echter een vergis sing. Weer een geval dus, waarbij men iets denkt zonder zich van de juistheid ervan te overtuigen, constateerde de officier. Die gloeiende spijkers zijn bij mist een enorm gevaar op de weg. Er is nu nog niets gebeurd en verdachte kan dat op de ene kant van de schaal leggen. Ik leg aan de andere kant echter een eis van 75, of 15 dagen. Ik heb maar een heel klein eindje zo gereden. Als het iets langer geduurd had was ik misschien zelf wel weer op het idee gekomen de lichtschakelaar om te draaien of had ik een knippersignaal van een andere automobilist gehad, zei R. spijtig. Ik heb niet de indruk, dat verdachte een onverantwoordelijk rijder is en ik zal het daarom voor deze keer laten bij 60,- of 12 dagen, besliste mr. v. d. Brand. Spinazie.m m H elk 370 gram Appelmoes. 105 Margarine .105 mm mm m Lavendel Toiletzeep „uo Behalve de vele besparingen biedt alleen Simon de Wit u in 2 plastic zakken VV ivoor zwaar belegen De mooiste Zwitserse VITRAGES en sfeervolle kleurechte overgordijnen vindt U in grote verscheidenheid in het TEXTIELHUIS Alle terlenka huiskamer vitrages worden GRA TIS voor U gemaakt. Overgordijnen f 2.per stel. Wanneer u de goede hoe danigheden van uw artike len onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat „De Vallei" te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt, niet ge lezen, maar „gespeld" van A tot Z. In die sfeer genieten ook uw adver tenties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat. Adverteert dus in De Vallei. Het blad met verreweg de grootste oplaag. TAPISOM TAPIJT Enorm sterk, niet pluizen, direct stofzuigen. Voor trappen, kantoorruimten, en plaatsen, waar tapijt veel te verduren heeft. f 32,50 per ms Verkrijgbaar bij: WONINGINRICHTING Nieuweweg 28-30 Veenendaal - Tel. 2667 ELKE WEÏOf «BE 39 UPSALAlOO'll ct GRATIS GELD ZEGELS 200 gratis geldzegels 1 contante gulden 14 GRATIS GELDZEGELS 10 GRATIS GELDZEGELS 18 GRATIS GELDZEGELS 14 gratis GFl n">r^ E 7294

De Vallei | 1964 | | pagina 2