Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Tweede verkeerstelling (kosten f 2500.-) op komst Uit de Raad van Veenendaal Uitkomsten van eerste telling overtuigen Provincie niet van noodzaak rondweg Agenda Imposante automobielshow van Fa. Hogendoorn Grote interkerkelijke actie in Veenendaal WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Jaarvergadering VVV Amerongen AMERONGEN ELST J. Roelofsen RENSWOUDE ACHTERBERG DE KLOMP Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzcel WIST U 38e JAARGANG VRIJAG 3 APRIL 1964 No. 27 Redakiie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 8385-2022 (2 Itfnen) - Giro 563427 Redaktle: W- F* ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bi} de agentschappen van „De Vallei" In plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie f 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Het gemeentebestuur blijft alle pogingen in het werk stellen om te trachten geldelijke medewerking te verkrijgen van de provincie bij het aanleggen van een rondweg. Naar de mening van het gemeentebe stuur is een dergelijke parallelschakeling noodzakelijk om de vrijwel onafgebroken verkeersstroom over Kerkewijk en Hoofdstraat voor een groot gedeelte te temperen. Echter, de provincie denkt er niet zo over. Zij ziet in de uitkomsten van de gehouden verkeerstelling geen aanleiding om deel te nemen in een kostbaar project als een rondweg. De verkeerstelling wees volgens gedeputeerde staten niet uit, dat er (te) veel doorgaand verkeer gebruik maakt van Veenendaals enige behoorlijke noord-zuid ver binding. Hieraan nu, twijfelen burgemeester en wethouders, werd bij monde van burgemeester mr. dr. J. Hazenberg tijdens de gisterenavond gehouden raadsvergadering medegedeeld op een vraag van mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD). Mevr. Buddingh vroeg of de voorzitter iets meer over deze verkeerstelling kon zeggen. Dit naai aanleiding van een aan vraag bij begrotingswijziging van bur gemeester en wethouders om een krediet van 2500 gulden voor een (tweede) ver keerstelling. Naast het feit dat met de lste ver keerstelling geen resultaten zijn ge boekt, houdt de tweede telling - volgens de voorzitter - ook verband met de instelling van een verkeers- commissie. We willen nu zo „ge lagerd" mogelijk voor de dag ko men, aldus burgem. Hazenberg. Ruisse veen endaal Deze verkeerstelling was één van de weinige zaken waaraan enkele woorden werden besteed. De raad ontpopte zich weer als besluitcollege en niet als praat gezelschap. De vrij schrale agenda lokte overigens ook niet tot veel discussie. Al les bij elkaar genomen telde de agenda slechts een vijftien daadwerkelijke pun ten, waarvan er nog verschillende in de administratieve sfeer lagen. In ruim een kwartier tijds was de agenda voor de maand april dan ook bekeken. Toch mocht het college in dat korte tijdsbestek nog een bedankje incasseren, afkomstig van de heer G. J. van Deelen (SGP) die in dit geval en terecht meer sprak namens zijn mede-bewoners van het Ruisseveen dan namens zijn frac tie. De heer Van Deelen zond de pluim naar burgemeester en wethouders voor het voorstel tot uitbreiding van het bui zennet van de N.V. Veenendaalse Water leidingmij. Mede hierdoor was het mo gelijk gemaakt dat de Ruisseveners te zij ner tijd de bron aan de Kanaalweg zul len gedenken als ze een slokje water tot zich nemen. Bedroevend Vermeld dient te worden, dat de be woners van dit afgelegen stukje Veenen daal ook zelf metterdaad aan de trans actie hebben meegewerkt. Uit een ge houden enquete bleek, dat van de 15 aangeschrevenen er 14 bereid waren om 400 gulden bij te dragen in de kosten van aansluiting op de waterleiding. Donderdagmiddag werd in gebouw Eltheto de Renaultshow 1964 van de Fa. Hogendoo,rn geopend. Een tiental wagens van de meest moderne en uit eenlopende typen werd tentoonge steld. Dit is de tweede maal dat de Fa. Hogendoorn een dergelijke auto mobielshow organiseert. De eerste maal was in 1955. De tentoongestelde Renaults zijn van uiteenlopende prijsklassen. Van de eenvoudigste tot de meest exclusieve typen. De duurste Renault, een zeer royale Rambles, kostte ruim 12 mille. In een hoekje van de versierde show zaal was ruimte gehouden voor het tonen van verschillende accessoires. De Fa. Hogendoorn kon reeds op de eerste showdag enkele zakelijke suc cessen boeken. De gemeentepolitie zal dezer dagen een volautomatische Re nault R. 8 in gebruik nemen. Verschillende in de automobielwe reld geïnteresseerden, maar ook cliën ten gaven al acte de presence, zodat de Fa. Hogendoorn met haar tweede im posante autoshow weer veel eer in legt. De voorzitter sprak van een opvallen de bereidheid van deze mensen, ge let op de bedroevende resultaten die in andere delen van de gemeente werden geboekt. Aanvankelijk was het de bedoeling ge weest om te trachten een bijdrage te krijgen uit het fonds voor de super-on rendabele percelen van de provincie. Later wist de waterleidingmaatschappij een mogelijkheid te creëren om de kos ten van aansluiting vrij laag te houden (minder dan 1000 gulden per aanslui ting). Bovendien was het volgens burge meester en wethouders vrij dubieus of hier wel van super- onrendabele perce len kon worden gesproken. Daarom werd besloten een mogelijke uitkering uit het provinciale fonds te laten schieten, ook al omdat dan aan sluiting nog wel even op zich zou laten wachten wat thans niet het geval schijnt te zijn en in de tweede plaats omdat de bewoners van het Ruisseveen nu de 400 gulden niet behoeven bij te dragen. Kortom, zij krijgen hun aansluiting min of meer cadeau en de gemeente komt de zaak te staan op welgeteld f 821,75 per jaar. Dit laatste van wege de garantie 'dié de gemeente moest toezeggen. V erkiezingstoespraak Zoals gezegd, de heer Van Deelen ver tolkte de vreugde van de hele buurt schap. Hij was blij, dat het Ruisseveen weer iets meer rendabel was geworden. Zachtjes aan komt het bij Veenendaal te behoren, aldus spreker. Eerst een weg en nu het water. Hopenlijk hoeven we niet al te lang meer via Amerongen en Renswoude naar Veenendaal, besloot de heer Van Deelen, en dan is de zaak he lemaal voor elkaar. Het lijkt op een verkiezingstoespraak, sneerde de voorzitter. De blijdschap van de heer Van Deelen werd niet weggenomen door een ironi sche opmerking van de heer Joh. van Hardeveld. Toen de overeenkomst destijds werd aangegaan, zei deze, was de heer Van Deelen een fervente tegenstander en nu ineens die loftuitingen. De voorzitter meende dat men er al lemaal maar blij om kon zijn als iemand terugkeerde van de dwalingen zijns weegs. Plukken De heer P. G. van Ojik wilde wel eens weten wanneer Veenendaal nu eens en kele vruchten kon plukken uit het fonds Grote belangstelling bij jubileumreceptie heer Van Spanje De heer K. van Spanje, die op woens dag 1 april het feit herdacht dat hjj 25 jaar verbonden was aan het bedrijf van Garage Vonk, beleefde een onver getelijke dag. Reeds 's morgens werd de heer Van Spanje in een bijeenkomst van het ge hele personeel hartelijk toegesproken. De middagreceptie in hotel Vonk trok een overstelpende belangstelling. Vele relaties, vrienden en cliënten van het garagebedrijf kwamen de jubilaris fe liciteren. Vertegenwoordigers uit de automobielbranche uit het gehele land kwamen de heer Van Spanje compli menteren. Tal van geschenken werden aangeboden. De heer Van Spanje kreeg van directie en personeel van Fa. Vonk fraaie cadeaus aangeboden. 's Avonds was er een diner in in tieme kring, waaraan naast de directie en de jubilaris naaste familieleden aan zaten. voor de super-onrendabele percelen. We betalen maar aan dat fonds, zei spreker, en nu nemen we de kosten nog voor ei gen rekening. Dat maken gedeputeerde staten uit, antwoordde de voorzitter. En: als het uit gangspunt van alle sociale regelingen zo moet zijn dat men er zelf in de eerste plaats beter van dient te worden dan is het sociale effect van de regelingen juist weg. De heer Van Ojik meende dan uit de toedracht van de zaak te moeten op maken dat de waterleidingmaatschap pij dank verdient. De voorzitter beaamde dit en hij schoof hiermee dus een deel van de pluim-Van Deelen door naar deze maatschappij. Alles neemt niet weg, dat alsnog zal worden getracht en dat bleek uit het voorstel om (geld) te putten uit het provinciefonds. Eerbied voor de vlag Door een besluit van de gemeenteraad tot wijziging van de algemene politiever ordening is het gebruiken of beter: het misbruiken van de nationale vlag van ons land en die van andere natieën aan banden gelegd. Het komt, zo schreven burgemeesters en wethouders in hun desbetreffende voorstel aan de raad, in deze gemeente te vaak voor dat winkelbedrijven de natio nale vlag gebruiken voor commerciële doeleinden, waarbij bovendien dan ook nog het strijken van de vlag na zons ondergang achterwege blijft. Thans is het in het algemeen ver boden om een nationale vlag te la ten wapperen nadat de zon onder is. Hiervan kan ontheffing worden verleend, bijvoorbeeld bij belang rijke ontvangsten of tentoonstellin gen. Dan nog zal het dundoek zo verlicht moeten worden, dat de kleuren goed zichtbaar zijn. Als men de nationale vlag, van welk land dan ook, bijvoorbeeld uitsteekt als blikvanger krijgt men een aanzegging namens burgemeester en wethouders het doek in te halen. Algemeen gesteld is het verboden een nationale vlag van de open bare weg af zichtbaar te gebruiken, na dat vanwege burgemeester en wethouders is meegedeeld, dat zij het gebruik van KNIPPERLICHTINSTALLATIE IN AMBACHTSSTRAAT Eén der geshowde modellen, de Renault Florida. Vanmiddag om vier uur is de half-automatische knipperlichtinstallatie bij de over weg in de Ambachtsstraat te Veenendaal kort voor het passeren van de trein in wer king gesteld. Door deze overweg over de spoorlijn Amersfoort-Rhcnen is de ver binding tussen Veenendaal zuid en noord aanzienlijk verbeterd. Voordien moest men van de Industrielaan komende altijd gebruik maken van de overgang nabij de Ker kewijk. De bewoners van de omliggende woonwijken hoeven nu geen omweg meer te maken om het weinig in gebruik zijnde spoorlijntje over te steken. TEN BATE VAN HET 150-JARIGE NEDERLANDS BIJBELGENOOTSCHAP Op verzoek van de plaatselijke afdeling van het Nederlands Bijbel genootschap zal in Veenendaal een grootscheepse interkerkelijke le denwerfactie worden ondernomen onder het motto: „IEDER EEN BIJBEL IN EIGEN TAAL". Vijf kerken nemen aan deze actie deel, waarbij iedere kerk een gedeelte van de gemeente Veenendaal voor haar verantwoording neemt. Zo zal de Ned. Herv. Kerk op pad gaan in het gedeelte ten N.W. van de Nieuweweg en de Hoofdstraat, vanaf de overweg De Klomp tot aan het Ka naal. De Chr. Geref. Kerk neemt het gebied aan de Z.O.-zijde van deze we gen voor haar rekening. De Geref. Kerk Vrijgemaakt bewerkt de Oostzijde van de Kerkewijk vanaf het Kanaal tot aan La Montagne. De Westzijde van de Kerkewijk is in 2 delen gesplitst. Het gebied dat begrensd wordt door de Bergweg en de Patrimoniumlaan-Dijkstraat is toe gewezen aan de Geref. Kerk en het deel ten Noorden van deze straten tot aan het Kanaal aan de Ned. Herv. Evang. Ver. „Sola Fide". Het voornemen is, om in de jubi- leumweek van 6-11 april a.s. huis aan huis een folder te bezorgen, waarin het doel van het Bijbelgenootschap en het WAARSCHUWING Het gemeentebestuur van Veenendaal vraagt de aandacht van de ingezetenen voor het volgende. Nog regelmatig blijkt voor te komen, dat de inzamelaars van afvallen van levens middelen enz. scherpe voorwerpen, zoals naalden, scheermesjes, blik, e.d. in deze afvallen aantreffen. Nadrukkelijk wordt er nog eens opgewe- zen, dat deze afvallen hierdoor niet al leen waardeloos worden voor de inzame laars, doch bovendien levensgevaarlijk voor het vee. Het mag toch als algemeen bekend wor den verondersteld, dat het vee dat der gelijk „scherp" binnenkrijgt, als regel moet worden afgemaakt. Met de meeste klem worden de ingeze tenen dan ook verzocht dergelijke voor werpen NIET tussen de levensmiddelen- afvallen te deponeren. Voor deze scherpe voorwerpen is uw vuilnisemmer bestemd! Veenendaal, 1 april 1964. Burgemeester en wethouders van Veenendaal: De burg. J. Hazenberg De secr. Van Manen. doel van deze actie wordt uiteengezet. Aan deze folder is een strook beves tigd, die door de medewerkers zal wor den afgehaald. Twaalf Veenendaalse predikanten be velen op deze folder de actie hartelijk bij de bevolking aan. Het afdelingsbe stuur is er van overtuigd, dat deze ac tie in Veenendaal een groot succes zal worden. Iedere Christengemeente is over tuigd van haar opdracht om het Woord Gods te helpen verspreiden tot aan het uiterste der aarde. Momenteel zijn on geveer VIJFENTWINTIGHONDERD talen bekend. Door deze actie te steu nen wordt door middel van het ver talen en het drukken van de Bijbel rechtstreeks aan de opdracht voldaan om Gods Woord aan alle volken be kend te maken. WAARDE 25,— De Valleiriks werd ook deze week weer niet gevonden. De riks werd ditmaal uitgegeven b(j Bakker Pitlo, Ryksst,raatweg te Eist. De ze week komt weer een nieuwe riks in de roulatie met het num mer 4 PQ 054816 Wanneer U ons deze riks voor donderdagmorgen 12 uur toont ontvangt U prompt de vinders- premie. INTREDE DS. VIJZELAAR BIJ „SOLA FIDE" De beroepen predikant bij de herv. noodgemeente „Sola Fide", ds. G. C. Vijzelaar uit Deil, zal op zondag 14 juni a.s. zijn intrede doen bij deze gemeente. In de ochtenddienst zal ds. Vijzelaar in zijn ambt worden bevestigd door ds. C. M. van Endt uit Utrecht, terwijl de nieuwe predikant zich in de avond dienst aan de gemeente zal verbinden. DS. KEUNING ONTVING BEROEP Ds. J. Keuning, predikant bij de Chr. Ger. Kerk (Hoofdstraat) ontving een beroep naar de Chr. Ger. kerk van Harderwijk. ZESDE HERVORMDE PREDIKANT BEROEPEN In aansluiting op onze berichtgeving in „Kijk op de Kerk" van deze week, kan worden medegedeeld dat als zesde hervormde predikant voor de wijkge- meente oost-Veenendaal is beroepen ds. G. de Boer te Huizen (N.H.) Ds. Boer stond voordat hij naar Hui zen ging in Lunteren. de vlag in strijd achten met de eerbied welke behoort te worden betoond aan een nationale vlag. Laat men de vlag dan nog hangen dan is men uiteraard strafbaar. In eerste in stantie moet men dus zelf uitmaken wat wel en wat niet kan. De heer L. R. A. Ester, sprekende na mens de AR-fractie, betuigde met enkele woorden zijn instemming met het voor stel. De andere fracties deden dit stilzwij gend door burgemeester Hazenberg het besluit met een hamerslag te laten be krachtigen. Mosterd Gelijk de befaamde mosterd na de maaltijd was bij de ingekomen stukken een besluit van gedeputeerde staten tot niet-goedkeuring van het raadsbesluit in zake deelneming in het maatschappelijk kapitaal van de N.V. Novegas. Een deel neming die door g.s. reeds onmogelijk was gemaakt door te wachten met het nemen van een beslissing tot de optie termijn op de koop van de gasfabriek aan de kerkewijk was afgelopen, waardoor de meer op de provincie Utrecht ge richte Gas Centrale Nederland dit be drijf aan zich kon trekken. Mr. J. F. van Leeuwen (AR) vroeg nog of de gemf-ente(n) reeds in on derhandeling ware® met deze GCN, op welke vraag de voorzitter kon me dedelen dat er van de zijde van het GCN reeds een uitnodiging tot een bespreking was gekomen. Aangekocht werd een perceel grond, no dig voor de stichting van de rioolwater zuiveringsinstallatie aan de Rode Haan. Een aankoop ter waarde van ruim 55.000 gulden. Binnenkort kan een voorstel worden verwacht tot een laatste aan koop van grond voor dit doel. Verder verleende de raad geldelijke medewerking aan de Joh. Calvijnschool aan de Geerseweg tot o.m. het bouwen van een rijwielbergplaats en aan de Chr. Nationale School II aan het Dr. Slote- maker de Bruineplein tot het aanbren gen van akoestisch board aan de pla fonds van de benedenlokalen. GEMEENTE VEENENDAAL Huisvestingsaangelegenheden Ten gerieve van hen, die huisvestings aangelegenheden wensen te bespreken, zal met ingang van maandag 6 april 1964 een ambtenaar (de heer C. Kramer) dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur zitting houden in het noodgebouw Tuinstr. 91. Het normale avondspreekuur van de wethouder en van de woonruimtecom missie blijft gehandhaafd. Men wordt dringend verzocht zich niet meer aan de woonhuizen van de wethouder, de leden en de secretaris van de woonruimtecommissie, te ver voegen. Wellicht ten overvloede wordt er op gewezen, dat een bezoek op een spreek uur tevoren schriftelijk moet worden aangevraagd. Formulieren daartoe zijn verkrijgbaar op het adres Tuinstraat 91. Ook de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Amerongen heeft haar jaarver gadering gehouden. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat er in 1963 weer heel wat aanvragen om inlichtingen enz. geweest zyn nl. in totaal 2942. Over het al gemeen was het verslag gunstig. De penningmeester had voor 1964 geen sluitende begroting kunnen maken. Er bleef een tekort. Twee bestuursleden waren aftredend nl. de heren E. van Geytenbeek en K. L. M. Rense. Beiden werden herkozen. Mede in verband met de financiële positie werd besloten het lidmaatschap voor belanghebbende leden te verhogen van f 7,50 tot f 10,Voor de overige categoriën leden blijft het bestaande be drag gehandhaafd. Met de winkeliersvereniging werd weer overeenstemming bereikt over de activiteiten tijdens de lichtweek. Door de zorg van WV zullen verschillende ka rakteristieke plekjes tijdens de lichtweek verlicht worden. Er werd veel voor ge voeld deze verlichting langer te doen als 2 weken (duur der lichtweken), gedacht werd aan bijv. 4 weken. Dit, omdat an ders veel gasten die niet in de licht- COLLECTE De collecte ten bate van het Leger des Heils, tot instandhouding en uit breiding van haar arbeid, heeft te Amerongen 492,27 opgebracht. SCHIETRESULTATEN De uitslag van de onderlinge schiet wedstrijd van Willem Teil was als volgt: G. van der Horst 97 punten, W. van Veenendaal 94, H. den Uyl 94, A. de Haas 93, J. Pakvis 93, R. Brinkman 92, P. v. d. Sigtenhorst 90, J. de Greef 89, H. de Groot 88, A. Burgstede 87, Berk hof 86, J. de Kroon 85, J. de Haas 84, G. Wijnbergen Jr. 84, J. van Leeuwen 83 en A. H. Engelaar 83. LEDENVERGADERING SCHOOL MET DE BIJBEL De jaarlijkse ledenvergadering van de schoolvereniging „School met de Bijbel" zal worden gehouden op dinsdag 7 april in de school aan de Beatrixstraat. De agenda vermeldt naast de gebrui kelijke jaarverslagen van secr. en pen ningmeester ook bestuursverkiezing. De voorzitter, ds. A. Stekelenburg, is perio diek aftredend. Het bestuur stelde het volgende tweetal de heren A. Kok, ds. A. Stekelenburg. Er zal aan de leden goedkeuring wor den gevraagd voor een te sluiten lening van circa 20.000, GEMEENTE AVOND VAN HERVORMDE KERK Op maandag 13 april wordt er weer een gemeente-avond gehouden van le den der Ned. Herv. kerk in het bijge bouw Pniël. Er zal een inleiding wor den gehouden door de heer T. A. van Hulst uit Utrecht, lid van de generale financiële Raad van de Hervormde kerk. De heer Van Hulst zal spreken over de financiële aspecten van de kerk. WSV Rijnkanters organiseert eerste Sportlust-tocht Zaterdagmiddag om 2 uur wordt bij café „Sportlust" gestart voor een mooie wandeltocht, uitgezet en georganiseerd door wandelsportver. „De Rijnkanters", over 5, 12, 18 en 20 km. De tocht, waaraan vele deelnemers (sters) uit de naaste omgeving zullen deelnemen, gaat voor een belangrijk deel door de bossen en zal opgeluisterd worden met muziek van O.B.K.-Rhenen. Ook de finish is bij Sportlust, waar de deelnemers een prachtige medaille als herinnering aan deze eerste Sport- lusttocht zal worden uitgereikt. Revaccinatie poliomyelitis 1964 De Geneeskundige Hoofdinspectie te 's-Gravenhage heeft besloten over te gaan tot revaccinatie tegen polio van de kinderen die destijds massaal zijn ingeënt. Het is van groot belang voor de kin deren, die destijds drie injecties kregen, dat zij thans een 4e prik ontvangen. Als eerste komen hiervoor in aan merking de kinderen, die geboren zijn in het jaar 1959. De inentingsmiddag zal worden ge houden in het Groene Kruisgebouw te Amerongen op maandag 13 april a.s. en in kamp Overberg op dezelfde middag. Alle kinderen zullen een persoonlijke oproep ontvangen waarop het juiste tijdstip van opkomst vermeld is. Willen de ouders hier a.u.b. stipt de hand aan houden en op tijd komen en oranjeboekje meebrengen. Mochten er ouders zijn, die menen dat hun kind voor een oproep in aan merking kom ten die nog niet ontvan gen hebben op 8 april a.s., dan worden zij verzocht hiervon ten gemeentehuize kennis te geven. EDERVEEN BOTSING OP HOOTSENPLEIN Donderdagmiddag vond op het Hoot- senplein een botsing plaats. De heer van E. uit Ederveen verleende geen voor rang aan de van rechts komende per sonenauto, bestuurd door de heer De G. uit Ede. Beide wagens werden vrij zwaar beschadigd. Ds. van Dieren mag niet voorgaan in kerkdienst In de avonddienst bij de hervormde gemeente zou voorgaan de ringpredi- kant ds. G. M. van Dieren uit Ede. Deze predikant zal echter niet voorgaan om dat hij voor de tijd van vijf maanden is geschorst door de commissie voor opzicht en tucht van de prov. kerkver gadering te Arnhem. Ds. Van Dieren opperde reeds jaren lang bezwaren tegen de toelating van de vrouw in het predikambt, een besluit van de hervormde synode. Als protest tegen deze synodale beslissing bediende ds. Van Dieren sinds 1958 de Sacramen ten van Doop en Avondmaal niet meer in de Herv. kerk van Ede. Ds. Van Dieren krijgt de gelegenheid zich gedurende deze vijf maanden weer onder de kerkelijke tucht te stellen, maar het is zeer onwaarschijnlijk dat de predikant dat zal doen. Met ingang van zondag a.s. gaat hij met zijn medestanders eigen kerkdien sten beleggen in een noodgebouwtje. Deze vrije gemeente zal samenkomen onder de naam Hervormde Evangeli satie. Het is intussen nog niet bekend welke predikant zondagavond te Eder veen zal voorgaan. SPECIALE AANBIEDING GROOTBEELD T.V. PRIMA KWALITEIT Geschikt voor alle programma's 745,— Zandstraat 49 - Tel. 3331 weken te Amerongen zijn van deze VVV verlichting dan niets zien. Er werd voorts een plan besproken om te proberen de voortuinen netjes te ma ken. Hoewel dit een activiteit is die ge heel buiten de lichtweek valt, werd over wogen om tijdens de week een jury de tuintjes te laten bekijken en de mooiste tuinen te honoreren met enkele prijzen. Voor deelname hieraan behoeft men zich niet op te geven, het kost ook niets. Hoe deze plannen definitief uitgewerkt zul len worden zal door het bestuur nog na der worden bekendgemaakt. Uit het aantal aanvragen bleek wel dat er grote belangstelling is om de va kantie te Amerongen door te brengen. Doch ieder jaar weer moeten velen te leurgesteld worden door het gebrek aan accomodatie. Voor hotelvakanties zijn veel aanvragen. Het aantal beschikbare hotelbedden is echter uitermate klein. Ook in deze vergadering kwam weer naar voren de grote behoefte aan een modern, goed geoutilleerd hotel. Zoals de zaken nu staan moet VVV de aan vragers heel vaak naar andere plaatsen verwijzen. Eveneens veel animo is er voor de huur van zomerhuisjes. Ook hiervan is Amerongen niet rijk voorzien. Uit de vergadering kwam de vraag of het be stuur zich hierop nog eens ernstig wilde beraden. Zou het bijv. niet mogelijk zijn een terrein beschikbaar te krijgen waar op tijdens de zomermaanden een aantal huisjes gezet zouden kunnen worden? Een en ander ligt in Amerongen zeer moeilijk o.a. door de beperkingen op gelegd door het uitbreidingsplan. EERSTE KIEVITSEI TE RENSWOUDE Renswoude heeft sinds vrijdag ook haar eerste kievitsei. Het werd gevon den door de heer T. Bouw van de Hope- seweg aldaar en nog dezelfde dag aan geboden aan burgemeester Hosang. JONGEN BRAK BEEN BIJ ONGELUK Woensdagmiddag stak de 7-jarige jongen V. met zijn fiets plotseling de Cuneraweg over juist op het moment dat er een personenauto naderde. De knaap werd gegrepen en tegen het weg dek gesmakt. Met een gebroken been werd hij naar het Julianaziekenhuis overgebracht. DRONKEN OP DE BROMFIETS De bromfietsers M. uit Rhenen en D. uit Renswoude botsten maandagmiddag tegen elkaar op het rijwielpad langs Rijksweg 24. De Renswoudse bromfiet ser bleek geenszins nuchter te zijn en maakte zo'n onhandige manoeuvre tij dens het passeren, dat hij M. in de flank raakte waardoor beiden kwamen te vallen. De Rhenenaar M. bleef bewusteloos op het fietspad liggen en werd naar het Julianaziekenhuis te Ede overgebracht. VEENENDAAL Vrijdag 3 en zaterdag 4 april in gebouw Eltheto: Renault show van Fa. Hogendoorn, van 10-22 uur. Zaterdag 4 april: Amateurmu ziekavond van buurtver. O.A.G. in buurtgebouw, aanvang 7.30 uur. Dinsdag 7 april, Eltheto: Verga dering Comité „Vraag en Ant woord 54", aanvang 8 uur. Dinsdag 7 april, hotel De Koren beurs: Causerie met dia's voor „Veenendaalse Vogelvrienden", aanvang 7.30 uur. ELST Zaterdag 4 april: Wandeltocht w.s.v. „De Rijnkanters". Start bij hotel Sportlust, 2 uur n.m. Dinsdag 7 april: Ledenvergade ring School met de Bijbel in de school aan de Beatrixstraat, aan vang 8 uur. RENSWOUDE Zaterdag 4 april: Uitvoering mu- ziekver. „Ons Genoegen" in Re- hoboth, aanvang 7.30 uur. SCHERPENZEEL Zaterdag 4 april, v.m. 9 uur: Wedstrijden voor politiehonden op Lambalgen. Prijsuitreiking om 5 uur in Marktzieht. N 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor BROUWER Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties dat er woensdag veel meer ramen werden opengezet dan normaal? dat dit niet gebeurde om extra fris se lucht te verkrijgen? dat men beducht was voor glas schade vanwege te verwachten ex plosies? dat de militaire oefening wegens omstandigheden niet doorging? dat velen (terecht) aan een 1-april grap dachten? dat zij daarom hebben gelachen en over gingen tot de orde van de dag? 0VIN6WANS PRlSftA 1 PONTléC OMEöA voor betere uurwerken HQ0FDSTR 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1964 | | pagina 1