Veencndaalse Roode Kruis wil donors activeren Slechts 50 procent reageert op oproep DATA SKF gaat feestvieren ALLEMAN" Nieuwste foundations op modeshow fa. L. Heij van Bert Haanstra in Luxor AMERONGEN Rhenense jeugd deed verkeersexamen Officiële bekendmaking In spannende, emotionele slotfase verloor Musketiers van Scherpenzeel 2-3 OVERBERG ACHTERBERG EDERVEEN De afdeling Veenendaal van het Roode Kruis hield gisteravond een vergadering waarin uitvoe rig werd gesproken over het in geringe mate opkomen van de 568 donors tijdens een bloedplas- ma-afname. Slechts 45 tot 50% dus in feite 250 tot 275 personen reageren op de oproep. De ove rigen laten verstek gaan. Hierdoor slaat Veenendaal in het kader van het landelijk geheel geen best figuur. Collecte AFSCHEID VAN DR. ENGEL Suède blijft graag gedragen Jubileum AANRIJDINGEN IN 'T WEEKEND Enorme opkomst bij lezing voor Vogelvrienden FOUNDATION Nachtkleding Positiekleding ARIE VAN ENK bariton Kamper Mannenkoor IN PETRAKERK Jumpers Autodieven strandden in de Pyreneeën ARBITRALE FOUT Op 12 mei a.s. zal er weer een bloed- plasma-avond worden gehouden in de Ritmeesterkantine o.l.v. dokter Bisschop, leider van de bloedplasmadienst. Tevoren zullen de 568 donors door colonneleden worden bezocht, teneinde hen te active ren. Wanneer men inderdaad door ziekte of anderszins verhinderd is heeft de ab sentie een goede reden. Velen zeggen evenwel te komen, maar laten verstek gaan. Een team uit Amsterdam zal op deze avond bloed afnemen. De afdeling van het Roode Kruis zou bovendien meer personen willen inschrij ven die bloed willen afstaan voor de bloedtransfusiedienst in het ziekenhuis. Hiervoor zijn mensen nodig, die soms snel en direct bloed kunnen afstaan aan in nood verkerende medemensen. Deze dienst, die onder leiding staat van dokter van Enter kampt met een tekort aan do nors. Hopelijk zullen vele Veenendalers de noodzakelijkheid hiervan inzien. Het gaat tenslotte om het leven van de mede mens en Veenendaal, altijd bereid te hel pen in tijden van nood, zal ook deze op roep niet in de wind willen slaan. In de periode van 24 mei-6 juni wordt de jaarlijkse Roode Kruiscollecte weer gehouden. Er zijn reeds voorbereidingen voor getroffen. Het bedrag beweegt zich elk jaar in stijgende lijn. Vorig jaar werd f 7400,gecollecteerd. Het bestuur hoopt dat dit bedrag in 1964 weer overtroffen wordt. Het Rode Kruis heeft veel nodig voor landelijke en plaatselijke taken. Men denke aan de boottocht voor in validen met de Henry Dunant, het Roode Kruishospitaalschip. Ook Veenendaalse invaliden gaan met deze tochten mee. Een week voor Pinksteren zal de Henry Du nant weer uitvaren. Vervolg van pag. 1 Namens alle Veenendaalse artsen werd een bloembak aangeboden, ook al bestemd voor de in te richten nieu we woning. Mevr. de Rooy uitte haar afscheidswoorden in dichtvorm, het geen een ontroerende indruk maakte. Namens het gemeentebestuur kwamen burgemeester mr. dr. J. Hazenberg en wethouder C. N. van Kuyk de scheidende arts de hand drukken. Zelfs van buiten Veenendaal kwamen tientallen om afscheid te nemen van de gevierde arts. Afgevaardigden van de dispuutgroep Viat uit Utrecht hielden een welsprekende afscheidsrede. Namens de Prot. Chr. Artsenorganisatie voerde dok ter Verkuyl uit Leersum het woord. De VVZ, plaatselijke Vereniging voor Zie- kenhuisverpleging, liet zich vertegen woordigen door de heer Tj. v. d. Wal, die tevens de mededeling liet volgen dat men besloten had dokter Engel tot Ere lid van de vereniging te benoemen. De heer v. d. Wal offreerde namens VVZ een boekenbon. Verder merkten we o.m. nog op Prof. Dr. L. W. G. Scholten, bekend door zijn radioserie „De vaart der volken", die als vriend van dokter Engel en kele hartelijke woorden sprak. Een onafgebroken stroom van geschen ken en bloemen werd aangevoerd. Hon derden vrienden en patiënten schuifel den langs de zetels van dokter en me vrouw Engel, waarbij de scheidende arts voor ieder een persoonlijk woord in pet to had. Verenigingen en kerkelijke in stanties lieten zich eveneens vertegen woordigen, kortom het was een enorme toeloop hetgeen nog eens duidelijk accen tueerde dat hier een algemeen geacht huisarts, maar ook een beminnelijk mens afscheid nam van diegenen, die of door zijn werk als medicus of anderszins met hem in aanraking kwamen. Zijn persoon lijkheid en menselijkheid hebben sporen achtergelaten in de harten van honder den. Het ga dokter Engel en zijn vrouw wel, wanneer zij zich in ruste te rugtrekken. Natuurlijk helpen wij U in su ède ook graag aan het door u verlangde. Suède, min of meer klassieke mode, die ook dit seizoen in de aandacht sfeer blijft. Kom eens zien, hoe vlot U suède staat. Ook voor het plaatselijk Welfarewerk voor de langdurige zieken en bejaarden zet het Roode Kruis zich met volle ener gie in. Er zijn reeds 5 mensen die een di ploma behaalden voor dit welfarewerk, die reeds bezig zijn met dit prachtige werk. Oudere mensen gaven ook reeds te kennen gebruik te willen maken van de Welfare. Deze en velerlei andere activiteiten van het Roode Kruis brengen uiteraard kos ten met zich mede en nopen het bestuur weer een beroep te mogen doen op de bekende milddadigheid van de Veenen daalse bevolking. En dat beroep zal waarschijnlijk niet tevergeefs zijn. Het landelijke Roode Kruis bestaat in 1967 100 jaar. Over geheel Nederland ver spreid heeft het Rode Kruis thans 750.000 leden. In het jubileumjaar 1967 hoopt men het miljoen vol te hebben. Momenteel zijn drie van de tien gezinnen lid van het Roode Kruis. In 1967 hoopt men te berei ken dat vier van de tien lid zullen zijn. Tenslotte kan nog vermeld worden dat de plaatselijke afdeling op woensdag 29 april a.s. haar ledenvergadering hoopt te houden in het Roode Kruisgebouw. Ter gelegenheid van het 50 ja rig bestaan van de SKF kogella- gerfabrieken zal de directie en personeel van dit in Veenendaal gevestigde bedrijf in intieme kring het jubileum gaan vieren. Op 14 mei zal in de ochtenduren een herdenkingsbijeenkomst plaats vinden in het plantsoen voor het kantoorgebouw aan de Wageningselaan. Het personeel zal daarbij haar geschenk, een abstrakt beeldhouwwerk, aan de directie aanbie den. In de middaguren wordt een receptie gehouden in hotel „De Wageningse Berg" waar zakenrelaties en genodigden hun gelukwensen aan de directie kunnen aanbieden. Ter gelegenheid van dit 50 jarig jubi leum van SKF, die over de gehele wereld haar vestigingen telt, zal een speciaal ge denkboek verschijnen waarin de geschie denis van het bedrijf uitvoerig zal wor den behandeld. Vrijdagmorgen reed de automobilist B. uit Veenendaal op de Kerkewijk en wilde naar rechts de Bergweg inrijden. De wielrijder van V. die op het fietspad reed dacht dat de auto door zou rijden. Zo ontstond een botsing waarbij zowel de auto als de fiets werden beschadigd. De schade werd onderling geregeld. Eveneens vrijdagmorgen kwam een zandauto, bestuurd door v. d. B. uit Scherpenzeel in botsing met de automobi list van M. uit Veenendaal nabij de Brinkersteeg, de bestuurder van de zand auto die teveel links hield bij het rechtsaf slaan botste tegen de personenauto. Er ontstond zware materiële schade aan de auto van de heer van M. Deze schade werd op minstens f800,geschat. S. uit Veenendaal had zijn auto gepar keerd op de Fluiterstraat. Een andere automobilist S. P. wilde zijn auto nog voor de andere wagen plaatsen waar door de achterzijde van eerstgenoemde auto behoorlijk werd beschadigd. Zondagmorgen reed de militair M. uit Veenendaal op het Slot. de Bruineplein. Uit de richting van de Dijkstraat naderde de scooterrijder B. De militair gaf geen .voorrang waardoor een botsing het ge volg was. B. werd vrij ernstig gewond en naar het Julianaziekenhuis overgebracht. De zaak werd door de politie overgedra gen aan de Kon. Marechaussee te Amers foort omdat het militairen betrof. DIEFSTAL Mej. de H. uit Veenendaal werd door de politie aangehouden terzake van dief stal ten nadele van haar werkgever. Afgevaardigden van de dispuutgroep Viat uit Utrecht richtten zich tot de scheiden de arts. Dinsdagavond werd in Hotel De Ko renbeurs een lezing gehouden voor de „Veenendaalse Vogelvrienden". De be langstelling was ditmaal zeer groot. Bij na 100 vogelliefhebbers volgden met grote aandacht de lezing van de heer Dommerholt uit Den Haag, een deskun dige op dit gebied. De heer Dommerholt, die een vlot cau seur bleek te zijn, lichtte zijn uiteenzet tingen met dia's toe. Voor de pauze belichtte de heer Dom merholt het leven en de verzorging van de tropische vogels, parkieten en de wild zang. Het tweede deel van de avond werd gevuld met een uitstekend gedocumen teerde uiteenzetting over de eigen kwe kerij van de heer Dommerholt, waarin hij zelfs een speciale verwarmingstech niek heeft geconstrueerd. De Veenendaalse Vogelvrienden hoorden de lezing met steeds stijgende interesse aan. Later op de avond besprak de heer Dommerholt de beginselen van de verervingsleer. Daar deze causerie zeer in de smaak gevallen is, besloot het bestuur van de Vogelvrienden om op 17 mei a.s. weer een dergelijke lezing te organiseren. AMATEURMODESHOW IN ELTHETO Op woensdag 22 april wordt in gebouw Eltheto een amateurmodeshow gehou den waaraan amateur-naaisters uit de gehele omgeving kunnen deelnemen. Dit is een internationale wedstryd waardoor handige dames en tieners zeer fraaie pryzen kunnen winnen. In Amsterdam zal een landelijke finale worden gehouden op zaterdagmiddag 2 mei a.s. De nummers 1, 2 en 3 van de show in Veenendaal worden met hun in zending in deze landelijke finale ge plaatst. De beste inzendingen uit het ge hele land nemen dan deel aan de Euro- finale te Frankfurt in Duitsland. Er zijn zeer waardevolle prijzen te winnen. De eerste prijs bestaat in Veenendaal uit een zig-zag naaimachine, de landelijke eerste prijs is een vol-automatische was machine en de Hoofdprijs bij de Euro finale is een fonkelnieuwe D.K.W. per sonenauto. Een pracht kans voor de amateur-modinettes om hun kunnen te tonen. In afwijking met vorig jaar zal er geen aparte dames en teenerklasse bestaan, maar alle inzendingen gelijke kansen krijgen. Beroepscoupeuses zijn uiteraard van deelname uitgesloten. Het showen van bruidskleding is niet toegestaan. Aanvraagformulieren en nadere inlich tingen zijn te verkrijgen bij de fa. C. Diepeveen, Hoofdstraat 61-65 te Veenen daal. ALGEMENE VERGADERING GROENE KRUIS De afdeling Veenendaal van het Groene Kruis houdt op woensdag 22 april haar Alg. Vergadering, in het gebouw voor Gezondheidszorg aan de Eikenlaan. De agenda vermeldt o.a. verkoop pand Kerkewijk 30 en een bestuursverkiezing. Aftredend zijn Mevr. Valkhof en dr. H. E. G. Pilon, die beiden herkiesbaar zijn. Tevens moet worden voorzien in de va- kature van de heer Welle. De vergade ring begint om 7 uur en het bestuur hoopt op veel belangstelling van de le den. In de week van 13 t/m 17 april wordt in Veenendaal de jaarlijkse Emmabloem- collekte gehouden ten bate van de t.b.c. bestrijding, die nog steeds een van onze ergste volksvijanden is. De coilekte wordt door de organisatoren hartelijk aanbevolen bij alle inwoners van Veenendaal. Dankzij het initiatief van de Fa. L. Heij, heeft donderdag-avond in Eltheto een groot aantal dames van heel dichtbij kennis kunnen maken met de nieuwste foundations. Een 4-tal vaste mannequins van het Wala-atelier showde een bonte rij B.H.'s, corsetten, positiekleding, nachtkleding en jumpers. De geshowde Wala-artikelen toonden, hoe belangrijk de foundation wel is. Zo kan men zich zorgeloos bewegen in het Lycra stretch corset. Voor dames met te slappe buikspieren, is het corset met liesnaden de ideale dracht. En mogen wij lady-speaker mevr. Asmus geloven, dan zijn dit jaar de foundy-sets erg modern. Een set bestaat uit een B.H., gordeltje, slipje en jupon in eenzelfde kwaliteit en kleur, veelal blauw. Dit seizoen zijn de nachthemden en pyama's veel van batist. Deze stof is bijzonder prettig in het dragen en be hoeft niet gestreken te worden. De ny lon nachthemden blijven ook erg in trek, maar zijn het meest dubbel, dus nu schijnt het hemd niet zo erg meer „door". De nachthemden zijn aan de hals sterk gerimpeld en met een aan geknipt pofmouwtje. De kleuren zijn rose, zachtblauw en geel. De positiepakjes zijn veel vervaar- Zondag 19 april a.s. wordt er een zon- dagavond-zangdienst gehouden in de Pe tra-kerk in Veenendaal. Naast de zeer bekende bariton Arie van Enk uit Kam pen, verlenen verder medewerking: het Geref. Kerkkoor „Soli Deo Gloria" o.l.v. Henny Pomp, de plaatselijke Geref. pre dikant ds. D. van Enk en de organist de heer J. M. Buddingli. Dit wordt reeds de tweede maal dat het Geref. Jeugdverband een dergelijke zangavond organiseert waarbij ditmaal bariton Arie van Enk uit Kampen zijn medewerking toezegde. De heer van Enk maakt deel uit van het chr. Kamper Mannenkoor „Door eendracht verbonden" o.l.v. Klaas J. Mul der. Dit koor met haar solist behoort tot de beste van ons land. Met veelal het zelfde repertoire brengen zij geestelijke liederen ten gehore, voornamelijk van Joh. de Heer. digd van linnen, wat niet kreukt. De jasjes zijn wijd met verstelbare rok, door middel van knoopjes. De pakjes zijn het meest verticaal gestreept, wat erg slank afkleed. Ook de tricel-positie- japonnen vormen de grote mode. Tricel is een plooihoudende kunstvezel en van zeer licht materiaal. Een nieuw mode-accent zijn de bolle knoopjes. De Astralon jumpers zijn dit voor jaar erg in trek. Astralon is een nieuw materiaal en heeft vele goede eigen schappen (krimpt- en vervilt niet, vormvast, pluist niet en behoeft niet te worden gestreken). In een klimaat als het onze kunnen wij niet buiten een gebreid jasje, wa,t ook heel goed als vest te dragen is, twee mogelijkheden dus. Ook het twinset is erg populair. Een nieuwtje: het jumpertje heeft een ronde hals en het vestje een V-hals, en is gegarneerd met rood-blauw band. Denkt u er vooral aan, dat u wanneer u een grote maat nodig heeft, een vest of truitje niet te nauw koopt? De echte zomer jumpers zijn veelal vervaardigd van Dralon. Het truitje heeft een streepgarnering met een kort recht mouwtje. In de pauze werden de dames in de gelegenheid gesteld vragen te stellen over de geshowde Wala-artikelen. Al met al een op hoog peil staande show, waarmee de fa. Heij ongetwijfeld veel eer heeft ingelegd. 95 Van donderdag 16 t.e.m. woensdag 22 ap.ril gaat in het Luxor theater te Veenendaal de zeer bekende Neder landse film „Alleman" van Bert Haan stra. „Alleman" is een soms aangrijpend en vaak boeiend document, waaruit de toeschouwers van onze dagen zullen leren hoe zij zelf leven en doen. „Alle man" is een soort familieportret van de Nederlanders in de 20e eeuw. Hun ma nier van doen, hun liefhebberijen, sport en levensvormen. Letterlijk alle facetten van ons da gelijks leven werden door Haanstra verfilmd. Het leven in steden en dor pen, bij sportwedstrijden, in een barre winter, op de zondag, op de markten, bij herdenkingen, spelende kinderen, en hoe we b.v. de herdenking van de oorlog en zijn slachtoffers ondergaan. Een van de meest aangrijpende gedeel ten van de film is hieraan gewijd. Even later dartelt de camera weer tussen carnavalsvierders en nog even later zwerft hij over voetbalvelden, langs de tribunes enz. „Alleman" heeft nergens de behoefte om te schokken, de film probeert slechts de intimiteit van ons Nederlands bestaan op te van gen. Kortom, een film die ieder moet gezien hebben. In de steden gaat de film onder de slagzin: „Allemaal naar Alleman!" VEI LIG V ER KEER SEXAMEN Vrijdagmiddag wordt het veilig ver- keersexamen voor de schooljeugd weer afgenomen. De kinderen die het schrifte lijk examen met goed succes hebben af gelegd zullen nu in de praktijk moeten tonen dat zij de geleerde verkeersregels ook goed kunnen toepassen. Vrijdag 24 april a.s. zullen aan de geslaagde kinde ren de diploma's worden uitgereikt in een gezellige bijeenkomst in zaal Buitenlust. Ook de ouders dezer kinderen zijn daar welkom. Op het publiek en vooral de jongeren wordt een dringend beroep ge daan de kinderen bij het afleggen van het examen met rust te laten en van de aanwijzingsborden af te blijven. IJK VAN MATEN EN GEWICHTEN Op woensdag 22 april a.s. wordt in het gebouw Lievendael aan de Hof herijk ge houden van maten en gewichten 's mor gens van 10 tot 12 en 's middags van 1316 uur. De maten en gewichten moeten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden om onderzocht te worden. IJzeren maten moeten van binnen en buiten geverfd zijn. Koperen gewichten moeten worden ge wassen en de gaten gereinigd. IJzeren gewichten moeten roestvrij gemaakt zijn en ingewreven met gekookte lijnolie. Op de goedgekeurde maten en gewich ten wordt een letter A in fantasievorm gestempeld. Zijn zij voor 1 oktober 1964 niet van dit merk voorzien dan mogen zij niet meer gebruikt worden. Afgekeurde maten en gewichten wor den voorzien van een afkeuringsmerk, bestaande uit een driehoekje. Deze mogen niet in winkels worden teruggebracht. Is men niet in de gelegenheid van de zitting in Amerongen gebruik te maken dan kan men laten herkeuren te Utrecht aan het IJkkantoor, iedere woensdag van 13.3016.30 uur en iedere donderdag van 9—12 en 13.30—16.30 uur. De Franse politie heeft de twee uit het observatiekamp ontvluchte knapen, die zich te Amerongen en Scherpenzeel aan verschillende autodiefstallen schuldig maakten, in de kraag gegrepen. Een andere knaap die de twee auto dieven een eindweegs vergezelde kreeg berouw en keerde vanuit België weer te rug. De 18-jarige V. uit Eindhoven en de eveneens 18-jarige E. uit Amsterdam gingen evenwel verder op het avontuur lijke pad. Zij belandden in Zuid-Frankrijk waar zij via een bekende smokkelroute, die dwars over de Pyreneën voert, naar Spanje wilden uitwijken. Juist bij de Spaanse grens werden zij door de politie aangehouden, terwijl zij ieder een gesto len auto bereden. Voorlopig zijn de jeug dige autodieven ingesloten in de gevan genis van Bayonne. Het Jeugdverkeersexamen 1964 heeft weer plaatsgevonden. Het schriftelijk ge deelte werd afgenomen op dinsdag 10 maart jongstleden, terwyl het praktisch examen heeft plaats gevonden op woensdag 8 april. Ongeveer 120 kandidaatjes, allen uit de zesde klassen van de in deze gemeente gevestigde lagere scholen, hebben zich onderworpen aan een vrij pittig schriftelijk examen, bestaande uit een twintigtal vragen welke werden afgenomen door leden van het Korps Rijkspolitie te Rhenen in samenwerking met enige leden van de plaatselijke afdeling van het Verbond Voor Veilig Verkeer. Het aantal gemaakte fouten bleef beperkt tot een gemiddelde van twee. Het praktisch examen, dat ook deze Kruijf, E. J. Huijdink, E. Roelofsen, J. maal weer werd afgenomen op en door van Ingen, C. Veenendaal, A. van Veld- de zeer drukke straten van Rhenen, mag huizen, J. Beukhof, R. van Deelen, I. van ook als zeer geslaagd worden beschouwd. We hebben ze zien rijden, gestoken in wit genummerde hemdjes, op fietsen allen voorzien van nieuwe fietsbellen, witge- maakte achterspatborden en goed gecon troleerde remmen. De Rijkspolitie had zelfs gezorgd voor een verkeersagent op de Herenstraat, wiens aanwijzingen nauwkeurig door de kandidaten moesten worden opgevolgd. Zowel de heer Verwoert, bestuurslid van het Verbond voor Veilig Verkeer te Rhenen, als de heer Zijlstra, groepscom mandant van de Rijkspolitie te Rhenen spraken hun bewondering uit over de be haalde resultaten bij het uitreiken van de verkeersdiploma's, welke uitreiking plaats vond j.l. vrijdagmiddag in het Ei gen Gebouw. Zestien jongelui, die allen net examen foutloos aflegden ontvingen uit handen van de heer Verwoert het Vei lig Verkeersinsigne „met Lof", terwijl de heer Zijlstra hen het zo begeerde ver- keersdiploma uitreikte. Speciaal aan het onderwijzend personeel werd dank ge bracht voor het door hen verrichte zeer Laar, G. Tollenaar, M. Hoksbergen, H. Heller, Th. Rijsemus, J. H. v. d. Klift, K. Vermeer en C. van Ommeren. Na de diploma-uitreiking werden allen nog verrast met enige Verkeers- en ont spanningsfilms, terwijl namens de Faam- fabrieken te Breda aan alle deelnemers gratis een rolletje zebra-drop kon worden uitgereikt. We hopen nu maar, dat al deze ge slaagde kandidaten het geleerde in de praktijk zullen blijven brengen. STERK DOOK VRIENDSCHAP WANDELDE IN OCHTEN De Rhenense wandelsportvereniging „S.D.V." heeft j.l. zaterdag deelgenomen aan de twee-dorpentocht te Ochten, die werd georganiseerd door „De Waaltippc- laars" aldaar in samenwerking met „De Yellows" uit IJzendoorn. Het was een schitterend parcours en ook de organisatie liet niets te wensen over. Er waren, aangetrokken door het v* prachtige weer, ongeveer een duizendtal belangi jke onderricht terwijl ook alle wandelaars aariwezig. h W6h hn ?h" Het bleek dat de S.D.V.-ers by deze lukgewenst met het door hen behaalde tocht succes had(len_ De junioren succes. Slechts een tweetal kandidaten moesten worden afgewezen; hieruit blijkt dus wel, dat we mogen spreken van een geslaagd verkeersexamen. De volgende leerlingen slaagden „met Lof": W. van Laar, H. J. Krol, K. de eindigden op de 7e plaats met 306 punten terwijl de senioren het met een 6e plaats behaald met een puntentotaal van 408 niet veel beter deden. Het seizoen is ech ter nog maar pas begonnen en de wande laars zijn nog vol goede moed, gezien het feit dat de junioren op 25 april naar Op- heusden gaan. De senioren begeven zich dan naar Velp om daar de Rhenense kleu ren te verdedigen. Gemeente Veenendaal Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend: I. dat zij in het belang van de vrij- AKENA I—K.V.O. I In een verrukkelijk lentezonnetje be gon Arena met volle moed aan de belang rijke wedstrijd tegen koploper K.V.O., dat nog geen enkel verliespunt had geleden. Toen het evenwel binnen 10 minuten al 13 voor K.V.O. was, gaf niemand nog heid van het verkeer en de vei- veel voor de kansen der Rhenenaren. Het ligheid op de wegen: Arenadoelpunt kwam van Johan Baars, a. bij hun besluit d.d. 16 maart die hiermee 11 maakte. 1964, nr. 10792, hebben aange- Maar nu begon de strijd zich pas te ont wezen als voorrangskruising i wikkelen. Arena, flink aangemoedigd het kruispunt J. G. Sandbrink- j door de supporters, zette alles op alles. straat-Tuinstraat, met dien ver- I K.V.O., dat op zulke tegenstand niet had stande dat voorrang moet wor- 1 gerekend, vocht fel terug. Het ging wel den verleend aan het verkeer i eens te fel, zodat het maar goed was, dat over de J. G. Sandbrinkstraat, J de heer Hiddink scheidsrechter was. Hij zulks onder bepaling, dat het floot uitstekend en hield de leiding stevig verkeer uit de Tuinstraat ver- in handen. Het verloop van de doelpunten plicht is te stoppen voordat het geeft wel goed aan, hoe spannend het kruispunt mag worden opge- was: 2—3 door Wil Schalkekamp; 3—3 Niek ter burg, merk vuurpijl; 43 Henk b. bij hun besluit d.d. 16 maart Van Vliet. Rust welverdiend en door beide partijen gebruikt om de medespe lers nog eens goed op te jutten. 44; 4—5 Achter 5—5 Riek Wagenvoort. 56 Opnieuw een voorsprong voor K.V.O.66 Niek ter Burg, weer zo'n verre; 7—6 Henk van Vliet; 8—6 Johan Baars. Er was niet lang meer te spelen en de wedstrijd was düs eigenlijk al voor Are- na. Door het volkomen leeg gespeeld zijn reden; bij hun besluit d.d. 16 maart 1964, nr. 10793, het gedeelte van de Geerseweg, gelegen tussen het punt waar deze weg naar het westen afbuigt en de Rem- brandtlaan, in beide richtingen gesloten hebben verklaard voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, zulks onder in trekking van hun besluit d.d. 4 november 1957, nr. 6932; II. dat^ zij hebben Jbepaald, dat hun van enkele dames, maar vooral door een -i— t x__ ontactische speelwijze in de laatste mi nuten kon K.V.O. toch nog gelijk maken 8—8. Een gelijk spel dus: op het laatst wat teleurstellend, omdat men de winst liet glippen, maar over het geheel toch een prachtig resultaat. Dit is vooral behaald omdat ieder zich volkomen heeft gege ven. Een compliment aan allen. Afzon derlijk mag Joop Harpe nog wel worden genoemd, die de beste K.V.O. speler keu rig in bedwang wist te houden. onder I genoemde besluiten in werking zullen treden op 1 mei 1964; III. dat zij van hun onder I. genoemde besluitep afschrift hebben gezon den aan: 1. de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; 2. Gedeputeerde Staten der pro vincie Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., Was- senaarseweg 220, 's-Gravenha- ge; 4. de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club, Sophialaan 4 te 's-Gravenhage; 5. de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, Bezui- denhout 179 te 's-Gravenhage; 6. de Rijksverkeersinspectie, Ma liebaan 55 te Utrecht; 7. de Eigenvervoerders Organisa tie, Stadhouderslaan 162 te 's- Gravenhage. Veenendaal, 10 april 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd: De burgemeester, (w.g.) J. Hazenberg; De secretaris, (w.g.) W. van Offeren. De solist van D.E.V. wordt door velen zeer gewaardeerd. Met zijn prachtige, volle stem brengt hij menig hart in be roering. m Arie van Enk Henny Pomp In de zondagavond-zangdienst zingt hij als solonummers: „De Vreemd'ling van Galilee" en het bekende „Heer wees mijn Gids". Behalve deze twee nummers treedt de heer van Enk samen met het koor op in het mooie Russische vesperkoor van D. Bortmanski. Verder zingt hij nog met het koor het lied: :,,Zachtkens en teder roept Jezus de zijnen." Het kerkoor brengt ook een lied ten gehore dat op het programma van D.E.V. steeds weer voorkomt „O mijn ziel houd goede moed.'' Naast samenzang staan ook enkele beurtzangen op net programma. Het koort zingt dan de tegenzang van Jac. Kort. Ds D. van Enk houdt o.a. inleidingen op de te houden samenzang. De organist de lieer J. M. Buddingh verleent deze avond muzikale medewer king. Voor hen die Arie van Enk nogmaals willen beluisteren samen met het D.E.V.- koor, kunnen dit doen op Hemelvaarts dag in de Buurtkerk van Utrecht. By een stand van 2-2 met nog 10 minuten te spelen onthield de scheidsrechter Musketiers waarschijnlijk de overwinning, door een zuiver doelpunt af te keuren. Wellicht sloeg deze tegenvaller de ploeg even aan, waardoor Scherpenzeel de kans kreeg om scherp aan te vallen. Bij één van deze aanvallen kreeg Musketiers- rechtshalf Jaap Kroesbergen de bal verkeerd op de schoen en in plaats van op te /ruimen sloeg hij keeper Kwint kansloos. Rechtsback B. Henzen probeerde nog te redden, maar belandde met bal in de touwen 23. Hierdoor velde Scherpen zeel het Musketiers-team, dat na deze tegenvaller geen veerkracht meer bezat om terug te komen. Bij ideale weersomstandigheden speel de zaterdagmiddag Musketiers te Eist de belangrijke wedstrijd tegen Scherpenzeel. Musketiers dat Vrouw Fortuna deze mid dag bepaald niet op haar hand had, begon goed. De actieve T. Kranenburg, bracht keer op keer de bal bij een vrijgekomen voorhoedespeler, maar het duurde veel te lang voor men tot een schot kwam. Een pracht voorzet van Corrie Henzen werd in de 15e minuut geen doelpunt, omdat er niemand meegegaan was. Aan de andere kant loste Jaap Kroesbergen een hache lijke situatie op door keurig naar doel man Kwint terug te koppen. Even voor rust een mooie aanval tussen Corrie Hen zen en T. Kranenburg, de bal kwam prachtig op maat voor, maar rechtsbui ten A. Kranenburg zag geen kans om de bal de juiste richting te geven. Met de rust was de stand nog steeds dubbel blank. Na de thee meteen een schotvaardig Scherpenzeel dat na vijf minuten succes had. De zestienjarige W. Vonk, rechts binnen der Scherpenzelers loste van ruim 30 meter een keihard schot, wat doelman Kwint te machtig was. 01. Scherpen zeel bleef komen en enkele minuten na het eerste doelpunt was het na een aan val over links wederom de technisch knappe W. Vonk, die alleen voor doelman Kwint gekomen, geen fout maakte 02. LEERLINGEN SCHOOL MET DE BIJBEL GAAN SCHOOLZWEMMEN De leerlingen van de school met de Bij bel te Overberg gaan een druk seizoen tegemoet. Het gonst van aktiviteiten. De klassen 4, 5 en 6 zullen deze zomer weer gaan schoolzwemmen, een gezonde sport voor de kinderen. Voorts is er op 17 april een verkeersexamen te Amerongen, waarbij de uitreiking van de diploma's zal plaats vinden. Tenslotte zal zoals gebruikelijk op 30 april het Koninginnefeest gevierd worden met de kinderen van de School met de Bijbel. BESTUUR BOERENPARTIJ In ons blad van vrijdag berichtten wij dat er te Achterberg een afdeling van de B.V.L. (Boerenpartij) is opgericht. Als be stuursleden werden o.m. gekozen de he ren B. van Dijk en R. van Rijk. Om mis verstand te voorkomen delen wij mede dat laatstgenoemde NIET de heer R. van Dijk is, die bestuurslid van het Land bouwschap te Achterberg is. Beide bestuursleden van de Boerenpar tij B. en R. van Dijk wonen op het adres Cuneraweg 168. In de 12e minuut kreeg T. Kranenburg een mooie kans om de achterstand te ver- JAMBONNEZEN VAN „BRUINHORST kleinen, maar hij speelde de bal te zacht I GAAN NAAR LUNTEREN over de Scherpenzeel keeper, waardoor Het is zeer waarschijnlijk dat de Ambo- de rechtsback nog kon redden. Het bleek I nese gezinnen, die in en nabij het kasteel echter uitstel, want in de 16e min. brak op links de talentvolle linksbuiten Corrie Hensen door, omspeelde in laatste instan tie de spil en schoot beheerst in. 12. Even later was echter het Elster-doel weer in gevaar, maar W. Vonk knalde tegen een Musketier-verdediger, waarna de bal precies in handen van keeper Kwint belandde. Na ongeveer een half uur kwamen de partijen toch op gelijke voet, want een goede voorzet van de Mus ketiers-linksbuiten Corrie Henzen werd door broer G. Hensen mooi gestopt, lokte hierbij keeper en spil uit de doel- mond en plaatste vervolgens tussen deze Scherpenzelers door naar de vrijstaande A. Kranenburg welke maar voor het in tikken had 22. Dezelfde speler kreeg direct hierna een kans uit een voorzet van de hardwerkende Slotboom maar kopte tegen de lat. Zo kwam men aan het fatale moment 10 min. voor het einde. Slotboom passeerde enkele Scherpenzeel- verdedigers en schoot in, echter tegen de paal, de terug-carambolerende bal werd echter door de aanstormende A. Kranen burg goed ingeschoten. Met dit doelpunt zou het 32 in het voordeel van de Elster vereniging geworden zijn, ware het niet dat de scheidsrechter toen een aanvecht bare beslissing nam. Geen doelpunt, het enthousiasme was weg en Scherpenzeel kwam op een zeer gelukkige manier nog aan een 23 overwinning. De Bruinliorst" gehuisvest zjjn nog deze zomer naar Lunteren zullen gaan. Men is daar bezig woningen voor hen gereed te maken. De Ambonese families zullen daar tesa- men met de Ambonezen van het woon oord „De Biezen" nabij Barneveld een specifieke eigen gemeenschap gaan vor men. Deze mensens hebben hun eigen gewoon ten en gebruiken en wensens liever bij elkaar te blijven dan op te gaan in de massa, waardoor zij zich geïsoleerd zou den voelen. Het oorspronkelijke plan de Ambonezen uit Ederveen, die economisch meer aan Veenendaal gebonden zijn, (vele jongeren onder hen werken daar in fa brieken) in Veenendaal woningen toe te wijzen is dus van de baan. Het gemeente bestuur aldaar vond geen termen aan wezig de Ambonnezen aparte woningen te geven. AANRIJDING OP HOOFDWEG Maandagavond ontstond een aanrijding op de Hoofdweg ter hoogte van de Schras Een vrachtauto, bestuurd door de heer S. uit Veenendaal stopte om linksaf te slaan. Deze manoeuvre werd te laat opgemerkt door de bestuurder van een personenauto de heer van H. uit Ederveen, waardoor deze achterop de vrachtauto botste. De schade was gering.

De Vallei | 1964 | | pagina 2