HET MOOISTE PLEKJE VAN EUROPA 1 Je hoort alléén de vogels en de wind in de bomen u m Kostelijke avond met het U.S.O. II Cftllg«®tlIT Ds. Cazander in Scherpenzeel bevestigd Eerste steen gelegd voor nieuw bedrijfs gebouw fa. Van Hunnik KRUISWOORDPUZZEL H TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 24 APRIL 1964 Nr. 33 VOLLEYBAL Laatste competitiewedstrijd van VCV heren in eigen huis VCV - Set Up V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Opgave nr. D 1 49 Ergens in een hoekje van mijn hart koester ik altijd nog een stille wrok tegen de directie van de N.B.M., die enige jaren ge leden ons, reizigers op de lijndienst Amersfoort-Arnhem, een toeristische belevenis van de eerste orde ontnam, door de bus sen voortaan het tracé over de oude Cuneraweg te laten volgen. Eerlijk gezegd benijd ik de reizigers die van Utrecht komen. Tien tegen één dat u al begrijpt wat ik bedoel: het fantastische panorama over de Rijn-vallei bij Remmerden. Weliswaar ver goedden die zelfde heren iets, door bij de toeristische autoweg de bussen de Achterbergsestraatweg op te laten draaien om zó ons dat onovertroffen mooie uitzicht over de Gelderse Vallei te laten genieten. Het één is even mooi als het ander. Dat is zo. Maar toch mis is altijd weer dat wonder van Remmerden. Geen nood evenwel voor hen die deze tocht zo nu en dan voor puur plezier met de fiets willen maken. Dan pik je én dat wonder van Remmerden én dat van de toeristische autoweg in één klap. Wij wonen in de meest bevoorrechte streek van Nederland. Heus, dat is waar. Dat kan iede re Nederlander U komen beamen. En de buitenlanders? Ssst. vinger op de mond. Laten die nou gauw doortuffen naar £andvoort! La ten wij het hier nog een beetje onder ons houden. Trouwens, die van Achterberg hebben met toerisme niks aan de pet. En zolang dat zo blijft is Zuid-oost-Utrecht van ons. Wat eigenaardig klinkt dat: van ons. En dat in een tijd waarin je, recreatief gesproken, van je eigen voortuintje nog niet zeker bent. Hier en daar treffen wij speren van de prae-historie. De man op de tekening is eeuwenlang van het levenstoneel verdwenen. En toch zyn werk getuigt heden ten dage nog van vakmanschap en materiaalkennis. Dit kan men het beste be wonderen in het Streekmuseum te Rhenen waar mej. Aleid van de Bunt de scepter zwaait. Tekening Adriaan P. de Kleuver Morgenmiddag om vier uur speelt de herenformatie van VCV de laatste thuis-wedstryd van dit seizoen en wel in eigen huis, nl. de zaal van het Chr. Lyceum aan de Tuinstraat. De tegenstander van die middag, Set Up uit Utrecht, is een aloude rivaal van VCV, waartegen reeds menig topduel is gespeeld. Set Up verkeert thans echter in grote degradatienood en kan de dans bij na niet meer ontspringen. Een overwin ning op VCV kan de kans nog doen ke ren, maar de verwachting is dat de Vee- nendaalers het zover niet zullen laten komen en hun sportieve plichten zullen vervullen. In Utrecht werd het enkele weken geleden een zeer goed en vooral spannend duel, hetgeen ditmaal ook wel eens het geval zou kunnen zijn. Niette min rekenen we erop, dat de volle buit in Veenendaal zal blijven. Twee uur eerder, om twee uur dus, speelt het reserve damesteam eveneens de laatste wedstryd van het seizoen in eigen huis en wel tegen SDO-2 uit Culem- borg. De Veenendaalsen zijn aan hun (competitie)-stand verplicht er voor te zorgen dat de volle winst in Veenendaal blijft. Wie komend van Utrecht de buurt schap Remmerden nadert men mag dan busreiziger, handelsreiziger, auto toerist of doodgewoon fietser zijn die gaat er altijd even voor „zitten". Altijd weer worden zij geïmponeerd door dit énige plekje in de provincie Utrecht waar de Rijn zó dicht de straatweg na dert. Met een wijde meander komt de rivier uit het oosten, waar op de Sticht- se oever de ranke Cuneratoren het land schap beheerst en de nieuwe Rijnbrug wonder van techniek noord en zuid dichter bij elkaar brengt. Boeiend en overweldigend is de immer groene uiter- waardenstrook, die als een reusachtige fuik, op haar smalst bij Remmerden, ons gevangen houdt. Daar kén men haast niet wegkomen. In het voorjaar staan de uiterwaar den meermalen blank van de hoge Stichtse oever tot aan de Marschdijk toe en vertoont de rivier zich in al haar majesteit. Dan weer is de Rijn een vriendelijk kabbelende stroom die in het zachte schijnsel van de maan haar glin sterende watervloed tussen hoog oprij zende kribben voortstuwt. Maar ook kan een zware zuidwester storm grauwe wol kenslierten over het landschap jagen en het water beuken, zodat witgekuifde golven tegen de stroom op tornen. En in de wintertijd is de rivier soms tot een barre ijsvloer gestremd. Dan maakt men van de nood een deugd door bij Remmerden een voetpad over het ijs te maken, omdat de bewoners dan niet met de roeiboot naar de stenfabrieken kunnen gaan. Onder alle omstandigheden maakt de mens zich de rivier ten dienste. Zo wis selen lente, zomer, herfst en winter el kaar af in nimmer eindigende regelmaat. Dicht bij de oever staat de oude, schil derachtige boerderij „Het, Kalkoentje" waar een handig zakenman een aardig restaurant van gemaakt heeft. Dat het daar goed toeven is behoeft geen betoog. Die man zit daar zowat op het mooiste plekje van Europa! U zet zich desnoods zo maar aan de kant van de weg neer of wandelt naar een kribbe in de Rijn, waar het uitzicht nóg fantastischer is. Toen de bussen nog via Eist reden wist ik het doorgaans wel zo te pikken aan de Rijnkant te komen zitten. En naderde de bus dan Remmerden, dan zag je alle reizigers de hals rekken om toch maar niets van al dat moois te missen. Nu wij de tocht op ons stalen ros ma ken gaan wij bij Remmerden ergens één van de vele paadjes over de oude eng- gronden op. Daar gaan wij over zeer, zeer oude woongebieden. Lang voor aan de overzijde van de Rijn de Romeinen bezig waren hun imperium uit te brei den woonden hier al Germaanse stam men. Ik raapte er wel eens vuursteen splinters op die duidelijk bewerkt waren en waarmede ze de huiden van hun jachtbuit schoon krabden. En ook wel aardewerk scherven van een erg vreemd type, waarop brandplekjes aantoonden dat ze van één of andere kookpot af komstig waren. En ééns een schitterend geslepen bijl van fijnkorrelige zwarte dioriet. Een prachtstuk in mijn privé- verzameling. Och, die mensen waren echt niet zo „wild" als in onze jonge ja ren de meester op school vertelde. De wetenschap schreed voort, de school boekjes heeft men aan het veranderde inzicht aangepast en van de barbaarse verhalen over bierzuipende en vrouwen verdobbelende luiaards is geen klap meer over gebleven. Voor ons geestesoog zien wij op de Remmerdense eng hardwerkende boe ren lopen en vrouwen die wol spon nen en op weefgetouwen een grove, juteachtige stof vervaardigden, waar van jurken en broeken gemaakt wer den. Doelmatig en lekker warm. En de mannen zaten van stenen prachtige, ja, zelfs héél kunstige gebruiksvoorwerpen te maken. Hoe die er uitzien, dót gaat u dan maar eens in het Rhenense Streek museum in de Molenstraat bekijken. Mej. Aleid van de Bunt zal u dat allemaal graag laten zien. En dan zult u, net als ik allang gedaan heb, uw gedachten over die mensen beslist wijzigen. Wat wil men! Zijn wij niet hun afstammelingen. Germaanse vrouw aan het handspinnen. Ergens in die prae-historische tijd woon den, ik weet niet waar, twee men sen; een man en 'n vrouw. En misschien niet ver bij hun vandaan nog eens zo'n echtpaar. En daar hadden ze kinderen en een jongen van het éne gezin trouw de met een meisje uit het andere. Kijk, beste mensen, dat was nu overal zo. En wij zijn er zó gekomen. Hun eenvoudige leventje was de basis voor ons bestaan. En och, sindsdien is er zo weinig nog veranderd. In mijn verzameling heb ik een hamer, die is van steen. Maar m'n lieve mensen, wat is er nu anders aan een hamer die onze timmerman ge bruikt. Wij hebben in feite niets anders gedaan dan geperfectioneerd wat zij uit gevonden hebben. Zij moesten léren ge bruiken wat de natuur hen opleverde. Die „uitvinders" van toen waren even geniaal als de gróótsten onder ons. Zo mijmerende zijn wij over een hob belig landweggetje gelopen, de fiets in de hand, die als een jong veulen naast ons op en neer danste. En dan staan wij „boven", bij de bosrand. Daar, aan de rand van de Remmersteinse en stads- bossen, daar ziet men vader Rijn in al zijn majesteit. Hoog pieken de schoor stenen van de steenfabrieken aan deze en gene zijde boven de stroken buiten dijks land langs de rivier uit. Als een beschermende groene gordel rekt zich de Marschdijk naar het oosten en de Rijn- banddijk naar het westen. Achter de toren van IJzendoorn glinstert tussen de omhoogstrevende stammen van de ver ste populieren de brede Waalstroom. Daar tussen in strekt zich het boom gaardenwoud uit, dat zo kenmerkend is voor het wijde Betuwse land. En als straks die groene vlakten met dat ro mige wit van de kersenbloesem en het waas van appelrose overtrokken zal zijn, dan moet u toch eens op ons ho ge punt bij Remmerden terugkomen. Want dót is een belevenis op zich zelf. Dót heeft geen enkel ander land u te bieden. Dat is óók iets unieks en behoort tot het mooiste van ons land. 't Is fij ner, ja eleganter dan de terecht zo be roemde bollenvelden. Echt iets om er stil van te genieten. Overal liggen de dorpjes met hun kerk torens, de zo excentrisch herbouwde van Opheusden, de slanke van Kesteren, de robuste van Lienden, het poppetorentje van Ommeren, de als een reuzen dak ruiter boven het kerkdak uitkomende van Ingen, de als met een reuzenhamer ingedeukte van Eek en Wiel, de over- slanke van Maurik, de „Haagse-bluf"- toren van Ochten, de stoere van IJzen doorn, het lieverdje van Echteld, de écht Neder-Rijnse van Zoelen, de renaissan- ce-spits van Buren en de stompe kolos van Tiel en bij helder weer zelfs de ge knotte hemelwijzer van Wijk bij Duur stede en die mooie, met Bourgondische invloeden van Amerongen en dan als onvergelijkbaar toren ju weel onze Cune ratoren met haar kantwerk van oker geel zandsteen. Ga eens vroeg op pad met I ksteren en zet u dan nóg eens op o:ize hoge zetel neer. Dan gaat u in onze tempel van ongekorven hout de ware Pink- sterpreek beluisteren. Dan gaan de klokken van al die torens luiden en hun stemmen vertellen en zingen van de Schepper die alles om u heen heeft nieuw gemaakt. Ja, en als zich dan het machtige klok- kentrio van onze Cuneratoren mengt met al die stemmen, wat is er dan schoner als deze Pinksterlofzang. Welk koor van mensenstemmen zal zich ooit meten met zulk een lofzang? Altijd is in Rhenens schone dreven wel iets te beleven. Of nu in het voorjaar de helmbloemen en bosaremonen de hout wallen sieren, óf wanneer de dyken en wegbermen zich tooien met zomerbloe men, óf het vochtige herfstbos prijkt met rood, brons en goud, dan wel of het wol lige wit van een zich gestaag ophopende sneeuwvracht alle accenten van het landschap verdoezelt en slechts het don kere water van de rivier een brede streep in het dan papierblanke land trekt, altijd is het hier goed toeven. De rust van dit 'and is gebleven wat het altijd was. Een reebok snelt over een bosweg en door de oenende roggevelden zig-zagt een haas. Spechten scheuren repen bast van de dode beukenstam; een koppel patrijzen gaat luidruchtig op de wieken; een fazanthaan laat zijn schorre roep horen. Onze twintigste eeuw met haar gejaag, lawaai en atoomgerucht hééft nog oases van rust. Een tochtje naar de bossen van Remmerden kan voor u een belevenis worden. Even groot als de lokkende verten van het hooggebergte, waar u tóch weer weg moet. Wat een geluk dat u dit by Remmerden iedere dag by de hand hebt. Wat een bevoorrechte mensen zyn wU toch! Adriaan P. de Kleuver. REVOLUTIONAIRE ONTWIKKELING IN DE BOUWNIJVERHEID Het bouwen staat, zeker in Nederland, maar ook elders, in het centrum van de belangstelling. Nieuwe arbeidsbesparen de methoden worden ontwikkeld, de in dustriële bouw wint veld, maar de nieuwe technieken maakten tot dusver steeds gebruik van conventionele, reeds lang be kende materialen. Daarin komt nu ook verandering. Van met glasvezel gewapend plastic is reeds op de wereldtentoonstelling in Seattle ge bruik gemaakt voor de constructie van bepaalde tentoonstellingsruimten. De a.s. wereldtentoonstelling in New York zal eveneens van de nog niet te overziene mogelijkheden van dit materiaal voor beelden geven. Het is lichter in gewicht, maar niet minder sterk dan het conven tionele bouwmateriaal en geeft gelegen heid tot constructies die met de thans toegepaste bouwstoffen niet kunnen wor den verwezenlijkt. De foto geeft een beeld van hetgeen de toekomst ongetwijfeld brengen zal: per helicopter worden de zeer lichte bouwele menten naar de bouwplaats gebracht en geplaatst, als waren het blokken uit de blokkendoos waarmede thans uw kinde ren nog hun fantasieën trachten te ver wezenlijken. Het programma dat het Utrechts Stedelijk Orkest het muziekminnend publiek in Veenendaal vorige week aanbood, vermeldde twee werken die reeds eerder in het Verenigings gebouw tot klinken waren gebracht: „Eine kleine Nacht- musik" van Mozart en de vierde symfonie van Tsjaikowski. Waarom, zo zou men zich kunnen afvragen, nu eens niet de vijfde of de zesde, symfonieën die toch niet onder doen voor de vierde. Toch is de keuze zeker te verdedigen wanneer men overweegt, dat een be langrijke functie van de provincie-con certen is het bijbrengen van liefde voor de muziek. Eén van de plezierigste ge waarwordingen bij het luisteren naar muziek is toch wel de herkenning en wie van degenen die de uitvoering ge hoord heeft, zal niet onmiddellijk het trompetsignaal waarmee de vierde be gint herkend hebben? Het concert begon met een uitvoering van Mozart's serenade voor strijkers K.V. 525, beter bekend onder de naam „Eine kleine Nachtmusik". Overbekend, maar altijd weer mooi, vooral als de uitvoering zo verrukkelijk klinkt als woensdagavond. VEENENDAAL Vervolgens werd gespeeld de con certante opus 88 voor twee violen en orkest van Ludwig Spohr, met als so listen Bouw en Jeanne Lemkes. Spohr, tijdens zijn leven een zeer geliefd com ponist, is in het vergeetboek geraakt. Zijn werken worden vrijwel nooit meer gespeeld en na woensdagavond hebben wij eens te meer de indruk dat dit niet ten onrechte is. Niet dat het concert van alle charme ontbloot is. Zo is het begin beslist origineel en men hoort verscheidene mooie thema's. Wanneer er echter iets met deze thema's ge beuren moet, laat Spohr verstek gaan. De doorwerking is zwak, tegen een ernstige, gedragen melodie van de ene solo-viool speelt de andere een wat banaal, mopjesachtig thema. De stijl van het concert heet romantisch, maar we vinden hier al de sporen van een burgelijke stijl, die zich tot op de dag van vandaag, naast de z.g. moderne muziek weet te handhaven en die hier te landen culmineert in b.v. de cantate van Nauta. Zo slecht is echter Spohr's concert ook weer niet. Het bezit wel pit en is briljant voor de violen ge schreven. Het echtpaar Lemkes speel de het werk knap en met overgave. Voor hun prestaties kregen zij zeer terecht een hartelijk applaus waarin zij de dirigent lieten delen. Na de pauze klonk dan Tsjaikowski's vierde symfonie, die een overrompe lend en grandioos concert voor orkest is. Reeds na enige maten weet men dat dit toch wel muziek van klasse is. Het USO gaf onder de directie van Paul Hupperts een zeer goede en boei ende vertolking, die niet nagelaten heeft op de (helaas weinig talrijke) luisteraars een diepe indruk te maken. J. van de Putte. Ds. J. T. Cazander uit Oosterwolde is zondagmorgen door ds. J. van den Heuvel uit Ede bevestigd tot predikant van de hervormde gemeente en heeft in de middagdienst onder grote belangstelling zijn intrede gedaan. Ds. van den Heuvel had als tekst voor de bevestiging gekozen Joh. 1 :23: „Hij zeide: Ik ben de stem van een die roept in de woestijnMaakt recht de weg des Heren, gelijk de profeet Jesaja gesproken heeft." In zijn prediking zei ds. v. d. Heuvel, dat de predikant een heraut is, die de wederkomst van Christus verkondigt, zoals Johannes de Doper de komst van de Christus verkondigde. VREUGDE Ds. Cazander preekte 's middags in aansluiting daarop over Joh. 1 3537, met name over de woorden: „Zie het Lam Gods!". Zoals Johannes de Doper's prediking een zeer exclusief karakter droeg en alles buiten sloot was niet over Vorige week werd op de hoek Groeneveldselaan - Ny verheidslaan de eerste steen gelegd voor het nieuwe bedryfspand van de fa. Van Hunnik, die een groothandel in kaas in de Hoofdstraat exploiteert. Het huidige bedryfspand op Hoofdstraat 68 zal worden verkocht. Er kwamen reeds enkele gegadigden opdagen maar het kwam nog niet tot een transactie. De eerste steenlegging voor het nieu we bedrijfsgebouw van de fa. Van Hun nik werd verricht door de twee jongste spruiten van de firma, de driejarige J. D. en D. J. van Hunnik, zoontjes van de firmanten. De oudste firmant, de heer D. J. van Hunnik Sr. was door ziekte verhinderd de eerste steenleg ging bij te wonen. Na de symbolische handeling van de steenlegging werd de firma gelukge wenst door de architect, de heer E. J. v. d. Hoef en de aannemer, de heer Kelderman Sr. uit Ede. Nadat aan de mensen die de werk zaamheden aan het nieuwe pand zul len verrichten een verfrissing was aan geboden, vertrok het gezelschap naar hotel La Montagne, alwaar de firman ten Van Hunnik werden toegesproken door burgemeester Hazenberg, die zei verheugd te zijn dat het zich steeds uit breidende Veenendaal in de naaste toe komst alweer een mooi bedrijfsgebouw rijker zal zijn en complimenteerde de heren Van Hunnik met deze plannen. Het nieuwe pand heeft een opper vlakte van 10.000 m2. Voor opslag en magazijnruimte is 2000 m2 gepland. In het nieuwe kaaspakhuis is ruimte voor 400.000 kg kaas. Er komt ook een ma gazijn voor levensmiddelen. Verder zul len op de tweede verdieping de kan toren worden ondergebracht. Tenslotte zal een woonhuis aan het bedrijfscom- plex worden gebouwd. In de zaak van de fa. Van Hunnik is ongeveer 40 tot 50 man personeel werk zaam. Men hoopt het nieuwe bedrijfs gebouw tegen het einde van dit jaar in gebruik te kunnen nemen, hoewel enkele magazijnen reeds over een paar maanden zullen worden ingericht. OPLOSSING NR. C2 Hor. 1. krap, 4. legio, 8. Belg, 11. tot, 13. ert, 14. los, 15. on, 17. por, 19. met, 20. ha, 21. Noë, 23. marmiet, 26. dor, 27. genade, 29. entree, 32. kea, 33. mot, 35. een, 37. Og, 39. sta, 41. Ari, 42. Aa, 43. voet, 44. reder, 45. gort, 46. Em, 47. Eem, 49. avé, 51. ge, 52. Ali, 53. are, 55. erf, 57. Kassei, 59. Eersel, 62. Don, 63. Dres den, 65. een, 67. al, 68. heg, 69. kip, 71. ga, 72. pan, 73. alm, 75. som, 77. raar, 78. kloek, 79. paar. Vert. 1. koon, 2. at, 3. pop, 5. Ee, 6. gram, 7. it, 8. bot, 9. es, 10. gaar, 12. tomaat, 14. letter, 16. nog, 18. rad, 19. men, 20. hoe, 22. eek, 24. rem, 25. iets, 26. den, 28. nestels, 30. reigers, 31. lover, 34. order, 36. kater, 38. gom, 40. arm, 41. ara, 42. arg, 48. Eisden, 50. vernis, 52. aan, 53. ale, 54. eed, 56. fee, 57. kol, 58. erg, 60. eek, 61. leg, 62. daar, 64. solo, 66. naar, 70. pop, 72. pa, 73. al, 74. me, 76. ma. De twee jongsten uit de familie Van Hunnik metselen de eerste steen van het nieuwe bedrijfsgebouw aan de Groeneveldselaan. Vader J. C. van Hunnik geeft de nodige aanwijzingen. de komst van de Koning handelde, zo wilde ook ds. Cazander niets anders doen dan heen te wijzen naar Christus, met het thema van Johannes de Doper: Zie het Lam Gods, de werkzame werke lijkheid die ons in het Woord wordt doorgegeven. Hij wilde dit niet tot ver velens toe verkondigen, maar tot aller vreugde en bevrijding. VOORPOST Als consulent van Scherpenzeel en als vertegenwoordiger van de ring heette ds. Bouw ds. en mevr. Cazander hartelijk welkom en sprak zijn blijdschap uit over het feit, dat Scherpenzeel weer een „zaaier" heeft, ook al omdat di verse omliggende gemeenten vakant zijn. De classisvertegenwoordiger noemde Scherpenzeel een voorpost van de classis Arnhem en nodigde ds. Cazander uit tot de classikale vergaderingen. Burgemeester Hoytema van Konijnen burg herinnerde aan de Bron van kracht, waaruit ds. Cazander kon putten en wenste hem steun en bemoediging toe. HERAUT Ook de vertegenwoordiger van de ge reformeerde kerk sprak mede namens de gereformeerde gemeente 'n woord van medeleven en gaf daarbij de verzeke ring, dat de gereformeerde kerk altijd klaar staat om de oecumenische gedach te te verwezenlijken, zonder daarbij ove rigens de verschillen over het hoofd te zien. Ds. Zijlstra vond het een voorrecht dat de vakature in Scherpenzeel zo spoedig weer vervuld is door de beves tiging van ds. Cazander als „herder en leraar". Hij sprak de hoop uit, dat de predikant niet anders dan een heraut wilde zijn en geen naloper van de ge meente, die op haar beurt geen weglo per moest zijn. Met een welkom van broeder H. A. Helms namens de kerkeraad en het zin gen van de zegenbede uit Ps. 134 werd deze indrukwekkende dienst besloten 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 14 12 14 16 17 18 20 21 22 24 26 2/ 28 30 31 32 33 34 35 37 39 40 41 42 44 46 48 50 Hor. 1. sportterm, 4. welgemanierd, 6. eer, 7. wiel, 9. deel van het oor, 11. jongensnaam, 13. gebaar, 15. onderricht, 17. familielid, 19. ontkenning (spreekt) 21. devies, 23. arbeidseenheid, 25. rivier in Frankrijk, 28. familielid, 29. zenuw achtig, 30. bloeiwijze, 31. livreiknecht, 33. Europeaan, 34. oude vr. datief van een 36. ontkenning (spreekt), 38. voorvoegsel, 39. holte in een muur, 40. versterkte stad, 43. groente, 44. teken in de dierenriem, 45. reeks, 47. vermoeid, 49. schuif- bout, 50. buitenhaven. Vert. 1. glijvoertuig, 22. achting, 3. kweeksel, 4. soort café, 5. laagvlakte, 8. turks bevelhebber, 10. telwoord, 11. schedelboor, 12. masker, 14. een bij elkaar behorende hoeveelheid vaatwerk voor eten en drinken, 15. jongensnaam, 16. landschap in Palestina, 18. dwaze gewoonte, 20. stad in Duitsland, 21. pret, 22. tam, 23. grond die bij een hoeve behoort, 24. eerste boek van Mozes (afk.), 26. mens, 27. eer, 32. plaats in de N.O, Polder, 35. gravure, 37. morsdoekje, 38. uit roep, 41. vat met een hengsel, 42.stap,44.vis, 46. muzieknoot, 48. telwoord (Eng.) 9

De Vallei | 1964 | | pagina 3