Vader komt van achter IJzeren-gordijn op bezoek bij dochter in Rhenen de versnapering van de eerste PAK0-RHENEN Poolse grootvader wil Nederlandse kleinkinderen nog eens zien Reisbonnenactie HOOR- TOESTE lEN AMER ONGEN SCHERPENZEEL Jaarverslag 1963 van „Het Groene Kruis" te Veenendaal Amateur-modeshow groot succes EDERVEEN vraagt: DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 24 APRIL 1964 Nr. 33 k Leveringen uitsluitend op medisch advies Volledige garantie op alle toestellen Deskundige en blijvende service A Desgewenst aan huis te ontbieden Leverancier alle zieken fondsen Broer op bezoek Gewerkt voor overkomst Bedrijfsgroepencentrale Hemur Enge nieuws Groot gebrek aan verzorgsters en helpsters Veenendaler Piet Kieviet eerste in clubkampioenschap Wielerclub Prijsuitreiking KLEINE LEDENWINST Wijkkraamverpleging Opbrengst Emmabloem-collecte RAADSVERGADERING 12 mei wordt dag van de verpleging Gezinsverzorging PAKO-RHENEN 11 Over enkele maanden hoopt mevrouw Henzen, wonende Nieuwe Veenendaalseweg 178 te Rhenen haar vader, die zij in acht jaar niet zag, in haar woning te kunnen begroeten. Dan zal naar zij hoopt aan de nodige formaliteiten zijn voldaan om haar vader uit Gdansk-Oliva in Polen naar Nederland te laten overkomen. Voor de vader van mevrouw Henzen zal het dan de eerste maal zijn, dat hij zijn Neder landse kleinkinderen, die hij niet anders dan van foto's kent, ziet. In 1956 was het zo, dat mevrouw Henzen, afkomstig uit Gdansk-Oliva (het voormalige Danzig) in Polen haar ouders en verdere familie in Polen ge durende elf jaar niet had gezien. De kosten van een reis naar Polen waren in die tijd te zwaar voor het gezin Henzen en zo gebeurde het, dat onze correspondent in een blad een reis bonnenactie opzette. In die tijd wer den in diverse winkels reisbonnen uit gegeven en er waren talrijke mensen die er niet zo veel hadden of er toch geen gebruik van maakten. De Poolse grootvader. Het resultaat was verbluffend, in een nog vrij korte tijd waren er zoveel bonnen dat de reis zou kunnen worden gemaakt. Er was echter een bezwaar, daar het een buitenlandse reis was. Doch ook hierin werd mevrouw Hen zen tegemoetgekomen. Want nu de ac tie in zo verre geslaagd was dat er vol doende bonnen waren, moest de reis toch doorgaan. Er waren enkele per sonen gevonden die regelmatig reisden en zo bereidwillig waren de bonnen van haar over te nemen, zodat zij voor het hiervoor ontvangen geld het reis biljet kon kopen. Mevrouw Henzen. Het was een prachtige ervaring voor mevrouw Henzen om na al die jaren PRINS BERNHARDLAAN 4 (ZWAAIPLEIN) VEENENDAAL nog weer eens „thuis" te zijn. Het had haar een heleboel goed gedaan, dat zij haar familie weer eens had ontmoet en enige tijd in Polen had kunnen zijn. Zij was zeer onder de indruk door de vele bonnen die zij van een groot aantal goede geefsters en gevers uit de wijde omtrek had ontvangen en zij is hen nog steeds dankbaar, want als een mooie herinnering aan dit medeleven bewaart zij nog altijd de grote stapel enveloppen waarin de bonnen hadden gezeten die het haar mogelijk maakten een familiebezoek in Polen af te leg gen. In het najaar van 1963 kwam plotse ling een broer van mevrouw Henzen voor een nacht over. Zijn vissersschip - hij maakte deel uit van de beman ning - lag in de haven van IJmuiden en hij kreeg ook toestemming om zijn zuster in Rhenen te gaan bezoeken. Deze onverwachte komst gaf een hele vreugde, maar het samenzijn duurde niet zo lang. Het bleek echter dat een of beide ouders van mevrouw Henzen toch ook nog eens graag een keer naar Nederland zou komen om kennis te maken met de schoonzoon en de klein kinderen en het land waar hun doch ter leeft. Vanuit Polen bleek het echter niet mogelijk deze reis te betalen. Er is toen zowel door mevrouw Henzen als door haar oudqrs aan gewerkt en nu zijn de formaliteiten wat papieren en visum betreft voor een groot deel ver vuld. Dit kon en liep allemaal wat ge makkelijker toen mevrouw Henzen had toegezegd de reis te zullen betalen. Om dit te kunnen realiseren (de reis kost ongeveer f 158,is mevrouw Henzen erbij gaan werken, want naast het reisgeld wil zij haar vader in die zes weken dat hij bij haar hoopt te zijn toch ook goed kunnen onthalen en hem bovendien toch nog wat meer van Ne derland laten zien. Zij hoopt op een reisje naar Scheveningen (de pier) en als het mogelijk is ook nog naar an dere mooie delen van Nederland. Mevrouw Henzen, en met haar, haar man en kinderen wachten nu met span ning op de dag waarop de liefste wens van haar vader, wat toch ook de liefste wens van haarzelf is, in vervulling zal gaan. Wij hopen met haar, dat het in alle opzichten mooie* weken mogen worden SCHIETNIEUWS Bij de onderlinge schietwedstrijden van Willem Teil werden de volgende resultaten bereikt: B. Esveld 98; R. C. Brinkman 96; W. v. Veenendaal 96; G. v. d. Horst 95; H. v. Veenendaal 95; A. de Haas 94; H. den Uyl 91; A. H. En gelaar 91; G. Wijnbergen Jr. 89; H. de Groot 89; J. de Greef 89; F. C. Magen dans 88; J. Pakvis 88; J. de Kroon 87; J. L. Engelaar 87; A. Burgstede 85; W. Berkhof 86; C. C. Schuchardt 84; W. Engelaar 79 punten. VUILNISAUTO IN BRAND Dinsdagmiddag raakte de inhoud van de vuilnisauto in brand. Deze brand ontstond doordat iemand in zijn vuil nisemmer gloeiende as had gedepo neerd. Getracht werd met een snel- blusser het vuurtje uit te krijgen. Dat lukte echter niet. De nevelspuit van de brandweer moest er aan te pas komen. Laat men toch vooral geen brandende voorwerpen of gloeiende as en sintels in de vuilnisemmers doen. In de aan wijzingen van de gemeente bij de uit gifte der emmers is hier uitdrukkelijk op gewezen. Op 19 april j.l. was het voor de Alg. Bedrijfsgroepen Centrale te Ame- rongen een heuglijke dag. vyf en veer tig jaar geleden n.l. werd deze Cen trale opgericht, door o.a. de heer H. Blankestijn te Amerongen. De in die tijd heersende slechte toe standen waaronder de arbeidersbevol king gebukt ging was de directe oor zaak van de oprichting^ van de arbei dersorganisatie. Dat alle moeite die de ze organisatie zich in de loop der tijden heeft getroost om de levensomstandig heden van haar leden te verbeteren, niet vergeefs is geweest, behoeft geen betoog. Tegenwoordig bestaat het bestuur uit de volgende personen: A. van Ingen, voorzitter; W. van der Kolk, secretaris en L. van Mourik, penningmeester. De heer H. Blankestijn heeft vele jaren deel uitgemaakt van het bestuur. Het bestuur had het liefste deze heug lijke dag feestelijk willen vieren, maar door gebrek aan zaalaccomodatie kon hier niets van komen. Door het weg vallen van het Clubhuis is ook deze organisatie in haar mogelijkheden sterk beknot. Een andere mogelijkheid om een 100 tal mensen te ontvangen is er niet. Men heeft daarom van een jubi leumviering moeten afzien. Men hoopt echter stellig bij het 50 jarig jubileum de leden een waardig feestprogramma te kunnen aanbieden. Zaterdagmiddag speelde Hemur En ge tegen Arena 3. Het bleek voor de Amerongers een gemakkelijke wedstrijd want Arena 3 speelde pas voor de eer ste keer in deze competitie. De uitslag was 6-1 voor Hemur Enge. Deze thuis wedstrijd werd dus met mooie cijfers gewonnen. Zaterdagmiddag zullen de Ameron gers echter alle zeilen moeten bijzet ten want dan moet een uitwedstrijd gespeeld worden tegen Arena 2. Deze ploeg is heel wat sterker als Arena 3. Het zal een harde strijd worden en Hemur Enge zal zijn zwaarste geschut in het veld moeten brengen. Over het algemeen gaat het de ver eniging op het ogenblik goed. Het aan tal leden neemt gestaag toe, zodat men hoopt nog dit jaar met een tweede twaalftal te kunnen uitkomen. Ook wil men proberen nog een adspiranten twaalftal bijeen te krijgen. SCHIETUITSLAGEN Door de leden van de schietvereni ging Scherpenzeel werd deze week de onderlinge eind wedstrijd geschoten op de binnenbaan. De uitslag was als volgt: M. Berendse 92; G. van Eist, H. Be- rendse en A. Wittenberg 88; C. Valken burg en A. van Eist 86; J. ten Broek en J. van Eist 85; N. Klumpenaar, R. v. d. Burgt en P. van Engelenburg 84; H. Pater 81; J. Koudijs 80; A. van Dus- schoten en E. v. d. Werk 79; H. Met horst 78; E. van Setten en A. Valken burg 73 en A. Blanken 31 punten. Tij dens de jaarvergadering, die op dinsdag 5 mei in hotel Boszicht zal worden ge houden zullen de prijzen worden uitge reikt. Het jaarverslag van de Vereniging „Het Groene Kruis" te Veenendaal over 1963 is praktisch geiyk aan dat van een jaar daarvoor. Vorig jaar werd al in het jaar verslag opgemerkt dat de uit te brengen verslagen ieder jaar vry regelmatig zyn. De grootste zorg van het bestuur is opnieuw het tekort op de begroting. Over 1963 is dat weer vrg groot, om niet te spreken van het op de begroting van 1964 staande begrote tekort. In een overvol Eltheto hield de Fa. Diepeveen haar jaarlijkse modeshow. Deze onverwachte grote opkomst was misschien te wijten aan het feit dat alle dames rustig van huis weg konden gaan, hun echtgenoten waren woensdagavond toch aan huis en TV gekluisterd voor de voetbalwedstrijd F.Z. Zurich Real Madrid. Hoe het zij, de Fa. Diepeveen mag terugzien op een uitermate geslaagde avond. De geshowde modellen waren praktisch allen staaltjes van knappe naaïkunst. Ook deze keer waren de japonnen met jasje of korte cape en de twee- of drie delige pakjes weer in de meerderheid. Een enkele chemisier of echt zomer japonnetje werd nog wel geshowd, maar toch misten wij de cocktailja ponnetjes en de sport- en vrijetijds- kleding. Het is zeker dat de jury geen gemakkelijke taak had, wat overigens wel bleek uit de puntenwaardering, die steeds maar met één of twee pun ten omhoog ging. Van de 60 geshowde modellen wil len wij noemen een prachtig grijs tre- vira mantelkostuum, dat gemaakt werd door mevr. Willemsen, die vorig jaar een tweede prijs won en een japon met jasje, waarop geappliceerde bloemtak ken waren bevestigd van mevr. Baars. De teenager afdeling, die niet zoals vorig jaar apart beoordeeld werd, ge tuigde van originaliteit. Mej. Albrecht showde een geel met oranje jurkje en daarover een zwarte bolero; haar zusje een effen groen jurkje met onderaan een smalle strook. Marijke van Wijk showde een geruit jurkje, dat een diep rugdecolleté had, wat opgevuld werd met 2 smalle bandjes. Het was alleen jammer dat verschil lende dames hetzelfde patroon hadden gebruikt, er was 4 x dezelfde korte cape en 2 x dezelfde jurk met een handgeborduurde rand. Misschien kun nen de organisatoren daar het volgend jaar rekening mee houden. Het moet voor de mannequins in spé toch ook De bekende Veenendaalse schaatsen. ryder Piet Kieviet heeft zich in deze len temaanden, op de wielersport geworpen, Hy deed al enkele malen mee met de wie lerwedstrijden, georganiseerd door de VV.V. „De Meteoor" te Andelst. Zaterdagmiddag werd de tweede rit in deze kampioenschappen verreden. Het was een speciale klassementsrit waarbij aan de renners resp. 5, 3, 2 of 1 punt werd toegekend. Er waren 15 ronden van 2 km te rijden die in een zeer hoog tempo wer den afgewerkt ondanks de handicap van een zware regenbui. De renners gingen niettemin door en verzamelden met ijver hun punten. Al spoedig vormde zich een kopgroepje van 4 man waarvan tegen het einde de Rhenenaar Ab van Manen en v. d. Pol moesten lossen. Tenslotte bleven Kieviet en Kroon over die samen een spannende strijd leverden welke tenslotte door de Veenendaler werd gewonnen. De uitslag was: 1. Piet Kieviet, Vee nendaal 58 pt. 30 km in 46 min.; 2. Roel Kroon, Renkum 47 pt.; 3. Ab van Manen, Rhenen 30 pt.; 4. Kees v. d. Pol, Puiflijk 17 pt.; 5. Wim v. Lent, Wageningen 7 pt.; 6. Daan Tap, Andelst 4 pt.; 7. Wim Bitter, Dodewaard 2 pt.; 8. George Veltman, Druten 0 pt. De laatste rit wordt zaterdag a.s. in Ochten verreden, een 30 km lange tijdrit. De start is om 5 uur. niet leuk zijn iemand anders hun mo del te zien showen. Nadat alle modellen waren getoond, trok de jury zich terug om zich over de prijsverdeling te beraden. In de pauze die nu ontstond, showde een tweetal beroepsmannequins kleding die was gemaakt van de nieuwe syntheti sche vezel: dioleen. De collectie bestond uit jumpers, deux-pièces en jurkjes met als sluitstuk 2 prachtige avond japonnen waarvoor deze vezel zich ook bijzonder goed leent. De jury o.l.v. mevr. Ida de Leeuw van Rees, die o.m. assistentie kreeg van 4 deskundigen op het gebied van stoffen en mode, besliste als volgt: le p.rys: Necki naaimachine, mej. W. de Bruin voor een lichtblauwe japon met daarby een geruit jasje en een hoedje in dezelfde ruit. 2e prijs: droogkap, mevr. Oosterbeek voor een groen-blauw deux pièce; 3e prijs: duster, mej. Meijer voor een schattig blauw met zwart gemêleerde mantel en het zelfde hoedje. De 4e t.e.m. 12e prijs bestond uit een reeks prachtige cadeaus, w.o. een elektr.. koffiemolen, AaBe plaid, reiswekker enz. De drie winnaressen van deze show zullen op 2 mei meedoen aan de natio nale finale in Amsterdam en mochten zij daar ook zo goed voor de dag ko men, dan gaan zij tenslotte naar de internationale finale in Frankfurt. Ledenvergadering Groene Kruis De afd. Ederveen van het Groene Kruis houdt op woensdag 29 april a.s. haar algemene ledenvergadering in de zaal van café „Marktzicht". De agenda vermeldt behalve de gebruikelijke jaar verslagen van secretaris en penning meester ook bestuursverkiezing. Aftre dend en herkiesbaar zijn mevr. G. Koudijs-Stunnenberg en de heer J. Schuurman. In verband met de grote bouwactivi teiten en de vermoedelijke gereedko ming van het nieuwe Groene Kruisge- bouw eind van dit jaar, verzoekt het bestuur de leden hun belangstelling voor het Groene Kruiswerk te tonen door de vergadering te bezoeken. Tot grote spijt van het gehele be stuur bedankte wegens vertrek naar el ders per 1 oktober 1963 de heer J. J. Welle, in welk bestuurslid een zeer bekwaam lid verloren is gegaan. Het bestuur zal zijn waardevolle adviezen en voorstellen missen. Het ledenaantal bedroeg per 31 de cember 1963 totaal 5480 leden, hetgeen voor 1963 wederom - zij het een kleine - stijging geeft van 17 personen. Het bestuur vergaderde in 1963 zes maal evenals vorig jaar. Tot 15 december 1963 bedroeg het aantal wijkverpleeg sters 4 -, als in 1962 - helaas vertrok op 15 december zuster De Jong we gens huwelijk. De verrichte werkzaamheden laten zich als volgt specificeren: De wijk verpleegsters brachten voor de wijk verpleging in 1963 in totaal 7328 be zoeken aan 216 patiënten. Voorts wer den 169 bezoeken gebracht aan 62 be jaarde patiënten, 46 bezoeken voor de geestelijke volksgezondheid, terwijl voor de rheuma bestrijding 40 patiën ten werden bezocht, waarvoor 161 be zoeken nodig waren. De laatste hulp na overlijden werd 56 maal ingeroe pen. Voor behandeling met de hoogtezon werd slechts 3Vz uur uitgetrokken doch voor diverse hulp gedurende spreek uren werden door 4 wijkverpleegsters 311 handelingen verricht. Ook waren zij nog 48 uur bezet voor de Emma- bloemcollecte, voor de administratie 457 uur en voor besprekingen en ver gaderingen 90 uur. Terwijl zuster An- beek nog 104 uur bezet was met werk zaamheden als gevolg van leiding ge ven, woonde zuster De Jong een kleu tercursus bij. Bovendien namen zuster Hubée en zuster De Jong gedurende 25 weekeinden waar voor de leidster van het Kraamcentrum. Ook bracht zuster Hubée nog enige bezoeken in verband met inenten in de gemeente Ede gedurende 8*/t uur, terwijl zuster De Jong 38 bezoeken af legde voor de moedercursus. Uit het verplegingsartikelenmagazijn werd 3150 maal een artikel uitgeleend in 27 soor ten. lingen van dr. Frylink werd 206 maal assistentie verleend, terwijl de 4 wijk verpleegsters voor dit bureau 642 zui gelingen bezochten, waarvoor 1985 be zoeken nodig waren. Op het consulta tiebureau voor kleuters van dr. Plomp werd 103 maal assistentie verleend, terwijl hiervoor 873 kleuters werden bezocht waarvoor 1005 bezoeken wer den genoteerd. Ook werd gedurende 27 uur geassisteerd voor polio-inen tingen. De drie wijkkraamverzorgsters, mej. Verwey, mej. Van de Haar en mej. Vermeulen verleenden hulp bij 246 kraamvrouwen, waarbij 3824 werkbe zoeken alsmede 612 prenatale bezoeken, terwijl gedurende 532 nachturen werd gewerkt. Zij waren aanwezig bij 235 bevallingen. Bovendien werd assistentie verleend aan de Stichting Kraamcentrum voor de Z.O.-hoek Utrecht en wel bij 27 be vallingen met 9 werkbezoeken, terwijl 48'/s nachturen werden opgeofferd. Bij de Stichting Kraamcentrum Z.O.- hcek Utrecht, nauw verbonden aan het Groene Kruis, werkte op 31 december 1963 onder zr. Mulder als leidster/do cente 12 kraamverzorgsters, alsmede 3 leerlingen. Drie verzorgsters verlieten het Centrum in de loop van het jaar wegens huwelijk, terwijl er twee in 1963 het diploma verwierven. In totaal werden 265 kraamvrouwen verzorgd, waarvoor 2537 verzorgings- dagen nodig waren; 201 kraamvrouwen werden geholpen door gediplomeerde kraamverzorgsters met 1899 verzor- gingsdagen en 56 kraamvrouwen wer den geholpen door de leerlingen, waar voor 551 verzorgingsdagen nodig wa ren. Uiteraard werkten deze leerlingen onder controle van de leidster, zuster Mulder. Bovendien werd 11 maal een kraam verzorgster van een ander Centrum geleend met 87 verzorgingsdagen. Zoals bij de wij kkraam verzorgsters gemeld werden door deze 23 bevallingen voor het Centrum verricht, alsmede twee werkdagen. De kraambedden resp. ver zorgingsdagen laten zich als volgt per gemeente specificeren: Veenendaal 141 kraambedden met 1344 verzorgingsdagen Amerongen 27 Ede 3 Leersum 30 Renswoude 3 Rhenen 55 Diverse Gemeenten 4 252 30 290 50 530 41 Voor het consultatiebureau der Prov. Utrechtse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose werden 73 patiënten bezocht, waarvoor 323 bezoeken werden afgelegd. Uitgezonden werden 5 patiënten en wel: vier naar S.A.Z.U. te Utrecht en één naar de Werthweyn Stichting te Zeist, terwijl de verpleging van 5 pa tiënten werd voortgezet en wel: één in „Zonnegloren" te Soest, één in S.A.Z.U. te Utrecht, één in „Zon en Schild" te Amersfoort, één in „Oranje-Nassau" te Renkum en één in het Militair Sana torium te Amersfoort. De Emmabloem collecte bracht in 1963 f 2.804,37 op, zijnde ongeveer f 100,— meer dan in 1962. Laten we hopen dat ook vorige week minstens een zelfde bedrag gecollecteerd is, voor deze toch zo verraderlijke ziekte. Op het consultatiebureau voor zuige- Mej. Achterberg, die de 7e prqs kreeg, showt hier een lichtblauwe Shetland japon met büpassend jasje. Dinsdagavond 28 april a.s. komt de raad van Amerongen weer byeen. Er staan een twaalftal punten op de agen da. By de ingekomen stukken is een verzoek van de Stichting Hazenberg om een subsidie; voorts: afsluiting Gasthuisstraat in één .richting, dit in verband met de aanwezigheid van de school aldaar en het feit dat de straat slechts zeer smal is. B. en w. stellen voor een inrüverbod in westeiyke rich ting. Er zal in de raad weer een voorstel worden gedaan tot aankoop van grond. Ditmaal een perceel grond gelegen na bij de Bergjessteeg, toebehorende aan mevr. G. W. Jansen-Schoonbeek te Amerongen, benevens een terrein bouwgrond aan de Koenestraat van de heer W. Meerwijk. In totaal is met deze aankopen een bedrag gemoeid van rond f 15.000,—. Voorts wordt voorgesteld de benoe ming van een wegwerker. Op de aan beveling komen voor de heren W. J. Gregoor, D. Meerssman en G. Blan kestijn. Een belangrijk punt is de vaststel ling van de prijs van een aantal bouw terreinen. Zo wordt voorgesteld het terrein tussen Koenestraat en Marine- wijk vast te stellen op f 28,per m2. Dit terrein is bestemd voor woningwet woningen. De grond aan de Bergjes- weg is thans verkaveld. De prijs van de kleine percelen komt nu op f 38.000,en die van de grote op f 49.300,De prijs van de grond in O verberg moet ook omhoog. Voorge steld wordt deze op f 24,80 te bepalen. De raadscommissie voor de straat namen stelt voor de Haarweg tussen Heuvelsteeg en grens Leersum „Zand- schulperweg" te noemen. Een groot boekwerk wordt de raadsleden aange boden, n.l. een ontwerp recreatiever ordening, deze houdt bepalingen in omtrent kampeerplaatsen, kamphuis jes, kamperen, zomerhuizen, kampeer boerderijen etc. Voorgesteld wordt de woning Elsterstraatweg 81 onbewoon baar te verklaren. In navolging van ta! van andere landen zal de 12e mei, de geboortedag van Flo rence Nightingale, voortaan als Dag van de Verpleging worden gevierd. Het initiatief daartoe is genomen door de Publiciteitscommissie, uitgaande van de Federatie van Nederlandse Verenigin gen, die de belangen van de Verpleging en de Verplegenden behartigen. De bedoeling is: de verplegenden zich op die dag te doen bezinnen op hun per soonlijke relatie tot hun werk; degenen die pas in de verpleging zijn de idealen voor ogen te stellen die velen van hen be zielden bij de keuze van dit beroep; jonge mensen die nog geen keuze deden attent te maken op de waarden die het beroep van verplegende vertegenwoor digt, zowel in geesteiyke als in materiële zin. Het is dus geenszins de opzet hiervan een dag te maken, waarop de verplegen den met een bloemetje of andere vrien- delgke attenties moeten worden verrast. Allerwege heeft dit voornemen reeds een waarderend onthaal gevonden en het zal daardoor mogeiyk zijn op de 12e mei in brede kring de aandacht op de ver pleging en de verplegenden te vestigen. De Directeur-Generaal van de Volks gezondheid, prof. dr. P. Muntendam be hoorde tot de eersten die instemming be tuigden met het plan van de Federatie. Zoals in het begin al vermeld, is dit verslag praktisch gelijk aan vorig jaar. Ook voor de gezinsverzorging geldt dit, n.l. gebrek aan verzorgsters resp. help sters en steeds meer aanvragen dan waaraan kon worden voldaan. In 1963 werkten bij de gezinsverzorging drie gediplomeerde verzorgsters, waarvan er één per 1 december wegens huwelijk is vertrokken. Voorts waren per 31 de cember zes gezinshelpsters in dienst, terwijl er vier in de loop van het jaar vertrokken. In los dienstverband waren per 31 december nog vier helpsters en kele dagen ter beschikking. Gedurende 1963 werden 60 gezinnen geholpen met 5050 halve dagen hulp en verzorging, waarvan in 21 gezinnen met 1743 halve dagen verzorging voor chronische zieken of bejaarden. MARKTBERICHTEN VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 114.000 stuks. Prij zen van 9,50 tot 10,75 voor de grote eieren en van 7,tot 9,voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt: aanvoer 30 stuks. Prij zen van 60,tot 80,per stuk. Han del traag. VOOR DE AFD. KUNSTNIJVERHEID MEISJES me» ARTISTIEKE AANLEG voor de aid SCHILDEREMAILLE HANDIGE JONGENS v/d INSIGNE AFD. BESTEKAFDELING PERSONEEL v/d AFD. TAFELGEREI FABRIEK PERSONEEL voor ALLE AFDELINGEN PERSONEEL v/d GALVANISCHE AFD. GRAVEERAFDELING LEERLING GRAVEUR volledige opleiding, zowel hand- als ma chine graveren KANTOOR PERSONEEL MNL. EN VRL. GEBODEN WORDT UITSTEKEND LOON, OPNAME IN PENSIOENFONDS, VERGOEDING REISKOSTEN EN AANDEEL IN DE WINST. VOORAL VOOR JONGEREN DIRECT EEN ZEER HOOG LOON EN GOEDE VOORUITZICHTEN. KOMT U EENS PRATEN OOK VOOR U HEEFT EEN PASSENDE EN GOEDBETAALDE WERKKRING I TELEFOON 08376-224

De Vallei | 1964 | | pagina 5