VALLEI-RAYONVOETBAL WEDSTRIJD IN BELANGSTELLING Streefdatum opening Be j aarden tehuis 1 juni a.s. OVERBERG Ds. Langbroek sprak voor Ned. Cl Vrouwenbond Genot Lijst van deelnemende winkeliers NATIONALE HERDENKINGSAVOND op 4 mei 1964 te Amerongen Jazzmusici in Instuif brachten modernste jazz ten gehore Nieu J wegen AMERONGEN ELST BURGEMEESTER HAZENBERG DOET AFTRAP E.H.B.O. RAYON WEDSTRIJD DIEVEN WAREN OP PAD Actueel onderwerp Zon. Een mo dern kostuum en 't zit MODE-goéd! Taak Criticus Michiel A. de Ruyter introduceerde kwartet Succes UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S Voor de kantonrechter Gecostumeerde optocht Koninginnedag Eist POLITIERAPPORT ELST EHBO-Maarn verwierf in Eist het recht tot deelname aan de districtswedstrijden m -w - Het blijkt dat er reeds grote belangstelling bestaat voor de rayon voetbalwedstrijd op Koninginnedag, die door „De Vallei" in samen werking met alle voetbalclubs is georganiseerd. Vooral in de omgeving is men benieuwd of het streekelftal de Veenendaalse voetballers kan verslaan. Wij maken het publiek er op attent dat de entreeprijzen 0,60 voor volwassenen bedragen en 0,40 voor jeugdigen. Zit plaatsen zullen 1,— kosten. Bejaarden boven 65 jaar hebben voor deze wedstrijd vrij toegang. De spelers worden verzocht om 6 uur aanwezig te willen zijn. Er is besloten niet alleen het winnende team, maar ook de verliezers een blijvende herinnering aan te bieden. Aan de kassa zal een gratis programma worden aangeboden. De Harmonie „Cae- cilia" zal met enkele pittige marsen de wedstrijd opluisteren. Bij de aanvang van de wedstrijd speelt het corps het „Wilhel- Het belooft een spannende voetbalont moeting te worden omdat er eerstens knappe voetballers in de beide elftallen Men streeft er naar het nieuwe hervormde rusthuis „De Engelen burg" aan de Kerkewijk op 1 juni te kunnen openen. Dan zullen de eerste bejaarden hun intrek nemen in dit prachtige, moderne rusthuis. Een eventuele feestelijke ope ning zal op die datum niet ge beuren omdat men het aardiger vindt zulks te doen wanneer de bejaarden reeds geïnstalleerd zijn. In de maand mei zal hard gewerkt worden aan de inrichting van de vertrekken. OP GEPARKEERDE AUTO INGEREDEN Vrijdagmiddag had de heer K. uit Wou denberg zijn personenauto op de Kerke wijk geparkeerd. De uit zuidelijke rich ting naderende automobilist van E. uit Veenendaal botste tegen eerstgenoemde wagen. Er ontstond schade aan beide auto's. MOEILIJKHEDEN Zondagavond bleek de heer H. uit Ren- kum eenzaam en verdrietig in een stil staande auto op de Paralelweg te zitten. Na onderzoek kwam vast te staan dat H. onder invloed verkeerde. Hij had moei lijkheden met zijn verloofde gekregen en had toen zijn troost in de drank gezocht. Hij gaf vrijwillig zijn papieren af en werd naar het politiebureau gebracht. DAME REMDE PLOTSELING AF Zondag reed de automobiliste mej. O. uit Wassenaar op de Rijksweg 12 in de richting Utrecht. Plotseling remde zij af, waardoor een achteropkomende personen auto, bestuurd door H., tegen de achter kant aanreed. Er was behoorlijke schade. KIND BIJNA VERDRONKEN Maandagochtend is het zevenjarige kind van de fam. Geurtsen van de Prins Bern- hardlaan nabij de Rehobothschool bijna verdronken in een diep gat, dat vol met water stond. De firma Bruil is daar met graafwerkzaamheden bezig. Nog juist op tijd werd de kleine uit het water gehaald door de heer P. van Ginkel, die het kind van een wisse verdrinkingsdood wist te redden. VEENENDALER JURYLID IN KAPPERSCONCOURS De heer G. D. v. d. Kraats is zaterdag jurylid geweest in het landelijke dames- en herenkappersconcours dat vorige week te Leeuwarden werd gehouden. Het con cours was georganiseerd door de techn, club van de C.T.B.C.K. zijn opgesteld en voorts een zekere riva liteit en wil om te winnen zeker aanwezig is. Nogmaals zouden wij er op aan willen dringen de sportiviteit in het oog te hou den en de wedstrijd geheel in de sfeer te houden van de feestelijke viering van Koninginnedag. De Burgemeester van Veenendaal, Mr. Dr. J. Hazenberg heeft thans toe gezegd de aftrap te willen verrichten. De wedstrjjd begint om half zeven op het terrein van de v.v. „Veenendaal". Op zaterdag 25 april j.l. vond te Eist (U.) in het buurtlokaal achter de Rijn- school de Rayonwedstrijd plaats waar het hierbij om ging welke afdeling op 2 mei a.s. naar de districtswed strijd te Utrecht afgevaardigd zal worden. De opgave van deze wedstrijd was een simpel ongeval, zoals zij zich dagelijks kunnen voordoen, doch meer inzicht eist van een E.H.B.O.-er die zich juist prepa reert op een ernstig ongeval. De opgave luidde: Een E.H.B.O.-er was met twee collega's aan het wandelen en kreeg dorst. Bij een boerderij aangekomen besloot hij even wat drinken te vragen. Hij gaat achterom naar de keuken, doet de deur open en ziet midden in de keuken de boerin staan met een hevig bloedende linkerhand. Een flinke snede dwars in de handpalm. Haar echtgenoot ligt bleek languit op de keukenvloer. Met enkele verbandmid delen die hij altijd bij zich heeft moet hij en zijn collega's hier hulp verlenen. Door enige ploegen werd de opgave dan ook ernstiger opgenomen dan hij in wer kelijkheid was. Na de wedstrijd werd nog een uiteenzetting gegeven van de werk zaamheden en de hulpverlening waarna de uitslag volgde: Afdeling Maarn, le prijs met 163 pnt., leider 31 pnt.; Afd. Veenendaal 2e prijs met 161 pnt., leider 44 pnt. le prijs; Afd. Amerongen 3e prijs met 140 pnt., leider 33 pnt. 2e prijs; Afd. Eist 4e prijs met 128 pnt., leider Z5 pnt.; Afd. Langbroek 5e prijs met 125 pnt., leider 33 pnt. 3e prijs. De leidersprijzen vielen ten deel aan de Afd. Veenendaal le prijs, terwijl de Af delingen Amerongen en Langbroek moes ten loten om de 2e prijs daar zij het zelfde puntenaantal behaalden. De afdeling Maarn zal dus naar Utrecht in de districtswedstrijd uitkomen. SLUITINGSUREN HORECABEDRIJVEN De Burgemeester der gemeente Vee nendaal maakte bekend dat het slui tingsuur van de vergunnings en ver lofslokaliteiten ingevolgde de Drank wet in de gemeente Veenendaal op 30 april (Koninginnedag) is vastgesteld op des nachts één uur. Het maken van muziek en het gelegenheid geven tot dansen in eerder genoemde gelegen heden is toegestaan tot uiterlijk 0.30 uur. De burgemeester voornoemd, Mr. Dr. J. Hazenberg 100,— BELONING VOOR GOED IDEE De twee gemeentearbeiders C. Beyer en H. J. van Eden hebben van het college van B. en W. een beloning van f 100,ontvangen. Zij hadden het idee geopperd een filter aan te brengen in de kolkenzuiger, die door gemeente werken wordt gebruikt. Deze maatre gel zou dan zeer besparend werken voor de gemeente. broek nog tal vragen o.a. over t.v., kaar ten enz. En het antwoord luidt: „Het kwaad zit niet in het gebruik, maar in het misbruik." Ook hier weer veel voor zichzelf sprekende voorbeelden. Als het gaat over „het antwoord" op ons gebed, dan is ds Langhorst zeer beslist: „Als uw gebed werkelijk ernst is, krijgt u altijd antwoord!" „Merk op mijn ziel, wat ar\twoord God u geeft Hij spreekt gewis tot elk, die voor Hem leeft! VOLKSWAGEN, BROMMER EN FIETS GESTOLEN In het afgelopen weekend waren de dieven behoorlijk actief. Eerst werd vrijdagnacht een in de Fluiterstraat geparkeerde en afgesloten volkswagen van de heer L. ontvreemd. De politie v ond de auto zaterdag middag terug in een bos nabij Arn hem. De bleek voor een deel gesloopt te zijn. De politie vermoedt dat enke le Duitsers de wagen hebben gesto len, omdat enkele aanwijzingen in die richting gaan. Eveneens vrijdagavond werd een bromfiets gesolen. Deze brommer, ei gendom van de heer H. uit Veenen daal werd achter café Vonk wegge haald. Zaterdagmiddag werd een damesrij wiel ontvreemd, eigendom van Mevr. H., die zij bij een garage had neer gezet. TWEETAL PERSONEELSVERANDERINGEN KAMP OVERBERG Op 1 mei a.s. zal de heer H. Boer, werk meester montage in kamp Overberg in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de dienst ver laten. Tevens zal op deze datum de heer C. Kramer, hoofd van de administratie overgaan in gemeentedienst. Vanwege de prettige contacten die zul len worden verbroken zal er op woensdag 29 april a.s. 's middags tussen 5 en 7 uur gelegenheid zijn in de bezoekzaal persoon lijk afscheid te komen nemen. Foto: De hoogspanningsmasten van de P.U.E.M. die in oost-westrichting het dorpsbeeld markeren, zullen in de nabye toekomst worden verzwaard. N „Genot en gebod, wet en gebed" was de titel van de lezing, die ds. Langbroek dinsdagavond hield voor de leden van de Ned. Chr. Vrouwen Bond, afd. Veenen daal. Dat dit onderwerp actueel is, bleek wel uit de goede opkomst. De spreker had dan ook een aandachtig gehoor voor zijn boeiend en leerzaam betoog. Ds. Langbroek sprak er zijn blijdschap over uit, dat hij dit onderwerp mocht be handelen voor de dames van de NCVB. „Iedere christenvrouw, getrouwd of on getrouwd, of je moeder bent of grootmoederheeft iets door te geven aan de jongeren, iets wat eeuwigheidswaarde heeft. We moeten oppassen, dat we niet vervallen in de „mag-ie-theorie"mag-ie naar de bios, mag-ie dansen, mag-ie naar enz. De Bijbel is geen handboek, dat je maar hebt op te slaan om te zien of het nee is of ja." Een christen mag niet alleen genieten, hij moét genieten! Dat wil God zelf! God genoot ook, want na d,e zes scheppings Win vwn, want nu dagen zag God, dat zjjn werk zeer goed was. De vrucht van Gods genieten is voor ons de zondag. Maar geen genót zonder gebod! De mens, met zijn rijk-geschakeerd gevoels leven is, i.t.m. h/t dier, geschapen met een vrije wil; de mens mag en moet in zijn leven telkens zelf kiezen en beslissen. Dat is zijn adeldom, maar die adeldom ver plicht! De mens is verantwoording ver schuldigd aan zijn Schepper! Op onze zeer uitgebreide kostuum-kollektie, hele maal afgestemd op zon en zomer, zult U ook „zon nig" reageren. De nieuwe kleuren zijn warm, de nieuwe dessins vol van aparte effecten. Wie U daarin ziet, ziet „a la mi nute" Uw kijk op man nenmode. De prijs begint al bij f 130,—. Als voorbeeld van belangrijke beslis singen noemde spreker de artsenstaking in België. De besluiten genomen door H.K.H. prinses Irene en legde de vraag in 't midden, of deze besluiten op de knieën genomen zjjn. '•De moreel van vandaag is: „Wel ge not, maar geen gebod." Als legerpredi- karit komt ds Langbroek dagelijks in aan raking met deze moraal en haar gevolgen. „Zal Ik toch zeker zelf weten; daar heeft een an,der toch niks mee te maken...I" Gezegdfes die je dagelijks kunt horen. Maar men bedoelt, misschien onbewust, dar heeft DE ANDER toch niets mee te maken! Wat God zegt interesseert de mens van vandaag niet meer, wel wat „men" zegt, of doet. Genot zonder gebod is geen genot, maar het verderf, dfe ondergang; je houdt er niets bij over. Christenvrouwen en -moeders hebben hier zo'n grote taak: U moet niet alleen zelf een biddend leven kennen, de om gang met God, maar leert het uw kin deren ook. Natuurlijk, als ze klein zijn leert u hen bidden, maar als ze groot zijn? Praat u wel eens roet uw groteren over het gebed, het bijbellezen? Recht op de man af komen dergelijke vragen telkens in dit betoog terug. En er zijn voorbeelden te over om te laten zien, wat er vaak van jongeren terecht komt, die niets bezitten. Spreker geeft toe, dat opvoeden van daag niet gemakkelijk is. Vroeger kon je zeggen: „Dat doen wij niet" of „In ons milieu kan dat niet". Maar vandaag aan de dag ben je daarmee niet klaar. Het is moeilijk! We weten het soms niet meer; we zijn er verlegen mee, maar het is een gezegende verlegenheid. Er staat immeVs geschreven: „Indien iemand wijsheid ont breekt, dat hij ze van God begere." Het enige antwoord op de vraag: „Hoe herkennen we Gods wil?" is: Gevouwen handen bij een open bij bel. Na de pauze beantwoordde ds Lang- welke abusievelijk niet werden vermeld in het vorige week uitgegeven nummer van de Veense Toonbank Fa. L. T. van Beek, Achterkerkstraat 14 Fa. A. Beekhof, Klaas Katerstraat 5 Fa. W. Bouwens, Kerkewijk 21 Fa. J. R. Dijkstra, Hoofdstraat 21 Fa. J. van Ginkel, Patrimoniumlaan 39 Fa. E. A. Hannisse, Kuiperstraat 1 Fa. Wed. Hannisse en Zoon, Achterkerkstraat 24 Fa. Jan van Hardeveld, Zandstraat 5 Fa. B. van Hees, Markt 3 Fa. G. J. Hiensch, Zandstraat 109 Fa. H. Hiensch, Zandstraat 64 Fa. R. Kelderman Zoon, Valleistraat 105 Fa. Kelderman-Koning, Verlaat 2 Fa. W. de Kleuver, Patrimoniumlaan 9 Fa. B. van Kooten, Hoofdstraat 88 Bloemisterij van Looijn, Frans Halslaan 22 Fa. W. A. Meijer, Patrimoniumlaan 20 Fa. J. v. d. Pol Zoon, Hoofdstraat 98 Fa. H. Vroon, Hoofdstraat 105 Fa. Th. Zents, Hoofdstraat 113 Evenals vorige jaren, zullen op de Nationale Herdenkingsavond worden herdacht allen - burger zcwel als militair - die sinds 10 mei 1940 waar of wanneer ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn ge vallen. Men wordt verzocht met de volgende regeling rekening te hou den en hieraan mede te werken: 1. van des avonds 18 uur af tot zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaartuigen de vlaggen halfstok worden gehangen. 2. te 19.40 uur zal een ieder kunnen deelnemen aan de „stille tocht". Deze vangt aan op De Hof voor het gemeentehuis en voert naar de graven der gevallenen op de Nieuwe Algemene Begraafplaats. 3. van 19.45 af tot een minuut voor 20.00 uur zullen de kerkklokken luiden. 4. te 20 uur precies zal, nadat 30 seconden tevoren door middel van de brandweersirene dit tijdstip is aangekondigd, op de. plaatsen der her denking, twee minuten van volkomen stilte in acht worden genomen. Men wordt verzocht deze stilte op alle plaatsen in achte te nemen. Het einde dezer twee minuten wordt aangegeven door een korte sirenestoot. 5. tijdens de stille tocht worden geen toespraken gehouden. De weg naar de graven wordt te voet in stilzwijgen zonder vlag of vaandel afgelegd. 6. op de begraafplaats bestaat voor elk der deelnemers gelegenheid tot het strooien van bloemen. 7. deze „stille tocht" kenne rang noch stand, alleen de rechtstreekse na bestaanden der gevallenen kunnen een bijzondere plaats aan het hoofd der stoet innemen. De Jazzclub „Euterpe" is er kennelijk op vooruitgegaan sinds haar associatie met De Instuif. Was er in maart een aardige avond met een Dixieland-orkest en een kwartet zeer jeugdige musici in de moderne stijl te beluisteren - zater- dag j.l. zette het bestuur de aanwezigen iets zeer bijzonders voor. Onder meer J bekend uit de programma's jazz in Aanbouw" van de televisie, traden voor de vereniging op Theo Loevendie, Nedley Elstack, Maarten van Rechteren Altena en Leo de Ruiter, tesamen vormend het Workshop Quartet. Door bemiddeling van de spil waar het Nederlandse jazHjeven om draait - jazzcommentator Michiel A. de Ruyter, die persoonlijk op deze\vond aanwezig was - had het bestuur deze vermaar dé musici voor hun Veenendaalse optreden kunnen uitnodigen. Zoals de naam Workshop (werkplaats) al zegt, zoeken deze musici naar nieuwe wegen en mogelijkheden in de jazz. De meeste gespeelde stukken waren dan ook composities van Theo Loevendie en Nedley Elstack. Het spelen in een kwartet stelt an dere eisen dan aan musici en arran geurs van een groot orkest. Er bestaat veel meer mogelijkheid zich in de solo's uit te leven en tot „compositie te plaat se" te komen. f De geweldige beat van drummer Leo de Ruiter en het inventieve basspel van Maarten van Rechteren Altena maakten het de blazers in dit opzicht gemakke lijk. Beide blazers begeleidden elkaar bij hun solo's afwisselend aan de piano, welk instrument zij beiden eveneens beheersen. Ondanks de hinder voor goede con centratie van de solisten door een er gerlijk rumoer dat een klein deel van het publiek maakte, mag worden vast gesteld dat het overgrote deel van de aanwezigen genoten heeft van deze zeer moderne jazz. Deze geanimeerde avond was een groot succes en de jazzlief- NIEUWS VOOR DE BEJAARDEN Door het Comité „Autotocht Bejaarden Amerongen" wordt aan de Bejaarden me degedeeld dat alle' Bejaarden van 65 jaar en ouder zich op kunnen geven voor deel name aan de tocht van 1964. Het Comité houdt hiervoor zitting op zaterdag 2 mei 1964 in het zaaltje van Lievendaal van half drie tot half vier. Men wordt verzocht zich die dag op te geven daar na deze datum geen opgave meer mogelijk is. De uitgaansdag is vastgesteld op woens dag 10 juni 1964. hebbers zien met spanning uit naar de volgende verrassing die hen door het bestuur zal worden voorgeschoteld. Waarschijnlijk zal in mei het trio Pim Jacobs vóór de jazzclub „Eu terpe" optreden. Deze avond wordt weer georganiseerd In samenwer king met De Instuif. Vrijdagavond was het feest voor de kin deren van de hoogste klassen van de la gere scholen. Toen vond n.l. in Buitenlust de uitreiking plaats van de verkeersdiplo- ma's. Heel wat ouders hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt de avond bjj te wonen. De voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer, de heer H. Sasburg open de de avond, waarbij hij er zijn vreugde over uit sprak dat er ook van de zijde der ouders zoveel belangstelling bestond. Het is bij de toenemende intensiteit van het verkeer een dringende noodzaak dat de kinderen verkeersminded worden. Vergeleken bij andere jaren was het re sultaat van dit examen wat teleurstellend. Wel was het de commissie opgevallen dat de Overbergse kandidaatjes het er dit jaar zo prima hebben afgebracht, ook bij het praktische examen. Er werden heel wat fouten gemaakt. Met name besteedde de heer Sasburg aandacht aan het verplicht stoppen bij een stopbord. Dit werd nogal eens vergeten. Dit verzuim, wat levensgevaarlijk kan zijn, werd door de commissie ernstig aan gemerkt. De heer Sasburg sprak de wens uit dat de examenkandidaten straks hun theoretische verkeerskennis in de praktijk nauwgezet zullen toepassen. Vervolgens was het woord aan de bur- (vervolg van pag. 1) De eis luidde daarna tegen De B. 200,of 40 dagen met teruggave van het in beslag genomen geweer en een doos patronen, en tegen R. 75,of 15 dagen en verbeurdverklaring van de in beslag genomen konijnen. Rechter v. d. Brand veranderde de boetebedragen in respectievelijk 150, en 50, H., IJsbereider te Veenendaal, had met een auto op een stopkruising in de Prins Bernhardlaan in zijn woonplaats geen voorrang verleend aan een van links ko mende bromfietser, Ik had wel een paar minuten stil gestaan achter een andere auto en ben toen tegelijk met hem opgetrokken, zei H. vrijdag voor het Wagenings kantonge recht. U bent dus niet nogmaals gestopt voor de witte streep? preciseerde de kanton rechter. Nee, antwoordde verdachte, maar ik stond wel bijna stil. Ik stopte ook maar I.25 meter over de streep, maar toen zat de bromfietser al tegen me aan. Bij de stukken was ook de straflijst van verdachte gevoegd en dat bleek een staal kaart van overtredingen. Mr. v. d. Brand somde het voor verdachte op: Stroperij, brandstichting, belediging, overtreding van de maximum-snelheid, van de warenwet en van enkele verkeersregels. De laatste maal was hij voor zo'n verkeersfout onder meer veroordeeld tot een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van een jaar. Dat had kennelijk goed geholpen, want in het inmiddels ver streken proefjaar maakte H. geen enkele nieuwe fout. Naast een geldboete van 75,of 15 dagen vroeg de officier, Mr. Leusink daarom ook ditmaal een voorwaardelijke ontzegging en wel voor zes maanden met een proeftijd van twee jaar. Verdachte had niet in het zog van zijn voorganger mogen rijden en had voor de stopstreep opnieuw stil moeten gaan staan. Ik wil deze fout mede zien in het licht van alle voorgaande overtredingen en misdrijven, aldus de officier in zijn requisitoir. Rechter v. d. Brand vonniste conform de eis. De 23-jarige F., heftruckchauffeur te Rhenen, had op de Herenstraat in zijn woonplaats met een volkswagenbusje een kind aangereden, dat daardoor een been tje brak. Ik reed op de voorrangsweg en had een snelheid van ongeveer 45 km per uur. Ik werd verblind door een tegenligger en remde toen ik plotseling een schim de weg op zag lopen. Ik dacht, dat het een hond was en pas toen ik er vlakbij was zag ik, dat ik een kind voor de auto had. Ik trapte toen uit alle macht op de rem, maar teen was het al te laat, vertelde F. vrij dag voor het Wagenings kantongerecht. Waarom hebt u niet meteen volop geremd? wilde rechter v. d. Brand weten. Afgezien van het leven van een dier had een aanrijding met een grote hond ook voor u en uw auto gevaarlijk kunnen zijn. Ik had auto's achter me en kon niet opeens op de rem gaan staan, vond F. Een der verbalisanten, wachtmeester H. uit Rhenen, verklaarde daarna als ge tuige, dat de verdachte met zijn auto een blokkeerspoor had gemaakt van 2 meter. gemeester van Amerongen. Deze meende dat de jeugd het er toch wel goed heeft afgebacht, vooral ook gezien het feit, dat er bij het schriftelijk examen enkele moei lijke vragen waren. De 13 kinderen die het examen met lof hadden afgelegd kre gen uit handen van de burgemeester hun diploma. Na dit officiële gedeelte werd de avond verder gevuld met een leuke film. Door de afdeling Amerongen van het Verbond werd een verfrissende drank aangeboden. Al met al een geslaagde avond, ondanks het feit dat het wat laat is geworden. Foto: De Willibror- dusschool aan de Nieuweweg die sinds l jan. j.l. leeg staat. Zeer waarschijnlijk zullen enkele klas sen van de Chr. Huishoudschool in het gebouw wo,rden ondergebracht. Wanneer men weet, dat voor die tijd al normaal afgeremd is, waarbij geen rem spoor is ontstaan dan ligt de conclusie voor de hand, dat verdachte te hard ge reden heeft, aldus H. Ik ben niet boven de 50 km per uur geweest, hield F. vol. Dat remspoor kan nooit helemaal van mij geweest zijn. Het spoor was echter duidelijk van ver- dachtes auto geweest en de officier vond dan ook, dat F. niet veilig gereden had, al had het meisje natuurlijk zelf ook uit moeten kijken. Merkwaardig vond ook de officier het, dat F. voor een hond niet uit alle macht had willen remmen. Hij eiste 50,of 10 dagen. Verdachte heeft kennelijk de maxi mum-snelheid niet in acht genomen. Dat is op zichzelf al fout. Nu is het echter dubbel erg omdat er een kind door ge wond is, zei Mr. v. d. Brand. Het vonnis luidde daarna 75,of 15 dagen. De gecostumeerde optocht op Konin ginnedag vertrekt omstreeks 3 uur van de Beatrixstraat en zal, met het oog op de vele kleintjes die verwacht worden, een niet te lange route volgen. Dit is misschien jammer voor de toeschou wers, maar echt in het belang van de kinderen. De tocht gaat als volgt: Beatrixstraat, Woudweg, Rijksstraatweg, Schoolweg, Franseweg, Veenendaalsestraat, Rijks- straatewg, Woudweg. Beatrixstraat. De deelnemers moeten om half 3 aan wezig zijn cm door de jury beoordeeld te worden. De prijsuitreiking zal dan onmiddellijk na afloop van de optocht plaatsvinden. Bij regen wordt de op tocht uitgesteld tot zaterdagmiddag a.s. Eist Zaterdagmiddag om 3 uur stond op de Rijksstraatweg een Volkswagen ge parkeerd van Mej. R. uit Amerongen. Op 't moment echter dat de achterop komende Volkswagen van mej. O. uit Amersfoort wilde gaan passeren zag deze te laat dat er tegenliggers waren, waardoor een botsing met de VW van mej. R. uit Amerongen onvermijdelijk werd. Tegen mej. O. uit Amersfoort werd procesverbaal opgemaakt. Zaterdagmiddag reden een personen auto en brommer op de Veenendaalse straat richting Veenendaal. Bij La Mon- tagne ging de personenauto van mej. K. uit Rotterdam, zonder voorrang te verlenen rechtsaf, waardoor een aan rijding ontstond met bromfietser V. uit Eist. Mej. K. kreeg een procesverbaal. Zondagnacht werd militair V. uit Den Bilt (legerplaats Stroe) tussen Rhe nen en Eist zodanig gepasseerd, dat hij schade aan de wagen opliep. De auto mobilist S. uit Leersum stopte niet en de militair zette de achtervolging in. Eerst bij hotel Stuyvenberg kon de militair S. tot stoppen dwingen, waar na de politie de heer S. verbaliseerde. Zaterdagmiddag organiseerde de EHBO afdeling Eist op voortreffelijke wijze de voor wedstrijden voor een plaats in de districtswedstrijd. Bij deze wedstrijd werd door verschillende groe pen voor het eerst kennis gemaakt met de z.g. Lotus-patiënt. De patiënt sminkt hierbij eventueel zichzelf of betrokkene en speelt de rol van het slachtoffer. Het ongeval bij deze wedstrijd betrof een echtgenoot die flauw viel toen zijn vrouw zich bij 't aardappelschillen in de vinger sneed en nogal bloedde. Juist de eenvoud van het ongeval deed enkele ploegen vermoeden dat er meer aan de hand was maar verspeelde hierdoor tijd en kostbare punten. De uitslag was: 1 Maarn met 163 pnt.; 2 Veenendaal, 161 pnt.; 3 Amerongen, 140 pnt.; 4 Eist, 128 pnt. en 5 Lang broek 125 pnt. Als beste leider(ster) werd mevr. v. Ojik uit Veenendaal met 44 pnt. aangewezen; 2 P. v. d. Geer Amerongen, 35 pnt; 3 Spies, Langbroek, 33 pnt. Totaal kon men als ploeg 250 punten en als leider(ster) 60 punten behalen.

De Vallei | 1964 | | pagina 2