Zwaar weer op til Herinneringen aan de Mobilisatie 1939-1940 De bange jaren 1930-1940 NUTSSPAARBANK 3,6 °/0 3,75 °/o 4°/o ZO STAAT UW CLUB ERVOOR Velerlei achterstand HOGERE RENTE KORTERE OPZEGTERMIJNEN Setter Set ..v-T ny|ons RENSWOUDE DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 1 MEI 1964 Nr. 35 De telegrammen O, P, Q, en A, B, en C Het leger Het klachtenboek open Bewapening KVP-werkgroep ontstemd over huidige gemeenteraads vergaderingen Goede vrijdag Ds. S. Govcrts 50 jaar predikant Hoe lang doe jij met je nylons?" u doet langer met Fa. L. HEY R II ENEN AMERONGEN Afscheid, bevestiging en intree ds. B. F. C. de Groot Begrafenis verongelukte scholier Uitslag verkeersexamen Renswoude zo De visionnaire, van gedachten aan ondergang, dood en oordeel bezeten dichter Adriaan Roland Holst, die, in ballingschap zich voelende, heenziet over de milde kim van het droevige leven naar een verre oneindige heerlijkheid, naar een eiland buiten deze aarde, waar bode wind hem van spreekt, schreef op 12 augustus 1939 de volgende strofe onder de titel zwaar weer op til: BANG EERST, DAN DOODSCH, THANS VAN ANGSTHIJGEN HOORBAAR AL, VIEL DE STILTE NA RUKWIND OP RUKWIND IN. GEEN ZWIJGEN VERZWIJGT MEER WAT ELK WEET: WELDRA GAAT DE STORM VAN HET LOT OPSTEKEN. NOG SLAAPT HET UUR, MAAR WILD EN IJL WEERLICHTTE BOVEN DE GRENSSTREKEN AL HET ONHEIL. Reeds eer, omstreeks het jaar 1930, in een tijd „gebrandmerkt door de crisis en benauwenis, door de bange afwachting van een naderend maar nog onvervuld onheil" (J. H. M. van der Marck) was deze komende ramp profetisch voorvoeld en verbeeld door schilders als Willink, Koch en Mekkink, wier wer ken wij eind 1960 mochten aanschouwen in het Gemeentemuseum te Arnhem onder de noemer: De bange jaren van 1930. Zoals vaak bleken de kunstenaars betere zieners in de toekomst dan de politici en bovenal dan ons volk. Door de grote stijging van de staatsuitgaven na Wereldoorlog I, de pacifistische aard van de bevolking, de gevoerde propa ganda voor de ontwapeningsgedachte, de steeds verkondigde stelling dat het Nederlandse leger slechts een preven tieve taak had en in het bijzonder door de ongeveer honderdjarige vrede - de waarheid gebiedt schrijver dezes, paci fist in hart en nieren, het te getuigen - De geoefendheid, bewapening en uit rusting van het leger lieten veel te wensen over. Het legerstelsel was ge baseerd op de algemene dienstplicht volgens de dienstplichtwet van 1922, maar de loting verdeelde de ingeschre venen in gewone en buitengewone dienstplichtigen, van wie alleen de eer sten werden geoefend. In 1938 bedroeg het aantal ingeschrevenen ongeveer 73.000, waarvan er 30.000 werden af gekeurd. Van de rest bleven er 19.500 over voor eerste oefening. Een klein leger dus, dat grondige eerste oefening Een groep militairen, gelegerd in de MULO school gaan gezamenlijk naar het Badhuis. Aan de overzijde de Gereformeerde Kerk. werd er ook na 1918 afgezien van ver betering der bewapening. Eerst om streeks 1930 gingen onze ogen open en verloren wij het overgroot vertrouwen in de Volkenbond. Toen in 1931 de economische omstan digheden tot ingrijpende bezuinigingen op de rijksuitgaven noopte werd aan de Commissie Weiter opgedragen daarom trent te adviseren. En hoe luidde haar advies? Dat op de defensiebegroting reeds zó was bezuinigd, dat geen mo gelijkheden daartoe meer aanwezig wa ren. Zij achtte verdere beperking van de credieten voor aanschaffing van ma terieel enz. niet verantwoord en ver hoging hiervan bij de landmacht zelfs noodzakelijk. De ernst van de toestand werd ge leidelijk aan duidelijk, toen Duitsland het verdrag van Versaille opzegde, zich herbewapende en in 1936 een eind maakte aan de demilitarisatie van Rijn land. Over dit alles werden wij onbewim peld en objectief ingelicht door een soort blauwboek Krijgsverrichtingen 10-19 mei 1940, './aarvan hoofdstuk I de periode voorafgaand aan Wereld oorlog II van 1922-1940 openhartig en gedetailleerd behandelt, ook opgenomen in deel I van het monumentale vier delig werk Onderdrukking en Verzet. In opdracht van de minister van oor log Zijne Excellentie A. H. J. L. Fié- vez werd dit blauwboek, in feite een boek vol klachten, identiek aan die van de Enquêtecommissie, samengesteld bij de sectie Krijgsgeschiedenis van de Generale Staf. Hoewel het een schat aan gegevens bevat, die een helder licht werpen op de krijgsverrichtingen en de tijd daaraan voorafgaand, bleek het vreemd genoeg onverkoopbaar! Gene raal Majoor b.d. D. A. van Hilten schreef in de inleiding: De gebreken die zich in de Konink lijke Landmacht tijdens de oor logsdagen hebben geopenbaard, wa ren het rechtstreekse gevolg van de onjuiste defensiepolitiek, die op haar beurt samenhing met de on voldoende belangstelling voor de landsverdediging, waarvan ons volk in den loop van zijn geschiedenis reeds vaker blijk heeft gegeven. De gevolgen waren ditmaal zeer bedenkelijk. en herhalingsoefeningen vereiste, waar aan echter niet voldaan werd. Door de onbereden dienstplichtigen werd 5'/> maand geoefend. Maakte men tevoren maximaal 300 oefeningsuren bij het vooroefeningsinstituut van de Vrijwil lige Landstorm, dan behoefde men slechts IV2 maand onder dienst. Het kader liet ook te wensen over aangezien het meer theoretisch dan praktisch geoefend was bij gebrek aan voldoende troepen onder de wapenen. Zorgwekkend was de bewapening, die slechts beschikte over verouderde hou witsers en andere vuurmonden. De ont- rie! Lichte pantscrafweerwapcnen ter bescherming van de infanterie ont braken eveneens. Ook bestond er een schreeuwend gebrek aan mitrailleurs. De offensieve vuurkracht was geheel onvoldoende en de tijd ontbrak om ver beteringen aan te brengen. Van het moderne materieel was in januari 1940 en ook bij het uitbreken van de oorlog geen enkel stuk aanwezig Toen in april 1939 Italië Albanië aan viel, koning Zog vluchtte en Victor Emmanuel koning van Albanië werd, werden op 7 april Goede Vrijdag de telegrammen O, P en Q verzonden. Telegram O luidde: Opstelling inne men. De tweede bataljons der infante- rieregimenten, die reeds onder de wa penen waren bij de grens en de kust, namen hierop hun oorlogsopstellingen in. De inhoud van telegram P was: Waarschuwingstelegram buitenge wone oproeping uitwendige veilig heid en die van telegram Q: Bui tengewone oproeping uitwendige veiligheid. Op dit laatste kwamen bepaalde aan gewezen troepen, ook voor de grens-, kust- en luchtverdediging onder de wa penen en mobiliseerden onder beveili ging van de grensbataljons. De Q-on- derdelen namen hun oorlogsopstellin gen in om eventueel op hun beurt de mobilisatie van de rest van het leger te kunnen beveiligen, als telegram A, waarschuwingstelegram en B, oproe pingstelegram vóórmobilisa.tie en C, oproepingstelegram algemene mobilisa tie zouden volgen, hetgeen enige maan den later gebeurde toen de spanning tusen Duitsland en Polen toenam. Op 23 augustus kwam telegram A en een dag later volgde de vóórmobilisatie, waarvoor als opkomstdag 25 augustus gold. (wordt vervolgd) Groep militairen marcherende b\j Ho tel De Koerheuvel te Rhenen. Van het benodigde pag d.i. pantser- afweergeschut was één derde present. Nog treuriger was het bij het lucht doelgeschut en de pantserwagens, ter wijl de munitievoorraad véél te klein was, zodat schietoefeningen niet ge houden konden worden. Het grootste deel van de vliegtuigen was verouderd. Het gevolg was dat de oorlog in mei 1940 werd begonnen met weinig en grotendeels verouderd mate rieel. Tijdens de oorlogsdagen moesten verkenningsvliegtuigen dienst doen om onbeschermd bombardementsopdrach ten uit te voeren. Met de verhoging van de defensie uitgavenmerkt Generaal Majoor Van Hilten op, kwam men te laat Toch had de chef van de Generale Staf reeds in 1934 bij de minister van defensie aangedrongen op uitbreiding van het contingent manschappen tot 30.000 man, vorming van een permanente kern van geoefend personeel, vorming van een bataljon pantserwagens, invoering van infanteriegeschut met munitie, ruime re aanschaffing van vliegtuigen en mo dern luchtdoelgeschut, het leggen van infanteriegarnizoenen in Doesburg, Zutfen en Deventer, voorbereiding van wikkeling van de internationaal-poli- tieke toestand deed de regering in 1935 besluiten tot de instelling van het De fensiefonds, waarbij voor de materiaal verbetering van de landmacht 31 mil joen beschikbaar werd gesteld, waar uit echter ook de kosten voor de bouw van kleine versterkingen bij de over gangen van de grote rivieren betaald moesten worden. In 1937 reeds was het fonds uitgeput. Voor de aanschaffing van geschut e.d. werden in 1938 en '39 grote sommen uitgetrokken van res pectievelijk 14 en 33 miljoen, maar de tot mei 1940 gegeven tijd bleek te kort om deze bedragen te besteden, waar door een groot deel dezer gelden onge bruikt bleef. De troepen, die de territoriale verde diging van de grensprovincies moesten verzorgen, beschikten by de aanvang der mobilisatie niet eens over artille- Een sectie van 10 R.I. tijdens een veld- oefening nabij de Wielingsheuvel. een vernielings- en versperringsplan en tenslotte tot het aanbrengen van permanente ladingen in de bruggen over IJsel en Maas. Het resultaat was slechts dat het korps politietroepen met 400 man voor grensbewaking werd uitgebreid en dat bij genoemde bruggen kazematten met anti-tankgeschut en mitrailleurs be wapend, z.g. rivierkazematten, zouden worden gebouwd. De fotoserie in deze en het vol gende mobilisatie-artikel werd deels gemaakt en welwillend te.r publicatie afgestaan door de heer en mevrouw Thoomes. De KVP-werkgroep van de afdeling Veenendaal heeft in haar laatst gehouden bijeenkomst ernstige kritiek geuit op het huidige gevolgde systeem bij gemeente raadsvergaderingen in vele gemeenten, met name in Veenendaal. Dit systeem houdt in, dat praktisch alle kwesties van te voren in besloten kommissies worden behandeld, waarna een en ander slechts als hamerstuk in de gemeenteraadsver gadering komt. Volgens de KVP-werk groep is dit weliswaar de meest efficiënte werkwijze, maar de demokratie eist vol gens de werkgroep, dat met name alle belangrijke kwesties uitvoerig en in het openbaar, dus in de gemeenteraadsver gadering, aan de orde gesteld worden. Hame,rstukken trekken weinig belangstelling De KVP-werkgroep klaagt er over, dat door de burger zo weinig politieke be langstelling wordt getoond, maar acht de huidige werkwijze hier in belangrijke ma te schuldig aan. „Hoe kan" de man in de straat „belangstelling opbrengen voor een vergadering, waarop in de praktijk slechts enkele formele zaken en dan nog in een sneltreinvaart worden afgehan deld?", zo vraagt de werkgroep zich af. Men acht het van het grootste belang de gewone man aktief in de politiek te betrekken, waaraan de openbare ge meenteraadsvergaderingen in belangrijke mate kunnen bijdragen, mits deze aantrek kelijk zijn en de burger er toe kunnen aanzetten hier belangstelling voor op te brengen. Mannen van 10 R.I. vieren Kerstfeest 1939 op de zolder van de Muloschool aan de Kerkewyk speciaal hiervoor ingericht. Gezicht op een loop graaf, een der zeer velen als onderdeel van de Gre'obelinie. In 1938 werd de diensttijd op 11 maanden gebracht en kon men een tweede bataljoen bij de regimenten in fanterie oprichten, die in bij de grens en de kust gelegen plaatsen in garni zoen kwamen en bij de grensbeveiliging ingeschakeld werden. In 1938 bracht de kwestie van de Sudeten-Duitsers Europa aan de rand van de oorlog. Op 29 september van dat jaar trokken de Duitsers Sudeten- land binnen. Tengevolge van de span ning in Midden-Europa werden onze troepen voor de grens-, kust- en lucht verdediging gedurende korte tijd in het najaar van 1938 opgeroepen. Dc KVP-werkgroep stelt dan ook voor, voortaan met name de belangrijke kwes ties op gemeenteniveau, in openbare ge meenteraadsvergaderingen te behandelen, zodat zowel de pers als de burger terdege op de hoogte kan worden gebracht en ken nis kan nemen van deze kwesties en de achtergronden ook beter kan leren ken nen o.a. van de vóór- en tegenargumen ten. De KVP-werkgroep heeft dit stand punt ook ter kennis gebracht van de Cen trale Werkgroep van de KVP in Den Haag. Zondag 3 mei a.s. zal het vyftig jaar zyn geleden, dat ds S. Goverts uit Zeist werd bevestigd als predikant in dc Ne derlandse Hervormde Kerk. Ds Goverts werd op 31 juli 1886 uit een onderwijzersgezin te Veenendaal geboren. Hij bezocht eerst het gymnasium te Amersfoort en studeerde daarna theologie aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Nadat de heer Goverts in 1913 door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 3 mei van het daaropvolgende jaar (1914) door wijlen ds M. Jongebreur, toen nog predikant te Veenendaal, bevestigd als predikant van de Hervormde Gemeen- 9? Ik vroeg het aan een kantoormeisje van zo'n jaar of achttien. Ze zei: Och ge woonlij k één paar per week." „Zoveel?", zei ik verschrikt. „Maar nu niet meer hoor!". Ze zei het stra lend. ,,'k Heb nu de ideale kousen ontdekt. Deze extra sterke wandel nylons heb ik al zo'n week of vijf aan. Fantastisch sterk zijn ze". „Maar", vroeg ik en ik keek weifelend naar haar benen, „zijn ze dan niet erg dik?" Ze antwoordde niets. Liet al leen, trots, haar benen zien. „Oh zei ik, „wat zijn die mooi!". Die extra sterke wandelnylons (ein delijk de oplossing voor het pro bleem van de hoge nylonrekening) hetenDANLON SOLID (met naad)of DANLON BOULEVARD (naadloos). Ze kosten f 2.95. Verkrijgbaar bij uw textielhandelaar FA. F. v. d. BOSCH, Hoofdstraat 12, Veenendaal, Tel. 3078 ingaande 1 mei 1964 en gewone spaarrekeningen termijnsparen - drie maanden opzeggen termijnsparen - zes maanden opzeggen Vraagt inlichtingen aan de kantoren: Veenendaal, Kerkewijk 6. Tel. 2198 Rhenen, Fred. v. d. Paltshof 16, Tel. 424 Amerongen, Koenestraat 104, Tel. 1244. te van Heilouw in de classis Bommel. Daarna diende de jubilaris verder nog de Hervormde Gemeente van Ottoland in de classis Gorinchem 1916 tot 1919; Ocsternij- kerk in de classis Dokkum 1919 tot 1922; Lexmond in de classis Gorinchem 1922 tot 1925; Gldebroek in de classis Harderwijk 1925 tot 1929; Gameren in de classis Bom mel 1929 tot 1936; Bergschenhoek in de classis Schiedam 1936 tot 1947; Valburg en Homoet in de classis Nijmegen 1947 tot 1951 en tenslotte nog ongeveer drie jaar in Linschoten in de classis Utrecht, waar hem met ingang van 1 mei 1954 na veer tig volbrachte dienstjaren op ruim zeven enzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds Goverts zich eerst metterwoon te Werk hoven in de classis Doorn, waar hij nog ongeveer twee jaar bijstand in het pas toraat heeft verleend. Daarna vestigde hij zich metterwoon te Zeist. Tijdens zijn ambtsbediening te Olde- broek was ds Goverts o.a. lid van het classicaal bestuur van Harderwijk en te Gameren van dat van Bommel. Ds Goverts geniet nog een goede ge zondheid en vervult nog regelmatig preek beurten. Naar wij tenslotte nog vernemen zal ds Goverts in intieme kring zijn gouden ambtsjubileum als predikant in de Ne derlandse Hervormde Kerk herdenken. Het ligt daarom niet in zijn bedoeling om een herdenkingsrede uit te spreken en ook niet om te recipiëren. IN DE NIEUWE ROSELLA KLEUREN Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26 Telefoon 3044 GESLAAGD Bij de gehouden examens der Eerste Ned. Modevak - Kunstnijverheidsscho len „Ensaid" te Utrecht slaagden voor het diploma Coupeuse mej. F. Peters en voor Costumière mej. R. v. Voort huizen uit Ingen voor diploma Tailleuse mej. C. Silfhout en voor Costumiere mej. G. M. Rijksen en voor Modinette de dames W. v. Beijnem, D. v. Beijnem en G. van Laar allen uit Achterberg. Zij genoten hun opleiding bij mevr. T. Philips-de Kruijf, hoofdlerares der Modevakschool te Rhenen. Ds B. F. C. de Groot zal zondagavond 3 mei a.s. om half zeven afscheid nemen van de Hervormde Noodgemeente, kring „Vredeskerk" te Nykerk op de Veluwe en de week daarop, n.l. zondagmiddag 10 mei a.s. om drie uur, na vooraf 's mor gens om tien uur te zyn bevestigd door ds A. D. Wumkes uit 's-Gravenland, intree doen als predikant van de Hervormde Gemeente van Kortenhoef in de classis Hilversum, waar h(j beroepen is in de vacature van ds D. H. Bosnia, die op 9 december van het vorige jaar (1963) naar Nyverdal is vertrokken en die daar een week later intree heeft gedaan. Ds De Groot werd op 1.9 maart 1912 te Wageningen geboren. Hij bezocht eerst het gemeentelijk gymnasium te Doetinchem en studeerde daarna nog theologie aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Nadat de heer De Groot in 1939 door het provin ciaal kerkbestuur van Drenthe was toe gelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk en hij van 1 april tot 15 november 1939 eerst ruim een half jaar te IJsselmonde werkzaam was geweest als hulpprediker werd hij up li UCCClilUCi vox* j door ds C. Warmolts uit IJsselmonde be vestigd als predikant van de Hervormde Gemeente van Well en Ammerzoden in de classis Bommel. Op 2 maart 1944 ver wisselde ds De Groot deze gemeente met die van Brielle, vanwaar hij op 18 maart 1948 naar die van Amerongen vertrok. Daarna diende ds Groot nog precies vijf jaar de Hervormde Gemeente van Vlis- singen en op 5 oktober 1958 werd hij door ds P. G. de Vey Mestdagh, emeritus pre dikant te 's-Gravenhage, bevestigd als predikant van de Hervormde Noodge meente kring „Vredeskerk" te Nijkerk op de Veluwe. Tijdens zijn vijf jarige ambtsbediening als predikant van de Hervormde Gemeente van Vlissingen was ds De Groot daar o.a. voorzitter van de vier Hervormde scho len en van de christelijke ulo-school. Tij dens zijn verblijf te Nijkerk op de Veluwe was ds De Groot daar o.a. vijf jaar se- kretaris van de interkerkelijke stichting voor maatschappelijk werk. Maandagmiddag werd op de be graafplaats te Renswoude het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van Adrie Robbertsen, die vorige week ten gevolge van een ernstig bromfietson geval is overleden. Vele scholieren van de landbouw school te Ede, waar de 17-jarige Adrie leerling was, waren bij de groeve aan wezig. Ds. L. van de Peut leidde de be grafenis en sprak naar aanleiding van Rom. 14 8 „Het zij wij dan leven, het zij wij sterven, wij zijn des Heeren". Het Hoofd van de Landbouwschool memoreerde nog de tragische bijzon derheid, dat juist de dag na het on geval eindexamen werd afgelegd. Deze dag was altijd een blijde dag, doch deze maal verliep alles in trieste rust. De leerlingen van de 6e klas der Chr. Lagere school te Renswoude heb ben 22 april te Woudenberg het prak tisch gedeelte afgelegd van het ver keersexamen. Er deden 31 leerlingen examen en daarvan werden er 3 afgewezen. De geslaagden zijn: Kees Doest, Gerrit v. Ginkel, Jan Har deman, Kees Overeem, Johan Over- eem, Gijs Schimmel, Arie Verbeek, Teun Vlastuin (allen jongens) en Wij- nanda v. Batenburg, Jannie v. d. Bor, Jannie v. Ginkel, Jannie Bos, Alie Gijsbertsen, Lia v. d. Haar, Gerda den Hartog, Truus v. d. Horst, Klazien v. d. Kaa, Aartje Overeem, Hannie v. d. Peut, Thea Raven, Linda v. Rheenen, Betsie Rijnders, Gerda Valkenburg, Jannie Vink, Hannie Vink, Jeanette Wuck, Eefje v. Wagensveld, Jannie v. Wolfswinkel (allen meisjes) INGEZONDEN Partij-discriminatie Op donderdag 16 april j.l. zou er een vergadering gehouden worden van de Boerenpartij in verband met het afbreken van huizen in de gemeente Ede. Deze ver gadering was belegd door de heer v. Laar in het jeugdgebouw „De Kraats" te Ben- nekom. De beheerder die een en ander altijd regelt had het gebouw voor deze avond aan onze partij verhuurd. Hij treedt normaal op als gemachtigde. Het gebouw is namelijk eigendom van de Geref. Kerk. Toen het bestuur echter van deze ver gadering hoorde (boerenpartij!) heeft men een bestuursvergadering gehouden en hierna heeft men besloten om de gemaak te afspraak te verbreken. Woensdag 15 april 's avonds laat heeft de voorzitter de heer van Lochem dit laten weten veel te laat dus om het nog per adverten tie bekend te maken. Het resultaat was dat veel mensen voor niets kwamen en de heer Hasselaar uit Overberg hen moest teleurstellen. Hierna is men rustig uiteen gegaan. Het afgelasten van de vergadering be tekent tevens verloren aankondigings- kosten voor onze partij. Daarom zou ik het bestuur willen vra gen: Is dit de manier waarop men zijn medemens moet behandelen? Moest dit nu zo afgehandeld worden, temeer ook om dat onze vergadering zo spoedig mogelijk zij het op een andere plaats in de buurt toch doorgaat? M. de Koning, Voorzitter B.V.L. afd. Barneveld 3e klasse D. KNVB BVC 36 Vriendenschaar 20' 24 20 21 20 21 VVY 20 20 20 19 20 19 LVV 20 19 HMS 20 18 JSV 20 16 CDN 20 15 Amsvorde 20 10 2e klasse B. KNVB z.m.c. IJsselmeervogels 20 31 Quick Boys 20 29 GVVV 19 25 Noordwijk 19 24 Excelsior '31 19 22 CSCA 18 20 Kozakken Boys 19 18 Zuidvogels 20 18 Voorwaarts 18 17 Zwaluwen V17 16 SDCP 19 13 Hoogvliet 19 9 Enter Vooruit 19 4 AFD. UTRECHT ZONDAG le klas B. DVSA -17 27 Voorwaarts 17 25 Bunnik 16 20 Maarssen 17 19 De Meern 17 19 MSV '19 17 15 Minerva 18 15 R.K. Stormv18 15 DEV 17 12 Wijk bij D18 11 Rhenus 16 10 2e klasse A. KNVB z.m.o. NDSM 18 28 Zwart Wit '28 20 28 SHO 19 26 Huizen 19 25 Spakenburg 20 24 SSS 18 23 's-Gravenzand. s.v19 18 DOVO 20 18 Ter Leede 20 17 Apeldoorn 20 14 Genemulden 21 13 Heerjansdam 20 11 ZCFC 19 9 3e klasse Oost KNVB z.m.c. Nunspeet 19 28 Go Ahead K. 19 28 Be Quick '28 18 27 Bennekom 16 16 WVF 17 16 DOS '37 18 14 Vroomshoopse Boys 18 14 Owios 16 13 Sparta '57 17 13 Elb. s.c17 12 VRC 17 11 2e klasse A: Veense Boys 16 30 Soesterberg 16 22 Oranje Wit 15 17 Scherpenzeel 16 17 R.K. Unitas 16 15 Austerlitz 15 14 Maluku Muda 13 10 Achterveld 16 9 Renswoude 15 4 AFD. UTRECHT ZATERDAG le klas Montfoort 19 27 SD VB 20 26 YFC 19 24 NSC 20 24 Hierden 19 21 Lopik 20 20 Oranje Leeuwen 20 19 Posta 19 18 VVVM 20 18 VVJ 20 16 De Merino's 20 15 Chefana 20 6 3e klasse A: Hulshorst 18 32 Sova 18 27 Stroe 18 21 Tersch. B18 20 EFC '58 18 20 Kulan 17 19 Rood Wit 17 16 Veense B17 13 Zwart Wit 17 6 Hoevelaken 18 2 2e klas A. Vel. Boys 19 31 SVP 18 24 Scherpenz19 24 Musketiers 18 23 TOV 18 20 Valleivogels 19 20 Posthoorn 17 15 NSVS 18 12 DEV 18 12 Veslaco 18 11 Dolderse B18 8 3e klasse B. Woudenberg 18 30 S.C. Rhenen 18 30 DVSA 17 24 Advendo 17 23 Rubo 17 20 Soesterberg 18 15 SVMM 18 13 Valkenheide 15 11 Bunnik 16 6 Langbroek 13 4 Beverweerdse B15 4

De Vallei | 1964 | | pagina 5