WERELDKAMPIOENSCHAPPEN MOTORCROSS 1964 kunt u het 2e programma niet ontvangen ll riston a interessante werkdag maakt mode!.. ■li mi HBS iilli liilliliililiiiiliililiilliiiiiiiiiiiliilillilillllllllll Fa. Fr. Diepeveen DRUKWERK roon flinke jongeman Tékêetiha HEMELVAARTSDAG RHENEN (aanvang 2 uur) Leccius de Ridder - Motorcross" Circuit GREBBEBERG Jeugd moet begrijpend begeleid worden Aan de start renners uit: Australië België,DuitslandEngeland, Fr ankryk Luxemburg, Nederland, New Zeeland, Oostenryk, Zweden, Zwitserland 250 en 500 cc solo- xyspan Hervormde gemeente Veenendaal en Sola Fide Samenzang Restauratie Vredeskerk praktisch gereed Bouw Sionskerk gaat gestaag verder Voetbalwedstrijd tussen kerkeraad en gemeente leden OTpfcfe dra^e Bevestiging ds. Cazander op bandrecorder opgenomen Beroep ds. v. d. Berg Jeugdwerk in Scherpenzeel fyetzakje^ Gift van 7000 gulden Uitbreidingsfonds DS. N. KOOREMAN Jeugd en welvaart V Ni J p U weet, de TV-zender van het 2e net is thans geheel klaar en er worden reeds proefuitzendingen gehouden. Degene die een TV bezitten waar mee dit 2e programma niet ontvangen kan worden (in het algemeen toestellen gekocht voor 1960), raden wij in hun eigen belang aan nu hun apparaat in te ruilen! Een Aristona advies dat u geld bespaart! Wij zullen u zeggen waarom. Over enkele maanden zullen duizenden TV bezitters hun toestellen willen inruilen. De aanbiedingen voor inruil worden dan zo groot, dat de inruilprijzen vanzelfsprekend veel en veel hoger komen te liggen. Want het aan bod bepaalt de prijs Ruil nu uw TV voor de allernieuwste Aristona. U ontvangt niet alleen de hoogste inruilprijs, maar koopt tevens een toestel dat superieur is in zijn klasse. Helder, contrastrijk beeld. Kristalheldere klankweergave. Moderne func tionele vormgeving. Kortom een Aristona topTV. Schuurblaadjes „TANTE BLANK" GROOT en KLEIN Drukkerij „De Gelderse Vallei" jachtige leven hun teveel werd. Begrip, rust en afleiding zijn belangrijke "geneesmiddelen" voor hen. U kunt meehelpen aan hun herstel - en dat maakt het werk juist zo dankbaar. Straks, na werktijd, kunt u welverdiend ge nieten van de landelijke omgeving, van ons eigen zwembad, van onze tennisbaan...En op uw vrije dag gaat u misschien naar het strand, dat niet zo ver weg is. Bovendien bent u zó in Rotterdam, met een rechtstreekse busverbin ding. H. v. Hardeveld van Vchuppen Naar aanleiding van het gesprek tussen vertegenwoordigers van de Herv. Gemeente te Veenendaal en de Herv. Noodgemeente „Sola Fide" heeft ds. A. A. Bos in het officiële orgaan van de Herv. Gemeente „So la Fide" een uiteenzetting gegeven van de verschilpunten met de Herv. Gemeente in Veenendaal. „Het is opmerkelijk - en ook bij de bespreking met de Herv. Gem. was dit zo - dat men van de zijde van de kerkeraad steeds weer tracht wezenlijk principiële verschillen aan te wijzen, wat echter moeilijk lukt daar ook wij stellen dat wij buigen willen onder het gezag van de H. Schrift en de belijdenis willen hand haven. De verschillen zijn ons in ziens meer verschillen in accentu ering en verschillen in de praktijk dan van pastoraat en liturgie." De Herv. Kerkeraad betwijfeld dit echter en bovendien vraagt deze zich af of men om een vormverschil de gemeente mag verscheuren. Sola Fide betreurt het echter dat men van de zijde van de Herv. Gemeen te nimmer aan deze - in wezen on dergeschikte punten - is tegemoet gekomen. Over een eventuele voortzetting van het gesprek tussen Sola Fide en de Herv. Kerkeraad is nog niets be kend. In het Veens Kerkblad voor de Ned. Herv. Gemeente in Veenendaal doet ds. A. Vroegindeweij een be roep op zijn gemeente om tot een verantwoorde samenzang te komen tijdens de dienst en toch vooral „echt samen te zingen". Er zijn nog al eens klachten van ouderen dat er te vlug gezongen wordt en van de jongeren dat er te langzaam ge zongen wordt. Als de organisten naar het juiste midden zoeken kan er een goed sa menspel zijn. „Wanneer men op ge dragen wijze zingt - b.v. met ver sterking van twee trompetblazers - is dat meer verantwoord dan dat men soms de psalmen afrafelt. Men is maar nauwelijks met zingen be gonnen of men is alweer klaar en men weet niet eens wat men ge zongen heeft." De kerkgangers in de Vredeskerk hebben zondag weer normaal hun dominee kunnen zien. De steigers die in verband met de restauratie van het plafond waren aangebracht zijn verwijderd. De hele restauratie is nog niet klaar want de muren rondom de preek stoel moeten nog geverfd worden. Als men de kerk van binnen verge lijkt met wat zij voorheen geweest is, mag men toch zeker wel de con clusie trekken dat zij erop vooruit gegaan is. Ook de „klank" in de kerk is aanzienlijk verbeterd. De bouw van de nieuwe Sionskerk gaat gestaag verder. De betoncon structie van de zijgevels rijst al op. Hoe hoog de kerk gaat worden is goed te zien aan de noordkant. Be hoorlijk hoog, hetgeen ook wel moet in verband met de frisheid in het gebouw. Deze week wordt het glas- en schilderwerk aanbesteed. De Ned. Herv. Noodgemeente Sola Fide organiseert op Hemelvaartsdag een buitendag voor de gemeentele den op de camping De Thijmse Berg onder Rhenen. Op het programma staan behalve volksdansen, judode monstratie en volleybal ook een voetbalwedstrijd tussen leden van de kerkeraad en bestuur en een elf tal uit de gemeente. De bedoeling van deze buitendag is om - buiten het kerkgebouw - ook eens op ont spannen wijze gemeenschap met el kaar te hebben. Ds. J. T. Cazander uit Oosterwol- de is onlangs bevestigd tot predi kant van de Herv. Gemeente in Scherpenzeel. Hierdoor is de vaka- ture in Scherpenzeel weer vervuld. De bevestiging van ds. Cazander is op de bandrecorder opgenomen en wordt op aanvraag thuisgebracht. Op ds. v. d. Berg van de Herv. Gemeente Veenendaal is door de ge meente Giessendam-Neder-Hardinx- veld een beroep uitgebracht. Het is te hopen voor jje Herv. Gemeente dat ds. v. d. Berg zich voor het be roep naar deze gemeente zal beden ken. De kerkeraad van Veenendaal gunt Giessendam-Neder-Hardinx- veld natuurlijk wel een predikant, maar ds. v. d. Berg kan in Veenen daal nog maar moeilijk gemist wor den. De leiding van het jeugdwerk in Scherpenzeel kan in dankbaarheid terugblikken op het afgelopen jaar. Ook aan financiële steun heeft het het jeugdwerk niet ontbroken. De ontvangsten aan begunstigersgeld was f 450,terwijl de steunbonnen actie f 321,opbracht. Voor goed functioneren van het jeugdwerk is vanzelfsprekend geld nodig. De bibliotheek is iedere avond weer geopend van 7 uur tot 9 uur 's avonds, in Filathetes. Een woord van waardering past bibliothecaris B. Valkenburg en zijn verloofde Bep Valkenburg, die heel wat avonden druk zijn geweest om de zaak weer goed voor elkaar te krijgen. De Herv. Kerk in Veenendaal heeft in contant geld een vrije gift van f 7000,ontvangen voor de nieuwe Sionskerk. De gift was reeds enkele weken toegezegd. Het eindbedrag van het uitbrei dingsfonds van de Herv. Gem. in Veenendaal is thans f 244.643,10. De stand is vooral de laatste maanden erg vooruit gegaan. Wellicht kan de Oudekerk nog dit jaar schuldvrij ge maakt worden. Ds. N. Kooreman staat al 14 jaar als predikant in Rhenen. Gekomen van Scherpenisse op het eiland Tholen vestigde ds. Kooreman zich in 1950 bij de Hervormde Gemeente van de Grebbestad. Hij behoort tot de confessionele richting. De term midden-orthodoxie vindt ds. Kooreman taalkundig on juist want orthodox is rechtzinnig en men kan niet midden-rechtzinnig zijn. Ds. Kooreman is van mening dat mede door de welvaart het gods dienstig leven soms naar de achter grond wordt geschoven. Men heeft het zo goed dat men God niet meer nodig heeft. Deze tendens van een zekere ontkerstening was overigens ook in de vooroorlogse jaren al merkbaar maar zet zich in onze tijd in sneller tempo voort. Hiervan moet men niet alleen de jeugd de schuld geven, want wij ouderen hebben soms de jeugd te weinig waarden meegegeven. De jeugd zoekt naar houvast. Wij moeten hen daarbij be grijpend begeleiden, aldus ds. Koore man. GESPREK De plaatselijke toestand op kerke lijk gebied wordt momenteel geken schetst als een zoeken en tasten naar een gesprek met Christenen uit an dere kerkgenootschappen. In onze eigen Hervormde Kerk kennen wij een Evangelisatie van de Geref. Bond. Tussen afgevaardigden van onze kerkeraad en het bestuur van de Evangelisatie kwam het onlangs tot een bespreking. Daarna was er schriftelijk contact. De problemen zijn echter nog niet opgelost. Er was nog weinig positief resultaat. Wij stelden van onze kant voor de groep van de Geref. Bond een eigen kerkdienst te beleggen b.v. om 9 uur of half elf. Daaraan volgend zou dan ook een gezamen lijke Avondmaalsviering dienen te geschieden, maar dat bleek het grote knelpunt te zijn. Als ds. Wes- tra terug is van een Rijnreis per schip, georganiseerd voor invaliden en door de landelijke Hervormde Jeugdraad, zal het gesprek worden hervat. Er blijken wel enkele in het oog vallende geschilpunten te zijn i.v.m. een bevindelijke prediking, dogma tiek en liturgische aspecten. Maar wij hopen nader tot elkaar te kun nen komen. Wij willen evenwel een eenheid naast elkaar en niet tegen over elkaar met b.v. afzonderlijke vieringen van het H. Avondmaal. Wij geloven dat de mensen van de Evangelisatie wel vergaande eisen stelden. LANGZAAM Ook met de Gereformeerde Kerk ter plaatse hebben wij contacten ge legd, aldus ds. Kooreman. Dit resul teerde in gemeenschappelijke Kerst- feestviering, bid- en dankstonden. Af en toe hebben wij een vergade ring met onze Gereformeerde mede christenen. Het contact komt lang zaam op gang, maar het is al een groot voordeel dat wij elkaar beter leren kennen. In Rhenen is de inslag van de be volking vrij gedifferentieerd. Naast een gedeelte streng rechtzinnige christenen kennen wij ook een deel van de bevolking dat politiek links georiënteerd is. Daaronder zijn ech ter ook trouwe kerkgangers. Men zegt zo snel dat sommige mensen atheïst zijn, maar ik geloof niet dat dit vol te houden is. Uitgesproken atheïsten vinden we niet. Er is al tijd wel een zeker Godsbesef. Hoe wel ik uiteraard zelf geen abonnee ben van links georiënteerde organen kan ik best verdragen dat iemand daar anders over denkt en lid is van een linkse partij. Dat ktinnen - al thans in onze gemeente - soms mee levende kerkmensen zijn. DOOP Men moet met het Evangelie van onderaf beginnen dus met de be diening van de H. Doop. Ik preek praktisch altijd over de doop, want het gaat om het geloof in God de Vader van Jezus Christus. Door de prediking van het Evan gelie werkt de H. Geest in de harten van de gelovigen. Dat is de refor matorische gedachte. Gods Geest werkt door de middelen zoals kerk gang en gebed. Ook kan niet genoeg gewezen worden op de noodzakelijk heid van Bijbelonderzoek, aldus ds. Kooreman. Ik ben nu 14 jaar werk zaam in Rhenen en kan niet anders zeggen dan dat ik met genoegen mijn ambt heb vervuld, ondanks de moeilijkheden die er soms waren en nog zijn, zo besloot ds. Kooreman ons gesprek. Hft sfe De Herv. Cune- rakerk, die vroe ger van binnen amphitheater- gewijs werd ge bouwd, maar sinds de recente restauratie door het gebruik ma ken van natuur steen en pleister werk een geheel ander, moderner interieur ver kreeg. f--. koop uw Aristona bij: HOOFDSTRAAT 29 VEENENDAAL TEL. 2727 VOOR MENSEN DIE VOOR MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN ARO <404 schuren de fornuisplaat direct spieRelblank Elke dag hier is anders: het werk is afwisselend, interessant, 's Morgens wordt u wakker in uw eigen gerieflijke kamer. U ontbijt samen met andere jonge mensen: leerling-verplegers en -verpleegsters die net als u hun beroep kozen in het Deltaziekenhuis. De ene dag heeft u praktisch werk, in samenwerking met collega's en artsen. Dan weer heeft u cursus, waarbij artsen en psychologen u les geven. Naast Verpleegkunde zijn ook vakken als Psycho logie, Handenarbeid e.d. van belang - want de meeste patiënten komen hier omdat het De arts ia uw leraar In het Deltaziekenhuis. Als u - jonge vrouw, jonge man. afzwaaiend dienstplichtige - in het specialistische Deltfiziekenhuls uw beroep kiest, wordt u door bekwame artsen opgeleid tot Rijksgediplomeerd Verplegende (Kosteloze cursus in werktijd - direct een behoorlijk salaris - kleding- toelage - reiskostenvergoeding - tenminste 3 weken vakantie met 4vakantiegeld). Speciale opleiding voor jonge meisjes. Meisjes jonger dan 17 jaar krij gen eerst een speciale vooropleiding in hun eigen adspiranten-school. Ook tijdens deze opleiding voi- dienen zij een aantrekkelijk salaris.Kom eens langs: Kom op maandag of donderdag (Reiskosten worden vergoed.) Ook als u even schrijft zenden wij u graag Alle inlichtingen. Maar als u eens léngs komt, ziet zelf hoe uwdagen kunnen zijn in het Deltaziekenhuis. VOOR BETERE MERKSCHOENEN Hoofdstraat 105 - Veenendaal Direkt gevraagd voor pakhuis en/of bijrijder. Prettige werkkring. Goed salaris. Aanm. 's avonds 7-8 uur. GROOTHANDEL BIER EN FRISDRANKEN Patrimoniumlaan 44 - Veenendaal Geen saaie „regenjas", maar een vlotte, modieuze mantel met interes sante details!.. En denkt U vooral om de fantastische eigenschappen van léhleAka Altijd onberispelijk, ondanks jaren lange „dienst" in ons barre klimaat! Dus... let op het T&hfika etiket! 49.75 55.- 59.50 en hoger WAAR KIJKERS EN KOPERS STEEDS WELKOM ZIJN!

De Vallei | 1964 | | pagina 6