Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Herdenking gevallenen plechtig en indrukwekkend Agenda AALMOEZENIER WENT HOLT ZIJ ZIJN GETUIGEN VAN DE VRIJHEID Nieuws uit de omgeving F ototentoonstelling gehele week nog geopend OVERBERG AMERONGEN E LS T Opening tentoonstelling „Het Gezicht" te Rhenen RENSWOUDE EDERVEEN Wat nu weer...? Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Op de Grebbeberg Veenendaal Renswoude Amerongen Ederveen MULDER 38 JAARGANG DINSDAG 5 MEI 1964 Nr. 36 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W< F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Nederland herdacht gisteren, maandag 4 mei in volkomen rust en stilte allen, die in de strijd om onze vrijheid zijn gevallen. De herdenkingen, ook in onze omgeving gehouden, waren sober, maar plechtig en indrukwekkend. Onze jeugdigen, die de kennis van de verschrikkingen gedurende oorlog en bezet ting niet uit ervaring opdeden stonden naast hen die èn in de geest èn aan den lijve deze bittere periode hebben doorvoeld en waarvan verwanten of vrienden welbewust de dood trotseerden en hun leven of ferden. Jeugd en ouderen, zij aan zij, tijdens de kransleggingen bij monumenten opgericht ter nage dachtenis aan hen die vielen Twee generaties verenigd door het symbool van een dierbare vrijheid, veroverd op een minderwaardige vijand Op de militaire begraafplaats op de Grebbeberg te Rhenen vond maandag ochtend de centrale herdenking van de Koninklijke Landmacht plaats van de gevallenen van de Nederlandse strijd krachten, die tijdens en na de tweede wereldoorlog hun leven lieten, van de zeelieden enz., kortom van allen die hun leven voor de bevrijding van ons land gaven. De erewacht en de Koninklijke Mi litaire Kapel waren al aangetreden, evenals een groot aantal officieren en genodigden die aanwezig waren, toen om kwart voor elf de klok bij het mo nument begon te luiden. Dit luiden duurde tot bijna elf uur. Op dat moment arriveerden de Chef van de Generale Staf de Luitenant Ge neraal S. v. d. Veen in gezelschap van de vertegenwoordiger van de Chef Ma rine Staf de Commodore de Jonge van Eilemeet en de vertegenwoordiger van de Chef Luchtmacht Staf de Generaal Majoor Thijssen. Verder waren bij deze plechtigheid onder meer neg aanwezig de Luitenant Generaal J. G. Smit, Opperofficier Per soneel Koninklijke Landmacht, de Lui tenant Generaal E. J. C. van Hootegem, Commandant le Legerkorps, de Gene raal b.d. Mr. H: J. Krul, de Luitenant Generaal b.d. C. J. Valk en oud staat secretaris Calmeijer, terwijl het ge meentebestuur van Rhenen werd ver tegenwoordigd door de waarnemend burgemeester, wethouder H. Griffioen. Nadat de Koninklijke Militaire Kapel het ..Wilt heden nu treden" had ge speeld hield de aalmoezenier G. J. M. Wentholt namens de hoofdlegeraalmoe zenier een toespraak, waarin hij onder meer zei dat het bij deze gevallenen gaat om doden die op een bijzondere wijze verbonden waren met de Neder landse gemeenschap. Jonge mensen werden voortijdig van het leven afgesneden omdat de gemeenschap dit van hen vroeg. Als we ons afvragen, of dit van hen niet te veel gevraagd was en of dit alles wel nodig is geweest, dan we ten wij niet of dit de juiste visie is, de vraagstelling is dan ook onjuist. Voor de normale gemeenschaps- EDE. In Ede kwam men dezer dagen tot de vorming van een Jeugdparle- ment dat onder leiding zal staan van Prof. Mr. J. M. Polak, hoogleraar aan de landbouwhogeschool te Wa- geningen. De maximum leeftijd van de leden is 30 jaar. Het parlement telt tot nu toe 28 leden, als volgt onderverdeeld: CHU 6, PvdA 6, AR 4, VVD 4, KVP 4, PSP 2 en Boerenpar tij 2. De SGP stuurde tot nu toe nog geen afgevaardigden. Het jeugd- parlement wordt op 22 mei door bur gemeester Platteel geïnstalleerd. WAGENINGEN. Te Wageningen is plotseling overleden de 60-jarige gep. adjudant van politie, de heer A. Brouwer. Hij werd tijdens zijn loop baan bij de politie „rechercheur" Brouwer genoemd. Voor zijn vele diensten aan de tijdens de bezetting vervolgde Joden bewezen, werd in Israël een „Aart Brouwer boom" ge plant. mens was er geen andere keuze mogelijk. Het waren mensen die op een vol waardige wijze hun plaats in de Neder landse maatschappij hebben ingenomen Hun offer komt ons veel meer nabij. Het moeten sterven behoort tot de men selijke situatie. De doden die wij gedenken zijn er niet voor gevlucht, maar uit innerlijke vrij heid de dood tegemoet getreden. Zij de den dit voor ons allen en daarvoor zijn wij hen dankbaar. Hij die zijn leven geeft voor de ander kan geen grotere liefde geven. Onze doden zijn getuige van de vrijheid, van de innerlijke vrijheid van ons land. Het is de taak van ons deze doden levend te houden en hen vol eer bied te gedenken.. Nadat de Koninklijke Militaire Kapel de koraal „Blijf bij mij Heer" ten gehore had gebracht sprak de Hoofdlegerpredi- kant ds B. A. Bos een gebed uit. Hierna speelde de Koninklijke Militaire Kapel de koraal „Gelukkig is het land." Onder het spelen van gewijde muziek werden vervolgens kransen gelegd namens de Nederlandse Strijdkrachten door de Luitenant Generaal S. v. d. Veen en de vertegenwoordigers van de Chef Zee macht en Chef Luchtmacht staf; namens het voormalige K.N.I.L.; de voormalige Binnenlandse Strijdkrachten; de voorma lige Kon. Ned. Brigade Prinses Irene; namens de Bond Oud Strijders; namens de Ned. Ver. Ons Leger; namens het Ne derlands Oorlogsgraven Comité; namens de Oorlogsgravenstichting; namens de oud-strijders Rijssen en namens het Re validatie Centrum Doorn. Tijdens het spelen van de Taptoe (in fanterie) werd de vlag halfstok gehe sen. De twee minuten stilte die vervol gens in acht werden genomen werden verbroken door het cavaleriesignaal Voorwaarts. Tijdens het spelen van het Wilhelmus werd de vlag voor- gehesen. Hiermede was deze militaire plechtig heid afgelopen, doch in de avonduren herdachten de Rhenenaren hun doden door deel te nemen aan de stille omgang. Een stille stoet begaf zich eveneens naar de militaire begraagplaats, waar bij aan komst de klok luidde. Nadat een stilte van twee minuten in acht was genomen maakte men een rondgang langs de gra ven, waarna de stille tocht weer in om gekeerde richting werd besloten. In Veenendaal werden om 6 uur de vlaggen halfstok gehesen. Tegen half acht nam een deputatie van verschillende groe pen padvinders plaats nabij het monu ment in het plantsoen aan de Kerkewijk en flankeerde de ingang. Het (drukke) verkeer was omgelegd via Parallelweg en Industrielaan. Tegen kwart voor acht ver zamelden zich nabij het monument o.m. vertegenwoordigers van het gemeentebe stuur, nabestaanden, de illegaliteit, afge vaardigden van vele verenigingen, het Roode Kruis, vele scholieren, Leger des Heils e.a. De plechtigheid werd geopend door het zingen van drie coupletten van „Blijf my mij Heer" onder intense stilte ten gehore gebracht door het mannenkoor „De Veenzangers". Hier na begaf Burgemeester Mr. Dr. Ha zenberg zich als eerste naar het mo nument om namens het gemeentebe stuur een krans neer te leggen aan de voet van het monument. Daarna volgden bloemstukken van de nabestaanden, de verenigingen en wat treffend was ditmaal van een groot aantal scholieren. Precies om 8 uur klonk het stiltesignaal over Veenendaal en werden 2 minuten stilte in acht genomen. De plechtigheid werd besloten met het spelen van het Wilhelmus door de Harmo nie „Caecilia". Ook in Renswoudr werden de gevalle nen herdacht. Dit geschiedde tijdens een korte plechtigheid nabij het monument. Loco-burgemeester de heer J. T. Willes winkel opende de kranslegging tesamen met de echtgenote van Burgemeester Ho- sang. Nadat de sirenes de twee minuten stilte hadden uitgeluid speelde „Ons Ge noegen" het Wilhelmus waarmee de korte plechtigheid werd besloten. Een groot aantal ingezetenen van Ame rongen verzamelden zich om half acht op de Hof, en stelden zich op in een stoet die naar de nieuwe alg. begraafplaats trok. Burgemeester Jhr. v. d. Bosch stelde zich aan het hoofd van de stille stoet op. Ook de beide Wethouders waren vertegen woordigd. Op het kerkhof werd twee minuten stilte in acht genomen. Een groot aantal leerlingen van de Chr school o.l.v. het hoofd de heer Maris liep mee in de stille tocht naar de begraafplaats en nam deel aan de kranslegging. Maandagmiddag brachten leerlingen van de Julianaschool bloemen naar de alg. begraafplaats te De Klomp. De kinderen legden de bosjes bloemen op de graven van twee gevallen Nederlandse militai ren, die te De Klomp begraven zijn. KINDEREN VAN A.N.M.B. LEDEN GAAN OP REIS De jaarlijkse reis van de kinderen van ANMB-leden van de afdeling Vee nendaal gaat dit jaar naar „De Efte- ling" te Kaatsheuvel. De reis is op za terdag 30 mei a.s. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de volgende adressen: Op 9 mei bij J. Diepeveen, Zonnebloem straat 241 van 10-11 uur_en bij B. van Remmerden, Boslaan 39 van 11-12 uur. Op 16 mei van 10-11 uur bij W. v. d. Bovenkamp, J. v. Nassaulaan 81 en van 11-12 uur bij C. J. Vial, Wester singel 19. GOEDE OPBRENGST SIMAVI COLLECTE De onlangs gehouden Simavicollecte heeft in Veenendaal het mooie bedrag van f 4.482,opgebracht. Het bestuur dankt alle collectanten en medewer kers voor hun bijdrage tot dit goede resultaat. KINDERSPELEN VERZET NAAR A.S. ZATERDAG De op 4 plaatsen in Veenendaal te houden kinderspelen in het kader van de viering van Koninginnedag en ge organiseerd door de ver. „Oranjedag" konden helaas geen doorgang vinden vanwege de zeer slechte weersomstan digheden. De kinderspelen zullen nu op dezelfde plaatsen worden gehouden op zaterdag 9 mei a.s. Op de achtergrond speelt de Koninklyke Militaire Kapel het „Wilt heden u treden". Rechts staat de erewacht aangetreden. De Amateurfototentoonstelling in het pand Markt 6 trekt tot nu toe behoor lijke belangstelling van het publiek. De tentoonstelling is deze week nog geopend iedere avond (behalve donder dag) van 8-10 uur en woensdagmiddag van 2-5. BIJZONDER GESLAAGD 1 MEI FEEST In Veenendaal werd zaterdagavond in een overvolle zaal (velen konden geen plaats vinden en moesten huis waarts keren) van het N.V.V. gebouw aan de Tuinstraat de 1 meiviering ge houden. De voorzitter de heer G. van Barne- veld sprak een kort openingswoord waarin hij de groei van de Partij van de Arbeid ter plaatse benadrukte. Het ledental steeg de laatste twee maanden in Veenendaal met 25%. Hierna werd het woord gevoerd door de heer J. H. Scheps, lid van de 2e Kamer, die een kort betoog hield waar in hij de wantoestanden van nog geen 25 jaar geleden in de herinnering bracht. Voor de ouderen en de jongeren is er nooit aanleiding om op de lauwe- ren te gaan rusten daar er nog een intense strijd nodig is om de wereld avn armoede, werkloosheid, rassenhaat etc. te verlossen, aldus de heer Scheps. Aan het programma werd verder medewerking verleend door Nico Schoolenberg met zijn One Man Show en The Three Happy's, die na afloop een daverend applaus kregen te in casseren. Olympische dag op Hemelvaartsdag Op Hemelvaartsdag wordt in kamp Overberg een olympische dag gehou den. Nadat de Olympische fakkel is rondgedragen volgt een toespraak door de Directeur. Op de Dwarsweg en het voetbalveld worden athletiekwedstrij den gehouden. Na afloop is er een film in de sportzaal en worden de certifi caten uitgereikt. G.M.F. COLLECTE De jaarlijkse collecte voor de Gezamen lijke Militaire (Steun) Fondsen wordt dit jaar gehouden op woendag 6 mei a.s. Voor deze collecte is voor het dorp de medewerking verkregen van het Korps Mariniers te Doorn; zy wordt gehouden langs de huizen met collectebussen. De opbrengst van deze collcte komt ten goede aan de volgende (Steun) Fond sen: 1. Fonds 1815 voor Oud-militairen en na gelaten betrekkingen; 2. Kon. Nationale vereniging tot steun aan Miliciens „Stamil"; 3. Vereniging „Ereschuld en Dankbaar heid"; 4. Karei Doorman Fonds; 5. Prins Bernhardstichting 6. Stichting „Het van Weerden Poelman Fonds". In Overberg wordt de collecte verzorgd door particulieren; mochten er collectan- ten(trices) zijn, die de Lekdijk of Eist (gem. Amerongen) willen bewerken, dan zal hiervan graag bericht worden ont vangen ten gemeentehuize. Zodra de opbrengst bekend is, wordt deze gepubliceerd. In Veenendaal werden de deden herdacht by het monument op het sta tionsplein. Zeer veel jon geren waren hierbij aan wezig. Links op de voor grond burgemeester Ha zenberg. Stichtse heuvelrugwandeltocht Zaterdag werd onder wel zeer slechte weersomstandigheden de 8ste Stichtse Heuvelrugwandeltocht gehou den georganiseerd door de „Woudlo pers". Ondanks de neerplensende re gen waren er een behoorlijk aantal (450) wondelaars aan de start ver schenen. De uitslag luidde: 18 km. 1 Ritmeester, Veenendaal 660 punten, 2. Korfbalclub Doorn 642 pnt. 10 km. Dc Vrolijke Bruintjes, Wijk bij Duurstede 288 pnt, 2. Julianaschool, Leersum 286 pnt, 3. De Vrije Wande laars, Amerongen 284 pnt. 4. De Woud lopers, Amerongen 282 pnt. Alle wandelaars ontvingen een her inneringsmedaille. Men is voornemens in de herfst de tocht te herhalen. LAATSTE NUTSAVOND Woensdagavond werd in de raadszaal van het gemeentehuis de laatste Nuts- avond van dit seizoen gehouden. Jhr. Mr. Bosch, ridder van Roenthal, burgemeester van Rhenen hield voor een aandachtig publiek een causerie met als onderwerp: „Een wandeling door Rhenen". De heer Bosch van Rosenthal vond het bijzonder prettig deze causerie in Ame rongen te kunnen houden. Het jaar dat hij in Amerongen waarnam blijft een prettige herinnering. Op boeiende wijze vertelde hij tal van wetenswaardigheden over Rhenen met omgeving. De gemeente Rhenen beeft een rijke historie. Wonderlijke dingen zijn soms gebeurd, die de spreker op humoristische wijze wist te vertellen. Ook op het ge bied van archeologie, geologie, natuur enz. valt er over de omgeving van dit oude stadje veel te vertellen. De burge meester had een aantal voorwerpen uit Rhenen meegebracht. In de pauze kreeg mej. Aleid van de Bunt, directrice van het Rhenens museum gelegenheid hier over te vertellen. Voor vele toehoorders zal deze avond zeker aanleiding zijn, in de komende zo mer in Rhenen de plaatsen te bezoeken waar met zoveel liefde en toewijding over werd verteld. Voor het departement van het Nut was deze avond een waardige afsluiting van het seizoen. Dauwtrappen op Hemelvaartsdag Na het succes van de dauwtrap- tochten van voorgaande jaren wordt op Hemelvaartsdag onder het motto „Met spiedend oog" weer een dauw- trapwandeling georganiseerd. De start is 's morgens om half zes bij de Ned. Herv. Kerk. Bij slecht weer wordt de tocht uitgesteld tot 2e Pinksterdag. Bazar van muziekvereniging Op vrijdag 29 en zaterdag 30 mei wordt in Eist een grote bazar georga niseerd t.b.v. de muziekver. Crescendo De bazar wordt gehouden in de grote garage van de fa. Kosters in de Vor- del. Er zal een speciale attractie te zien zijn n.l. de bekende Fakiran, een illusionist uit India. Confrontatie met werk van jonge Duitsers Zaterdag j.l. had in het Streekmuseum te Rhenen de opening plaats van de tentoonstelling „Das Gesicht", werken van een groep jonge kunstenaars uit de omgeving van Frankfort, waar zij allen de Akademie bezochten. De secretaris van de beheerscommissie van genoemd museum opende de bijeenkomst van ge nodigden, er op wijzend dat het museum naast de taak van verzamelen van waardevolle historische voorwerpen zich de laatste jaren onder energieke leiding van mej. Aleid v. d. Bunt ook beijvert tentoonstellingen van beeldende kunst in de ruimste zin te brengen. Mr. N. Hendrik Muller, griffier der Staten van Gelderland en voorzitter van de Werkgroep voor culturele grenscontacten hierna het woord krij gend, heette de genodigden en bovenal de Duitse gasten in een geestige toe spraak welkom, de nadruk leggend op de interprovinciale en in het bijzonder de internationale contacten, die West- Europa ook cultureel tot een eenheid trachten te maken. Hij karakteriseerde voorts het kunstwerk als een visie van de kunstenaar op de werkelijkheid van het landschap, de mens en gebeurte nissen en figuren uit de profane en ge wijde geschiedenis. De schilder Ingo Böer uit Wiesbaden dankte de spreker voor zijn vriendelijke ironische woor den en de conservatrice voor al haar zorgen en moeite aan de expositie be steed. De werken Alle groepsleden blijken figuratief te werken. Wat hen verbindt is het wijzen op het elementaire in de beeldende kunst, n.l. het zien en hun omonwonden ja-zeggen op het leven, een gezonde opvatting die echter gevaren inhoudt als de artist niet origineel is en tot tra ditionalisme dreigt te vervallen. De meest begaafde van het zevental is ongetwijfeld Wolfgang Schlagbauer uit Hörst, een schilder van ras en een uitgesproken colorist. Het hoogtepunt van de expositie vormt zijn schilderij Landschap op Sardinië, fors van fac tuur, gedaan in een gamma van ge durfde kleuren: oranje, geel, violet, wit en allerlei blauwen van cobalt en ultramarijn tot pruisisch nachtblauw. Hecht van bouw en sterk van spanning is zijn Kustlandschap. Zijn Straat in Oliene is van een welhaast zuidelijke klaarheid in zijn fraaie gedempte tin ten. Zachtmoedig doet zijn Landschap in Franken aan, een studie in kalme groenen. Minder geslaagd komt ons zijn Steengroeve voor. Een tegenhanger van Schlagbauer met zijn felle kleurerupties is de tekenaar en graficus Ulrich Hoyer, uit Wiesba den, een ingetogen, poëtisch en mijme rend peinzer in zijn houtskool- en sepiatekeningen, vol schroom op het papier gebracht. Begaafd ook is Roswitha Iven uit Offenbach. Haar Messias is expressief in lijn en kleur. Het portret dat zij van Samy Mileto maakte in zwart en wit is aangrijpend. De sympathieke woordvoerder van de groep Ingo Böer verrast met een groot doek, het verraad van Judas voorstellend, geborsteld in brandende roden en zwarten. Opmerkelijk is zijn Landschap in Hessen in zeer donkere De Rijnschool presenteerde leerlingen en kleuters een prachtige morgen op Koninginnedag In het Buurtschapshuis werd om 9 uur door de leerlingen van de O.L. Rijnschool een samenzang gehouden, waar o.m. ook het Wilhelmus ten gehore werd gebracht. Na de samenzang sloot ook de Kleuter school (uitgezonderd natuurlijk de kin derspelen) zich aan voor het verdere programma, dat gestalte kreeg in de vorm van een goochelaar uit Utrecht (die daags daarvoor een Koninklijke Onder scheiding in ontvangst mocht nemen). Deze goochelaar wist op een leuke en vlotte manier de sympathie van de kin deren te verkrijgen en was die zeer be slist waard. Een fantastisch gezicht en ongekend spektakel was de luchtballon- oplating in wedstrijdverband, waarbij honderden ballonnen de vrijheid kregen. Voor de balonnen die zich het verst ver wijderen zijn practige prijzen beschik baar. Aan deze wedstrijd is echter een tijdslimiet verbonden die alsnog bekend gemaakt zal worden. Hierna kreeg men alleraardigste kin derspelen zoals ringsteken, koekhappen, zakje lopen enz. Bij deze spontane kin derspelen, waar lach en traan weieens om voorrang streden waren leuke prijzen te winnen. Een traditie, die volgde en een extra ballon vrolijkten de teleurgestelde weer op en toen een winkelier zo vriendelijk was om extra traktatie beschikbaar te stellen, kon men het enthousiasme van de kinderen proeven. Tot slot komt allen die aan het welslagen van deze zo bij zonder geslaagde morgen op Koninginne dag hebben medegewekrt een woord van dank toe. WATERLEIDING DEFEKT Vele huismoeders hadden woensdag een slechte morgen. Ondanks verwoede pogingen kwam er geen druppel water meer uit de kraan. Een scheur in de leiding tussen Renswoude en Scherpen zeel was er de oorzaak van dat men de hele morgen zonder water zat. Eerst om 12 uur was het defect hersteld. LEDENVERGADERING JULIANASCHOOL Dinsdagavond hield de Julianaschool te Ederveen haar jaarlijkse ledenver gadering. Er waren slechts vijf leden naast het bestuur aanwezig. Bij de be stuursverkiezing werden de heren J. Hardeman en E. v. Veldhuizen her kozen. Nadat enkele leden aan de rond vraag hadden deelgenomen sloot het hoofd der school, de heer Valkhof de vergadering met gebed. BEROEPEN DOOR HERVORMDE GEMEENTE Door de Kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk werd in de vakature ds. K. Schip per een beroep uitgebracht op ds. B. M. Meyndert, Ned. Herv. predikant te Waarder (Z.H.). De beroepen predikant zal op dinsdag 12 mei kennis komen maken met de gemeente te Ederveen en 's avonds in een kerkdienst voor gaan. kleuren met hier en daar wat gloeiend rood, een doek mysterieus van stem ming. Zijn Gezicht op Hamburg is wel suggestief, maar minder doorwerkt. Ute Müller-Arnke, een schilderes uit de Taunus, blijkt een degelijk portret- tiste. Vooral het portret van Mevrouw A. M. is fraai. De dame met de zielvolle ogen is in haar psyche raak getroffen. Het zelfportret van de kunstenares overtuigt minder, evenmin dat geen Böer van zich zelf maakte. Haar Rijn landschap is mooi van ruimtewerking. Er zijn twee beeldhouwers bij de groep. Tony Haust uit Nieder-Roden draagt kleine plastieken bij o.a. een Maillolachtige torso en enige reliefs waarvan het fijne meisjeskopje en de Christus in de Olijvenhof opvallen, het laatste sterk geïnspireerd lijkend op verbeeldingen uit de periode van de Romaanse kunst. Knapper is Dan Hauwenstein, die een fraaie meisjeskop Kathe en een kop van een anoniem schilder toont. Herinneringen aan Henry Moore wekt zijn grote zittende figuur in brons, streng gestyleerd en in mooie balans. Hauwenstein is ook vertegenwoordigd door enig drijfwerk in metaal, waarbij de Heks en de Rennen opvallen, het laatste sterk liniair gedaan. D. Philips (De tentoonstelling, die tot 23 mei duurt, is stellig een bezoek waard. Zij is alle werkdagen van 11 - 12.30 uur en van 14 - 17 uur geopend, behalve 's woensdags. Bovendien op dinsdag avond van 19-21 uur). RITS: In Engeland zoekt men naarstig naar de oplossing van een lastig pro bleem. Hoe kan een alleenstaande vrouw de ritssluiting op de rug van haar ja pon dichtkrijgen? Vroeger maakte men de rits wel eens aan -de zijkant. Men wil nu een rits fabriceren met een speld er doorheen. Het gemakkelijkst is echter wanneer je een man hebt die je behulp zaam kan zijn, verklaarde de secreta resse van de Engelse consumenten bond. ULTRA. De vooruitgang staat niet stil. In Amerika komen ultra-sonische was machines op de markt die de was doen zonder water en zonder zeep. Binnen drie jaar verwacht men dat er draag bare T.V.-toestellen zijn met beeldont vangst in kleuren. PRUIK. Amerikaanse zakenlieden hebben zich geworpen op de vervaardiging van z.g. Baetles pruiken. Een der pruiken fabrikanten moest er 15.000 per dag maken om aan de vraag te kunnen vol doen. Prijs per pruik f 11, VEENENDAAL Woensdag: Nachtrit van M.A.C. „Veenendaal". Start bij Hotel Stui- verberg te Eist om 9 uur n.m. ELST Hemelvaartsdag v.m. 5.30 uur: Dauwtrappen „Met spiedend oog", start bij de Herv. Kerk. RHENEN Hemelvaartsdag: Grote „Leccius de Ridder" motorcross op het cir cuit de Grebbeberg. Start om 2 uur n.m. OVERBERG Hemelvaartsdag: Olympische dag in Kamp Overberg. v.m. 9 uur Ronddragen Olympische fakkel. Hoofdstr. 51 V'daal 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1