Chr. Nat. School I winnaar in Schoolvoetbaltoernooi camera inruil actie Jongens uit Zuid-Oost wonnen finale met 9-0 „Geeft u veel geld uit aan nylons? Overtuigende zege van VCV (heren) op Set-Up 1 (3-0) 750,10-of 15 -waard! ARAM ARAM Fotoflitsen van Rayonvoetbalwcdstrijd op Koninginnedag RHENEN Nieuwe Groene Kruisgebouw van Ederveen hopenlijk nog dit jaar gereed CHEVROLET AMERONGEN SCHERPENZEEL t/m 6 juni Henny Jansen DE GROTE OPSTAND V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE TWEEDE BLAD „DE VALLEI" DINSDAG 5 MEI 1964 Nr. 36 Zaterdagmorgen werd op het terrein van de v.v. „Veenendaal" het schoolvoetbaltoernooi, dat georgani seerd was door de ver. „Oranjedag" afgerond met de eindfinale en de strijd om de 3e en 4e prijs. De Chr. Nat. School I had zich in de finale geplaatst en kwam daarin uit tegen de R.K. Salvatorschool. Met groot verschil, een 9-0 overwinning, trokken de jongens uit Veenendaal Zuid-Oost aan het langste eind. De wedstrijd werd door enkele honderden mensen bijgewoond. Burgemeester Mr. Dr. J. Hazen berg reikte aan de winnaars de prijzen uit. STERK De jongens \-an de C.N.S. I (hoofd dhr. D. Dillingh) waren veruit de sterksten in het gehele toernooi. Dat bewezen de doelcijfers 53-6 overduidelijk. Zij werden met glans kampioen in hun poule en kwamen in de halve finale. De Groen van Prinstererschool moest er met 5-1 aan geloven. De doelpunten van de winnende C.N.S. school I vielen aan de lopende band. De topscorer van het gehele toer nooi was de 12-jarige aanvoeder-midden- voor Dick v. d. Bovenkamp, die niet min der dan 25 maal het vijandelijke net wist te treffen. In de halve finale had men afstand ge nomen van de Groen van Prinsterer school, terwijl de Salvatorschool met 1-0 van de C.N.S. II wist te winnen. Zo stonden zaterdagmorgen om half tien de ploegen van de Groen van Prin stererschool en de C.N.S. II tegenover elkaar om uit te maken welk team de 3e of de 4e plaats zou veroveren. De jongens van de Groen van Prinsterer school klopten hun tegenstanders met 5-1, nadat de rust met 1-1 was ingegaan. Finale Daarna volgde dan de grote wedstrijd, de finale. Er waren veel belangstellenden, voornamelijk van de kant van de ouders van de spelertjes, de leerkrachten van beide scholen. Namens het gemeentebe stuur volgde Burgemeester Mr. Dr. J. Hazenberg de strijd. Om kwart voor elf gaf de heer van Kruistum, die deze wedstrijd uitstekend leidde, het aanvangssein. Al na 3 minu ten schoot de productieve Dick v. d. Bo venkamp zijn club naar 1-0. Epie Sukkel scoorde even later 2-0 en kort voor rust zorgde Frans van Tuil voor 3-0. In de pauze kregen beide ploegen een kop heerlijke chocolademelk, gratis ver strekt door de familie Rebel, die in het gehele toernooi voor iets verfrissends had gezorgd. Na de rust waren de spelers van de C.N.S. I rustiger en beheerster. Er werd werkelijk goed gecombineerd. Het publiek leefde dan ook volop mee met de ver richtingen van de spelers. Vooral het spel van de jeugdige M. Rebel was knap. Doel punten konden niet uitblijven. Geleide- Rayon Veenendaal tweede op Jeugdtoernooi in Bussum Op Koninginnedag werd op het ter rein van de ver. BFC in Bussum het zesde districtsjeugdvoetbaltoernooi ge houden. De jeugdelftallen kwamen uit verschillende rayons. Vertegenwoordigd waren de districten Utrecht, Amers foort, 't Gooi, Veenendaal, Zeist en de Veluwe (omgeving Harderwijk). Het Utrechtse jeugdelftal eindigde op de eerste plaats. Veenendaal werd tweede. De jeugd uit onze omgeving behaalde evenveel punten als het dis trictselftal uit Zeist, maar had een be ter doelgemiddelde. Het elftal uit dit rayon was samen gesteld uit spelers van de volgende clubs: Veenendaal. DOVO, VRC, R.K. Unitas, Musketiers, DVSA en HDS. Wij stonden samen te wachten bij het postkantoor, die jonge huis vrouw en ik. Ze zag er modieus ge kleed uit. ,,Ach", zei ze, „dat gaat wel, vroeger had ik tenminste twee gulden per week nodig voor mijn nylons. Vaak nog meer zelfs. Maar nu met die nieuwe nylons..." „Nieuwe nylons?", vroeg ik ver baasd. „Ja, die extra sterke wandel nylons. Ze kosten iets meer, maar ik koop nu maar eenmaal per maand een paar nieuwe kousen. Ze zijn fantastisch sterk. Kijk, ik draag ze nu ook". Ik zag ze. Kousen, zoals ik ze zelf óók graag zou dragen. Die extra sterke wandelnylons (ein delijk de oplossing voor het pro bleem van de hoge nylon-rekening) heten: DANLON SOLID (met naad) of DANLON BOULEVARD (naad loos). Ze kosten f 2.95. Verkrijgbaar bij uw textielhandelaar: FA. F. v. d. BOSCH Hoofdstr. 12 - Veenendaal - tel. 3078 lijk aan werd dc score opgevoerd. Dick v. d. Bovenkamp zorgde voor 4-0, van Tuil 5-0, weer v. d. Bovenkamp 6-0, M. Rebel 7-0, M. v. d. Neut 8-0 en tenslotte F. van Tuil 9-0. De opstelling van het winnende elftal was: Jaap Dillen, Jan van Daalen en Rinus v. d. Neut, Henny Huiberts, Arie v. d. Schans, Jan v. d. Bovenkamp, Adri v. d. Bovenkamp. Marinus Rebel, Dick v. d. Bovenkamp. Frans van Tuil en Epie Sukkel. Na afloop gingen de spelertjes op de schouders. Burgemeester Hazenberg reikte aan aanveeder D. v. d. Bovenkamp een prachtig boeket bloemen uit, een ge schenk van de v.v. „Veenendaal". Hierna volgde de prijsuitreiking. De vier beste ploegen uit het toernooi kregen een fraaie beker, alle spelers een herinne- nngsspeldje. Met een toepasselijk woord reikte de burgemeester de aanvoerders de prijzen over. Er is sportief gespeeld en jullie hebben aardig gevoetbald, zo zei de Bur gemeester. Trots toonde aanvoerder Dick v. d. Bovenkamp de mooie bokaal aan het publiek. De inscriptie luidde: Voetbal toernooi Koninginnedag 1964 le. De heer C. v. d. Broek heeft door zijn tactische aanwijzigingen ertoe bijgedragen dat de C.N.S. I de hoogste plaats heeft bereikt. Vele heren verleenden door hun arbi trage medewerking aan het zeer geslaagde toerncoi t.w. de heren G. van Beek, A. Beckerman, van Essen, Derksen, Her tog. v. d. Craats, Harteman en P. van Kruistum. De vereniging „Oranjedag" had een zeer geslaagd voetbaltoernooi, waarbij spor tief maar enthousiast werd gespeeld en ae organisatie perfect was. Zullen de toeschouwers bij het spectaculaire motor evenement op de Grebbeberg op Hemelvaartsdag bij duizenden de hellingen van de zandafgraving bevolken? De organisatoren rekenen - nu voor de eerste maal in de geschiedenis van d,e R.K.N.M.B. aan deze cross een wereldkampioenschap zal zijn verbonden - op meer publiek dan ooit. VOLLEYBAL Het heeft de herenploeg van VCV zaterdagmiddag j.l. weinig moeite gekost het Utrechtse Set-Up er onder te houden. Werd het enkele maanden geleden in Utrecht nog een zeer spannende aangelegenheid, ditmaal won VCV zonder noe menswaardige inspanning. Op alle onderdelen van het volleybalspel werd Set- Up met straatlengten geslagen en het is niet te verwonderen dat deze ploeg op het punt staat te degraderen. Het is thans ongeveer drie jaar geleden, dat dit Set-Up de promotie van VCV naar de eerste klas voor de neus weg kaapte, maar daarna zochten enkele gerenommeerde spelers hun heil bij andere Utrecht se verenigingen en sindsdien is het snel bergafwaarts gegaan met de sympa- tieke ploeg. OVERTUIGEND Reeds in de eerste set was duidelijk, dat Set-Up niet tegen de kwaliteiten van VCV was opgewassen. Weliswaar namen de Utrechtenaren een 1-7 voor sprong door grandioze blunders aan VCV zijde, hoofdzakelijk veroorzaakt door spelers die het al te gemakkelijk opnamen. Maar toen Ad Slik en Wim Willemsen hun aanval goed hadden ge richt en Dick Bovenschen zijn keiharde serve liet voelen, toen was er voor VCV geen vuiltje meer aan de lucht. Set-Up kon daarna in deze set geen punt meer scoren en VCV liep verras send snel uit tot 15-7 (1-0). In de tweede set liep VCV alweer vrij snel uit tot 13-4. Door een al te grote nonchalance van enkele VCV'ers kon Set-Up nog terugkomen tot 13-10, doch Piet v. d. Bosch serveerde VCV naar 15-10 en 2-0. Ook in de derde set kwam VCV niet in moeilijkheden. Wat Set-Up ook in het werk stelde om het tij te doen ke ren, VCV nam het initiatief steeds door een sterkere aanval weer over en Set-Up demoraliseerde zienderogen tot een zeer matige ploeg. VCV maakte korte metten en won ook deze set met 15-6 en de wedstrijd met 3-0. Door deze nederlaag is het lot van Set-Up vrijwel bezegeld en speelde VCV zich definitief naar een topposi tie in de eerste klasse van de bond. Het wachten is nu op meer concrete gegevens van de bond omtrent een eventuele uitbreiding van Nederlands topvolleybal, waarvan dan VCV mis schien kan profiteren door automatisch een stap omhoog te doen naar de over gangsklasse. Voor de herenploeg van VCV is dit competitieseizoen nu weer verleden tijd. Halverwege de competitie prijkte deze Veenendaalse formatie met één punt voorsprong trots aan de kop van de ranglijst. Een klinkende nederlaag te gen het sterke Cito 2 deed toen al veel hoop vervliegen en toen daarna nog de nederlagen tegen Shot en Valboval volgden werd het voor VCV ook dit jaar geen promotiefeest. Gezien de spelkwaliteiten van de ploeg behoort zij absoluut in de over gangsklasse thuis, doch in de beslis sende wedstrijden liet de ware wed strijdmentaliteit van enkele VCV'ers het totaal afweten en gingen kostbare punten verloren. Met deze wetenschap zal VCV het volgend seizoen terdege rekening dienen te houden wil het doordringen tot het gezelschap der overgangsklassers. Kees Scholts naar GVVV De Merino's spil Kees Scholts zal volgend seizoen de gelederen van GVVV komen versterken. Dit is inder daad een behoorlijke versterking voor de blauwwitten, want Scholts werd ook reeds door andere clubs benaderd. Vorig seizoen, gedurende de transfer periode in het betaalde voetbal had Wageningen belangstelling voor de blonde Merino-stopper. De transactie ging niet door wegens principiële be zwaren. Nog onlangs speelde Scholts mee in het afdelingselftal van de afd. Utrecht en zeer recent blonk hij nog uit n.l. op Koninginnedag tijdens de Rayonwedstrijd op het terrein van de v.v. Veenendaal. NSVS praktisch in veiligheid na 3-2 zege op TOV NSVS heeft zich door een 3-2 over winning op TOV in Baarn uit de ge varenzone gedistancieerd. Wanneer de Neveda-ploeg de allerlaatste wedstrijd a.s. zaterdag tegen Scherpenzeel slechts gelijk speelt is men definitief in veili ge haven beland. Hoewel de gasten uit Baarn een lichte technische meerderheid tentoonspreid den zette NSVS er een grote dosis ijver en enthousiasme tegenover, waar door de schaal aan Veenendaalse kant oversloeg. De eerste minuten waren voor de goed spelende ploeg uit Baarn. Na tien minuten moest doelman Van Beek, die overigens een goede wedstrijd speelde, een onhoudbaar schot van de TOV middenvoor laten gaan, waardoor TOV de leiding nam, 0-1. Zes minuten later wist rechtsbinnen H. van Keste- ren een wig te drijven in de Baarnse defensie en scoorde een mooie goal, de gelijkmaker, 1-1. Kort voor de rust nam invaller rechtsbuiten Kramer na een hoekschop de bal op de wreef en schoot kogel- hard in het net, 2-1. Na rust was NSVS weer bijzonder ijverig. Men speelde voor de volle winst en voor de laatste kans. Na 20 minuten liet P. Bleyenberg de verdediging van TOV zijn hielen zien en met een be heerst schot werd de Baarnse keeper verslagen, 3-1. Hoewel NSVS nog meerdere scorings kansen kreeg vielen er geen doelpun ten meer aan deze kant. Wel drukte TOV tegen het einde nog eens goed door, waardoor dfc rechtsbinnen met een schuiver in de hoek nog een tegen- punt liet aantekenen, 3-2. Nog slechts 1 puntje en NSVS heeft haar plaats in de 2e klasse behouden. foto-en film- Uw oude camera is Informeer ernaar bij uwfotobandelaar! Drogisterij en Fotohandel Zandstraat 7, Veenendaal Tel. 2472 DAMNIEUWS V.D.C. I hield in 't Trefpunt een on derlinge competitie. De uitslagen zijn: Hendriksen - De Kleuver 1-1 Vermeer - v. d. Hor 0-2 Tollenaar - Roodbeen 2-0 De Roder - Bouman 1-1 v. Beek - v. d. Hor1-1 Schaap - Tollenaar 0-2 Valkenburg - Vermeer 1-1 Bouman - De Kleuver 2-0 De Roder - Fauw1-1 Hendriksen - v. Beek 2-0 Beide elftallen bjroe- d er lijk op de plaat. Voorste rij in wit te nue het zegevieren de Veenendaalse elf tal. Achter (staande) het streekelftal. Rechts de beide grensrechters Hey- kamp en Leppers met scheidsrechter Litz. De vurige midden voor Blankestyn in hevig duel gewikkeld met doelman Pavert ÜM1 Kees Gerritsen links en Kees Scholts (rechts) ky- ken toe. Kozakken Boys reisde vergeefs naar V'daal De ploeg van Kozakken Boys uit Werkendam was zaterdag middag met twee autobussen en een aantal personenauto's aan de Buurtlaan gearriveerd voor de wedstrijd tegen GVVV. Door de zware regenval van zaterdag was het terrein echter onbespeelbaar. Scheidsrechter Deurhof keurde het terrein dan ook af, waarna Kozakken Boys met spelers en supporters onverrichterzake naar het Brabantse Werkendam moes ten terugkeren. (57) Bliksemsnel grijpt Aram de bootshaak, die zijn eerste aanvaller op het dek heeft laten vallen. En reeds heft de tweede matroos zijn kort zwaard als Aram de bootshaak met grote kracht omhoog werpt. Het zwaard van de schepeling vliegt door de lucht en met een pijnlijke kreet grijpt de man naar zijn hand. Snel maakt Aram zich van het wa pen meester en richt het dreigend op de borst van zijn verblufte tegenstander. Achter hem hoort hij de schreeuwende stem van Avidis: „Sla neer, die kerel!! Honderd goudstukken voor de man, die hem onschadelijk maakt!!" Twee, drie schepelingen ko men behoedzaam naderbij geslopen. „Vooruit boots man, hem samen te lijf en we delen de honderd du-, katen!" sist er een tot zijn maat en dreigend heft hij zijn mes. Maar dan worden de matrozen plot seling door twee grote vuisten opzij geduwd en een zwaargebouwde blonde kerel treedt in de kjting. „Lafbekken, met twee man tegen één!,, snauwt hij de matrozen toe. „Pak je weg, ik zal die landrot eens tonen hoe een zeeman een zwaard hanteert!!" En grijnzend trekt hij zijn wapen (wordt vervolgd) GROTE BELANGSTELLING OP RECEPTIE KIRPESTEIN N.V. De afsluiting van de festiviteiten r<md het 50-jarig jubileum van de N.V. Kir- pestein - een receptie in hotel De Wa- geningse Berg - heeft meer dan 600 bezoekers getrokken. Een groot aantal zakenrelaties en cliënten heeft deze gelegenheid aan gegrepen om een blijk van waardering ten opzichte van de N.V. Kirpestein te tonen. Onder de aanwezigen waren de burgemeester en gemeentesecretaris van Wageningen en een van de wethouders, terwijl wethouder Van Kuyk het ge meentebestuur van Veenendaal ver tegenwoordigde. AUTOMOBIELSHOW De ontvangzalen van hotel De Wa- geningse Berg waren voor deze gele genheid omgetoverd in een lusthof met de prachtigste bloemen. Voor het hotel stonden een groot aantal auto's tentoongesteld, modellen en merken die door de N.V. Kirpestein verkocht worden. Veel belangstelling trok de Chevrolet Corvair Monza Spi der, een open wagen die een gerief voor het oog is door zijn fraaie strakke lijnen. Ook- de Opeis in de zaal aan de Rijnkant vroegen een ieders aandacht. HOOGTEPUNT De viering van het gouden jubileum van de N.V. Kirpestein is een daverend succes geworden. Behalve de kinder operette „Prins Rudi en de toverstaf" trokken de skelterraces op het N.B.M. terrein Stadsbrink grote belangstelling. Van donderdag tot zaterdag was de Stadsbrink het arena van de jongste „autocoureurs". Met veel flair stuur den de jonge rijders over het circuit, waarbij vaak uitstekend bochtenwerk te bewonderen viel. De donderdag werd afgesloten met een race tussen de burgemeester van Wageningen, De Niet- en directeur J. Kirpestein, die niet voor elkaar onder deden wat durf betreft. Dit onderdeel van het feestprogramma is bij de Wageningse bevolking wel het meeste aangeslagen. Rhenense handbalclub overwon UHV De wedstrijd van RHC tegen UHV uit Utrecht is in een 2-0 overwinning voor de gastheren geëindigd. De naam wedstrijd verdient deze ontmoeting ei genlijk niet, want van een strijd was in het geheel geen sprake. Het Rhenense doel is dan ook geen moment in gevaar geweest. Van spelen kwam niets terecht omdat het dermate hard regende, dat de spelers moeite hadden zich op de been te houden. Het merendeel der spelers - en ook de bal - bevond zich voortdurend al glijdend en vallend in de buurt van het UHV doel. Louter door de reeds genoemde slech te weersomstandigheden kon RHC zijn veldmeerderheid niet in meer doelpun ten omzetten. De 2-0 overwinning van de Grebbestadbewoners werd verkre gen door doelpunten van Mekking en v. d. Pol. Woensdagavond had in Café Marktzicht te Ederveen de jaarvergadering plaats van het Groene Kruis. Ruim 20 van de 700 leden waren aanwezig. De voorzitter, dokter S. T. Hey, richtte in zijn openingswoord waarderende woorden tot mevr. Ruttenberg, die met een ontembare energie het wijkwerk in het afgelopen jaar verrichtte. Ook mevr. Lagerwey, die in incidentele gevallen bijsprong werd dank gebracht. Tenslotte richtte de voorzitter woorden van waardering tot de maga zijnbeheerder en kwitantieloper. De voorzitter kon mededelen dat het in aanbouw zijnde, nieuwe Groene Kruis gebouw op het einde van dit jaar waarschijnlijk wordt opgeleverd. Wij kunnen volgend jaar dus in ons eigen huis vergaderen, hetgeen tot grote vreugde stemt. Tien jaren van zeuren en zuchten zijn thans afgesloten, aldus dokter Hey. Wij hebben het afgelopen jaar ge tobd met de huisvesting van het con sultatiebureau. Uiteindelijk werd de zuigelingenzorg ondergebracht in de School met de Bijbel aan de Schras. Het was wel wat primitief, maar wij waren tenminste onderdak. Hiervoor kunnen wij de heer Bouter, hoofd van deze school wel zeer erkentelijk zijn. Wij ondervonden een gulle gastvrij heid, zo besloot de voorzitter zijn ope ningsrede. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat 1963 een rustig verenigings jaar was. Mevr. Ruttenberg was ove rigens zeer aktief en bracht 322 maal een huisbezoek en 1837 maal een zie kenbezoek. Er werden 304 artikelen uit het magazijn uitgeleend aan totaal 109 leden. Op het consultatiebureau voor zuigelingen werden 110 zuigelingen door de kinderarts onderzocht. Na huisves tingsmoeilijkheden moest de kleuter zorg tijdelijk worden gestaakt. In 1956 werd een vergadering belegd onder het motto: Waar blijft het nieuwe Groene Kruisgebouw? Nu in 1964 kan worden gezegd dat realisering van de plannen nog maar een kwestie van maanden is. Sinds 1956 is het aantal leden sterk toegenomen. Bedroeg dit aantal acht jaar geleden 570, thans VEENENDAAL Heropening winkelpand De Amerongse middenstand blijft aktief bezig zich aan te passen b(j de moderne tyd. Zo werd maandagavond opnieuw een geheel gemoderniseerde winkel in ge bruik genomen. Ditmaal was het de drogisterij de Haas in de Overstraat, die door de burgemees ter van Amerongen officieel heropend werd. Nadat het zoontje van de heer van Geytenbeek de sleutel aan de burgemees ter had aangeboden ontsloot deze de deur van deze zaak die zowel uiterlijk als in- v-endig volkomen veranderd is. Een mo derne strakke gevel met veel glas en grote etalages, siert de Overstraat. Inwendig is de ruimte belangrijk vergroot. Er is naar gestreefd de verschillende artikelen zo overzichtelijk mogelijk in verschillende afdelingen onder te brengen. Zo valt op een fraaie afdeling foto artikelen, een parfumerie en de traditionele drogisterij. Moderne toonbanken, moderne verlich ting, kortom zoals de burgemeester het uitdrukte een bijzonder fraaie aanwinst voor het dorp. In zijn toespraak stond hij nog even stil bij vroeger. Er was toen een gecombineerde drogisterij-elektrici teitszaak. Het moet voor de moeder van de heer van Geytenbeek, mevrouw van Geytenbeek-de Haas een groot genoegen zijn, dat deze zaak zo is gemoderniseerd. Het oude bedrijf is sinds jaren gesplitst in 2 zaken. De heer van Geytenbeek memoreerde in een geestige speech dat de winkel op 25 mei 1910 werd geopend. De omzet van de eerste dag bedroeg f 3,20. klom men tot 740 ingeschreven leden. Bij de bestuursverkiezing werden mevr. G. Koudijs-Stunnenberg en de heer J. Schuurman herkozen. Een korte maar levendige rondvraag volgde. De voorzitter deelde desgevraagd mede dat de vereniging destijds f 6000,van de gemeente leende voor de aankoop van grond t.b.v. het nieuwe Wijkgebouw. Het bestuur is thans voornemens een deel van deze grond aan de gemeente te verkopen. Men zal pogingen in het werk stellen om binnenkort een nieuwe wijkver pleegster aan te trekken. De nieuwe zuster kan als het gebouw gereed is gebruik maken van een flatje op de verdieping van het gebouw. Pas als het gebouw in gebruik wordt genomen zal de zuster haar werk beginnen. Op vragen uit de vergadering om trent het gebruik van het nieuwe ge bouw kon de voorzitter mededelen dat er eventueel ruimte is voor specialis ten, die een spreekuur in Ederveen willen houden, of mogelijk voor een tandarts. Ook zullen enkele vereni gingen gebruik van het gebouw kunnen maken, zoals het Roode Kruis, EHBO of dergeijke. Er is een ruimte van 10 x 4,5 meter voor dit doel beschikbaar. Advendo scoorde half dozijn treffers tegen Soesterberg Advendo had zaterdag niet de ge ringste moeite om het zwakke Soester berg een gedecideerde 6-1 nederlaag toe te brengen. Hierdoor behouden de Ederveners hun goede vierde plaats op de ranglijst. Door een kopbal van Heywegen werd het 1-0, maar twee minuten later maak te de midvoor van Soesterberg gelijk, 1-1. Kort voor rust wist linksbuiten A. Pol zich door de achterhoede te wer ken en schoot vanaf de vleugel in, 2-1. Na rust was de strijd eenzijdig. Mid voor Greuter bracht de stand op 3-1, Heywegen zorgde voor 4-1. Door een penalty wegens hands aan Advendo toegewezen kon Manyputty er 5-1 van maken. Tenslotte maakte de jeugdige rechtsbuiten G. Marcus het halve dozijn vol, 6-1. 87 JARIGE JUBILARIS In gezelschap van de wethouders de Jonge en van den Ham, secretaris Van den Brink, de voorzitter van de Gel derse Maatschappij van Landbouw en zijn naaste familieleden, werd woens dagmorgen te zijnen huize door bur gemeester mr. C. P. Hoytema van Ko nijnenburg, namens H. M. de Konin gin, de eremedaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau op de borst gespeld van de 87-jarige Jacob van de Vliert, wonende aan de Dorpsstraat. De heer Van de Vliert heeft zich veel ingespannen voor het verenigingsleven ter plaatse. Ruim 40 jaar was hij bestuurslid van de G. M. v. L., waarvan hij thans ere-lid is, ruim 35 jaar bestuurslid van de Fok- en Controlevereniging en ruim 15 jaar be stuurslid van de plaatselijke Oranje vereniging. Vanaf de oprichting van de gemeentelijke eierhal zit hij in de marktcommissie en is nog wekelijks op de markt te vinden.

De Vallei | 1964 | | pagina 3