PAUK DOVO-Spakenburg JONGEN verse asperges ^ÊoA&T$1©St Zware wedstrijden voor V.R.C., Merino's en Rhenus HANS ROMPES, „De Vallei' Uw blad Burgerlijke stand KERKDIENSTEN DINSDAGKOOPJES BADMUTSEN SLABAK met bestek KEUKENKRUK 3.89 Ingekomen en vertrokken SPORTPROGRAMMA Zaterdag: tweemaal Veenendaal contra Spakenburg MARKTBERICHTEN scheidende badmeester van „Bergbad'* ,'t Doet ergens pijn om te vertrekken jongenspakjes Ant. Achterberg Veenendaal-zuid fa. J. Knoppers en Zn. EERSTE PINKSTERDAG TWEEDE PINKSTERDAG Doktoren- en Apothekersdiensten TWEEDE PINKSTERDAG Op de plek waar ik en zoveul andere minsen een kleine twintig jaar gelejen het materiaal vandaan sleupten om het duveltjie warm te houwen verschijnt op den duur een peperduur huizenpark. Misschien was het er nooit en te nim mer gekommen as wij toentertijd niet gedwongen waren om het hele bos op vluchtkarretjies mit tuinslangbanden naar onze huizen over te brengen. De betere stand profiteert eigenlijk vandaag den dag nog van een erfenissie uit de oorlog. Ik wur d'r op slag nog treurig van as ik me de geschiedenis weer veur de geest haal. Een paar prachtige bossen waren in de tijd van nog gien week gesneuveld. Mar wat moesten we? Bevriezen, ver hongeren of de hiep in de bomen zetten. In zo'n toestand verkies ie et leste. En zo is het ok geschied. Uiteindelijk hebben wij daar nog mee geholpen de toekomst van onze gemeen te te bepalen. Gerekend naar de vremde manipulaties bij de leste grenswijzging kunnen we gerust annemen dat we de grens nog een bietjie dichter bij de Markt gehouwen hadden as die paar bos sen nog in leven waren gewist. Alles wat bos is schijnt nou eenmaal bij onze zuidelijke buren thuis te horen. Wij heb ben alleen mar vlakte nodig om onze vleugels uit te slaan. Mar goed, daarover gien woord meer. Veurlopig is er veur ons gien reden de vrede te verstoren. Minsen mit een gezette achterzak kunnen temee terecht an de bosrand. Mar as ik het goed gelezen heb dan kommen uitsluitend Veense minsen en ik vin dat zeer juust in anmer- knig om daar een zogeneumde bungalow te zetten. Veur vremde personen zal het niet weggeleid zijn om in een prijzige behuizing op Veense grond dagelijks Rhenense boslucht op te snuiven. Zeer juust, zei ik al, het hemd is na der dan de rok, mar an wie slijten we dan de grond veur mar liefst zestig bun- ows? Laten we nou deur mekander 'n gevalletjie es zetten op anderhalve de grondprijs inbegrepen. Dan komt t parkie alleen an ondergrond mit ngalows op een slurdige negen mil- -n. As d'r zestig liefhebbers van eigen bojem te vinden zijn dan zeg ik akkoord, mar ik bin bang dat de handel daar furs tussen gaat zitten. Heel veul minsen zullen daar niks te gen hebben. Een gewiekste handelaar in onroerend goed heb ik es veur de teevee horen zeggen: Is er wat op tegen dat ik nou toevallig in huizen handel, terwijl een ander dat in garen en band doet? Nee, daar is niks op tegen. Mar wat het garen en het band betreft is de toe stand nurmaal, maar wat de huizen an- gaat verkeien we nog in een noodsitte- wasie. Daar zit 'em volgens mij de kneep. We neumden in en vlak na de oorlog iemand die munt perbeerde te slaan uit de abnurmale omstandigheden een zwarthandelaar. Is het gesjacher mit huizen in deze tijd iets anders? De bona-fide personen niet te na ge sproken. Er is nou eenmaal verschil tus sen handelaren en sjacheren. Ik hoop dat onze gemeente de touw- tjies stevig in de vingers houdt. Al zal 'et de gemeenschap dan misschen een paar ton minder opleveren. Wout Blauwkous. De ideale badmuts soepel met lucht gevuld plastic, diverse modellen en kleuren, prima pasvorm en een bijzonder koopje 1 OQ voor slechts De slatijd is er weer. Een gezellige slabak met bijpassend bestek in kristal plastic uitgevoerd, verschillende kleuren, handig en goedkoop /-v qq extra voordeeltje U.VÖ Stevige metalen kruk voor uw keuken of bad kamer met plastic over trokken poten, keurig af- wasbaar plastic dek, neemt bijna geen plaats in en zijn stapelbaar. Fantastische prijs Alleen dinsdag 19 mei Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal AMERONGEN Ingekomen: D. S. Versteeg uit Amers foort in Heuvelse Steeg 4; A. E. Niessen- van de Meent van Woudenberg in Over- straat 25. Vertrokken: F. van Herrewaarden naar Tiel; H. Ludwig met gez. naar Doorn. RHENEN Vertrokken: Robert A. D. van der Meu- len met gezin naar Duitsland; Cornelis G. J. Kemperman naar Tiel; Johannes J. A. van Boxtel naar Weert; Veronica C. M. van der Melen naar Zuid Afrika; Willem J. Ledder met gezin naar Soest; Jaccba C. van der Waals naar Rijswijk (Z.H.). In dit Pinksterweekend worden maar enkele wedstrijden gehouden. Maar die mogen er dan ook zijn. Het is de tijd van de beslissingen. Vele clubs verkeren in een spannende periode. Promoveren of niet? Wel cf geen degradatie, dat zgn de opduikende vragen voo.r spelers, supporters en besturen. Het kleine Pinksterpro gramma vermeldt een drietal ontmoetingen, waar veel, zo niet alles van afhangt. VRC, Merino's en Rhenus zullen na het weekend een stuk nervositeit van zich kunnen afschudden. Maar eerst vraagt het dubbele duel tussen Veenendaalse en Spakenburgse A.S. ZATERDAG Terrein Panhuis Aanvang 4.15 uur. KNVB clubs de aandacht. DOVO krijgt zaterdag bezoek van Spakenburg, de club van Wout Heynen. Beide vereni gingen verkeren in de middelmoot zo dat er geen belangen op het spel staan. Toch zal DOVO er een eer in stellen de vinnige vissers uit Spakenburg te verslaan. GVVV maakt de reis naar het IJssel- meerstadje, waar de Vogels zich op maken voor een eventueel kampioen schap. Het zit er volop in voor de Spakenburgers want ze staan er rela tief het beste voor. We vrezen een ne derlaag voor GVW, dat echter in het verleden bewees ook aan de boorden van het IJsselmeer tot een goed resul taat te kunnen komen. -fr VRC is de onderste plaats ontvlucht. Elburgse Sportclub kreeg de twijfel achtige eer om de rode lantaarn over te nemen. Nu valt het juist zo dat VRC zaterdag naar Elburg moet. Verliest de Racing Club dan zakt men weer naar de laatste plaats terug, waarna dan nog de wedstrijd tegen Owios rest. Bij winst is VRC definitief veilig en moet Elburg degraderen. Bij een gelijk spel zijn de Veenendelers ook al een eind op weg naar de veiligheid. We zien er een spannend duel uit groeien, waarbij VRC haar huis zo duur mogelijk zal verkopen. -O- Ook voor Merino's geldt zaterdag; alles of niets. Verliezen de Veenenda- lers op eigen terrein aan de Wagening- selaan van het bezoekende Hierden dan is de degradatie een feit. Bij een gelijk spel zijn er nog vele mogelijk heden. Bij winst kan Merino's zich praktisch veilig wanen want het valt niet te verwachten dat WJ in Barne- veld tegen kampioensgegadigde SDVB tot winst komt, hoewel de Utrechters zich als „reuzendoders" hebben opge worpen. Wie degradeert: Merino's of WJ? Zaterdag zullen we het weten. -& Rhenus kwam na de successen van de laatste weken practisch in veiligheid. Toch is het gevaar nog niet geheel ge weken. Tweede Pinksterdag moet Rhe nus naar Utrecht om tegen Minerva te spelen. Een gelijk spel zou de groen- witten welkom zijn en hen naar de veilige haven doen koersen. Rhenus, blijf op het goede pad en keer met een zege uit de Domstad terug! VEENENDAAL. Eiermarkt: Aanvoer 113.000 stuks. Prijzen van 9,50 tot 10,50 voor de grote eieren en van 6,tot 9,voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt: Aanvoer 25 stuks. Prij zen van 65,tot 85,per stuk. Han del traag. In deze week staat de verhuis wagen voor de ingang van het Berg- bad. Badmeester Hans Rompes (40) vertrekt met zijn vrouw en drie kin deren naar Leiden, waar hij als chef in het nieuw geprojecteerde bad „De Vliet" is aangesteld. Temidden van de verhuisdrukte vond de badmeester nog even tijd zijn indrukken weer te geven omtrent de periode waarin hij honderden kleine en grote Veenen- dalers de zwemkunst bijbracht. Intiem Het is hier een intiem bad en het doet ergens wel pijn dit te moeten verlaten, zegt Hans Rompes. Hoe- velen zou ik al niet onder handen hebben gehad om ze de eerste begin selen van de zwemmerij bij te bren gen. Het zijn er honderden. Als kind kwamen ze bij je, óf individueel óf in het kader van het schoolzwemmen en nu ze volwassen zijn zie je ze nog v/el eens terug op een mooie zomerse dag. Zeven jaar lang stond ik op de brug in het Bergbad. Ik heb hier bij zonder prettig gewerkt, want ik had praktisch blanco volmacht. De hele verantwoordelijkheid werd mij toe vertrouwd en daar ben ik reuze dankbaar voor, vertelt Rompes. Geen echte 'k Ben overigens geen „echte" Vee- nendaler. Mijn vader was onderwijzer in Tuil en 't Waal, een dorpje bij Vreeswijk. In de oorlog werd mijn vader gepensioneerd en trokken we naar Veenendaal, waar mijn ouders een woning konden krijgen. Ik was toen 18 jaar en had net de U.L.O. af gelopen. Het was toen een gevaar lijke leeftijd, want je zat zo over de grens als je tegen de twintig liep. Ik kreeg een bijzondere „Ausweis" en ging bij de binnenvaart, dus direct al een beroep dat met water te maken had. We voeren op de Rijn, maar gin gen niet verder dan Wesel en keer den daar weer terug. Toen de sleep boot waar ik opzat werd gevorderd had ik geen werk meer en keerde naar 't Veen terug. Dat was al in de laatste oorlogsdagen en ik kon me verstoppen tot aan de dag van de bevrijding. 3^et uioord ia aan: Partij TERLENKA normaal 12,95 nu voor f 10,95 in katoen voor f 8,95 Dekje voor rotan-stoeltjes f3,95 Loper voor ligstoel compleet f 3,95 GEVRAAGD EEN VOOR DE MARKTHANDEL Extra hoog loon. Rozenstraat 7 Veenendaal Vanaf heden DAGELIJKS AANVOER van Ook voor wederverkoop Burg Jhr. H. v. d. Bosch straat 11 - AMERONGEN Tel. 03434-1460 Lichtdrukken er fotoco- piëren. Artifoto, Hoofdstraat «4. Veenendsai Amerongen en Eist, doet Uw voordeel in deze dure tij den! Nu de vleesprijs van varkens omlaag gaat en de jonge groente in aantocht is, kunt U niet beter doen dan een diepvrieskluis te huren voor f 60,per jaar. Deze is geplaatst op het terrein van de heer Schouten, t/o 't Clubhuis Inl. bij: J. Brink man Hul 1, tevens bij de eigenaar over de vleesprij- zen L. W. Koen, Holleweg 1, Amerongen. Asbest golfplaten en asbest board in alle maten uit voor raad leverbaar of recht streeks van de fabriek. Prij zen ver beneden iedere con currentie. Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan. J Kool, Holleweg 3, Tel 08385- 2463, Veenendaal. VEENENDAAL Geboren: Erik Jan, z. v. E. Bos en C. Beijer; Geurtje, d. v. G. J. Gaasbeek en G. van de Scheur; Jansje, d. v. R. Roelof- sen en J. I. Termaaten; Johanna Grada, d. v. G. Koopman en C. van Schoonhoven; Frederika. d. v. A. van Harselaar en F. Scholtus; Jan Dirk, z. v. J. van de Vliert en A. van der Scheur; Wilhelmina Mar- garetha, d. v. M J. Kropff en A. de Jong; Alida, d. v. W H. Roelofs en A Jansen; Monique, d. v. W Veuger en J. G. van der Horst: Jan, z. v. G. van de Weerd en A. G. Valkenburg; Eveline Hermine, d v. H. J. Konings en L. van Kreel; Jacob, z. v. K. F. van den Brink en B. van den Berg; Hendrik Jan, z. v. J. Boers en E. Reede; Johanna, d. v. J. D. Wielenga en I. Schenk; Willem Geurt, z. v. A. M. Vroon en J. C. van Doorn; Monique Karoline, d. v. G. Passenier en H. van Smaalen (geb. te Rhenen); Gonda, d. v. N. A. Uijten- broek en J. H. Hament (geb. te Rhenen) Gerrit Gerardus Cornelis, z. v. W. G. van Dijk en C. Aalberts (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: D. Boers en A. Britstra; W. A. Hasselaar en A. Ooms; D. Bou- man en J. van Soelen; B. Panneman en E. G. O. van Dolder; A. Bovenschen en H. Heikamp; J. van de Bovenkamp en M. J. M. Moesbergen; I. Koffeman en H. van Ravenswaaij. Gehuwd: W. van Geerenstein en M. Koops; H. A. F. Hermans en R. van Dee; G. van Tintelen en M. van Manen; H. van Ginkel en H. Nagel; A. van Barneveld en J. R. Grandia; P. H. S. Keus en C. J. van den Brink. Overleden: Cornelis Hasselaar, 70 jr., echtg. van D. van den Brink; Jelis Diepe- veen, 76 jr., echtg. van W. van der Poel (overleden te Rhenen). RHENEN Geboren: Neeltje d.v. J. van Staverden en G. G. van den Hoofdakker; Edith Su sanna Henriëtte d.v. J. Smit enW. H. Jansen; Maria d.v. J. v. d. Linden en M. A. Veenhof; Jacoba d.v. P. H. Alderlies- ten en N. Geurts; Gonda d.v. N. A. Uijten- broek en J. H. Hament; Gerrit Gerardus Cornelis z.v. W. G. v. Dijk en C. Aalbers; Teunisje Jansje d.v. Gerrit Jan Opper man en A. M. Pater; Arend z.v. H. v. Dijk en J. L. Verwoert. Ondertrouwd: A. v. Koppen te Hilver sum en D. v. Dijk te Rhenen. Gehuwd: F. Koppen te Middelburg en I. E. Harwig te Rhenen. Overleden: Jelis Diepeveen, oud 76 jaar, echtgenoot van W. v. d. Poel; Aart Mul der, oud 64 jaar, echtgenoot van J. v. Leeuwen; Cornelia Aalberts, oud 37 jaar. echtgenote van W. G. van Dijk. AMERONGEN Geboren: Harco Ronald z.v. A. W. van Ravenhorst en C. Looijen; Johanna Ma ria d.v. H. K. Lourens en H. J. de Lange; Cornelia Gerritje d.v. R. van Doorn en M. Vonk. Overleden: Willem Reede, oud 81 jaar; Magcheltje Verheij-van Wijk, oud 68 jaar, wonende te Vlaardingen. Ondertrouwd: G. J. F. de Joode en D. G. v. d. Heijden; M. G. Brenkman en M. J. Buitenhuis. Gehuwd: J. de Gier en H. v. Nieuw- amerongen. EDERVEEN Geboren: Gerritje d.v. G. van Roekei en W. Hendriksen. Gehuwd: F. F. Gerritsz en H. Bree- schoten. SCHERPENZEEL Geboren: Albert Ch. z.v. IJ. Demoet en J. Bouman; Jacqueline Y. d.v. J. v. Oos trum en G. Bloemendal. Gehuwd: M. Z. v. d. Grift en J. H. v. a. Brandhof. Ondertrouwd: J. v. d. Brink en A. W. Welswinkel; L. H. J. Veenendaal en A. den Hartog: Overleden A. Aalberts, oud 78 jaar. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur: ds. D. van den Berg. 5 uur: ds. A. Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 uur: ds. A. Terlouw; 5 uur: ds. P. de Jong. Vredeskerk: 9 uur: ds. A. Vroegindeweij; 10.30 uur; ds. A. Vroegindeweij. 5 uur: ds. A. Vroegindeweij (H.D.). Sionskerk: 9.30 uur: ds. P. de Jong; 5 uur: ds. D. van den Berg (H.D.) Veeneind: 3 uur: ds. P. M. Breugem. Dijkstraat: 2.45 uur: ds. A. Vroegindeweij Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur; ds. van Enk, 5.00 uur: ds. Overduin. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur: ds. Overduin (Openbare belijdnis des ge loof s)5.00 uur: ds. van Enk. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur en 5.00 uur: ds. Keuning. Avontuur Hans Rompes heeft een vrolijk, avontuurlijk karakter. Hij wilde na de bevrijding wat van de wereld zien. „Ik meldde me direct bij de Mariniers en na opleiding in Amerika ging het op Java aan. Tot 1948 zaten we in Soerabaja. Ik was daar korporaal bij de beroepsmariniers. Over die periode op zichzelf zou wel een boek te schrijven zijn, zegt Hans Rompes, maar op 't ogenblik gaat het toch alleen over de zwemmerij en mijn af scheid?" Inderdaad zouden deze kolommen te gering van omvang zijn om het bewogen, met reizen over de gehele aardbol gevulde, leven van Hans Rompes intensief en op de voet te volgen. „Als beroepsmarinier trok ik van Oost-Indië naar de West en zo steeds vice-versa. Op Curasao was ik met de organisatie van het waterpolo belast. Er werden vier zeventallen geformeerd. Een burgergroep, een oliegroep bestaande uit employé's van de oliemaatschappijen, een jon- geren-oliegroep en het marineteam. In 1954 werd ik al dat reizen en trekken beu. Je verlangt op een ge geven moment naar rust en een eigen plekje. (Toch is het ook weer zo als je dan weer een poosje in de rust hebt gezeten trekt het reizen en trek ken weer). Een mens is een wonder lijk wezen," vindt Hans. „Ik verliet dus de dienst en had tenminste het diploma zweminstruc- teur in mijn zak en ook had ik al verschillende lessen gegeven." Goffert. Mijn eerste schreden op het pad van de zwemmerij zette ik in het im posante Goffertbad in Nijmegen als le instructeur. Dat is een geweldig bad en ik heb er veel ervaring opge daan. Zeven jaar geleden kwam ik dus naar 't Bergbad. Ik heb leuk ge werkt met de Veenendaalse jongelui. Hebt u wel eens echt bij moeten springen in gevaarlijke situaties? zo vragen wij de scheidende badmees ter. Een paar maal in die 7 jaar moest ik handelend optreden. Geluk kig kwamen er geen verdrinkingsge- vallen voor. Slechts één keer was een jongen bewusteloos en konden we hem met kunstmatige ademhaling weer bijbrengen. Maar als het nu zo'n mierenhoop is als b.v. afgelopen dinsdag? Hoe houdt u dan het oog op die honderden zwemmers en ba ders? Ja, je kunt natuurlijk niet al les tegelijk zien. Zou er wat gebeu ren, dan wordt er direct om hulp ge vraagd. Je moet natuurlijk in zo'n enorme drukte op de brug zijn. Het is ook belangrijk dat het water hel der en doorzichtig is en dat is hier prima in orde na het aanbrengen van de zuiveringsinstallatie. Eenzaam. Het wonen was hier wel wat een zaam, zo valt mevrouw Rompes bij. Wij hebben drie (nog kleine) kinde ren en die hadden weinig contact met andere kinderen. Je was vooral 's winters van de buitenwereld afge sloten, want ook andere kinderen kwamen niet hierheen om te spelen, omdat de afstand te ver was. Nu is onze tweeling van vier op de kleuter school in Veenendaal, maar je moet ze tweemaal per dag halen en bren gen. Positief echter is de grote mate van vrijheid en dat beaamt ook Hans Rompes zelf. Je besliste zelf hoe het werk gedaan moest worden. Je bent verantwoordelijk en met een kleine staf wordt de zaak 's winters onder houden. Het werk was fijn, want de Veenendalers zijn over het algemeen rustig. Veel last of moeilijkheden hebben we met de jongelui niet ge had. Toekomst. Hoe het in de toekomst zal gaan weet ik niet. Mijn toekomst ligt in mijn nieuwe baan in Leiden. Het is daar een geheel nieuw en modern bad. Het Bergbad is daarbij verge leken wat primitief, maar dat kan ook niet anders met een dergelijke oude badinrichting, zegt Rompes. Kunt u ook zeggen wat de verwach ting is als er in Veenendaal een over dekt bad zal komen? Zou het Berg bad dan niet worden overheerst door dat bad? Welnee, het werkt juist sti mulerend. 's Winters in 't overdekte trainen en 's zomers praktijk in het open zwembad. In de steden gebeurt dat ook. De conditie van de knapen daar is dan ook veel beter. Hier wordt in mei begonnen. Valt het dan zo uit dat de maand mei te koud is dan blijft juni nog over, want na die tijd trekt heel Veenendaal weg naar alle windstreken. Voor die concurren tie behoeft niet te worden gevreesd, want al hadden we nog een bad, b.v. in Veenendaal-Noord, dan zat het ook vol. Van het Rhenense bad on dervonden we ook geen enkele con currentie. Had u dinsdagmiddag eens een kijkje moeten komen nemen. Er waren er honderden aan 't zwemmen hier in 't Bergbad. Ik zal in feite wel eens terugver langen naar deze oude, vertrouwde omgeving als ik eenmaal in Leiden zit. Maar er zijn ook voordelen. Ik maak daar b.v. een normale vijfdaag se werkweek. Je kunt er dan nog eens tussenuit trekken, zegt bad meester Rompes. Zijn vrouw, Veenendaalse van ge boorte, vindt het een voordeel dat de kinderen meer contacten krijgen en ook dat je eens naar zee kunt gaan, want daar zijn we dol op. Hoewel 't Veen zal altijd blijven trekken. Chr. Geref. Kerk, Beatrixtraat: 9.30 uur: ds. Langbroek; 5.00 uur; ds. Langbroek (Openbare belijdenis des geloofs). Geref. Gem. Syn., Gebouw Eltheto: 9.30 uur en 5.00 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Fluiterstraat: 9.30 uur en 5.00 uur: ds. Mallan. Geref. Kerk, ebouw O.C.B.: 9.30 uur en 3.00 uur: ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 9.00 uur: ds. van der Ree van Amersfoort (Jeugd dienst); 10.30 uur; ds. Bos; 5.30 uur: ds. Nijssen van Wageningen. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: da. Mulder, van Doorn. R.K. Kerken: Willibrordkerk: 8.15 uur en 10.15 uur: H. Mis; 5.00 uur: Lof. Salvatorkerk7.30 uur en 9.30 uur: H. Mis; 5.00 uur; Lof. Leger des Heils: 10.00 uur: Wijdings- dienst; 7.30 uur: Verlossingssamen komst. Zaterdag 16 mei a.s.: 7.30 uur n.m.: Avondstilte Petrakerk. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra; 6.30 uur ds. Kooreman. Ned. Herv. (Geref. Evang.:10 uur dhr. Jansen van Andelst; 3 uur ds. Cats- burg van Opheusden. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Volten. Geref. Gem. Syn.: 10 en 17.30 uur lees dienst; woensdag 20 mei 7.30 uur ds. Wisse van Elspeet. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra; Jeugdkapel te 10 uur in Lievendael. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. W. F. Monné, Ned. Herv. pred. te Zeist. R.K. Kerk: 8.15 en 10 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9. 10.30 en 6.30 uur ds. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Pettinga van Wageningen; 7 uur ds. Erwold van Bennekom. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 uur ds. Slingenberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur (bed. H.D.) ds. J. T. Cazander Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang. Gem.: 3 uur Evang. F. J. Nijkamp uit Utrecht. VEENENDAAL Julianakerk; 9.30 uur: ds. A. Vroeginde weij. Vredeskerk: 9.30 uur: ds. A. Wisgerhof. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur: ds. Slingenberg, van Renswoude. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur: ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat9.30 uur: ds. Keuning. Geref. Gem. Syn.: 2.30 uur ds. Verhoef van Barneveld. Geref. Gem. in Ned., Fluiterstraat: 9.30 uur: ds. Mallan. R.K. Kerken: Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 uur: H. Mis. Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur; H. Mis. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kooreman. Geref. Gem. Syn.: 10 uur leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. v. Viegen van Overberg. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Breugem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaas tra. Geref. Kerk: 10 uur ds. L. Zwaan. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.15 uur dr. Graaf land van Veenendaal. Geref. Gem.: 9.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. v. d. Peut SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. Bos van Lunteren. Geref. Kerk: 10 uur samenzang van Pinksterliederen. VEENENDAAL: le Pinksterdag Dr. II. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, tel. 2481. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slot de Bruïneplein 7. Tel. 3714, m.i.v. zaterdag avond 6 uur. RHENEN: Dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 577. Apotheek DeUs op le pinksterdag geen dienst. Recepten kunnen worden aange boden in de dienstdoende apotheek te Wa geningen. ELST. AMERONGEN, LEERSUM. prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en van Ommeren: Dr. Kars te Ame rongen. Tel. (03434) 1273. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. Rademaker, Ederveen. Tel. 201. SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen, Dorps straat. Tel. (03497) 220. Dr. C. v. d. Hoek, J. G. Sandbrinkstraat 2. Tel. 2529. Zuiderapotheek, Dr. Slot de Bruineplein 7. Tel. 3714. RHENEN: Dr. Rienstra, Herenstraat 63. tel. 577. Apotheek Deys. 2e pinksterdag geopend van 11.30 tot 12 uur. Buiten deze tijd alleen spoedrecepten. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en van Amerongen. Dr. Kars te Ame rongen. Tel. (03434) 1273. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. Rademaker te Ederveen. Tel. 201. SCHERPENZEEL: Dr. v. Vulpen, Dorps straat. Tel. (03497) 220.

De Vallei | 1964 | | pagina 2