Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Vecnendaalse touringcar kwam woensdag Spaanse grens over Voor de KANTONRECHTER PANIEK PLECHTIGE AANBIEDING BEELDHOUWWERK AAN DIRECTIE VAN SKF ENORME DRUKTE OF DE WEGEN Wat nu weer...? Agenda AMERONGEN 38e JAARGANG WOENSDAG 20 MEI 1964 Nr. 40 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Ondanks modelactie van douane Storm Duitse auto sloeg van talud op Rijksweg 12 Normaal SURREALISTISCH KUNSTWERK Nieuws uit de omgeving FILES VAN 15 KM LENGTE OP RIJKSWEG 12 Camping Ds. Tigchelaar en Piet van Egmond in Jeugd-appèl Vliegtuig landde in Amerongen Trek Bos OVERBERG C.P.B. in vergadering bijeen MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lflnen) - Giro 563427 Re dak tie: W- F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimum per advertentie f 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Midden vorige week voerden de douanebeambten langs de Spaanse grens een stiptheidsactie en contro leerden de inrijvergunningen van Nederlandse vervoersbedrijven. Een aantal touringcars, behorend aan verschillende landelijke reisbureau's werd de toegang tot het zonnige Spanje ontzegd. Het scheen dat de douane alleen bussen weigerde uit de categorie die zgn. pendeldiensten onder houden, maar dat de autobussen die rondritten door het Iberisch schiereiland maken buiten de bepaling vielen. der veel genoegen dat ik thans namens het gehele personeel van de Maatschap pij dit kunstwerk mag aanbieden. Het is een schepping van de heer Ittmann uit Amsterdam. Het leent zich o.i tot ver schillende interpretaties, zoals dat bij moderne kunstwerken meermalen het geval is. Wij zouden het de volgende interpretatie willen geven: het symboliseert de ruim heid en daarom kan dit werk worden gezien als een uiting van ons gezamen lijk streven om met SKF te komen tot een grote toekomst in de ruimste zin van het woord zo besloot de heer de Man zgn toespraak. (Zie verder pag. 4) Verschillende directies van reisbu reaus verkeerden vorige week in pa niek. Een directeur uit Heerlen ver klaarde „zeer gedupeerd" te zijn van wege de Spaanse maatregel. Het ver moeden werd in eerste instantie ge vestigd dat er politieke overwegingen in het spel zouden zijn, maar naar thans blijkt is dat niet het geval. Een autobus uit Veenendaal, vorige week maandag vertrokken kwam normaal de grens over op weg naar Portugal. Wij radkten ook wel wat in de war met al die berichten" verklaarde een employe van het Veenendaalse reisbureau, want per slot zit er toch maar een bus van je op die route. De reisleider heeft instructies als er moelijkheden rij zen direct op te bellen, maar we hoorden niets en in dat geval gold dus „Geen bericht, goed bericht". De gehele kwestie blijkt achteraf eigenlijk een storm in een glas water te zijn. Enkele ondernemingen schenen geen vergunning te hebben aangevraagd omdat de douane „er toch nooit naar keek". Nu moet men plotseling een vergunning hebben, echter alleen de categorie vervoerders die een aantal toeristen naar een Spaanse plaats bren gen en ze een week later weer ophalen. Dit zijn zgn. pendeldiensten. De ondernemingen, die rondritten houden, kunnen ongestoord Spanje bin nenrijden. Gistermiddag maakte men in Madrid bekend dat men de Nederlandse toe risten geen enkele hinderpaal in de weg wil leggen. De maatregelen van Spanje om Ne derlandse toeristen te weigeren zou overigens economisch gezien „in eigen vlees snijden" betekenen en dat zullen Vrijdagmiddag om kwart over vijf reed het gezin G. uit Oberhausen (Duitsland) op Rijksweg 12. Het gezin wilde de Pinksterdagen in Zandvoort doorbrengen. Bij het inhalen van een autobus geraak te de personenwagen in een slip, waardoor de heer G. de macht over het stuur ver loor, door de middenberm vloog en in een zeker 6 meter diepe afgrond stortte nabij de Rode Haanbrug. De auto bleef bij een struik langs de weg liggen en werd pas een half uur later door een voorbij komende landbouwer opgemerkt. Het bleek dat de heer en mevr. G. ernstige inwendige kneuzingen hadden opgelopen. Zij werden naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal overgebracht. Twee van de drie inzittende kinderen liepen een schou derfractuur op en werden naar het zie kenhuis gebracht. Het derde kind dat niet werd gewond werd onder de hoede ge nomen van de heer Visser, hoofd van de Juliana van Stolbergschool, wiens zoon aanwezig was bij de ontdekking van het autowrak. de Spanjaarden niet riskeren zo werd ons van de zijde van een reisbureau verklaard. Het reisbureau in Veenendaal gaat op normaal wijze door met het organi seren van reizen naar het zonnige zui den. Tien a twaalf maal zal dit seizoen een speciale reisbus naar Spanje ver trekken. Viermaal is er een reis naar Portugal gepland en ook viermaal naar Italië. Donderdag a.s. vertrekt weer een der bekende rode bussen naar de Costa Brava. De vrees dat de reizen zouden worden afgelast behoort weer tot het verleden, ofschoon het wel even heeft gespannen, zo vertelde men ons. Vrijdagmiddag was het gehele personeel van SKF saamgekomen op het grote gazon voor de kantoorgebouwen van dat bedrijf waar men getuige was van de plechtige aanbieding van het geschenk van het personeel aan de Directie ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van SKF. Na de onthulling bleek het geschenk te bestaan uit een surrealistisch kunstwerk, ontworpen door de beeldhouwer Ittmann uit Amsterdam. Elk, die het beeldhouwwerk beschouwt kan er een eigen interpretatie aan geven, zoals ook tijdens de aanbieding werd verklaard. Nadat de heer H. A. Lundberg, direc teur van SKF, een welkomstwoord had gesproken, speciaal tot het aanwezige personeel uit Amsterdam, zong het Man nenkoor „De Veenzangers" o.l.v haar Dirigent de heer Gijsbert van Zanten, de Zweedse en Nederlandse volksliede ren, waarbij de honderden een intense stilte berachtten. Hierna werd overge gaan op de aanbieding van het geschenk, waarbij de heer D. G. de Man, voorzitter van de Ondernemingsraad zich met de volgende woorden tot directie en perso neel wendde: U hebt in het personeelsblad kunnen lezen hoe de maatschappij 50 jaar gele den haar bestaan begon in een kantoor op de Herengracht en een magazijn in de Dirk van Hasseltsteeg, beide te Am sterdam met een personeel van waar schijnlijk nog geen 10 personen. Alleen dit begin al laat iets zien van de grote verschillen tussen toen en nu, verschil len die zich verder ook reeds voordeden in de omvang der werkzaamheden, in de manier waarop het werk werd gedaan en in de onderlinge verhoudingen tussen werkgever en werknemers alsook in de sociale toestanden en regelingen. SKF onderscheidde zich reeds in die jaren door voor 1930 al een halve maand vakantiegeld, een halve maand kerst gratificatie en twee weken betaalde va kantie uit te keren, hetgeen uniek was voor die tijd. Enkele medewerkers uit die tijd zijn nog in ons midden aldus de heer de Man. Een belangrijk moment in de SKF-ge schiedenis was de vestiging van een fa briek te Veenendaal welke officieel werd geopend op 9 juni 1954. SFK is nu uitgegroeid tot een bedrijf met ruim 600 medewerkers en een pro- duktie van 14 15.000 lagers per dag Daarbij dient vooral gewezen te worden op de grootse uitbreidingsplannen voor de nabije toekomst waarbij het streven is gericht op een produktieverhoging tot 25.000 en daarna zelfs 40.000 lagers per dag. Dit alles gezien tegen de achter grond van het zojuist geschetste begin maakt de viering van dit 50-jarig be staan tot een mijlpaal in de SKF-ge- schiedenis. De Ondernemingsraad heeft zich in 't begin van dit jubileumjaar beraden over de aanbieding van een blijvende herinne ring. De gedachte ging uit naar een kunstwerk dat een waardige herinnering aan deze feestelijke dag zou achterlaten. Alle medewerkers verleenden desge vraagd hun welwillende medewerking tot realisering van dit plan zo verklaar de de heer de Man en het is met bijzon- EDE: Vorige week werd in Ede-Zuid een christelijke school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden geopend. Het naambord van de school werd onthuld door de 2e voorzitter van het bestuur. Tot grote verrassing van de „onthuller" zag hij zijn eigen -naam tevoorschijn komen. De school heet de Jan Tulpschool. Een geschil derde tulp is naast het naambord .aangebracht. BENNEKOM: Vorige week werd in Bennekom een geheel gemoderniseerd gebouw van de Coöp. Aankoopver. „Landbouwbelang" geopend. De vlag hing de gehele dag in top. De aan koopver. bestaat thans 63 jaar. Het nieuwe gebouw werd na een toe spraak door de voorzitter, de heer Van Steenbergen, in gebruik geno men. ZEIST: Op feestelijke wijze werd don derdagavond in Zeist het fraaigelegen natuurbad „Dijnselburg" officieel in gebruik genomen. Er is recreatie mo gelijk voor duizenden, zo stelde de burgemeester van Zeist, Mr. Korthals Altes in zijn feestrede. Nadat de burge meester het startschot had gegeven trokken meisjes van de zwemver eniging een baan door het koele nat. Zo belandde de verongelukte Duitse personenauto zaterdag tussen de struiken nabij de Rode Haan na van het talud op Rijksweg 12 te zijn gestort. De bestuur der en zijn echtgenote werden zwaar gewond. Twee inzittende kinderen licht ge wond, een derde kind mankeerde niets. De auto werd een half uur na het on geluk pas opgemerkt. GASLUCHT In een woning aan de Mulderslaan werd zaterdag een sterke gaslucht waargeno men. Technici van de gasfabriek zullen het euvel opsporen. IN BESLAG GENOMEN Door een ambtenaar van de Keurings dienst voor Waren werden zaterdag op de Markt zes kisten met sinaasappels in beslag genomen. De oranjeappels waren van ondeugdelijke kwaliteit. VRACHTAUTO CONTRA BROMMER Zaterdagavond om 6 uur wilde de vrachtautobestuurder H. uit Ede vanuit zijn parkeerpositie wegrijden in de Hoofd straat. Een passerende bromfietser den T. uit Lunteren kon een botsing niet meer voorkomen. Er ontstond behoorlijke scha de, vooral de brommer kreeg tal van deuken. BIJ BUSHALTE GEGREPEN Zaterdagavond om 7 uur werd de heer J. uit Utrecht naar de bushalte aan de Buurtlaan-West gebracht. De bus stond reeds stil bij de halte toen J. zich nog aan de andere kant bevond. Hij stak plot seling over en werd gegrepen door een passerende scooter, bestuurd door H. uit Utrecht. De scooterberijder kwam te val len en klaagde over pijn in de schouder en hij had evenals de duorijder schaaf wonden opgelopen. De voetganger J. bleef ongedeerd. Begunstigd door fraai, warm weer trokken duizenden er tijdens de Pinksterdagen tussenuit. De verkeersstroom op de snelwegen was enorm, maar ook op de secundaire wegen reden de auto's soms bumper aan bumper. Vooral op Rijksweg 12 gleed een voortdurende stroom van auto's over het wegdek. De grootste drukte deed zich voor op Tweede Pinksterdag in de avonduren toen het publick weer huis waarts keerde. Er werden files gevormd van een zeer grote lengte, tegen 7 uur was de filelengte zelfs 15 km. Zover bekend heeft zich op Rijksweg 12 maar een ongeluk voorgedaan, waarbij een Duitse auto van het talud stortte en vier mensen werden gewond. ACHTERUIT Tweede Pinksterdag 's avonds om tien uur wilde de automobilist van L. vanaf het erf van zijn woning de Munnikeweg oprijden. Van L. die achteruit reed botste daarbij tegen de in de berm geparkeerde auto van de heer van V. uit Veenendaal. Beide auto's liepen schade op. Overvol waren de zwembaden in de omgeving en ook druk was het bij de kam peerterreinen. De pas geopende Camping „De Batterijen" was reeds bevolkt. Meer dan 35 caravans kozen staanplaats in deze mooie omgeving. Maar ook een aantal dagjesmensen kwam de camping bezoe ken. De camping Thijmse Berg in Rhenen trok meer dan 1300 bezoekers, die allen Vrijdagmiddag werd het beeldhouwwerk, geschenk van het personeel der SKF fabrieken aan hun directie, plechtig ont huld. Het kunstwerk, (rechts) gewrocht naar de moderne ver sie, is een schepping van de beeldhouwer Ittman uit Amster dam.. De heer D. G. de Man (voorz. van de Ondernemings raad (links) biedt het geschenk aan t.o.v. van een der SKF commissarissen, de heer A. P. Zwager (rechts). Zondag 24 mei a.s. wordt er weer een Jeugd-Appèl gehouden in de Petra-kerk. Over „Geloof onder voorbehoud" hoopt te spreken ds. S. Tigchelaar van Vee nendaal. De zeer bekende hoofdstedelijke organist Piet van Egmond zal op dit appèl het orgel bespelen. In het laatste Jeugd-Appèl van dit seizoen hoopt ds. S Tigchelaar voor te gaan. Naar aanleiding van Genesis 28 (Jakobs droom te Bethel) en Marcus 10 (Niet heersen, maar dienen) hoopt hij te spreken over: „Geloof onder voorbe houd". Ds. Tigchelaar werd geboren in 1928. Hij begon zijn studie aan het Chr. Gym nasium in Den Haag, vervolgens stu deerde ds. Tigchelaar vijf jaar theologie in Utrecht, waarna hij het Herv. Semi narium in Driebergen bezocht. In september 1956 vertrok hij naar Veenendaal, waar hij thans leraar gods dienstonderwijs is aan het chr. gymna sium. Vanaf de oprichting (in 1957) bekleedt hij de functie van voorzitter van het jeugdwerk „De Instuif". In de Ned. Herv. Kerk „Sola Fide" gaat ds. Tigchelaar zowel in jeugddien sten als gewone diensten diverse malen voor. „Ik heb, aldus ds. Tigchelaar, wat voorgaan betreft, geen enkele binding aan een kerk." Vcor de bezoekers van de „Avond- stilteiY' in de geref. kerk is hij ook geen onbekende spreker. Het Verschueren-orgel in de Petra- kerk wordt deze avond bespeeld door de Amsterdammer Piet van Egmond. Het stemt de commissie tot grote vreugde op zijn medewerking te kunnen rekenen. Pieter van Egmond werd 14 april 1912 in Amsterdam geboren. Hij studeerde conservatorium in zijn geboorteplaats. Op 6-jarige leeftijd bespeelde hij reeds het kerkorgel. Op zeer jonge leeftijd was hij al bijzonder muzikaal begaafd. Op 17-jarige leeftijd behaalde Van Eg mond het einddiploma orgel „Cum lau- de", en één jaar later slaagde hij voor 't solisten-diploma („Prix d'excellence"). Enige maanden later verkreeg hij nog het einddiploma piano en werd in dat zelfde jaar (op 19-jarige leeftijd) orga nist aan het Concertgebouw te Amster dam, hetgeen als de hoogste post in Ne derland beschouwd kan worden. Naast organist is hij dirigent, o.a. van het Amsterdams Oratorium koor. Piet van Egmond is vooral bekend door zijn romantische interpretaties en improvisaties. Piet van Egmond Zijn maandagse concerten voor de N.C.R.V. zijn ook zeer bekend. Regelmatig speelt hij in drie bekende Amsterdamse kerken t.w. Prinsessekerk, Oude kerk en Alledag-kerk. In Veenendaal mocht hij enkele malen in de chr. ger. kerk voor een groot pu bliek spelen. Piet van Egmond zal naast de bege leiding van de samenzang ook enkele solo-nummers ten gehore brengen. Begonnen wordt met het „Ich ruf' zu Dir, Herr Jesu Christ", een koraalbe werking van Joh. Seb. Bach. Né de toespraak van ds. Tigchelaar improviseert de heer Van Egmond over het gezang „Neem mijn leven, laat het Heer, toegewijd zijn aan Uw eer". De improvisaties van Van Egmond zijn al tijd meesterlijk goed. Aansluitend zingt de gemeente genoemd gezang. Zoals gewoonlijk wordt er een samen zang gehouden van 7.458.00 uur. De Jeugd-Appèl-commissie hoopt op een volle Petrakerk. Dit is wel de zwaarste zaak, die we vandaag te behandelen hebben, zei de officier, mr. Pieters, voor het Wagenings kantongerecht tegen de 20-jarige mon teur B. uit Rhenen. B., die op nieuw jaarsdag tussen Rhenen en Amerongen in botsing was gekomen met enkele auto's, stond terecht omdat hij met een auto op de linkerweghelft was gekomen, terwijl een tegenligger dicht genaderd was. Ik heb de situatie onderschat, was het enige wat verdachte tot zijn verde diging te zeggen had. Misschien omdat u bier gedronken had? veronderstelde de rechter. Er is me een bloedproef afgenomen en die wees uit, dat ik niet te veel had gehad, protesteerde B. Op de 6 meter brede straat, reca pituleerde de officier, stond een Merce des geparkeerd. De echtgenote van de bestuurder daarvan stond op het trottoir aan de overkant te wachten op 'n volks wagen, die uit tegenovergestelde rich ting naderde. De bestuurder van een D.K.W. stopte achter de Mercedes. Op dat moment kwam achter de D.K.W. verdachte met een Fiat aanrijden en hij probeerde zich nog tussen de twee auto's rechts fle volkswagen door te dringen. Dat lukte echter niet en hij kwam met alle wagens in botsing. Verdachte was in de oudejaarsnacht dronken thuis geko men en had 31 december 's morgens voor de laatste maal gegeten. De bloed proef na het ongeval wees slechts een alcoholgehalte van 0,7 promille aan en mede in verband daarmee werd het drankgebruik voor het rijden B. niet ten laste gelegd. Het uitzicht op dat punt was goed, de verlichting brandde en bo vendien bestond op dat weggedeelte een inhaalverbod. De verbalisant spreekt in zijn requisitoir over een waaghalzerige streek. Ik noem het echter misdadig, al dus de officier. Er zijn hier twee stand punten en het eerste, dat ook het mijne is, luidt: Ik moet rijden en dus drink ik niet. Het tweede is: Ik weet mijn grens en houd mij daaraan, al is dat al ver werpelijker. Verdachte heeft echter geen van beide gedaan en komt nu hier met het smoesje van de afgenomen bloed proef. Ik wil er liever op wijzen, dat iemand bij dit ongeval ene dubbele rech- terbovenbeenfractuur heeft opgelopen en dat een ander een hersenschudding heeft gekregen. Ik eis daarom een boete van ƒ500,of twee maanden hechtenis en daarnaast uiteraard zou ik zeggen een ontzegging van de rijbevoegdheid voor negen maanden. Rechter v. d. Brand wijzigde de straf in ƒ250,of 30 dagen en een ontzeg- gnig voor een jaar. Op de kruising Verlengde Parkweg Doornlaan te Ede had V-, chauffeur te Ede, met een auto geen voorrang ge geven aan een van rechts komende jeep met militaire politie. De M.P. remde voor mij af en ik ben toen doorgereden, zei V. vrgdag voor het Wagenings kantongerecht. Remt u dan soms bij een kruising niet af?, vroeg de officier, mr. Leusink. Er is geen kwestie van dat u zo maar voorrang mag nemen als een ander snel heid mindert. U had zelf ook af moeten remmen. Eis en vonnis 30,of 6 dagen. Zie verder pag. 2 Zaterdagmiddag cirkelde geruime tijd een rank zweefvliegtuig boven het dorp. Enige tgd later maakte de vlieger een perfecte landing op een weiland in de uiterwaarden. De vlieger, de heer Hoekstra was met zijn ranke toestel, de PH 230 op gestegen van het zweefvliegveld te Soes- terberg. Het ging erom een zo lang mogelijke vlucht te maken. Het bleek hem echter dat er te weinig termiek was om een lange vlucht te maken, zodat hij te Ame rongen gedwongen was te landen. Vanzelfsprekend was er van de zijde der inwoners heel wat belangstelling. Het gebeurt dan ook niet vaak, dat men van zo dicht bij een dergelijk vliegtuigje kan bekijken. Al van verre zag men het gele toestel met zijn oranje-rode vleugeltips staan. Het toestel behoorde tot de gro tere zweefvliegtuigen, speciaal bestemd voor prestatievluchten. De heer Hoekstra was ruim een uur in de lucht geweest. In de namiddag werd hij door een ophaalploeg met zijn vlieg tuigje opgehaald en naar Soestreberg te rug gereden. KINDEROPERETTE In het kader van de lichtweken zal door het kinder- en meisjeskoor van Asaf in het plantsoen Lievendael een operette worden opgevoerd. Deze uitvoe ring zal waarschijnlijk plaatsvinden op 27 juli 1964. Het is verheugend dat in deze feestweken ook door de plaatselijke ver enigingen iets gedaan wordt. per auto waren gekomen zodat er een overstelpend aantal wagens geparkeerd langs de Nieuwe Veenendaalse weg ston den. De zwembaden in Rhenen en Veenen- I daal waren overvol. Het was een gezellig gewriemel van jongelui, die het koele nat opzochten. Ook in Eist wemelde het van toeristen. Vooral in de Jeugdherberg was het enorm druk met trekkers. Het was typisch dat de verkeersdrukte in Eist op Eerste Pink sterdag intensiever was dan op de Twee de. Een aardige bijzonderheid was het aan komen van een aantal Duitse speedboten die in Rhenen ligplaats kozen vlak bij het veerhuis. In de bossen rondom Amerongen was een grote levendigheid te zien. Velen maakten een wandeling of reden met de auto over de binnenwegen. Tegen de avend op Tweede Pinksterdag nam de drukte wat af omdat het weer iets ver slechterde en er regen op til was. Deze omstandigheid kon de algemene indruk van zeer mooie Pinksterdagen evenwel niet wegnemen. Duizenden heb ben ook in onze omgeving van de stralen de meizon genoten. BED: Een Canadees kreeg in 1938 ge noeg van de maatschappij en legde zich te bed, zonder ook maar iets te mankeren. De man is er nog niet afgekomen. Hij zit er blijkbaar nog niets in. Zijn vrouw kreeg opdracht hem eten, drinken en lectuur aan zijn sponde te brengen. KLOK: De burgemeester van de stad Manilla op de Philippijnen heeft een uitgaansverbod voor teenagers inge steld. Jongelui onder de 18 jaar mo gen na negen uur 's avonds niet meer op straat komen. Zij, die tegen de regel zondigen komen voor de recht bank. Precies om 9 uur gaat een si rene loeien om de jeugd aan de avondklok te herinneren. FILM: Een Amerikaanse filmproducent heeft in Afrika niet minder dan 6000 dieren besteld die hij nodig heeft voor een film. De bestelling heeft een waarde van 1 miljoen gul den. Voor dit bedrag zullen o.m. 80 olifanten, 200 vogels, 75 giraffen, 50 neushoorns en 1000 apen moeten wor den geleverd. Op 13 mei j.l. kwam de Chr. Platte landsvrouwenbond weer in vergadering bgeen. De avond werd geleid en geopend door de vicc-presidente mevr G. Henken-Dor- gelo bü afwezigheid van de presidente, waarbij mej. A. M. Hoekendijk en mevr. Peeters-Nanninga welkom werden gehe ten. Nadat de huishoudelijke zaken waren afgehandeld, hield mej. Hoekendijk haar causerie over „Licht in donker Amster dam", waarbij zij op werkelijk boeiende en ontroerende wijze wist te vertellen over haar ervaring betreffende haar werk en „het leven in donker Amsterdam". Er is een boek door haar geschreven, geti teld: Deze vrouw..., welke reeds in 9e druk is verschenen. Het bevat voorbeelden over de oorza ken en achtergronden, waarom deze vrou wen tot dit leven gekomen zijn. Na afloop hiervan werd nog medege deeld, dat op 3 juni a.s. verkiezing zal plaatsvinden voor een nieuwe presidente. Verder, dat de dames op 21 mei a.s. weer eens een dagje uit zullen gaan. Zij verder nog vermeld, dat een afge vaardigde van de afd. Veenendaal en Overberg hun stem hebben uitgebracht bij de verkiezing voor bestuursleden van het Prov. Hoofdbestuur. Gekozen werden Mevr. Ravenhorst van de afd. Veenen daal, mevr. Hoogendoorn-van Ingen van de afd. Werkhoven-B en mevr. v. d. Vaart-de Raadt van de afd. Woerdense Verlaat. VEENENDAAL •Donderdag 21 mei: Raadsverga dering in hotel De Korenbeurs, aanvang 7.30 uur. AMERONGEN Woensdag 20 mei: Jaarvergade ring Stichting Ver. gebouw in ca fé Wurster, Burg. v. d. Bosch straat, aanvang 8.30 uur. ACHTERBERG Woensdag 20 mei: Puzzelrit voor auto's, motoren en bromfietsen, georganiseerd door de PJGU afd. Rhenen. Start om 7 uur bij O.L. school, Achterberg. RENSWOUDE Woensdag 20 mei: Puzzelrit geor ganiseerd door jeugdver. Imma- nuel. Start om 7.30 uur bij Chr. School. 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1