Spakenburg bezette midden veld en versloeg Dovo met 2-1 Voor rust kansen genoeg SCHERPENZEEL Dapper Merino's haalde de eindstreep en is thans veilig KANSEN GVVV kreeg gevoelige nederlaag te slikken 7-1 VRC verloor met 2-1 en krijgt nu nog slechts één kans om zich te redden Kogel Na rust Voor de kantonrechter Volleybal GOED BEZOCHTE VCV VERGADERING Grote toekomst DOVO moest zaterdag een 2-1 nederlaag incasseren tegen het elftal van Spakenburg, dat met de routi nier Wout Heynen in de gelederen, een listige tactiek voerde. Hevnen als rechtsbinnen bezette het mid denveld en lanceerde zijn jongere voorvvaartsen. DOVO verzuimde om voor rust een zeker verdiende voorsprong te nemen. Na rust nam Spakenburg het heft in handen en door een betere bezetting van het middenveld kon Wout Heynen de winnende goal langs Stomphorst jagen. De kansen voor DOVO waren aan vankelijk talrijker dan voor Spaken burg. De uitstekende doelman van Spakenburg wist echter het gevaar te keren. Ook gingen de kansen voor DOVO door te lang treuzelen teloor. Plotseling ondernam Spakenburg een uitval op links. Hoewel midvoor Bos duidelijk offside stond toen hij op rukte verzuimde scheidsrechter Boen der te fluiten, waardoor Bos de mee gelopen rechtsbuiten Vermeer kon lan ceren, die de uitgelopen keeper Stomp horst kansloos liet. Een onbevredigend doelpunt, maar scheidsrechter Boender keurde het goed, 0-1. DOVO kwam na deze tegenslag in het offensief. Maar keeper Beukers toonde onmiskenbaar zijn klasse. Bij een fraai schot van Schoeman stompte hij de bal op spectaculaire wijze cor ner, hetgeen hem een applaus van het publiek opleverde. Het duurde geruime tijd voor het overwicht van DOVO in een tegenpunt werd uitgedrukt. Pas in de 27ste mi nuut kon Jaap Mol de in paniek ge raakte achterhoede van Spakenburg verrassen met een daverend schot dat pas tegen het net tot rust kwam. Ge lijk, 1-1. Dat GVVV het in Spakenburg tegen IJsselmeervogels moeilijk zou krijgen stond van te voren vast, maar wel nie mand zou de cijfers 7-1 hebben ver wacht. GVVV was dan ook bepaald niet fortuinlijk. Men moest reeds aantreden zonder Dick van Maanen en tijdens de wedstrijd viel aanvoerder G. v. d. Bo- venkamp nog uit wegens een onwillige spier. Zo was het geen wonder dat het vurig op winst spelende IJsselmeervogels, dat een goede kans heeft het kampioen schap in de wacht te slepen, de wan kele GVW ploeg kon overspelen. Reeds direct ontstonden er een paar ongeluksmomenten, waarbij de bal via de hand van G. v. d. Bovenkamp in het doel stuitte en even later een tweede schot via de benen van spil v. d. Kraats langs keeper Pavert vloog. Een snel opgelopen 2-0 achterstand kon het mo reel van GVVV bepaald niet opvoeren. Nog voor rust wisten de Spakenburgers een 5-0 voorsprong te nemen. Direct na rust maakte Koele wijn het halve dozijn vol en pas daarna kwam ook GVVV aan bod. Jan Rebergen wist de bal handig in het doel te plaatsen, 6-1. Het zou nog 7-1 worden toen de gastheren een strafschop mochten ne men omdat invaller Budding de bal met de hand had beroerd. GWV tobde de laatste tijd wel erg met blessures en moest derhalve steeds invallers opstellen, hetgeen de homo geniteit in de ploeg niet ten goede kwam. VRC, dat met invaller Comelissen naar Elburg reisde omdat C. Rebergen verstek moest laten gaan door een on geval, begon de wedstrijd veelbelovend. Reeds in de tiende minuut kon W. Ver- woerd na fraai aanvalsspel de stand naar 1-0 schieten. Deze vreugde was echter van korte duur want tien minu ten later was de stand al weer gelijk. D. Rebergen kreeg de bal niet goed onder controle, zodat het leer voor de voeten van de Elburgse linksbinnen sprong. Deze Elburger kende geen par don en joeg de bal, onhoudbaar voor keeper v. d. Pol, in de touwen. Met deze gelijke stand brak de rust aan. Na de hervatting deden beide par tijen niets voor elkaar onder. Alleen was ESC iets fortuinlijker door in de 22ste minuut een vrij gelukkig en naar later bleek, winnend doelpunt te sco ren, 2-1. Hoewel VRC nog talrijke pogingen deed verandering in de stand te bren gen lukte het niet meer en kwam het einde met een kleine overwinning voor ESC, dat hiermede de laatste plaats weer aan de Vcenendaalse club over gaf. A.s. zaterdag krijgt VRC de laatste kans het vege lijf nog te redden in de thuiswedstrijd tegen Owios. Wint VRC deze allerlaatste wedstrijd dan is men in veilige haven. Verliest men deze wedstrijd dan is de degradatie een feit. Twee minuten later ging een golf van verbazing door het publiek toen dezelfde J. Mol aanlegde voor een harde kegel, waarbij het houtwerk dreigde in te storten. De lat bleek echter ^an de gelijke constructie te zijn. Hoewel DOVO nog tal van kansen kreeg de score op te voeren, gebeurde dit niet omdat men te lang aarzelde als er een schietkans voordeed. Ruststand nog ge lijk, 1-1. Even probeerde DOVO ook na de rust om doelman Beukers aan het wan kelen te brengen. Diepeveen deed dat met een schot in de maak van de doel- verdediger, maar de bal kwam niet tussen de palen. Jaap Mol zond een fel le schuiver net over de lat, maar het kruit bleek zo langzaam aan wel ver schoten. In de 12de minuut trok Heynen rechts er tussenuit, passeerde v. d. Pol en.j Van Manen en zijn schuiver trok een streep naar het doelnet, 1-2. Spaken burg ging daarna het spel bevriezen, speelde op balbezit en veroverden het middenveld. Er deden zich nog wel i heftige tonelen voor de Spakenburgse j veste voor, maar de vissers hielden het hoofd koel. Bliksemsnelle reacties van keeper Beukers op schoten van Schoe man en Van Manen verhinderden ver- dere doelpunten. Het bleef 1-2, waarmee Spakenburg wel tevreden kon zijn. De gasten kre gen beslist minder kansen dan DOVO, maar hun spel was meer doordacht en door het listige spel van de 37-jarige Heynen, slim achter zijn aanval ope rerend, was het ook effectvoller. Vervolg van pag. 1 De 20-jarige metselaar Van C. uit Veenendaal was bijzonder onbeschoft op getreden tegen een politieman, die hem bekeurde wegens een niet brandend achterlicht van een fiets. Van C. was zich daarbij zo te buiten gegaan aan scheldwoorden, dat tevens proces-verbaal tegen hem was opgemaakt voor het be ledigen van een ambtenaar in functie. Daarvoor zal hij zich waarschijnlijk bin nenkort in Arnhem nog hebben te ver antwoorden. Vrijdag voor 't Wagenings kantongerecht kwam alleen de zaak van het achterlichtje in behandeling, maar desondanks werd meer over de scheld partij dan over de eigenlijke tenlaste legging gesproken. Ze gaven me niet eens tijd om even rustig te praten, zei Van C. verongelijkt en toen raakte ik helemaal over mijn toeren heen. U vindt blijkbaar, dat u maar het recht hebt de wet te overtreden, con cludeerde mr. v. d. Brand. In verband met de beledigingen eiste de officier ƒ150,waarvan ƒ100,voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Mr. v. d. Brand hield er rekening mee, dat Van C. hier toch al voor terecht zal moeten staan en hij liet het daarom bij het gebruikelijke tarief: ƒ5,of 1 dag. Van de P. te Rhenen stond voor het Wa genings kantongerecht terecht omdat hij in een jachtveld bij zijn woonplaats met behulp van strikken zou hebben ge stroopt. Verdachte ontkende hardnekkig en om de bewijzen tegen hem al bij voorbaat te ontzenuwen, vertelde hij een fraai verhaal. Ik ben wel bij een strik geweest, zei hij, maar dat was om een konijntje te bevrijden, dat ik er als het ware in zag springen. Het ging er met zo'n vaart vandoor toen ik het losliet, dat het bijna de oud-politieman N. van de sokken liep. Een paar dagen later moest ik weer daar in de buurt zijn en ik wilde toen meteen die strik vernietigen. De 77-jarige gepensioneerde brigadeir van politie N., die aangifte van de stro perij had gedaan, verklaarde als getuige dat hij de verdachte tweemaal bij de strikken had gezien en hem deze ook had zien plaatsen. Hebt u dat goed gezien? drong de officier aan. Anders was ik toch niet hier ge komen, zei N. verontwaardigd. Een tweede getuige, de opperwacht meester en rijksspeurhondgeleider F. uit Leusden, verklaarde, dat de hond bij een sorteerproef tweemaal Van de P. had aangewezen als degene ,die de strikken in handen had gehad. Bij het eerste ver hoor had verdachte gezegd, dat hij in geheel niet op het land geweest was en later had hij pas dit nieuwe verhaal be- j dacht. Es 75,of 15 dagen en twee weken voorwaardelijke hechtenis met een proef tijd van twee jaar. Vonnis 100,of 20 dagen. R., monteur te Veenendaal had by hem thuis in strijd met de bepalingen van de hinderwet een reparatiewerkplaats voor auto's in werking gehouden zonder dat hij in het bezit was van een vergunning- van B. en W. Ik was alleen maar mijn eigen auto aan het repareren, verdedigde R. zich. 't Doet er helemaal niet toe met welke auto u bezig was, zei de officier, mr. Leusink. U mocht het nu eenmaal niet doen en er zijn kennelijk al eens eerder klachten van omwonenden ge weest. Ik was er nog geen twee minuten bezig toen de politie al op de stoep stond, ging R. verder. Ik doe het ook niet iedere avond, -maar het knutselen met auto's is nu eenmaal mijn hobby en ik mag de apparaten die ik ervoor nodig heb, van mijn baas 's avonds mee naar huis nemen. Dan moet u ook maar in de garage van uw baas aan uw auto gaan zitten sleutelen, vond mr. Leusink. Daar bent u in ieder geval niet in overtreding. Eis 30,of 6 dagen. Het vonnis luidde daarna 120,of 24 dagen, waarvan 100,voorwaarde lijk met een proeftijd van een jaar. K., betonwerker te Ede, was op de Otterloseweg te Ede aangehouden toen hij reed met een auto, waarvan de stuur inrichting niet in orde was en met een snelheid van 80 kilometer per uur, terwijl een maximum van 50 gold. Het stuur was goed, zei verdachte. Ik heb de auto door de politie in Arnhem laten keuren en daar zei men, dat hij helemaal in orde was. Ik reed wel iets te hard, maar geen 80. U reed als een doldrieste rond, ter wijl u de bevoegdheid om een auto te be sturen ontzegd was, bracht de officier K. in herinnering. U moet daarvoor nog in Arnhem terecht staan. Het stuur was versleten en leverde ernstig gevaar op. U bent al eens vaker voor verkeersover tredingen veroordeeld en hebt ook al eens eerder gereden met een wagen, die niet aan de eisen voldeed. In verband met uw strafblad eis ik 150,of 30 dagen voor de stuurinrichting en 100,of 20 dagen voor het overschrijden van de maximum snelheid met daarbij nog een onvoor waardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor zes maanden. Vonnis conform. De Italiaanse fabrieksarbeider S. uit Arnhem stond vrijdag voor het Wage nings kantongerecht terecht omdat hij op de Klingelbeekseweg te Oosterbeek zon der rijbewijs gereden had met een motor. Ik had een oefenvergunning, zo ver dedigde S. zich in gebroken Nederlands. Die hebt u pas op 5 mei gekregen, terwijl u al op 6 april bekeurd bent, wierp de officier tegen. Bovendien gold die ver gunning niet voor deze weg. Dat wist ik niet, zei verdachte. Ik kan niet zo goed Nederlands lezen. Dan had u maar naar de politie of naar de tolk in het bedrijf waar u werkt moeten gaan, vond mr. Drukker. Zowel de officier als de rechter bleek toch rekening met verdachtes taalmoei lijkheden te willen houden en zij bleven daarom in hun eis en vonnis beneden het gebruikelijke bedrag. Conform de eis werd het 75,of 15 dagen. Mevrouw S.-van L. uit Oosterbeek stond vrijdag voor de balie van het Wa genings kantongerecht omdat ztf in sep tember haar hond los had laten lopen. Het dier was onder de auto van de heer L. gekomen, waardoor deze beschadigd werd. Het spijt me erg, zei verdachte, maar de hond is me ontsnapt, 10,of 2 dagen, eiste de officier. Hebt u maatregelen genomen, dat het niet meer voor kan komen? vroeg de rechter. Ik heb de hond weggedaan, ant woordde mevrouw S. 5,vonniste mr. Drukker, met toe wijzing van de civiele vordering van L. tot een bedrag van 55, Donderdagavond j.l. belegde de Veenen- daalse Volleybalvereniging VCV haar jaarlijkse ledenvergadering. De gehele avond stond hoofdzakelijk in het teken van de nog steeds voortdurende opbouw van deze vereniging. Zowel op het orga nisatorische vlak als op het terrein van training en ontwikkeling van de volley- balsport was nog veel door te spreken. De grootste zorg van deze actieve, vooruit strevende en nog vrij jonge vereniging is altijd nog de penibele financiële situatie, waarin het zich voortdurend bevindt. Niettemin werden ook in het afgelopen seizoen de eindjes weer aan elkaar ge knoopt en kon men op een zeer goed jaar terug zien. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter R. J. Sipkema, dat het afge lopen seizoen wel één der eneverendste is geweest in het nog niet zo lange bestaan van VCV. Keer op keer werd er van de ze nuwen van de over het algemeen toch al gespannen speler(ster) het uiterste ge vergd. Met de gedachte reeds bij de nabije toekomst kon worden aangenomen dat met inzet van grote inspanningen binnen en kele jaren voor een grote verrassing ge zorgd kan worden in de herenafdeling, terwijl in de damesafdeling er hard aan moet worden getrokken om de herkre gen positie te kunnen handhaven. Al met al, een zeer goed verenigingsjaar werd afgesloten, terwijl nu reeds aan de toe komst kon worden gewerkt. Na de verkiezing zag het bestuur er als volgt uit: R. J. Sipkema (voorzitter), mevr. W. Schoemaker (secr.), mej. J. Kool (penn.), en leden de heren A. Kuypers en H. A. Buddingh. Gedurende de rondvraag werden tal van suggestieve vragen naar voren ge bracht met betrekking tot trainingen, toe komst en beleidsmogelijkheden, waaruit weer menig idee ten uitvoer zal worden gebracht of in studie is genomen. Ongetwijfeld zullen alle actieve leden het volgend jaar alles in het werk stellen om ook dat seizoen te trachten voor de zo langzamerhand bekend geworden VCV verrassing te zorgen. POSTDUIVENNIEUWS De EVPV De Luchtreiziger te Vee nendaal heeft deelgenomen aan de wedvlucht vanaf St. Chislain H., 213 km. De duiven werden los gelaten om 8 uur. De eerste duif meldde zich bij de heer H. de Vos. Verdere uitslagen: H. de Vos 1, 2, 39; H. Zwijnen 3, 6, 19; G. Muller 4, 27; H. Beijk 5, 16, 35; A. v. d. Bovenkamp 7, 20, 22, 24, 25, 26, 41, 48; O. Nekeman 8; B. H. C. Schuurman 9, 21, 38, 45, 48; R. J. v. Kooten 10,42; J. A. v. Eden 11, 34; K. v. d. Heuvel 12; H. v. Kcoten 13, 32, 33, 40, 44; G. Fasse 14, 36, 37, 46; W. J. v. Dam 15, 23, 43; W. Slotboom 17, 30; F. Spies 18, 28; H. G. Reede 29; W. Brou wers 31, 47; B. Versteeg 49. REVOLVER SCHIETEN Onder leiding van de groepscomman dant de opperwachtmeester Brummel werd woensdagavond op de buitenbaan door de reservisten een onderlinge competitie met de revolver geschoten met de volgende resultaten: G. van Ginkel 136, P. de Jonge 131, H. Wols winkel 118, J. van Bruggen 106 en E. den Hartog 98 punten. In een zenuwslopende wedstrijd is het Merino's gelukt om met 4-1 van het be zoekende Hierden te winnen, waardoor men le klasser blijft. Het was aanvanke lijk een wedstrijd waarin de zenuwen overheersten. Hierden vocht alsof er een kampioenschap op het spel stond terwijl men in feite niets te winnen of te ver liezen had. Zo kon het gebeuren dat de gasten al na tien minuten een voorsprong namen, tengevolge van een misverstand in de achterhoede. Ook doelman Klaas- sen was zijn zenuwen niet de baas en greep vergeefs, 0-1. Hierna begreep Merino's dat er een geweldige energie moest worden ont plooid om alsnog tot winst te komen. De 16-jarige Joh. v. d. Bovenkamp zette gced door en met een schuiver, strak langs de paal kon de jeugdige Bovenkamp de gelijkmaker in het net deponeren, 1-1. Merino's begon nu pas los te komen. Nadat Chr. v. d. Weerd- hof de kanthalf, prachtig voorzette zag goalgetter Ton v. d. Berg kans om met een magnifieke kopbal, waarbij hij tus sen vier verdedigers instond, zijn club de leiding te geven, 2-1. Nu waren de zenuwen verdwenen. Hoewel Hierden hevig terugvocht kon de Merino-defensie, waarbij vooral back K. Pleyler het gevaar rustig af wimpelde, standhouden. Na rust was Merino's in de meerder heid. Hierden gaf nog verbeten tegen stand. Het duurde dan ook nog tot de 22ste minuut voor het overwicht van Merino's werd beloond. Weer was het Ton v. d. Berg, die door de Hierdense defensie wandelde en met een daverend schot ook de keeper passeerde, 3-1. Uit een voorzet van P. v. d. Bovenkamp wist J. v. d. Berg voor het vierde doel punt te zorgen. Het pleit voor Hierden dat men doorsneelde tot het einde en nog steeds probeerde in het doelgebied j voor Klaassen door te dringen. i Verdere doelpunten bleven evenwel uit en onder luid gejuich van Merino's spelers en supporters werd het einde aangekondigd. WJ dat van SDVB ver loor en het Bussumse VVVM moeten nu een beslissing wedstrijd spelen wie definitief de voorlaatste plaats zal be zetten.

De Vallei | 1964 | | pagina 2