PAUK G.V.V.V.-Zuidvogels PAK0-RHENEN Rhenus-D.V.SA en V.RXL-Owios duels van groot belang Mevr. Riet v. d. Scheur-Appeldoorn Burgerlijke stand vraagt: KERKDIENSTEN HOOR- TOESTELLEN /r SPORTPROGRAMMA START VAN VETERANEN- EN MERINO S TOERNOOI A.s. zaterdag 4.15 uur Terrein Buurtlaan Weekendshirts met korte en lange mouwen Zwembroeken Zwemshorts Kampeershorts Strandshorts Zomerpantalons Licht gewicht kolberts Lichtgewicht kostuums Badjassen Kamerjassen Sportjasjes Jacks Nylonjassen Pull-overs Vesten Truien Polo-pulls Ondergoed o.a. Schiesser Zomerpetten DINSDAGKOOPJES Crème kop FRITUURPAN PEDAALEMMER Het Rode Kruis heeft vele taken! Helpt u, die taken vervullen? Gevonden en verloren Amerongen op de film BOUW DORPSHUIS VORDERT GESTAAG AMERONGEN Renswoude Ernstig ongeval Helpt uw Rode Kruis helpen!!! Doktoren- en Apothekersdiensten Niet veel te doen Niet praten aktief secretaresse van plattelandsorganisatie Huisvrouw Modeshow PAKO-RHENEN Ingekomen en vertrokken Leveringen uitsluitend op medisch advies A, Volledige garantie op alle toestellen Deskundige en blijvende service A, Desgewenst aan huis fe ontbieden A, Leverancier alle zieken- fondsen De voetbal rolt in 't weekend nog steeds over de velden. De laatste restanten van het seizoen worden opgeruimd. Hierbij zijn nog twee uiterst belangrijke wedstrijden, n.l. VRC tegen Owios op zaterdag en Rhenus contra DVSA op zondagmiddag. Het is niet veur den eerste keer, dat ik een vermaning van m'n praatstoel afstuur om toch veural zuinig te zijn op elk stukkie greun dat we in onze plaats hebben. En dat we d'r naar toe motten werken om ok in de nieuwe wijken rekening te houwen mit ruim te veur gras, bomen en struikgewas. Wij zijn d'r niet mee as we woon wijken de zwierige naam van park ge ven. Dan motten we ok de frisse lucht van een park op kunnen snuiven en zurgen veur takken waarop de vogels hun arbeidsvitaminen de Veense min- sen kunnen anpresenteren. Dat kunnen ze ok wel in de dakgeut, zou men kun nen zeggen. Of op het massie van de tillevisie. Misschien wel, mar ik veur mijn vin dat weer 'es te zakelijk geriddeneerd.1 En dat schijnt hier nog al es veurop te motten gaan. Is het nou werkelijk nodiger om heel j veul breje straten te hebben, waarop je mar raak kunt parkeren dan hier en daar een hoekie plantsoen en een rijtjie bomen? Ik zou 'et haast wel gaan denken as ik lees wat de bewoonders van de Pa- trimoniumlaan an het gemeentebestuur hebben gevraagd. Een brejere weg mit an beis kanten perkeermeugelijkheid. I En de bomen d'r uit, sting in het stuk an bee en wee. En dan gelijk de naam mar veran deren in Patrimoniumstraat, want an een laan staan ommers bomen? Ik vraag me toch af, of die minsen van 'et Patrimonium de zaak ok wel- deurdocht hebben. Is het persee noodzakelijk dat er pre cies an de winkelstraat geparkeerd kan wurden? Hoeveel zijwegen heeft de Patrimoniumlaan? Zou het nou zo vre selijk wezen as iemand z'n vervoer middel effetjies in één van die zij straten zet, het hoekie omwipt en z'n inkopen doet? Zouwen de minsen daar om wegblijven? De Patrimoniumbewoonders menen natuurlijk dat ze volop in d'r lui recht staan. Ze kijken uit 'et ene ooghoekie naar de Hoofdstraat en uit 'et andere naar de Prins Bernhardlaan. Daar is ommers ok de beplanting opgeofferd an de zakelijkheid, het verkeer en de winkelstand. Mar geloof mar niet, dat daar alle minsen zo gelukkig mee zijn. Het blijft mijn vaste overtuiging, dat het niet nodig was om daar zukke kale toe standen te maken. Ik zou d'r nog vree mee hebben, zee 'es een persoon tegen me, as ze dan zo'n straat wat op zouwe siere mit verschillende kleuren wegdek, mar daar is ok niet zoveul keus in. Je kunt de straten per slot moeilijk stofferen mit vaste vloerbedekking in een leuk tintjie. As 'et kwaad zo deurvreet dan zijn we hard op weg. ik heb 'et al meer gezeid, om van onze plaats een asfalt- en beton woestijn te maken. En as we dan toch het woord park mit alle ge weld willen gebruiken: huizenparken maken we. Al dat struiken- en stravellengedoei, om 'et es op z'n Veens te zeggen, heeft ok een funksie. Iemand die z'n dage lijkse gangetjie naar z'n werk maakt heeft op zo'n stukkie leven nodig. Gien mins kan mij overtuigen, dat dat geen nut heeft. Het maakt wel degelijk wat uit of de roete van en naar je werk een prettige- of een naargeestige in druk maakt. We zijn d'r niet mee as we zeggen: ze kunnen allemaal ontspanning zeuken op de Baarg. Daar zijn bomen genogt. Het is natuurlijk belangrijk, dat ieder een daar van tijd tot tijd z'n neusgaten wijd open gaat zetten, mar het veur- naamste is dat men tussen de beslom meringen van elke dag het idee heeft dat er ok nog wat anders is dan wer ken, geld verdienen en zo vlug meu- gelijk op kunnen schieten. We moeten niet te gauw onze natuur opofferen an andere dingen. En onder natuur verstaai ik (jan ok een enkel boompie. Vandaag kan men hier een auto niet goed kwijt, morgen is het daar. Straks staan we vol mit auto's en dan zal ok een fatsoendelijke hond een auto motten nemen, omdat er gien boomstam meer te vinden is. Het is een kwaad dat gauw deur- vreet. Ik heb het bij m'n eigen, boven- stebeste kruijenier, Jop-den-Droprol, gevolgd. Heel vrogger had ie nog een tuintjie veur z'n winkel en toen moes ie via een tegelpaadjie naar de winkeldeur. Toen die werk begos te maken van z'n uitstalkast moes het tuintjie het lood- jie leggen en Jop plaveide de zaak mit tegels, mar hij spaarde een klein stuk kie uit veur een perkie. Tot ie meende, dat z'n klanten de fietsen en de kinder wagens niet meer goed kwijt kosten. Toen verdween ok 'et perkie. Jop maakt goeie zaken, mar z'n perkie is tie kwijt en het komt nooit weerom. Honderd van zukke Joppen en we zijn weer meer fabrieksplaats. Laten we d'r toch veur zurgen, dat we straks niet motten zeggen: d'r greuit gelukkig nog gras tussen de tegels. Wout Blauwkous. Voor VRC is de dag van zaterdag wel zeer belangrijk. Het 3e klasseschap hangt af van het winnen van de thuiswedstrijd tegen Owios uit Oldebroek. Verliest VRC dan moet de club degraderen naar de 4e klas. Bij winst is de Racing Club volko men veilig. De supporters van VRC ver keren in hevige spanning of hun club de eindstreep zal halen. Ondanks de uiter aard aanwezige nervositeit zullen de VRC spelers alles op alles zetten him club voor degradatie te behoeden. -H- GWV krijgt aan de Buurtlaan bezoek van Zuidvogels uit Huizen. Beide clubs verkeren in de middelmoot, zodat er geen belangen meer op het spel staan. Zuid vogels behaalde vorige week nog een knappe overwinning, zodat GWV wel op haar tellen moet passen. ■H- DOVO gaat naar Huizen toe. Vorige week leden beide ploegen een nederlaag, waardoor Huizen praktisch uitgeschakeld werd in de titelstrijd. Het is zeer waar schijnlijk dat Huizen (indien men althans over de eminente doelman Westland kan beschikken) de punten thuis houdt. ■fr In Rhenen gaat zondag de grote strijd tussen Rhenus en DVSA. Voor beide streekclubs is dit duel van het grootste gewicht, zodat een drom van voetballief hebbers zich naar Candia zal begeven. Voor Rhenus geldt dat men bij winst in veiligheid is, terwijl DVSA ook persé winst nodig heeft i.v.m. het lokkende kampioenschap. Verlies voor DVSA kon wel eens fataal zijn, want Voorwaarts ligt op de loer om van een eventuele misstap van de Amerongers te profiteren. Hope lijk wordt zondag een sportieve en boei ende kamp geleverd op het Candia-ter- rein. Een prognose voor deze belangrijke streekderby is praktisch onmogelijk. Zaterdagmiddag begint het Merino's jeugdtoernooi aan de Wageningselaan. In het reeds gepubliceerde programma is een wijziging gekomen. Het jeugdteam van DOVO is wegens het spelen van een competitiewedstrijd verhinderd. Hiervoor zal nu het VRC jeugdelftal in het veld komen. Het programma luidt dus nu: 1 uur: CHRC—VRC; 2.30 uur Ede—Pa- tria; 4 uur VeenendaalWOG en 5.30 uur Merino'sEsca. Vrijdagavond gaat het veteranentoernooi 1964 van start. Door het uitvallen van de veteranenploeg van Ritmeester is er ook een wijziging in het programma gekomen. Vrijdagavond speelt Frisia tegen Muske tiers op het Kulanterrein. Deze wedstrijd begint om half acht. Maandagavond spe len op het DOVO-terrein om 7 uur DOVO tegen Boxal en om 8 uur KVSW tegen NSVS. Op vrijdag 29 mei luidt het programma: Op GWV terrein 7 uur GVVV-SKF en Musketiers-Boxal. een losse kop voor aanvulling van uw keuken servies, crème aardewerk, flinke maat, rv nog voor de oude prijs flinke aluminium frituur pan met steel, solide uit voering, compleet met bijpassend draadmandje. Bak nu zelf uw patat frites, croquetten enz. Bijzonder koopje 4.o0 van onbreekbaar plastic, een onmisbaar voorwerp in uw keuken handig voetpedaal, frisse kleu ren, geen luchtjes, geen vliegen, zeer hygiënisch O CA koopjesprijs D.OU bijpassende plastic zakken zo stuks 0 95 Alleen dinsdag 26 mei Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal bestuur voornemens om in de maand juli a.s. een feestdag of feestavond te orga niseren. Men wil o.a. op het programma kinderspelen, muziek, zang en volksspe- >en opnemen. Leden van de vereniging, die op dit gebied iets kunnen presteren of die een of ander aardig gezelschapsspel weten, wor den verzocht zich bij het bestuur te mel den. Er is niet te veel tijd meer beschik baar dus op spoed wordt aangedrongen. Hoofdstraat 75 Veenendaal Goed van Van der Zee gaat langer mee VEENENDAAL Gevonden: Een lederen aktetas, inh. re genbroek, broodtrommel, fles en schrift met naam; bruin-zwart krielhaantje; brui ne aktetas met schriften en boeken t.n.v. J. Leppers; damesbril met gevlamd beige bruin montuur; rood lederen meisjespor- temonnaie met inh.; paar nieuwe witte handschoenen; wit kindertasje; plastic zakje, inh. enkele rode kaartjes van een Duitser; wit baby schoentjejblauwe sjaal; grijze regencópe; rode linker dameshand schoen; jonge hond. Verloren: ring met 3 sleutels; doublé damespolshorloge met zwart bandje; pin- chertje; loonzakje met inh.; badhanddoek en blauw jongenszwembroekje; crème damesportemonnaie met flink bedrag aan geld; doublé damespolshorloge met zwart bandje; grijze pet; geslachte kip in plas tic verpakking; wieldop van volksauto; telelens van fototoestel; groen wollen damesvest. RHENEN Gevonden: herenpolshorloge, merk Junghans, grijs bandje; paar nieuwe he rensokken; wit overhemd in plastic zak; bos sleutels; kleine zilveren damesporte monnaie. Aan komen lopen: zwart katertje. Verloren: bos sleutels met nummer plaatje 5098; rijksdaalder; blauw kinder fietsje; blauwe regenjas en pennning met naam v. d. Pol; werkmap met boekje. RENSWOUDE Gevonden: damestas op de begraaf plaats met inhoud. Binnenkort wordt er van het dorp Amerongen een film opgenomen, n.l. op 26 mei a.s. In het kader van de landelijke film- aktie van de Nederlandse Blindenbond werd ook het dorp Amerongen ingescha keld. Dit wordt een bijzondere film omdat deze niet zoals bij een documentaire al leen het karakteristiek van de plaats zal tonen, doch omdat de camera speciaal op de inwoners gericht zal zijn. Een filmopnamewagen zal daarom op dinsdag 26 mei a.s. door de plaats rijden en de inwoners bij hun huis, op de boer derij, op straat en bij hun werk filmen. Ook het verenigingsleven zal in beeld worden gebracht. Hiervoor wordt een op tocht georganiseerd. De opgenomen film zal in het komende winterseizoen vertoond worden. Waar door men zijn familie, bekenden, kinde ren en zichzelf op het witte doek kan zien, wat ongetwijfeld een bijzondere be koring heeft. Ook voor later is een derge lijke film een waardevol bezit. De Nederl. Blindenbond hoopt met zijn De bouw van het Dorpshuis is weer in een nieuwe fase getreden. De opbouw was zover gevorderd, dat woensdag begonnen kon worden met het aanbrengen van de zware stalen dakspanten. Door middel van een grote kraan werden deze door een Rotterdams montagebedrijf aangebracht. Deze spanten worden nu bekleed met schokbeton. In verband hiermede ging de vlag in top omdat het hoogste punt was bereikt. Voor de medewerkers aan deze bouw was er natuurlijk „pan nebier" hoewel de pannen in dit geval ontbraken. Het vermoeden is thans wel gewettigd dat binnen enkele maanden het gebouw gereed zal zijn. Als het zo doorgaat, dan zullen in het a.s. winterseizoen veel problemen van de plaatselijke verenigingen zijn opgelost. Zij zullen dan hun intrek in „hun" gebouw kunnen nemen. ROODE KRUIS COLLECTE Volgende week wordt weer de jaarlijkse Roode Kruis collecte gehouden. Huis aan huis werden zakjes vei spreid. Het Roode Kruis hoopt dat de collectanten by ieder huis een gevuld zakje kunnen ophalen. Het Roode Kruis heeft tot zyn devies by deze actie te allen tijd tot hulp be reid. Vele taken zyn aan deze onmisbare instelling opgedragen, zoals internationale hulpverlening, hulpverlening by rampen, bloedtransfusiedienst, organisatie van boottochten en welfarewerk voor zieken. Zonder de noodzakelijke steun van de bevolking kan dit werk echter niet gefi nancierd worden. Wil men nader geinformeerd worden dan is de heer H. Sasburg, Kon. Wilhel- minaweg te Amerongen gaarne bereid de ze informatie te verstrekken. De SCHEVE SCHAATS Het bestuur van de ijsvereniging „De Scheve Schaats" is van mening dat zij ook als er geen ijs is, toch wat voor de leden moet organiseren. Daarom is het filmaktie belangstelling en sympathie voor zijn werk te wekken door bij de voor stelling een kort moment hiervoor aan dacht te vragen. Een van de doelstellingen van de Bond is dat blinden economisch onafhankelijk worden. De kosten hieraan verbonden, alsmede aan de vele taken die de bond nog meer heeft worden uit de inkomsten, zoals elke vereniging heeft, bestreden. Een beroep op de liefdadigheid door geldinzamelingen te organiseren wordt door de Bond van de hand gewezen, om dat dit tegen zijn principes is. Dinsdag om 20 voor zes wilde de 81- jarige B. Vink te Renswoude de Dorps straat oversteken met zijn fiets. Daar hij niet voldoende op het ver keer lette werd hij door een auto ge grepen en tegen de weg geslagen. Met hoofdwonden, een arm uit de kom en vermoedelijk een lichte hersenschud ding werd de heer Vink naar de Lich tenberg te Amersfoort overgebracht. VEENENDAAL: Dr. C. v. d. Hoek. J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 2529. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. M.i.v. zaterdagavond 6 uur. RHENEN: Dr. Stegeman. Herenstraat 69, tel. 315. Apotheek Dcys, in het weekeinde alleen voor spoedgevallen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en van Ommeren: Dr. van Omme ren te Eist (U.). Tel. (08377) 217. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Hejj te De Klomp. Tel. (08387) 200.' SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Holevoet- plein. Tel. (03497) 250. In Achterberg is weinig te beleven. De PJGU evenwel is levendig ge noeg. Deze plattelands jongerenver eniging bezit in de jonge mevr. Riet v. d. Scheur-Appeldoorn niet alleen een warm pleitbezorgster, maar bo vendien een ijverig secretaresse, die de niet geringe activiteiten van de jeugdorganisatie geweldig stimuleert. Mevr. v. d. Scheur vertelt ons in de nieuw aangebouwde vleugel van de boerderij van haar schoonouders aan de Friesesteeg over het wel en wee in het Achterbergse vereni gingsleven. „Er is hier in Achterberg niet veel te doen", zegt zij. „Daarom sluiten wij ons als plattelandsjongeren aan een en proberen in verenigingsver band onze ontspanning te zoeken. We kunnen dan het nuttige en het aangename met elkaar combineren. Van augustus tot april houden we onze gezellige avonden. Als de schoonmaak begint houden we er mee op, want dan is de drukte te groot. U moet rekenen we zijn altijd een beetje geïsoleerd in zo'n dorp. Televisie is er praktisch nog niet in Achterberg, misschien zo'n 7 of 8 gezinnen hebben t.v. Verdere ont spanning is er onder de boeren be volking ook niet, dus hebben we zelf de hand maar aan de ploeg ge slagen. Zo'n vijf jaar geleden is de afdeling van de PJGU opgericht en het is reuze gezellig." „Onze bijeenkomsten in de school, waar we weer in de schoolbanken zitten, zijn reuze gezellig. We hou den niet zo erg van praten onder elkaar. Daarom worden meestal films gedraaid die dan bijzonder in de smaak vallen. Onlangs was er nog een filmavond van een andere organisatie en de hele zaal was be zet. Dat wil er wel in hier in Ach terberg", zegt mevr. v. d. Scheur. „Zitten de mannelijke leden ook in die kleine bankjes", willen we weten? „Neen, als we gecombineerd vergaderen is dat in het Buurt schapshuis, maar de huur van vijf tien gulden is teveel voor ons om dat iedere keer te deen. Eens per jaar is er jaarfeest en dan heerst er eveneens een prettige sfeer." 5(et woord io aan: „Ik ben maar een gewone huis vrouw, heb een dochtertje van vier (Marry) en ben alle dagen druk be zet, maar het werk voor de vereni ging zou ik niet willen missen", zegt mevr. v. d. Scheur. „Het haalt je eens uit de beslommeringen van alledag en je komt in contact met andere, jonge mensen. We hebben soms veel pret. Neem nu eens zo'n dropping, die we meestal tweemaal per jaar organiseren. Het hele stel stapt in afgesloten vrachtauto's en op verschillende plaatsen worden er een paar afgezet. Je moet dan maar zien hoe je weer thuis komt. Het is wel eens griezelig als je eensklaps in zo'n donker bos staat, maar wel spannend. We regelen het meestal zo dat mijn man Ojje ook lid is) en ikzelf tegelijk uitstappen. Soms kom je een heel stel anderen tegen en dan is het probleem gauw opgelost. Deze week is er weer een puzzel- rit. die ook „inslaat" bij de leden. Het is ons om de gezelligheid te doen al verdiepen wij ons ook wel in verschillende vraagstukken, voor al als we naar de kaderdagen gaan. Toch merk je dat lezingen niet zo in de smaak vallen. Er is dan lang niet zoveel belangstelling als b.v. bij een film, dropping of puzzelrit. Maar het versturen van de con vocaties, de notulen opstellen enz. resulteert toch allemaal onder U? vragen we. „Ja, dat brengt wel wat werk mee, maar ik mag zeggen dat ik de zaak netjes bijhoudt." Meteen haalt mevr. v. d. Scheur haar ad ministratie tevoorschijn en inder daad is alles keurig gerangschikt bij elkaar gehouden. „Als je je ergens voor geeft, moet je het voor honderd procent doen", vindt mevr. v. d. Scheur, „anders kun je er beter mee ophouden. Onze presidente, die directrice is van de huishoudschool in Rhenen, moest de laatste tijd wegens ziekte het werk tijdelijk neerleggen, maar gelukkig gaat het al wat beter." „Vooral op de provinciale bijeen komsten leer je veel" zegt mevr. v. d. Scheur. „Op de laatst gehouden kaderdag in Zeist was er nog een modeshow die uiteraard de belang stelling van de Achterbergse dames had. Een onzer leden behaalde daar nog de eerste prijs. Dat zijn leuke dagen. Je leeft er helemaal naar toe. Ik vind dat een huisvrouw die dingen nodig heeft en trouwens ook aan ongetrouwden biedt onze ver eniging goede ontspanningsmogelijk heden. We hebben 34 vrouwelijke leden, maar het konden er veel meer zijn. De mensen hoeven heus niet thuis te blijven zitten, ze zijn van harte welkom", zo voegt de „echte" secretaresse er aan toe. Ze weet dat dit propagandistische woorden zijn, maar haar hart zit nu eenmaal in de PJGU en dan komt zoiets er automatisch uit. „Op zo'n dorp als Achterberg, dat eigenlijk een gesloten gemeen schap is, waarbij de mensen veel meer op elkaar zijn aangewezen dan in een stad is het bestaan van een gezonde plattelands organisatie niet alleen amusant, maar eigenlijk nood zakelijk, al was het alleen maar om dat onderlinge contact in stand te houden", vindt de energieke secre taresse van de PJGU Na deze kernachtige uitspraak spoedt mevr. v. d. Scheur zich snel naar de kleine Marry die naast de boerderij tussen de voorpoten van het jonge pony-veulen aan 't spe len was. „Je moet haar echt in de gaten houden want ze kent nog geen gevaar en is een echt, levendig kind." Zou ze de activiteiten van moeder hebben geërfd? Wij geloven het VEENENDAAL Geboren: Magda d.v. R. van Kolfschoten en J. H. Vonk; Willem z.v. E. J. Wesselo en W. T. Slotboom; Peter z.v. E. van Dijk en A. C. van Binsbergen; Esther Cornelia Johanna d.v. C. Kroes en E. P. van der Graaf; Eveline d.v. A. Budding en J. Turkesteen; Gijsbertha Klasina d.v. K. Carien en Yvonne d.v. R. J. Jonker en W. Beckerman en F. van de Bovenkamp; S. H. Boer; Emelia d.v. M. K. van den Heuvel en S. E. van Eden (geb. te Rhe nen). Ondertrouwd: A. Blankenspoor en C. H. A. van de Craats; T. I. G. Hut en C. T. Coumans; C. Smit en K. Schoeman; N. L. Blankestijn en J. Scholten; C. Slotboom en J. de Kleuver; G. Brouwer en B. Ger ritsen. Gehuwd: C. van Dijk en P. Verkuijl; G. Braafhart en C. van Ravenhorst; W. van Dijk en E. van de Haar. Overleden: Albertus Prins, 78 jaar, wed. van J. Muller; Aart Muller, 64 jaar, echtg. van J. van Leeuwen (overl. te Rhe nen); Cornelia Aalberts, 37 jaar, echtg. van W. G. van Dijk (overl. te Rhenen); Maagje van Engelenburg, 93 jaar, wed van J. H. Ditewig (overl. te Rhenen); Lena van Eden, 75 jaar, echtg. van A. van Manen (overl. te Rhenen); Willemina Vee nendaal, 84 jaar, ongehuwd (overl. te Rhenen). AMERONGEN Geboren: Janna Johanna, dochter van A. van den Dikkenberg en E. van Zwet- selaar. Gehuwd: H. Dorrestijn en M. van Kruis- tum. RHENEN Geboren: Robert Rienier z.v. R. Schu ring en H. W. Linde; Emelia d.v. M. K. van den Heuvel en S. E. van Eden; Har- manus z.v. G. van de Kraats en T. J. van Manen; Hendrikus z.v. J. D. Hondersen S. Mater. Ondertrouwd: W. Th. J. Kersbergen en B. H. Opperman; G. E. Verhaaf te Res teren en H. W: Veld te Rhenen; G. Fel- merr te Ede en E. van Burken te Rhenen; J. H. de Leeuw te Amerongen en M. Veld huizen te Rhenen; J. Ch. van Gelderen en M. C. van Ingen. Gehuwd: K. A. M. Pas te Wageningen en A. G. Bijl te Rhenen; J. Jansen te Maarn en J. A. van Swetselaar te Rhenen. Overleden: Maagje van Engelenburg, 93 jaar, geh. gew. met J. H. Ditewig; Lena van Eden, 75 jaar, echtgen. van A. van Manen; Willemina van Veenendaal, 85 jaar, ongeh. Elders geboren: te Wageningen: Evert Giel z.v. E. G. Opperman en A. H. Jan sen; te Wageningen: Jannetje Elisabeth Hermina d.v. G. Heemsbergen en W. Aris- sen. RENSWOUDE Ondertrouwd: J. van de Bovenkamp en J. Wagensveld. Gehuwd: C. Koetsier en R. G. van Kooten; C. Drost en G. G. Nagelmaker. Overleden: Cornelis Dirk Schimmel, oud 16 jaar; Hendrika M. van de Hee ev Veldhuizen, oud 71 jaar EDERVEEN Geboren: Arie z.v. P. Hardeman en G. Beek. VOOR DE AFD. KUNSTNIJVERHEID: MEISJES met ARTISTIEKE AANLEG voor de aid. SCHILDEREMAILLE HANDIGE JONGENS v/d INSIGNE AFD. BESTEKAFDELING PERSONEEL v/d AFD. TAFELGEREI FABRIEK J PERSONEEL voor ALLE AFDELINGEN PERSONEEL v/d GALVANISCHE AFD. GRAVEERAFDELING LEERLING GRAVEUR volledige opleiding, zowel hand- als ma chine graveren KANTOOR PERSONEEL MNL. EN VRL. GEBODEN WORDT: UITSTEKEND LOON, OPNAME IN PENSIOENFONDS, VERGOEDING REISKOSTEN EN AANDEEL IN DE WINST. VOORAL VOOR JONGEREN DIRECT EEN ZEER HOOG LOON EN GOEDE VOORUITZICHTEN. KOMT U EENS PRATEN OOK VOOR U HEEFT EEN PASSENDE EN GOEDBETAALDE WERKKRING! TELEFOON 08376-224 RHENEN Ingekomen: H. Scharenberg g/m Poesse van Ede; J. van Geenhuizen van Utrecht; M. Veldhuizen van Ede; A. A. M. Stevens met gezin van Siest; M. J. H. Schoon van Dordrecht; P. Zitter van Oldebroek; A. van Tol van Baarle-Nassau; J. N. de Wit met gezin van Driebergen-Rijsenburg; A. M. Mathot g/m Stolk van Wageningen; J. Bikkel van Zaandam; J. G. Siefkes van Amsterdam; A. de Leeuw van Laren (N.H.); A. J. Elve van Vlaardingen; E. H. Sikes van Tiel. Vertrokken: I. E. Harwig g/m Koppen naar Middelburg; G. Sekuur naar Frene- ker; M. B. van den Berg naar Amsterdam; C. E Herrebout g/m Verdouw naar 's-Gra- venhage; M. Gerbau Andurell naar Vee nendaal; C. Aragon Escuder naar Spanje; H. de Jager naar Wageningen; T. van den Berg naar Ridderkerk; A. Ampudia Cardo naar Leersum; G. Crespo Crespo met ge zin naar Leersum; J. Martinex Torres naar Leersum. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. A. Vroegindewey. Julianakerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur dr. C. Graafland. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroegindeweij; 5 uur ds. P. de Jong. Sionskerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. D. van den Berg. Veeneind: 3 uur dhr. J. M. Meijer; woensdag 27 mei ds. Middelkoop van Zwolle, 7.30 uur. Dijkstraat: 2.45 uur ds. A. Vroeginde weij. Geref. Kerk. Vaartbrug: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Van Enk. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Van Enk; 5 uur ds. Overduin; zater dag 23 mei a.s. 7.30 uur Avondstilte. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur Prof. Oosterhof van Apeldoorn. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur Prof. van Genderen van Apel doorn. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst; donderdag 28 mei 7.30 uur dhr. Hakkenberg. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur ds. Kapteyn van 's-Gravenhage. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur dr. Thoomes; 5.30 uur ds. Nijenhuis van Buren. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Spelberg van Utrecht. R.K. Kerk, Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. N. Koore man; 6.30 uur ds. A. Westra. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 en 5 uur ds. Van Esterik van Genemuiden. Geref. Kerk: 10 uur ds. Vol ten; 5 uur ds. De Vries van Bennekom. Geref. Gem., Plantsoen: donderdag 28 mei ds. v. d. Woestijne van Barne- veld, 7.30 uur. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6 uur ds. Ste kelenburg. Oud Geref. Gem.: dinsdag 26 mei 7 uur ds. Van Prooijen van Grafhorst; vrij dag 29 mei 7 uur ds. Mieras van Krimpen a.d. IJsel. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaas tra; 6.30 uur ds. C. van Viegen; jeugd- kapel te 10 uur in zaal Lievendael. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur prof. dr. P. Smits van Den Haag. R.K. Kerk: 8.15 en 10 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. C. van Viegen; 6.30 uur ds. Kaastra van Amerongen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; zaterdag 23 mei 7 uur ds. Du Marchie van Voorthuyzen van Leer sum. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Alblas van Scherpenisse. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. d. Peppel. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. drs. J. Plomp uit Utrecht. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans ds. H. J. Mulder van Doorn. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. G. van Bruggen van Utrecht. EXAMEN GRONDDIPLOMA ELEKTRISCHLASSEN N.V.L. Voor het examen Gronddiploma elektrischlassen N.V.L. (Ned. Ver. voor Lastechniek) zijn geslaagd: P. H. Zwij nen, J. van Ginkel, G. Heikamp, P. van Schuppen (allen te Veenendaal). J. Houkes (Ede), D. van Roekei (Lun- teren), E. J. Rigter (Ede). Alle geslaag den ontvingen hun opleiding aan de Chr. Technische School te Veenendaal. PRINS BERNHARDLAAN 4 (ZWAAIPLEIN) VEENENDAAL

De Vallei | 1964 | | pagina 2