Bejaardentehuis in gebruik genomen Eerste bewoners arriveerden in „De Engelenburg" ik word drukker! Stichting Verenigingsgebouw Amerongen Staatkundig Geref. Partij AGENTSCHAPPEN „DE VALLEI" Advertenties en abonnementen jij ook? Jongeman overleed na val niet bromfiets Jongeman gedood in boclit op Oudedijk Officiële bekendmaking WATERPOLO VZC heren vanavond naar Zeist ELST „De Gelderse Vallei" Maandagmorgen namen de heer en mevrouw de Vries uit Lunteren als eersten hun intrek in het nieuwe bejaardentehuis „De Engelenburg" aan de K<?rkewijk. De eerste bewoners werden welkom geheten door de Voorzitter van het Stichtingsbestuur, ds A. Vroegindewey. Bij deze gelegenheid bood de predikant het bejaarde echtpaar een fraai bloemstuk aan namens het Bestuur der Stichting. De heer de Vries (80), die lange jaren schoolhoofd en godsdienstonderwijzer was te Lunteren en De Valk vond het in het flatje op de 2e verdieping ideaal. Wij zijn zeer content, want hoewel wij in Lunteren een flink huis in het Buursterbos bewoonden, werd dit huis te groot voor mijn vrouw om het degelijk schoon te houden, vertelde de heer de Vries. Overigens js het uitzicht hier ook mooi. We kijken over heel Veenendaal- zuid tegen de Utrechtse heuvelrug aan. De heer de Vries is tot voor kort op getreden in preekbeurten o.a. in de Hervormde Evangelisatie te Rhenen. Of hij hiermee zal doorgaan kon hij niet bevestigen want de jaren spreken een woordje mee merkt hij op. Het gezin van de heer de Vries telde elf kinderen. Het is een genot die hele familiekring eens bijeen te zien, het geen in Lunteren herhaaldelijk ge beurde. Op dit flatje zal het moeilijk gaan, maar komt tijd komt raad. Hoofdzuster Een dochter van het echtpaar de Vries, mej. Hannie de Vries thans werkzaam in het kraamcentrum te Kat wijk aan Zee zal per 1 september als hoofdzuster op de ziekenafdeling van het bejaardencentrum gaan werken. De ziekenafdeling telt 15 bedden. Te- samen met de Directrice Zr. Sterk, en nog twee gediplomeerde verpleegsters zal mej. de Vries hier werkzaam zijn. Per 1 oktober zal zij een speciale cursus gaan volgen over de bejaarden- KINDJE ZWAAR GEWOND DOOR HETE KOFFIE Het 16 maanden oude dochtertje van de fam. A. aan de Boslaan kreeg zaterdag een hete kan koffie over haar lichaampje toen haar moeder de koffiekan liet vallen. Mevr. A. wilde in de keuken de kof fiepot van het elektrische lichtje halen. De pot stond echter onder stroom, waar door de moeder, geschrokken, de koffie pot uit haar handen liet vallen. De inhoud kwam op de kleine te recht, die in de keuken aan het spelen was. Met brandwonden in de tweede graad aan gezichtje, handen en boven- lichaampje moest het kind naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht. Avondvierdaagse gaat van start De aanmeldingen voor deelname aan de op 17, 18, 19 en 20 juni te houden Avondvierdaagse stromen reeds binnen. Men hoopt meer deelnemers te kunnen inschrijven dan vorig jaar. Start en finish zijn gelegen bij de Dr. Heksterschool in de J. G. Sandbrink- straat. Bij de feestelijke intocht op za terdag 20 juni zullen de muziekcorpsen „Caecilia" uit Veenendaal en „Crescen do" uit Eist medewerking verlenen. Ongevallen op Rijksweg 12 De Veenendaalse politie moest zon dagavond en maandagmorgen tweemaal assistentie verlenen bij ongelukken op Rijksweg 12. Zondagavond om 9 uur terwijl er een zwaar onweer woedde, ontstond een kettingbotsing nabij het Pakhuis waar bij vijf auto's betrokken raakten. Drie auto's werden zwaar beschadigd, per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Na de geijkte maatregelen te heb ben genomen gaf de Veenendaalse po litie de zaak over aan de Edese collega's. Maandagmorgen om 6 uur vloog de 19-jarige automobilist K. uit Rotterdam over de kop op Rijksweg 12 in de ge meente Renswoude. Ook hier verleende de Veenendaalse politie assistentie. De bestelwagen, waarvan de stuurinrich ting defect raakte, vloog tegen een paaltje langs de weg en daarna over de kop. De heer K., die een shok en een armfractuur had opgelopen werd naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal overgebracht. De bestelauto werd zwaar beschadigd en moest worden wegge sleept. De Rijkspolitie uit Renswoude nam de zaak verder in handen. zorg, die in Hilversum wordt gegeven. Mej. de Vries is van mening dat er de laatste jaren een kentering ten goede kwam in de zorg voor onze bejaarden. Het is veel moderner opgezet. Vroeger waren het rusthuizen, waar de bejaar den maar rustig op een stoel zaten. Thans zijn het bejaardencentra, waar men de oudjes ook bezig houdt en hen stimuleert. Lichaamsbeweging is wel zeer gezond voor oudere mensen vindt mej. de Vries. Toen ik werd aangezocht door het bestuur van dit moderne bejaardencen trum heb ik direct ja gezegd, want ik mag zeggen dat alle voorzieningen pri ma zijn, aldus mej. de Vries. Inderdaad lijkt ons het wonen op deze flatjes ideaal voor onze ouderen. Op de toiletten is zelfs een alörmschel aangebracht als er eventueel iets zou gebeuren. Meer dan 150 bejaarden zul len deze en volgende weken volgen. Nog twee valpartijen op fietspad Behalve het elders in ons blad ver melde dodelijke ongeval op het fiets pad aan de Kerkewijk deden zich in 't afgelopen weekend nog een tweetal val partijen op dit blijkbaar gevaarlijke rijwielpad voor. Vrijdagavond reed de bromfietser M. uit Wageningen ter hoogte van de Eikenlaan een paaltje (wachtverbod) omver. De paal brak finaal af. M. wilde twee fietsende meisjes passeren en bot ste toen tegen de paal. De brommer werd licht beschadigd. Ter hoogte van de Bilderdijkstraat reden zaterdagmiddag twee meisjes uit Ede op het rijwielpad. Mej. W. met haar rijwiel, mej. B. met een Solex. Een passerende bromfietser van G. uit Rot terdam raakte met zijn elleboog een der meisjes. Beiden vielen over het fiets pad. Mej. B. de Solexberijdster bekwam schaafwonden. Zowel de fiets als de bromfiets werden beschadigd. Elektrischlassen beginners Groep II. Veenendaal: C. R. Antonie; H. G. Bey er; H. Bouman; H. Frasse; C. v. d. Horst; C. v. Ginkel; E. Koolma; A. v. Kranenburg; C. P. v. Kranenburg; J. E. v. Manen. Eist: M. v. Ommeren. Rhenen: E. Baars. Elektrischlassen Gevorderden Groep I. Veenendaal: B. G. Achterberg; W. S. J. de Hartog; A. Pol; K. S. Rebergen; J. J. Reyerkerk; M. F. Visser; A. Wa- ringa. Rhenen: C. v. Doorn. Eist: J. v. Dijk; C. Vervat. Elektrischlassen Gevorderden Groep II. Veenendaal: C. Aalbers; J. de Bruin. Rhenen: W. v. d. Berg; C. H. Boon- zaayer. Renswoude: H. J. Bouman. Ede: H. Brunekreeft. Eist: A Koolma; H. E. Vervat; G. H. H. v. d. Weerd. Ederveen G. J. C. Roskamp. De Stichting verenigingsgebouw heeft weer haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden. Een elftal aangesloten verenigingen waren tegenwoordig. Voordat men om de tafel plaats nam werd onder leiding van de architect de heer C.M. Ploeg te Amerongen het in aanbouw zijnde Dorpshuis bezichtigd. Hierbij werd het dui delijk dat het niet is uitgesloten dat reeds in oktober a.s. het gebouw geopend zal kunnen worden. Dat zou dus zijn voor de aanvang van het winterseizoen. In de vergaderzaal teruggekeerd teruggekeerd werd de agenda vlot af gewerkt. De aftredende bestuursleden E. van Geytenbeek, M. G. Harinck en J. de Kroon werden herkozen. Tijdens de vergadering werden nog enkele bedragen aan het bestuur over handigd. Zo kwam een damescomité TWEE BROMMERS BOTSTEN IN HOOFDSTRAAT Zaterdagavond reed de bromfietser R. uit Ede in de Hoofdstraat vanaf het voetpad het rijwielpad op. De daar rij dende bromfietser v. d. L. kon een bot sing niet meer voorkomen en kwam daarna te vallen. De kleding van v. d. L. werd beschadigd. De Edese bromfiet ser werd meegenomen naar het politie bureau, omdat hij kennelijk onder in vloed verkeerde. AUTO TEGEN MOTOR De automobilist van E. wilde zater dagavond uit stilstand wegrijden vanaf j de parkeerstrook in de Hoofdstraat. Hij lette daarbij niet op de naderende mo torrijder v. d. S. De motor botste tegen het linkerportier van de auto. Beide voertuigen werden licht beschadigd. De 18-jarige bromfietser W. J. Die- peveen kwam vrijdagavond om 11 uur op het fietspad aan de Kerkewijk ter hoogte van de Frisiafabrieken in aan raking met een wielrijder, waardoor hij tegen de langs het fietspad staande lantaarnpaal reed. De jongen kwam te vallen en liep een wond aan het achter hoofd op. Dokter v. d. Hoek verleende de eerste hulp, maar het slachtoffer bleek reeds te zijn overleden. In de onoverzichtelijke bocht op de Oudedijk is zondagmiddag de 23-jarige Joop Hendriks uit Ederveen met zijn bromfiets in volle vaart tegen een per sonenauto gevlogen. De jongeman kwam links door de bocht, die geen enkele uitzicht biedt t.o.v. tegenliggend ver keer. De personenauto kon niet meer uit wijken en schepte de bromfietser fron taal. H. werd tegen het wegdek ge smakt en overleed ter plaatse. Zowel de auto als de brommer werden zwaar beschadigd. Geslaagd Voor het eindexamen afdeling Middel bare Meisjesschool aan het Chr. Ly ceum te Veenendaal slaagden de na volgende kandidaten: Annemorien van den Broek, Scherpen- zeel; Tineke Es veld, Amerongen; Mine- ke Hardeman, Rhenen; Bregtine Ha zenberg, Veenendaal; Corrie Hootsen, Veenendaal; Eefje Jochemsen, Rens woude; Elk Koenders, Veenendaal; Wies van Koningsveld, Ede; Wieke Konijn, Scherpenzeel; Christien Monhemius, Veenendaal; Joke van der Pol, Scher penzeel; Jos Riedeman, Bennekom; An ke Schimmel, Woudenberg; Annelies van Vliet, Wageningen. Aan één kandidate kon het diploma niet worden uitgereikt. De 19 jarige constructiebankwerker Ger.rit v. d. Broek, gebogen over zyn gedegen werkstuk, waarmee hy de 3e pry's verwierf in de landelijke beroe- penmanifestatie. Vragen van C.H.U.-raadslid over gevaar op rijwielpad Naar aanleiding van de steeds voorko mende ongevallen op het fietspad aan de Kerkewijk w.o. vorige weck een met do delijke afloop heeft de heer M. Bastmeyer, lid van de gemeenteraad voor de C.H.U. de volgende vragen gesteld aan het Col lege van B. en W.: M. Bastmeyer CHU gevaarlijke situatie Edelachtbare Heren, Gaarne zou ik, mede in verband met het ongeval met dodelijke afloop op de Kerkewijk alhier, aan Uw College de volgende vragen willen voorleggen: a. Is Uw College niet met ons van oordeel, dat aan de gevaarlijke situatie op deze fietspaden zo spoedig mogelijk een eind moet worden gemaakt, b.v. door de lichtpalen, geplaatst langs rij weg en fietspaden geheel terug te plaat sen langs de aanliggende percelen en deze palen te voorzien van lange armen, zodat de juiste verlichting gehandhaafd blijft? b. Is het niet mogelijk op deze fiets paden een snelheids-beperking van 20 km per uur in te voeren en hierop strenge controle toe te passen? ZONNESCHERM VERDWENEN Een winkelier op de Kerkewijk deed bij de politie aangifte dat een zonne scherm voor zijn winkel was gestolen. De politie stelt een onderzoek in. De kinderen van A.N. M.B.-leden uit Veenen daal en omgeving maakten zaterdag een gezellig uitstapje naar De Efteling. Vrolyk slappen de kinderen in de gereedstaande bus sen. VERKEERSZUIL GESNEUVELD Zondagmorgen reed de autobuschauf feur A. uit Veenendaal op het kruispunt Hoofdstraat-Hoogstraat tegen een ver- keerszuil. De zuil knapte geheel af. De bus bekwam geen schade. BROMFIETSRIJDSTER GEWOND Op de Kooiweg botste de 51-jarige mevr. van D. tnet haar bromfiets tegen een passerende personenauto, toen zij een bocht veel te ruim nam. Mevr. van D. en een 5-jarig kleinkind dat op de duo zat kwamen te vallen en liepen beiden een hersenschudding en een hoofdwond op. Zowel mevr. D. als de kleine werden naar het Julianazieken huis overgebracht. Soestenaar won autoradio van M.A.C. „Veenendaal" De zaterdagmiddag door de MAC „Vee nendaal" georganiseerde Radio-rit kan ten volle geslaagd worden genoemd. Het aantal strafpunten was legio, omdat er talryke foefjes in de routebeschrijving wa ren verwerkt door de uitzetters de heren D. Bos en J. Boers. De uitgeloofde autoradio werd ge wonnen door de bromfietsrijder v. d. Bank uit Soest, die nog het minste strafpunten opliep n.l. 122! Het traject voerde vanaf de start bij Hotel Stuyvenberg door de plaatsen Eist, Rhenen, Veenendaal, Overberg en Leersum. De gehele route was 78 km lang. Bij de automobilisten werd de heer Bebingh uit Woudenberg eerste met 198 strafpunten. 2 A. Boers 199; 3 J. Roelofsen 208; 4 J. Garritsen, Lunteren 211; 5 P. Rouwendaal, Apeldoorn 250; 6 Lagerwey, Barneveld 294. Uitslagen bromfietsers: 1 J. v. d. Ban, Soest, 122 strafpunten; 2 R. van Hal, 191; 3 H. v. Riessen 197; 4 Schop ping, Hilversum 217 str. p. Op zaterdag 27 juni organiseert de MAC „Veenendaal" een kersenrit door de bloeiende Betuwe voor auto's, mo toren en scooters. Uitreiking getuigschriften (Vervolg van pag. 1) 2-jarige vervolgcursus Bouwkunde Veenendaal: I. Bos; A. v. d Brink; B. Ditewig; G. v. Engelenburg; G. W. Has selaar; P. N. Hasselaar; J. v. Maanen; J. v. Manen A. G. S. v. Nieuw Ame rongen; J. H. v. Ravenswaay; F. Reede; H. Schuilenburg; P. Smit; A. Spier; R. v. Viegen; D. v. Wijk; J. v. d. Zand- schulp. Rhenen: E. v. Daalen. Overberg: G. v. Deelen. Scherpenzeel: P. J. v. Eist; W. Schip per; M. Vermeulen. Ederveen: J. Groeneveld, G. Meer- veld. 2-jarige Vervolgcursus Werktuigbouw kunde. Groep I. Veenendaal: J. Bouman; J. de Bruin; J. H. Ditewig; B. v. d. Loosdrecht; A. Pol. Rhenen: W. v. d. Berg; G. Harting. Renswoude: H. J. Bouman. Ede: H. Brunekreeft. Eist: J. v. Dijk; A. Koolma. Amerongen: A v. Wamel. 2-jarige Vervolgcursus Werktuigbouw kunde. Groep II. Veenendaal: W. J. Achterberg; J. P. v. d. Bosch; W. Brouwer; N. Diepeveen; W. v. Esseveld; A. Hey; A. B. Lucas; A. de Man; T. Onink; A. H. v. d. Sluis; A. Sukkel. Ede: J. v. Wagensveld. Rhenen: H. v. d. Haar. Autogeenlassen beginners. Veenendaal: B. G. Achterberg; F. v. d. Dikkenberg; A. Robbertsen; P. H. Zwijnen. Ederveen: G. Hendriksen. Rhenen: G. Mol. Eist: C. Vervat; G. H. H. v. d. Weerd. Elektrischlassen beginners Groep I. Veenendaal: A. Cornelissen; H. Dek ker; F. v. d. Dikkenberg; A. v. Hasse laar; J. Helms; J. G. W. v. d. Pol; H. Rebergen; A. Rossem; C. Valkenburg; J. v. Wely. Ederveen: G. Hendriks. „ONDERWATER-STOFZUIGER" IN LAUSANNE Het verkeerspaviljoen op de Zwitse,rse Nationale Tentoonstelling in Lausanne staat in een grote vijver, die door de bezoekers nog wel eens als prullebak wordt gebruikt. De organisatoren hebben evenwel een onderwaterstofzuiger aan geschaft, waarmee arbeiders de vyver gemakkelijk kunnen schoonhouden. bestaande uit Mevr. van Geytenbeek, mevr. Breeschoten en mevr. de Keizer een bedrag overhandigen van f 500, als opbrengst van een soepactie. De voetbalvereniging DVSA bood f 100, aan. Uit de verschillende acties en door de gaven van verenigingen is het be nodigde bedrag van f 10.000,nu zo goed als binnen. In verband hiermede werd besloten de te houden verloting, maar te laten vervallen. Wel zal|«r nog een bezoek gebracht worden aan de plaatselijke bedrijven. Ook een glazen- actie zal nog gehouden worden. Tijdens de rondvraag kvmm Ameron- gens meest urgente probleem „het zwembad" nog aan de ogde. De voorzitter, de heer G. A. Dag- nelie besloot de vergadering met een dankwoord aan de aanwezigen. Hij hoopte allen terug te zien, over enkele maanden, bij de opening van het Ame- rongse Dorpshuis. Gemeente Rhenen UITSLAG VOORJAARSKEURING DEKSTIEREN 1964 De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat tijdens de op 16 maart 1964 gehouden stierenkeuring de stieren van de volgende eigenaren voorlopig werden goedgekeurd: J. ter Maaten, Maatsteeg 8, Rhenen. R. Versteeg, Kampjes weg 17, Rhenen. Jac. v. Deelen, Cuneraweg 172, Rhenen. Rhenen, 28 mbei 1964 De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal afd. Rhenen D.V. Donderdag 4 juni hoopt Ds. H. G. Abma van Strijen een TIJDREDE te houden in het kerkgebouw der Geref. Gem. Plantsoen te Rhenen. Aanvang 7.30 uur. OVERWINNING VRIJWEL ZEKER Hedenavond trekt de herenploeg van VZC naar Zeist om aldaar de „Zwem- club Zeist" te bestrijden. Het moet voor de Veenendalers zonder meer een zege kunnen worden, daar deze ploeg maar net gelijk kon spelen tegen plaats genoot LAGA, waarvan VZC verleden week met maar liefst 11-0 won. Toch zal het zaak zijn voor de VZC mensen geen enkele ploeg te onder schatten. Het zal in de sportwereld niet de eerste maal zijn, dat een favoriete ploeg ten onder ging aan onderschat ting van een tegenstander. We mogen echter aannemen, dat de VZC-formatie bestaande uit enkele oudere gerouti neerde spelers en enkele jonge veel belovende spelers, zich niet zullen la ten verrassen. We verwachten dan ook, dat de beide punten mee naar Veenen daal gaan. Musketiers junioren wonnen met 7-1 van AGOVV Musketiers dat met z'n junioren een dagje uitging naar Apeldoorn om daar tegen junioren B van AGOVV uit te komen was zeer succesvol. Zij wonnen de wedstrijd enigszins geflatteerd, om dat de verhouding in het veld minder groot was dan de uitslag zou vermoe den. De ruststand was 2-1 in 't voor deel van de Elster ploeg, maar na de thee beslisten zij de match. Voor Musketiers scoorden W. Vink 3 x, D. Jansen 3 x en J. Versteeg 1 x. Hierna gingen zij het sportcomplex van AGOVV bezichtigen, waarna zij op de terugweg in Hoog-Sieren een diner aangeboden kregen. Bazar ten bate van Muziek vereniging „Crescendo" werd kasstuk Vrijdagavond, zaterdagmiddag: en -avond organiseerde een commissie die in 't leven geroepen is om de financiële kant van de muziekvereniging „Crescendo" weer wat op peil te brengen een tot in de perfectie voorbereide bazar. Ook het beschikbaar stellen van de prachtige ruimte in de schuur van de firma Kosters aan de Rijksstraatweg en medewerking van bestuurders, ver enigingsmensen en mensen die Crescen do een warm hart toedragen maakten dat deze bazar een groot succes werd. Vrijdagavond gaven ook Wethouder Griffioen en Gemeentesecretaris Pie- ters akte de pregense, wat door be stuur en commissie ten zeerste op prijs gesteld werd. Op deze bazar kon men schieten, ballegooien, touwtrekken, dubbeltjes op een schoteltje gooien en verder praktisch alles wat een bazar brengt. Vooral het rad van avontuur draaide dat het een lust was. Zuster verenigingen, muziekvereniging Leer sum op vrijdagavond en Ingen en Eek en Wiel op zaterdagavond brachten de mensen als vanzelfsprekend naar de bazar. Dat commissielid J. R. Bor bijzonder te spreken was over het resultaat laat voor zich spreken, maar tegelijkertijd wees de heer Bor erop, dat dit grote succes voor een groot deel te danken is aan hen die hierin een werkzaam aandeel hebben gehad. kunnen worden opgegeven b(j de onderstaande adressen: VEENENDAAL: Van Barneveld, Sig.magazijn „De Vallei", Pr Bernhardlaan. RHENEN: D. Arends, Goudenregenplantsoen 1. E. van Daalen-Meeuwisz, Julianastraat 20. ELST: H. C. Bos, Veenendaalsestraat 15a. Overdag te bereiken onder Tel. nr. 08370-3713. ACHTERBERG: R. Rijkse, Dijk 8. AMERONGEN: C. Th. de Boer, Burg. v. d. Boschstraat 6, Tel. 03434-1262 De Vries, Beatrixlaan 4, Amerongen. OVERBERG: J. H. Koopman, Dwarsweg 16. RENSWOUDE: S. Laansma, Van Reede weg 3 EDERVEEN: D. van Baaren, Hootsenplein 10. SCHERPENZEEL: P. de Jonge, Pr. Margrietlaan 21, Tel. 03497- 473. EN BIJ DE BEZORGERS VAN ,DE VALLEI" d Ukk 1 Van harte welkom maken Kijk hoe het Bekijk de jach.n... De manneg Hoe ^^^^Qf^ gesch^kt ^ent ^oor^dja mooie 5TSSStfS Een pracht opleiding' mhchfogen PU- DRUKKERIJ Parallelweg 10 - Veenendaal - Tel. 08385-2022 Na 6 uur 3924

De Vallei | 1964 | | pagina 2