PAUK Tüt urkesteerL HET IS GELUKT HET FEEST GAAT DOOR Interlock ondergoed is nergens te koop alleen bij VAN INGEN, Rozenstraat 7, Veenendaal VAN INGEN, Extra voordelige aanbiedingen Na DVSA kan nu Rhenen kampioensvlag hijsen Burgerlijke stand De heer Hulsebos KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA GVVV- Kozakken Boys Gevonden en verloren MARKTBERICHTEN DINSDAGKOOPJES AFWASBAK Toiletemmer m. d. ZONNEWERING Officiële bekendmaking Over de hele linie is de textiel in prijs gestegen, dit was echter in okt.-nov. van vorig jaar al te bemerken, dat in 1964 de prijzen flink zouden aantrekken. WARENHUIS UNIC kocht voor die tijd een partij Enkalon herenover hemden in de moderne streepdessins, voor een prijs die toen al erg laag was. De fabrikant was echter niet bereid te leveren daar de prijzen aanmerkelijk opgelopen waren. Na veel praten is het toch gelukt om voor de gekochte prijs geleverd te krijgen. Op deze manier kan warenhuis Unie deze moderne gestreepte Enkalon overhemden met een waarde van f 12,75, verkopen voor f 9,95. De grootste marktkoopman van Nederland f 9,75 duizenden stuks ZOMERJAPONNEN Eigen fabrikaat GRONDZEILEN voor kampeertenten 100x 200 f 10,200x300 200 x 200 f 15,— 300 x 400 KAMPEERTENTENSTOF f 2,65 per meter PONCHO'S f 4,98, de beste f 6,98 REGENBROEKEN f 2,98, f 4,98 de zwaarste dubbeldeks f 6,98 Grof HERENNETONDERGOED f 1,98 NYLON ONDERJURKEN van f 6,98 voor f 3,98 CHARMEUSE ONDERJURKEN f 1,98 TUINBROEKEN f 1,98 enz. enz. Uw bril een sieraad Programma V eleranentoernooi Kwarteeuw hoofd van „De Rijnschool" te Eist Doktoren- en Apothekersdiensten DE LEZER iueJhAij^t Textiel handel Voor D.V.S.A. kwam vorige week het competitie-einde, besloten met een glo rieus kampioensfeest. Zaterdag a.s. staat weer een club uit ons rayon een kam pioenschap te wachten. Wanneer Sportclub Rhenen er zelfs maar in slaagt de wedstrijd tegen SVMM in Maarn met een gelijk spel te doen eindigen of de overwinning behaalt is men kampioen. De Rhenense voetballers zullen wel alles op alles zetten om de titel in de wacht te slepen, waarmee automatisch de pro motie naar de 2e klasse afd. Utrecht een feit is. Voor de competitie komt G.V.V.V. nog eenmaal in het veld en wel tegen dezelfde tegenstander als vorige week: Kozakken Boys uit Werkendam. Nu alle beslissin gen in deze klas gevallen zijn is de span ning verdwenen. Maar toch zal G.V.V.V. Een architekt of een ander soort ge leerde in het bouwvak wat het pre cies gewist is doet er ok niet zoveul toe in ieder geval een bouwvakker mit een boord om, heeft onderlest 'es gepro beerd te bewijzen, dat het in wezen niet zo veul duurder is om laag-bij-de-grondse huizen te bouwen dan fletgebouwen. Veur de liefhebbers van een pietsie afwisseling spijt het me, dat het deuze week alweer over de huizebouwerij mot gaan. mar het is nou eenmaal niet an ders. Zo'n bericht vraagt er om wat ver der uitgesponnen te wurden. Ik zou het jelui mit gjen meugelijkheid veur kunnen rekenen, dat de man inder daad het gelijk an zijn kant heeft. Daar komt teveul vakmanschap veur om de hoek kijken. Dat vereist een pet vol ver stand van zaken. Mar d'r is toch iets wat je mit het blote oog kunt bekijken. Een vakman zal om een stelling te bewijzen van de grond of op rekenen. Laten we bij het gegeven geval blijvende architekt zal j berekend hebben de grondkosten en het bouwen, ondeskundig gezeid. Dat zal hij van twee soorten huizen hebben gedaan, j Van een gewoon eengezinswoninkie, je 1 weet wel: een keuken, een woonkamer, daarboven op een paar slaapkamertjies en misschien nog een vlierinkie. Alles j onder een dakkie, mar an een rijtjie van een stuk of tien. Meugelijk nog mit een paar streepies grond achter ieder huisie. Verder zal hij ok de prijs hebben becij ferd van een fletjie. Van één zo'n min- senkooitjie an een trappenhuis, waarop nog een stuk of wat van dezelfde geval- letjies uitmonden. De man zal ok wel rekening gehouwen hebben mit het meer dere an openbare grond dat tussen de flatgebouwen wurdt gespandeerd dan tussen de eengezinshuizen. Goed, zo zal de vakman het dus doen. Mar een ongeschoolde in dat vak, zoas ik, rekent andersom. Die becijfert de zaak van de kant van de uitkomsten. En wat zien we dan? In het Franse Gat staan verscheije soorten huizen. Laten we 'es bij de woningwetbouw blijven en die verdelen in twee pursies: flets en eengezinshui zen. Nemen we de huren van allebei de! soorten, dan zien we niet zo heel veul verschil. Soms zijn de fletjies, gebouwd 1 in dezelfde tijd as de gewone, ouwerwet- se, huizen nog een tikkie prijziger dan de eengezinshuizen. En ik geloof niet, dat ze d'r in het algemeen en deur de bank genomen wat de huren betreft ver onder kommen. De veurkeur veur hoogbouw zit 'em dus niet in de huren, mar het zal naar de gewone mins gesproken toch ergens uitgehaald motten wurden. Minder grond nodig, hoor ik iemand roepen. Zeker, daar is wat veur te zeg gen. As we de zaken eerlijk stellen dan geloof ik dat er in het Franse Gat, om man en peerd te neumen: het Rem- brandt-minsenpark, minder grond an een huis besteed is dan an de lage huizen daar in de omgeving. Mardat moest dan ok an de hu ren te merken zijn. Terwijl ze in warke- lijkheid even hoog of soms nog hoger liggen dan van de andere woningen. Ik bin mar zo vrij om daaruit op te maken bewijzen kan ik het niet dat het hoog bouwen op z'n eigen nog meer in de pampieren loopt dan het laag bouwen. Natuurlijk, bij alles zal d'r een winst an grond blijven. En over het gehele land gerekend zal dat een behoorlijke winst zijn. Als d'r alleen al na den oor log niks anders dan laagbouw gedaan was, dan had Sinterklaas misschien zon der van een dak af te stappen van ons naar Den Haag kunnen draven. Mar zou d'r ok niet teveul mode in het spel zijn? Het is toch niet zo dat je flets mot bouwen om je plaats een zeker industrie-gezicht te geven? Naar mijn smaak kunnen d'r hier wel een paar eensgezinshuisies meer af. We zullen d'r niet zo gauw mee blijven zit ten as mit de flets die nou in het Schrij verspark staan te wachten op liefheb bers. A.S. ZATERDAG TERREIN BUURTLAAN AANVANG 4.15 UUR VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de periode van 20 mei 1964 tot en met 3 juni 1964: 1 geel gestreepte linkerhandschoen; 1 zwarte damesknipportemonnee; 1 mill, regencape; 1 zonnebril met doublé mon tuur; 1 zwarte regenbroek; 1 witte da mesportemonnee met inh.; 1 postduif met ringno. 63829771 paar handschoenen en 2 spaarbankboekjes op naam; 1 vierkleu ren ballpoint; 1 oud damesrijwiel; 1 paar witte kindersokjes; 1 grijze regencape; 1 speelgoed kinderpistool; 1 zwarte heren portemonnee met flink bedrag aan geld en stortingsbewijs t.n.v. B. A. Kriens te Utrecht; 1 zwarte vulpen met stalen clips; 1 autokrik; 1 voorzet zonnebril; 1 jonge hond; 1 badhanddoek met blauwe zwembroek; 1 marokkaans lederen por temonnee met inh. w.o. foto's en plaatjes; 1 overall; 1 wit rechter kinderschoentje; 10 zegels met opschrift „Kleine Metaal nijverheid"; 1 bruin-grijze regenjas; 1 bedelarmband met 2 bedeltjes; 1 kinder beursje, model matrozenmuts; 1 rode kin derportemonnee met inh.; 1 kinderfietsje, 1 padvindersbroek; 1 witte sportbroek; 1 wit kindervestje; 1 groene damestas met inh. In dezelfde periode zijn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: 1 zwarte poedel (pas geschoren) met wit vlekje op de borst; 1 bruine aktetas inh. 1 regenbroek en handdoek; 1 gladde gou den ring met inscriptie 25-3-'39; 1 bank biljet; 1 halsketting (geslepen steen); 1 rijbewijs en kampeerkaart t.n.v. W. F. Groenedijk; 1 rode autoped; 1 zilveren speldje, mode Koetsje; 1 gouden penning „Gele Rijders 1913"; 1 rode autoped met halve bel en witte handvatten; 1 rode autoped zonder bel; 1 vulpen in étui; 1 bedelketting met 18 bedeltjes; 1 elastiek je met 1 huis- en 1 lipssleutel; 1 paar zwarte beenpijpen; 1 zilveren schakel armband; 1 rood driewielig kinderfietsje met aangekoppeld karretje; 1 bruin lede ren portemonnee met inh. w.o. sleutels; 1 zwarte fietstas, inh. blauwe plastic re genjas, 1 zakdoek met 0,55 en appel gebak; 1 beige damesknipportemonnee met inh.; 1 badhanddoek en zwembroek (rood met witte strepen); 1 grijze tro pische vogel met witte borst (edelzan- ger); 1 lichtblauwe damesknipportemon nee met flink bedrag aan geld; 1 blauw geblokt vest; 1 kleine witte enveloppe met kleingeld; 1 goud op zilveren slaven- armband; 1 rode plastic portemonnee met inh. w.o. zegels; 1 heren leesbril, zwart montuur met rode bovenrand; 1 trouw ring; 1 bedelarmband met 4 bedeltjes; 1 blauw windjack met zwemkaart; 1 bruin lederen herenportemonnee met inh. w.o. foto en verzekeringskaart; 1 zilveren dubbeltjes schakelarmband; 1 zilveren broche; 1 gouden oorbel; 1 doublé dames horloge, waaraan zwart Orlonbandje met doublé sluiting; 1 rood geruite zwem broek en witte badhanddoek met bloem motief; 1 unster (weegklok). SCHERPENZEEL Bij de politie werden als gevonden voorwerpen aangegeven: bivakmuts, bankbiljet van 25,en 10,dames- vest, geel truitje, kinderhandschoen, handzaag, glacéhandschoen, sjaal, regen broek, colbertjasje, fototoestel met zakje gereedschap, duimstok, rubber glazenwis- ser, aktetas met inhoud, kinderbril, gym nastiekschoenen en portemonnaie met in houd. Inlichtingen bij de rijkspolitie. proberen deze tegenstander, die vorige week nogal fel spel leverde, te verslaan. Het zal tevens de laatste competitiewed strijd zijn die op het terrein aan de Buurtlaan wordt gespeeld want volgend jaar verhuist men naar het Sportpark. Veenendaal ontvangt zaterdagmiddag de 2e klasser Beverwijk op bezoek. Om 2 uur spelen de veteranenploegen van Vee nendaal en Beverwijk tegen elkaar en om half vier treden de eerste elftallen bin nen de lijnen. Beverwijk is een sterk elf tal dat in de westelijke 2e klasse hoog genoteerd stond. Na afloop is er een diner en bal in het N.V.V.-gebouw waaraan ook de gasten deelnemen. Eveneens op zaterdagmiddag speelt het eerste elftal van Merino's aan de Wage- ningse laan tegen een Landmacht Elftal uit Arnhem. In deze formatie zijn ver schillende prominente spelers opgesteld w.o. de D.O.S. doelman Nico van Zoghei, de Ajaxied Schipper en de Vitessespeler Bronkhorst. Het militaire elftal is als volgt opge steld: doel: Van Zoghei (D.O.S.), achter: Schipper (Ajax), Hofman (Gelria) en Kemink (H.S.V.); midden: Bronkhorst (Vitesse) en van Benthem (U.S.V.); voor: Matser (Rheden), Timmerman (K.V.C.), Spoel (Wilhelmina), Kort (Blerick) en De Jong (Zwart Wit). VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 114.000 stuks. Prij zen van 7,25 tot 8,voor de grote eieren en van 4,tot 6,50 voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel traag. Biggenmarkt: aanvoer 25 stuks. Prijzen van 65,tot 85,per stuk. Handel matig. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.010.000 eieren aangevoerd. De prijs per 100 stuks varieerde van ƒ7,tot 8,25 en die van henneeieren van ƒ4, tot 6,50. De handel was traag. Op de biggenmarkt bedroeg de aanvoer 170 stuks en de prijs per stuk varieerde van 68,tot 88,De handel was matig. grote afwasbak 36 cm. doorsnee en stevig plastic voorzien van 2 opstaande oren, voor de extra lage 1 0$ prijs van geheel van stootvast plastic in frisse kleur, bijzonder handig voor kampeerders, uitstekend geschikt als luieremmer or en U betaald er slechts Z.JJ voor uit het land van de rijzen de zon ontvingen wij een moderne plastic zonne wering gemakkelijk te bevestigen en loopt erg soepel. 60 cm 4-95 70 cm 90 cm 120 cm 1990 200 cm 17-95 op deze lage prijzen nog 10% extra korting Alleen dinsdag 9 juni Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Gemeente Rhenen WIJZIGING BUSROUTE N.B.M. In verband met de reconstructie van de Nieuwe Veenendaalseweg zal de rou te van de N.B.M.-bussen in de l|jn Wage. ningen-Rhenen-Veenendaal v.v. tijdelijk worden omgelegd over de Achterbergse- straatweg. Ingaande zaterdag 6 juni a.s. zullen de bussen van deze lijn dus als volgt gaan rijden: Herenstraat - Achterbergsestraat- weg - Lijnweg en omgekeerd. Op de Achterbergsestraatweg zal een drietal halteplaatsen worden ingesteld en wel bij de Julianastraat, de Prunus laan en de Valleiweg. Rhenen, 2 juni 1964. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. De secretaris, W. C. Pieters. OPGERUIMD STAAT NETJES Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat zij op maandag 8, dinsdag 9 en woensdag 10 juni 1964 op de normale tijden waar op de reinigingsdienst het huisvuil op haalt, achter de roltrommelauto een extra wagen zullen laten rijden, waar mee grof tuin- en huisafval kan worden meegegeven, dat men normaal verplicht is zelf naar de vuilnisbelt te brengen, mits dit bij de vuilnisemmers wordt klaargezet. Zij doen een beroep op de ingezetenen van deze extra gelegenheid vooral ge bruik te maken, in de hoop dat daarmee wordt bereikt, dat er geen vuil meer wordt gestort langs de openbare wegen en op andere van de weg af zichtbare plaatsen. Rhenen, 2 juli 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. Bosch v. Rosental, burgemeester. W. C. Pieters, secretaris. ERNSTIGE WAARSCHUWING TEGEN ZWEMMEN IN* DE RIJN Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis dat hun uit gegevens van de inspectie voor de volksgezondheid is gebleken, dat de kwaliteit van het Rijnwater in de loop der jaren zó ernstig faecaal verontrei nigd is, dat het hygiënisch niet meer be trouwbaar is en derhalve als zwemwater ongeschikt is. Het zwemmen in de Rijn wordt dan ook aan een ieder ten stelligste ontra den. Rhenen, 2 juni 1964 Burgemeester en Wethouders van Rhenen, W. C. Pieters, Secretaris. L. Bosch v Rosenthal, Burgemeester f20,— f40,— Wij verkopen voor alle prijzen wat wij U bewijzen. Wij hebben nog alle artikelen op woninginrichtinggebied. 10% extra korting alleen op woensdag en vrijdag. ROZENSTRAAT 7. VEENENDAAL VEENENDAAL Geboren Erik Wicher, z.v. W. Koop- mans en A. A. de Boer; Jacobus Adria- nus z.v. W. Huiberts en A. J. Jansen; Johanna, d.v. R. J. van Doorn en A. M. van de Haar; Johanna Christina d.v. M. de Bruin en E. Rense; Christina Johanna Hendrika d.v. J. D. Klumpenaar en M. P. van Doorn; Jacoba Alberta d.v. G. J. Hootsen en W. G. van Velthuis; Hendrik Jan z.v. W. H. van Eden en W. van den Bovenkamp; Klara Christina d.v. G. van Wijk en S. de Fluiter. Ondertrouwd: G. Dorrestijn en H. H. Slok; E. Poletto en T. A. M. Koning; M. H. van de Weerd en J. Veenhof; D. J. van Dijk en M. Smit. Gehuwd: C. Slotboom en J. de Kleuver; N. L. Blankestijn en J. Scholten; G. Brouwer en B. Gerritsen; A. Blankespoor en C. H. A. van de Craats; T. I. G. Hut en C. T. Coumans. Overleden: Willem Jacobus Diepeveen, 18 jaar, z.v. A. Diepeveen en H. Ditewig; Jan Achterberg, 86 jaar, wed. van J. v. d. Bovenkamp; Gerit Diepeveen, 72 jaar, echtg. van C. H. van Schuppen; Hendrik van Kooten, 69 jaar, echtg. van A. Hol- stein (overl. te Rhenen)Teuntje de Jong 53 jaar, echtg. van A. Slotboom (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Cornelis Pieter, z.v. J. H. Zaaijer en G. H. Eerlang; Davina, d.v. A. Brouwers en A. J. van Ingen; Gijsbert Adrianus, z.v. M. Mol en P. Drost; Caro lina Debora, d.v. D. van Willigen en C. Huigen; Teunis, z.v. R. van Gesink en A. van de Schreur; Francisca Willemina Christina, d.v. A. Poeiert en M. ten Böh- mer; Elbertus, z.v. J. Henken en B. Ver steeg. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: W. T. J. Kersbergen en B. H. Opperman; J. H. de Leeuw en M. Veld huizen; G. Folmer en E. van Burken; J. C. van Gelderen en M. C. van Ingen; G. E. Verhaaf en H. W. Veld. Kennisgeving van huwelijksaangifte (niet ondertrouwd)D. W. van Ommeren en W. Aartse; G. Hendriksen en P. van Velthuizen; J. Hobé en J. Roelofsen. Overleden: Hendrik van Kooten, 69 j., echtgenoot van A. Holstein, Venendaal; Teuntje de Jong,*53 jaar, echtgenote van A. Slotboom, Veenendaal; Johannes de Fluiter, 90 j., gehuwd geweest met G. Broerse, Ede. Elders geboren: te Ede: Jan Jelle Be rend, z.v. B. Klaver en S. H. C. Kersten; te Wageningen: Teunis, z.v. J. van den Berg en P. A. M. van der Meulen. AMERONGEN Geboren: Wijnand, z.v. H. Th. Troost en J. H. Sirach; Huibert, z.v. D. den Uijl en G. A. Engelsman. Ondertrouwd: J. J. Bos en G. H. van Vliet; L. W. Nooteboom en J. W. Raven horst. Gertrouwd: G. G. J. de Kroon en H. G. van Doorn. RENSWOUDE Huwelijk: 29 mei J. v. d. Bovenkamp en J. Wagensveld. EDERVEEN Ondertrouwd: M. Roelofsen en E. de Koning; J. P. van Espelo en J. Rigter. Overleden: Johannes Hendriks, oud 23 jaar. Wout Blauwkous. Zowel in de bergen als aan het strand vragen Uw ogen een VEILIGE ZONNEBRIL. Het beste en nieuwste vindt U bij OPTICIÈN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN Het programma van het Veteranen- toernooi voor deze en volgende week luidt als volgt: vrijdag 5 juni: GVVV terrein: 7 uur GVVV-VSW, 8 uur Boxal-Frisia. Maandag 8 juni: SKF terrein: 7 uur SKF-VSW en 8 uur DOVO-Musketiers. vrijdag 12 juni: NSVS terrein, voor lopig nog maar een wedstrijd bekend «1.1. NSVS-GVVV. De heer Hulsebos, die sinds de der tiger jaren bij het onderwijs is, en eerst als onderwijzer en daarna als schoolhoofd aan de „Rijnschool" in Eist werd benoemd, heeft nu geduren de een kwarteeuw zijn krachten ge geven en doet dit nog om het onderwijs in Eist op een zo hoog mo gelijk niveau te brengen. Over deze periode vertelt de zeer bescheiden heer Hulsebos ons vanuit een gemakkelijke stoel in zijn woning naast de school het volgende: Crisisjaren met daarna mobilisatie. Eigenlijk ben ik al vanaf 1931 bg het onderwijs, maar door de crisis jaren kon je niet aan de slag komen. Wel af en toe zo hier en daar tijde lijk of waarnemen wegens ziekte. Hierbij kwam nog dat je eerst drie volle dagen gewerkt moest hebben. Had je dat niet, dan werd je bedankt en kreeg niets uitbetaald. M'n mili taire dienst moest ik nog vervullen, waarvan ik als militair de mobilisatie meemaakte. Ik werd ingedeeld bg een onderdeel van de artillerie dat mee helpen moest de Grebbelinie te ver dedigen. Ruim 120 sollicitanten. Toen ik in Eist benoemd werd uit ruim 120 sollicitanten, eerst als on derwijzer en later als hoofd, ging ik in de kost bij de familie v. Baaren, meelhandel, die er in die tijd nog met paard en wagen op uit trokken. Na enige tijd trouwde ik en onder vond dat ook toen al het woning probleem bestond. Wij moesten bij an deren inwonen en zgn met de evacua tie meegerekend zo'n keer of vgf ver huisd. Moeilijke jaren. Voor het onderwijs betekenden de oorlogsjaren een heel moeilgke perio de. Vaak geen school door gebrek aan kolen. Ook kleding en vooral schoei sel beletten veel kinderen regelmatig schoolbezoek. Klompen was het ge vraagde artikel. Voor het Sinterklaas feest, dat we nog altijd hebben kun nen vieren, brachten de leerlingen zelf boter, meel en suiker mee en zo kon de bakker dan toch nog een spe culaaspop bakken. De school werd gevorderd, maar door samenwerking van de verschillende kerkgenoot schappen en de plaatselijke caféhou ders konden we school houden in de 3^et woerd io aan: kerkgebouwen en cafézalen. Zelf zat ik b.v. met m'n klas in Pniël. Het was daar een gezellig plekje. De pe ren van de vruchtbomen in de pas- torietuin hingen vlak voor de ramen. Lang duurde deze toestand niet, want we moesten evacueren. Bij terugkomst was het overal een chaos. Van de schoolinventaris was zo goed als niets meer over. De ban ken waren gebruikt als barricaden op straat. Van onderwijs geven was geen sprake meer. Dit kon pas weer na de bevrijding. De school zag er uit om met geen pen te beschrijven en toch kon er weer gauw begonnen worden. In de winter was er echter geen verwarming. Gelukkig kon ik echter een stel kachels van 't Militair Gezag in leen krijgen. Die moesten we toen uit het kamp Eist, de tegenwoordige jeugdherberg, halen. De Canadezen, gelegerd in kamp Eist, hadden ze echter in gebruik, maar gelukkig" had den we alle medewerking van hun commandant. Toen de Canadezen vertrokken kreeg het Militair Gezag het weer voor het zeggen en het viel niet mee om hier wat van los te krijgen. En zo tobde je maar voort, vertelt de heer Hulsebos. Even worden we on derbroken voor een geurig kopje kof fie, maar al gauw vervolgt meester Hulsebos, zoals de meeste Elstenaren hem noemen, zijn relaas: Je kunt je dat nu, nu alles te kust en te keur te krijgen is, haast niet meer voor stellen. Verenigingsleven. Met het verenigingsleven heb ik ook veel te maken gehad. Het was m'n lust en m'n leven. Zo was er in de oorlogsjaren een bloeiende dam club met leden die er wat van konden. Je vraagt je af, waarom die vereni ging hier thans ontbreekt. Ook de E.H.B.O.-afdeling heeft m'n aandacht en toewgding. Crescendo was een ver eniging waar veel werk voor verzet moest worden. Met genoegen denk ik nog terug aan een concours dat we hier georganiseerd hebben. En dan niet te vergeten de uitvoering met de opvoering van een toneelstuk. Wat zou Eist anders een muziekvereniging kunnen hebben. Ook de jaarlijkse autotocht was steeds een evenement waar heel wat aan te doen was en zo zijn er nog veel en veel meer dingen op te noe men. Ik zou heus niet weten waar ik niet aan mee gedaan heb. Ik heb ver der altijd geprobeerd zo ver het in mgn vermogen lag te helpen en raad te geven aan die mensen die er om vroegen. Als u 't mij vraagt, zit er ondernemingsgeest in die Elsterse be volking, zegt meester Hulsebos plot seling. Er zijn toch in deze kleine ge meenschap bedrijven gegroeid die alom bekendheid genieten. En als ze éénmaal op gang zijn kunnen ze iets organiseren ook. Het mooiste vind ik wel dat ze bij een collecte voor kin deren altijd iets over hebben. Nimmer klop je daarvoor tevergeefs aan. En niet alleen voor de kinderen, maar ook voor andere doeleinden. Ik zou wel eens willen weten hoeveel geld bijeengebracht is door collectes en door mijn vingers is gegaan. Bezit zo'n bevolking niet een goed karakter? Eist groeit hard en dat zal nog wel zo doorgaan. Kende je vroe ger iedereen nog, nu kom je dagelijks steeds mensen tegen die je niet meer kent. verleden en di van „De Rfln- De tijd gaat snel. Een brandje in 't verse verbouwingen school'' in de laatste vijftien jaar heb ben de school wel veranderd en dat de tgd snel gaat bewgst wel het tele foontje dat ik vanmiddag kreeg van het gemeentebestuur, waarin me werd medegedeeld dat ik een dezer dagen 25 jaar aan het onderwijs verbonden was! Zo eindigt de heer Hulsebos zijn relaas. En meester Hulsebos, die zijn taak als een dienende en opvoedende ziet, mag terugzien op een vruchtbare tgd. Ongetwijfeld zal het dit sympathie ke schoolhoofd, die al een huldiging ten deel is gevallen op 't gemeente huis in Rhenen, deze dagen niet aan belangstelling en attenties ontbreken. Hartelijk proficiat!! VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 u. ds. A. Wisgerhof; 17.00 u. ds. G. Graafland. Julianakerk: 9.30 u. dr. C. Graafland; 17.00 u. ds. A. Wisgerhof. Vredeskerk: 9.00 u. ds. D. v. d. Berg; 10.30 u. ds. D. van den Berg; 17.00 u. ds. A. Vroegindeweij. Sionskerk: 9.30 u. ds. A. Terlouw; 17.00 u. ds. D. van den Berg. Veeneind: 15.00 u. ds. P. van Breugum uit Achterberg. Dijkstraat: 14.45 u. de heer J. M. Meijer. Veeneind: woensdag 10 juni n.m. 7.30 uur ds. Dorsman van Staphorst. Geref. Kerk Vaartbrug: 9.30 u. ds. Over- duin; 5.00 u. prof. dr. Ridderhof. Geref. Kerk Petrakerk: 9.30 u. prof. dr. Ridderhof; 5.00 u. ds. Overduin. Chr. Geref. Kerk Hoofdstraat: 9.30 u ds. Keuning; 5.00 u. ds. Keuning. Chr. Geref. Kerk Beatrixstraat: 9.30 u. ds. Langbroek; 5.00 u. ds. Langbroek. Geref. Gem. Syn. Geb. Eltheto: 9.30 u. Leesdienst; 5.00 u. Leesdienst. Geref. Gem. (syn.): donderdag 11 juni n.m. 7.30 uur ds. Wisse van Elspeet. Geref. Gem. in Ned. Fluitersstraat: 9.30 u. ds. Mallan; 5.00 u. ds. Mallan. Geref. Kerk Geb. O.C.B.: 930 u. ds. Wie- lenga; 3.00 u. ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk Sola Fide: 8.30 u. ds. Tigchelaar (Jeugddienst); 10.00 u. ds. Bos Bed. H.A.; 5.30 u. ds. Bos Bed. H.A. en Dankzegging. Ned. Prot Bond: 10.30 u. ds. Boele van Utrecht. Leger des Heils: 10.00 u. Wijdingssamen komst; 7.30 u. Verlossingssamenkomst. R.-K. Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 u H. Mis 5 u. Lof. R.-K. Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 u H. Mis 5 u. Lof. Zaterdag 6 juni a.s. 7.30 u. Avondstilte Petrakerk. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Koore man en n.m. 6 uur ds. Westra. Ned. Herv. (Geref.) Evang. v.m. 10 uur: ds. Bouw van Ede en n.m. 5 uur ds. de Jong van Veenendaal Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur ds. P. A. Bohlmeyer uit Arnhem. Geref. Gem. (syn.): 10 en 5.30 uur lees dienst. Geref. Gem. (Plantsoen): 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud. Geref. Gem.: 10 en 5 uur lees dienst. Maandag 8 juni n.m. 7 uur ds. Gebraad van St. Philipsland. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Kaastra. Lievendaal: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. R. de Zeeuw uit Utrecht. R.K. Kerk: v.m. 8.15 en 10 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: v.m. 9 en 10.30 uur ds. C. van Viegen, n.m. 6.30 uur Dhr. J. M. Meyer uit Veenendaal. Oud Geref. Gem.: v.m. 10 en n.m. 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 7 uur ds. Wisgerhof uit Veenendaal. Geref. Gem.: v.m. 9.30 en n.m. 6.45 uur leesdienst. Oud. Geref. Gem.: v.m. 9.30 en 7 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur ds. den Hartog uit Bodegraven en n.m. 6.30 uur ds. Posthouwer uit Heteren. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. v. d. Veen. Vrijz. Herv.; 10.15 uur „De Schans" ds. G. v. d. Broek uit Harderwijk. Vrije Evang. Gem.: n.m. 3 uur ds. Lissenberg uit Apeldoorn. ELST Ned. Herv. kerk v.m. 9.30 uur Ds. Breugem uit Achterberg en n.m. 6 uur ds. van Viegen uit Óverberg. Ger. Gem. v.m. 9.30 en 6 uur leesdienst Oud Ger. Gem. v.m. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. kerk v.m. 10 uur Dhr. Jan sen uit Andelst en n.m. 6.30 uur Ds. Breugem. Oud. Ger. Gem. v.m. 9.30 en n.m. 7 u. leesdienst. Vrijdag 12 juni n.m. 7 uur ds. v. d. Poel uit Ede. VEENENDAAL: Dr. H. E. G. Pilon. Kerkewijk 82, tel. 2481. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Zusters Groene Kruis: Zr. T. E. An- beek, Parallelweg 27, tel. 2655. RHENEN: Dr. F. Almekinders, Heren straat 59, tel. 432. Apotheek Deys. In het weekend al leen voor spoedgevallen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. ter Velde, Renswoude, tel. 450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Os- sendorp en van Ommeren: Dr. Th. C. Bakker, tel. (03434) 1495. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Hole- voetplein, tel. (03497) 250. INGEKOMEN EN VERTROKKEN RHENEN Ingekomen personen: J. G. M. van Boe- ckel, Den Helder met gezin van Canada; Desiree H. Baas Becking, wed. v. Muller van Indonesië; A. M. Pas van Wagenin gen; C. S. Bootsma met gezin van Heer- de; C. P. Hessing van Australië; J. van Willigen van Wageningen; N. Roskam met gezin van Amsterdam; P. Verduin van Leerdam; W. Landzaat met gezin van Renkum; H. Wegh met gezin van Heesch. Vertrokken personen: L. C. Huigen naar Tiel; A. Meijer met gezin naar Vee nendaal; A. van der Klift naar Arnhem; W. Salicites naar Olst; L. van der Linde naar Wageningen; E. van Burken naar Renswoude; H. W. Veld naar Westeren. Ingekomen: H. C. v. d. Geer-Bos van Leersum; E. C. C. Kerkhof f van Zeist; C. A. J. Pigmans van Helvoirt; G. J. F. de Joode van Renswoude. Vertrokken: geen. LICHTMASTEN MET DUISTERE REPUTATIE Weer vond een dodelijk ongeval plaats door botsing met een der lichtmasten langs de Kerkewijk. Bijna dagelijks komen wielrijders, bromfietsers in onzachte aanraking met deze dom en gevaarlijk geplaatste obsta kels, zij het gelukkig met minder ernstig gevolg. Waarom, vraagt men zich af, werden deze masten bij de wegconstructie niet in het trottoir geplaatst Op de tegelstroken langs de rgwiel- paden vormen ze een permanent gevaar. Nu kan men beweren: deze stroken zgn niet bedoeld voor welk verkeer dan ook en dan zal dat wel zo zijn. Maar tgdens de spitsuren spoeden enige dui zenden zich werk. dan wel huiswaarts. Spoeden? Ergens in de file sukkelen enige bejaarde arbeiders, genoeglgk kou tend en met een vaart van zeven km per uurMoet nu heel de kluit van haas tige fietsers en brommers zich bg dit tempo aanpassen? Het wettelijke „met twee naast elkaar rijden is toegestaan zolang het overige verkeer zulks toe laat" kan men gerust vergeten. Dus toch passeren via het tegelpaadje. Maar daar staan de palen! Het is aan de soms acrobatische be hendigheid van jeugdige wielrijders te danken dat het nog zo vaak goed af loopt, meer dan aan het inzicht van de Veense autoriteiten, want die gaan vro lijk voort de strook met lelijk en hard gzer te beplanten (zebra vaartbrug) Er is een slachtoffer gevallen en er zullen er stellig meer volgen tenzij- maar nee zó optimistisch zijn we nu ook weer niet. T. Roks, Hou weg 28, Eist (U.) Polyether BEDDEN 1-persf39,75 CELBEDDEN met plastic-vlokken-vulling 1-pers. f 35,2-pers. f 49, Interieur BEDDEN met voll. garantie 1-perfs. 52,50 2-pers. f 79,50 ROTANSTOEL-DEKJES f 3,95 ZONSCHERMLINNEN (kleurecht) Donkere KAMPEERDEKENS en AUTO-PLAIDS Katoenen SPEELBROEKJES f 1,98 Lange gestreepte TUINBROEKEN f 3,75 U vindt bij ons een enorme sortering WEEKEND-SHIRTS en OVERHEMDEN in Tricot-enkalon en Bel-O-fast VEEN Eh VEENENDAAL - TEL. 2686 Hoogstraat 26

De Vallei | 1964 | | pagina 2