AMERONGEN SNAKT NAAR EEN EIGEN ZWEMBADhh^bhh I versnapering van de eerste rm 22 chronisch zieken en invaliden gaan heerlijke vakantie tegemoet „Appèl voor eenheid der Kerken" II Hl E VU© L H T ARAM ARAM KRUISWOORDPUZZEL V. A. B. KIRPESTEIN Weekenders voor méér dan het weekend! DE GROTE OPSTAND bruining PiGmadeiTYi f2.95 ACHTERBERG Bromfietser reed echtpaar aan EDE TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 5 JUNI 1964 Nr. 45 Sedert 1930 exploiteerde een plaatselijke vereniging met de naam „Amerongen- Vooruit" een zwembad aan de oever van de Ryn. De gemeente Amerongen gaf de vereniging een subsidie van enkele honderden guldens maar vc,rder dreef men op eigen kracht. In 1954 kwam er een geheel nieuwe opzet. De vereniging werd omgezet in een Stichting en ook een vertegenwoordiger uit de gemeente Leersum werd in het bestuur opge nomen. Veel Leersummers maakten namelijk van het bad gebruik en de gemeente Lee.rsum ging ook subsidiëren. De nieuwe naam werd Stichting Zwembad Amerongen-Leersum. In datzelfde jaar werd een lening verkregen van de gemeente Amerongen. Met dit bedrag werd een geheel nieuwe houten uitneembare opstand gebouwd, welke een goede accomodatie bood. Het nodige reddingsmateriaal werd aangebracht en er werd een betere af bakening van de rivier gemaakt. Ook werden jaarlyks voor de seizoentijd ge diplomeerde badmeesters aangesteld, die het toezicht op het bad hielden, zwem lessen gaven en al wat er zo bü hoort. Dit jaar wordt het de 2e zomer dat er in Ame rongen niet gezwommen zal kunnen worden. Het probleem „zwembad" is zeer urgent. Het ont breken van een derge lijke inrichting wordt gevoeld als een groot gemis. Het bad had over belangstelling niet te klagen. Jaarlijks werden vele duizen den kaartjes verkocht terwijl het aan tal abonnementen steeds opliep. Het Rijnbad was dan ook uniek gelegen op een van de mooiste plaatsen langs de Rijnoever. Er was ruimte, een flink zandstrand en een wateroppervlakte die niet was te vergelijken met welk zwembad dan ook. Vooral op warme zomerdagen kon het er geweldig druk zijn. Maar de sfeer bleef gezellig en in tiem en er was zoveel water dat ieder een naar hartelust kon zwemmen. De scholen in Amerongen en Leersum kwamen regelmatig voor het school zwemmen. Menig kind heeft in het Rijnbad het zwemmen geleerd. Talloze ouderen trouwens ook. Op initiatief van de badmeester werd in 1957 de zwemclub Wilskracht 1957 opgericht, eigenlijk heropgericht, want vroeger bestond de zwemclub de Rijn robben. Er werd druk getraind en aan wedstrijden deelgenomen. Een jaarlijks evenement was de 1 km zwemwedstrijd door Wilskracht georganiseerd met als start de Steenfabriek te Eist en het Rijnbad als eindpunt. Amerongen bleef zwemmen Langzamerhand echter kwamen de problemen. De inspecteur van de Lichamelijke Opvoeding achtte het bad minder geschikt voor school zwemmen. Het bestuur bracht daarom een aan tal verbeteringen aan. Leersumse artsen gingen het zwemmen in de Rijn ontra den i.v.m. met het gevaar voor de Volksgezondheid. Gevolg, Leersum trok de subsidie in en stuurde de school kinderen naar Doorn. Inderdaad nam de vervuiling van het Rijnwater hand over hand toé. Toch bleef Amerongen zwemmen. Waar zou men trouwens anders naar toe moeten? Dit bad had nu eenmaal een bijzondere bekoring en van het zwemmen in de Rijn is hier niemand ziek geworden. In Wijk bij Duurstede is het Rijnbad trouwens nog steeds open. Ondertussen werd de toestand van de houten opstand snel slechter, zo zelfs, dat eind seizoen 1962 het Bestuur voor de vraag kwam te staan of een nieuw bad bouwen, wat een zeer groot bedrag zou vragen of de zaak sluiten. Gezien de toestand van het water en de verwachte verandering in de wa terstand door de aanleg van de stuw, moest het Bestuur tot hei laatste be sluiten. Het investeren van een groot bedi-ag was niet meer verantwoord. Men wist echter drommels goed dat dit voor Amerongen een groot verlies betekende. Men kon echter niet anders. In 1963 was er geen zwembad meer. Inmiddels besloten de gemeenteraden van Amerongen en Leersum om ieder een bedrag van f 2500,op de begro ting uit te trekken als voorbereidings- kosten van een gezamenlijk zwembad. Een belangrijke vraag was waar dit bad dan zou moeten komen. Uiteraard werden in de loop der ja ren heel wat plaatsen bedacht. Tot overeenstemming kwam het echter niet. Amerongen voelde veel voor een ter rein in de omgeving van de Burgwal, Leersum voor een plek vlak bij het dorp. Uiteindelijk werd de gedachte ge vraagd van Gedeputeerde Staten. Ame rongen had toen het oog op een pla&ts tegenover de ingang van Zuilenstein, precies gelegen in gelijke afstand van de beide dorpskernen. Deze plaats was blijkbaar voor GS niet aanvaardbaar, want volgens een mededeling in de pers hebben GS en gemeente Leersum zekere overeenstemming bereikt over een plaats aan de Scherpenzeelse weg, het z.g. Keiplan. De oudste rechten Voor de Amerongse bevolking was dit bericht een teleurstelling. Zcu dit plan doorgang vinden, dan wordt het toch wel een volkomen Leersumse aangele genheid. Zo ligt de situatie nu. De Ame rongse scholen zwemmen weer, dat wel. Maar de kinderen moeten daarvoor op de fiets naar het Berg- bad. Voor een half uur zwemmen moet een hele schoolmiddag opge offerd worden. De afstand is in feite te groot. Het is echter noodzakelijk dat in ons waterrijke land iedereen leert zwemmen. De leden van Wilskracht 57 en de duizenden andere trouwe bezoekers van het Rijnbad rest niets anders als het met weemoed terugdenken aan het bad en te hopen op een spoedige op lossing. Is er wel een oplossing? Wij hebben deze vraag voorgelegd aan de heer F. C. van Os, voorzitter van de Stichting Zwembad. GOEDE START De VZC herenformatie is de competitie dit seizoen zeer goed begonnen. Met een ondubbelzinnige 11-0 overwinning in de uitwedstrijd tegen LAGA te Zeist beves tigde de Veenendaalse ploeg de goede voornemens om te trachten in de 3e klas van de bond terug te keren. Aan snelheid en techniek was VZC veruit de betere ploeg van LAGA, dat tot geen noemens waardige tegenstand kon komen. Een goed begin dus voor VZC, hetgeen een zeer prettig geluid mag heten voor de nabije toekomst. OVERROMPELEND De angst moet de spelers van LAGA om het hart zijn geslagen toen VZC in de eerste minuut al een doelpunt kon scoren. Met vier spelers in de voorhoe de trok VZC voortdurend in de aanval op het LAGA-doel. Fraaie combinaties tussen Cel Slotboom en Wim v. d. Meer werden met een goed schot afgerond, zodat VZC na de eerste spelfase reeds een 4-0 voorsprong kon laten noteren. Daar de achterspelers van VZC de kans kregen om met snelle rushes van uit de verdediging de bal in LAGA's verdediging te brengen en zelfs tot doel punten konden komen, werd het een vrij eenzijdige aangelegenheid. De de butant in de VZC-ploeg, de jonge Ewald v. d. Haar, kreeg in deze wed strijd prachtig de kans om zijn „wa terkoorts" te onderdrukken en speelde voortreffelijk mee. Keeper Jan Bakker werd maal zelden op de proef gesteld en wat hij moest doen, dee&Tuj afdoen de. De LAGA spelers verdienden een pluim op de hoed voor de wijze waar- op zij tot het laatste fluitsignaal strijd kHT ec*ter.lang geefn eent" bleven leveren, maar het was voor hen Gemeentebestuur erachter 1 anoelf J'ïi; ditmaal vechten tegen de bierkaai. In de resterende spelgedeelten voerde Te zien aan deze in het laatste levensjaar (1962) van het bad genomen foto, had het Rynbad wel aftrek! precies gaat gebeuren. Er moet over leg gepleegd worden met andere over heidsorganen. totstandkoming van een zwembad zeer urgent acht. „Wij stellen alles in het werk om tot een spoedige realisering VZC verplettert LAGA (Zeist) (0-11) angels en klemmen op de weg. In het Het uitbreidingsplan komt in het ge- huidige stadium is het nog niet mogelijk ding en niet te vergeten de gemeente- financiën. Ik weet zeker, dat het ge meentebestuur al het mogelijke doet. Burgemeester Van den Bosch Gemeentebestuur groot voorstander Als er uiteindelijk een plan ter tafel komt, zal er voor ons zeker heel wat werk te doen zijn. Ik stel mij toch voor dat van de burgerij een behoorlijke fi nanciële bijdrage verwacht wordt en wie weet handkracht. Vele jaren lang nader op deze kwestie in te gaan' In de eerstvolgende raadsvergadering zullen B. en W. blijkens de agenda nadere mededelingen over deze zaak deen. Er werdt reikhalzend naar uit gezien. VZC de score op tot 0-11 en won der halve vrijwel moeiteloos van een zeer zwakke tegenstander. Niettemin een sublieme start in het nieuwe seizoen en ongetwijfeld een stimulans voor de VZC'ers om in alle rust te gaan bouwen aan een zeker binnen het bereik lig gend kampioenschap van de vierde klas van de KNZB. Ontmoeting tussen Hervormden en Gereformeerden Zo was de toogdag van de Achttien op zaterdag 30 mei in Musis Sacrum te Arnhem gehouden, aangekondigd. En het werd een zeer geslaagde ochtendvergade- Wij zijn samen op weg, zo hield ds T. Poot uit Driebergen in de ochtendvergade ring de hond.erden aanwezigen voor. Samen, vanuit de verschillende kerken op weg naar de ene Evangelische Kerk van Nederland. Mogelijk is de weg naar dit doel nog lang en moeilijk, maar wij zijn op weg en op Gods tijd zal het doel bereikt worden. Volhouden is geen krampachtige bezigheid, maar heel nuchter een zaak van gehoorzaamheid, aldus ds Poot. Prof. Mr. Dr. I. A. Diepenhorst riep op om elkaar te aanvaarden, met onze verschillen en fouten. En vooral niet proberen eerst met al onze problemen zelf in het reine te komen, maar in het aanvaarden van elkaar ook samen deze problemen op te lossen. Problemen en moeilijkheden zijn er voldoende daar I kunnen we heel lang over doorpraten maar daar ver bovenuit gaat het gebod van onze Heer om elkaar te zoeken en in Hem één te zijn. Personen uit Nijmegen, VEENEN- DAAL en Velp vertelden in een korte toespraak hoe het er met de samen werking in deze resp. gemeenten voor stond. Vooral Nijmegen kon bogen op In het voormalige Rynbad werd de niet geoefende zwemmer door middel van tonnen gewaarschuwd hoe ver hy kon gaan. „Ik ben er persoonlijk van overtuigd dat er een oplossing komt. Maar denk niet dat dit zo eenvoudig is. Als Stich- ing kunnen wij momenteel weinig doen. Deze hele kwestie ligt voorlopig nog in de beleidssfeer van het gemeentebe stuur. De eerste vraag blijft wat er VEENENDAAL CITY-MOTORS-EDE hebben wij met liefde en plezier voor het bad gewerkt. Ik hoop dat aan deze „werkloze" periode gauw een einde komt. Wij staan klaar om ons aandeel te leveren. Je kunt deze dingen niet dwingen. De tijd moet rijp zijn. Het Leersumse plan vindt ik voor Leersum een prachtige oplossing. Voor Amerongen niet. Het lykt my moeilijk om in dit verband nog van een „ge zamenlijk" bad te spreken. Per slot van rekening heeft Amerongen de oudste rechten. Wij hebben altjjd een bad gehad. De burgemeester van Amerongen, Jhr. Mr. O. R. van den Bosch zegt dat het gemeentebestuur van Amerongen de Weekenders, dat's een mo de-hoofdstuk apart. Veelal horizontale strepen, smal of breed. BEL-O-FAST en zelfstrijkende kwaliteiten handhaven zich volkomen. Boordmodellen nog meer geperfectioneerd. Ook va riaties in verticale strepen en schaduwruiten. Uit heel veel keus lukt kiezen altijd. 65 Maar al heeft Aram zijn eerste belager in een uiterste krachtsinspanning kunnen terugslaan, on middellijk klimmen twee andere matrozen tegen de steiger op. Aram beseft, dat alleen een snelle vlucht hem nog kan redden en zet het op een lopen. Reeds bij de eerste huizen der stad gekomen voelt hij echter, dat hij de uitputting nabij isVlak ach ter hem klinken de voetstappen van zijn achter volgersdan grijpen twee sterke handen hem bij de schouders. In een laatste wanhopige poging tracht Aram zich los te rukken. Op dat moment klinkt vanuit een zijstraat een luide stem: „Hela, wat moet dat daar! Er op af, mannen!" En een klein groepje gewapende burgers komt op Aram en zijn belagers toestoi-menü (Wordt vervolgd) zeer vele contacten, zoals gecombineer de kerkeraadsvergaderingen en geza menlijke kerkdiensten onder verant woordelijkheid van beide kerkeraden. Daar is men dus al een eind gevorderd op de goede weg. Ook in Velp was al veel bereikt. Hier vonden eveneens ge combineerde vergaderingen van kerke raden en gezamenlijke diensten plaats. De sfeer was in deze randstad van Arnhem ook zeer goed. De afgevaardigde uit Veendaal kon niet zoveel pluspunten opsommen al waren er ook in deze gemeente enkele zaken te noemen die moedgevend zyn voor de toekomst. Zo is er een Indus triepredikant, die in alle kerken con tacten heeft en vinden in de gespreks groepen mensen van verschillende kerken elkaar. De pauze was een welkome gelegen heid om met de 3 aanwezige leden van de Achttien te spreken. Dit waren ds H. Zunnenberg, ds T. Poot uit Drie bergen en ds J. H. Baas uit Den Haag. Het onderling gesprek kwam in de pau ze goed op gang. De dag werd op werkelijk ontroerende wijze besloten met een Pinksterspel van M. Nijhoff „Des Heilands tuin" uitge voerd door spelers van het recreatie oord „Het grote Bos" te Driebergen. Tot slot kregen allen de opdracht mee elk op zijn eigen plaats actief te zijn in het zoeken van elkaar. Het was een gezegende dag, waar de honderden aan wezigen dankbaar op mogen terugblik ken. en bescherming De Bijbel op postzegels Ter gelegenheid van het 150-jarig be staan van het Nederlands Bijbelgenoot schap en de aangekondigde uitgifte van twee Nederlandse postzegels met - voor de eerste maal in ons land - een bij bel in het onderwerp, verschijnt in het midden van deze maand bij de Uitge vers-Compagnie „De Branding" te Am sterdam een door dr. J. M. Fuchs sa mengestelde kleine filatelistische uit gave onder de titel DE BIJBEL OP POSTZEGELS met een algemeen in formatieve tekst, een register op de verschenen postzegels en een register op de bijbelteksten. In liefst 41 landen werden reeds meer dan 250 postzegels, waarop een bijbel of een bijbeltekst voorkomt, uitgege- geven. Van 26 der fraaiste zegels wor den reprodukties in zwart-wit opge nomen. Oudste patiënt 90 jaar, jongste 12 Op zaterdag 13 juni 's middags tussen 1 en 2 uur zullen in totaal 22 Veenendaalse chronische zieken en invaliden thuis worden opgehaald om een fijne vakantieweek te houden in het kampecrcentrum „De Thijmse Berg" te Rhenen. Op zaterdag 20 juni in de morgenuren zullen zij weer worden thuisgebracht. Er zyn ditmaal 13 dames en 9 heren aangewezen, die de unieke kampeerweek zullen meemaken. Er was uiteraard een nog grotere belangstelling voor, maar het comité zag zich helaas genoodzaakt van wege de ruimte in het kampeercentrum het aantal 22 aan te houden, hoewel men aanvankelijk met 30 mensen wilde gaan. VOORBEREIDING Het organiserende comité bestaande uit de heren A. Middelhoven, J. v. Har- develd en J. Slotboom, heeft de afge lopen maanden een grote aktiviteit ont wikkelt. Verschillende instanties en particu lieren moesten worden bezocht en ook de collecte moest worden geregeld. Maar dank zij de medewerking van verschil- leende kanten kan ook deze tweede vakantieweek voor de chronische zie ken en invaliden worden gerealiseerd. De patiënten zullen dit jaar niet op zgn. veldbedden rusten, maar er werden speciaal voor zieken geschikte bedden en ledikanten beschikbaar gesteld door een inrichting, waarvan de naam onbe kend blijft. De dames zullen worden ondergebracht in het theehuis, de he ren in andere verblijven van het kam peercentrum. Er zal dit jaar een ge handicapte jongen van 16 jaar meegaan en een meisje van 12. De oudste pa tiënt is 90 jaar, de jongste 12. Overi gens zullen er enkelen bij zijn, die ook reeds vorig jaar de vakantie meemaak ten. Ontspanning De organisatoren zijn besprekingen Maandagavond omstreeks half tien ge beurde cp de Cuneraweg een ernstig on geval. Het echtpaar van B. dat met hun baby in de kinderwagen, op weg naar huis was, werd cp de Cuneraweg aangereden door de bremfietser H. uit Achterberg. Het kind met de wagen kwam in een naast de weg lopende sloot terecht, maar gelukkig bleef de baby onge deerd. Mevrouw van B. en de bromfietser H. werden evenwel ernstig gewond. Zij werden met een zware hersenschudding en diverse verwondingen naar het Ju- lianaziekenhuis vervoerd. Dr. Alme- kinders verleende de eerste hulp aan de slachtoffers. KOSTELOZE INENTINfc EN HER INENTING TEGEN POKKEN Inentingswet 1939 Gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting en herinenting tegen de pokken in het gebouw van de ge meentelijke geneeskundige dienst, Brouwerstraat 3 te Ede, op dinsdag 9 juni 1964 te 15.30 uur. De geschiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maan den tot twee jaar. Het kan gewenst zijn tevoren de huisarts te raadplegen. De ouders die nen het oranje inentingsboekje mede te brengen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat kinderen die minder dan 14 dagen geleden een injectie tegen kin derverlamming, diphterie, kinkhoest of tetanus hebben ontvangen, voor deze inenting niet in aanmerking komen. begonnen om de patiënten gedurende de vakantieweek wat ontspanning te geven. Zo werd het mannenkoor „De Veenzangers" verzocht een der avonden op te treden en hoewel er nog niets positiefs bekend is ligt het in de lijn der verwachting dat deze zangavond wel zal doorgaan. Yoorts is er elke avond dagsluiting die door verschillen de predikanten of een pastoor zal wor den gegeven. Op woensdagavond 17 juni zullen er waarschijnlijk een aantal dia's worden vertoond terwijl de bekende organist, de heer Bob van Stempvoort zijn mede werking bereids heeft toegezegd. Ook is het mogelijk dat ds C. Langbroek uit Veenendaal een lezing zal houden. Leiding Zuster Nannenberg zal de leiding weer op zich nemen, terwijl mevrouw Bastenhof en enkele leden van de Roo- de Kruiscolonne haar zullen assisteren. De deelnemers van vorig jaar zullen ongetwijfeld weer reikhalzend uitzien naar de maaltijden die mevr. van Wijk zal klaarmaken. Zij toonde zich vorig jaar een gastronomische genie. Op spe ciaal verzoek van een der verpleegsters van het Roode Kruis wordt mevrouw Hullechien, die verpleegd wordt in het St. Joseph Gasthuis te Hoogland ook dit jaar opgehaald om de vakantieweek mee te maken. Het comité wil voorts enkele huisartsen en het gemeentebe stuur uitnodigen om tijdens de vakan tieweek een kijkje te komen nemen. En nu maar hopen dat de week van 13-22 juni zal uitmunten door stralend zomerweer, zodat de 22 patiënten, hun verzorgers en begeleiders van een on vergetelijke vakantie kunnen genieten. De Trombosedienst is ook een taak van uw Rode Kruis Oplossing puzzel H 1 Hor.: 1 paleis, 6 hel, 8 Napels, 13 straal, 15 krokus, 17 R.K., 19 sint, 21 smet, 22 mm, 23 dar, 25 s.d., 26 oom, 28 An, 29 lip, 30 emoe, 32 armband, 35 oele, 36 leguaan, 38 meervan, 40 Ee, 41 dl, 42 ben, 44 Ne, 45 ia, 46 m.l., 47 ed, 48 paria, 50 R.M., 52 na, 54 moeder, 55 gratis, 56 le, 58 Sn, 59 Terek, 61 ijk, 62 kt, 63 es, 65 da, 67 tor, 68 Gd, 69 ba, 70 Orleans, 73 bestand, 76 Eder, 77 normaal, 80 drei, 81 Sem, 82 la, 83 een, 84 A.K., 86 Kee, 87 tr, 88 dole, 90 stap, 92 Lr, 93 degene, 95 Loenen, 97 roemen, 98 Lea, 99 Nornen. Vert. 1 pardel, 2 L.S., 3 ets, 4 iris, 5 sandaal, 6 hl, 7 L.K., 8 nomaden, 9 Aken, 10 put, 11 es, 12 simpel, 14 at, 16 Rs, 18 kameel, 20 tobber, 22 Milaan, 24 roge, 26 om, 27 ma, 29 Levi, 31 Eu, 33 RN, 34 N.M., 35 o.r., 37 addenda, 39 eertijds, 42 baret, 43 Niger, 46 mol, 47 Eos, 48 pet, 49 ark, 51 mik, 53 alt, 57 eerder, 60 roemer, 62 kaneel, 64 slem, 66 annalen, 68 gelaten, 69 bark, 70 oester, 71 er, 72 s.o., 73 ba, 74 t.d., 75 Dieren, 78 re, 79 An, 82 loge, 85 kano, 88 dem, 89 en, 90 s.o., 91 per, 93 de, 94 el, 95 la, 96 nn. OPGAVE H 2 Horizontaal1 deel van een fiets, 6 oude vochtmaat, 8 bestuur der, 13 oosters, 15 fa milielid, 17 radia (afk.), 19 stad in Letland, 21 harde plof, 22 munt in Nederland (afk.), 23 zwaardvis. 25 scheik. element (afk 26 door weekt, 28 in het jaar der wereld (afk. Lat.), 29 vreemde munt, 30 verfstof, 32 bedrag der belasting, 35 tweetal, 36 gem. in Z.H., 38 slang, 40 de oudste (afk.), 41 voorzetsel, 42 opstootje, 44 ontken ning (Eng.), 45 na da to (afk.), 45 jongens naam, 47 lidwoord, 48 vogel, 50 en omstreken (afk.), 52 landbouw werktuig, 54 gem. in Limb., 55 rangtelwoord, 56 lengtemaat (afk.), 58 dam langs een wa ter, 59 rivier in Rus land, 61 water in Friesland, 62 aardrijkskundige aanduiding (afk.), 63 behoudens vergissingen (afk. Lat.), 65 telwoord, 67 oude lap, 68 onbekende, 69 lidwoord (Fr.), 70 beneden in iets, 73 beteuterd, 76 hemellichaam, 77 ontzag, 80 voorgeschreven kerkgebruik, 81 houten vat, 82 scheik. element (afk.), 83 verstandig (bargoens), 84 voegwoord (Fr.), 886 wig, 87 meisjesnaam, 88 boodschapper, 90 soort groente, 92 muzieknoot, 93 gem. in Limb., 95 dorp in Friesland, 97 jongensnaam, 98 lopend touw tot het inkorten der zeilen, 99 ontheffing van straf. Vertikaal: 1 leus, 2 motorletterteken v. Denemarken, 3 bloeiwijze, 4 vriendin (Fr.), 5 kamhagedis, 6 telwoord, 7 lengtemaat (afk.), 8 plaats in Duitsland, 9 gem. in N.H., 10 dwaas, 11 bijwoord, 12 aanleg, 14 bekende afkorting, 16 rund, 18 de gezamenlijke musici, 20 tekengereedschap, 22 rijksgrote, 24 maal, 26 onbekende, 27 scheik. element (afk.), 29 niet gesloten, 31 railroad (afk.), 33 in het jaar der wereld (afk. Lat.), 34 overblijfsel bij verbranding, 35 secretaris-penningmeester (afk.), 37 ondergeschikte, 39 aandoenlijk, 42 vlaskam, 43 inwendig lichaamsdeel, 46 tevens, 47 scheepsvloer, 48 voorzetsel, 49 gevangenis (bargoens), 51 lied, 53 bitter vocht, 57 badplaats in Z. Frankrijk, 60 vreemde munt, 62 schaaldier, 64 lusthof, 66 plaats in Gelderland, 68 bescheiden, 69 stad in België, 70 godin der lente (Germ. Myth.), 71 bijwoord, 72 scheik. element (afk.), 74 plaats in de oud heid, 75 bep. aank. voornaamw., 78 rijksgrens (afk.), 79 vervoeging van een hulp werkwoord, 82 alleenzang, 85 zw4ak, 88 javaanse huisvogel, 89 water in Fries land, 90 oude lengtemaat (afk.), 91 meisjesnaam, 93 Greenwich tijd (afk.), 94 Ne derlands Gezag (afk.), 95 muzieknoot, 96 sint (afk.).

De Vallei | 1964 | | pagina 3