2 drukkers drukkersleerling winkelmeisje meisje BEZOEKT DE DEMONSTRATIE WAGEN VAN DE PUEM! ANTON ROKS EEN JONGEDAME SPARTACUS KWAAD BLOED Envoy Koopmans: Kon. Julianaschool favoriet bij schoolkorf balwedstrij den Favoriet SKF junioren- korfballers kunnen kampioen worden SCHERPENZEEL AMERONGEN Jubileumconcert Ons Genoegen RENSWOUDE B I O RHENEN Ds. Overduin over de Gereformeerde gezindte Bijbeloiiderwijs op scholen Wijkverdeling hervormde gemeente Scherpenzeel Ds. Tukker bedankte Invalide kinderen naar Lourdes Trouwen Nederlandse meisjes met buitenlandse arbeiders Leger des Heils helpt als mensen in de knoop zitten ROEPING M. G. Hol, nieuwe trainer van DOVO per 1 juni Amerongse burgerij bracht ruim f 2000,byeen als jubileumgeschenk voor 45-jarig Ons Genoegen MflNUFRCTUREN BEDDEN&LEDIKRNTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 Druk. „De Gelderse Vallei" Middelhoven ELEKTRO-TECHNISCH BUREAU BERENDS TRICOTAGEFABRIEK N.V. OPHOUDEN MET DE VUILE WAS VAN ELKAAR UIT TE STALLEN In een hoofdartikel in „Centraal Weekblad" voor de gereformeerde kerken in Nederland schrijft ds. J. Overduin iets over de gereformeerde gezindte. Onder de kop „Wat moet er gebeuren?" begint de Veenendaal- se predikant met enkele indrukken weer te geven van de tweede confe rentie van het Contactorgaan van de Gereformeerde Gezindte, die te Woud- schoten plaatsvond. Op deze confe rentie waren afgevaardigden aanwe zig van de Gereformeerde Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk, de Christelijk-Gereformeerde Kerken, Gereformeerde kerken en leden van de vrijgemaakt Gereformeerde Ker nen en van de Gereformeerde Ge meenten (synodaal). De beide laatste Kerkgenootschappen waren niet offi- jieel vertegenwoordigd. Ds. Overduin noemt deze conferen ce beter dan de eerste, omdat er meer openheid voor elkaar was. Op de eerste conferentie in 1962 lag het accent op de verschillen en de wederzijdse bezwaren tegen elkaar. Nu waren de afgevaardigden veel mper onder de indruk van het feit, dat het zo niet langer mocht. Volgens ds. Overduin werkte daar iet uitstekende referaat van ds. G. Coer te Huizen (hij bedankte onlangs 'oor het beroep naar Veenendaal) in tclangrijke mate aan mee. De nadruk egde ds. Boer op het feit, dat de t formatie niet sektarisch, maar ka- noliek was en zelfs de rooms-katho- lieke kerk niet afschreef, omdat ook daar de overblijfselen van de kerk te zien waren en omdat de verantwoor delijkheid in gebed en strijd tegen over Rome bleef. Ds. Overduin gaat hierop door met het noemen van een aantal punten waarin men elkaar met name in de gereformeerde gezindte - is kwijtgeraakt. Ondanks allerlei oecu menische betuigingen, aldus de pre dikant, zonder dewelke men zich te genwoordig onfatsoenlijk gevoelt, willen de meesten uit de gereformeer de gezindte toch maar liever in eigen knus klimaat blijven leven. Gereformeerde „bonders" in de her vormde kerk, christeiyk-gereformeer- den en gereformeerde gemeente-men sen kunnen elkaar nog het meest waarderen. Maar dan dient men nog rekening te houden met rechter-, midden- en linkervleugels, die in elke kerk en elke groepering te vinden z|jn. De schryver noemt enkele voorbeel den: de linkervleugel van de gerefor meerde bond of van de chr. gerefor meerde kerken zullen zeker geen ge nade vinden in de rechtervleugel van de gereformeerde gemeenten. En dan komen nog de gereformeerde kerken, die in de ogen van bovengenoemde groeperingen allerlei symptomen van verval en wereldgeiykvormigheid ver tonen. Dat ziet men dan soms terecht en soms ten onrechte. De vrygemaak. te kerken zyn een hoofdstuk op zich zelf, omdat daar de verschillende vleugels het heftigst tegenover elkaar staan. Concreet gezegd, aldus nog steeds ds. Overduin, men heeft bezwaren tegen de prediking in onze kerken. En hij somt een aantal van de gron den waarop deze bezwaren rusten op. Naar de mening van de schryver zjjn er ook van de kant van de ge reformeerde kerken soortgelijke en tegengestelde bezwaren op te noe men, maar hg wil hierop niet verder ingaan. t Hij roept op elkaar te aanvaarden, zoals ook Christus ons aanvaard heeft. ESkaar innerlijk, geestelgk aan. vaardem en niet elkaar bekritiseren vanaf een vleselijk niveau. Al te ge makkelijk wordt volgens ds. Overduin eigen kijk op. en beleving van Gods Woord gelijkgesteld met Gods Woord zelf. Op één belangrgk ding meent ds. Overduin aan het slot van zijn artikel nog te moetem wijzen. Hij schrijft: Laten wij ophouden on ze kerkelijke bladen te vullen met de vuile was van andere groeperingen der gereformeerde gezindte. Het kost geen moeite elke week de narigheid van andere kerken in eigen kerkblad uit te stallen. Vooral wan neer dit gedaan wordt met de bedoe ling om telkens weer het kerkvolk te overtuigen, dat dit allemaal verschgn. selen van verval of van verstarring of van ziekelijke doorgezaktheid zijn. Bedoeld of onbedoeld is het effect bg het kerkvolk: Here, ik dank u dat ik niet gereformeerd of gereformeerde gemeente ben (enz.). Men krijgt zo van elkaar een vals beeld. Laten wg', zo besluit ds. Overduin, eens royaal de goede dingen van el kaar noemen. Ds. G. Boer zei terecht: „Wy kun nen het niet alleen af, we hebben el kaar nodig". Laten wij in prediking en pers zo ons kerkvolk leiden, opdat wij eendrachtig en uit één mond de God en Vader van onze Here Jezus Christus mogen verheerlijken. In „Rond de Cunerakerk" lezen we dat de hervormde catecheet J. G. Bouwman op het ogenblik precies 20 uur per week bijbelonderwijs geeft aan 529 Rhenense kinderen. Dit werk zal een volledige dagtaak vergen als binnenkort de derde open bare lagere school in Rhenen wordt geopend. Met de komst van ds. J. T. Cazan- der heeft men de hervormde gemeen te van Scherpenzeel gesplitst in een oost- en een westwijk. Oost zal wor den bewerkt door ds. Cazander en de westwijk door ds. P. Zijlstra. Het bijzondere is, dat de kerkeraad heeft besloten dat de beide predikan ten om de drie maanden van wijk zullen wisselen, zodat beiden de ge hele gemeente leren kennen. Ds W. L. Tukker te Katwijk aan Zee heeft voor het beroep naar de zesde hervormde predikantsplaats te Veenendaal bedankt. De R.K. parochie te Veenendaal wil twee invalide kinderen uitzen den naar het bedevaartsoord Lour des in Frankrijk. Vorig jaar heeft men reeds 150 gulden voor dit doel opgehaald. Men hoopt het ontbre kende bedrag dezer dagen bij de parochianen te kunnen inzamelen. De Veenendaalse industriepredi kant, ds A. Terlouw heeft over bo vengenoemd onderwerp een waarschuwend schrijven gezonden aan de predikanten van de verschil lende kerken. Hij beveelt aan van deze brief iets op te nemen in de kerkbladen. Ds Terlouw schrijft dat het voor hem moeilijk is de gegevens te pu bliceren in de personeelsbladen van de diverse bedrijven, omdat dan licht onnodige gevoeligheden, reak- ties en misverstanden bij de buiten landse arbeiders worden opgeroe pen, wat weer vertroebelende con sequenties met zich mee kan bren gen. Ds Terlouw acht hier een gees telijke begeleiding van de kerk beter geëigend. In het hervormde Veens Kerkblad van deze week is de brief reeds opgenomen. Wij hadden er graag het een en ander van geplaatst in deze rubriek, maar om de eerder door ds Terlouw genoemde reden hebben wij gemeend dit niet te moeten doen. Envoy Koopmans (30) en zgn vrouw hebben sinds januari van dit jaar hun standplaats bg het Leger des Heils in Veenendaal. Het is slechts een kleine groep tussen een groot aantal kerken en kerkmensen. Geheel anders dan in andere plaatsen van ons land zegt Envoy Koopmans, maar daarom niet min der boeiend. Envoy is een Franse uitdrukking, het betekent eigenlijk „gezondene" en is een onderofficiersrang. Volgend jaar zullen Envoy Koopmans en zijn vrouw waarschijnlijk bevorderd worden tot officier. De heilsoldaat Koopmans komt uit Winterswijk waar zijn vader een kleine meubel fabriek exploiteert. Ik zag het als een roeping, mij bij het Leger aan te sluiten aldus Envoy Koopmans, hoewel ik in de zaak van mijn vader een druk bezet leven had. En als je je dan geheel hebt overgegeven aan het Leger kun je overal heengezon den worden. Je wordt niet beroepen zoals een predikant, waarbij je dan zelf kunt beslissen of je gaat of niet, maar je wordt gezonden. Het Hoofd kwartier beslist in welke plaats je moet gaan arbeiden. In onze kring zegt men dan: „U is vaarwel". Je krijgt dan donderdags bericht dat je de koffer moet pakken, maar er wordt geen opgave verstrekt naar welke plaats je geroepen wordt. Dat komt men in de week daarop pas definitief aan de weet. De predikant kan overwegen, de streek ligt mij niet erg en dergelijke dingen, maar wij worden gewoon gedirigeerd. Bij de zending is dat precies zo. Als men zich opgeeft voor de zending kan je net zo goed in China of Afrika te recht komen. MODERN In deze moderne tijd moet je de mensen op eigentijdse manier bena deren vindt Envoy Koopmans. Ze komen niet meer in grote getale naar het Leger of naar de kerk. Er is veel meer vermaak en vertier. De jeugd verplaatst zich met hun bromfietsen naar de wijde omgeving. Vroeger ging men nog wel eens naar de Le- gerzalen omdat er toch niets te doen was. En ondanks deze verkeerde instelling werden er toch mensen gegrepen. Tegenwoordig moet men pionieren in een moderne wereld, zegt Envoy Koopmans. Wij moeten echter, in iedere decennia, in alle getrouwheid Gods Woord brengen, hoewel wij het geloof niet kunnen schenken. Dat moet God doen. Men verkleint evenwel het Evangelie als men gelooft dat het heil voor een bepaalde groep is. „Alzo lief heeft God de wereld gehad opdat een IEDER die in Hem gelooft het eeuwi ge leven zou hebben en daarin wordt niemand uitgesloten". RAAKPUNT Zonder dat je het soms bemerkt raak je ergens de mensen. Wij hou den hier in Veenendaal openlucht- zangdiensten op alle punten in het dorp. We stonden vroeger veel in de Hoofdstraat, maar door het ver schrikkelijk geraas van voorbijvlie gende brommers kunnen we ons niet meer verstaanbaar maken. Wij zoe ken nu rustiger punten op. B.v. in de Wilhelminastraat. Een kleine groep mensen blijft dan naar ons luisteren. Je kunt dan niet peilen of een goed woord soms in het hart valt, dat moeten we aan God zelf overgeven, zegt Envoy Koopmans. In de grote steden spreekt ons werk veel meer aan. Er zijn daar verschillende wijken en onze colle ga's zijn zeer druk met hun maat schappelijk werk. De mensen ko men soms wel met vreemde dingen bij ons. Ik was nog maar kort in Veenendaal toen een jongeman ons bezocht, die een vergrijp tegen de wet had gepleegd en nu een korte gevangenisstraf moest ondergaan. angenis^tral Als U mij eruit kunt houden wil ik mijn hele leven heilsoldaat worden beloofde de jongeman. Dat was 's avonds om tien uur. Je staat dan wel vreemd te kijken, want wij zijn geen advocaat. Het is ook typisch dat deze jongeman dacht dat hij er iets voor terug moest doen n.l. heilsoldaat worden. Wij hebben wel beloofd hem zoveel mogelijk bij te staan. Overal waar je een gesprek van hart tot hart kunt hebben zijn wij bereid. Wij werken voor God in al Zijn grootheid en niet voor een bepaald doel b.v. om mensen naar het Leger te krijgen. Als mensen in de knoop zitten willen wij hen bijstaan. Het is dan ondergeschikt of ze naar het Leger gaan of naar de kerk A. of B. Als ze God willen die nen is dat beter dan dat ze nu maar opeens heilsoldaat worden zegt En voy Koopmans. HUNKERING De mens van 1964 is steeds moeilij ker te benaderen. Hij zit vol met allerlei dingen, die zijn werk, hob by's, vrije tijd enz. betreffen. Het blijkt evenwel dat als men het zui vere, eenvoudige Evangelie brengt er toch nog wel een hunkering hier naar op te merken is. In Winters wijk was er eens een bijeenkomst van de „Youth for Christ" en daar kwamen zo'n 400 500 jongelui. Men wil in deze tijden iets bij zonders. Je moet ze weten te treffen op hun eigen manier. Waarom trek ken de bijeenkomsten van b.v. Bil ly Graham zoveel mensen? Omdat de boodschap begrijpelijk was voor de moderne mens. Er zijn wel din gen in deze tijd die je kunt accepte ren, maar door alles heen moeten we het Evangelie brengen. Met wel ke methoden dan ook. De methoden, die Jezus deed wa ren krasse methoden. Ook de Stich ter van het Leger des Heils, William Booth hield van krasse uitspraken, maar de boodschap bleef zuiver. De kerk mag niet „stijf" zijn en ook de Christen mag niet „stijf" zijn, maar levendig en ontvlambaar. Wij moeten soepel zijn in het geloof want door Middeleeuwse methoden of uitspra ken heb je totaal geen vat meer op de mens van vandaag vindt Envoy Koopmans. COLLECTE Ik mag misschien op deze plaats wel hartelijk danken voor de mooie opbrengst van onze voorjaarscol lecte voor het Maatschappelijk werk. In de plaatsen Veenendaal, Scher penzeel, Woudenberg, Renswoude en Maarn bracht men het forse bedrag van f 4000,bijeen. Het is typisch dat ook de mensen die een andere opvatting hebben, aan de collecte geven. Ze zeggen dan: We zijn het niet met jullie leer eens, (omdat het Leger b.v. geen sacramenten be dient) maar jullie doen goed aan de naaste en daarom willen we hieraan bijdragen. Hoe het zij, wij blijven onder Gods zegen onze taak ver vullen. Want het Evangelie, dat is de Blijde Boodschap, blijft hetzelfde, door alle eeuwen heen. Ook in 1964 is het heil te verkrijgen. Gegoten in een moderne versie kan de Bood schap ook in onze dagen worden verstaan en vruchten afwerpen. En dat is het voornaamst^ zo conclu deert de jonge onderofficier W. J. Koopmans. Envoy Koopmans en zijn echtgenote. Woensdagmiddag werden op het SKF terrein de jaariykse sthoolkorfbalwedstrgden gehouden. Ondanks de harde wind, die schuin over het veld stond werd er zeer enthousiast gespeeld. Het aantal doelpunten was niet zo groot want voor korfbal abnormale uislagen als 0-0 en 1-0 kwamen veelvuldig voor. Alleen het team van de Kon. Julianaschool waarin vele geroutineerde korfballers waren opgenomen vormde een uitzondering. Met grote cijfers 7-0, 4-0 en 3-0 werden de concurrenten verslagen. In de poule voor ULO-scholcn werd de Kon. Julianaschool dan ook welverdiend eerste en ontving de fraaie wisselbeker. In de klasse van de lagere scholen ging de Groen van Prinstererschool met de eer stryken doordat in de finale de Dr. Hek st ersch ooi werd geklopt. Het bleek al direct dat de Kon. Julia naschool met haar eerste twaaltal favo riet was bij de ULO groepen. De meeste tegenstand kreeg dit team, waarin vele spelers en speelsters van in competitie verband getrainde korfballers waren opgesteld, van het twaalftal van de Ichtus ULO. Het reserve team van de Kon. Julianaschool kwam ook tot rede lijk korfbal. De uitslag bij de ULO groep: 1 Kon. Julianaschool I; 2 Ichtus ULO; 3 Kon. Julianaschool II; 4 Chr. Nat. school voor Handel en Bedrijf. De lagere scholen waren in vier pou les ingedeeld. De resp. winnaars in hun afdeling waren: Gr. v. Prinstererschool I, Dr. Heksterschool; v. d. Westering- school; Gr. v. Prinstererschool II. In de finale wist het team van de Groen van Prinstererschool I het twaalftal van de Dr. Heksterschool te verslaan en legde hiermee beslag op de wisselbeker. Het Juniorenkorfbalteam van SKF dat zaterdag j.l. zo'n prachtig figuur sloeg op het toernooi voor het lands kampioenschap, speelt morgen (zater dag) de belangrijke wedstrijd tegen Olympia in Bussum. Dit Gooise team was het gehele seizoen de voornaamste concurrent van de SKF'ers. Wanneer de jeugdige korfballers uit Veenendaal deze moeilijke wedstrijd itfeten te win nen gaat de kampioensvlag in top. De resterende wedstrijden worden dan niet meer gespeeld, omdat ze van alle belang zijn ontbloot. Succes in Bussum SKF'ers! Met ingang van 1 juni is de heer M. G. Mol als trainer van DOVO aange steld. De heer Hol is bgna 44 jaar, komt uit Utrecht en is oud-Veloxspeler. Aan vankelijk was D.O.V.O. in onderhande ling met de hr. de Jongh van Elinkwgk maar in het laatste stadium liepen de besprekingen vast. De nieuwe oefenmeester van D.O.V.O., die de plaats van Jean Kroesbergen zal innemen speelde al op 7-jarige leeftijd in het Utrechtse Velox waarvan hij later 4 jaar aanvoerder zou zijn. De heer Hol, die kandidaat-oefenmeester is, trainde reeds de verenigingen Holland (Utrecht), S.V.W. (Gorkum), S.V.F. (Cothen) en V.E.P. (Woerden). De laatste drie jaar was hij trainer bij Velox. Gedurende deze tijd werd niet minder dan 80% van de jeugdelftallen kampioen, het 4e elftal werd tweemaal kampioen enhet 3e elftal elftal eenmaal. De betaalde jeugd van Velox promoveerde onder zijn leiding vo rig jaar naar een hogere afdeling. De nieuwe oefenmeester zal op dinsdag 9 juni a.s. kennis komen maken met de spelers van D.O.V.O. SLUITINGSAVOND GER. JEUGDWERK MET PUZZELTOCHT Als afsluiting van de activiteiten van dit seizoen heeft de ontspanningscommis sie van het Geref. Jeugdwerk een gezel lige avond georganiseerd op vrijdagavond a.s. in het Trefpunt. Op het programma staat o.a. een attractieve fotofietspuzzel- tocht. De sluitingsavond is toegankelijk voor de Geref. jeugd van 16 jaar en ouder. In de ULO afdeling werd ook een tweede prijs toegekend n.l. aan de Ichtus ULO. Bij de lagere scholen ont vingen de 2e en 3e prijswinnaars een medaille. Alle deelnemende scholen kregen als herinnering een vaantje aangeboden. Het was een zeer geslaagd toernooi, goed georganiseerd en een mooie pro paganda voor de in deze streek nog weinig doorgevoerde korfbalsport. SCHIETUITSLAGEN Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scherpen zeel geschoten resultaten: Geweer: A. C. van Dusschoten en H. Berendse 45, J. Overeem 44, M. Berendse en P. van Engelenburg 43, J. Koudijs en J. ten Broek 42, R. v. d. Burgt en C. Val kenburg 41, A. Wittenberg 40 en J. van Eist 39. Petite carabine: E. van Setten, A. C. v. Dusschoten en C. Valkenburg 47, P. van Engelenburg 46, H. x M. Berendse 45, J. Koudijs, J. ten Broek en R. v. d. Burgt 44, J. van Eist, A. Wittenberg en A. v. Eist 43, H. Methorst 39 en H. Pater 38. GESPAARD Gedurende de maand mei werd bij de rijkspostspaarbank alhier ingelegd 40.605,66 en terugbetaald 25.422,48. Bij de Nutsspaarbank werd over de zelfde periode ingelegd 78.783,49 en te rugbetaald 38.096,39. Het aantal nieuwe inleggers bedroeg 21 en het totale spaar tegoed te Scherpenzeel bedraagt thans 1.362.859,73. WERKZAAMHEDEN AAN SCHREIHEUVEL BIJNA KLAAR De riolering en reconstructie van de Schreiheuvel, Molenweg, Burg. Royaards- laan en Lindenlaan, nadert zijn voltooi ing. Het volgende gedeelte De Glas horst dat door dezelfde firma Roose boom uit Ede zal worden uitgevoerd, is zover gevorderd met de regeling van grondaankoop etc., dat vandaag begon nen is met de verwijdering van afraste ringen en rooien van knotwilligen. De Glashorst krijgt een bestrating van zes meter breed en aan weerskanten een trottoir van 1.70 meter. Enkele strookjes grond voornamelijk langs de weg lo pende stinksloot moesten worden aan gekocht en dat levert nog al eens moei lijkheden op. Als regel gaan de eigenaren van de veronderstelling uit, dat de ge meente toch genoeg geld heeft en trach ten dan het onderste uit de kan te halen. Hierbij vergeten zij dat het ten koste van de gemeenschap gaat. NIET PARKEREN VOOR BRANDWEERKAZERNE Ondanks de aanwijzing dat het verbo den is voor de brandweerkazerne in de Marktstraat te parkeren komt het ge durende de weekmarkt nog herhaaldelijk, voor dat eierhandelaren hun met kisten eieren geladen vrachtwagens vlak voor de deuren der garage van de brandweer plaatsen. Rustig gaan zij dan naar het café om onder het genot van een borreltje hun zaken af te doen. Wanneer de brand weer onverhoopt zou moeten uitrukken zou dit niet mogelijk zijn. In het vervolg zal de politie strenger hierop toe zien en onverwijld proces-verbaal opmaken. OPBRENGST COLLECTEN De opbrengst van de Hemava busjes- aktie was als volgt: januari f 66,29; februari f 41,67; maart f 48,32. De uiteindelijke opbrengst van de collecte voor de Gezamenlijke Militaire fondsen bedraagt f 293,85, waarvan uit Overberg f 46,70. Aan de collectanten en alle gevers en geefsters hartelijk dank. Dinsdagavond vond op de Hof een jubileumconcert plaats, uitgevoerd door de thans 45-jarige muziekvereniging Ons Genoegen. In de pauze van dit concert beklom de burgemeester van Amerongen, Jhr. Mr. O. R. van den Bosch, het podium. Namens het gemeentebestuur bood h|j de jubilerende vereniging zyn gelukwensen aan. Er is in deze 45 jaar heel wat gebeurd waaraan Ons Genoegen luister heeft bygezet. Wy kun nen ons niet voorstellen dat de vereniging er niet zou zyn. In deze jaren is er heel wat veranderd. Er zyn andere muzikanten gekomen, het repertoire is anders. Byzon- dere aandacht bestede de burgemeester aan de trouw van enkele families aan de muziek. De vader wordt opgevolgd door de zoon. Hij hoopte dat in de komende vijf jaar, die voor het 50-jarig jubileum nog resten de vereniging een periode van bloei zal doormaken. Er is grote be hoefte aan een muziektent. Helaas had hij geen schelp in de zak. De burge meester toonde bewondering voor de prestatie van Ons Genoegen. Er wordt zeer zuiver gespeeld en nooit geforceerd. Vervolgens werd het podium be klommen door de commissie uit de bur gerij bestaande uit Wethouder G. J. van Barneveld, H. Sasburg en J. J. Eyffius. Namens de burgerij feliciteerde de heer van Barneveld. Ons Genoegen neemt een vaste plaats in in de ge meenschap. Wij kunnen jullie niet mis sen. De naam van de vereniging is zeer waar. Het is begonnen als genoegen voor de leden, maar het is nu een genoe gen voor ons allen. De heer Sasburg had de taak het be drag van de aktie te overhandigen. On der het motto „Geen woorden maar da- end" was de commissie aan de slag ge gaan, ondanks de korte tijd van voor bereiding was het resultaat zeer be moedigend. Hij dankte alle medewer kers aan de collecte. Hij bood de voorzitter een „oud" schilderij aan van de zogeheten kunst schilder Jan Bakker. Over 200 jaar is dit schilderij 2 miljoen waard voorspel de de heer Sasburg. Maar aangezien Ons Genoegen nu geld nodig heeft werd er even met het schilderij gefoefeld en kwam er een spaarbankboekje tevoor schijn met het respectabele bedrag van f 2020,80. De heer Sasburg riep vooral de jongeren op lid te worden van de muziekvereniging. Zonder belangstelling van de burgerij kan deze vereniging niet bestaan. Namens Ons Genoegen dankte de heer Buyink. de voorzitter. Hij was ver stomd van het grote bedrag. De laatste tijd is er bij de concerten zeer weinig belangstelling. Men vraagt zich wel eens af welke plaats de vereniging nog inneemt. Dit grote bedrag bemoedigt ons weer. Wij hebben een dienende taak. Veel tijd en financiële offers worden met liefde gegeven. Het bedrag zal be steed worden voor aanschaf van nieu we uniformen. De muzikale kwaliteiten van corps en solisten zijn bijzonder goed, zoals deze avond bleek. Voor dit concert wer den niet de gemakkelijkste werken uit gekozen. Het is daarom destemeer te leurstellend dat zo weinigen aanwezig waren Wel was er flink wat jeugd, maar helaas was dat geen aanwinst. Er werd bijzonder veel lawaai gemaakt, vooral met bromfietsen. Onze conclusie is dat een muziektent aan een open bare weg in de huidige tijd niet meer op zijn plaats is. Het behoeft heus niet stil te zijn als in een concertzaal, maar voor het werk van de muzikanten past toch wel meer aandacht. Een tent in plantsoen Lievendael, dat gemakkelijk afsluitbaar is, zou een uitstekende op lossing zijn, voor de muzikanten en voor degenen die ongestoord willen luisteren. ONDERWIJSBENOEMINGEN Voor de beide vertrekkende onderwij zeressen te Renswoude zijn thans twee nieuwe benoemd. Het zijn mej. T. Alberts uit Wormerveer, welke per 1 aug. a.s. in dienst zal treden en mej. G. J. de Gans uit Amersfoort, die op 1 sept. a.s. haar werk te Renswoude zal beginnen. WIJ VRAGEN EN Parallelweg 10 - Veenendaal GEVRAAGD net en een voor de morgenuren BAKKERIJ Patrimoniumlaan 54 Veenendaal. Tel. 2562 op WOENSDAG 10 JUNI staanplaats Woudweg, tussen de nummers 5 en 7. De demonstraties worden 's middags om 2.30 en 's avonds om 7.30 uur gegeven. Iedereen die elektrisch kookt mag deze demonstraties niet missen. U kunt hier zien hoeveel mogelijkheden Uw for nuis U biedt. Ook zij die interesse hebben voor elektrisch koken of voor andere apparaten van de Puem zijn van harte welkom. Als ERKEND INSTALLATEUR door Puem willen wij gaar ne geheel vrijblijvend inlichtingen en aanvragen voor U ver zorgen. U bent verzekert van een snelle levering en aanleg. Tot ziens op onze demonstratie. Franseweg 84 a - Eist (U) - Tel. 08377-377. Voor spoedige indiensttreding vragen wij (leeftijd maximum 20 jaar) voor diverse administratieve werkzaamheden (eventueel ook ponskaarten afdeling). Goed salaris na gebleken bekwaamheid. Schriftelijk of mondelinge sollicitaties bij Vogelenzangweg 37, RHENEN. Telef. 08376-2901 Zaterdag 6 juni 7.30 uur. Zondag 7 juni 7.30 uur. Vertoning van de grote spectaculaire film in cinemascope en kleuren: met Kirk Douglas, Tony Curtis, Lau,rence Olivier, Jeanne Simmons Het machtigste verhaal van liefde en rebellie, dat de historie kent. Toegang 14 jaar. Verhoogde toegangsprijzen. Zondag 7 juni 3 uur. Vertoning van de sensationele wild-west film in kleuren: met Charles Bickford, James Drury Zij waren opgegroeid voor galg en rad en zo was ook hun leven. Toegang 14 jaar.

De Vallei | 1964 | | pagina 6