PAUK VADERDAG BOEKENDAG DOVO - Spakenburg Attractieve strijd te verwachten bij bekerduel DOVO - Spakenburg I Wandeltocht DVW - Amerongen WIL DE BRUIJN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN SPORTPROGRAMMA WATERPOLO Volgende week Ritmeester waterpolotoernooi U slaagt zeker bij DAVELAAR'S boek-kantoorboekhandel en vulpenhuis Hoofdstraat 41 Tel. 2557 Veenendaal MARKTBERICHTEN AANVANG 3.15 UUR OVER BE RG Schoolreisje School met de Bijbel DINSDAGKOOPJES TUINSLANG KRUIMELVEGER KOELKAST HOEZEN 0.70 AMERONGEN Runderhorzclbestrijding JEUGD VERZEKERD OP SAFARI Amateur Landelijke finale Veenendaals modinette nr. 1 showde in Frankfurt - Duitsland Op naar de Euro-finale Geen les Dagelijks werk Toch ruimte Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren Doktoren- en Apothekersdiensten SCHERPENZEEL Onze vriend Adriaan de Kleuver is d'r in geslaagd om me maar lillik an het wankelen te brengen in m'n opvattingen. Mit dat soort vrijbuiters mot je oppassen as ze mit pen en inkt an het modderen gaan, zee d'r 'es iemand tegen me. Ze zeggen vaak rare en rake dingen. Het kasteel Prattenburg is dus gien kasteel. Ok gien heerlijkheid. Zelfs gien buiten. Ik veul nou weer iets van hetgeen ik vrogger had, toen ik de Nederlandse taal an 'et ontdekken ging. We hadden thuis op het anrichtkassie een petroliestelletjie staan. Daar sting een merk op. Phoenix. Jaren heb ik op dat woord zitten te turen. Ik keek d'r vanaf m'n plaatsie an de tafel krek op. Nee, beste minsen, we aten niet in de keuken. We hadden de keuken in de kamer en de kamer in de keuken. Je viel zogezeid mit één achterdeur in 'et hele benejenhuis. Mar goed, daar sting dan dat oliestelle- tjie. Merk Phoenix. Toen ik nog mar pas kos lezen kon ik mit de beste wil van de wereld het woord niet thuis brengen. Mar kampies an kwam het m'n kleine ver- standjie binnen wandelen. Toen we op school an de x toe waren meende ik het hele geval in m'n hoofd te hebben. Phoenix. D'r sting dan nog wel een nutteloze h tussen, mar dat gaf veur mijn an het hele geval een deftig kas jet. Ik heb het jarenlang het meest gewich tige stuk gevonden, dat we in huis had den. Tot ik d'r op een dag achter kwam, dat die ene letter h daar niet veur niks z'n tijd sting te verslijten. P en h tesamen wieren uitgesproken als een f. As jelui nou denken dat ik in m'n schik was mit die ontwikkeling, dan bin je dur nust. Het viel mijn bitter teugen. Het stelletjie wier veur mijn minder weerd. Ik keek d'r niet zo meer tegenop. Veur mijn was 'et het ouwe stelletjie niet meer. Ze hadden bij wijze van spreken net zo goed één van m'n breurs een andere naam kunnen geven. Dat had ik niet erger gevonden. Langzamerhand raakte ik er toch an gewend, mar net toen het apparaatjie weer in m'n achting begon te stijgen, ver prutste de domenee de hele boel weer. Hij had op een zondag in de kerk over een „feunix". Dan had ik 'et mit de naam van ons blauwe stelletjie toch nog altijd bij het verkeerde eind gehad. Daarna is het nooit meer iets gewur- den. Precies zo is het nou mit de Pratten burg. Hele postzakken mit ansichtkaar ten heb ik van het kasteel op m'n beken den losgelaten. Het was altijd een kaart die het goed dee. Ik kon een kasteel ver sturen. al was d'r gien steentje van m'n eigen bjj. Later hoorde ik dat het nooit een kas teel geweest was. Dat was een domper, mar goed, dan was het misschien toch een buiten en dat is ok niet mis. Mar nou moet ik op mijn leeftijd nog lezen, dat het in feite niet meer dan een versjiekte boerenhofstee is. Iets waar we altijd mee gepronkt hebben, al lag het dan niet binnen onze grenspalen. Over dat leste hebben we tussen twee haakies nooit ingezeten, omdat we meer te pronk hebben liggen op andermans grond. Een tegenvaller op m'n ouwe dag. Mar d'r is één veurdeel: ik heb me nog weer 'es in de kinderschoenen gezien. Wout Blauwkous. Het voetbal schijnt niet te willen wijken voor de zomersporten want ook dit weekend zijn er op verschillende sportvelden weer leuke wedstrijden. 'Voor de beker is alleen D.O.V.O. nog in de strijd, bij het veteranentoernooi is ook de vierde finalist bekend en verder spelen diverse clubs vriendschappelijke ontmoe tingen, waarin zij meestal experimenteren met jeugdige spelers. D.O.V.O. speelt zaterdag op eigen terrein een belangrijke bekerwedstrijd tegen Spakenburg. Wout Heijnen c.s. zullen het de Veenendalers danig lastig kunnen maken en men kan op een bijzonder spannende wedstrijd rekenen, waarin wij, zij het met misschien gering verschil, op een overwinning voor D.O.V.O. hou den. In de volgende ronden ontmoeten zij dan eventueel de winnaar van MJV- MeppelSparta uit Enschede. V.V. „VEENENDAAL" - MIL. ELFTAL Het le elftal van de v.v. „Veenen- daal" zal op dinsdag 23 juni aan de Bergweg de strijd aanbinden met een zeer sterk mil. elftal, dat is samenge steld uit Semi-Profspelers en le klasse amateurs. Deze ongetwijfeld zeer span nende wedstrijd begint om 7 uur. VETERANENTOERNOOI Maandagavond bereikten de veteranen van Musketiers na een moeizame over winning van 10 op Boxal de finale poule, die nu bestaat uit D.O.V.O., G.V. V.V., N.S.V.S. en Musketiers. Heden (vrijdag)avond worden voor dit toernooi gespeeld op het D.O.V.V.-ter- rein: 7 uur D.O.V.O.N.S.V.S. en 8 uur G.V. V.V.Musketiers. Maandagavond 12 juni worden ge speeld op het G.V.V.V.-terrein: 7 uur G.V.V.V.—N.S.V.S. en 8 uur D.O.V.O.— Musketiers. Vrijdagavond 26 juni staan de wed strijden 7 uur D.O.V.O.G.V.V.V. en om 8 uur NSVSMusketiers. Sportliefheb bers kunnen aan deze aardige en span nende wedstryden genieten. VRC—RHEINHAUSEN Dl. In het kader van sportuitwisseling speelt VRC zaterdagmiddag op haar ter rein tegen de duitse sportvereniging Rheinhausen. Om 2 uur spelen de reser ve-elftallen en om 4 uur het eerste. Dit zijn wedstrijden waarvan tevens afscheid wordt genomen van de zware competitie 19631964. Zaterdag 27 juni a.s. organiseert VZC het jaarlijks terugkerend waterpolotoer nooi, het „Ritmeestertoernooi". Reeds jarenlang is er sportief doch verwoed gevochten om in het bezit van deze coup te komen. Altijd weer speelden zich dra matische en enerverende hoogtepunten in het Bergbad af en trokken vele Vee nendalers naar de berg om van een spannend evenement te gaan genieten. GOEDE BEZETTING Het toernooi is dit jaar goed bezet. Het is natuurlijk nooit te voorspellen of al de ploegen voltallig, dus zonder reser ves, komen opdagen, maar zoals het er nu voorstaat, staat er iets goeds te wachten. Allereerst bekerhouder Flevo uit Nij- kerk. Een altijd even hardwerkende en felle ploeg, die er zeker op uit zal zijn de trofee in de prijzenkast te houden. DKR uit Utrecht, mede-degradatiekan didaat van VZC van vorig jaar, zal ze ker willen bewijzen niet voor niets derde klasser te zijn gebleven. Vervolgens ZEW uit Ermelo, dat misschien de zwakste broeder uit de2e bezetting is. VZC zal van goede huize moeten komen om vooral FLEVO de baas te blijven. Maar de ploeg draait momenteel uitste kend en derhalve mogen we een span nend toernooi tegemoet zien. RECTIFICATIE In onze editie van dinsdag j.l. ver zuimden wij te vermelden dat bij de examens Handmelken op donderdag 11 juni te Renswoude het hoogst aantal punten werd gehaald door de heer W. A. v. Gent te Overberg. De heer Van Gent stond met 1867? punt 3V2 punt hoger dan de na hem volgende heer Roelofsen uit Renswoude. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.010.000 eieren aangevoerd. De prijs per 100 stuks varieerde van 8,75-ƒ 9,75 en die van henne-eieren van 5,tot 7,50. De handel was traag. Op de biggenmarkt bedroeg de aan voer 160 stuks en de prijs per stuk va rieerde van 65,tot 80,De han del was vlot. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Amerika, Verenigde Staten van: ss „Nieuw Amsterdam (22-6), ms „Wester- dam (24-6). Australië: ms „Thermopylae" (22-6). Brits-Oost-Afrika: ms „Africa" (25-6). Canada: ss „Arkadia" (21-6), ss „Nieuw Amsterdam" (22-6). Chili: ms „Breitenstein" (21-6). Indonesië: ts „Essen" (25-6). Ned. Antillen: ms „Pr. der Nederlanden" (24-6). Suriname: ss „Triton" (24-6). Z.-Afrika (Rep.) en Z-W-Afrika: ms „Pretoria Castle" (21-6), ms „Zuiderkerk" (24-6). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Tevens zal Bcp Jansen die elf jaar voor VRC heeft gespeeld zijn laatste wedstrijd spelen, hij zal zich dan meer met 't verenigingsleven gaan bemoeien. VOETBALPROGRAMMA D.V.S.A. Na het behalen van het afdelingskam pioenschap heeft D.V.S.A. enkele weken rust gehouden. Zaterdag a.s. zal D.V.S.A. evenwel weer in het strijdperk komen. Om 7 uur wordt zaterdagavond op De Burgwal in Amerongen gespeeld tegen het Veenendaalse G.V.V.V. Voor de D.V.S.A.-ers een welkome gelegenheid om zich voor te bereiden op de indeling in de K.N.V.B. De opbrengst van deze wedstrijd komt geheel ten goede aan de E.H.B.O. voor de plaatselijke afdelingen in Veenendaal en Amerongen. Gezien het doel van deze wedstrijd en een mogelijk goede wedstrijd, omdat er ditmaal geen last van zenuwen e.d. zal zijn, mogen wij een grote belang stelling verwachten. A.S. ZATERDAG BEKERWEDSTRIJD t TERREIN PANHUIS Toen de leerlingen uit de klassen 1, 2 en 3 van de School met de Bijbel te Overberg op vrijdag 12 juni met het schoolreisje gingen, troffen ze het mooiste weer dat men zich maar wensen kon. Om 9 uur vertrokken ze, door half Overberg nagezwaaid, in de richting Am sterdam, waar ze om plm. 10.15 aankwa men. De kleine Overbergertjes staken hun bewondering voor deze mooie stad niet onder stoelen of banken; vooral voor de trams bestond grote belangstelling. Al heel gauw echter werd de aandacht op iets heel anders gericht: de rondvaartboot, waarin ze een tocht hebben gemaakt dooi de grachten en over het IJ, waar de dei ning af en toe de gemoederen zeer in be roering bracht. Hierna werd een bezoek aan Artis ge bracht en tenslotte ging de reis naar „Oud-Valkenveen", waar ze in de speel tuin en vanwege het schitterende weer, ook in het „kinderbad" hun hart konden ophalen. Tot slot werd van de hele groep nog een foto gemaakt, waarna de terugtocht werd begonnen. Om ongeveer 6.20 uur waren ze weer bij school terug. ook nu weer een fantas tische aanbieding in plastic tuinslang onmis baar voor uw tuin en het wassen van uw auto oude koopjesprijs p. mtr. V/.ZtJ Kent u het gemak al van dit handige apparaat, keu rige uitvoering, stootvast plastic kap, waardoor beschadiging uitgesloten, gemakkelijke steel op juiste hoogte extra koopje 0."tJ Zoals u wellicht weet is het beter alle etenswaren afgesloten te bewaren in Uw koelkast, plastic hoe zen, passend over schalen en kannen zijn hierbij een uitkomst en de prijs kan geen bezwaar zijn 3 stuks voor Alleen dinsdag 23 juni Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal VERNIELING Waarschijnlijk door jeugdige vanda len werden bij het bejaarden centrum Do Ridderhof een tweetal lichtpadde- stoelen vernield. Voor de bejaarde be woners van het huis was dit bijzonder onprettig aangezien het vooral voor be jaarden erg moeilijk is om in het don ker de weg te vinden. Bovendien zijn deze lichtornamenten vrij kostbaar, zo dat het voor het bestuur ook een scha depost betekent. In verband met de runderhorzelbe- strijding wordt er de aandacht op ge vestigd dat iedere houder van runderen verplicht is alle larven van runder- horzelvliegen te doden of te doen do den. De aanwezigheid blijkt bij runderen uit bulten of andere uiterlijke kente kenen. Het is verboden om runderen in het weiland te brengen, die bulten of an dere uiterlijke kentekenen vertonen, welke op de aanwezigheid van larven wijzen. Dergelijke runderen mogen evenmin op een markt worden aange voerd op op een keuring, tentoonstel ling of verkoping worden toegelaten. Op overtreding van dit verbod is een strafbepaling verbonden van ten hoog ste f 500,of hechtenis van ten hoog ste een jaar. De Amerongse wandelclubs hebben het bij het organiseren van hun jaarlijkse wandelfestijnen niet met het weer getroffen. De Heuvelrugwandeltocht georga niseerd door de Woudlopers viel letterlijk in het water. De zaterdag gehouden wandeltocht door De Vrije Wandelaars was voor de organisatoren een teleur stelling door de extreme warmte. Van de verwachte 700 wandelaars waren er slechts 320 die de warmte trotseerden. Ondanks alles hebben de deelnemers toch een mooie dag gehad. Voor de dorstige kelen was voor lavenis gezorgd. Door de jury werden de volgende prijzen toegekend: 5 km: 1 Beuktrekkers te Lienden, 285; 2 Woudlopers te Amerongen, 275; 3 Yel lows te IJzendoorn, 268; 4 Julianaschool te Leersum, 260; 5 De Vrije Wandelaars, 280 punten. Hoewel deze groep eigen lijk op de 2e plaats stond werd zij naar de laatste geschoven, aangezien de ver eniging de tocht organiseerde. 10 km: 1 SDV te Rhenen, 462; 2 O.L.S. te Maarn, 444; 3 Woudlopers te Ame rongen, 436; 4 SSS te Veenendaal, 434 punten. De openbare school te Maarn ontving nog een extra prijs als grootste deelnemende groep. Deelnemers aan de „Jeugd Safari '64" zwerftochten per fiets of bromfiets voor jongens van 14 tot 18 jaar - zullen col lectief tegen ongevallen en wettelijke aansprakelijkheid worden verzekerd. De Nederlandse Bouwnijverheid heeft de kosten op zich genomen van het 72 pagina's tellende Safari-deelnemers- boekje, waardoor de benodigde midde len zijn vrijgekomen voor deze verze kering. Het Comité Jeugd Safari '64 is er verder in geslaagd op meer dan veertig van de zestig terreinen, waar kan wor den gekampeerd, voor toezicht te zor gen. Terreineigenaren, beheerders en 15 km: 1 Beuktrekkers te Lienden, 720; 2 Woudlopers te Amerongen, 716; 3 SSS te Veenendaal, 695; 4 Trekvogels te Overberg, 690 punten. 20 km: 1 Beuktrekkers te Lienden, 731 punten. In deze afstand werd door slechts 1 groep deelgenomen. Voor de eerste prijs moest men minstens 720 punten behalen. Aan alle le prijswin naars werd bovendien nog een fraaie wisselbeker toegekend. padvindersleiders verlenen hierin hun bemiddeling. De Inspecteur-Generaal van de Rijks politie heeft het personeel van de Rijks politie op de hoogte gesteld van de Sa fari en garandeert de jeugdige trekkers steun en hulp, zo dit nodig mocht zijn. Een soortgelijk verzoek heeft de ANVV gericht tot de VVV-kantoren in geheel Nederland. Voor de Jeugd Safari '64 hebben reeds honderden jongens, padvinders en niet-padvinders, ingeschreven. De vele faciliteiten, die de deelnemers on derweg worden geboden, kregen nog een uitbreiding doordat de mogelijkheid is geopend een bezoek te brengen aan de Hoogovens en de projecten van de Nederlandse Gasunie. Bij de MINJON-afdeling van de AVRO wordt momenteel gewerkt aan de samenstelling van een radio-pa trouille, die zwervend en trekkend door Nederland in de zomermaanden repor tages zal verzorgen van de Safari. Dat de Overbergse kinderen hebben ge noten van hun uitstapje valt wel te raden! Links op de feto het hoofd van de school, de heer Wynand. Het is nog niet zo lang geleden dat we in ons blad konden mededelen, dat in de door de fa. C. Diepeveen georga niseerde modeshow voor amateur naaisters Wil de Bruijn met de eerste prijs ging slepen. Einkele weken daar na, op 28 mei j.l., kwam zij uit in een landelijke show, waarin zij 5e werd. En als klap op de mode-vuurpijl werd zij uitverkoren met nog elf andere Nederlandse modinettes deel te nemen aan de Euro-finale in Frankfurt. Op de destijds te Veenendaal gehou den show werd haar zelfgemaakt pak je bijzonder gewaardeerd en men stak dat niet onder stoelen of banken. Wil zelf vond het maar een griezelig span- nende zaak en toen zij vernam, dat zij t de eerste prijs had behaald (een prach- tige electrische naaimachine) sprong zij bijna een gat in de lucht. Zoals dat meestal het geval is, was zij zelf wel de laatste die van zo'n sukses had ge droomd, laat staan verwacht. Er was dus feest in huize de Bruijn. Maar dat zou het laatste feestje niet zyn. Want door dit mooie resultaat mocht zij uitkomen in de landelijke finale, welke werd gehouden in het statige Krasnapolski in Amsterdam. Ook daar zou, net als in Veenendaal, de bekende radiospreekster en zeer des kundige mevr. Ida de Leeuw van Rees de voorzitsterhamer van de jury han teren. Onder haar alziend oog para deerde Wil ook in „Kras" trots met haar eigen gemaakt pakje over het paradeschavot. Als ze er nog aan te rug denkt, krijgt ze de kriebels weer op haar rug. Nadat alle 49 deelneem- 1coord ió aan: sters waren uitgeparadeerd wachtte de Veenendaalse kolonie in spanning op de einduitslag. En weer tot ieders verwondering en blijdschap viel Wil weer in de ereprijzen, n.l. de 5e. Weer dolzinnige tonelen van vreugde en als beloning een complete linnenuitzet. Deze vijfde plaats was goed genoeg om met nog elf andere Nederlandse nijvere meisjes uitgenodigd te worden deel te nemen aan de Euro-finale, wel ke werd gehouden in het verre Frank furt in Duitsland. Zonder enige illusie trok weer een kleine Veenendaalse kolonie de grens over om getuige te kunnen zijn van, als het even kon, nog meer vreugde. Maar zover is het niet gekomen. Geen der Nederlandse meisjes kon zich bij de eerste twaalf prijswinnaressen scharen. Volgens Wil waren de Ne derlandsen wat in het nadeel, daar vooral veel Duits sprekende suppor ters uit Duitsland en Zwitserland hun pupillen luid bejubelden als zij voor paradeerden, hetgeen 'de jury beslist niet onberoerd heeft gelaten. De eer ste vijf plaatsen vielen dan ook prompt in Zwitserse en Duitse han den. Maar Wil vond dat allemaal niet zo erg. Voor haar was de eer dit mee te mogen maken al meer dan voldoen de. Tenslotte ligt ergens de grens, zegt zy. Wil heeft nooit les gehad in deze vorm van huisvlijt. Haar grootste leermeesteres en toeverlaat op dit ge bied is haar moeder, die dan ook zelf een kei is in het vervaardigen van al lerlei kledingstukken. In dit geval valt de appel ook al weer niet ver van de boom. Volgend jaar gaat Wil absoluut weer meedoen aan deze shows. Met nadruk zegt zij dit niet te doen voor een eventuele prijs, maar louter voor genoegen. Zij blijft dus amateur in de volle omvang van het woord. Hoe kan het ook anders voor een 21-jarig meis je, dat op twaalfjarige leeftijd al in zelfgemaakte pyama's ronddartelde. Volgens Wil is het noodzakelijk regel matig te blijven oefenen en dan op diverse patronen. Tenslotte is het ook niet zo, dat het je komt aanwaaien. Ook hier is oefening de beste leer meester. De dagelijkse bezigheden liggen een beetje op het vlak van haar vrijetijds activiteiten. Bij de K.V.S.W. oefent zij het fraaie beroep uit met de schone naam „dessinatrice", hetgeen zoveel betekent als het ontwerpen van spreiendessins. Voor de kennis van za ken van dit laatste heeft zij een oplei ding in Engeland genoten op een zus terbedrijf, alwaar zij het gegoochel met allerlei dessins en kleurstellingen onder de knie heeft gekregen. Zijzelf vindt het een mooi beroep, waarop ze nog lang niet is uitgekeken en ge leerd. Naast dit vervaardigen van pakjes enz. blijft er voor Wil echt nog wel ruimte over voor andere vrijetijdsbe steding. In de winter slaat ze graag en veel tegen een volleybal aan en zomers kan men haar vaak vinden aan het strand of in het zwembad. Want zij houdt ook van zwemmen en, zoals veel jonge meisjes, is zij een zon aanbidster. Als deze maar wil schij nen Al met al heeft in de eerste helft van dit jaar voor de 21-jarige Wil de Bruijn de zon al breeduit en ruim schoots geschenen en alles bij elkaar genomen is zij er dik tevreden mee. Naar haar vastberaden en reeds door de zon gebruinde gezicht te oor delen zou men zeggen, dat zij nog wel eens van zich zal laten horen. Wy houden het daar maar op!!!! VEENENDAAL Geboren: Cornelis Johan, z.v. J. C. v. Kooten en J. W. v. Manen; Sophia Adriana Johanna, d.v. C. v. d. Dikken- berg en H. A. B. v. Beek; Jan Gerrit, z.v. G. J. v. Enk en G. v. Amerongen; Bea, d.v. J. Kroesbergen en W. P. Mos; Gerrit, z.v. T. G. Legemaat en B. H. Vink; Kirstine Maria Catharina, d.v. M. S. v. d. Velde en H. E. Visser; Steven, z.v. W. Roseboom en A. v. d. Haar; Jeanette Cornelia, d.v. P. A. Pieters en A. J. de Kleuver; Willemina, d.v. G. W. Beuse en T. W. v. Hardeveld; Aart, z.v. C. v. Hardeveld en E. E. A. v. Kooten; Cornelis Dirk. z.v. A. v. Essen en S. C. de Keizer; Albertus Arnoldus, z.v. A. W. J. de Vries en H. W. Vos; Wouter, z.v. J. W. C. C. Willemse en N. Knoef; Aris Jan, z.v. T. Diepeveen en B. A. Ditewig; Klasina Cornelia, d.v. S. H. v. Doorn en S. H. de Koning; Pieternella, d.v. K. v. Hal en T. R. de Ritter (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: G. C. v. Alfen en W. A. Sukkel; A. de Kievid en J. Drost; H. Diepeveen en I. B. J. W. B. Roelofsen; J. J. Valkenburg en L. G. v. Veenendaal. Gehuwd: D. J. v. Dijk en M. Smit;; M. H. v. d. Weerd en J. Veenhof; G. Dorre- strjn en H. H. Slok: Overleden: J. v. d. Bovenkamp, 77 j., weduwn. v. H. Kroesbergen; L. v. d. Dikkenberg, 78 j., echtgen. v. P. van Nieuw Amerongen. RHENEN Geboren: Johan, z. v. J. Veenhof en W. Henzen; Antonia Gerarda, d. v. G. W. J. Vosmeer en J. C. Verkleij; Marjoleine Leonarda Antina, d. v. R. J. Hamel en M. de Ruiter; Roelof, z. v. W. van den Oos terkamp en J. C. van Meerten; Maria Cornelia Johanna, d. v. J. Slotboom en J. W. van Hensbergen; Jenneke, d. v. N. J. Buitenhuis en E. Keijman; Mia Margari ta, d. v. W. M. Brouwer en M. van Wal- sem; Teunis, z. v. G. Gaasbeek en M. M. van Doorn; Jan Hendrik, z. v. J. Roks en A. C. Popeijus. Ondertrouwd: P. van Dijk met A. Burg hout; J. van der Kolk met G. Baars. Gehuwd: Geen. Kennisgeving van huwelijksaangifte gedaan (niet ondertrouwd): W. Kneefel en G. T. Simon; J. C. Heusinkveld en W. G. Puijk. Overleden: Jan van Buren, 66 j., echt genoot van J. F. Vermaat, Rotterdam; Pieter Stellinga, 80 j., gehuwd geweest met J. Bokking. Elders geboren: Geen. Elders overleden: Geen. EDERVEEN Geboren: Juda H., d.v. J. Diepeveen en H. C. van den Top; Jan A., z.v. J. van Hierden en A. Adams. Ondertrouwd: T. van Egdom en W. van den Hatert. Gehuwd: M. Roelofsen en E. de Koning. AMERONGEN Geboren: geen. Overleden: geen. Getrouwd: W. Dekkers en J. P. E. Warns; L. W. Nooteboom en J. W. Ra venhorst. RHENEN Ingekomen personen: C. Hartman, van Ver. Staten van Amerika; F. P. G. Ze- gers, van Valkenburg-Houthem; A. Nel- lestijn met gezin, van Kesteren; D. Nij- dam met gezin, van Maarn; H. Weenink met gezin, van Groningen; J. Kroesber gen, van Baarn; H. Roosenbeek met ge zin, van Veenendaal; M. Geven met gezin, van Renkum; S. Veen met gezin, van Hil versum; W. Klomp met gezin, van Apel doorn. Vertrokken personen: C. G. Nellestijn, naar Beek (Limburg)J. W. Rompes met gezin, naar Utrecht; B. J. Kluts met ge zin, naar Leiden; C. H. van Laar, naar Echteld. AMERONGEN Ingekomen personen: C. J. Renshof van Bennebroek; J. J. van Lienden van Zeist; A. Priem van Amsterdam; N. J. Berk van Maarn; A. Flik van Eindhoven Vertrokken: J. P. E. Dekkers-Wams naar Amsterdam; A. A. Pluijgers naar Zeist; G. Methorst-van Soest naar Kam pen; J. de Gier naar Doom. VEENENDAAL Gevonden voorwerpen in de week van 10 tot en met 17 juni 1964: 1 vulpen, gevuld met groene inkt; 1 licht blauwe zwembroek; 1 rode portemonnee met groot bedrag aan geld; 1 schroeven draaier; 1 bruine portefeuille met inh. en naam; 1 Fiat autowieldop; 1 huissleu tel; 1 gele kinderportemonnee; 1 kinder onderbroekje en slabbetje; 1 rode kin derportemonnee; 1 plastic regenjas en 1 blauw windjack; een touwtje met 3 sleu tels; 3 gestreepte badhanddoeken en 2 blauwe zwembroekjes; 1 wit-blauwe kin derfiets; 1 vierkant damespolshorloge met blauw nylon bandje; 1 kindersan daaltje; 1 kettinkje met sparta plaatje en 5 sleuteltjes; 1 oranje-gele kanarie; 1 étui met schrijfgereedschap; 1 rijwiel- sleuteltje no. B47; 1 veelkleurige zyden hoofddoek; 1 kinderportemonnee; 1 brui ne plastic regenjas. In dezelfde week zyn de navolgende voorwerpen als verloren aangegeven: 1 rode spaniel; 1 lichtbruine portemonnee met inh.; 1 violet grasparkiet m. kweek- no. FT 69-8-1964; 1 horloge zonder uur werk, met doubléband; 1 rood-grijze step; 1 donker grys colbertjasje; 1 bl. jongenszwembroek; 1 gele plastic regen jas; 1 herenpolshorloge m. zwart bandje; 1 donker grijze plastic regenjas en bl. windjack; 1 vierkant dames polshorloge met nylon bandje; 1 rood lederen porte monnee met groot bedrag aan geld; 1 opvouwbare grijze paraplu; 1 regenbr. en lederen handschoenen; 1 blauwe zwembroek met witte en rode stippen en geblokte handdoek; 1 herenpolshorlo ge met lederen bandje; 1 wit riempje van kinderwagen. RHENEN Gevonden: voorstuk van rolschaats (rood leer met witte veter); blauwe stoffen ceintuur; paar bruine schoenen zonder veters; bruin lederen portemon nee, inhoud plm. 12,en briefje met adres; kleine sleutel (driehoekvorm), beige herenregenjas merk „Sydney"; een stiletto; een huissleutel; broche; een schildpad, drie rollen behang; zwem broek, blauw-geel van kleur, wit broekje en gekleurde grote baddoek. Verloren: een scheeretui; werkmap; tasje met gereedschap, waaronder ook sleutels; rood gemêleerd eigen gebreid kindervest; bruin lederen kinderschoen; blauwe herenregenjas; blauwe jongens zwembroek; nikkelen herenpolshorloge, merk „Prisma"; doublé damespolshor loge merk „Pontiac" m. zwart, gevloch ten bandje; zonnebril in lichtbruin lede ren etui; bankbiljet van 25,rood m. wit driewielig kinderfietsje. Weggelopen: grys-zwart poesje. Weggevlogen: groene halsbandparkiet (heeft grootte van papegaai). VEENENDAAL Oude Kerk 9.30 uur ds. D. van den Berg, 17.00 uur ds. C. Graafland. Julianakerk 9.30 uur ds. A. Vroeginde- weij, 17.00 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk 9.00 uur ds. C. Graafland, 10.30 uur ds. C. Graafland; 17.00 uur ds. D. van den Berg. Sionskerk 9.30 uur de heer A. van Beu- sekom van Culemborg; 17.00 uur ds. A. Vroegindeweij. Veeneind 15.00 uur ds. A. Vroegindewerj. Dijkstraat 14.45 uur ds. A. van Breugem uit Achterberg. Geref. kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. van Enk; 5.00 uur ds. Tien van Ede. Geref. kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Tien van Ede; 5.00 uur ds. van Enk. Chr. Geref. kerk, Hoofdstr.: 9.30 en 5.00 uur ds. Keuning. Chr. Geref. kerk, Beatrixstr.: 9.30 en 5.00 uur ds. Langbroek. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5.00 uur Leesdienst. Geref. Gem. Synodaal: geb. Eltheto, woensdag 24 juni 7.30 ds. Schip aan Boord van Apeldoorn. Veeneind: woensdag 24 juni ds. Middel koop van Zwolle. Geref. Gem. in Ned. Fluitersstr.: 9.30 en 5.00 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3.00 uur ds. van Herksen, Hilversum. Ned. herv. kerk, Sola Fide: 10.00 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Bos (H.D.) Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Hoekema van Heemstede. R.-K. kerk, Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis; 5.00 uur Lof. R.-K. kerk, Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 5.00 uur Lof. Leger des Heils: 10.00 uur Wfjdingssa- menkomst; 7.30 uur Verlossingssamenk. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. Koore man; 6.30 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk: 10.00 en 5 uur ds. Volten. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie: 10.00 uur ds. Timmer van Woerden; 4.30 uur: ds. Bouw van Ede. Geref. Gem., Plantsoen: woensdag 24 juni 7.30 uur ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 5.30 uur de heer van Noort uit Capelle aan de IJssel. Woensdag 24 juni: 19.30 uur ds. van Gilst van Tricht. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. E. v. Loe- nen van Amersfoort. R.K. Ged. Kerk: 8.00 uur vroegmis, 10.15 hoogmis, 7 uur lof. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur en 18.30 uur ds. G. Kaastra. Lievendael: 10.00 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Band: 10.30 uur ds. R. de Zeeuw uit Utrecht. Doopsgez. Extra collecte voor Alg. Kerkbouwfonds N.P.B. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. de Jong van Veendaal; 6.00 uur ds Enkelaar (em. pred.. Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.00 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 6.30 uur lees dienst; maandag 22 juni ds. Mieras van Krimpen aan de IJssel. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9.00, 10.30 en 6.30 uur ds. vt. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk; 9.30 en 6.00 uur ds. Schoonoord van Giesenburg. Geref. Gem.: 10.00 en 6.30 uur leesdienst. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 6.00 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 5.30 uur ds. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 6.30 uur ds. Bril man van Oosterbeek. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans ds. W. F. Monné. Vrije Evang. Gem.: 15.00 uur ds Tonjes uit Bergum. VEENENDAAL: Dr. G. Annot, Kerke- wijk 56, tel. 3198. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123 m.i.v. zaterdagmiddag 6 uur. Zusters Groene Kruis: Zr. A. C. Hu- beé, Kerkewijk 28, tel. 2307. RHENEN: Dr. Almekinders, Heren straat 59, tel. 2432. Apotheek Deijs, in het weekend al leen voor spoedgevallen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. Heij te De Klomp,tel. 200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM, prak- tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Os- sendorp en van Ommeren: Dr. Kars, Burg. van den Boschstraat 39 te Ame rongen, tel. (03434) 1273. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Hole- voetplein, tel. (03497) 250. HOOFDINGELAND BENOEMD Woensdagmorgen vond in het vereni gingsgebouw Filalethus de verkiezing plaats van een heemraad en twee hoofd ingelanden voor het waterschap Lun- tersebeek. Van de 173 uitgebrachte gel dige stemmen werd de heer Meerveld, wonende Sniddelaar te Woudenberg, met 159 stemmen herkozen tot heem raad. De aftredende, doch herkiesbare; hoofdingeland, de heer J. Renes, wo nende Holevoetplein te Scherpenzeel, kreeg van de 172 uitgebrachte geldige stemmen 154 op zijn naam en werd herkozen. Met 151 van de 173 uitge brachte geldige stemmen werd tot hoofdingeland gekozen de heer A. v. d. Brandhof, wonende Biesbos te Rens woude. SCHERPENZEEL Als gevonden voorwerpen zijn bfl de politie aangegeven een rekenliniaal en een bromfiets. De bromfiets is vermoede lijk elders ontvreemd en gebruikt als joy— riding.

De Vallei | 1964 | | pagina 2