Veenendaal heeft - naar schatting - 150 astmalijders i En hoe vind je het hier in Holland? Plaatselijk comité geeft directe adviezen ter bestrijding (Geldelijke) steun onontbeerlijk „gezondheid SCHERPENZEEL Duitslandproblemenland voor Europese landbouw Nehroe f - ondergang van een illusie TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 19 JUNI 1964 Nr. 49 li W bril een sieraad Granen en eieren knelpunt WERELDVENSTER DE DERDE WEG Harde werkelijkheid Verloren gezag Oud-Amerongse pleit voor het leven in Australië REACTIE: GEEN GOED GEFUNDEERDE CONCLUSIE Voorbeeld uit de praktijk Terug met 1 Pond „Een grote dag voor de fam. Moonen" Geen juiste feiten Aan het eind van de vorige maand werden in Veenendaal oriënterende besprekingen gehouden die tot doel hadden te komen tot oprichting van een plaatselijke afdeling van het Nederlands Astma Fonds. De allereerste stap was de vorming van een voorlopig comité, dat op zich nam een aantal activiteiten te ontplooien, die er op gericht zullen zijn om aan de moeilijk heden waarmee astmapatiênten te kampen hebben ook in Veenendaal meer bekendheid te geven. Astma is maar niet een op zichzelf staande ziekte. Men zou gerust kunnen spreken van een volksziekte als men weet, dat Nederland 800.000 astma lijders heeft. Mensen, die vrijwel dagelijks ademnood hebben. Hiervan wonen er naar schatting 150 in Veenendaal. Het is dus geen overbodige luxe dat er in Veenendaal meer wordt gedaan aan de bestrijding van astma. Dat de Veenen- dalers dit zelf ook reeds hebben ingezien wordt bewezen door de opbrengst van de collecte, die vorig jaar voor het Astma fonds in deze gemeente werd gehouden. Men beschikt thans plaatselijk over een basisbedrag waarmee men verder wil gaan werken. Het zijn mevr. Imthorn, en de doktoren P. H. Flohil (van de bedrijfsgeneeskundige dienst) en C. van der Hoek (huisarts) die enige tijd geleden het initiatief tot meer plaatselijke activiteiten namen. Dezen en mevr. E. Sieperda-Blanke- spoor alsmede de heer Zilstra die zich ook voor het werk beschikbaar hebben gesteld zullen het plaatselijke comité vor men. Tot de eerste activiteiten van het plaat selijke comité kunnen worden gerekend het organiseren van propaganda- avonden, waarop doel en werkwijze van het Astmafonds zullen worden uiteengezet; het werven van leden voor het fonds; men zal deze zowel onder de astma patiënten als de niet-lijders trach ten te vinden. Ook de steun van de genen, die niet aan de gevreesde longziekte lijden is ontbeerlijk; het geven van adviezen, liggend op sociaal terrein. Dit laatste punt het adviesgeven door het plaatselijk comité vereist nadere toelichting. Voorop dient te worden gesteld, dat met deze adviezen nimmer het medische ter rein zal worden betreden. Dit moet gere serveerd bleven voor specialisten. Het plaatselijk comité stelt zich voor, dat er buitendien toch veel goede en directe raadgevingen aan astmalijders zijn te verstrekken. Voor de adviesgeving zal mevr. Sieper- da als contactpersoonoptreden. Zij is altijd te bereiken voor het geven van infor maties. Haar adres: Kerkewijk 187, Vee nendaal. Telefoon 2057. De beide doktoren van het comité zul len zo nodig door mevr. Sieperda worden geraadpleegd voordat advies wordt gege ven. Deze artsen zyn niet rechtstreeks te benaderen en geven ook geen het zy nogmaals met nadruk gezegd medische adviezen. Wat te verstaan onder sociale adviezen? Anders dan bijvoorbeeld bij de kanker bestrijding, waarvoor een geheel gespe cialiseerd medisch onderzoek-apparaat nodig is, kan er voor de bestrijding van astma heel veel door leken worden ge daan. Door mensen die in de omgeving van astmalijders wonen bijvoorbeeld. Om enkele voorbeelden te noemen: de omgeving waarin astma-patiënten moeten leven (en dus ook werken) is dikwijls voor verbetering vatbaar; het kan nodig zijn een patiënt om te scholen; gezinshulp; verandering van „milieu" (andere ma Voor een gedistingeerd brilmontuur, dat de 'Finish ing touch' vormt bij het toiletmaken, slaagt U tot hoogste voldoening bij OPTICIËN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN SCHIETUITSLAGEN De SPV „De Luchtpost" hield zater dag een wedvlucht vanaf Orleans, af stand 530 km, met 162 duiven welke werden gelost om 6.30 uur en waarvan de eerste duif werd geklokt om 14.11.25 uur. De verdere uitslagen waren: T. v. d. Broek 1; D. van Wijk 2; H. Rusten- hove 3; C. ter Burg 4; J. van Oostrum 5, 12, 15; C. A. v. d. Wetering 6, 25; C. Gijsbertse 7, 21; A. Voskuilen 8, 16, 29; P. van Schaik 9; P. van Eist 10; J. van Schaik 11, 26, 27; W. Wagensveld 13, 22; D. van Beek 14; G. Schipper 17; W. van Ede 18; J. v. d. Bovenkamp 19, 31; L. Stutvoet 20, 30; J. Gersen 23; H. van Schaik 24 en A. Marcus 28, 32. trassen bijvoorbeeld voor de patiënten); uitzending van kinderen. Om alle bovenstaande voornemens van het plaatselijk comité waar te kunnen maken is er natuurlijk geld nodig. Men beschikt reeds over een aardig bedrag. Van het in de afge lopen winter in Veenendaal inge zamelde bedrag is 1200 gulden in de plaatselijke kas terecht gekomen. Hieruit zou men bij uitzending van kinderen naar één van de zeven astma-centra die Nederland rijk is steun kunnen verlenen. Er kan dus plaatselijk direct veel steun worden verleend als de steun van heel Veenendaal hierachter staat. Hoe groter financiële steun, hoe meer er door het plaatselijke comité kan wor den gedaan. En niet alleen voor de in woners van Veenendaal. Ook de inwoners van omliggende plaatsen kunnen hun aan vragen om advies tot het Veenendaalse comité richten. Er spelen bij het astma „probleem" drie dingen een rol, n.l. een verkeerse ademhalingstechniek; psychische factoren; allergie (het vatbaar zijn voor bepaalde stoffen). Vooral het laatste kan in een industrie plaats als Veenendaal heel sterk spreken. Deze gemeente telt met zyn fabrieksbe volking, gerekend raar het landelyk aan tal, niet weinig patiënten. Het is dus ook zaak, dat Veenendaal zo veel mogelijk weerstand biedt aan de ziekte. De verbeten pogingen om binnen de Euromarkt tot een gezamenlijk landbouw beleid te komen zijn opnieuw op een hindernis gestuit. Begin juni gaf Duitsland - een van de zes partners in de Europese Economische Gemeenschap - opnieuw te kennen, dat het maar heel weinig voelt voor het idee van de (Nederlandse) EEG-landbouwdeskundige, dr. Sicco Mansholt, om een gemeenschappelijke Eu ropese graanprijs als basis te nemen voor een prijsbeleid voor alle lidstaten van de Euromarkt. De Duitsers hebben de afgelopen maanden voortdurend verzet gepleegd tegen dit, door de andere partners wel aanvaarde plan. Ook een nach telijke vergadering van de EEG-ministerraad kon begin deze maand geen op lossing brengen, ondanks de sterke druk van de Franse en Nederlandse bewinds lieden op de Duitse delegatie. De bedoeling is dat een akkoord wordt bereikt vóór de nieuwe graanoogst. Men is in Brussel niet al te optimistisch over de mogelijkheid of dit tijdstip volgende maand al wel gehaald zal worden. De Duitsers hebben nu de Europese Commis sie een aantal vragen voorgelegd, die eerst door de commissie beantwoord moe ten worden. Pas daarna kunnen beslis singen worden verwaëht. Intussen moeten de andere partners afwachtend toezien. De oorzaak van het Duitse verzet is de situatie in de eigen landbouw. De Duitse boeren kunnen hun graan slechts produ ceren tegen hoge prijzen. De door Dr. Mansholt voorgestelde gemeenschappelijke prijs ligt ver beneden het Duitse prijs niveau. Dit betekent, dat de Duitse boe ren, als de stand van zaken zo blijft, wei nig kans maken in de concurrentie tegen de goedkoper werkende boeren in de andere EEG-landen. Het zou eerst over onze Oostgrens tot een drastische sanering moeten komen. En dat lijkt voor de Duit sers vooralsnog een te groot offer. De Duitse tegenstand wordt in de Euro markt als zeer nadelig gevoeld. Een ge meenschappelijk landbouwbeleid ook op het punt van de granen is hard no dig. De tijd dringt. De EEG moet een gemeenschappelijk beleid hebben om eensgezind de Amerikanen tegemoet te kunnen treden in de „Kennedy-ronde", de handelsbesprekingen over het gedeel telijk afbreken van de tolmuren tussen de Verenigde Staten en Europa. De VS hebben al laten weten, dat de Kennedy-ronde alleen een succes kan worden als Europa concessies doet op het gebied van de landbouw. Maar dergelijke concessies kunnen niet wor den gedaan als er geen basis is voor een gemeenschappelijk Europees be leid. Het moeilijke Duitse landbouwprobleem wordt en dan vooral in Nederland ook op een ander punt gevoeld. Duits land heeft de laatste jaren de pluimvee- produktie sterk opgevoerd met behulp van overheidssteun. De directeur van de grote Nederlandse eier-verkoopcoöperaties, de heer Breuker, heeft hierover onlangs in Roermond een ernstige klacht laten horen. Hij beschuldigde de Duitse regering van het knoeien met de produktiecijfers, waar door men binnen de EEG nooit een juist inzicht heeft gehad in de werkelijke ver houdingen. Duitsland heeft altijd een pro- duktie van 168 eieren per kip per jaar op gegeven. Volgens de Nederlandse deskun digen moet dit cijfer echter minstens bo ven de 210 worden gesteld. Ook het aantal leghennen moet in Duitsland veel groter zijn dan officieel worden opgegeven. De gevolgen van de Duitse eierstroom zijn voor Nederland op een pijnlijke ma nier voelbaar. De export naar Duitsland is vrijwel tot stilstand gekomen. Ook de Duitse pluimveehouders zelf kampen ove rigens met afzetproblemen. De eierprijzen in Nederland zijn aanzienlijk gedaald. Zij bedragen nu rond één gulden per kilo. De pluimveehouders lijden grote verlie zen. Zij hebben de regering al om steun maatregelen gevraagd, die bijvoorbeeld door het geven van een toeslag zouden kunnen worden gegeven. Minister Bies heuvel (landbouw) heeft dit verzoek moe ten afwijzen. De EEG-bepalingen ver bieden nationale ondersteuningsmaatre gelen. Als Nederland er toch toe zou over gaan zou het direct leiden tot handels politieke wraakmaatregelen door andere landen, waarschuwde Minister Biesheuvel in Den Haag. De vraag is wel, hoe het in Duitsland zover is kunnen komen zonder ingrijpen van de EEG. Jawaharlal Nehroe, premier van India, was reeds geruime tyd ziek en had de leeftyd van 74 jaren bereikt. Dat hy onlangs het tydclyke met het eeuwige heeft verwisseld, is dus niet zo opzienbarend. Maar zou het zo kunnen zijn, dat deze grote staatsman eigenlyk is gestorven aan een gebroken ha,rt? Heeft hy niet het gebouw van zyn staatskundc zien ineenstorten en al zyn verwachtingen be schaamd? Toen Gandhi viel, was het vanzelfsprekend, dat Nehroe zyn opvolger zou zyn. Hem was de profetenmantel van de grote Leider ten deel gevallen. Hjj was Gandhi's naaste medewerker en had als zodanig al grote invloed. Het byna onvoorstelbaar gezag, dat Gandhi genoot, zette zich in hem voort. Nehroe was met een zilveren lepel in de mond geboren. Zijn vader was rijk en be hoorde tot de aanzienlijkste kaste, die der Brahmanen. De zoon koos niet de weg van de minste weerstand. Trouwens, de idealen van een vrij en onafhankelijk In dia waren hem met de, zij het <lan zilve ren, paplepel ingegeven. Hij ging stude ren in Engeland, hij ging kijken in Rus land, en kwam terug als een bekwaam ju rist en een verklaard nationalist. Hij be sloot zich aan bij de Congres-partij en begon de strijd tegen de overheerser, En geland. Zijn geniale leider voerde deze strijd niet met geweld, maar geloofde in de overwinning van de geest. Lijdelijk ver zet was het, dat tenslotte Engelands weer stand brak. Vele jaren bracht Nehroe door in gevangenis en interneringskam pen. Toen de oorlog met Japan uitbrak, weigerde hij de kant van Engeland te kiezen, tenzij dit de zelfstandigheid van India toezegde. Maar na 1945 besefte men in Londen, dat de dagen van het kolonialisme geteld waren. De onderkoning, Lord Wavell, be noemde een interim-regering, die de overgang naar de zelfstandigheid moest voorbereiden, en het was vanzelfsprekend dat Nehroe daarvan het hoofd was. Zo werd hij ook de eerste minister-president van India, een ambt dat hij tot zijn dood heeft bekleed. Niet het geweld, maar de geest zou overwinnen, had Gandhi geleerd, en hij had aan Nehroe een goed leerling. Deze zag hoe de „blokken" in de wereld, ook na een verschrikkelijke wereldoorlog, tot de tanden gewapend tegenover elkander bleven staan. India kon zich aansluiten bij het westelijke dan wel bij het com munistische blok. Het verkoos geen van beiden. Nehroe voerde een doelbewuste neutraliteitspolitiek. Zyn eerste grote teleurstelling kwam toen het hem niet mogelyk bleek die twee fel tegenover elkaar staande groepen, Hindoes en Moslims, met el kaar te verzoenen en te leren in één land, in één staat samen te leven. Er kwam scheiding tussen India en Pa kistan en die twee leefden voortaan naast, maar ook fel tegenover elkaar. Vooral de kwestie Kasjmir gooide steeds nieuwe brandstof op het vuur. Het is nog maar zeer kort geleden, dat grote groe pen Moslims over de Pakistaanse, en Hin does over de Indiase grens vluchtten voor de gewelddadigheden tegen hun leven en bezit! Was dit Nehroe al een doorn in 't vlees, een nog hardere klap zou hij te incasseren krijgen toen de grote buurman China be gon te infiltreren in de grensstaten, die India van het Hemelse rijk scheidden, te vuur en te zwaard huishield in Tibet en het geweld liet zegevieren. Nehroes derde weg liep dood. Zijn voornaamste medewerker, Krisja Menon, een man met nogal linkse sym pathieën, die in een onzalig ogenblik tot minister van defensie was benoemd, had ook deze taak vervuld in het kader van de neutraliteits-gedachte. Men zou welhaast een zekere hoog hartigheid, een superioriteitsbesef kunnen bespeuren in de wijze waarop India zijn defensie verwaarloosde. Laat anderen, die nog in de kracht van het geweld geloven, zich bewapenen. India doet niet mee! Het heeft daarvoor de rekening thuis gestuurd gekregen toen in de dorpen en steden van India de verliescijfers bekend werden van de mannen, die onvoldoende getraind en zeer onvoldoende bewapend tegen de doelbewuste Chinezen in het veld werden gebracht. Het is waar, China trok zich uiteindelijk terug, maar aan de neu- traliteits-idee was een dodelijke slag toe gebracht. Nehroe moest Menon laten schieten. Al leen zijn groot persoonlijk gezag hield de zaak nog overeind. Groot, persoonlijk gezag dat had hij nog altijd in India. Maar het berustte meer op het geloof in een legende. Verscheidene naties, die eveneens voor de keus stonden tussen het westen en het communistische blok, hadden de blik ge wend naar India. Nehroe, de grote, wijze staatsman, de onomstreden leider, had het gezegd: noch Oost noch West, maar doel bewust neutraal. Nu zijn theorie op de klippen van de werkelijkheid was gestrand, verloor hij ook zijn gezag. De laatste was hij alleen maar een zieke man, waarvan ieder zich afvroeg hoe lang hij het nog zou maken. Hy heeft dan ook niemand aangewe zen die hem zou moeten opvolgen. Hy had het ook niet gekund. Hoe zeer men hem om zyn persoon, om zyn verleden, om zijn zeer grote verdien sten voor volk en staat hoogachtte, zijn beleid had gefaald. OOIEVAAR OP Z N NEST Zo is het niet, want de ooievaar op deze foto raakte van streek door de rook, die door de schoor steen waarop hij landde, werd uitge stoten. NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND 1 Mevr. J. J. A. van Wijk-Versteegh land met grote armslag en ruime toekomst In februari van vorig jaar verbleef mevrouw J.J. A. van Wijk-Versteegh, een geboren Amerongse die in Australië een carrière opbouwde als mode-ontwerpster enige tijd in Holland. Mevrouw van Wijk- Versteegh gaf toen op ons verzoek haar visie op haar vroegere vaderland in ons blad, onder de titel; Mijn indrukken over Holland. Hieruit blijkt duidelijk dat zij na de 12 jaar dat zij Holland niet terug gezien had toch wel vond dat haar vroegere vaderland wat welvaart betreft, sterk was vooruit gegaan. Me vrouw van Wijk-Versteegh noemde echter drie factoren waarom zij het leven in Australië prefereerde bo ven dat in Holland. Deze factoren: het klimaat, de belastingen en een eindeloze reeks van beperkende be palingen, maken het leven niet alleen moeilijk, maar ook moeizaam,duur,ingewikkeld en onvrij, zo schreef mevrouw van Wijk-Versteegh. ,,Ik ben blij dat mijn kinderen opgroeien in een land, waar ze een grote armslag hebben naar een ruime toekomst". Ze verzekerde echter dat Holland en haar bewoners een grote plaats in haar hart zouden blijven innemen en voor zij terugvloog naar de ,,wide open spaces" kon zij niet nalaten haar vroegere vaderland het allerbeste toe te wensen en „veel zonnige dagen voor de toekomst". Onmiddellijk nadat mevrouw van Wijk- Versteegh's artikel in de Vallei was ver schenen kwam er bij de redactie een reactie binnen van de heer A. Klomp uit Amerongen, die stelde dat mevr. van Wijk-Versteegh naar zijn mening te korte tijd in Nederland was geweest om een goed gefundeerde conclusie te kunnen trekken. Bovendien zo schreef de heer Klomp heeft zij deze tijd blijkbaar in hoofdzaak doorgebracht in het milieu van zakenmensen en daardoor alleen de opinie gepeild van een groep Nederlanders die in de regel sceptisch en/of afbrekend kri tisch staan tegenover de fiscus en meer of minder afwijzend tegenover vele over heidsmaatregelen en de sociale wetgeving. „Had mevrouw langere tijd onder alle rangen en standen verkeerd, dan zou zij de ondervinding hebben opgedaan dat het leven en de be langstelling van de doorsnee Ne derlander nog wel door andere za ken wordt beheerst en dat ook de sociale wetgeving door het gros van de Nederlanders in hoge mate wordt gewaardeerd." De heer A. Klomp gaf een voorbeeld waarbij hij de nadruk legde op de pro gressie in het Nederlandse belastingstelsel, waardoor de lasten voor de minder draag- krachtigen niet zo hoog komen te liggen en er voor de kapitaalkrachtigen nog ge noeg over blijft om ruim van te leven. De heer Klomp wenste mevrouw van Wijk- Versteegh het allerbeste toe in de „nu nog wide open spaces". Hij schreef echter mevrouw van Wijk-Versteegh niet te be nijden en blij te zijn als Nederlander in Nederland te wonen. Mevrouw van Wijk-Versteegh blijkt de hele kwestie intussen nog niet vergeten te zijn, want enige tijd geleden ontving de heer Klomp een briefje van haar met enkele krantenknipsels. Mevrouw van Wijk-Versteegh schreef dat het betref fende krantenknipsel een Hollandse ai beider betrof, wiens mening gebaseerd was op zijn eigen ervaring en die beslist niet tot de klasse van de beter gesitu eerde zakenmensen gerekend kan worden. Het betreffende artikel gaat over een Hollandsel emigrant die Australië verlaten Hollandse emigrant die Australië verlaten maanden later weer terugkeerde met zijn gezin. Een gedeelte van het artikel luidt als volgt: Gisteren toen de familie Moonen weer in Melbourne arriveerde, bekende de heer Moonen: „Ik ben blij dat we weer terug zijn. Australië is voor ons de plaats om te leven". De heer Moonen verkocht zijn half af gebouwde huis in Ringwood, zijn meubi lair en zijn auto om terug te gaan naar het goede leven in Holland. „Holland is prima", zei de heer Moonen gisteren in het huis van een vriend in Ringwood. „Het was f(jn myn familie weer terug te zien maar met zyn achten woonden we in drie kamers en ik verdiende maar f 112,per week met een 12-urige werkdag. We konden maar twee dagen in de week vlees en fruit eten en er was geen vooruitzicht op meer loon met m(jn werk (broei kassen bouwen). Mijn vrouw voelde zich niet gelukkig en mijn zoon Peter zei, dat hij zijn eigen geld wilde opsparen om terug te gaan. Peter Moonen zei: „Overal in Holland waren huizen en mensen. Je kon je niet bewegen! Ik houd van de wildernis, de bananen en de scholen hier in Australië." De familie Moonen die in 1957 naar Australië emigreerde besloot na een EEN WEEK in Holland toch mettertijd terug te gaan naar Australië. De Hollandse regering leende hen f 3200,en de familie kwam maandag per schip in de stad Sydney aan, met nog geen pond op zak. Een ambtenaar van het Nederlandse consulaat betaalde hun treinkaartjes naar Melbourne. „Ik moet zien een baan te krijgen en het geld terug betalen", zei de heer Moonen, „Maar het is de moeite waard!" De volgende dag stond er in een Austra lische krant het volgende bericht, waaruit bleek dat de heer Moonen al geslaagd was in het vinden van een goede betrek king en een geschikte woongelegenheid. Leden van de familie Moonen, die terug gingen naar Holland omdat Australië hen niet meer beviel konden dinsdag bij hun aankomst in Melbourne met nog geen pond op zak wel dansen van plezier. De heer Abram Moonen, hoofd van de familie, kreeg een baan en een huis op dezelfde dag. „Dit is de fijnste en geluk kigste dag van mijn leven", zei hij 's avonds. „Ik maakte een fout om terug te gaan naar Holland; maar nu heb ik een betere baan In Australië dan vroeger en bovendien vond ik een goed huis voor m(jn vrouw en kinderen". De heer Moonen gaat morgen aan het werk als assistent-tuinbaas bij „Dowd Associates manufacturing plant in East Burwood. De heer Bernhard Dowd die thuis is voor herstel na een ziekte, las de benarde toestand van de fam. Moonen Tragisch is het verscheiden van deze man, op wie zo velen hun hoop hadden gevestigd, die meenden om de wereld problemen te kunnen heenlopen. En toch heeft hij gelijk gehad. Niet het geweld, maar de geest triomfeert. Alleen de tijd was er nog niet rijp voor. En Nehroe ervoer wat thans zo ve len ervaren, dat wat nationaal wellicht kan slagen, internationaal gezien moet fa len. Niet alleen het volk van India, heel de wereld zou moeten leren, dat het ge weld zichzelf verslindt. Wanneer een idealist faalt, is er altijd reden tot rouw. (Nadruk verboden) in de „SUN" (Australische krant red.) van gisteren. De nieuwe baan van de heer Moonen geeft hem ook gelegenheid broeikassen te bouwen het werk dat hij in Holland opgaf omdat er geen toekomst in zat. Vanmorgen zal de familie Moonen een huis met zes kamers gaan betrekken, dat gelegen is boven een winkel in de Moun tain Highway, Brayswater. Het is duidelijk waarom mevrouw van Wijk-Versteegh de heer Klomp deze kran tenknipsels heeft toegestuurd. Om hem ervan te overtuigen dat haar mening over Holland beslist niet gebaseerd was op gesprekken met gesitueerde mensen uit het zakenmilieu. Bovendien schrijft ze in haar brief aan de heer Klomp „is de mening van de man met de ervaring altijd verre te verkiezen boven die van de theoriticus." We geloven best dat er veel mensen zijn die in hun emigratie naar Australië geslaagd zijn. We nemen ook aan dat er voor nog veel emigranten een goede toe komst in het land van de „wide open spaces" is weggelegd. Toch mogen we hier wel vaststellen dat de desbetreffende Australische krant niet objectief geweest is in haar voorlichting omtrent de so ciale toestanden in Nederland, en nog minder geloven we de heer Moonen die met een 12-urige werkdag slechts f 112,zou ver dienen. Hoewel we ervan over tuigd zijn dat er grote woning nood heerst geloven we toch niet dat de familie Moonen met acht personen op drie kamers zou moe ten blijven wonen in de toekomst. En wat de zoon betreft: het onder wijs in Australië staat beslist niet op zo'n hoog peil, en bananen heb ben we hier in Holland ook.

De Vallei | 1964 | | pagina 3