PAUK D.O.V.O.-M.J.V. Burgerlijke stand KERKDIENSTEN „<=Arti\oto Bekerstrijd DOVO-MJV en Veenendaal- Wageningen-selectie vriendschappelijk aantrekkelijke ontmoetingen Volksuniversiteit ziet enerzijds belangstelling dalen en anderzijds groeien Leo van Stempvoort Bejaarden van Eist hadden prachtige uitgaansdag 5Dick Stup SPORTPROGRAMMA aanvang 4 UUR Veenendaal- Wageningen Agenda ontspanningscentrum bejaarden DINSDAGKOOPJES IJS-LOLLY-SET BLOEMGIETER BROODROOSTER 0.49 0.20 0.89 Officiële bekendmaking AMERONGEN Aktiviteiten rondom restauratie van Ger. kerk te Veenendaal MARKTBERICHTEN Ingekomen en vertrokken Apothekersdiensten Doktoren- en We zullen d'r mit z'n alien an motten gaan staan, as ik het goed begrepen heb. Dat zal me nog es een stukkie gemeen schapszin wurden, waarover heel de om geving praat. Alle Veense inboorlingen dragen samen een heel stuk van de jaar lijkse lasten van het nieuwe gemeente huis Jawel. Mar het kan niet gaan op de manier as mit een collecte veur de tocht van de ouwen van dagen. Het is niet mit een paar kwartjies of een guldentjie de man goed te maken. Ik heb eerlijk mit schrik gelezen, wat onze plaatselijke gemeenschup ieder jaar bij mot schokken om het kolossale ge bouw mit alles wat d'r op, d'r in en d'r an zit in stand te houwen. 96 duizend gulden zullen we mit mekander ieder jaar weer op tafel motten leggen, an ders ja, dat weet ik niet. Dan gaat het feest, waar we zo lang op hebben zitten te wachten, waarschijnlijk niet deur. Zesennegentig duuzend gulden. Dat is bijna vier gulden per Veens mins, per jaar. Alles meegerekend, wat nog tussen de rose lakentjies leit en wat in het gele gebouw op de Kerkewijk naast die groot-uitgevalle ouwe man mit die lange jas an mag kijken naar de andere plaatsgenoten die d'r eigen nog druk motten maken. En iedereen die tussen die twee uitersten zit, wat z'n ouwerdom angaat. Ja, beste minsen, het mot ergens van daan kommen. Zelfs de gemeente kan vandaag den dag gien bijna zes miljoen lenen, zonder te weten hoe ze ooit af zullen betalen. En as je nou mit de in komsten die je hebt amper an elk jaar de rekeningen kunt betalen, of eigenlijk net niet, dan zul je veur zo iets groots wat anders motten zeuken. Dat staat as een paal boven waterAs een nieuw gemeentehuis naast het (vaart)water. As we bekijken wat 'et in 't generaal per jaar mot gaan kosten, dat kommen we d'r nog gunstig af mit onze 96 duu zend. De tetale jaarlijkse lasten gaan aardig naar een half miljoen toe en wij, as minsen, die d'r as inwoonders het dichtst bij betrokken zijn, hoeven d'r nog gien eens één ton an bij te dragen. 't Mot uit de lengte of uit de breedte kommen. Op dat punt zal ik niet tegen sputteren. Alleen de manier waarop het gaat gebeuren is mijn niet zo welgeval lig. De belastingen gaan omhoog. We weten nog niet welke belastingen. De vuilbak wurdt misschien duurder, of de vermakelijkheid, of de honden. We mot ten 'et afwachten. En 't zal wel zo mot ten. Ik veur mijn had 'et liever anders ge zien. We zouwen het eigenlijk elk jaar op tafel motten kunnen brengen. Zon der dwang. Deur naar vermogen de man een paar tientjes, een paar honderd- jies of een paar duuzendjies op het ont vangkantoor van de gemeente te bren gen. Dan kosten we ok pas zeggen, dat het eigenlijk van ons allemaal is. Ho, zee Bram, an wie ik dat plan zo veurlei. Daar zul je evenwel vast en ze ker de kans veur krijgen. Ik heb d'r op de prent een toren naast zien staan. Die staat er niet veur niks. Daar hoort een klokkenspel in. En klokkenspullen die wurden deurgaans altijd deur de ge meentenaren angebojen. Ik hoefde volgens Bram helemaal niet bang te zijn dat ik de knip dicht zou motten houwen. Ik heb genog an dat dingie van de horlogemaker an de Hoge Kant, zee Driek, die d'r van hoorde. Ik heb echt gien behoefte an een ding van meer dan vijf miljoen om de vulisbakkebelasting in te kunnen betalen. Laat ze mar es kijken of d'r hier en daar niet wat te beknibbelen valt. Of d'r niet een liffie of een beeldhouwwerkje af kan. Ik denk dat veul minsen d'r net zo over denken as Driek. Je kan 'et ze niet kwalijk nemen. We zijn ommers niks ge wend. De stap van die paar ouwe keten waar we nou de gemeente in motten zeu ken, naar die bijna zes miljoen is wel een bietjie te groot. Mar ja, d'r zit niet veul tussen. Anders wurdt 't weer klun gelen WOUT BLAUWKOUS HOOFDSTRAAT 04 VEENENDAAL PASFOTO'S M10 SECONDEN KLAAR Dit weekend staat wat de voetballerij betreft in het teken van de zomervakantie. In het strijdperk treden alleen DOVO tegen MJV uit Assen, een 2e klasser C- Noord, die in verband met de T.T. races rond Assen, DOVO verzocht in Veenen- daal te mogen spelen en zondag Veenendaal tegen het Wageningse selectie-elftal, waarin drie Veenendalers zijn uitgenodigd te spelen n.l. J. v. d. Bovenkamp, K. Scholz en G. Heykamp. Ook het Veteranen toernooi nadert zijn beslissing. Zondagavond 7 uur Veenendaal - Wageningen I Sel., waarin voor de Veenendalers een gelijkspel als een overwinning gezien moet worden. Vee nendaal 2 speelt zaterdagmiddag 2.30 uur tegen de Duitse club Castrop Rau- xel. DOVO - MJV uit Assen. Dit beker duel is een open strijd, over de kracht van de ploeg uit Assen is niets bekend, maar zij spelen in dezelfde klasse n.l. BEKERWEDSTRIJD Zaterdag 27 juni a.s. Terrein Panhuis de 2e klasse C-Noord KNVB. Het ter reinvoordeel zal wel beslissend zijn. GVVV - Militairen op woensdag 1 A.S. ZONDAG Vriendschappelijke wedstrijd TERREIN BERGWEG VEENENDAAL juli om 7 uur aan het Buurtlaanterrein. GVW zal moeten oppassen. -ö- Veteranen toernooi: Doordat Muske tiers maandag weer verraste door DOVO niet meer dan een gelijkspel (1-1) tce te staan, zal vanavond op het DOVO terrein de beslissing kunnen vallen. Dan worden gespeeld: DOVO - GVVV en NSVS - Musketiers. Ook maandag gespeeld GWV - NSVS, 1-0. Maandagavond vergaderde het stich tingsbestuur van O.C.B. (Ontspannings centrum Bejaarden). Tijdens deze ver gadering hebben de bestuursleden de agenda vastgesteld van het a.s. seizoen. Op deze agenda komen de data voor van de komende ontspanningsavonden ten einde de Veenendaalse bejaarden reeds enig inzicht te geven in het ko mende programma. Zij kunnen de volgende data noteren: 25 sept. Filmavond met de rolprent Fanfare; 13 nov. Toneelavond verzorgt door de Veenendaalse toneelvereniging N.A.O.; 18 dec. Kerstwijdingsavond, met medewerking van het Ritmeester Man nenkoor en mej. Ccbi Diepeveen. De kerstboodschap wordt uitgesproken deer de heer Meijer; 28 jan. 1965 op treden van Rik Valkenburg met zijn bekende jeugdkoor; 5 mrt. Toneel avond van de toneelvereniging N.A.O. en tenslotte 14 apr. Uitvoering van de Chr. Zangvereniging Con Amore. Een programma dus voor elk wat wils. Op het ogenblik zitten we in een tijd waarin culturele verenigingen e.d. het even rustig aan doen en zich vast bezinnen op het komende seizoen. Ook de Volks universiteit te Veenendaal verkeert op het ogenblik in een „zomerslaap"Hoe of het er met deze 400 leden tellende vereniging voorstaat hoorden we van de voor zitter, de heer Thoomes. Even ter verduidelijking: De Volksuniversiteit beoogt door lezingen en cursussen, het verbreiden van kennis en inzicht en verder is er plaats voor elke vrije mening, waarvoor natuurlijk geen propaganda gemaakt mag worden. in deze zomer kunt u elke dag de kinderen met uw eigengemaakte ijslolly's verwennen. Per set van 4 flinke houders met stokjes van onbreekbaar plastic voor de bijzonder lage prijs van losse plastic stokjes per zakje royale kamergieter van stootvast plastic, vlot modern model en dat voor de prijs van slechts geroosterd brood is gezond en lekker vooral de kinderen zijn er dol op. In onze halfautomatische electr. broodrooster is het in een wip klaar. Fantastisch apparaat, ver chroomd met volledige garantie niet 29,95 maar koopjesprijs] $.95 Alleen dinsdag 30 juni Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal De vereniging heeft nu een aantal jaren dit werk met wisselend succes gedaan. Zo moet men op het ogenblik helaas constateren dat de belangstel ling voor de lezingen danig aan het ta nen is. Hoe het kemt? Waarschijnlijk is de televisie weer de zondebok. In ie der geval is de belangstelling zeer ver vlakt. „Zelfs de mensen", zo zegt de heer Thoomes, „die het er altijd over hebben dat er in Veenendaal niets te doen is, zien wij tijdens onze lezingen niet. Ook treden wij in overleg met andere culturele instellingen, zodat hun avonden nooit samen vallen met de on ze." Het bestuur heeft zich ondertussen danig over het gebrek aan belangstel ling beraden en heeft toch ergens een groot lichtpunt ontdekt. De cursussen die de V.U. organiseerde waren bii het publiek wel in trek, zodat men zich meer cp het gebied van het organiseren van cursussen toe gaat leggen. „Het vreemde is", zegt de heer Thoomes, „dat we de mensen wel uit huis krij gen voor een paar avonden, maar niet voor één avond. Wij gaan daarom het komende sei zoen vei-der met het organiseren van cursussen die in de achter ons liggende periode zeer in trek waren. Wij denken aan: cursus bloemschikken, boetseren, tekenen, een vervolg van de cursus an tiek en vooral een verdubbeling van de avonden „wijsgerig denken" die bij zonder in trek waren. Ook bestaan er plannen om het komende seizoen ge organiseerde bezoeken te brengen aan het Concertgebouw in Amsterdam en een opera. Voor we dit bezoek echter afleggen, komt er eerst een deskundige, die voor ons een inleiding houdt over de te beluisteren werken. Ook staat er een bezoek aan de Plantentuin van de Wageningse Landbouwschool op het programma. Resumerend", aldus de heer Thoomes, „heeft het bestuur besloten cm door te gaan met haar werk, omdat enerzijds de belangstelling voor de cursussen groot en zelfs groeiende is en ander zijds omdat de Volksuniversiteit in Veenendaal een positief element is in de samenleving van Veenendaal. En als de zaak geliquideerd wordt, is de zaak dood en komt hij voorlopig niet meer op poten." RHENEN Burgemeester en Wethouder van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie der gemeente Rhenen, afdeling algemene zaken ter inzage liggen 3 ver zoeken met bijlagen om hinderwetsver gunning van: I. A. Roks, Franseweg 95, Eist (U.) tot het aanbrengen van een propaangas- verwarmingsinstallatie met tank 2.000 liter op het perceel Franseweg 95, kadastraal bekend gemeent Rhenen, sectie H nr. 3258 d.d. 25 april 1964; II. Steenkolen-Handelvereniging N.V., Utrecht tot het oprichten van een lichtpelroleuminstallatie met onder grondse tank van 6.000 liter op het perceel Grceneweg 17, kadastraal be kend gemeente Rhenen, sectie F nrs. 1728, 1729 en 1730 d.d. 23 april 1964; III. G. Hovestad, Rijksstraatweg 219, Eist (U.) tot het oprichten van een diep vriescel voor opslag van levensmid delen cp het perceel Rijksstraatweg 119, kadastraal bekend gemeente Rhe nen, sectie H nr. 1114 d.d. 10 maart 1964. Schriftelijke bezwaren tegen het verle nen van r^ze vergunningen kan een ieder gedurende 10 (tien) dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar deze verzoeken ter inzage liggen. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 14 juli 1964 te 11.00 uur ten gemeentehuize van Rhenen. Rhenen, 25 juni 1964 Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgemeester. De secretaris, GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer G. H. van Dijk slaagde maandag in Den Haag voor het diploma gemeente-administra tie I. MAATSCHAPPELIJK WERKSTER In de vakature ontstaan door het hu welijk van mej. G. G. Veenendaal, die ruim 7 jaren als maatschappelijk werk ster in Amerongen werkzaam was heeft het college van burgemeester en wet houders benoemd mej. A. Flik te Eind hoven. Mej. Flik is inmiddels met haar werk begonnen. Zij is ten gemeente huize van Amerongen te spreken op maandag- donderdag- en vrijdagmorgen van 9-10.30 uur. COLLECTE De vorige week gehouden collecte ten behoeve van AVO heeft in Ameron gen een bedrag van f 238,opgebracht. Aan gevers en collectanten hartelijk dank. Reeds eerder hebben wij U kunnen meedelen dat de totale kosten ongeveer 180.000 gulden gaan bedragen. Momen teel is men druk doende de benodigde gelden bijeen te garen. Van de week bedroeg het verkregen bedrag reeds 103.000 gulden, zodat men over de helft is. Dit bedrag is verkregen door collec ten, offerblokken en speciale giften. Men heeft het bedrag in guldens wat in een jaar geschonken is eens gedeeld door het aantal zielen, wat de gemeente rijk is. Het verkregen bedrag wees uit dat gemiddeld elk lid 100 gulden per jaar bijdraagt in het restauratiefonds. Ver der is de stijging van het aantal Ge reformeerden ook in Veenendaal merk baar, men heeft kortgeleden het aantal van 2300 leden overschreden. Van de week hebben we ons licht ook nog eens opgestoken bij architec tenbureau Brouwer. Als eenmaal de toestemming voor de restauratie ver leend is zal men niet alleen het inte rieur van de kerk vernieuwen, ook het uiterlijk van de kerk krijgt een geheel verfraaide aanblik. Daarvoor komen er allereerst nieuwe ramen, maar cok een nieuwe inrit, nieu we beplanting en groenstroken. Het in terieur ondergaat een gehele gedaante verwisseling. De entree in de zuidgevel wordt vergroot, daar komt ook een toiletgroep. De bestaande trappen naar de gaanderij gaan weg en zullen ach ter in de nieuwe kerkruimte geplaatst worden. Ook het orgel gaat verhuizen. Nu staat het neg voor in de kerk, na de verbouwing zal het geheel gerestau reerd zijn en zijn tonen achter uit de kerk laten klinken. Verder komen er nieuwe banken, ook op de gaanderij zullen naast net orgel banken geplaatst worden. Wanneer men met dit alles gaat be ginnen is niet bekend, maar als het aan de kerkeraad ligt liefst zo snel moge lijk. LAGERE SCHOOLJEUGD VAN KON. JULIANASCHOOL DEED TOELATINGSEXAMEN De afdeling lager enderwijs van de Ken. Julianaschool heeft de afgelopen cursus 16 leerlingen opgeleid voor het toelatingsexamen Lyceum, n.l. 15 voor het Lyceum te Veenendaal en 1 voor het Lyceum te Amersfoort. Alle leer lingen slaagden en nog wel zonder één onvoldoende. SCHERPENZEEL Cp de woensdag gehouden markt wer den 1.010.000 eieren aangevoerd. De prijs per 100 stuks varieerde van f 9,tot f 9,75 en die van henneeieren van f 6,50 tot f 8,50. De handel was vlug. Cp de biggemarkt bedroeg de aanvoer 200 stuks en de prijs per stuk varieerde van f 76,tot f 88,De handel was vlot. VEENENDAAL FJermarkt: aan veer 115.000 stuks. Prij zen van f 8,tot f 8,75 voor de grote eieren en van f 5,tot f 7,voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel traag. Biggenmarkt: geen aanvoer. Deze week hebben wij eens een be zoekje gebracht aan de heer Leo van Stempvoort, Veenendaler van geboor te, tegenwoordig Rhenenaar en van beroep musicus. Sinds kort is de heer van Stempvoort in het bezit van de onderwijsakte A hoofdvak orgel. Een keurige prestatie, als u nagaat dat de heer van Stempvoort tijdens zijn stu die aan 't conservatorium te Utrecht zelf les moest geven aan de muziek school te Kesteren en ondertussen ook nog voor zijn vrouw en een schattige baby moest zorgen. Maar hij heeft het geritst en hoe dat in zijn werk ging vertelt de heer v. Stemp voort zelf: „Reeds op 8-jarige leeftijd kreeg ik, telg uit een zeer muzikaal gezin mijn eerste harmoniumlessen. Van mijn vader, in Veenendaal be kend als Willie van Stempvoort, die maar 9 maanden zelf les gehad heeft en dus verder autodidact is, erfde ik m'n muzikaliteit en improvisatiever mogen, dit zou later bij Cor Kee af gerond worden. Op 13-jarige leeftijd was ik al reserve-organist van de Ju- liana-kerk te Veenendaal. Vast orga nist werd ik daarna van „Rehoboth" aan de Dijkstraat. Dat zou het einde van de „Veense periode" worden. In 1956 aanvaardde ik de functie van organist van de Cunera-kerk te Rhe nen. Toen kreeg de muziek mij pas echt te pakken en ik ging naar de Amersfoortse muziekschool. Daarna wachtte het conservatorium in Utrecht op me voor een 7 jaar duren de studie. Naast mijn studie trok het lesgeven me bijzonder aan en daar voor kreeg ik mijn kans op de „Streekmuziekschool Kesteren en Omstreken". Ik had het ontzettend druk en zat dientengevolge wel tot 1 uur of later te studeren. Eisen waar aan iemand moet voldoen die gaat ird ia aan: Leo v. Stempvoort aan het werk achter het klavier van de Cunerakerk. studeren zijn m.i.z.: hebben van ver antwoordelijkheidsgevoel, keihard zijn voor je zelf en je voor 200% in zetten om 100% resultaat te hebben. Lesgeven doe ik erg graag, ik heb daarom de paedagogische richting ge kozen want lesgeven is een boeiend vak, waarbij je altijd moet proberen „in de huid van een ander te krui pen" en je voor te stellen: „Hoe zou ik mij op die leeftijd voelen als ik les kreeg. Daarnaast moet je als pe dagoog psychologie gestudeerd heb ben want deze materie is uitermate boeiend en leerzaam. Als leraar moet je veel blijven le zen en studeren, want maar al te vaak wordt gedacht, zo nu heb ik mijn akte, nu houd ik op met stude ren. Dat is een ernstige misvatting, want dan begin je pas. Een musicus meet zijn hele leven blijven stude ren, want muziek is een taal die pas logica gaat bevatten als degene die hem uitoefent er zijn hele leven in tens mee bezig blijft en bij deze ma terie steeds tracht de perfectie te be reiken en de interpretatie daarvan te realiseren zoals en de stijl van de com ponist en de stijl van die tijd vragen. Ondertussen is ons de foto van de trots van de familie van Stempvoort dochtertje Anneke in de hand ge duwd en dit levert voor de heer van Stempvoort direkt nieuwe gespreks stof. „Ik hoop natuurlijk dat zij mu zikaal is, maar tevens dat zij dan geen muziek gaat studeren, want dit „zwerversbestaan" is te moeilijk voor een meisje. Om het woord „zwervers bestaan" te verduidelijken, wordt ons een waslijst met namen; examen af nemen, lesgeven, afspraak hier en af spraak daar, uit de zakagenda voor gelezen, „daarbij", zegt de heer van Stempvoort, „komt ook nog die be langrijke zelfstudie. Verder ben ik pianist van de koren van de zang vereniging „Eben Haezer". Jammer dat ik vanwege het drukke leven het stadsbeiaardierschap van Rhenen er aan moest geven." Dat beiaardierschap wijst direkt weer op de veelzijdigheid van de heer van Stempvoort. Dat wil hij ook in zijn leven tot uitdrukking brengen: „Ik wil geen éénzijdig musicus zijn, ik heb bijv. ook een jazz-cursus ge volgd, ik improviseer ook bijzonder graag, terwijl ik ook wel eens compo neer. Die veelzijdigheid wil ik over dragen op mijn leerlingen. Hun be langstelling bijbrengen voor andere richtingen in de muziek. Als ze alleen belangstelling hebben voor de popu laire muziek probeer ik hen in de klassieke richting te stimuleren, maar ook andersom, want in de po pulaire muziek komen ook mooie din gen voor. Een bewijs dat dhr. van Stempvoort bedreven is in zijn vak blijkt, als hij vertelt dat hij in twee jaar tijds 15 leerlingen afleverde, die slaagden voor het diploma huisorgel of piano. Toekomstplannen heeft de heer van Stempvoort niet direkt. Voorlopig wil hij het eerst weer eens wat rustiger aan gaan doen, zodat zijn vrouw en dochter Anneke hem weer eens wat vaker zien. VEENENDAAL Geboren: Aria Johanna d.v. L. Hooge- veen en A. Sonneveld; Teunis z.v. C. Heij en E. van Beek; Jannigje Martine d.v. S. Valkenburg en M. M. L. Hardonk; Eva Jeannette d.v. E. J. Kalter en G. H. van Viegen; Johannes z.v. P. J. van Schuppen en J. Nap; Jansje d.v. J. Ite- wig en D. A. de Keijzer (geb. te Rens- woude); Maarten z.v. H. Schellevis en J. B. Y. Meerssman; Irma Jeanet d.v. H. G. Boers en D. E. Gaasbeek; Arris z.v. A. van de Pol en G. A. van Garderen, (laatstgenoemde drie geboren te Rhenen). Ondertrouwd: J. van de Lagemaat en G. Hardeman; J. A. Rebergen en A. de Fluiter; J. van den Heuvel en H. van de Weerdhof; J. van den Heuvel en J. W. van Erven; G. van de Bovenkamp en W. van der Poel. Gehuwd: W. J. Okker en A. M. de Kleuver; P. Bleijenberg en D. Willemsen; J. J. Valkenburg en L. G. van Veenendaal. Overleden: Adrie Kelderman, 24 jaar, echtgenoot van H. van Engelenburg (over leden te Utrecht); Albertha Willemijntje van Burken, 63 jaar, echtgenote van J. Hardeman (overleden te Rhenen). RHENEN Geboren: Johanna d.v. J. Hulshof en G. Blok; Jan z.v. J. van Tongeren en A. van Dijk; Jan Pieter Cornelis z.v. E. Hensen en C. van de Vendel; Maarten z.v. H. Schellevis en J. B. Meerssman; Corine Briënne d.v. J. Scholtus en A. van Kranen burg; Irma Jeanet d.v. H. G. Boers en D. E. Gaasbeek; Elisabeth Louise d.v. T. Pleijler en L. Post; Frederik Theo- dorus z.v. T. H. Peters en F. Bos; Johan nes z.v. G. van Schaik en H. van Zanten; Arris _z.v,#A. v. d. Pol en G. A. van Gar deren; Catrina d. v. T. van Willigen en H. Verbeek;; Pieter z.v. W. F. Hoolhorst en M. van der Bijl. Ondertrouwd: J. Heusinkveld en W. G. Puijk; W. Kneefel en G. T. Simon. Gehuwd: G. Hendriksen en P. van Velt- huizen; H. G. van Voorthuysen en P. Mol; D. W. van Ommeren enW. Aartse; J. Hobé en J. Roelofsen. Overleden: Carolus Engelinus Bielen, oud 75 jaar, echtgenoot van P. Haveman; Willem Veldhuizen, oud 55 jaar, echtge noot van M. G. van der Vliet; Jenneke de Jong, oud 44 jaar, echtgenote van D. W. de Jong. AMERONGEN Geboren: Leendert z.v. M. J. de Greef en L. E. Lidewey; Hermina d.v. J. D. van Ommeren en G. van Viegen. Gehuwd: J. J. Bos en G. H. van Vliet. RENSWOUDE Geboren: te Ede: Martin en Leonard zonen van F. H. Wuck en G. de Koning. RHENEN Ingekomen: J. van Daalen van Heteren, H. Veenendaal g/m van Daalen met gez. van Heteren, Jonkers met gez. van Amsterdam. Vertrokken: w. H. Eggen met gezin naar Amsterdam, R. Wolters met gezin naar Utrecht, J. H. ide Leeuw met gezin naar Veenendaal, C. van den Berg naar Val burg. r AMERONGEN Ingekomen: H. G. van Beusekom van De Bilt. Vertrokken: H. Pluijgers naar Zeist, J. W. Nooteboom naar België, M. F. Meurs naar Amsterdam. VEENENDAAL: Dr. J. H. Kets, Hoofd straat 26, tel. 3056. Zuider apotheek. Dr. Slot. de Bruïne- plein 7, tel. 3714. Zusters Groene Kruis: Zr. A. Wiegman, Schrijverspark 41. Tel. 2230. Tevens dienst voor het Kraamcentrum b.g.g. 008. RHENEN: Dr. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek De(js op zondag geen dienst. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wage ningen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker, Ederveen, tel. 201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en van Ommeren: Dr. Ossendorp te Amerongen, tel. (03434) 1678. SCHERPENZEEL: Dr. W. v. Vulpen, Dorpsstraat, tel. (03497) 220. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 uur ds. De Jong; 5 uur ds. Vroegindeweij. Julianakerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof; 5 uur dr. Graafland. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. Vroeg indeweij; 5 uur ds. De Jong. Sionskerk: 9.30 uur dr. Graafland; 5 uur ds. Wisgerhof. Veeneind: 3 uur dhr. Meijer. Rehoboth, Dijkstraat: 2.45 uur ds. Vroegindeweij. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 en 5 uur ds. Van Enk (H.A.). Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 en 5 uur ds. Marseille van Amsterdam (H.A.). Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 uur (voorber. H.A.) en 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref Kerk, Beatrixstraat: 9.30 uur (voorber. H.A.) en 5 uur ds. Lang broek. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.9.30 en 3 uur ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 9 uur ds Tigchelaar (jeugddienst); 10.30 uur ds. Bos; 3.30 uur ds. Vijzelaar. Ned. Prot. Bond: da. Feikema van Drie bergen. R.K. Kerk, Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra (H.A.); 6.30 uur ds. Kooreman. Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 uur ds. Steenbeek van Zeist; 4.30 uur ds. Bouw van Ede. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Groenen- berg van Oppenhuizen. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. H. J. Mulder van Doorn. Oud Geref. Gem.: 10 en 5 uur lees dienst; woensdag 1 juli ds. Kamp van Utrecht. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst; woensdag 1 juli 7.30 uur ds. Wisse van Elspeet. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst; dinsdag 30 juni 7.30 uur ds. Lichtenberg van Utrecht; donder dag 2 juli 2.30 uur ds. v. d. Woestijne van Barneveld. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Meijer van Utrecht; 6 uur ds. Westra van Rhenen. Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; donderdag 2 uli 7 uur ds. Wil ting van Doetinchem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. m Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. van Rossum van Voorburg. R.K. Kerk: 8.15 en 10 uur H. Mis. Lievendael: Ned. Herv. Jeugdkapel te 10 uur. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; vrijdag 3 uli 7 uur ds. Kamp. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. Vergunst van Ede; 7 uur ds. Nijssen van Wa geningen. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds.. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. K. v. d'. Meulen van Ede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander (6.30 uur H.D.). Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. G. van Bruggen van Utrecht; maandag 8 uur ds. H. Raven van Beverwijk. Het comité „Uitgaansdag Ouden van Dagen" heeft woensdag bijzonder veel eer van haar werk gehad. Dankzij het goede weer en de prima voorbereidingen hebben vele bejaarden van Eist misschien wel de mooiste dag van het jaar ge had. Het was 's morgens op de Woudweg al een drukte van belang. Commissie leden gaven aanwijzingen, automobilisten probeerden hun auto nog even en de bejaarden dribbelden een beetje zenuwachtig heen en weer, uitgeleide gedaan door familieleden. Na het vertreksein vertrok de stoet richting? Ja, waar heen? Naarstig was dit weer door de commissieleden geheim gehouden, maar door een duidelijke reisbeschrijving wisten de bejaarden tijdens de rit wel zo ongeveer waar ze heen gingen. De eerste pleisterplaats was in Loos- drecht bij Jachthaven Van Dijk. Hier werden een kopje koffie en een brood je genuttigd, ondertussen studeerde men het „clublied", in, een vondst van de heer Hulsebos, dat ons vertelde „hoe fijn of de bejaarden uit Eist aan de Rijn" het wel hebben, zodat de stem ming er lekker inkwam. Om kwart voor tien loodsten de or- donnances de 36 auto's tellende stoet weer verder westwaarts, richting Lei den, tot Avifauna, het bekende vogel park. Dat er ook een goede keuken was merkten de bejaarden toen ze zich te goed konden doen aan een fantastische warme maaltijd. De bejaarden wachtte hier ook een verrassing in de vorm van een consumptie aangeboden door de firma Kosters. Nadat de oudjes dolle pret in de speeltuin e.d. gehad hadden, stapte ie dereen weer in de auto's richting Aus- terlitz, waar een bezoek aan hotel De Pyramide gebracht werd. Daar werden de broodjes verorberd, die de dag te voren door de dames van het organise rende comité gesmeerd waren. Onder tussen kende iedereen het clublied en er werd gezongen dat het een lievelust was. 's Avonds om een uur of acht be gonnen de achtergebleven Elstenaren zich op te maken om de opa's en oma's een gezellige intocht te bezorgen. De muziekvereniging „Crescendo" mar cheerde naar de grens van de gemeente nabij café „De Morgenster" en keurig op tijd verscheen de 136 koppen tellen de stoet weer in Eist terug. Breedlachend lieten de bejaarden- zich door de jonge Elstenaren toewui ven, om vervolgens in café „Sportlust"' onder een kopje koffie nog eens te ver tellen „Hoe ver en hoe mooi" het wel geweest was. De voorzitter van het comité, de heer Slok, bedankte daar nog eens alle mensen die meegewerkt hadden: de chauffeurs, de ordonnances, de middenstanders, of liever de hele bevolking van Eist die dit jaarlijks te rugkerende gebeuren weer tot een feest gemaakt hebben. Nog eenmaal zong men daar het lublied, de heer Stegmeier vroeg daar na stilte en bedankte namens de be jaarden vooral het organiserende comi té voor het fantastische werk weer ver richt. Toen moesten de heren Van Erk en Kosters, die de hele tocht gefilmd hebben hun camera's opbergen, de chauffeurs gingen naar huis en de be jaarden beloofden elkaar: „Volgend jaar gaan we weer mee." De rest van dit jaar zullen ze op afgelopen woensdag moeten teren.

De Vallei | 1964 | | pagina 2