HARMONIE „CAECILIA" 60 JAAR Ds. A. Terlouw, thans in nachtdienst, verlaat deze week de Hoogovens VEENENDAALS BEGRIP Opbouw en groei Uitbreiding camping „De Thijmse Berg" Onderhandse aanbesteding brandweer garage te Eist AMERONGEN SCHERPENZEEL VIERDE BLAD „DE VALLEI*' VRIJDAG 26 JUNI 1964 Nr. 51 Gelegenheid Tegenwoordig Eigen oefengebouw Nieuwe instrumenten Nieuwe uniformen Repertoire Marsen en concoursen Toekomst Jubileum Verloting RHENEN Aankoop NBM-wachthuisje annex VVV-kantoor BOUW OPENBARE SCHOOL Verkoop grond aan Bouwfonds Ned. Gemeenten Nieuw-Apostolische kerk wordt gerestaureerd Kandidaat krijgt praktische scholing in Veenendaal R.K.-pastorie nadert voltooiing Herv. bouwfonds Zuidwijk Weer een gift Vier missen op zondagmorgen Inkomsten Herv. Rhenen stegen Aantal Joodse gemeenten loopt terug PRAKTIJK Exclusief Verenigingsgebouw wordt opgeknapt Verkiezing ambtsdragers geving en is dit nu nog. Vele gezichten zijn gegaan en gekomen en steeds weer zagen de mannen aan de groene tafel kans de zaak marcherend en spelend te houden met als hoogtepunt de promotie naar de ereklasse van de Nederlandse Federatie in 1951. Bij de oprichting in 1904 namen enkele zeer vastberaden en muzikale mannen het heft stevig in handen. Thans haast legen darische figuren als Johannes Nannenberg, diens zoon Onno, Berkhout, Van Bezooyen en van Walsum en nog enkele goedwillen de muzikanten in spé hadden het niet ge makkelijk. Maar vanaf dat moment werd er ge werkt met een overgave zoals alleen maar mensen kunnen doen, die het plan hebben opgevat er iets goeds van te maken. Het gezelschap groeide allengs aan tot een echt muziekkorps en vanaf die tyd ging het crescendo. Maar niet altijd was het koek en ei met deze vereniging. Zoals elk gezelschap kreeg ook Caecilia harde klappen te in casseren. Toen de heer E. v. Walsum de voorzittershamer overnam, dit was in het jaar 1931, beschikte men nog over slechts 6 aktieve leden. Met man en macht werd toen weer gebouwd aan het hun zo ge liefde Caecilia en men kwam er weer bovenop. Met de oefengelegenheid was het ook niet altijd gemakkelijk. Dan weer speelde men in de schilderswerkplaats van Nan nenberg, dan weer in de kleuterschool in de Achterstraat. Ook de tekenschool en diverse loodsen, werkplaatsen en andere gelegenheden zijn een tijdelijk onderko men geweest van de steeds opportune muzikanten. Thans is Caecilia nog steeds een bloeien de en hard werkende vereniging. De waarnemend voorzitter, de 31-jarige A. Hasselaar (voorzitter A. Diepeveen is thans wegens familieomstandigheden tij delijk verhinderd) deelde mee, dat het korps thans uit ongeveer 50 aktieve leden bestaat, inclusief de drumband. Zeven leerlingen doen nu hun best een plaats in het korps te verwerven. Met de huidige dirigent, de heer Adé uit Hilversum, die deel uit maakt van het bekende Radio Philharmonisch Orkest, is men bijzonder in de schik. Een trots bolwerk in het verenigings leven van Caecilia is het eigen oefenge bouw aan de Klaas Katerstraat. Een goed georganiseerde bazar, collecten en uiteraard de contributie van de leden stonden er na een aantal jaren borg voor, dal in 1950 de eerste steen kon worden gelegd. Ook nu nog hoort men in de omgeving van de Klaas Katerstraat elke woensdagavond de klanken van het repe terende Caecilia. Reeds lang dacht men bij Caecilia aan nieuwe instrumenten. De op de rommel zolder gevonden apparaten waren brood en broodnodig aan vervanging toe. En weer togen de werkers aan de slag. Er zou voor zo'n slordige f 20.000,— op tafel moeten komen om tot een algehele ver vanging te kunnen komen. Wederom deed men een beroep op de Veenendalers en toog men aan het collecteren. Natuurlijk werd er weer een bazar aan vastgeknoopt. Al met al resulteer den deze akties in duidelijke cijfers. De helft van het benodigde bedrag kwam op tafel. De andere helft werd „geleend" bij een grip geworden en gedurende hoogtijdagen is zij dan ook altijd van de partij. Ook buiten deze plaats geniet zij grote be kendheid o.a. het bloemencorso in Leer- sum behoort als vast punt op het pro gramma. Ook is Caecilia veelal opgetreden in het revalidatiecentrum de „Hoogstraat" te Leersum, het tehuis voor ouden van dagen te Deventer en het militair sanato rium te Amersfoort. Uiteraard nam Cae cilia vaak deel aan concoursen met wis selend succes. Caecilia in het jaar 1908. Een oud kiekje waarop vele Veenen dalers hun voorouders zullen herkennen. bank, voor welk bedrag de gemeente Veenendaal garant wilde staan. Dit geld is thans nog niet geheel afbetaald en deze zorg drukt nog steeds als een zware last op de schouders van geheel Caecilia. Eén der grootste wensen zou zijn om in dit jubileumjaar van de geldzorgen verlost te zijn. Dit zou wel het mooiste geschenk zijn wat men zou kunnen bedenken. Maar nog steeds was het vooruitstre vende bestuur niet helemaal tevreden. De uniformen moesten broodnodig vernieuwd worden. En weer togen de werkers van het laatste uur aan de slag. Ditmaal was de aktie hoofdzakelijk afgestemd op het ophalen van oude kranten door geheel Veenendaal. Met man en macht werd hier aan gewerkt en wat men niet had ver wacht gebeurde. Het geld kwam weer op tafel en Caecilia stak zich in mooie nieuwe uniformen. Weer een toonbeeld van door zetten en van wat een gezond verenigings- vermag. Het repertoire van Caecilia is uiteen lopend. Diverse moderne stukken zijn opgenomen, want dat hoort nu eenmaal bij deze tijd. Maar het oudere repertoir heeft veelal nog de voorkeur, ook bij de luisteraar. Caecilia is in Veenendaal een vast be- De toekomst ziet er goed uit voor Cae cilia. Er heerst een gezonde sfeer in de vereniging. Een groot nadeel is wel, dat veel aktieve leden in de ploegendienst werken en dus node periodiek oefen avonden moeten missen. Maar ja, ook daarvan zullen andere verenigingen de nodige last ondervinden. Het is duidelijk dat Caecilia dit 60-jarig jubileum niet geruisloos voorbij zal laten gaan. Op het programma staan diverse gebeurtenissen gepland. Reeds a.s. don derdagavond wordt er een concert ge geven op het Dr. Slotemaker de Bruïne- plein. Op 17, 18 en 19 september a.s. een Lunapark achter het postkantoor en op 26 september een concours in het vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan. Deze reeks van evenementen wordt besloten met een jubileumconcert begin november, even eens in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Mits daar toestemming voor gekregen wordt is er ook een groots opgezette ver loting gepland met veel aantrekkelijke prijzen, waaronder een bromfiets en een centrifuge. Caecilia weet dus wel wat er te doen valt in de komende maanden. Maar dat is een 60-jarig jubileum dan ook wel waard. Op deze foto ziet u het corps van Caecilia tij dens het veertigjarig jubileum van deze ver eniging. De naamloze vennootschap „Recreatie-centrum De Thymse Berg N.V." gevestigd te Rhcnen (voorheen de heer A. van Erk te Veenendaal) exploiteert zoals bekend vanaf 1 april 1964 de kampeerplaats, genaamd „De Thijmse Berg". De camping be staat thans uit ongeveer 2 hectare in erfpacht uitgegeven terrein en uit ongeveer 3 hectare verhuurd terrein, met dien verstande, dat erfpacht en huur door bepalingen welke aan de betreffende besluiten zijn verbonden, te allen tijde een onverbrekelijk geheel vormen. Het terrein wordt thans tot grote vol doening geëxploiteerd. De naamloze vennootschap heeft nu verzocht om voor het plaatsen van cara vans en tenten de camping te mogen uit breiden met een stuk grond gelegen ten westen van het bestaande terrein, ter grootte van circa 8900 m!. Hierdoor zal een beter geheel worden verkregen. De afras tering zal dan gedeeltelijk verplaatst moe ten worden en het pad aan de bovenkant van het talud zal naar de nieuwe grens moeten worden verlegd. De kosten hier aan verbonden neemt de N.V. voor haar rekening. De gemeente zorgt voor de aanleg en onderhoud van de begroeiingen op het te verhuren terrein. De kosten hiervan wor den in de huurprijs verrekend. Wat de huurtermijn betreft is aan sluiting gezocht bij de bestaande overeen komsten in die zin, dat alle huurover eenkomsten tegelijk zullen eindigen op 31 december 1966, zodat na deze datum een geheel nieuw verhuringsbesluit tot stand zal kunnen komen. Door de exploitant wordt voor het vroe gere kampeercentrum „Roodland", ter grootte van ongeveer 1,5 hectare, jaarlijks f 250,aan huur en f 300,voor de aan leg en onderhoud van de groenvoorzie ning voldaan. In vergelijking hiermede dient de huur voor het nieuwe terrein te worden bepaald op jaarlijks f 325, Aangezien de aanwezigheid van een modern vakantiecentrum zowel in het belang van de exploitant als van de ge meente is stelt het college de raad voor bedoeld perceel grond te verhuren. Zoals bekend gebruikt de plaatselijke vereniging voor vreemdelingenverkeer de oostelijke helft van het NBM-wachtge- bouwtje op het Fred. v. d. Paltsholf als informatiekantoor voor de toeristen en als werkruimte voor de informatie. De westelijke helft is in gebruik als wacht ruimte voor busreizigers. De werkruimte voor de VVV is al en kele jaren veel te klein geworden en nu sinds kort een volwaardige informatrice is aangesteld en de werkzaamheden ten gevolge van een reorganisatie aanzienlijk worden uitgebreid is het dringend nood zakelijk dat de VVV een grotere armslag krijgt. De uitbreiding van het VVV-kantoor kan worden gevonden in het bijtrekken van de wachtruimte voor busreizigers, die zoals in de praktijk is bewezen prak tisch nimmer als zodanig wordt gebruikt, doch niet meer js dan een rommelhok en een gelegenheid voor de jeugd om er allerlei minder fraaie praktijken in uit te voeren. Bovendien ligt bij deze wachtgelegenheid een voetgangersoversteekplaats die zeer gevaarlijk is omdat de NBM-bussen er praktisch bovenop stoppen. De overste kende voetgangers moeten achter de bus sen vandaan komen met als gevolg dat zij te laat worden opgemerkt door het passerende verkeer. Door opheffing van de wachtgelegenheid en door deze enkele tientallen meters in oostelijke richting te verplaatsen komt bedoelde voetgan gersoversteekplaats geheel vrij te liggen, hetgeen een aanzienlijke verbetering be tekent in de verkeersveiligheid ter plaat se. De NBM is hierover benaderd en be reid gevonden het gebouw te verkopen onder voorwaarde, dat de gemeente de kosten draagt welke zijn verbonden aan de verandering van het talud en het aanleggen van een stenen trap teneinde Als Caecilia k^s ziet mannen voort te brengen als die, welke in gulden letters in de boeken staan vermeld, dan zal Cae cilia ongetwijfeld ook in deze voor het verenigingsleven moeilijke jaren niet al leen het hoofd koel boven het water kunnen houden, maar tevens de toekomst door hard werken met open ogen tege moet kunnen zien. het hoogteverschil bij de door haar nieuw te plaatsen abri te overbruggen. Daar genoemde prijs alleszins redelijk is stelt het college de raad voor tot aan koop van het betreffende gebouwtje over te gaan. Ten aanzien van de bouw van de open bare school aan de Lysterberg kunnen blykens verkregen informaties de laatste goedkeuringen op zeer korte termyn te gemoet worden gezien. Het bouwplan is daarom bestedingsklaar gemaakt en het college is voornemens tot aanbesteding over te gaan. Met het oog op de gespannen toestand op de bouwmarkt en de ervaring welke werd opgedaan bij de woningbouw, is niet te verwachten, dat bij een openbare aanbe steding een bevredigende prijs wordt ver kregen. Er is daarom overleg gepleegd met de fa. T. Nieboer Zn. te Veenen daal, die binnenkort voor een groot deel gereedkomt met de bouw van een aantal flatwoningen op een terrein, dat in de onmiddellijke nabijheid is gelegen van dat waarop de school zal worden gebouwd Aangezien deze aannemer dus reeds zijn materialen in de buurt heeft, was het te verwachten, dat deze voor een aanvaard bare prijs zou inschrijven. De inschrijving van deze firma bleek dan ook beneden de raming van de directeur van gemeente werken te liggen. Het college adviseert de raad dan ook deze firma het beton-, met sel, timmer-, stucadoor- en loodgieters- werk op te dragen tegen de inschrijvings prijs van f 219.850,Ook voor de overige werkzaamheden zijn aannemers gevonden die het werk willen uitvoeren voor een beneden de raming liggende prijs. Men stelt de raad voor het glas- en schilder werk van de te bouwen school op te dragen aan C. Mol te Rhenen tegen een bedrag van f 15.688,en de aanleg van de centrale verwarming aan de N.V. Zeegers te Wageningen voor een bedrag van f 42.773,—. In overleg met het college van B en W heeft de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Assen een plan voor de bouw van 10 premiewoningen te Eist ontwikkeld. Deze woningen z(jn bestemd voor ingezetenen dezer gemeente. Aanvankelijk was de bedoeling te bou wen aan de Beatrixstraat op de van de gebr. Drost te onteigenen grond. De uitspraak in deze onteigeningsprocedure heeft tot nog toe op zich laten wachten, terwijl ook niet is te voorzien, wanneer deze zal afkomen. Thans kan voor deze woningen de premietoezegging worden verkregen, zodat met de bouw kan worden begonnen. Teneinde de bouw niet te ver tragen is met genoemde N.V. overlegd om de woningen op een ander terrein te bouwen. Door de inmiddels plaats ge vonden aankopen aan de Schoolweg heeft de gemeente hier nu ook de beschikking over bouwterrein gekregen. Het te verkopen perceel is gelegen aan de westzijde van de Schoolweg en heeft een breedte van 71,50 m en een opper vlakte van circa 1716 m2. De kostprijs volgens de kostprijsberekening bedraagt f 15,46 per m2, maar in verband met de oplopende aankoopprijzen en de gestegen kosten van bouwrijp maken, moet rekening worden gehouden met een verhoging van 20 a 25 Daarom heeft het college een prijs bedongen van f 20,per m2, waar omtrent overeenstemming met de koopster is verkregen. Het college stelt de raad voor tot verkoop van deze grond over te gaan. Nu kan worden overgegaan tot de bouw van de brandweerkazerne te Eist heeft het college zich beraden over de wyze van aanbesteding van dit werk. B en W zyn van mening, dat gezien de nog steeds overspannen situatie op de bouwmarkt, niet te ver wachten is, dat een openbare aanbesteding een redelyke uitslag zal opleveren. Daarom heeft men getracht om te ko men tot onderhandse aanbesteding van dit werk. Er is onderhandeld met de fa. A. Klomp en Zonen te Eist; deze is be reid gebleken dit werk uit te voeren voor een prijs van f 15.250,—. Dit is circa f 2.000,hoger dan de raming van ge meentewerken, maar in deze raming ble ken niet te zijn opgenomen een 2-tal ijze ren blakén en enige legplanken met kleer- haken en het sanitair. De totale kosten hiervan bedragen circa f 1.700,zodat het verschil hierdoor na genoeg geheel is verklaard. Het college meent dan ook de aangeboden prijs alles zins redelijk is en stelt de raad voor tot deze onderhandse aanbesteding over te gaan. De Nieuw-Apostolische Kerk aan de Nieuweweg te Veenendaal wordt grondig gerestaureerd. In verband daarmee worden de diensten van dit kerkgenootschap voorlopig gehouden in de kantine van de brandweerka zerne aan de Industrielaan. Het gebouw is oorspronkelijk niet als kerk geplaatst, maar als bi oscoop. In 1913 namen twee voor aanstaande Veenendalers, van wie de heer J. F. Tak er één was, het initiatief tot de stichting van een bioscoop. Bij het uitbreken van de oorlog in 1914 was er echter niet veel ambitie meer voor deze onderneming. Het gebouw werd verhuurd aan de apos telen, die het in 1917 kochten. In de Herv. middenwijk te Vee nendaal komt in de maanden sep tember tot januari a.s. een leervica- ris werken. Het is de heer G. T. Vollebregt, theologisch kandidaat, die voordat hij predikant kan wor den gedurende vier maanden in het seminarie te Driebergen wordt op geleid en daarna nog vier maanden praktische scholing moet ontvangen. Dit laatste zal dan gebeuren in Vee nendaal, in eerste instantie onder leiding van de predikant van de be treffende wijkgemeente, dr. C. Graafland. In r.k.-kringen te Veenendaal ver wacht men dat de bouw van de nieuwe pastorie bij de Salvatorkerk aan het eind van de Patrimonium laan in de loop van september a.s. zal klaar komen. In het bouwfonds van de Herv. wijkgemeente zuid te Veenendaal is vorig jaar bijna 3300 gulden gestort. Met dit resultaat is men iets ge bleven onder het bedrag, waarvoor de wijkleden als vaste jaarlijkse bij drage hadden ingetekend. Uit het fonds zal o.a. de Sionskerk worden gefinancierd. De Herv. gemeente van Veenen daal, die twee weken geleden een gift ineens van f 700,mocht in casseren werd vorige week weer verblijd met een bijzondere gave, n.l. van f 500, De R.K. Kerk te Veenendaal wil meer gelegenheid geven tot misbe zoek op zondag. Men heeft daarom de parochianen iedere zondagmorgen vier missen voorgesteld, om het uur één en afwisselend in de Salvator- en de Willibrordkerk. Bezwaren te gen deze regeling kunnen kenbaar worden gemaakt, doch ook adhesie betuigingen zijn welkom. Een avond mis op zondag behoort voorlopig tot de niet vervulbare wensen. De rekening over 1963 van de Hervormde kerkvoogdij te Rhenen geeft een nadelig saldo aan van f 3269,17. Ondanks dat tekort gin gen de inkomsten belangrijk om hoog in het afgelopen jaar. De vrij willige bijdragen brachten f 5700, meer op, de kerkcollecten stegen met f 2000,en de bezittingen wierpen f 1700,meer aan vruchten af. Er werd in 1963 in totaal uitgegeven f 70416,88 en ontvangen f 66803,25. Het aantal leden van de Joodse gemeenten in Nederland loopt de laatste jaren terug en daarmee ook het aantal gemeenten. Het hoogste Joodse administratieve orgaan hier te lande, de permanente commissie tot algemene zaken van het Neder lands-Israëlitisch kerkgenootschap, heeft besloten negen gemeenten op te heffen en samen te voegen met andere. Het zijn Borne, Enkhuizen, Gorin- chem, Gouda, Den Helder, Meppel, Steenwijk, Valkenburg en Winscho ten, die stuk voor stuk nog geen SCHOUW OVER DE WEGEN De jaarlijkse schouw over de wegen wordt dit jaar gehouden op vrijdag 10 juli a.s. Deze schouw vindt plaats door het college van burgemeester en wet houders over de wegen die aan het toe zicht of het beheer van de gemeente zijn onderworpen. Het is wel raadzaam dat men voor die tijd overhangende takken, te hoge heggen e.d. afsnoeit, wil men een aanschrijving hiertoe al thans voorkomen. RECEPTIE Het bestuur van de voetbalvereniging DVSA zal zaterdagmiddag a.s. van 3-5 uur recipieeren in het Berghuis, in ver band met het behalen van het kam pioenschap in de afd. Utrecht en het promoveren naar de 4e klasse KNVB, van het eerste elftal. Zeker zullen vele inwoners van deze gelegenheid gebruik maken om gelukwensen aan te bieden. S.P.V. WEDVLUCHT Door de SPV „De Luchtpost" werd zaterdag met 32 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanaf St. Vincent, afstand 1066 km, welke werden gelost om 12 uur en waarvan de eerste duif aankwam op zondag 17.21.01 uur en de laatste op maandag 8.08.56 uur. De uit slag was als volgt: P. van de Boven - kamp 1; J. van Oostrum 2; C. ter Burg 3; A. Marcus 4; G. Schippers 5 en P. van Schaik 6. WITTE MOL Toen Gerrit van Ginkel, wonende Kolfschoten 66, gisteren in het land bezig was met de hooibouw zag hij het hem vergezellende hondje met iets vreemds spelen. Bij nadere beschou wing bleek het een witte mol te zijn. Omdat het dier al dood was heeft zijn broer Gijs, die jachtopzichter is, hem in de diepvries opgeborgen om deze witte mol die enig in zijn soort is te kunnen laten prepareren. WEDVLUCHT Uitslag van de zondag gehouden wed vlucht met 164 duiven vanaf St. Ghis- lain Hornu door de SPV „De Lucht post": W. van Ede 1 en 10; C. ter Burg 2; C. Gijsbertse 3; J. van Oostrum 4 en 6; J. W. van Schaik 5; C. A. van de Wetering 7 en 8 en G. van Boshuizen 9. Veenendaal lioudt van Caecilia en zou het onder geen enkele voorwaarde willen missen. Caecilia hoort er nu eenmaal by en is een vertrouwd beeld by veel gebeurtenissen, waarby mu- twintig leden meer hadden en daar door niet langer konden functione ren. Om synagogale diensten te kun nen houden moeten namelijk min stens tien mannelijke leden aan wezig zijn. Eind 1963 stonden bij het Neder lands Israëlitisch Kerkgenootschap 16.701 leden ingeschreven, verdeeld over 54 gemeenten. De grootste hier van is Amsterdam met 10.214, ge volgd door Den Haag met 1722. Rot terdam komt met 817 leden op de derde plaats en Utrecht is vierde op de ranglijst met 371 leden. De andere 50 Joodse gemeenten zagen hun zielental in 1963 vermin deren met 308 leden en hebben er Tot ouderling van de Geref. kerk is in de vakature van ouderling Jan sen de heer R. van der Pol, Dorps straat 167 te Scherpenzeel gekozen en in de vakature van diaken Van Bentum de heer M. van den Burgt, Stationsweg 144 te Woudenberg. Aan het einde van deze week zitten de werkzaamheden op de Hoogovens er voor ds. A. Terlouw op. Deze week „draait" hij de zware achtuurs nachtdienst, waarin hij wederom zijn bezigheden zal verrichten in het arbeidsproces, wat op dat bedrijf nu niet bepaald voor een predikant een alledaagse bezigheid is. Na de nachtdienst van deze week zit het er weer op. Ds. Terlouw heeft dan aan den lijve ondervonden wat het werk voor een arbeider in de „zware industrie" betekent en zal in de toekomst ongetwijfeld zijn kennis van zaken en onder vindingen in zijn ambt als industriepredikant kunnen gebruiken als het er om gaat arbeiders in Veenendaalse bedrijven volledig en begrijpend te woord te kunnen staan. Dit bedrijfspraktikum van predikanten, met als hoofddoel de bestudering van de industriële verhouding tussen arbeider en bedrijf, is ge durende de maand juni door een groep van 17 predikanten n.l. Hervormd, Ge reformeerd, Doopsgezind en Christelijk Gereformeerd, in verschillende bedrijven in Nederland uitgevoerd. Ds. Terlouw heeft zijn bedrijfsprak- tikum dus moeten opdoen in een der meest fascinerende en grootste bedrij ven in Nederland, de Hoogovens te IJ- muiden. Zijn relaas hebben we reeds eerder in dit blad kunnen vernemen. Het is vooral voor een predikant, wiens taak het nu eenmaal niet is om in een „zwaar bedrijf" werkzaam te zijn als arbeider, geen geringe arbeid. Volgens ds. Terlouw is het hem nogal wat meegevallen en heeft hij zich goed aan de gewoonten en normen we ten aan te passen. Het proces van gloei end vloeibaar staal tot platen op maat is voor een ieder een grandioos schouw spel, wat men niet alle dagen mee maakt. In dit proces heeft ds. Terlouw ge durende vier weken deel gehad op een plaats waar verantwoordelijkheid en precisie een eerste vereiste is. Hoe kan men beter in de huid van een arbeider kruipen, dan op zo'n plaats? Hoewel het niet be paald een gemakke lijke gang van zaken was, is er toch kans gezien om in het be drijf enkele plaatjes te schieten van ds. Terlouw, terwijl hij bezig is aan zijn da gelijkse werk. U ziet hem een stalen plaat uitlijnen alvorens de ze „geknipt" moet worden en bezig zijn met een verf verstui ver om via een scha- bloon een plaat te merken. Exclusief voor „De Vallei" to nen we U deze foto's om U een kleine in druk te geven van de omstandigheden in de Hoogovens waaron der wordt gewerkt. Dit jaar viert de Veenendaalse harmonie „Caecilia" haar 60-jarig jubileum. Een geweldige leeftijd voor een vereniging. Zij heeft vele vette jaren gekend, maar ook vele magere. Thans is het een goed functionerend muziekgezelschap met een rijk verleden. Destijds, in 1904, begonnen met instrumenten vanaf een rommelzolder was Caecilia al snel een vertrouwd beeld in de straten van Veenendaal en om- ziek aan te pas komt. Wat 60 jaar geleden met liefde is opgericht, heeft thans nog de vruchten te plukken van het zwoegen van toenmalige idialisten. thans samen nog 3577. Van deze 50 is Arnhem de grootste met 300 lid maten, daarna Enschede (292), Haar lem (238) en Bussum (220). De Herv. notabelen te Eist zijn begonnen aan een opknapbeurt van het verenigingsgebouw Pniël. Er worden meer vrijwilligers voor dit werk gevraagd, zowel vaklieden als „ongeschoolden".

De Vallei | 1964 | | pagina 7