de nieuwe OPEL It AIMTA\ CITY-MOTORS n.v. - EDE V.A.B. - VEENENDAAL WONINGRUIL Belangrijke mededeling Kinderstoelen Ant. de Ruiter GEËXPOSEERD IN ONZE SHOWROOM E TE WAGENINGEN de showroom is deze week tot 's avonds 10 uur geopend n.v. Automobielbedrijf KIRPESTEIN nu 46.15 VRAAG EN AANBOD TYPISTE GVVV versloeg militairen in laatste twintig minuten 4-0 Stationsweg 124a Telefoon 2233 Industrielaan 12 - Telefoon 2450 Prof. Ritsema Bosweg 1 - Telefoon 4551 A. Kelderman M. Valkenburg INGE AANGEBODEN woning te Nijmegen GEVRAAGD woning te Veenendaal Bos Gascentrale Bos Gascentrale Hoogstraat 19 Veenendaal MERK KIBOFA van 59.75 Hoogstraat 12, Veeenndaal Telefoon 2627 Te koop Aangeboden Gevraagd Woningruil Te huur Diversen Het INSTITUUT VOOR GRAAN, MEEL EN BROOD T.N.O. te Wageningen Militairen hadden in de voorhoede enkele invallers SPAARBANK EN BELASTING Gevonden en verloren AMERONGEN OVERBERG OVERBERGSE SCHOOL MET DE BIJBEL GAAT VERBOUWEN DS. J. D. BOERKOOL 75 JAAR NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN en hebben de eer u kennis te geven van hun voor genomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op dinsdag 14 juli a.s. om 2.45 uur ten Gemeentehuize van Veenendaal. De kerke lijke bevestiging zal plaats vinden te 3.15 uur in de Julianakerk, door de Weleerwaarde heer ds. A. Vroegindewey. Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 7-8 uur in het O.C.B. gebouw aan de Sandbrink- straat, Veenendaal. Veenendaal, 2 juli 1964. Zuiderkade 10, Ede. Kostverloren 39, Veenendaal. DANKBETUIGING Voor uw zeer gewaardeerd medeleven en deelneming ons betoond bij het overlijden van onze innig gelief de man, vader en grootvader AART MULLER betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. J. Muller-v. Leeuwen Kinderen en klein kinderen Veenendaal, juli 1964 Gortstraat 56 Ons dochtertje werd zeer plotseling van ons weggenomen, nadat ons in haar 10 vreugdevolle maan den geschonken wa ren. J. Riedstra C. A. Riedstra- Boes Veenendaal, 3 juli De begrafenis heeft hedenmorgen plaats gevonden. I» DANKBETUIGING Langs deze weg danken wij allen voor de vele gelukwensen, bloemen, fruit en alle andere ge schenken, ons aangeboden bij ons 25-jarig hu welijksfeest. Fam. G. van Geerenstein Veenendaal, juli 1964 Stationsstraat 75. (geen flat) (e.v. flat) Inlichtingen en aanbiedingen Parallelweg 10 - Telef. 08385-2022 - Veenendaal. ADRESWIJZIGING Met ingang van heden is ons adres: Eikenlaan 10 Veenendaal gewijzigd in: Tel. 2425 b.g.g. 3212 Te koop VW de luxe. Km stand 49.000. Te bevr. Kon. Wilhelminaweg 39, Ame- rongen. Te koop DKW motor, 250 cc. Volle naven, prijs slechts f 250,Groenelaan 2, Vee nendaal. 1.50 per Advertentie Lm. 10 woorden, elk woord meer 10 oeonL Te koop een 2-plaats elek trisch comfoor f 7,50. Mul derslaan 73, Veenendaal. Te koop Karmann Ghia 1957, met radio, mistlampen, spaakwielen en roldak. Woudweg 13, Eelst (U.). Te koop U.S.A. legerkleding. Schoenen, Nato-jack's par ka's, leren dames- en heren jassen en vesten, heren- en jongensschoenen, kinder schoenen, regenkleding, hel men. Vos, bij de boterfabriek Renswoude. Tel. (8387) 307. Te koop witte damessandalen en slippers. Italiaanse im port. f 7,95. H. Klijsen, Gort straat 53, Veenendaal. Te koop herenschoenen vanaf f 14,75 - herensandalen f 14,75 - jongenssandalen vanaf f 10,75 - open meisjesschoenen, kinderschoentjes. Aantrek kelijke prijzen. Doe Uw voor deel bij H. Kissen, Gortstr. 53, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. oliekachel, merk Siegler met ventilator en thermostaat. Geschikt voor grote ruimte, b.v. werk plaats, magazijn e.d. Pr. Bernhardlaan 180, V'daal. Wie goede gebruikte en nieu we meubelen wil kopen, gaat naar 't van ouds bekende adres, M. Vlastuin, Nieuwe- weg 60, Veenendaal. Tel. 3052. Ook wasmachines, wringers, centrifuges enz. Thans ook z.g.a.n. automatische Kaptein bromfiets. Halve prijs. Te koop z.g.a.n. kinderwagen, hoog model. Blauw met wit. De Sav. Lohmanstraat 69, Veenendaal. Te koop prima Opel Kapitein 1953. Ook te ruilen voor 2 cylinder BMW 1954. De Sav. Lohmanstraat 72, Veenendaal. Te koop Opel Rekord 1958, Opel Caravan 1958. VW de luxe 1958. VW de luxe met roldak met schade 1958. DKW pick up 1956. Paardekop 5, Eist (U.). Te koop Imperial en rugge steun voor luxe VW. Utrecht- seweg 22, bij de boterfabriek. Renswoude. Te koop zg.a.n. tweepersoons dubbeldaks kampeertent. Te bevr. bij Schoonhoven, Oost einde 112, Scherpenzeel. Te koop prima nieuwe aard appelen a 25 cent per kg. J. Laros, Middelbuurtseweg 43, Veenendaal. Te koop i.pr.st.z. Opel Blitz 1959. Open laadbak. Geschikt voor kolen- of groenteboer. Paardekop 5, Eist (U.). Te koop Sparta bromfiets, z.g.a.n. slechts 10.000 km ge lopen. f 325,Middelbuurt seweg 16, Veenendaal. Te koop Opel Rekord bij C. v. Engelenburg. Cuneraweg 376, Veenendaal. Alleen za terdags. Te koop langzaamwasser met verwarming. Prijs f 225,v. Ginkel, Patrimoniumlaan 39, Veenendaal. Tel. 2196. Te koop broeken, 45% wol, 55% terlenka. Alleen bij v. Beek, Pr. Bernhardlaan 14. Veenendaal. Te koop prima nieuwe aard appelen. Benedeneind 14, Veenendaal. Te koop 2 meisjes- en 2 jon- genssportfietsen 12-15 jaar en een Kaptein Mobilette brom fiets bj. 1959. Boslaan 68, Veenendaal. Te koop prima nieuwe aard appelen a 25 cent per kg. Slachthanen. Schot Veenen- daalseweg 8, De Klomp. Te koop Burgers bromfiets. C. H. Boonzaaijer, Cunera weg 261, Achterberg. Te koop goed onderhouden scooter NSU 1958. Luxe uit voering. Eventueel met kin derzitje en windscherm. Ju- lianastraat 18, Rhenen. Te koop plm. 2000 blauwe oud-hollandse dakpannen. Elsterstraatweg 25, Eist (U). Te koop z.g.a.n. kinderwagen. Westersingel 35 I, V'daal. Rogge te koop. W. den Har- tog, De Klomp. Tel. (08387) 362. Te koop zeer goede Solex. Hoofdweg 10, Ederveen. Te koop z.g.a.n. verk. Mer cedes 1950 t.e.a.b. Moet weg wegens plaatsgebrek. Nieu- weweg 42, Veenendaal. Te koop aanhangwagentje voor personenauto, z.g.a.n. A. Jansen, Spinnebosweg 7, Ederveen. Te koop RAP '62 en Batavus Whippet '62. S. Baars. Oude Veensche Grintweg 50, Ach terberg (alleen zaterdags van 8-5 uur. Te koop Helnkel scootmobiel ziet er uit als nieuw, i.pr.st. Prunuslaan 43, Rhenen. Te koop de herensandaal met gesloten neus en hiel. Ideaal voor het werk, f 18,50 p.p. Met leren binnenzool. Val kenburg, Gortstraat 25, Vee nendaal. Te koop Vauxhal Victor Su per bj. 1960. Kleur groen i.g. st. Panhuis 18, Veenendaal. Te koop moderne trouwja pon, maat 38-40. Dorpsstraat 103, Lunteren. Te koop Kaptein Mobilette, transistor-radio (10 transis tors), wasmachine. Alles z. g.a.n. Spoorlaan 45, Veenen daal. Te koop i.g.st.z. Ford Zephir. Zuiderkade 20, Veenendaal. Te koop Fiat-500 bj. 1953. Zeer mooi en goed. Van De- venterstraat 7, Rhenen. Vloerkleed ter overname. Prachtig vloerkleed (gloed nieuw) modern patroon, flin ke middenmaat voor f 55, Schrijverspark 91 (Erasmus- flat), Veenendaal. Te koop herenwerkschoenen met ijzer sterke zolen f 16,50 p.p. en jongenssandalen, ex tra sterk v.a. f 18,50 p.p. Val kenburg, Gortstraat 25, Vee nendaal. Te koop koelkast 120 liter. Wilhelminastraat 53, tel. 3573, Veenendaal. Wie kan a.s. echtpaar aan een zit- en slaapkamer met kookgelegenheid helpen? Aanbiedingen Parallelweg 10, Veenendaal. Tel. (08385) 2022. Na 6 uur 3924. Grote beloning voor degene die een verloofd paar kan helpen aan woongelegenheid. Br. onder nr. 3402 a.h. bur. v. d. blad. Ouders zoeken voor hun Mulo-school gaande zoon een huiswerkclub, gepens. leraar, student of iemand waar hij onder leiding zijn huiswerk kan maken. Aanb. onder nr. 3403 a.h. bur. v. d. blad. Nette gehuwde vrouw zoekt licht werk van 9-11 uur. Voor dinsdag, woensdag en don derdag. Br. onder nr. 3404 a. h. bur. v. d. blad. Weggevlogen een Bourks parkiet Tegen beloning terug te bezorgen. M. van Kuil, KI. Katerstraat 85, Veenendaal. 2e kapster of kapper ge vraagd. Maison Brunekreef, Markt 12, Veenendaal. Tel. 2778. Te koop 4 Groenendalers, 6 weken oud. Vraagprijs f 20, Molenstraat 38, Veenendaal. Te koop VW de luxe. Molen straat 43, Veenendaal. Te koop Morris Minor i.g.st. Dijkstraat 59, Veenendaal. Te koop weckflessen. Spoor laan 65, Veenendaal. Te koop bankstel (slaapbank) en tafel. Nieuweweg 128, Vee nendaal. Te koop nagras en 2 Oud- Hollandse fauteuils, Nieuwe weg 224, Veenendaal. Te koop zwarte hennen, 4V2 mnd. rode 2-4 mnd. WL 9-12 weken, RW 7-14 weken. J. v. Dijk, Maanderbroekweg 9, Ede. Te koop goed onderhouden orgel. Te bevr. Kerkewijk 33, Veenendaal. Te koop mooie jonge kriel- hennen en 13 prima legeen den. Buurtlaan-W 104, Vee nendaal. Te koop de laatste paren sandalen en slippers voor da mes, heren en kinderen. Val kenburg, Gortstraat 25, Vee nendaal. Te koop prima nieuwe aard appelen. Roos, Emmikhuizen, Renswoude. Tel. (08385) 2283. Te koop Cocker Spaniel, 2 mnd, kamp. afstam, f 65, Tel. (070) 725793. Te koop schoolboeken voor HBS. Emmalaan 76, V'daal. Te koop VW de luxe i.g.st. Te bevr. De Postmeester 6, Amerongen, tel. 2137. Na 7 uur 's avonds. Te koop jonge hennen. 400 R x H. x H 12 wk. 400 R x H x H 9 wk. Alle met C.P.I. vleugelmerk en afstammings bewijs. Broederij Verwijs, Ederveen. Te koop z.g.a.n. VW kleur blauw bj. '63 met open schuifdak. Vraagprijs f 4500. Kerkewijk 29, Veenendaal. Tel. 2596 - 2414. Te koop Solex en kinderdrie wieler i.g.st. Visserweg 2, Eist (U.). B.z.a. net meisje voor d.e.n. Afspr. woensdag en zaterdag na 3 uur. Roghairweg 3, Rhe nen. Aangeboden Ariël 500 cc met f zonder zijspan. I.g.st. van part. plm. 37.000 km. Oost- steeg 97, Wageningen. Aangeboden Opel Rekord '58. Mech. i.pr.st. Govert Flinck- straat 58, Veenendaal. Boekhouder gevraagd die in de avonduren onze boekhou ding wil verzorgen. Br. onder nr. 3401 a.h. bur. v. d. blad. Het NIPO (Nederlands In stituut voor de Publieke Opinie) vraag Enquêteurs en Enquetrices om als regel maandag (avond) in hun ge meente vraaggesprekken te houden aan de hand van vra genlijsten. Vergoeding op ba sis van gewerkte uren. Min leeftijd 21 jaar. Vraagt in lichtingen bij het NIPO, Barentszplein 7, Amsterdam. Vermeldt op Uw brief de letter M.Z. Weggelopen Pekineesje (teef je) bruingeel met wit befje en witte voorpootjes. Naam Ankie. Tegen beloning terug te bezorgen. E. Aartse, Paral lelweg 47, Veenendaal. Aangeboden te Mijdrecht, 20 min. van Utrecht of Amster dam, vlakbij watersportcen trum Vinkeveen. Eengezins woning bev. woonkamer, woonkeuken, bijkeuken, 3 sl. kamers overloop, douche ruimte, vliering, voor- en achtertuin. Huur f 10,80 p.w. Gevraagd in Veenendaal soortgelijke woning op goede stand. Hoge huur geen be zwaar. Br. onder nr. 3405 a. h. bur. v. d. blad Aangeboden te Gorinchem nieuwe eengezinswoning bev. 3 sl. kamers, keuken douche, woonkamer, huur f 73,per maand. Gevraagd woning te Veenendaal. Flat geen be- bezwaar. Te bevr. Hoepma- kerstraat 30, Gorinchem of Klaas Katerstraat 121, Vee nendaal. Aangeboden huis met tuin, dichtbij centrum en bushalte te Veenendaal. Gevraagd huis in Amerongen. Inl. Gasthuisstraat 10 of Over- straat 36, Amerongen. Aangeboden woning te Nij megen (geen flat). Inlicht, aanbied.: Parallelweg 10, Veenendaal. Tel. 2022 of na 6 uur Bergweg 56, tel. 3924. Imperials te huur f 1,per dag. J. v. Wijk, v. Deventer- straat 7, Rhenen. Voor verhuur bij Kool achter het stuur. Nieuwe VW's 125 km per dag, 17 cent per km. Schrijverspark 82, Vee nendaal. Tel. 2414. Fa. Marathon Postbus 60, Veenendaal. Financieringen binnen 24 uur. Tel. (08385) 3838(08380) 2289. Alle soorten tuin- en vogel zaden en bestrijdingsmidde len verkrijgbaar bij Zaad- handel 't Verlaat, Verlaat 27, Veenendaal. Heeft U bouwterrein? Bouw dan een moderne woning „Bouwsysteem BG". Bouw tijd plm. 6 weken. Degelijk heid als de allerbeste tradi tionele bouw. kurkdroog, ruim, gerieflijk, buiten mu ren le soort baksteen. Met schriftelijke kwaliteitsgaran tie. Keuze uit vele typen bungalows en landhuisjes. Ruime bouwfondslening be schikbaar. Als U bouwterrein heeft, belt of schrijft U dan N.V. Bouwfonds Ned. Ge meenten, Deventerweg 44, Zutphen. Tel. (05750) 5041. Voor autorijles naar een er kend adres, f 7,50 per vol uur. A. Kool, Schrijvers park 82. Tel. 2414, V'daal. Wist U dat U Balastore- zongordijnen Balamur wand- bekleding, verfwaren, behang en ijzerwaren kunt verkrij gen bij Houthandel Joh. Bos en Zn, Middellaan 89, Vee nendaal. Zoekt U een goede papagaai. Kom dan eens kijken, wij hebben een grote sortering. Ook schildpadden en goud vissen. Tevens in- en ver koop van alle soorten vogels, vogelzaden, vogelartikelen, ontsmettings- en geneesmid delen. Vogelkooien en stan daards. Ook voor honden en duivenliefhebbers zijn wij ruim gesorteerd. Speciaal zaak Hannisse, Achterkerk straat 24. Tel. (08385) 3183 (net boven aan de Markt) Veenendaal. Er wordt gratis thuisbezorgd. Uw vakantieartikelen haalt U natuurlijk bij Huize Chic, U heeft dan steeds iets aparts. Huize Chic, Patrimo niumlaan 13, tel. 3891, Vee nendaal. Overhemdenreparatie nieuw boord f 2,50, manchetten f 1,50. A. G. v. d. Berg, Da- vidsplein 8, Veenendaal. Tel. 2407. U wilt rustig behandeld wor den? Ga dan vroeg in de week naar de kapper! Poppel gasaanstekers A. v. Walsem, sigarenmagazijn, Achterkerkstraat 26, Veenen daal. Tel. 3179. Het betrouwbare adres voor het leveren en leggen van al le soorten vloerbedekkingen. Ook voor prima veren- en kapokbedden. Wij maken en repareren tevens Uw zonne schermen en markiezen. Teus van Dijk, Eenvoudlaan 35, Veenendaal. Wasbare Latex muurverf, sneeuwwit, in bussen van 2,5 kg f 4,50. Speciaal voor keu kens en douchecellen. Zim merman en zn. Sanbrink- straat 1, Veenendaal. Te koop aanhangwegentje Het kopen van een bruidsja pon maken wij tot een feest. Het is een groot genoegen onze exclusieve bruidsjapon nen te zien in onze speciale afdeling. Natuurlijk bij Hein van Schuppen, Hoofdstraat 89, Veenendaal. Volkswagen kleuren in han dige spuitbusjes van f 6,50. Thans ook spuitbusjes voor Opel, Fiat en Renault. Fa. Zimmerman en Zn, Sand- brinkstraat 1, Veenendaal. Gezinskrediet, zonder borg stellingen. Financiering van auto's, bromfietsen, vee-kre dieten enz. Br. onder nr 3368 a.h. bur. v. d. blad. Wie ruilt 4-kamerflat voor eengezinswoning in Veenen daal of Rhenen. Dr. Waller- straat 75, Rhenen. zoekt een in het bezit van diploma ULO, MMS of HBS. Sollicitaties (schriftelijk, of persoonlijk na tel. af spraak) aan het instituut, Mennonietenweg 26, tel. 3146. G.V.V.V. speelde woensdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen een militair elftal uit de Harskamp. In het militaire elftal speelden o.a. spil Spruit-Feyenoord II, rechtsback Roozen zoon van oud-inter national Roozen uit Haarlem, een jeugdspeler van Heracles en enkele amateurs. Jammer genoeg kwam het er bij de meer. Na de hervatting een zelfde spel- militairen niet helemaal uit, waaraan het ontbreken van enkele vaste voorhoede spelers wellicht niet vreemd was. In de de eerste helft speelden de militairen zo enthousiast dat G.V.V.V. de handen vol had. G.V.V.V. dat voor het eerst C. Scholtz, die 't goed deed, op de spilplaats had was over het algemeen toch sterker. Zo kwam na een half uur over links een aanval. Half M. v. d. Bovenkamp gaf goed door aan naamgenoot J. v. d. Bovenkamp, die van 15 meter afstand geen fout maakte 10. G.V.V.V. bleef iets sterker maar scoorde voor rust niet Het Haagse gerechtshof heeft het be stuur van de' Stichting Spaarbank Dor drecht vrijgesproken van de beschuldi ging de fiscale noodwet te hebben over treden door aan de belastinginspectie inzage te weigeren van een spaarbank boekje. Het ging hier om de vraag of deze spaarbank is aan te merken als een bedrijf met het oogmerk winst te maken, zodat zij onder de bepalingen der wet valt en de belastinginspectie dus recht van inzage in de spaartegoe den krijgt. In eerste instantie had de rechtbank te Dordrecht een gulden boe te opgelegd. In hoger beroep was de procureur-generaal bij het Haagse ge rechtshof van mening, dat bij deze spaarbank niet kan worden gesproken over een oogmerk tot maken van winst en dat zij daarom niet onder de be palingen der wet valt en het bestuur dus niet verplicht is inlichtingen aan de belastinginspectie omtrent inleggers te verschaffen. Het Hof heeft zich con^ form deze conclusie uitgesproken. N.B. Het kernpunt ligt dus bij het feit dat de spaarinstelling een niet winstmakende instelling moet zijn en dat zijn vrijwel alleen alle Nutsspaar- banken en daaraanverwante spaarban ken. beeld met 'n verwoed strijdend militair team dat voor de gelijkmaker vocht. Maar dit stond GVVV niet toe en toen de Veenendalers er na 20 minuten door een kopbal van middenvoor v. Hunnik uit een voorzet van J. Brius 20 van maakten, gaven de militairen zich ge wonnen. Enkele minuten later kon Hen zen een voorzet van Bruis benutten 30. 8 minuten voor het eindsignaal van de goed leidende scheidsrechter v. Rooyen uit Driebergen, leidde E. Scholtz een aanval over links in, die door v. Hun- nik goed werd afgerond 40. Gevonden: paar naadloze nylonkou sen; spanningzoeker; 25 busjes zwarte peper; wit kindertasje met potlood, ballpoint en zakdoeken; witte ceintuur; sleutel; cowboy pistool; 3 sleutels aan een evter; bruin lederen kinderporte monnee; huissleutel; bedelarmband met enkele bedeltjes; doublé dameshorloge met doublé schakelarmband; donker blauw nylonregenjas; wit kinderschoen tje; paar rolschaatsen; spanzaag; groen nylondamessjaal. Verloren: bruine portemonnee met inh.; jonge foxterrier met wit gevlekte kop; groen geblokte sjaal; nylonregen jas; koperen tabaksdoos met inscriptie, „A. Ariesen 1848"; kleine pijp; zwarte lederen damesschoen; licht grijs dames- vest; wit linker kinderschoentje; lips- sleutel; donkerblauw nylonregenjas; bruin meisjesvest; doublé oorbel met steentje; groen étui met bril; blauw nylonjongensjack; militaire tas met en kele padvindersboekjes en aantekenin gen van sportwedstrijden; dubbele rij wieltas; 2 rijwielsleuteltjes; schooltas met boeken en overall; blauwe parkiet pop; bruin lederen portemonnee met inh.; wit lederen baby-schoentje. VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE VAN DE AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN UITGESTELD De voetbalwedstrijd die op 11 juli a.s. gehouden zou worden en waarvan de baten beschikbaar gesteld worden voor de Autotocht Ouden van Dagen gaat op die dag niet door, want er wordt dan al een wedstrijd gespeeld voor de Po- liobestrijding. Wanneer de wedstrijd nu gespeeld wordt is nog niet bekend, maar in elk geval na de vakantie. AMERONGEN WOUDLOPERS ZATEN WEER IN PRIJZEN De Woudlopers uit Amerongen hebben zaterdag j.l. hun wandelschoenen weer aangetrokken om mee te doen aan een wandeltocht in Maarsbergen. Ook nu zat men weer in prezen, want op de 15 km werd een tweede prijs gewonnen en op de tien km een vijfde prijs. LEERLINGEN VERLATEN SCHOOL MET DE BIJBEL Deze week hebben 14 leerlingen, door het in ontvangst nemen van een herinne ringsplaat uit handen van de voorzitter van het Schoolbestuur, ds. O. van Vie- gen, afscheid genomen van de School met de Bijbel te O verberg. De volgende 6 zijn naar de U.L.O. ge gaan: Gerda van Barneveld, Ina van Hol land, Woutje van Mill, Willi van Wisselo, Willem van den Dikkenberg, Hans van Vliet. Verder zullen er naar de huishoud school gaan: Carla Breeschoten, Gerda van de Haar, Grietje Henken, Marianne van Mil. Tenslotte gaan naar de L.T.S.: Cor van Gent, Mattie van Hardeveld, Rinie van Leeuw, en heeft Aartje van Nieuwamerongen eindonderwijs genoten. De Overbergse school m. d. Bijbel gaat dan eindelijk verbouwen. Op onze fo to is duidelijk te zien waarom, want het interieur is dusdanig slecht dat het on verantwoord is hier binnen nog les te geven. Het natte gedeelte van de school, dat zijn de toiletten e.d. is reeds door de schoolarts afgekeurd, ook de ver warming van het gebouw is wat men noemt miserabel. Maar in dat alles komt nu verandering. Architect Ploeg uit Amerongen heeft een plan voor een flinke verbouwing opgesteld, waaraan men maandag a.s. reeds gaat beginnen. Allereerst krijgt het natte gedeelte een flinke beurt, ook de gangen wor den flink opgeknapt eerst de gang van de vroegere openbare school doorge trokken wordt met die van de school met de Bijbel. Verder krijgt het ge bouw nu ook de beschikkink over een centrale verwarming, zodat nu 's win ters ook prettig les gegeven kan wor den. De kosten worden ongeveer ge raamd op 70.000 gulden, terwijl men over een twee maanden weer in de ge legenheid hoopt te zijn om in het ver anderde gebouw les te geven. Voor ver der nieuws hierover verwijzen wij U naar elders in dit blad. Ds. J. D. Boerkool te Ede, emeritus predikant van de Gereformeerde Ker ken in Nederland, hoopt woensdag 8 juli a.s. vijfenzeventig jaar te worden. Ds. Boerkool werd op 8 juli 1889 te Haarlem, waar zijn vader toen nog direkteur van de gemeentelijke reini- gings- en ontsmettingsdienst was, ge boren. Zijn plan was aanvankelijk om aan de akademie voor Beeldende Kun sten opgeleid te worden tot schilder. Naderhand besloot de jubilaris om pre dikant te worden. Hij bezocht toen eerst het gereformeerd gymnasium te Kam pen, waar hij verder ook nog aan de Theologische Hogeschool van de Gere formeerde Kerken in Nederland stu deerde en in juni 1920 zijn kandidaats examen aflegde. Nadat de heer Boerkool kort daarna praeparatoir examen door de classis Haarlem was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hij op 9 januari van het daarop volgend jaar (1921 door wijlen ds. S. Datema, toen nog predikant te Haar lem, bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Velsen. Op 9 oktober 1927 verwisselde de jubilaris deze Kerk met die van Watergraafs meer (Amsterdam-Oost), vanwaar hij op 17 september 1950 naar die van West-IJsselmonde (thans heet deze Kerk Roterdam-IJsselmonde) vertrok. Deze zijn derde en laatste gemeente diende ds. Boerkool tot 5 juli 1959, toen hem op zeventigjarige leeftijd emeritaat Foto van de maquette van de „school met de bijbel" te Overberg. Zo ziet het gebouw er na de verbouwing uit. werd verleend. Na zijn emeritaat vestig de ds. Boerkool zich metterwoon te Ede, waar hij in de winter 1959-1960, tijdens een vakature de catechisatie heeft waar_ genomen. Ds. Boerkool werd bij herhaling af gevaardigd eerst naar de particuliere synode van Noord-Holand en nader hand naar die van Zuid-Holland-Zuid en in de jaren 1955-1956 maakte hij ook deel uit van de generale synode van Leeuwarden. Verder heeft de jubilaris in de loop der jaren vele bestuursfunc ties en deputaatschappen vervuld en zitting gehad in tal van .colleges en commissies. Zo was hij o.a. tijdens zijn langdurige ambtsbediening in de pro vincie Noord-Holland vele jaren be stuurslid van de wijkverpleging „Het Witte Kruis" en te Watergraafsmeer (Amsterdam-Oost) ook nog enige jaren lid en voorzittter van de sub-afdeling Watergraafsmeer; curator van de theo logische hogeschool van de Gerefor meerde Kerken in Nederland te Kam pen; zeveneentwintig jaar deputaat (van 1940 tot 1950 tien jaar scriba) van de zending van de Gereformeerde Kerk van Amsterdam en de met haar samen werkende Kerk enin Noord-Holland; lid van de commissie voor Wederopbouw en van de commissie van de voorop leiding van de zending. Van zijn hand verschenen tal van artikelen in verschillende periodieken. Zo o.a. in: De Standaard, Vrij Neder land, Op d enUitkijk, waarvoor hij van 1923 tot 1940 de rubriek „Op de uitkijk buit ende grenzen", het buitenlands uolitiek overzicht, verzorgde en in De Bazuin, het oudste weekblad van de Gereformeerde Kerken in Nederland, waarvan hij sinds 1950 hoofdredacteur is. Verder was ds. Boerkool ook nog medewerker aan de prekenserie „Me nigerlei Genade"; aan het dagboek „Heden zo gij Zijn stem hoort"; aan „Sola Gratia", gedenkboek ter gelegen heid van het honderd jarig bestaan Bovenaanzicht van de maqueette van de school met de Bijbel te Overberg. De grote vierkanten stellen de lokalen voor. Rechts boven de kleine hok jes: de zo zeer ge wraakte toiletten. van de theologische hogeschool van de Gereformeerde Kerken in Nederland te Kampen in 1954; an „Blijf in Mij", een boek ter uitreiking bij het doen van openbare belijdenis en aan het Kuyper-herdenkingsnummer van het Gereformeerde Theologische Tijdschrift, waarvoor hij eij bijdrage overde door Kuyper geschreven stichtelijke lectuur verzorgde. De jubilaris vertaalde ook nog een tweetal werken n.l. Calvijn van Stickelberger en Tegenspelers van den koning van Busch. Tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de Gereformeerde Kerk van Velsen werd daar e ennieuwe kerk en pastorie gebouwd. Te Watergraafsmeer (Amsterdam-Oost), waar in 1931 een 2e predikantsplaats is gesticht, werkte ds. Boerkoel nog mede aan de voorberei dende werkzaamheden voor de bouw van een tweede gereformeerde kerk.

De Vallei | 1964 | | pagina 14