PAUK DOVO-CJVV Koopcentrum Veenendaal «nj» t&£AAr$TO£l r Vfr* Mager voetbal programma voor liet komende weekeinde Wedstrijden bedrijfszelfbescherming aan de Industrielaan De grote onbekende Leerlingen hadden geanimeerde sportdag Burgerlijke stand KERKDIENSTEN AGENTSCHAPPEN „DE VALLEr Advertenties en abonnementen WATERPOLO Drukke dagen voor VZC dames en heren Bekerwedstrijd DINSDAGKOOPJES KLEERHANGERS BORSTELHANGER KOEKEPAN RENSWOUDE Diploma-uitreiking door Burgemeester Hosang Gevonden en verloren MARKTBERICHTEN Wachtmeester J. B. J. BOOS voor de 11e keer Vierdaagse Ingekomen en vertrokken Apothekersdiensten Doktoren- en We kunnen veurdan iedere avund met een veilig geveul ons hoofd op het kus sen leggen, want we hebben een plaats vervangende wethouder. De gemeenteza ken hoeven niet stil te staan as d'r een paar bestuurders niet om de tafel kom men te zitten op een zekere dag. Da's een hele geruststelling. Gelukkig mar, dat we al die jaren niet geweten hebben wat boven onze hoofd hing as d'r 'es twee leden van het kollezie tege lijk het af lieten weten, 't Is mijn ten minste na de paar leste raadsvergade ringen nooit bekend gewist, dat dan het hele gemeentebestuur niks uit kon voe ren. Bij wijze van spreken nog gien em- bertjie witkalk kon anschaften om het oudste van alle gemeentehuizen, die we rijk zijn, hier en daar een streekie te geven. Mar het is zo. Het staat zwart op wit in de wet: as d'r twee personen afwezig zijn dan kan er door het gemeentebe stuur niks besloten wurden. Nou mar hopen, dat het ok nooit gebeurd is, want as et een bietjie wil bin al die mit te weinig kopstukken genomen besluiten strakkies nog ongeldig ok. En al zijn we d'r dan mit alle Veense Nederlanders, die stuk veur stuk de wet horen te kennen, jarenlang onbewust an veurbij gefietst, het is nog een zaak van gewicht ok zo'n gemeentebestuurder op het reservebankie. De raad heeft 't ten minste hoog opgenomen en dur mar liefst twee keer een poos vergaderen an gespandeerd. In de eerste vergadering kwam d'r gien eerste reserve uit de stukken. De hele zaak wier dur bee en wee terugge nomen veur nader beraad, zoas dat heet. Volgens de raad had het dagelijks be stuur het politieke gewicht van de zaak over de kop gezien. Uit het verslag van de tweede raads vergadering, waarin de invaller-wethou- wer weer op het program sting, bleek dat bee en wee de politieke kante wel degelijk in de gaten hadden gehad. Mar, ze hadden de raad ze juust willen be sparen deur gewoonweg de oudste de be stemming as vierde man-an-de-tafel-in- noodgevallen te geven. Hoe dan ook, d'r wier gekozen en d'r kwam een politieke plaatsvervanger uit de bus. Hij kwam d'r niet zo makkelijk as de miljoenen veur het gemeentehuis. Die la gen in een handomdreei op tafel. Mar daar zaten dan ok gien politieke kantjies an. Dat was gewoon een kwestie van veur of tegen. Alles of niks, want een tussendeur was d'r niet. Toch bin ik mar zo vrij om te gelo ven, dat er van te veuren in de raad al het een en ander bekokstoofd was. De raad zal toch wel meer van het miljoe nenstuk gezien hebben dan alleen dat poppenhuisie op de lest Vewibeto. Veurlopig hebben wij as gemeentena ren niet veul meer dan de buitenkant van gezien. Een paar kranten wisten nog te melden hoe hoog of hoe laag alle bestuurders en ambtenaren komen te zit ten, mar daar bleef het dan ok bij. Veul meer dan de prijs op de cent af weten we niet, hoewel we daar toch ok wel een klein bietjie recht op hebben. Wat ons wel angezeid is, dat zijn de kunststukken. Zo in het algemeen dan. Er is nog niet vrijgegeven wat het alle maal precies gaat wurden, mar we we ten in ieder geval dat dur een paar stuk kies kuituur in kommen. Misschien komt dan straks toch nog de politiek om de hoek kijken. Dat heb ben we in het verleden ondervonden. Wat zei ene Multatuli ok al weer? Wout Blauwkous. Voor het komende weekend staat er niet veel voetbal op het programma. Maar voor het zover is, krijgen we eerst a.s. vrijdagavond nog het sluitstuk van het vete ranen-toernooi. Dan spelen op het DOVO-terrein de veteranen van de voetbalvereni ging DOVO uit Veenendaal tegen hun collega's van de v.v. Musketiers uit Eist. Zaterdagmiddag vindt op het terrein Panhuis de bekerwedstrijd DOVO- CJVV plaats. De laatste vereniging brengt een enthousiaste ploeg in het veld, die grote bekerplannen koestert. Mocht DOVO winnen, dan komt de vereniging 11 juli uit tegen de win- Om en nabij het komende weekend is het een drukke bedoening voor de speel ster en spelers van VZC. Verschillende teams komen dan zelfs tweemaal aan de start. Hedenavond reeds trekt het eerste damesteam naar Ermelo om daar de strijd aan te binden met de dames van ZEW. De Veenendalers moeten winnen om de koppositie te kunnen handhaven en dus de kans op het kampioenschap in eigen hand te houden. Het zal er in Er melo om gaan spannen. Maandagavond speelt dit team weer, maar dan in het Bergbad om half acht tegen Flevo waarvan verleden week zo verrassend werd gewonnen. Ook dan zal de strijd het aanzien ten volle waard zijn. Op dezelfde avond om acht uur speelt het 2e herenteam eveneens in het Bergbad tegen de reserves van Poseidon uit Scherpenzeel. Dinsdagavond dan de eerste zwem-vier- kamp te Rhenen in het bad „Ouwehand", waaraan tevens deelnemen De Forellen uit Rhenen, Poseidon uit Scherpenzeel en Woestduin uit Doorn. Aanvang zeven uur. Woensdagavond drie thuiswedstrijden voor VZC in het Bergbad. De meisjes- adspiranten bijten om zeven uur de spits af en treden aan tegen de meisjes van ZEW uit Ermelo. Om half acht de re serve heren tegen Forellen 2 uit Rhenen en om acht uur de heren I tegen wedstrijd met maar liefst 100 werd gewonnen. Al met al een zeer drukke week voor VZC. naar van de wedstrijd Pelikaan uit Zwijndrecht tegen Huizen. De Merino's spelen zaterdagmiddag om half vier tegen het Tilburgse HFCE ook een ploeg van een fabriek. De strijd zal gestreden worden op het terrein aan de Lawickselaan. De overige verenigingen komen voor zover bekend niet in het veld en gaan voorlopig van een voetbalvakantie ge nieten. A.S. ZATERDAG AANVANG HALF ZEVEN TERREIN PANHUIS keurig afgewerkte beukenhouten kleer hangers met rokinkeping voorzien van vernikkelde haak nu 2 stuks voor r\ cy r slechts op veelvuldig verzoek nog eenmaal een vlotte borstelhanger in moderne vormgeving, prima borstel met lange steel nu nog oude -i qq koopjesprijs JL.VO een solide koekepan, wit metaal, hoog opstaan de spatrand, flinke maat met koudgreep handvat cy qo bijzonder koopje O Alleen dinsdag 7 juli Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Winkels zijn iedere dag geopend van 8.30 tot 18.00 uur. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND tot 21.00 uur. Op woensdagmiddagen zijn alle win kels gesloten. MARKT op dinsdagmorgen en 's za terdags gehele dag. Woensdagavond vonden aan de Induslrielaan nabij de brandweerkazerne de wed strijden plaats tussen de ploegen van verschillende plaatselijke industrieën om uit te maken, wie dit jaar de wisselbeker mee naar huis mocht nemen en zich tevens de beste ploeg cp het gebied van de bcdrijfsbescherming mocht noemen. Zeven ploe gen deden mee. Zij kregen de volgende opdracht: In garage Schoonhoven heeft zich een ontploffing voorgedaan. Er is brand ontstaan, die door de brandweer bestreden meest worden. De brandweer moest ook een persoon redden die zich in een moeilijke positie in het gebouw bevond. De EHBO-crs moesten hulp verlenen aan twee gewon den, die het slachtoffer geworden zijn van de ontploffing. De brandweer moest opereren met een commandant en 7 brandwachten, terwijl van gemeentewege een brand spuit met pompbediende geleverd werd. De EHBO en reddingsploegen be stonden uit 1 commandant en 5 red ders en 1 commandant EHBO met 3 EHBO-ers. De ploegen moesten de opdracht bin nen de 25 minuten uitvoeren. Werd dit niet gedaan, dan werd het sein gegeven met de werkzaamheden te stoppen. De wedstrijden werden gade geslagen door een redelijke publieke belangstel ling terwijl van officiële zijde belang stelling aan de dag gelegd werd door burgemeester Dr. J. Hazenberg, de Prov. Commandan B.B. de heer Bol, Prov. Com. opleiding en oefening de heer Stroband en de Kring Com. oplei ding en oefening de heer den Broeder. Ook de heren directeuren of vervan gers van de plaatslij ke industrieën waren op het terrein van de „ramp" aanwezig. Na de al of niet geslaagde reddingen sprak inspecteur Dekker een stimule rend woord, waarna de heer van de Wal van de Kon. VSW een sluitings woord sprak. Burgemeester Dr. J. Hazenberg maakte tenslotte aan de spanning een einde en reikte de prijzen uit. De ploeg van de Kon. VSW bleek het beste gewerkt te hebben, zodat zij evenals vorig jaar de wisselbeker, nu echter voor goed, in ontvangst mocht nemen. De totale uitslag luidt: 1 Kon. VSW 525 punten; 2 SKF 518,5 punten; 3 DS 504 punten. Brandweer: Kon. VSW 190 pnt.; August Stenman 488,5 pnt.; 3 SKF 176 pnt. Redding: 1 Kon. VSW 252 pnt.; 2 SKF 176 pnt.; 3 DS 239 pnt. EHBO: 1 SKF 97,5. pnt.; 2 DS 92 pnt.; 3 Leidse Wol 85,5 pnt. Ook volgende jaar kunnen de wed strijden weer doorgaan, want de Kon. VSW heeft zich weer garant gesteld volgend jaar weer als gastheer op te treden, terwijl door haar ook weer een wisselbeker beschikbaar gesteld zal worden. De Veenendaalse winkeliers hebben gedurende de zomermaanden voor het kopend publiek op vrijdagavond en za terdagmiddagen bijzonder aardige ver rassingen, die uiteraard bijzonder bij het^ winkelend publiek in de smaak vallen. De ene keer is het een cake, een andere keer een krentebrood of sigaren, die een onbekende met een vriendelijk schouder klopje aanbiedt. Ook dit weekeinde zal de grote onbekende vrijdagavond en za terdagmiddag zich tussen het winkelend publiek in Veenendaal bevinden en nu is het een bon voor een fijn stukje toilet zeep, die hij in flinke hoeveelheden zal uitgeven. Is het kopen in Veenendaal op zich zelf al gezellig, als men zo'n schou dertikje krijgt, is het natuurlijk heel erg plezierig. En al vele honderden perso nen hebben in de afgelopen weken een dergelijke bon in hun handen gedrukt gekregen. Het ligt in de bedoeling in de ze zomermaanden op een of andere wijze het kopen in Veenendaal extra gezellig te maken. Het was dinsdagmorgen 30 juni een gewichtig moment in de 6e klas van de Chr. Lagere School te Renswoude, toen daar om half twaalf Burgemeester Ho sang in gezelschap van opperwachtmees ter Heerdink de klas binnenstapte. De Burgemeester reikte aan de ge slaagden van het Verkeersexamen 1964 het diploma uit met een zichtbaar genoe gen. Deze uitreiking liet hij vergezeld gaan van een ernstige speech. „Dat jullie heb verkeersdiploma nu in de zak hebben wil nog niet zeggen, dat je nu maar raak kunt fietsen.'" Het verkeer wordt steeds drukker en de gevaren groter. Laat de jeugd dan ook geen waagstukjes op de fiets uithalen, maar in de praktijk tonen, dat ze het diploma ook met recht verdiend hebben. Tenslotte werd de 6e klas uitgenodigd om a.s. vrijdag per fiets 's middags een bezoek te brengen aan Ouwehands' dierenpark te Rhenen. Woensdag vond op de terreinen van de voetbalvereniging DOVO de jaar lijkse sportdag voor de leerlingen van lager, voortgezet en uitgebreid onderwijs plaakts. Nadat 's morgens de leerlingen, een kleine 750, van de lagere scholen hun best gedaan hadden, kwamen 's mid dags ongeveer 800 oudere leerlingen van het voortgezet onderwijs aan bod. De voetbalvelden waren voor deze ge legenheid in drie vakken verdeeld. In elk vak werkte een groep leerlingen die aan 6 proeven hun kunnen op atletiekgebied konden testen. De 7e proef bestond ook uit „proeven" daar konden de atleten even uitrusten en ondertussen aan een ijsje sabbelen. Als aan bepaalde eisen voldaan was, kreeg elke deelnemer een diploma. Hoe beter de prestaties, des te voornamer het diploma. Het sportfestijn werd geopend door burgemeester dr. J. Hazenberg die ver gezeld was van wethouder Koppenberg. Ook wethouder van Kuyck kwam in de loop van de dag eens kijken. Lof ver dient weer de commissie voor Lichame lijke Opvoeding Veenendaal, die voor de organisatie zorg droeg. De algehele lei ding was in handen van de heer Rijn back, terwijl de E.H.B.O. voor de ver stuikte enkels e.d. zorg droeg. Leuk is nog te vermelden dat de pres taties van de leerlingen onder aanvoe ring en leiding van hun leraren merk baar beter waren dan het afgelopen jaar, ondanks de harde wind. RHENEN Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: paar stoffen herenhand schoenen; grijs-blauw geruit colbertjas je met kammetje in borstzak; grijs-witte bromfietstas waarin blauwe herenregen jas, gereedschap bandenlichter, pomp enz.; zware portemonnaie met vakken, inh. 43,—. Aan komen lopen/vliegen: tamme fa zant, vermoedelijk soort Lad: Armhorst, was gewond; postduif (aangereden door auto) ring Holland 64 no. 494459; kleine schildpad. Verloren: donkerblauwe portemonnaie inh. zwemabonnement; bruine herenpor- temonnaie met ritssluiting inh. pl.m. 20,herenportemonnaie bruin var kensleer met rits en drukknoop inh. 2,4 dubbeltjes en voetbalplaatje; bril met donker montuur; blauw wind jack; blauw linnen strandtas inh. 3 bad handdoeken, 2 zwembroeken en 3 lunch- paketten;; gele badtas inh. badhanddoek, zwembroek, zwemabonnement en zon nebril. ELST Verloren: Kinderstep en een autowiel dop. Gevonden: Polshorloge, blauw jack en een slaapzak. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 113.000 stuks. Prijzen van 9,75 tot 10,75 voor de grote eieren en van 5,tot 8,voor de kleine exemplaren. Alles per 100 st. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 25 stuks. Prijzen van 60,— tto 80,Handel traag. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt wer den 1.010.000 eieren aangevoerd. De prijs per 300 stuks varieerde van 10,85 11,25 en die van henne-eieren van 6,509,De handel was vlot. Op de biggenmarkt bedroeg de aan voer 210 stuks en de prijs per stuk va- rieerde van 78,tot 82,De han del was vlug. Toen wij vernamen dat de wacht meester eerste klasse van de Rijks politie de heer J. B. J. Boos te Rhe nen komende maand voor de elfde maal gaat deelnemen aan de Vier daagse te Nijmegen, vonden wij het interessant om hem eens te vragen hoe hij er toe is gekomen om aan deze toch zo zware tocht te gaan deelnemen. De heer Boos was direct bereid hieraan mede te werken en wij laten hem verder zelf aan het woord. Voordat ik bij de politie kwam heb ik in Haarlem al veelvuldig marsen meegelopen onder andere die uitge schreven door de politiesportvereni- ging aldaar. In 1945 kwam ik in Rhe nen, aanvankelijk als hulpmare chaussee en in 1946 werd dit Rijks politie. In die tijd werd in politieverband, uitgaande van de Sportvereniging Rijkspolitie te Utrecht deelgenomen aan diverse georganiseerde wandel marsen in den lande, onder andere in Laren, Utrecht, Oosterhout, Bussum en Hilversum. Ik had daar veel ple zier in en liep steeds afstanden van circa 25 kilometer. Kleinere afstan den vond ik niet interessant. Nog nooit had ik aan de vierdaagse mee gedaan, hoewel men er van de Sport vereniging Rijkspolitie in Utrecht wel aan deel nam. Gezien mijn prestaties in het lopen van normale marsen vroeg men mij op een gegeven mo ment om aan de vierdaagse deel te nemen. Daar had ik echter bitter wei- nig oren naar, want in die tijd vond ik de vierdaagselopers ergens eigen lijk wel iets mankeren. Ik vond het beulenwerk en daar paste ik voor. Het gevraag van de collega's van de Rijkspolitie had by mij aanvanke lijk weinig succes, maar als echte po litiemensen bleef men met vasthou dendheid proberen mij om te praten en dat gelukte inderdaad in 1953. Dat was eens, maar nooit weer Toen ging ik voor het eerst deel nemen aan de vierdaagse en toen liep ik mee onder commando van de toen- dertijd toegevoegd officier in het dis trict Utrecht de Majoor der Rijks politie Mr. J. W. Buitendijk. In Castricum begon men met de training (vanaf half april moest ik iedere week een keer naar Castri cum). Nooit zal ik deze eerste vier daagse vergeten, al word ik ook hon derd jaar. Ik liep toen namelijk met sokophouders om, dat is iets wat wel gaat met een mars van 25 km, maar niet met de vierdaagse. Deze din- woerd ió aan: gen knellen de benen af. Ik werd on der het lopen buitengewoon moe, mijn hele lichaam deed me pijn. Op ieder rustpunt moest ik speciaal worden vertroeteld. Ik moest plat op m'n rug liggen met de benen omhoog en men trachtte mij met allerlei medicamen ten steeds weer op te lappen. Soms kreeg ik tussen twee rusten in een boerdery nog een extra beurt. Dit ging zo vier dagen lang. Met de moed der wanhoop en een bovenmenselijke inspanning mijnerzijds mocht ik het geluk smaken de eindstreep te halen en de tweehonderd kilometer af te leggen. Hoeveel maal door mij tijdens deze vierdaagse tegen mezelf en te gen de vierdaagse verwensingen zjjn geuit is niet meer te tellen. En eigen lijk was dit niet nodig geweest, want jammer genoeg ontdekte een verzor ger op de laatste dag ongeveer vijf kilometer voor het einde de sokop houders, die de eigenlijke oorzaak van alle ellende waren geweest! Bij het uitreiken van de zo begeer de 4-daagse medaille werd door de toenmalige commandant van het de tachement gevraagd of we allemaal en bloc het volgend jaar weer zouden deelnemen en ik antwoordde bevesti gend, maar dacht: nooit van m'n le ven kragen ze mij wéér naar de vier daagse. Bijna een jaar later kwam er een brief om weer deel te nemen en uit eindelijk ging ik toch weer, waarbij ik wel de opgedane ervaringen van de eerste vierdaagse behoorlijk heb uit gebuit en voor de tweede maal ging het inderdaad gemakkelijker van zelfsprekend ging het de tweede keer zonder sokophouders. In 1954 kon ik jammer genoeg nitet meedoen omdat er in die tijd net een zoon was gebo ren, maar verder heb ik geen enkel jaar overgeslagen. Het trainen gaat de laatste jaren in eigen tijd en dan maak ik zo'n rondje van een 35 40 kilometer bijv. Rhenen, Ochten, Dodewaard, Hien, Zetten-Andelst, Lexkesveer, Wage- ningen, Rhenen. In het gebied tussen de plaatsen Rhenen, Driebergen, Ede, Arnhem, Renkum, Oosterhout, Och ten, Rhenen heb ik zo ongeveer alles plat gelopen in trainingsmarsen. De laatste jaren namen een collega uit Jutfaas en een collega uit Maarn aan de trainingsmarsen deel, maar dit jaar heb ik tot nog toe helemaal al leen getraind. Tijdens zo'n trainingsmarsje loop ik in mezelf zo'n beetje te filosoferen. Je komt niemand tegen die tegen woordig nog loopt, als men loopt is het maar een klein stukje. Als ik door de Bennekomse Meent loop, ko men de koeien al loeiende en met de staarten omhoog naar het uiterste puntje van het weiland om vol nieuwsgierigheid te kijken wat daar nu loopt. Kieviten en grutto's vliegen over je hoofd of ze denken wat moet die vreemde indringer een mens te voet hier. Zelfs de dieren schijnen dit in de gaten te hebben. Al lopend ben je het dichtst bij de natuur, met de dieren en het ruisen van de wind in de bomen. Door de wandelsport blijft een mens fit; het is een sport waar men als kind al mee kan beginnen en waar men op zeer hoge leeftijd nog aan kan deelnemen. Bovendien komt er bij mij nog iets persoonlijks bij. Het is een mentale training van me zelf, want men is in het leven zo vlug geneigd het gemakkelijke te aanvaar den en het moeilyke opzij te schuiven. Ook om mezelf aan het moeilijke te wennen neem ik deel aan de vier daagse, want je krygt het heus niet cadeau, er is een dosis ongemak te verwerken, maar het is gezond want je moet regen en wind trotseren en alles bij elkaar hou ik van de vier daagse. Ik ga nu voor de elfde keer mee lopen en ik hoop dit nog ettelijke ke ren te kunnen doen. Met de dienst is het wel eens moeiljjk vanwege perso neelsgebrek, maar er wordt toch al tijd medewerking verleend door de korpsleiding. Als men wat meer wil weten van de vierdaagse en de sfeer eens wil proeven dan moet men maar eens ko men kijken in Njjmegen en wel op de dag van de intocht, dat is dit jaar op vrydag 31 juli. Wie dat eenmaal ge zien heeft komt ieder jaar terug. Want dit internationale gezelschap wandelaars, waaronder militaire en politiegroepen maken telkenjare voor zo'n 250.000 mensen, die de intocht bijwonen, reclame voor de wandel sport. Wachtmeester Boos was vol en thousiasme voor de door hem zo ge liefde wandelsport en als we hem aan het woord hadden geléten dan zou er misschien wel een krant vol van te schrijven zijn geweest. Wij zijn ervan overtuigd dat wachtmeester Boos ook deze vierdaagse met plezier zal lopen en we wensen hem niet alleen voor zijn elfde, maar ook voor vele volgen de vierdaagsen veel succes toe. VEENENDAAL Geboren: Hendrik Cornelis, z.v. G. Achterberg en C. Hutink; ;;Hendrike, d.v. D. Willemsen en N. van Dijk; Jan netje Neeltje, d.v. G. van de Kolk en J. van Hunnik; Wouter, z.v. W. G. de Kruiff en J. van Brummelen; Dirkje, d.v. P. D. Reemst en J. Bouman; Alette Margaretha, d.v. A. J. Verbeek en W. F. Zegwaard; Jan, z.v. L. Willigenburg en M. Hoogeweg; Evert Albertus, z.v. E. A. Lokhorst en E. Klumpenaar (geboren te Rhenen). Ondertrouwd: A. van de Craats en G. van Dijk; E. W. van Voorthuijsen en M. van Haaften; A. Goutbeek en N. J. Vroon;; G. Jansen en H. van de Weerd- hof A. van Man enen E. de Kleuver; K. van de Bovenkamp en C. W. van Wal- sem; A. H. Dokter en M. B. Harmsen; A. Geefshuijsen en G. Methorst; F. van Gent en W. Werkman. Gehuwd: H. Diepeveen en W. van Gin- kel; G. C. van Alfen en W. A. Sukkel; J. C. Diepeveen en I. B. J. W. B. Roelof- sen; A. de Kievid en J. Drost; T. J. Koetser en S. Coster. Overleden: Jan Dirk van Ingen, 51 jr., echtgenoot van J. de Bruin; Hendrik van Doorn, 80 jaar, weduwn. van T. van Hasselaar (overleden te Ede). RHENEN Geboren: Evert Albertus, z.v. E. Lok horst en E. Klumpenaar; Gerrit Jan Huibert, z.v. H. G. van Veldhuisen en J. Schrijver; Roelof, z.v. P. G. van Dam en A. R. van Laar; Gerda, d.v. R. Lodder en G. Vermeer; Sandra, d.v. C. Chr. Schuchardt en A. J. Lodder; ;Frederika Teunetta, d.v. G. Oskom en W. A. van Kesteren; Wendelina, d.v. T. van den Berg en A. Onink. Ondertrouwd: J. van de Bovenkamp en C. M. van de Weetering; P. Meeuwisz en A. M. Lammers; Chr. C. van Essen en H. Loorjen; J. W. S. van de Weerd- hof en J. G. Oomen. Gehuwd: P. van Dtfk en A. Burghout. Overleden: Antonia Hendrika Maria Zuijderland, echtgenote van A. A. de Groot; ;Albertha Willemijntje van Bur- ken, echtgenote van J. Hardeman; Er- nest Simonet, echtgenoot van H. Holst; Hestera de Bruin, gehuwd geweest met C. van Toorn; Teunis Hovestad, echtge noot van A. Brouwers; ;Melis Drost, echtgenoot van P. van der Oosterkamp. Elders geboren: te Gouda: Hendrik, z.v. C. Hoogendoorn. Elders overleden: geen. RENSWOUDE Geboren: Wilke Jannette, d.v. J. van Barneveld en E. G. van den Bos. Overleden: Pater, Klaas, 62 jr. AMERONOEN Geboren: Bertus Abraham, z.v. J. H. Derksen en M. E. van der Meij. Overleden te Rhenen: Hestera de Bruin, wed. van C. van Toorn, 83 jr. EDERVEEN Geboren: Albertus z.v. G. J. van Manen en J. Lansing; Gerrit z.v. G. J. van de Meent en H. van Beek. Ondertrouwd: M. Hendriks en E. van Holland; E. G. van de Haar en J. Klok. Overleden: Hendrik van Doorn, oud 80 jaar. RHENEN Ingekomen personen: Benaisa, B. C. A., van Frankrijk; Oldenkamp, J., van Baarn; Hoevenaar, J. J., met gezin van Ridderkerk. Vertrokken personen: Van Laar, M., naar Middelburg; Rebergen, A. met ge zin naar Aalten; Smits, J. A. naar Doorn; Bos, T., naar Amersfoort. AMERONGEN Ingekomen: C. van der Bijl van Rid derkerk in Nederstr. 14E. J. van Willi gen van Lienden in Nederstraat 4; G. C. H. Jansen van Apeldoorn in J. van Zut- phenweg 4. Vertrokken: C. J. Heeren, van Berg weg 10 naar Breda. VEENENDAAL: dr. A. J. Verbeek, Po pulierenlaan 20, tel. 3885. Apotheek Zqidersma, Hoofdstraat 53 Tel. 2123. Zusters Groene Kruis zr. M. Post, Schrijverspark 4 II, Tel. 2573. RHENENdr. Stegeman, Herenstraat 69, Tel. 2315. Apotheek Deys, in het weekeinde al leen voor spoedgevallen. ELST, AMERONGEN LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en van Ommeren, dr. Bakker te Leersum tel. 03434- 1495. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: dr. Heij te De Klomp, Tel. 200. SCHERPENZEEL: ds. M. Pon, Hole- voetplein, tel. 03497-250. VEENENDAAL Markt 9.30 uur ds. Lam van Hilversum; 5 uur ds. Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 uur ds. D. v. d. Berg; 5 uur ds. v. Lier, Putten. Vredekerk: 9 en 10.30 uur ds. Wisger hof; 5 uur ds Lam, Hilversum. Sionskerk: 9.30 uur kand. de Greef, Utrecht; n.m. ds. D. v. d. Berg. Nieuwe Rusthuis (Engelenburg): 7 uur ds. Graafland. Dijkstraat 2.45 uur ds. v. Breugem, Achterberg. Veeneind: 3 uur ds. D. v. d. Berg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 u. ds. Cou- vee van Bennekom; 5.00 u. ds. v. Enk. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 u. ds. Vol- ten van Rhenen; 5.00 u. ds. Couvee van Bennekom. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 u. ds. Keuning (H.A.); 5.00 u. ds. Keu- ning. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 u. ds. Langbroek (H.A.); 5.00 u. ds. Langbroek. Geref. Gem. Syn. geb. Eltheto: 9.30 en 5 u.: Leesdienst. Geref. Gem. in Ned. Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur: ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 u.: ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 0.00 u. drs. Tichelaar; 5.30 u. ds. Bos. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. Sorber van Winterswijk. R.K. Kerk, Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 u. H. Mis; 5.00 u. Lof. R.K. Kerk, Salvatorkerk7.30 en 9.30 u. H. Mis; 5.00 u. Lof. Leger des Heils: 10.00 u. Wijdingssa menkomst; 7.30 u. Verlossingssamen komst. Veeneind woensdag 8 juli 7.30 n.m. ds. Catsburg van Opheusden. RHENEN Ned. Herv. kerk vm. 10 uur ds. N. Kooreman 6.30 uur n.m. ds. A. Wes- tra. Ger. kerk 10 uur ds. H. Volten (voorb H.A.) 5 uur ds. de Vries van Ben nekom. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5 uur leesdienst. woensdag 8 juli n.m. 7.30 dr. C. Steenblok van Gouda. Ned. Herv. (Geref.) Evang. 10 uur v. m. ds. Harkema van Zeist 5 uur n.m. dhr. van Oostende van Op heusden. Oud Ger. Gem. 10 en 5 uur leesdienst, woensdag 14 juli 7 uur n.m. ds. Toes van Kinderdijk. R.K. Ged. kerk 8 uur vroegsmis 10.15 uur Hoogmis 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk 9.300 uur dr. C. Graafland van Veenendaal 6 uur kand. W. A. Groot van Goudriaan Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst, donderdag 16 juli ds. Lichtenberg van Utrecht 7.15 uur n.m. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 ds. P. M. Breugem. Oud. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst donderdag 9 juli 7 uur n.m. ds. van Prooien van Grafhorst. RENSWOUDE Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur Ds. L. v. .d Peut. Geref. kerk 10 en 6.30 uur ds. B. S. Slingenberg. AMERONGEN N.H. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. G. Kaastra. Ger. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. L. Zwaan Lievendael: 10.00 u. Jeugdkapel. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. mej. ds. S. A. J. F. Doets uit Leersum N.H. R.K. Kerk: 8.15 en 10.00 u. H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. kerk 9, 10.30 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst woensdag 8 juli 7 uur ds. van Prooijen. EDERVEEN Ned. Herv. kerk 9.30 ds. Vos van Rijs- sen 7 uur n.m. ds. Timmer (bed. H. D.) Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. den Hoed van Wijk bij Heusden. Voorber. H.A. Ger. kerk 10 en 18.30 uur ds. P. W. van der Veer, Voorber. H.A. Vrijz. Herv. 10.15 uur Ds Schans ds. C. B. Burger uit Utrecht. Vrije Evang. Gem. 15 uur evang. de Dekker uit Bilthoven. kunnen worden opgegeven by de onderstaande adressen: VEENENDAAL: Van Barneveld, Sig.magazijn „De Vallei", Pr Bernhardlaan. RHENEN: D. Arends, Goudenregenplantsoen 1. E. van Daalen-Meeuwisz, Julianastraat 20. ELST: H. C. Bos, Veenendaalsestraat 15a. Overdag te bereiken onder Tel. nr. 08370-3713. ACHTERBERG: R. Rijkse, Dijk 8. AMERONGEN: C. Th. de Boer, Burg. v. d. Boschstraat 6, Tel. 03434-1262 De Vries, Beatrixlaan 4, Amerongen. OVERBERG: J. H. Koopman, Dwarsweg 16. RENSWOUDE: S. Laansma, Van Reedeweg 3 EDERVEEN: D. van Baaren, Hootsenplein 10. SCHERPENZEEL: P. de Jonge, Pr. Margrietlaan 21, Tel. 03497- 473. EN BIJ DE BEZORGERS VAN „DE VALLEI"

De Vallei | 1964 | | pagina 2