Bondsvakantieoord Dc Ossenberg is klaar om aan topseizoen tc beginnen ,><zArü\oto Monsteroverwinning van VZC heren op LAGA (Zeist) 13-1 „Vogel Struys" in beheer bij het ministerie van landbouw en visserij AMERONGEN Uitbreidingsplannen Veenendaalse Avond-U.L.O. ondervindt redelijke belangstelling De Veenendaalse Lawn Tennis Club maakt het goed DERDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 3 JULI 1964 Nr. 53 Overal schieten de campings als de bekende paddestoelen uit de grond. Zo'n „paddestoel" die overigens al jaren geleden uit de grond schoot is de camping „De Ossenberg" in Overberg. Elf jaar geleden begon de exploitant de heer E. v. d. Horst een timmer man uit Vlaardingen met de bouw van zomerhuisjes in Overberg aan de voet van de Amerongseberg. Nu zijn het er al 39 op een grondgebied van 12 ha. Daarnaast beschikt het vakantieoord over een groot kampeerterrein met een oppervlakte van onge veer 8 ha. S)ick cftup WATERPOLO Doelpuntenfestijn in Bergbad MOEILIJK OP GANG Uw bril een sieraad Doelpuntenregen Meisjes adspiranten Fraai scheepsmodel voor de visserijtentoonstelling Sch. 64 te Scheveningen Originele Struisvogel Oriëntatierit van M.A.C. ,,'t Sticht" Moeders Goede Keuze Sportterrein Overberg VERKEERSMAATREGELEN De houten zomerhuisjes op camping „De Ossenberg" in een rustige omgeving Op het ogenblik bereidt de heer v. d. Horst zich samen met zijn schoonzoon de heer Herla voor op het a.s. seizoen wan neer zo'n 3000 mensen weer van hun va kantie komen genieten. Die voorbereidin gen beginnen reeds op 2 januari van elk nieuw jaar. 's Morgens vroeg staat 'de telefoon al rood gloeiend, tegen de mid dag zijn de weken in het topseizoen al bezet en binnen een week zijn vrijwel alle huisjes volgeboekt. Begin mei dan komen ze al, de eerste mensen die een huisje gehuurd hebben, daarbij komen dan in het hoogseizoen de nodige kam peerders e.v. caravanbewoners. De be volking van „De Ossenberg" komt voor namelijk uit Zuid-Holland, 's Zomers rijdt er zelfs een speciale bus vanuit Rot terdam om de gasten zaterdags heen en terug naar de camping te brengen. Het valt natuulijk niet mee voor de exploitanten, om de vakatiegangers, wan neer zij daar behoefte aan hebben bezig te houden. Mensen die volkomen rust willen hebben, zijn er hier op hun plaats, maar er wordt ook gestreefd om de mensen die iets meer willen dan al leen maar stil zitten, gezonde ontspanning te geven. Voor de kinderen zijn er wat speeltoestellen en wat sportvelden. Er zijn filmavonden en de nodige ontspannings avonden waarop een bandje voor de muziek zorgt en verschillende gasten iets presteren, voor regenachtig weer is er een bibliotheek waarbij de grote kantine met verschillende ontspanningsmogelijkheden ook een groot aandeel levert. De camping, die door de A.N.W.B. als bondskampeerterrein aangeduid wordt biedt de gasten naast de eenvoud van het kamperen ook verschillende luxes. Zo be schikt „De Ossenberg" als één van de weinige campings over een „wasserette". Een inrichting, waar de huisvrouw haar was kan doen en ook drogen. Ook beschikt de camping over enkele grote sanitaire gebouwen, waar w.c.'s en zelfs warme douches geplaatst zijn. Naast de betrekkelijke eenvoudige hou ten bungalows bevat de camping ook een stenen landhuis, waar de mensen, die meer op comfort gesteld zijn kunnen bi vakkeren. De omgeving is rijk aan bosgebieden en omliggende plaatsen bieden genoeg ge legenheid voor ontspanning. De kamp winkel op het terrein, voorziet in een grote behoefte, omdat de kampeerders nu niet voor elk wissewasje van de cam ping af hoeven. Camping „De Ossenberg" lijkt ons een oord toe, waar de mens weer volkomen tot rust kan komen. HOOFDSTRAAT84 VEENENDAAL PASFOTO'S IN 10 SECONDEN KLAAR Caravans op heide van de „Ossenberg" de stille Op ondubbelzinnige wtfze heeft de herenformatie te kennen gegeven rechtstreeks op het kampioenschap af te stevenen. Met niet minder dan een 13-1 nederlaag werd het Zeister Laga naar huis gestuurd. En met een beetje meer beheersing van de Veenendaalse voorlinie had de score ongetwijfeld hoger kunnen zijn. Toch zou het verstandig zijn, dat VZC zich niet aan deze monsteroverwinning vergaapt. Want de tegenstand welke in deze competitie in de 4e klas wordt ondervonden is van bijzon der laag gehalte. Het kampioenschap zal zonder meer in handen van de VZC-ers komen, doch de daarop volgende promotiewedstrijden (soms is dit er maar één) zul len van een geheel ander karakter zijn dan deze onbeduidende competitiewedstrijden. In deze wedstrijd tegen Laga kwam de doelpuntenmachine van VZC moei lijk op gang. Henk van de Meer tracht te tevergeefs met afstandschoten de score te openen, terwijl andere voor- waartsen in vrije posities lagen. Ook de overigens voortreffelijk spelende Cel Slotboom en Wim v. d. Meer probeerden middels „onderonsjes" vooralsnog te vergeefs doorbraken te forceren. Maar daarna ging het wat beter en vielen de doelpunten als rijpe vruchten van de boom. Wim van de Meer maakte er in het eerste speelgedeelte 2-0 van. Een hard schot kon door keeper Jan Bakker niet voldoende worden weggewerkt waar- Nog vóór Uw vakantie een nieuw montuur, een goede zonnebril, een veilig brll- etul. Wij bieden U een zeer aparte keuze. OPTICIÉN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN door de middenvoor van Laga het enige doelpunt tegen scoren, 2-1. Wat er zich verder afspeelde was weinig interessant voor de toeschou wers. Met de regelmaat van een klok scoorden de VZC voorwaartsen om beurten, terwijl Laga volledig in elkaar klapte en verder speelde als de beken de figurant. Het tweede speelgedeelte werd afgesloten met 4-1 door doelpun ten van Cel Slotboom. In de derde en vierde speelgedeelte scoorden nog voor VZC: Cel Slotboom 3 maal, Henk v. d. Meer 2 maal, Juul v. d. Bovenkamp 1 maal, Cees Hardeman 1 maal en Wim v. d. Meer 2 maal, zodat de einduitslag 13-1 voor de Veenendaalse ploeg werd. John. van der Veen, Cees Hardeman en Juul v. d. Bovenkamp zorgden er voor dat het achter potdicht bleef. Voor deze wedstrijd speelden de meisjes-adspiranten van VZC tegen die van Flevo. De aalgladde Joan Slotboom was een voortdurend gevaar voor de Flevo verdediging, die dan ook regelma tig in paniek geraakte. Zelf wist Joan twee maal te scoren. Ook de overige meisjes lieten zich deze avond niet onbetuigd, waardoor het einde van de ze alleraardigste wedstrijd met 4-0 in het voordeel van de VZC adspirant- meisjes werd besloten. Gisteren arriveerde in de Scheveningse haven onder hoede van de Koninklijke Marine het ongewone transport van een model van een 17e eeuws oorlogschip-koopvaarder, thans in beheer van het ministerie van landbouw en visserij en bestemd voor de departemen tale inzending op de Internationale Visserijtentoonstelling Sch. 64, die van 17 t/m 29 juli 1964 in het nieuwe gebouw van do gemeente lijke visafslag in Scheveningen wordt gehouden. Het deels onttakelde, 12 meter lange en nog hogere model van het Pinasscheeps- type, wordt op een landingsboot ovej zee door een marinesleepboot van Den Helder naar Scheveningen gebracht. De sleep is op 2 juli voor de visafslag af gemeerd, waarna de welwillende mede werkende Haagse brandweer het scheepsmodel op de wal takelde. Het model van de „Vogel Struys" werd door de werf Wilton Fijenoord gebouwd voor een historisch spel bij gelegenheid van een Koninklijk bezoek aan Vlaardin gen in 1962. Het scheepsmodel is uit een overnaadse sloep gebouwd, die eens in Maassluis als reddingsboot was gestatio neerd. Later schonk de werf het fraaie model aan de Koninklijke Marine, die tenslotte er niet in kon slagen, vanwege de enorme afmetingen, het schip voor permamente expositie goed onder dak te brengen. Door een enige maanden geleden uitge zonden televisiereportage over de „Vo gel Struys" verkreeg het model grote be kendheid. Door de welwillende medewer king van de commandant der zeemacht in Nederland, de vice-admiraal mr. A. N. Baron de Vos van Steenwijk, kwam het ministerie van landbouw en visserij niet alleen in het bezit van de „Vogel Struys", maar wordt het scheepsmodel thans ook nog „thuis bezorgd". Het ministerie heeft voor dit model, zolang het niet in ge bruik is, een verantwoorde opslagruimte in Scheveningen beschikbaar. De bedoe ling is namelijk, dat de „Vogel Struys" bij Nederlandse inzendingen onder aus piciën van het ministerie op binnen- en buitenlandse agrarische en visserij mani festaties, met name tentoonstellingen, wordt gebruikt. De „Vogel Struys" be looft daar een zeer opvallende blikvan ger te worden en als zodanig zal het mo del op de grote visserijtentoonstelling te Scheveningen voor het eerst dienst doen. Wie was de echte „Vogel Struys"? „Den Struys" was een pinasschip in dienst van de koopvaardijvloot der Verenigde Oost Indische Compagnie, die zoals uit de naam struisvogel al blijkt, een bevoorra dingsstation aan de Kaap de Qoede Hoop had ingericht. Bij het uitbreken van de Eerste Engel se Zeeoorlog (1652-1654) werd de „Vogel Struys" met 40 „stukken" bewapend en bij de vloten van Tromp en De Ruyter gevoegd. De Friese kapitein Douwe Aukes oogstte op 26 augustus 1652 in de slag bij Plymouth roem met deze hulp kruiser (zoals we de bewapende koop vaarder hedentendage zouden noemen). De originele „Vogel Struys" ging tijdens de bevelvoering van de Schiedamse ka pitein Kornelis Adriaansz. Kruik jam merlijk ten onder in de zeeslag bij Port land (28 februari - 2 maart 1653). Van de veertig Schiedamse matrozen, alle bene den de 20 jaar oud - vermoedelijk naar de zeden dier dagen uit het weeshuis van SchiedarfT"gerecruteerd - bleven er drie over. „Den Struys was toen (volgens de annalen) vol bloeds en behalve de ge kwetsten lagen wel tachtig doden langs het schip verspreid". AMERIKANEN DRAGEN DE MEESTE SCHOENEN Amerikanen kochten in 1963 gemid deld vier en een half paar schoenen. Daarmee liggen zij ver vooraan, verge leken met het vasteland van West- Europa waar men gemiddeld slechts anderhalf paar schoenen kocht. In Gr. Britanië, Canada, Australië en Nieuw Zeeland was dit cijfer twee en een half paar, terwijl het gemiddelde in Zuid- Amerika nog geen paar bedroeg, maar daar loopt de minder met aardse goe deren gezegende vaak zonder schoenen. Van de 876 miljoen paar die in Ame rika in 1963 werden verkocht, waren 580 miljoen paar leren schoenen, 155 miljoen paar canvas-rubber sportschoe nen, 40 miljoen paar van ander mate riaal, waaronder plastic. Het aantal para schoenen dat geïmporteerd werd bedroeg 92 miljoen paar. Zondag 5 juli organiseert de MAC ,,'t Sticht" een oriëntatierit voor auto's motoren en scooters. De leng te van de rit bedraagt 65 km en wordt gereden volgens het KNMV- reglement. De start van de rit, die uitgezet is door de heer A. Knoop vindt plaats om 14.30 uur vanaf café restaurant „Flora", Oude Rijks straatweg te Doorn. Belangstellen den kunnen zich een half uur voor de start in laten schrijven. Gedurende nog enkele dagen liggen ten gemeentehuize van Amerongen enkele uitbreidingsplannen ter inzage. Het belangrijkste plan is de partiële herziening van het uitbreidingsplan voor het dorp.. De oorspronkelijke grens van het uitbreidings plan in noordelijke richting was de Pr. Beatrixlaan en de Breelaan. De uitbreiding die thans wordt voorgesteld is in hoofdzaak gelegen ten noorden van deze lijn. Er is in dit terrein een nieuw aan te leggen weg geprojecteerd evenwijdig aan Beatrix laan en Breelaan lopende van Prins Bernhardlaan tot Holleweg. Deze weg is van brede groenstroken voorzien. Aan beide zijden is bebouwing geprojecteerd met ver schillende typen woningen. In het beschikbaar komende terrein is een gebied vrijgehouden voor bij zondere bebouwing (scholen e.d.) en een terreintje waarop kleinere ambachts- bedrijven gevestigd mogen worden. Een viertal wegen lopen in Noord-zuid richting en vormen de verbinding tus sen de bestaande Beatrixlaan-Breelaan en de nieuw te maken weg. In het nieuwe gebied is ook gelegenheid ge schapen voor de bouw van enkele win kels. Ook op een terreintje langs de Prins Bernhardlaan hoek Industrie weg kunnen winkels gebouwd worden. De grens van het nieuwe plan ligt halverwege de bestaande bebouwing aan de Prins Benhardlaan in oostelijke richting naar de Holleweg, waar deze lijn ter hoogte van de begraafplaats uitkomt. In dit plan is tevens een wijziging opgenomen van de bestemming van het Velen komen binnenkort van de lagere school, velen gaan verder studeren ook velen gaan werken, enerzijds omdat ze niet in de gelegen heid zijn voortgezet onderwijs te volgen of anderzijds omdat ze het misschien niet willen. Later krijgen sommigen daar spijt van en willen alsnog voortgezet onderwijs genieten. Voor hen zijn avondcursussen en schriftelijke cursussen de aangewezen wegen. Ook Veenendaal heeft een onderwijsinstelling waar dergelijke mensen terecht kunnen: de Veenendaalse Avond ULO. Het hoofd van deze school, de heer van Balen deelde ons desgevraagd mee: „Wij treffen op onze cursussen vele jonge mensen die op de dag-ULO niet konden slagen. Zij gaan dan overdag werken en proberen het op de avond-ULO nog eens. Ook de mensen, die vroeger niet wilden of konden treffen wij hier aan. De leeftijden lopen dan ook uiteen van 18 tot de middelbare leeftijd. De Veenendaalse Avond-ULO is 4 jaar geleden opgericht o.l.v. de heer T. v. d. Kamp, als leslokalen doen de noodlokalen van de Herv. ULO aan de Geerseweg dienst. De leiding is in han den van 7 leerkrachten. De heer van Balen vertelde ons ver der: „Momenteel geven wij 3 avonden van de week, van kwart voor zeven De heer van Balen tot half elf les. Dit heeft een bezwaar dat de leerlingen weinig tijd hebben om thuis te studeren, daarom gaan we de komende cursus 2 avonden per week les geven." Voor verschillende mensen die geen ander onderwijs dan normaal lagere school doorlopen hebben is twee jaar erg kort en zij kunnen rustig het laatste jaar nog eens over doen. Momenteel zijn er 17 leerlingen bezig examen te doen. Dat gaat gelijk op met het dag-onderwijs, want zij moeten de zelfde examenopgaven maken als hun collega's van de dagschool. Desgevraagd vertelde de heer van Ba- De tennissport in Nederland is de laatste jaren danig in de knoei ge raakt, maar dit jaar schijnt er een be hoorlijke ommekeer in de top van on ze nationale tenniswereld te ztyn ge komen. Keurige successen op Wimble don en op ander internationaal niveau wekken belangstelling voor de smashes en volley's op de tennisbanen. De tennissport is van oudsher een sport „voor de beter gesitueerden". Hier en daar ontstonden kleine besloten club jes op eigen tennisbanen, zo ook in Vee nendaal. In 1922 werd daar de Veenen daalse Lawn Tennis Club opgericht. Jarenlang droeg deze vereniging het karakter van een min of meer besloten club, maar vorig jaar werd besloten de vereniging voor iedereen „open te breken". Vorig jaar ontstonden bij de VLTC nog meer veranderingen. Men nam n.l. het nieuwe tennispark aan de Dennenlaan in gebruik. Een prachtige accommodatie met vier lanen en een eigen clubhuis. Zo'n kapitaal bezit in een vereniging brengt een enorme zorg met zich mee, daarom is ook vorig jaar, de Stichting Veenendaals Tennispark in het leven geroepen, die de tennisbanen beheert. Vorig jaar is dus eigenlijk min of meer de stoot gegeven dat iedereen kan gaan tennissen bij de VLTC. Dat brengt anderzijds ook bezwaren met zich mee, want men heeft een ledenstop moeten afkondigen, anders komen er teveel liefhebbers op de banen en dan moeten de mensen langs de kant blijven en dat is niet leuk. De wachtlijst is overigens niet groot, maar men is er van over tuigd, dat wanneer men echt propagan da gaat maken, veel meer mensen lid zouden willen worden. Een belangrijk feit is dat de jeugd grote belangstelling aan de dag legt, en wie de jeugd heeft.enz. enz. Het spelpeil bij de VLTC wordt nor maal genoemd niets beter of slechter dan van de omgeving. Overigens is dat laatste moeilijk te constateren, omdat de VLTC niet in de competitie uitkomt, of liever nog niet, want er bestaan sterke verlangens om in competitieverband uit te komen, maar enkele bezwaren zoals het dure lidmaatschap van de KNLTB hebben dit tot nog toe verhinderd. Toch is er goede hoop dat men vól gend seizoen een jeugdteam kan la ten spelen in competitieverband. Ander kontakt met tennissen vindt plaats tijdens verschillende toernooien. Ook de VLTC organiseert „open toer nooien". Vorig jaar waren het er drie, waarvan één met 100 deelnemers. Dit jaar is er ook reeds een toernooi ge weest terwijl 11 juli waarschijnlijk een ontmoeting met Wageningen zal plaats vinden. Al deze „interlokale kontakten" heb ben het voordeel van eventuele spel peilverbetering, waartoe ook de eigen tennisleraar kan bijdragen. Op het verlanglijstje van de VLTC staan o.a. een oefenmuur een een ver lichting van het tennispark. Niet in de eerste plaats om te tennissen, maar om te schaatsen, want 's winters wordt het tennispark opengesteld voor de schaats liefhebbers. Verder zou men graag ook nog eens het aantal banen uitbreiden, want dan kan men direkt ook meer le den toelaten. Momenteel zijn het er 150. Velen zijn misschien de mening toe gedaan, dat tennis een sport is voor beter gesitueerde mensen. In Vee nendaal is dat zeker niet het geval. Is een contributie van 100 gulden in de grote stad normaal, bij de VLTC be taalt een seniorlid 40 gulden en een junior 25 gulden per seizoen. Ook een redelijke uitrusting is betaalbaar, zodat in principe iedereen in staat is tegen een tennisbal te slaan. len ons: „De Veenendaalse avond-ULO is redelijk in trek, momenteel zijn er 35 leerlingen, die allen voor het ULO-A diploma opgeleid worden. Voor ULO-B is er te weinig belangstelling. Een groot bezwaar is overigens de financiële kant. Aangezien vier jaar geleden ge heel volgens particulier initiatief de opleiding gestart is, moeten de cursisten alles zelf betalen. Dit jaar hebben we een kleine subsidie aanvrage gedaan bij de gemeente, maar hierover is nog niet beschikt." Het is duidelijk dat men over deze opleiding in de avonduren niet te licht denken moet. Naast hun normale dagwerk komt 's avonds het studeren nog, terwijl sommigen ook nog vrouw en kinderen moeten onderhouden. Zo bijvoorbeeld de heer van de Bruin- horst die wij in zijn noodwoning aan het Gelders Benedeneind opzochten. 39 Jaar en sinds vorig jaar in het be zit van het ULO-diploma. „Vroeger was ik niet bepaald in de gelegenheid om de heer v. d. Bruinhorst hard werken" verder te studeren, ik ging naar de fa briek, maar wilde toch iets meer. Ik ging naar de avond-ULO. Ik vond het een pittige opleiding, maar dankzij de steun van mijn vrouw en de prettige sfeer op school slaagde ik. Nu kon ik ander werk gaan doen en zo werd ik arbeidsanalist op een fabriek in Vee nendaal. Ook hiervoor zal ik nog wel moeten studeren. Ik denk aan wiskun de, statistiek en vakliteratuur." Dat was het verhaal van de heer van de Bruinsvoort. Nog zo'n verhaal hoorden we van de heer Diepenveen, die wij in zijn werk kring, de administratie van de Tech nische school te Veenendaal opzochten. Ook iemand die door keihard werken in de avonduren in drie jaar zijn ULO- diploma haalde. Vaar Bahv'i hulHU Hij vertelde: „Na de lagere school wil de ik niet verder leren, maar op de fa briek beviel het me niet. Op dus naar de avond-ULO. Een stelletje fijne le raren en hard werken zorgden er voor dat ik met een ULO-diploma op de administratie van de Technische School kon komen. Op het ogenblik ben ik bezig met de opleiding van boekhouder, zodat ik mijn positie misschien nog eens verder kan verbeteren". Bij deze twee mensen hebben we het gelaten, zonder anderen te kort te doen, mogen we toch wel zeggen: „Ze hebben het verdiend." terrein van het Johaniter hospitaal. Wanneer het plan is goedgekeurd zal op dit terrein bijzondere bebouwing toe gestaan zijn. Thans is het bestemd voor open bebouwing (woning). De situatie rond het Dorpshuis is enigszins gewijzigd. Aan de oostzijde van het gebouw is thans een pleintje gedacht, ook weer met ruime groen stroken. Er istrouwens over het alge meen veel aan de groenvoorzieningen gedacht. Wanneer het plan wordt uit gevoerd, zal zeker een aantrekkelijk geheel kunnen ontstaan. Eveneens ligt ter inzage een wijziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaak met betrekking tot het sportterrein. Aan drie zijden is een belangrijke uitbreiding van dit terrein geprojecteerd. Het biedt mogelijkheden om aan verschil lende wensen tegemoet te komen zoals uitbreiding van speelvelden van de voetbalvereniging (een zeer noodzake lijke aanvulling overigens). Ook wordt hier de mogelijkheid geboden voor de bouw van een zwembad. Wellicht zou ook gedacht kunnen worden aan uit breiding van de tennisbaan, die mo menteel zeer bezet is. In de richting Eist is de uitbreiding gedacht tot aan de zgn. Franselaan in noordoostelijke richting tot aan het daar lopend bos- gad. De zgn. Blauwe schuur is in de uitbreiding gelegen. Ook voor Overberg zijn enkele wij zigingen voorgesteld. Zo is er een kleine uitbreiding gemaakt van het kamp Overberg. De grond is als zodanig overigens reeds in gebruik als plaats waar de directeurswoning is gebouwd. Evenwijdig lopende met de Slaper dijk heeft een terrein de bestemming gekregen van terrein voor zomerhuis jes. Ook dit terrein is onlangs als zo danig reeds in gebruik genomen door de heer Vervat uit Den Haag. In de raadsvergadering van 23 aug. j.l. werd besloten langs de Koenestraat een wachtverbod in te stellen langs de Oostzijde van deze straat. De borden die dit besluit effectueren zijn nu aan gebracht, zodat men met de nieuwe bepaling rekening zal moeten houden. In het vervolg is het verboden de auto te parkeren aan de oostzijde van de Koenestraat. Hiermede zal aan veel verkeersnarig- heid een einde komen. Deze weg die een onderdeel vormt van de verbinding Amerongen-Scherpenzeel wordt steeds drukker bereden. Het kwam herhaalde lijk voor dat dit verkeer volkomen vast liep, omdat aan beide zijden geparkeerd werd. Bovendien wordt de kans op on gelukken door deze maatregel vermin derd. Ook in de Gasthuisstraat zijn thans de borden aangebracht, die van deze straat een eenrichtingsverkeersweg maken. Het is toegestaan met motorvoertuigen deze straat vanaf de Donkerstraat in te rijden. Vanaf de Laan mag dit echter niet meer. Er is een uitzondering ge maakt voor fietsen en bromfietsen en voor vee dat langs deze straat gedre ven wordt. De fietsen en koeien mogen de straat in beide richtingen gebruiken. Deze maatregel werd genomen voor de veilig heid van de kinderen die de School met de Bijbel in deze straat bezoeken en bij gebrek aan behoorlijke speelruimte ook tijdens de pauze van de straat ge bruik maken. UITVOERING SPORTVERENIGING Zaterdagavond 4 juli a.s. vindt de jaarlijkse zomerdemonstratie van de gymnastiekvereniging weer plaats. De ze wordt gegeven in plantsoen Lieven- dael. Verschillende nummers waarme de op de Kringdag in Baarn-Eemnes goede successen werden behaald zul len nu ook aan het eigen publiek ge toond worden. De demonstratie vangt aan om 8 uur en wordt voorafgegaan door een mars door het dorp met mede werking van het tamboerkorps Ons Genoegen. Mocht het de 4 juli regenen of te koud zijn dan wordt de demonstratie verschoven naar 11 juli a.s. Hopenlijk dat het dit jaar niet zo zal gaan als vorig jaar, toen de regen de demonstratie onmogelijk maakte. De gymnasten vertrouwen op een mooie zomeravond. GESLAAGD Onze plaatsgenote Margriet E. van Barneveld slaagde voor het diploma Duitse stenografie. Zij werd opgeleid door het opleidingsinstituut KIM te Driebergen. Voor het HBS-b diploma slaagde Wout L. Vooren. leerling van het ly ceum Schoonoord te Zeist. Beiden Pro ficiat. SCHIETWEDSTRIJDEN Een vijftal leden van de schietver eniging Willem Teil nam dinsdag avond deel aan schietwedstrijden Corps- schieten te Driebergen. Het vijftal had veel succes want men ging met de 2e prijs naar huis. De schutters waren de heren J. Pakvis, J. L. Engelaar, J. D. de Greef, W. E. van Veenendaal en P. van den Sigtenhorst. DE SCHEEVE SCHAATS Zoals bekend wordt de feestdag, ge organiseerd door de IJsvereniging „De Scheeve Schaats" gehouden op 11 juli a.s. op het terrein nabij de Koepel aan de Bergweg. In de middag worden er kinderspelen gehouden en in de avond behendigheids wedstrijden voor oude ren. Het bestuur doet een beroep op de deelnemers om zoveel mogelijk gecos- tumeerd aan de spelen deel te nemen. De avond wordt besloten met een dans je, waarvoor inmiddels een orkestje werd gevonden. Gehoopt wordt op mooi weer zodat het ijs onder de voeten voor deze keer kan plaats maken voor het ijsje dat de inwendige mens verfrist.

De Vallei | 1964 | | pagina 5