Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Sportcomplex „Panhuis" één uur op zondag na 's middags open De Wereld Overberg een dorp met stadsallures van WEEK tot WEEK Agenda Uit de Raad van Veenendaal Van personeel mag geen zondagswerk worden verlangd Tweede plaatsvervangend wethouder ELST Winkelweek Contactgroep AMERONGEN Fabrieksdirecteur richt in Eist een museum van oudgerij in 38e JAARGANG VRIJDAG 10 JULI 1964 Nr. 55 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg - Overberg De Haar Ede Kadé Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Het nieuwe gemeentelijke sportcomplex aan het Panhuis gaat op zondag open. Dit besluit viel in de gisterenavond gehouden raadsvergadering van de gemeenteraad eigenlijk als een volkomen verrassing. Een verrassing, omdat een eerste kennisneming van de standpunten van de verschil lende fracties al dan niet met uitzondering van een lid, dat er anders over dacht, deden vermoe den dat de raad de hekken van het sportpark op zondag wel toe zou willen hebben. De zaak nam echter een geheel andere wending door het indienen van twee amendementen. Bij de aan kondiging van het bewuste agendapunt door de voorzitter van de raad, burgemeester mr. dr. J. Hazenberg lag er voor de raadsleden een voorstél om het beheer en de exploitatie van het sport complex Panhuis op te dragen aan een onlangs ingestelde „Stichting voor lichamelijke opvoeding en sport Veenendaal". Voorgesteld werd dus een overdracht zonder enige beperking ten aan zien van de zondag. VOORSTEL B. EN W. geen beperkingen t.a.v. de zondag NA WIJZIGING AANGENOMEN Drie prot. chr. stemmen voor Leeuwarden heeft ziekenhuis met heliport Moeilijk Meningen Ontheiliging Calvijn-calvinisten VAKANTIE Herhaald stemmen BROUWER VAKANTIE VAN HET HOOFD VAN DE GEMEENTE Utrechts Stedelijk Orkest komt ook volgend seizoen weer naar Veenendaal W inkeliers ver eniging CC WIST U Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 Itfnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprtfzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Het was de heer M. Bastmeijer (CH) die een amendement op dit voorstel in diende, in die zin, dat het complex aan de stichting zou worden overgedragen onder voorwaarde, dat het op zondag ge sloten zou zijn. De PvdA, bij monde van de heer J. H. H. Jansen amendeerde op zijn beurt de voorgestelde wijziging in het voorstel van b. en w. van de heer Bastmeijer. Het sub-amendement van de PvdA hield in het sportcomplex alleen na 1 uur 's zon dagsmiddags open te stellen en dan nog indien van personeel in dienst van ge meente of sportstichting geen arbeid ten dienste van de sportbeoefening zou wor den verlangd. Burgemeester Hazenberg bracht dit door de PvdA „geamendeerde" amendement van de heer Bastmeijer in stemming. En tot verwondering van nagenoeg iedereen ging het sub-amendement erdoor. Zij het dan met een „neuslengte"; er vielen 10 stemmen vóór en 9 tegen. Voorstemmers waren de heer Haggen- burg (KVP), C. van Genderen (CH), mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch (WD), L. De Commissaris der Koningin in Friesland, Mr. H. P. Linthorst Homan, heeft woensdag de helicopter-haven van het R.K. Bonifatius-ziekenhuis in Leeuwarden officieel geopend. De ver binding met deze kleine luchthaven wordt onderhouden en gefinancierd door de Koninklijke Luchtmacht. De verbindingen zijn vooral gericht op de Waddeneilanden. Het ziekenhuis is hierdoor het eerste in Nederland ge worden met een eigen luchthaven. De aankomst van de eerste patiënt per helicopter. Geheel links op de foto de basis-commandant van „Leeuwar den" J. L. Bosch. R. A. Ester (AR), de fractie van de PvdA, wethouder Ant. de Ruiter (CH) en de heren Joh. van Hardeveld en T. Ver- kuijl. Tegenstemmers de A.R.- en de C.H.-frac- tie met de genoemde uitzonderingen en de SGP. Toen daarop het aldus gewijzigde voor stel van b. en w. in stemming werd ge bracht kon het geen verwondering meer wekken, dat het voorstel met dezelfde stemmenverhouding werd aangenomen. Afgaande op de beschouwingen mag men aannemen, dat verschillende raads leden het moeilijk hebben gehad om zich een oordeel over deze zaak te vormen. Van politiek kon in feite niet worden ge sproken; hier was een streng principiële zaak in het geding. De meeste menselijke strijd moet het voorstel die leden hebben bezorgd, die enerzijds meenden dat men een ander zijn eigen levens overtuiging niet mag opdringen en die toch zelf uit principiële over wegingen nooit die dingen op zon dag zouden doen die zij een ander toch ook niet helemaal konden ver bieden en een andere groep van le den, die voelden dat er ook op zon dag voor de jeugd gelegenheid tot gezonde recreatie moet zijn, maar die om verschillende en weer principiële redenen toch niet voor zondagsopening van het sport park konden zijn. Voor de twee uiterste groepen was het reeds bij voorbaat een uitgemaakte zaak. Aan de ene kant het kamp, waarin de mening heerste, dat men omderwille van godsdienstige principes geen scheutje wa ter in de wijn mocht doen en anderzijds de groep, die er geen enkel bezwaar in zag om de zaak op zondag open te stellen. In het kort weergegeven kwamen de meningen hierop neer. M. Bastmeijer: Jammer, om een be paalde bevolkingsgroep teleur te stel- lene maar de zondag is bestemd voor hogere doeleinden en mag men niet de graderen als sportdag. Daar is de zater dag voor. C. van Genderen: Geen rechtstreeks verbod om sport op zondag te beoefenen in de Bijbel aan te wijzen. Zondag is niet te beperken tot alleen het geestelij ke. Er is geen gebod of verbod in het ge ding; het is alleen een kwestie van le vensstijl. Ik wil mijn levensstijl waarin voor sport op zondag geen plaats is niet opdringen, aan anderen. Meen, dat er een positieve bijdrage geleverd wordt door sport op zondag' onder bepaalde voorwaarde toe te laten. Wtfst ook op een brochure van de Ned. Iierv. kerk, waarin vrtf weer gegeven te lezen staat: Waar sport op zondag taboe is zoekt men andere minder goede vormen van ver maak. Ik meen, dat wy in Veenendaal de hand wat dat betreft in eigen boe zem kunnen steken. P. G. van Ojik: Lees in de Bijbel, dat de zondag dient te worden geheiligd. Sport en andere vermakelijkheden bergen een grove wijze van ontheiliging in zich. Proberen positief tegenover te staan, in derdaad, maar dan zo dat het een pro bei en is om oud en jong onder Gods woord te brengen. Willen ze dat niet, dan is er mets aan te doen. Joh. van de Haar (SGP): Wil men zich met de naam christen sieren dan moet men graag naar Christus handelen en wandelen. Er zijn veel verenigingen met het predicaat „christelijk", maar onder tussen wil men heel vroom de duivel die nen. Mevr. H. Buddingh: Hoop, dat de raad de realiteit van de zaak zal zien. Er is een groot verschil tussen Calvijn en de calvinisten van nu. Calvijn wandelde en zeilde op zondag, vandaag zijn er jonge lui in Veenendaal die graag op die dag hockey en voetbal spelen. Richt zich voornamelijk tot die leden die weten dat zij ook een grote verantwoordelijkheid op zich nemen door dit te verbieden. En tot die leden: houdt u de realiteit voor ogen, dat een groot deel van de Veenen- daalse jeugd zich op zondag verveelt. Zie verder pag. 1 Van geheel andere orde, mogetyk een beetje amusant in verhouding tot het ernstig behandelde sportcomplex-voorstel was de zaak van de plaatsvervangende wethouder. Ten derde male was voor b. en w. de noodzaak gerezen om met een voorstel op dat punt tot de raad te komen. Het eerste voorstel werd destijds door b. en w. teruggenomen, omdat de raad zich niet kon verenigen met aanwy- zing van het oudste lid van de raad als wethouder. Om politieke redenen. In de vorige vergadering verscheen desondanks toch weer een geiykluidend voorstel van het college. Een voorstel, dat geen genade vond in de ogen van de raad en werd verworpen. Er werd een plaatsvervangend wethouder gekozen in de per soon van de heer M. Bastmycr (CH). Achteraf bleek pas, dat de heer Bast meijer het voornemen had om tegelijk met twee wethouders vakantie te gaan houden. Ergo: dan had men nog niet voldoende leden om tot eventueel niet uit te stellen besluiten te komen. Er moest dus een tweede plaatsver vangende wethouder voorhanden zijn en B en W stelden weer voor, voor de ze funktie het oudste lid van de raad aan te wijzen, omdat zo schreven zij „Het door ons reeds niet ondenk beeldig geachte gevaar, dat schuilt in de aanwijzing van een met name genoem de persoon, helaas niet slechts van theoretische betekenis is gebleken". Het voorstel van B en W werd ver worpen met 8 stemmen voor en 11 tegen. Men wenste opnieuw een vrije ver kiezing, ook voor een tweede plaats vervangend wethouder. Die verkiezing had overigens nog wel wat voeten in de aarde. Bij eerste stemming verwief de heer G. J. van Deelen (SGP) 7 stemmen op zich en de heer Joh. van Hardeveld 5. De heer van Deelen kwam echter niet aan de volstrekte meerderheid van de helft van het aantal geldige stemmen (waarbij de blanco's niet worden mee gerekend) plus één. Een tweede stemming, alles strikt vol gens het reglement van orde voor de vergaderingen van de Veenendaalse raad, pakte precies eender uit, zij het dan dat toen één van de blanco stem men naar de heer van Hardeveld ver huisde ,die er dus 6 kreeg tegen de heer van Deelen 7. De derde stemming ging tussen de heren van Deelen en van Hardeveld. Eerstgenoemde smaakte de winst van één stem op zijn concurrent. De heer van Deelen werd tweede plaatsver vangende wethouder. N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 0 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties De burgemeester van Veenendaal is in de tijd van 13 juli t/m 7 augustus met vakantie. Zijn werkzaamheden zullen die tijd zoveel mogelijk door wethouder Ant. D. de Ruyter worden afgehandeld. De heer M. Bastmeijer is plaatsvervan gend wethouder. Ook wethouder C. N. van Kuyk gaat met vakantie en wel van 18 juli t/m 8 augustus. Het programma van het Utrechts Stedelijk Orkest voor het aanstaande seizoen is inmiddels reeds bekend ge maakt. Ook de naam Veenendaal komt op de agenda voor, wat dus inhoudt dat de Veenendalers ook weer op een be zoek van het U.S.O. kunnen rekenen. Donderdag 22 oktober musiceert het orkest in Veenendaal. Op het program ma staan werken van Mozart, Brahms en Andriesen, terwijl de jeugdige Ma- riëtte van Wijk als pianosoliste zal optreden. Maandag 22 februari wordt ook aan Veenendaal gewijd, vermoe delijk zullen dan werken van Haydn en Beethoven gespeeld worden. De naam van de vioolsolist die dan tevens op zal treden is nog niet bekend. De contactgroep, een groepering van negen winkeliers uit Eist, organiseert van 10 t.m. 25 juli een winkelweek-aktie. Bij elke 0,50 die de klant besteedt, krygt hij een zegel. 50 van deze zegels moet de klant op een formulier plakken en voorzien van naam en adres by de verschillende winkeliers in een bus gooien. Deze werkwijze' kan bijzonder winstgevend zijn, want er zijn prachtige prijzen te winnen, bijv.: een fototoestel, grasmaaimachine, tafelservies, enz. Ook de kinderen worden bedacht, voor hen zijn er o.a. een autopet, skelter en pop pen. Al deze pryzen zijn uitgestald bij Joh. Drost. De trekking vindt 29 juni plaats op de Schoolweg nabij de fa. Vermeer. Te vermelden valt nog, dat de kontakt- winkeliers kenbaar zijn aan de raam biljetten. Tydens de lichtweken in Amerongen, georganiseerd door de winkeliersver eniging, zyn er nog plaatsen beschikbaar voor de verkoop van ij» en patates-frites e.d. op de Hof en in het plantsoen, ge- zameniyk of apart. Ingezetenen kunnen hun briefjes van inschrijving inleveren by de secretaris de heer P. van Veenen daal, voor 15 juli a.s. De verlichtingsmaterialen worden te zamen afgeleverd door de PUEM. Deze kunnen door de bestellers worden afge haald op vrydagavond 17 juli a.s. vanaf 6 ur bij de heer G. van Zomeren aan de Burg. Jhr. H. van den Boschstraat. Men wordt verzocht het verschuldigde geld mee te brengen. De verlichting zal 14 dagen duren, t.w. van 24 juli tot 8 augustus. De keuring van de verlichting vind plaats op maan dagavond, 26 juli aanstaande. De jury bestaat dit jaar uit de heren Jhr. Mr. O. R. van den Bosch, K. G. Tiel en G. C. Smit. Er zijn drie series prijzen beschikbaar gesteld, nl. voor straatverlichting, voor tuinverlichting en voor gevelverlichting. Aan de Vissersweg te Eist, op grondgebied van de gemeente Amerongen stond de laatste jaren een oud vervallen huis. Niets was eigenlijk beter dan de boel maar af te breken, voor zover dat nog niet door de plaatselijke jeugd gedaan was. De heer B. Drost direkteur van de metaalfabriek ,^*ako" zag in dit vervallen huis echter zijn grote kans. Een kleine twintig jaar al was de heer Drost bezig met het verzamelen van oude boerenwagenssleden e.d. Her en der stonden deze voorvaderlijke bezittingen in Eist en in zijn fabriek te Rhenen opgeslagen, maar ruimtegebrek noopte hem naar een andere oplossing te zoeken, wat hij vond in de vorm van bovenstaand huis. In 1962 werd de heer Drost eigenaar van het geheel en men begon het geheel te restaureren en uit te breiden. Buiten werd een grote wagenloods met een lengte van plm. 80 meter aangelegd met een groot binnenplein waarvan af men het hele complex duidelijk kan overzien. Op het ogenblik is men druk bezig de laatste hand te leggen aan de inventaris, want donderdag 16 juli vindt de officiële opening plaats door de burgemeester van Amerongen Jonkheer Mr. O. R. van den Bosch. Deze opening vindt plaats op een hele originele manier en zal geheel in de sfeer van het museum gehouden worden. Deze week heeft de heer Drost ons gastvrij ontvangen in huize „Bragte- land" en ons enthousiast rondgeleid. Al lereerst moesten wij natuurlijk weten wat de heer Drost nu wel met zijn nieuwe aanwinst beoogt. Hij vertelde ons desge vraagd: „Ik ben bijzonder geïnteresseerd in oude wagens en boerenkarren. Zij boeien mij bijzonder. Vooral in het oude handwerk stel ik veel belang, kijkt u maar eens.". De heer Drost wijst enkele oude wagens die vol zitten met meester stukjes van handnijverheid: handsmeed werk, snijkunst e.d. Wat ons het meeste opviel waren de boerenwagens die de heer Drost gerestaureerd heeft. Bonte kleuren hebben de overhand en op de vraag of dit origineel is vertelde de heer Drost ons: „Inderdaad waren de karren vroeger ook met felle kleuren gesierd, voornamelijk rood, geel en wit. De boe ren hadden nl. vroeger de gewoonte om s winters als ze niets te doen hadden, wat aan hun karren te gaan knutselen. Naast deze fraaie karren werd de verzameling ook een paar fraaie koetsen van een klei ne 100 jaar oud. „Ik probeer altijd zo veel mogelijk het beste te kopen," zegt de heer Drost, omdat ik het anders moei lijk kan laten restaureren. Naast al dit rollend materieel zagen we nog verschil lende mooie sleden en een paar hele oude autootjes met als klapstuk een oude brandweerwagen uit het jaar 1904 die nog door paarden getrokken moest wor den. Na de korte wandeling langs het open gedeelte belandden we weer in het „woonhuis" zelf. Dit huis is 100 jaar oud en is helemaal in de oorspronkelijke staat teruggebracht. Allereerst het woonhuis zelf, wat helemaal weer in oorspronke lijke stijl is gemeubileerd met aan de achterkant de z.g. „Geul" waar de fami lie 's zomers huisde, daar weer achter is de deel waar de koeien stonden. Daar is nu een tien meter diepe put die óp aanwijzingen van een oude bewoner is te ruggevonden. De heer Drost heeft hem, evenals zoveel andere dingen, zelf in de oude glorie hersteld en doet nu dienst als koel kaster heerst nl. een vrij lage tem peratuur onderin. „Naast de ontspanningsmogelijkheden en de gelegenheid om mijn grote hobby te kunnen botvieren, beschik ik nu ook over een exclusieve vergaderruimte, om met mijn zakenrelaties te confereren", vertelt de heer Drost ons. Wat de heer Drost precies met zijn mu seum van oud gerij van plan is kon hij ons nog niet meedelen. „In leder geval, zo zei hij ons, „voorziet het hier in de omgeving in een behoefte, want iets der gelijks kent men in de omstreken niet, ook wil ik op deze manier de dingen die ik hier verzamel voor de ondergang be hoeden. Daarom wil ik mijn nu uit on geveer 40 wagens tellende collectie graag nog verder uitbreiden, daarvoor zal de huidige accommodatie uitgebreid moeten worden, want hij is nu alweer te klein." Wij kunnen dit lofwaardig initiatief van de heer Drost alleen maar toejuichen en hopen dat huizo „Bragteland' nog lang mag bestaan. Vorige week maakten we melding van de verbouwing van de school met de Bybel, thans kunnen wy over de verbouwingsplannen van „Kamp Overberg" een en ander vertellen. Is men met moderniseren binnen het internaat al enkele jaren bezig, nu wordt ook de aanwezigheid van dit Observatiehuis buiten zyn poorten merkbaar. Tussen het vakantiecentrum „De Ossenbcrg" en „Kamp Overberg'' is een stuk heideveld gelegen, waarvan het voorste gedeelte geschikt werd gemaakt voor de votbalsport. Menige club uit Veenendaal en omgeving heeft in de afgelopen jaren op dit terrein gevoetbald tegen de club van „Kamp Overberg". Omdat deze grond gehuurd was en de huur binnenkort afloopt was de directie genoodzaakt een nieuwe accomodatie voor de sport te zoeken. Na het nemen van vele hindernissen werd de aankoop door het Rijk van een groot stuk terrein tegenover „Kamp Overberg" vorig jaar een feit. Enkele grootse plannen, waar de directeur reeds geruime tijd mee rond liep, konden nu gerealiseerd worden. Eén ervan was de bouw van een directeurs woning in bungalowstijl (op bijgaande foto net niet zichtbaar). Na veel vijven en zessen kwam de bouwvergunning af en ging de spa in de grond. De bouw van deze woning was bepaald geen luxe, gezien de beschik bare ruimte in het vorige huis. Ontving hij mensen uit hoofde van zijn functie, dan moest de rest van het gezin nood gedwongen maar zolang naar de keuken verhuizen. Een ander groots plan was de aanleg van een compleet modern sportveld. Men verlieze hierbij niet uit het oog, dat de sport als één van de belangrijk ste onderdelen van de opvoeding be schouwd wordt. Een grasveld kon niet worden verwe zenlijkt in verband met de daarmee ge paard gaande hoge investeringen en onderhoudskosten. Verschillende moge lijkheden werden nagegaan, waarna als uiteindelijk resultaat werd besloten een z.g. ,,stabilo"-sportveld te laten aanleg gen over een oppervlakte van 102 bij 66 meter; er kan dus behoorlijk achter de bal aangerend worden. Nadat het slopersbedrijf van de Firma A. v. Essen te Veenendaal weken achter elkaar met bulldozers en draglines enor me hoeveelheden zand verwerkte en de grond geëgaleerd had, is thans Wernink's tennis vloeren- en sportveldenbedrijf uit Leiden bezig met het opbrengen van de verschillende lagen sintels. In plaats van een grasmat verschynt er dus een onder laag, bestaande uit sintels en een z.g. toplaag, waarin naast sintels ook andere stoffen verwerkt zyn. Totale dikte 15 cm De toplaag wordt geheel geslepen en ge walst. Door de opstaande rand er om heen is dit veld 's winters uitermate ge schikt voor een ysbaan en het ligt voor de hand, dat de uitvoerbaarheid hiervan zeker onderzocht zal worden. Om het veld heen komt een tegelpad met bybe- horende gebouwen. Volgens de Fa. Wer- nink, die ons welwillend te woord stond voor het verstrekken van genoemde technische gegevens, zyn er in Rotter dam alleen al 3 van deze „stabilo"-velden in gebruik, welke uitstekend moeten vol doen. IJs en weder dienende hoopt men dan ook begin september 1964 dit voor allerlei sporten geschikte veld „bedrijfs klaar" te hebben, hetgeen ongetwyfeld niet ongemerkt voorby zal gaan. Wy hopen dan ook te zyner tyd by onze lezers hierop terug te komen. ▼oor betere uurwerken HOOFDSTP 91 VEENENDAAL I I lil] WINKEL Op het raam van een American Clean ing in een straat te Parys staat: „Her opening na afloop van de Tour de France als Anquetil heeft gewonnen." De eigenaar is er zo van overtuigd dat 7.yn favoriet als winnaar zal eindigen, dat hy een weddenschap heeft afgesloten met een van de masseurs van de ploeg van Anquetil. Wint deze de Tour niet dan krygt hy de winkel van de eigenaar cadeau. De man heeft al laten weten dat hy er dan een sauna zal beginnen. MOND DICHT In een franse brochure met raad gevingen aan toeristen die West-Duits- iand bezoeken, staat onder andere te lezen: Knoop uw servet niet om uw nek maar leg hem op uw schoot. Breng nooit uw mes naar uw mond. Kauw niet met open mond, de Duit sers vinden dat ongemanierd. KAMER Terwijl in Engeland de woningnood is opgeheven (4.700.000 appartementen ge bouwd sinds 1945) en er overal voor de ramen bordjes staan met „Kamers te huur", hebben de Parijse studenten gema nifesteerd om aan de onhoudbare toe stand van het gebrek aan kamers een einde te maken. Er zijn in Parijs 111.490 studenten. Over 6 jaar zullen er dat 300 duizend zijn. De studenten eisen dat er binnen 4 jaar 80.000 kamers meer be schikbaar zullen komen. KAMER (2) Nadat hy zyn laatste examen had ge daan is bekend geworden dat een student aan de Yale-universiteit (Ver. Staten) zeven maanden in een luchtkoker van het universiteitsgebouw had „gewoond". Alleen enkele vrienden waren hiervan op de hoogte geweest. De student was tot deze oplossing van het woonprobleem gekomen omdat hy wegens gebrek aan kamers niet intern kon wonen en geen geld had om buiten de universiteit een kamer te huren. SPEL Moet het schaakspel onder scholieren worden gepropageerd? Dat is een vraag die in Frankrijk onder de ogen is gezien. Een afgevaardigde van de MRP had in het parlement aan de minister van onder wijs gevraagd op de scholen enige uren uit te trekken voor onderricht in dit mooie spel „dat de geest ontwikkelt en een opvoedend element bevat". Waarop de minister antwoordde: „Het schaakspel had in de gedachtengang van de uitvin der tot doel aan te tonen dat er niets kan plaatsvinden zonder dat de koning erbij betrokken is. Als spel voor scholieren zou het minder inspanning moeten eisen dan het schoolwerk. Het schaakspel vraagt echter een dergelijke concentratie dat men dit laatste onmogelijk zal kunnen beweren. Het zal dus eerder de leerlingen vermoeien dan ontspannen en daardoor zal het een schadelijke invloed op hun prestaties kunnen hebben." Er begint tekening te nieuwe aan te leggen Overberg. komen in het sportveld van VEENENDAAL Vrijdag 10 en zaterdag 11 juli: de hele dag verkeerstelling op de uitvalswegen. Zaterdag 11 juli: Mars door het centrum van het pijperkorps Jong Beatrix, op verzoek van Veenendaalse Winkeliersver eniging „Handel en Nijverheid". Zaterdavond 11 juli: Rayondag van de plaatselijke en uit de omgeving komende gymnas tiekverenigingen op het terrein van de v.v. DOVO. Aanvang 6.30 uur, nadat er eerst een mars door de plaats gemaakt is. Maandag 13 juli: 8 uur ledenver gadering van de v.v. Veenen daal in het N.V.V.-gebouw. Maandagavond 13 juli: Afscheids receptie vari 8-9 uur in het OCB-ge^ouw aangeboden aan de oud-trainer van DOVO, de heer Kroesbergen. Dinsdag 14 juli: Ledenvergadering van de v.v. GWV in café D'Ouwe Grens. Aanvang 8 uur. AMERONGEN Zaterdag 11 juli: Feestdag van de ijsclub de Scheve Schaats bij de koepel aan de Bergweg. dat vandaag en morgen op de uit en invalswegen v|n Veenendaal een verkeerstelling gehouden wordt? Dat het in de bedoeling ligt hieruit gegevens te verkrijgen om de capa- citiet van de in de toekomst aan te leggen rondwegen uit te kunnen re kenen? Dat de beroepsmensen van de politie in deze bezigheid moet worden bij staan door leerlingen van de middel bare scholen? Dat deze jongens door met een tan getje gaatjes in een kaart te knip pen precies aan kunnen geven, waar de automobilist vandaan komt en waar hij naar toe gaat? Dat op deze wijze later een machine via dit ponskaartensysteem de in tensiteit van het verkeer kan be palen? Dat sommige automobilisten voordat hen iets gevraagd is het verhaaltje al opdreunen? Dat Veenendaal dus kennelijk niet de eerste plaats is waar iets derge lijks gebeurt?

De Vallei | 1964 | | pagina 1