2000" 20% 825l3 SKODA Sportprogramma rüun De heer L. W. van Garderen, Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Aemw.f&nsen DE LEZER Ledenvergadering van de v.v Veenendaal DINSDAGKOOPJES MAATBEKER 0.49 KRUIWAGEN 2.49 TOILETSPIEGEL 6 50 Gevonden en verloren EDE Afscheid, bevestiging en intrede ds. J. Kampman die zich al ruim 20 jaar actief beweegt op het terrein van de hondendressuur Ingekomen en vertrokken RENSWOUDE Zomeravond-orgelbespelingen in de nieuwe hervormde kerk te Ede Doktoren- en Apothekersdiensten NIEUW!! Agfa Rapid camera's dROQfsteRf) en fotoh&ndel 'O-Ê li Ik neem mar vast by veurbaat m'n pet af veur de moeders van schoolgaande kinderen, want die hebben d'r lieverdjes veur een week of vier tot zes thuis- bezurgd gekregen. Op dit moment zal d'r nog gien reden tot zuchten zijn, omdat alles nog nieuw is. Ze motten de vekantie nog indraven en in de eerste paar weken zullen ze zich nog niet vervelen, maar dandan sta ik verder niet veur het geduld van de moeders in. As ik nou de rijke fantesie van onze tante Jos had dan zou ik hieronder een partijtje anwijzingen geven om de jeugd bezig te houwen in de vekantietyd, mar die heb ik jammer genogt niet. In vrogger jaren hadden we nooit zo'n moeite mit de verpozing van onze jon gens in de vrije dagen. Om te beginnen moest er angepakt wurden. In juli was het hoogseizoen op het land en alle man, jong en oud, wier dan ingeschakeld, 't Was wieën geblazen en je moest wel meedoen as je in de winterdage ok mee wou eten. Iedereen had toentertyd een stukkie land. Een kruiwagen was toen net zo onmisbaar as vandaag den dag een bromfiets. As beloning veur het harde werken in de zomervekantie kregen de jongelui dan in het najaar nog een dag of tien vrij om de oogst binnen te halen. De zogeneumde eerepelrooivekantie. Vervelen hoefden we ons in de grote vekantie ok niet. As je niet ingezet wier veur het een of het ander, dan kos je nog altijd een balletje gaan trappen. Veldjies waren d'r te over. Meer dan tegenwoordig. De ,,kools" waren in gien tijd uitgezet. Vier man de kiel op de grond en je was klaar veur de stryd. Alleen an een bal kwam ie niet zo makkelijk as de jongelui die leven in negentienhonderd vierenzestig. Veur een goeie gulden koop ie nou by de kruije- nier al een degelijke knikker, mar toen wy, en zelfs onze jongens nog, klein waren kwam d'r nog meer zelfwerk zaamheid aan te pas. Een echte bal was alleen weggeleid veur de meer-gegoeden Wij febriekten 'd'r zelf één van een dot poetslappen. Het enige veurdeel was dat ie niet zo ver deurrolde achter het doel. Nou hebben de jongens de ballen maar veur 't grijpen, mar d'r zyn gien trap veldjes meer Uit gingen we ok mit de jongens. Niet zover, want het vekantiegeld moest je zelf bij mekander fokken. Het bleef dus bij een fietstochie hier heen of daarheen. Peddeltjies die je nou ok nog maken kunt, maar die waar schijnlijk te gewoon zyn. De Slaperdijk over bevurbeeld, af zwaaien naar de Zwarte Brug, die het af heeft motten leggen tegen een moder nere witte overgang, en dan maar kijken naar de treinen. Minsen, het verlangen naar ooit nog 'es in zo'n trein te maggen zitten, dat was al een belevenis op z'n eigen. Vervolgens het Kerklaantjie over naar 't Hoffie om allemaal een flessie sjam- panjepils in te nemen en de broek kaal te glijjen op de glijbaan. Een andere rit was Knoppers boven op de Berg by Amerongen. Ik en Driek zijn d'r lest op een feestdag nog 'es gewist, en het is d'r nog as vanouds. Ik geloof warempel, dat dezelfde stoeltjies nog in de rieten prieeltjies staan. De gedenk naald, de kolom zeggen ze in Ameron gen, is wel een eindjie op Knoppers veur degenen die de ouwe tijd hier niet meegemaakt hebben: op het Berghuis angeschoven. Vrogger stond ie midden in het bos. Veur het uitzicht uit het Berghuis heb ie het buitenland niet nodig. Toch kan ik me veurstellen, dat het buitenland trekt. Ons veur den oorlog al. We hebben het nooit verder gebrocht dan een toer naar Kleef, vlak over de grens gelegen. Jaren later spraken we d'r nog over. De jongens niet het minst. Ze hadden kouwe sukkela uit een flessie gehad. Afgelopen zondagmorgen zei de jong ste van onze Klezien nog: ,,Moe, geef mij maar sjokomel in plaats van koffie". De tijen bin veranderd Wout Blauwkous. „<zArü\oto 5Dick 3fup HOOFDSTRAATU4 VEENENDAAL PASFOTO'S IN 10 SECONDEN KLAAR KERKNIEUWS GEREFORMEERDE GEMEENTE VEENENDAAL Op 24 juli j.l. vergaderde de kerke- raad in Pro Rege. De stukken bestemd voor het verlenen van emeritaat aan ds. J. Overduin waren gereed gekomen, waardoor deze op de classis-vergade- ring van 25 juni behandeld konden worden. Op de meest eervolle wijze is van de scheidende dominee per 1 okt. a.s. emeritaat verleend. SPANJE Het protestantisme in Spanje staat nog steeds erg zwak. Langzamerhand echter krijgen de kerken binnen deze gemeenschap toch iets meer erkenning, daarom hebben zij besloten een con tactgroep in het leven te roepen in de vorm van een Spaanse Evangelische Raad. De vroegere raad, waarin ook anderen zitting hadden, heeft tevens besloten zich binnen een jaar te ont binden. GESLAAGD Onze plaatsgenoten, de heren M. Jor- daan en A. v. d. Weerd slaagden deze week voor het vakdiploma handelsver tegenwoordiger. De heren Jordaan en v. d. Weerd zijn werkzaam bij N.V. fa. J. C. v. Hunnik en ontvingen hun opleiding bij Studiecentrum Magnolia te Ede. De voetballers uit onze omgeving gaan meer en meer van een vakantie genieten. Alleen DOVO schijnt daar anders over te denken. Deze ploeg be kert nog steeds rustig verder en gaat daarvoor zaterdag a.s. uitspelen tegen de v.v. Huizen. Zondag a.s. organiseert de v.v. R.K. Unitas serie wedstrijden op het ter rein aan de Nieuweweg. Deelnemende ploegen zijn Fortissimo, Oosterbeek, Oranje Wit en Unitas zelf. De aanvang is gesteld op 1 uur. De overige plaatselijke verenigingen komen voor zover bekend niet binnen de lijnen. JAARVERGADERING G.V.V.V. VEENENDAAL Dinsdag 14 juli vindt in café de D'Ouwe Grens de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaats van de v.v. G.V.V.V. Op de agenda komen de ge bruikelijke punten voor, zoals versla gen, verkiezingen e.d. AFSCHEID VAN TRAINER KROESBERGEN BIJ D.O.V.O. Maandag neemt oud trainer Kroes- bergen afscheid als trainer van DOVO. TTer gelegenheid hiervan biedt het bestuur van DOVO hem a.s. maandag een afscheids receptie aan. Alle senior leden worden dan zo in de gelegenheid gesteld, om in het O.C.B. gebouw de heer Kroesbergen nog even de hand te drukken. Dit afscheid houdt niet in dat Kroesbergen met voetballen stopt, hij blijft uiteraard bij DOVO voetbal len. óx&Aiiftt Veenendaal, 8 juli 1964 In verband met het verzoek van de heer Bastmeier om de palen te verzetten op de Kerkewijk, en het verzoek van de korpschef van de gemeentepolitie om al les wat het verkeer op straathoeken be lemmert te ontruimen zou ik ook gaarne in dit verband enige opmerkingen willen maken. Want in Veenendaal is het nóg lang niet in orde. Ik zal maar beginnen met uitzicht Den- nelaan-Kerkewijk links: geen uitzich; Industrielaan geen zicht door zand heuvel. Dennelaan-Boslaan geen zicht door struiken en transformatorhuisje; Middellaan-Brinkersteeg geen zicht door bomen. Gaarne wil ik ook nog enige andere dingen onder uw aandacht brengen. Aan gezien op de Dennelaan allemaal bejaar de mensen wonen zou ik het beter vinden als de gemeente de ligusterheggen zou knippen aangezien de meeste mensen die daar wonen dit werk niet kunnen. Je kunt toch niet verlangen dat een bejaarde weduwe zelf dit werk gaat doen. Ik ge loof dat het ook beter zou zijn om de fietsblokken welke nu aan de binnenkant van de heg doelloos staan, deze aan de buitenkant te plaatsen. Ook staan er nog paaltjes met een plank er op. Ook deze konden beter verwijderd worden. Dan zou het heel wat netter staan. Nadat ik de laatste keer heb geschreven, is er wel deels aan mijn verzoek voldaan, wat de bomen betreft op de Dennelaan. Maar zou het niet beter wezen ook aan de andere kant de bomen te verwijderen. Want de voetpaden zijn door deze bomen heel slecht. Ik zou gaarne zien dat de bo men werden opgeruimd aan de Denne- laan-Groenelaan-Kostverloren en een deel in de Brinkersteeg. Het is ook aan te' bevelen het zand dat van de auto's valt aan de overweg nabij Brinker steeg een maal per dag op te ruimen, daar dit erg gevaarlijk is voor fietsers en brommers. Dan ligt er op een groot deel van de Middellaan, aan geen van beide kanten een tegelpad, wat toch ook wel nodig is. Ik wil er nog even op wijzen dat het heel goed zou zijn een schrikplank te plaatsen op de Geer, omdat het gevaar groot is dat een onbekende de rails op vliegt en in de berm terecht komt. Dan vraag ik mij af is het niet beter een zelf bedieningsstoplicht op de Kerkewijk na bij de school te plaatsen dan zo'n knip perlichtje in de lucht. Ook het voet- en handballen op de openbare weg is levensgevaarlijk. Het zou ook niet voor de tijd zijn om de tegelpaden Boslaan en deels Dennelaan een beurt te geven, n nu nog wat over de idee enbus, hier hoor ik nooit wat over. Deze is alleen bestemd voor gemeente- personeel. Maar ik geloof dat het heel goed zou zijn, deze bus voor ieder Veenendaals burger open te stellen. En wanneer er wat goeds in komt volgens de raad, dit dan ook te belonen. Ik geloof dat Veenendaal er heel anders uit kan zien, als we er maar oog voor hebben. Want al is een mens nog zo dom, hij heeft toch altijd nog weer wijze dingen. Behalve in de Hoofdstr., Hoogstr. en Zandstr. is het volgens mijn mening ook wenselijk aan één kant te parkeren. Waarde lezers, tot de volgende keer. De redactie dankend voor de verleende plaatsruimte teken ik, Janus de Haaipol Maandag 13 juli komen de leden van de v.v. Veenendaal bijeen in het N.V.V.- gebouw aan de Tuinstraat om daar de jaarlijkse ledenvergadering te houden. De agenda bevat geen bijzondere punten. De voorzitter, de heer H. v. Dolder, die af tredend is, stelt zich herkiesbaar evenals de bestuursleden de heren P. v. Kruis- tum, A. H. Derksen, G. J. Veldhuizen. De heer T. v. Beek, die ook aftredend is, stelt zich echter niet herkiesbaar. De heer R. Breekveld treedt af als lid van de elftalcommissie en stelt zich niet her kiesbaar. De overige leden, die ook af tredend zijn stellen zich weer herkies baar. Helder doorzichtig plastic met diverse maatverde lingen voor melk, meel, suiker enz. onmisbaar in uw keuken nu slechts Voor urenlang vermaak van uw kleinste, solide kruiwagen van uiterst taai, buigzaam plastic, flinke maat koopjesprijs Moderne wandspiegel met handig schapje, vlot model een harte wens van uw tiener. Speciale aanbieding Alleen dinsdag 13 juli Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Cijfers die getuigen van de enorme trekkracht van de Skoda Super Combi Een ideale wagen voor caravanners Vraag het officiële overzicht van trek- krachtgegevens bij uw Skoda-dealer. een veilige keuzo ook irooi* uw vacantia H. ENGLEBERT N.V. - VOORSCHOTEN DEALER: Autobedr. H. W. STRAATMAN, Vergersweg 42, Wageningen, tel. 3492 VEENENDAAL. Gevonden voorwerpen in de week van 1 juli 1964 tot en met 8 juli 1964. 1 bedelarmband met 4 grote bedels; 1 hamer; 1 gezoute koeienhuid; 1 paar witte kinderschoentjes (4 5 jaar)1 kentekenplaat RA 70-25; 1 grijs draion damesvest maat 42; 1 zwart-bruin-gele portemonnaie inh. 3,05; 1 verchroomd herenhorloge met rekband; 2 kartonnen dozen inhoudende pakjes cacao van VEGE met Duits onderschrift; 1 schroe vendraaier met houten helft; 1 lichtbrui ne portemonnaie inh. ƒ0,50; 1 kinder- driewielertje met rood-zilverkleurige wieltjes; 1 gabardine herenregenjas, kl. geel; 1 beige herenregenjas; 1 autosleu teltje in lederen omslag; 1 schakelarm bandje bestaande uit 8 zilveren dubbel tjes; 1 sleutel ten name van E. J. van Laar; 1 kinderskelter; 1 groen-blauwe pantalon; 1 bruine sandaal; 1 dames zon nebril; 1 bruine damesportemonnaie inh. enkele zegeltjes. In dezelfde week zijn de navolgende voorwerpen als verloren opgegeven: 1 enveloppe inh. rekeningen en giro biljetten; 1 huissleutel; 1 zwarte nappa portemonnaie inh. ƒ17,(vinder wordt beloond); 1 donkerblauw meisjes jack; 1 bedelarmband met 4 bedeltjes; 1 brui ne herenportemonnaie inh. ƒ6,52; 1 zwarte damesportemonnaie inh. zwem abonnement; 1 biljet van ƒ10,1 biljet van 10,— 1 zwarte regenbroek; rode damesportemonnaie inh. 100,1 paar geel-bruine glacé dameshandschoenen; 1 armbandje met bedeltjes; 1 rode kinder- portemonnaie inh. ƒ2,50; 1 kentekenpl. PL 87-58; bruine portemonnaie met rits sluiting; 1 biljet van ƒ10,8 kleren hangers; 1 lipshuissleutel; 1 velg van Opelpersonenauto; kleine zwarte poedel; 1 damesparaplui; 1 lichtgrijs jack met wit gestreepte voering; 1 vangkooi voor kippen; 1 bruine portefeuille inh. enkele fotos' en brieven. R HENEN. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: wieldop'^an auto, een rode (houten) kinderstep, blauw regenkapje, nikkelen damespolshorloge met zwart bandje, bruinrode wollen herensjaal, groene regencape; nikkelen bedelarm band je met 12 bedeltjes; wieldop van volkswagen. Aankomen vliegen: blauwe duif Hol land 64 no. 13881. Verloren: crèmekleurige portemonnaie, vierkant model met overslag inh. foto's, brieven en geld; bruine schooltas inh. witte schort, pannelappen en rood Marok kaanse portemonnaie met inhoud; doublé damespolshorloge (klein rond model) m. doublé schakelarmband; rode damespor temonnaie, knipmodel, inh. plm. 100, wit/blauwe parapluie; bruine kalfslede ren dames portemonnaie; gouden broche (3x3 cm) met veiligheidssluiting; sleu telring met autosleutels. Weggevlogen: 7 kanaries. ELST Verloren: Simca autowieldop. Aan komen lopen: fazant. Ds. Kampman zal zondag 26 juli a.s. in de avonddienst afscheid nemen van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Rijnsburg en tien dagen later, n.l. woensdagavond 5 augustus om half acht in de Gereformeerde Noorderkerk aan de Amsterdamseweg te Ede, na vooraf in dezelfde dienst te zijn bevestigd door ds. J. M. Visser uit Broek bij Akker- woude, intrede doen als predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Ede, waar hij beroepen is in de vakature van ds. R. Kok, die op 1 april 1962 naar Alphen aan den Rijn is ver trokken en die daar drie dagen later intrede heeft gedaan. Ds. Kampman werd op 9 mei 1905 te Ommen in Overijssel geboren en was eerst ongeveer tien jaar o.a. te Hilver sum als bakkersknecht. Naderhand studeerde hij nog aan de Theologische Hogeschoolvan de Christelijke Gere formeerde Kerken in Nederland te Apeldoorn, waar hij in juli 1936 zijn kandidaatsexamen aflegde. Nadat de heer Kampman toen ook door het col lege van curatoren van de Theologische Hogeschool te Apeldoorn was beroep baar verklaard in de Christelijke Gere formeerde Kerken in Nederland werd hij op 13 december van datzelfde jaar (1936) door wijlen ds. J. Jongeleen uit Wageningen, toen nog predikant te Apeldoorn, bevestigd als predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Opperdoes in Noord Holland. Op 24 november 1946 verwisselde ds. Kampman deze kerk met die van Hoo- geveen en sinds 21 maart 1956 dient ds. Kampman de Christelijke Gereformeer de Kerk van Rijnsburg, waar hij werd bevestigd door ds. D. H. Biesma uit Lisse, toen nog predikant te Hooge- veen. Ds. Kampman werd bij herhaling af gevaardigd naar particuliere synodes en heeft in de loop der jaren vele be- stuursfunkties en deputaatschappen vervuld en zitting gehad in tal van col leges en commissies. Zo was hij o.a. de- putaat voor de ambtelijke bearbeiding van Christelijke Gereformeerde schip pers en thans is hij voor de particuliere synode van het Westen penningmeester van de deputaten ad. art. 11 van de Dordtse Kerkorde (Kas Onderlinge Bij stand) en deputaat voor steunverlening aan Kerken in de nieuwe polders rond het IJsselmeer en in de classis 's-Gra- venhage examinator ethiek en corres pondent voor de evangelisatie. Van zijn hand verschenen enige pre ken in de serie „Uit de Levensbron". In zijn eerste gemeente Opperdoes in Noord Holland gaf ds. Kap^man mede de stoot tot de oprichting van een zon dagsschool, van een mannen- en van een vrouwenvereniging. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Opperdoes werd daar in 1938 een nieu we Christelijke Gereformeerde Kerk gebouwd en in de jaren 1959-1960 werd in zijn tegenwoordige gemeente de Christelijke Gereformeerde kerk geheel gerestaureerd en in de kerkzalen cen trale verwarming aangelegd. Iedereen kent ze wel de politie honden verenigingen, die op feest dagen voor het kyklustig publiek optreden. Mensen met dikke pakken aan en grimmige, maar tot in de puntjes getrainde, honden. Eén van de mensen die zich op dit terrein bezig houden is de heer L. W. van Garderen uit Eist, die wy hierby aan het woord laten: Mijn liefde voor honden is mij eigen lijk met de paplepel ingegeven, want ook m'n vader en verdere familieleden waren actief op dit gebied. Thuis had den we weliswaar geen politie-hond, maar we gingen ermee op bunzingen jagen en als er een rat was wisten we die met onze hond wel te vangen. La ter kregen we een fok, een kruising van fok en een belg. Ik weet nog heel goed dat ik deze hond aankleedde, broek met jasje, pet op en pijp in de mond keurig netjes liet lopen op zijn achterpoten. De mensen lachten, maar ik vond het geweldig. Toen al maakte ik een boef „een soort vogelverschrik ker". Dat waren twee in de grond ge stoken stokken waaraan ik van boven twee zijwaartse planken bevestigde. Aan deze twee zijwaartse planken be vestigde ik een touw zodanig dat als ik aan dit touw trok de geïmprovi seerde armen een zwaaiende beweging maakten, 't Geheel stak ik in een blauw pak. Op deze manier leerde ik m'n hand toen al, dat wanneer een vreemde een beweging maakte hij pa raat behoorde te zijn De eerste hond die ik echt africhtte kreeg ik toen ik 18 jaar was. Bij een club in Rhenen, die in die tijd op Roodland oefende, ging ik veel kijken, en er begon al gauw het plan te rijpen om mezelf ook serieus voor deze sport te gaan geven. Militaire dienst door sneed m'n plannen echter wreed en ook daarna kwam er niet direct iets van terecht. De oorlog brak uit en 'n verschrikkelijke bezettingstijd brak aan. In deze periode trad ik in het huwelijksbootje, maar moest al gauw naar Duitsland. Aan hondensport werd voorlopig niet meer gedacht. Boven dien moest mijn vrouw niets van hon den hebben, was er zelfs doodsbang voor. Na de bevrijding kwam ik weer te rug op m'n oude hobby. Ik kocht een jong beestje in Eist, die zoals nader hand bleek, voor de dressuur niet ge schikt was, maar dat merk je pas als ze zo om en bij één jaar oud zijn. Ja, het begin is erg moeilijk, geen erva ring en niet genoeg kennis van een hond, zijn de oorzaak van moeilijkhe den met het dier. Men moet een hond aanvoelen, proberen te begrijpen en te waarderen. Gaat u met deze stel ling te werk, dan zullen de resultaten stellig komen. woerd ló aan: In verenigingsverband. Ik ben op de club in Veenendaal be gonnen, die toen onder leiding stond van de heer Minnen, een grote beken de in de hondenwereld, waar ik veel van geleerd heb. Ook in Eist hebben we een vereniging gehad maar deze ging later weer over in de club van Rhenen, waarvan de naam werd om gedoopt in Rhenen en Omstreken. Hier heb ik eigenlijk het vak dresseur ge leerd van leider W. v. Riezen uit Wou denberg. Een pracht kenner en leider, bij wie ik mijn eerste hond met succes ter keuring bracht. Van Riezen ver pandde zijn hart echter aan de duiven sport en kwam niet meer. Ook een broer van de heer v. Riezen is nog 'n poosje leider geweest. Entree in bestuur en kort daarop ook leider van de vereniging. Na de periode v. Riezen heb ik m'n entrée in 't bestuur gedaan als pen ningmeester en later werd ik zelfs lei der van de vereniging. Successen ble ven niet uit. Wachtmeester v. d. Haar uit Achterberg die nog niet zo lang lid was had een kleine Duitser ge naamd Mentor. Het zou deze Mentor zijn, die de club Rhenen en Omstreken tot in alle hoeken van ons land be kendheid zou geven. Mentor werd nl. 3 maal reserve-kampioen van Neder land. Ook werden certificaten be haald. Een certificaat wil zeggen dat deze hond 272 punten of meer heeft behaald. Blijft deze hond bij een par ticulier, dan geldt dit certificaat voor het leven. Gaat hij bij de politie, dou ane of naar andere rijksinstellingen dan is de hond verplicht om de twee jaar de proef te herhalen. In onze ver eniging zijn verschillende certificaten behaald, zelfs met lof. Zelf heb ik Nero, een bouvier, met 286 punten, een jaar later Boy een Belg met 296 pun ten, de laatste was Max met 292 pun ten. Hieraan heeft men veel plezier. Wij hebben een fijne vereniging, een vriendenclub, die door teamwerk tot veel in staat is. Zij zijn bereid elkaar te helpen en zo moet het zijn, want al leen krijgt men een hond echt niet klaar. Wel en wee. Ik heb in deze sport ook m'n tegen slagen gehad. Bijvoorbeeld vorig jaar toen ik onverwachts van achteren in m'n been gegrepen werd door zo'n ko los. Ik heb toen een gevecht van een kwartier moeten leveren, want losla ten kon ik hem niet vanwege de nieuwsgierigen, waar hij zeker op af zou zijn gegaan als ik hem de vrije teugel gegeven had. Z'n hok heb ik hem binnen gekregen, maar zelf was ik zodanig aan m'n hand geblesseerd, dat ik 6 weken ziekenhuis en nog eens bijna een half jaar thuis ben ge weest. Helemaal goed komt m'n hand niet meer. Ware sport. Het is de ware sport die mij zo enthousiast maakt. Een hond door mij opgeleid, verkoop ik niet eerder of het certificaat moet behaald zijn. Voor m'n bouvier boden ze 800 maar ga daar niet op in, al krijg ik voor deze Bouvier met certificaat nu maar 400,Voor mij is het sport om een hond zover te brengen, het hoofddoel. Winstbejag is niet m'n bedoeling, wel ben ik in de toekomst van plan om helemaal in het kennelhouden een be staan te hebben, maar dat is voorlo pig nog toekomst al zijn m'n plannen in die richting realiteit. Ik heb m'n kennel gebouwd. Zonder ons opofferingen te getroosten. Er staan nu elf prachtige hokken en dat zullen er in de toekomst nog wel meer worden. Nog niet zo lang geleden heb ik een officieel geregistreerde kennel gekregen, toegewezen door de Raad van Beheer. De kennel heet „V.D. Irene Carlos Hoeve". Mensen die hun hond de vakantie ergens willen onder brengen kunnen in mijn pension te recht. Toekomst. Ik hoop natuurlijk in de toekomst van m'n kennelhouden te kunnen be staan. Verder zal ik bij de komende certificaatproeven samen met wacht meester Blankestein, waarvan ik een certificaat met lof verwacht, proberen een zo goed mogelijk resultaat te be halen. Dan hebben we nog Lion van de heer v. d. Haar die naar de Neder landse kampioenschappen in Ooster beek gaat, werk genoeg dus. De heer v. Garderen verontschuldigt zich, want hij heeft nog het één of ander te doen. We hebben onze conclusie getrok ken, deze sport vraagt uren en nog eens uren geduld en hebben bewonde ring voor de bescheiden maar wils krachtige heer van Garderen, die wij met z'n kennel, vereniging en a.s. proeven veel succes toewensen. VEENENDAAL Geboren: René, z.v. J. v. Walsem en J. A. Schuur; Wessel Petrus, z.v. W. P. v. Dolderen en R. Jacobs; Gerrit Jan, z.v. S. v. d. Pol en M. J. v. d. Brink; Gerrit, z.v. H. Meerveld en N. v. d. Wardt; Fre- derika Teunetta, d.v G. Oskam en W. A. v. Kesteren; Geertruida, dv M. Stomp- horst en H. van Geffen (twee laatstge noemden geboren te Rhenen). Ondertrouwd: J. Brands en W. J. Koopman; A. Kelderman en M. Valken burg; G. J. Bruinsma en A. S. v. Kooten; R. v. d. Bovenkamp en J. Koen; W. R. v. IJperenburg en D. Stuivenberg; H. J. v. d. Klift en M. v. Nieuwamerongen. Gehuwd: J. v. d. Lagemaat en G. Har deman; G. v. d. Bovenkamp en W. v. d. Poel; J. A. Rebergen en A. de Fluiter; J. v. d. Heuvel en J. W. v. Erven. Overleden: Elsje van Ravenswaaij, 86 j., wed. v. G. Versteeg; Inge Jantien Sa rina Riedstra, 10 mnd. (overl. te Rhe nen). RHENEN Geboren: 30-6-'64: Hendrikus Johan nes Antonius, z.v. H. J. C. Chr. J. Eibers en D. M. Hovestad; 30-6-*64: Marieke, d.v. H. Wilbrink en G. H. Posthouwer; 30-6-'64: Onno Frank, z.v. A. Huijser en J. M. Edens l-7-'64: Geertruida, d.v. M. Stomphorst en H. v. Geffen; 2-7-'64: Ma- rijtje, d.v. P. H. Mol en M. Vet; 5-7-'64: Jansje Gijsberta, d.v. A. A. v. d. Klift en C. J. Schuurman; 5-7-'64: Hendrik, z.v. A. de Wit en G. v. Ommeren. Ondertrouwd: J. Reijerkerk en L. M. Kosters; A. Zaaijer en J. Chr. A. t. Burg; W. v. Appeldoorn en J. M. A. ter Maten; J. Verkuijl en E. A. Kwint. Gehuwd: l-7-'64: J. C. Heusinkveld en G. Puijk; 2-7- 64: J. v. d. Kolk en G. Baars. Overleden: l-7-'64: Inge Jantien Sari na Riedstra, 10 maanden; 4-7-'64: Hen- dricus van Leeuwen, 81 j., gehuwd gew. met H. Janssen. RENSWOUDE Geboren: 27 juni, Jacob, z.v. J. v. Dijk en G. Vaarkamp, adres: Barneveldsestr. 49. Ondertrouwd: 3 juli, van Setten, L. H., 21 jaar, Veenendaal en v. d. Horst, T., 19 jaar, Renswoude, Oude Holleweg 7. EDE Geboren: Joke W. M. d.v. J. W. Alfe- naar en C. A. den Hollander; Johanna H. K., d.v. A. Monteba en J. G. Verwoert; Cornelia, d.v. G. Pater en M. Ploeg; Met- je H., d.v. J. Janssen en J. v. Kesteren; Hendrik F. z.v. H. F. Broekhuizen en W. Nieuwenhuizen; Bordina, d.v. H. B. Bor- ren en E. Eindhoven; Teunis H. J., z.v. T. Zoonen en L. v. d. Krol; Marcel O. J., z.v. A. Wijs en J Gunther; Robertus G. z.v. F. A. de Kok en T. M. Bosch; Björn, z.v. H. ter Maten en F. W. ten Ham; Grietje, d.v. W. Dupain en G. J. v. Hol land; Charles A., z.v. S. G. Wilmer en C. W. M. Frumau; Brigitte J., d.v. S. G. Wilmer en C. W. M. Frumau; Astrid E., d.v. E. Heij en M. M. Methorst; Reynout C., z.v. G. E. Schrijver en M. G. Berends; Marc J. C., z.v J. J. G. Le Roux en E. J. Pothoven; Aarts, z.v. G. J. Brouwer en A. Huisman; Elisabeth B., d.v. G. van Boeijen en D. Roelofsen; Cornelis, z.v. H. J. A. Heuker of Hoek en C. T. E. Droffelaar. Ondertrouwd: J. W. Blankestijn en A. Pater; B. J. v. Dijk en W. Wisserhof; P. J. Gijsbertsen en N. C. Langelaar; A. Geerts en W. Ligtenbarg; P. Roos en H. v. Beek; C. W. v. d. Brink en G. Koud- ijs; H. T. Huisman en G. Bongers; A. A. Bouwman en A. M. de Leeuw; P. Dorre- paal en L. H. Bouter; B. Kerseboom en C. v. Butselaar. Getrouwd: T. J. G. A. Hermans en G. A. van Duren; M. v. Donkelaar en G. A. ten Haken; A. v. Ark en G. Hendriksen; B. J. M. Schut en C. E. v. Waalwijk van Doorn; K. J. Koopmans en J. G. Haits- sma; E. G. v. d. Haar en J. Klok. Overleden: F. A. Witbols Feugen 62 j. RHENEN Ingekomen personen: Bauw, G. van Geldermalsen; van Velthuizen, P. van Ede; Reek, E. van 's-Gravenhage; Mol, P. van Ede; van Setten, J. W. met gezin van Breda; de Kievid, L. C. van Veenen daal; Zinsmeister, W. van Rotterdam; Struijk, A. met gezin van C.B.R.; Nou- ris, Chr. met gezin van C.B.R.; v. Leijen, Th. J., met gezin van Kesteren; Hament, J. W. met gezin van Veenendaal. Vertrokken personen: Burghout, A. naar Veenendaal; van Baaren, C. A. naar Wageningen; Aalmers, N., naar Veenen daal; Baars, G. naar 's-Gravendeel; van Hardeveld, W. K. met gezin naar Veenen daal; van Dam, H. naar Amerongen; Hammers, K., naar Hellendoorn; Brenk- man A. naar Utrecht; van Dijkhuizen, G. met gezin naar Veenendaal; Mateos G. M. naar Spanje. AMERONGEN Ingekomen; D. H. de Vries uit Leer- sum; H. van Dam uit Rhenen; C. Schouten van Nijkerk; S. A. de Haas- Vos uit Langbroek; W. J. van Harde veld uit Veenendaal. Vertrokken: G. Imminkhuizen en gez. naar Leusden; J. A. Smid en gez. naar Apeldoorn. PUZZLE-RIT UITGESTELD Wegens de slechte weersomstandighe den kon de voor woensdag 8 juli geplan de puzzlerit geen doorgang vinden. Deze is uitgesteld tot maandag 13 juli a.s. De deelname aan de puzzlerit staat open voor fietsers uit Renswoude en omgeving. De inschrijving is voor deelnemers t/m 13 jaar om 6.30 uur en voor ouderen om 7.15 uur bij het Verenigingsgebouw te Renswoude. Als eerste van een reeks van zes or gelavonden in de maanden juli en augus tus concerteert Klaas J. Mulder uit Kam pen op woensdag 22 juli a.s. des avonds 8 uur in de nieuwe hervormde kerk aan de Verlengde Maanderweg te Ede. In de voorgaande jaren bestond steeds grote belangstelling voor de zomeravond orgelbespelingen in het bijzonder ook van de zijde van de pensiongasten. De overige bespelingen worden ook steeds op woensdagavond gegeven om 8 uur in de Nieuwe hervormde kerk te Ede en worden verzorgd door de alom beken de organist Feike Asma. Het orgel in deze kerk is ook dit jaar nog weer uitgebreid en telt nu 29 stem men verdeeld over 2 klavieren en pedaal, één der mooiste orgels van de Veluwe. Nadere mededelingen over het eerste concert door Klaas J. Mulder uit Kampen hopen wij volgende week te publiceren. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 u. ds. A. Vroegindeweij, 17 u. ds. A. Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 u. ds. C. Graafland; 17 u. ds. D. van den Berg. Vredeskerk: 9 u. ds. J. den Hoed, Wijk bij Heusden; 10.30 u. ds. J. den Hoed, Wijk bij Heusden; 17 u. ds. A. Vroeg indeweij. ♦Sionskerk: 9.30 u. ds. D. van den Berg, 17 u. ds. Rijnsburger, Amersfoort. Veeneind: 15 u. ds. A. v. Breugum, Ach terberg. Dijkstraat: 14.45 u. ds. A. Vroegindeweij. ,,De Engelenburgh": ds. A. Wisgerhof. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 u. ds. Over duin; 5.30 u. ds. Slingenberg v. Rensw. Geref. Kerk, Petrakerk: 5.00 u. ds. Over duin. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstr.: 9.30 u. Lees- dienst; Jf.SO u. ds. Holtrigter v. Elburg. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstr.: 9.30 en 5.00 u. ds. Langbroek. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5.00 u. leesdienst. Geref. Gem. in Ned. Fluitersstr.9.30 en 5.00 u. ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.9.30 en 5.00 u. ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 u ds. Bos, 5.30 u. dr. Dronkers van Utrecht. Ned. Prot. Brond: 10.30 u. ds. A. L. Boer van Hilversum. R.K. Kerk, Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 u. H. Mis, 5 u Lof. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 u. H. Mis; 5 u. Lof. Leger des Heils: 10 u. Wijdingssamen komst; 7.30 u. Verlossingssamenkomst. RHENEN Ned. Herv. kerk 10 uur ds. Westra 6.30 uur ds. Kooreman. Ger kerk 10 en 5 uur ds. H. Volten (bed. H.A.) Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5 uur lees dienst. Ned. Herv. (Geref.) Evang. 10 uur ds. Monster, Barneveld 3 uur ds. Cats- burg Opheusden. Oud Ger. Gem. 10 en 5 uur leesdienst dinsdag 14 juli 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. R.K. Ged. kerk 8 uur vroegmis, 10.15 uur Hoogmis 7 uur Lof. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. H. Bax van Lunteren. ELST Ned. Herv. kerk 9.30 uur ds. Zijlstra van Scherpenzeel 6 uur ds. W. H. de Jonge van Maarsbergen. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst woensdag 15 juli ds. Kamp van Utrecht. ACHTERBERG Ned. Herv. kerk 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Ger. Gem. 10 en 6.300 uur lees dienst. RENSWOUDE Herv. kerk 9.30 en 6.30 uur Ds. L. v. d. Peut. bed. H.A. Geref. kerk 10 en 6.30 uur Ds. B. Slin genberg, bed. H.A. OVERBERG Ned. Herv. kerk 9, 10.30 en 6.30 uur ds. van Viegen. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. kerk 9.30 uur ds. Bouwse- ma van Wageningen (voorb. H.A.) 7 uur ds. Kruishoop van Otterlo. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. kerk 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander Bed. H.A. Geref. kerk 10 en 6.30 uur ds. P. N. van der Veen Bed. H.A. Vrije Evang Gem. 3 uur Evang. J. W. Delwig uit Rheden en maandag 20 uur ds. H. Raven. AMERONGEN Ned. Herv. kerk 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra Avondmaal en dankzegging Lievendael 10 uur Jeugdkapel. Ger. kerk 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. H. N. Bierman uit Breda N.H. R.K. kerk 8.15 en 10.15 H. Mis. VEENENDAAL: Dr. C. van de Hoek, J. G. Sandbrinkstraat 2, Tel. 2529. Zuiderapotheek, Dr. Slot. de Bruine- plein 7, Tel. 3714. Zusters Groene Kruis: zr. A. C. Hu- bée, Kerkewijk 28, tel. 2307. Tevens dienst voor het kraamcentrum b.g.g. 008. RHENEN; Dr. Almekinders, Heren straat 59, Tel. 2432 Apotheek Deys, op zondag geen dienst. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apo theek te Wageningen. ELST. AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en van Ommeren: dr. v. Ommeren te Eist (U.) tel. 08377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: dr. ter Velde te Renswoude, Tel. 450. SCHERPENZEEL: dr. v. Vulpen, Tel. 03497-220. Fotograferen is nu nog eenvoudiger en goedkoper. Vraag inlichtingen bij ZANDSTR. 7 VEENENDAAL T.UIoon K 6385-2472 GELUK De 20-jarige Braziliaanse gitarist Geor ges Ben heeft geluk gehad. Brigitte Bar dot heeft hem tijdens haar verblijf in Brazilië ontdekt en zij is zo overtuigd van z'n bijzondere talenten dat zij hem heeft uitgenodigd naar Parijs te komen om door haar te worden „gelanceerd".

De Vallei | 1964 | | pagina 2