Afronding Veenendaal-West De klant kent II U kent Uw klant Setter Set ny|ons Veenendaalse Mixed Hockeyclub „de Salamanders" voorziet in behoefte, maar heeft geen behoorlijk veld om op te spelen ELST ER ZIT SCHOT IN DE BOUW VAN: Sionskerk Chr. Nat. School 3 Technische school SCHERPENZEEL ARAM ARAM Taludmaaien en bestrijding van waterplanten TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 10 JULI 1964 Nr. 55 IHH i jh§ m ut DISTRIKTSDAG WERD GROOT SUKSES langer met Fa. L. HEY Bij La Montagne uit de bocht gevlogen AFM-Smog Burner voor verwerking van auto uitlaatgassen goedgekeurd Schietuitslagen DE GROTE OPSTAND Zc staan al klaar om straks de ongetwyfeld vele weggebruikers opmerkzaam te maken op het naderen van een goederentreintje op de spoorlijn Amersfoort-Veenen- daal: de vier rood-witte wachters van de half-automatische knipperlichtinstallatie by de spoorwegovergang over een stuk Westersingel in wording. Dit gedeelte van Veenendaals westelijke rondweg begint al aardig vorm te krygen. Het tracé van de weg ligt er al; opsluitbanden en putten zyn reeds aangebracht. Voorlopig is het ech ter nog een vrüwel onbegaanbare zandweg en nog maar kort geleden heeft men een begin gemaakt met de brug over het omleidingskanaal. De aannemer van het grondwerk, de N. V. Kosters uit Eist is nog niet van het toneel verdwenen, maar de maker van de volgende fase het wegdek Bruil Ede N.V. heeft zich j-eeds aan gekondigd, al is het dan nog maar met een enkele wagen. Eigenlijk is het stuk van Rembrandt- park tot Panhuis het eerste gedeelte Westersingel als rondweg. Van Dijk- straat tot Rembrandtpark is er alleen nog maar een zgn. bedieningsweg. Het wachten is nog op dit gedeelte en het stuk van Dijkstraat tot Kerkewijk. Verder noordelijk gaat de weg langs het Hoorntje. De vier knipperbollen links op de voorgrond vormen alvast een waar schuwing voor de argeloze wandelaar die de spoorbaan Amersfoort-Keste- ren nabij de Wester singel wil over steken. Daar waar de „verlengde" Kanaal- weg, reeds geasfalteerd, op de Wester singel uitkomt, ligt ook het nieuwe sportcomplex „Panhuis". Dit complex wordt doorsneden door een ook reeds verharde weg, die aansluit op de ver lengde Kanaalweg. Het sportcomplex zelf is klaar op de gebouwen na. Het ziet er echter naar uit, dat het a.s. voetbalseizoen in september kori worden gestart op de nieuwe velden. De kantine met aangebouwde kleed kamers op de zuidelijke velden (zie foto) is reeds glasdicht. Daarnaast is er nog een kleedgebouw in aanbouw, ten noorden van de weg. Wellicht behoeven de vele sportlief hebbers uit het Franse Gat nog voor het eind van dit jaar slechts even „over te wippen" om op het sportcom plex te komen. In gebruikneming van de nieuwe Westersingel-overgang betekent dat de oude overgang bij houthandel Van den Bosch, gelegen in een weg die taboe is voor auto's, wordt afgesloten. Het kantinegebouw van het sportcom plex te Veenendaal is reeds glasdicht. uii^ifemi rnmmm De distriktsdag, welke j.l. zondag 5 juli in Wageningen werd gehouden door de R.K. Instuif distrikt „Z.W. Veluwezoom" is een groot sukses geworden, 's Middags om 2 uur werd op de Nude-terrcinen ge start met een sportontmoeting tussen de damesteams (volleybal) en de herenteams (voetbal) van de aangesloten Instuiven t.w. Ede, Oosterbeek, Renkum/Heelsum, Veenendaal en Wageningen. Al direkt bij de aanvang van de wedstrijden, die bij vrij gunstige weersomstandigheden werden ge speeld, was er alom op de velden 'n gezellige sfeer. Zeker 200 jongeren en belangstel lenden maakten deze sportontmoeting, die dit jaar voor de 3e maal werd ge houden. mee. Bij de volleybalsters bleek al vrij gauw, dat de dames uit Wageningen niet van plan waren hun reeds twee maal achtereenvolgens ge wonnen wisselbeker zonder slag of stoot prijs te geven. De spanning zat er dan ook vanaf het eerste begin al in, tenslotte wist Wageningen er ech- rte toch in te slagen de wisselbeker voor de 3e maal en nu dus definitief in de wacht te slepen. De totale uit slag van de volleybalwedstrijden luid de als volgt; 1 Wageningen, 2 Oosterbeek, 3 Ren- kum, 4 Veenendaal en 5 Ede. Bij de heren bleef de spanning er bij het voetballen zelfs tot het laatste moment inzitten, uiteindelijk moest er zelfs nog een extra beslissingswed strijd gespeeld worden tussen Renkum en Ede, waarna er nog tot 2 maal toe een serie strafschoppen moest worden genomen, vóór er bekend was dat tóch de afd. Ede er, ten koste van zeer veel moeite, in geslaagd was de beker voor de 3e en beslissende maal te verove ren. De einduitslag van de voetbal wedstrijden luidde: 1 Ede, 2 Renkum, 3 Veenendaal, 4 Oosterbeek, 5 Wageningen. 's Avonds tijdens een Soirée Dan sante in de foyer van Schouwburg Junushoff steeg de feestvreugde wer kelijk ten top. Vooral het optreden van Kees de Groot met The Flying Tigers uit Amsterdam ontlokte menig extra en zo nu en dan zelfs daverend applaus aan de bijna 400 Instuifjon- geren, die vanuit de hele omgeving naar Wageningen waren gekomen. Maar ook het Arnhems Sextet wist de jongeren op bijzonder vlotte en enthousiaste wijze aangenaam bezig te houden. De prijsuitreiking werd na tuurlijk één van de belangrijkste pun ten van de avond, speciaal voor de afdelingen Wageningen en Ede, welke laatste zelfs grote spandoeken had meegebracht. Aan het eind van deze soirée kon men op een zeer geslaagde distriktsdag terug zien, welke zeer zeker voor herhaling vatbaar is. Ongeveer een jaar geleden besloten enkele Veenendaalse hockey-enthousias- ten om in hun woonplaats een hockeyclub op te richten. Vier mensen waren dat, nu is hun aantal meer dan vertienvoudigd. Het bewys is geleverd, Veenen daal bezit benoeg belangstelling voor hockey. Nadat de Salamanders een reglement e.d. verkregen had is men momenteel bezig de koninkiyke goedkeuring te verkrygen. Eén jaar lang hebben Veenendalers nu de hockeystick gehanteerd, een jaar waarvan men zei: „laten we maar eens zien wat het wordt." Een jaar waarin getraind werd en vriendschappelijke wedstrijtjes in de omgeving gespeeld werden. De clubkleuren werden vastge steld (blauw-geel de Veenendaalse kleu ren dus) en momenteel is men druk be zig eigen scheidsrechters op te leiden, want volgend seizoen hoopt men in com petitieverband te kunnen spelen. Wan neer men het in V'daalse hockeykringen echter daarover krijgt versomberen de gezichten. Er is ledenmateriaal, enthou siasme, maar geen veld, althans geen terrein wat zich leent voor een redelijke hockeywedstrijd. En het is bekend: wie in competitieverband speelt, moet ook eens thuiswedstrijden spelen. Ook daar op is een redmiddel. Men kan bij de hockeybond toestemming krijgen alle wedstrijden uit te spelen maar dan moet men kunnen garanderen, dat er over 2 jaar een goed veld voorhanden is. Dat laatste kunnen de Salamanders niet di rekt. Ze zijn begonnen op het veld van de v.v. Veenendaal aan deze noodoplossing kwam een einde, waarna het veld naast het N.S.V.S.-terrein de naam hockeyveld kreeg. Een iets te eervolle betiteling. In de eerste plaats is het veld te klein en in de tweede plaats is de grasmat overal voor geschikt, maar niet voor hockey. De Salamanders waren natuurlijk blij met deze oplossing, maar goed hockey vraagt nu eenmaal iets meer. Natuurlijk werd er een aanvraag gedaan, om ge- ,doet IN DE NIEUWE RQSELLA KLEUREN Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26 Telefoon 3044 bruik te maken van het nieuwe sport complex „Panhuis", maar de Salaman ders hebben hierop nog geen uitslag ge had, zodat ze daarover ook nog in het onzekere verkeren. Als er alsnog gunstig beslist wordt trekken een hoop moeilijk heden weg, maar als dit nu eens niet het geval is, wat dan? Op het ogenblik durven de Salaman ders in Veenendaal geen propaganda te makenwant zeggen zij terecht: Als iemand komt om op een behoor lijke wijze hockey te spelendan moe ten we hem teleurstellen. Pas als we een goed veld hebben, gaan we onze sport propageren, en dan zijn we er van overtuigd dat vele Veenendalers nog zullen volgen, zodat er een flinke vereniging ontstaat We zullen hopen dat de moeilijkheden opgelost kunnen worden, zodat volgend seizoen de Salamanders in competitie verband kunnen spelen, want de wil is er. Dat blijkt wel als ze zeggen: „Wij willen niet alleen maar hoeven te zeggen bedankt voor de medewerkingAl hadden we maar grond, dan maken we er zelf wel een hockeyveld op.". Een wilskrachtig initiatief, wat zeker de no dige aandacht en steun verdient. Zondagmiddag vloog de heer W. F. O. uit Veenendaal met een gehuurde volkswagen uit de bocht. De wagen die met het dak zeker 30 40 meter over het wegdek schoof was zwaar beschadigd. Bestuurder O. werd uit de auto geslingerd en had diepe verwon dingen. O. werd overgebracht naar het Julianaziekenhuis. De beide an dere inzittenden kwamen met de schrik vrij. De N.V. aannemersmaatschappij voor heen de firma Boers Zn. is zoals be kend druk bezig met de bouw van de Sionskerk op de hoek Dijkstraat Adr. v. Ostadelaan. Na een jaar bouwtijd be gint er in het geheel al aardig lijn te komen. Het wachten op het ogenblik is min of meer op de overkapping. Hier mee hoopt men na de vakantie van de bouwvakkers te kunnen beginnen. Als het dak er eenmaal opzit kan men met de bouw van het interieur beginnen omdat de bouw van de gevels zo goed als klaar is. Van de toren, die 21 meter hoog gaat worden, is nog wei nig te bekennen, maar dat wordt een kwestie van ijverig metselen. Over onge veer een half jaar hoopt men met de bouw gereed te zijn. Vlak naast de Sionskerk nadert ook de bouw van de Chr. Nat. School 3 het einde. Deze week toen wij er een kijkje namen, waren de arbeiders druk in de weer met het afwerken van het bouw-» werk, zodat de plannen om de a.s. cur sus al in het nieuwe gebouw les te gaan geven zeker verwezenlijkt kunnen wor den. Men heeft de officiële opening me dio augustus gepland. Als deze school gèopend is zijn er in Veenendaal drie Chr. Nat. Scholen. De laatste, de derde dus, krijgt in ieder ge val een personeelsbezetting van vier en misschien wel vijf leerkrachten. Het nieuwe hoofd wordt de heer Gijzel uit Valburg. Gezien de grote belangstelling voor het bovengenoemde onderwijs wordt in Veenendaal weer in grote be hoefte voorzien. Om het trio vol te maken zijn we van de week ook nog eens langs de techn. school aan de Industrielaan gereden. Daar zijn reeds de praktijk- en theorie vleugel voor het onderwijs beschikbaar, terwijl de administratie ook in het nieu we gebouw gevestigd is. Momenteel is men nog druk bezig met de bouw van de gymnastiekvleugel. Als alles naar wens gaat hoopt men omstreeks half november met de bouw van dit grote schoolgebouw klaar te zijn. De nieuwe Sionskerk, nu nog een ge raamte, straks een bouwwerk van mo derne architectuur. NIEUWE STAP IN STRIJD TEGEN LUCHTVERONTREINIGING De California Motor Vehicle Board heeft de AMF-Smog Burner een door middel van ontsteking werkende na- verbrander van auto-uitlaatgassen officieel goedgekeurd voor gebruik voor nieuwe auto's, te beginnen met de mo dellen 1966 en voorts voor oude wagens vanaf het bouwjaar 1962. Drie andere ontwerpen, werkend volgens het kata- lytische systeem, werden eveneens goed gekeurd, echter uitsluitend voor gebruik voor nieuwe auto's. In de staat Californië is bij wet be paald, dat het gebruik van naverbran- ders van uitlaatgassen voor nieuwe wagens verplicht gesteld wordt twaalf maanden na de datum van goedkeuring van twee of meer systemen hiervoor. Gebruikte wagens moeten er mee uit gerust zijn binnen een periode van drie jaar na deze datum van goedkeuring. Door middel van reeds enige tyd in Californië voorgeschreven systemen voor gedwongen carterventilatie, wordt de door automobielen veroorzaakte luchtverontreiniging reeds met een der de verminderd. Met de thans goedge keurde ontwerpen voor verwerking van auto-uitlaatgassen hoopt men het res terende deel tot een minimum terug te brengen. In tegenstelling tot de katalytische sytemen behoeft de AMF-Smog Burner niet van tijd tot tyd van nieuwe chemi caliën te worden voorzien; de jaarlijkse onderhoudskosten zyn laag. De Smog Burner reduceert de anders via de uit laat verdwijnende, nog onverbrande koolwaterstoffen door ze in een aparte kamer tot verbranding te brengen. Tevens brengt het de afgescheiden hoeveelheid giftige koolmonoxyde terug tot ver beneden de grens van het maxi mum toelaatbare, zoals deze is gesteld door het Californische Departement van Volksgezondheid. Een klant van een bedryf is een regelmatige koper; iemand dus, die op gezette tyden in dezelfde zaak zyn inkopen doet. Waarom? Omdat men hem of haar aan de zaak heeft „gebonden". Door een koninkiyke behandeling. Door geen gelegenheid ongebruikt te laten om de klant te laten merken, dat de zaak „de zaak van de klant" er nog ls. Door het besteden van aandaeht aan de klant. Door te laten zien, dat de klant „by de zaak hoort". Er zyn „makkeiyke en lastige" klanten. Geen aanleiding voor de middenstander voor een „makkeiyke" of een „lastige'* bediening. Beide soorten cliëntèle hebben de aandacht van de verkoper nodig. Het artikel, dat de winkelier voert kan nog zo goed zün; het ontbreken van dienstbetoon gaat klanten kosten. Wat dat dienstbetoon inhoudt is hieronder in enkele punten kort aangetipt. Mogeiyk is er voor de middenstand nog iets (nieuws) uit op te steken. Uw klant kent U! U kent Uw klant! De directe relatie tussen ondernemer en klant is nog altyd één van de pyiers, waarop het midden, en kleinbedryf rust. Het directe contact stelt de ondernemer en snel aan te passen aan de zich steeds in staat zijn bedryfsvoering voortdurend wyzigende wensen van de klant. Middenstander, gids en gastheer. Een goed verzorgde winkel met een assortiment, dat op zyn wensen is afge stemd, maakt dat de klant Uw bedryf graag bezoekt. U zult, samen met Uw klant, uit dit assortiment nu juist die artikelen moeten kiezen, die de klant de meeste bevrediging schenken. Een aan trekkelijke en „voorlichtende" etalage kan hierbij een belangryke rol spelen. Ook zo dient U de klant. Ook op ogenblikken, dat de klant niet in Uw bedrijf is, kunt U hem (en Uzelf) van dienst zijn door op de juiste tyd catalogussen, folders en brochures te sturen. Om de klant er toe te brengen Uw bedryf te bezoeken kunnen speciale aanbiedingen of demonstraties een goed middel zijn. De middenstander weet het. U bent niet alleen de man, waarvan de om klachten te voorkomen. Het doet de klant prettig aan te weten, dat U hem ook na de levering van dienst bent. Nog meer klantenbinders. Een verantwoorde kredietverlening en thuisbezorging completeren de diensten, die U de klant kunt aanbieden. „Gulden regels". De klant is de belangrijkste persoon in onze onderneming. De klant is niet van ons afhankelijk, maar wy zyn van hem afhankelyk. Het verschynen van een klant is geen onderbreking van ons werk; hy is het juist, die daaraan betekenis geeft; Wy doen de klant geen genoegen door hem te bedienen; hy doet ons het genoe gen, dat hij ons daartoe in de gelegen heid stelt. Een klant is geen geschikte partner voor een kibbelpartytje; niemand heeft nog ooit by een twistgesprek met een klant gewonnen. Een klant is iemand, die tot ons komt met zyn wensen; het is aan ons om die wensen te vervullen, zowel in zyn als in ons belang. Een klant is een integrerend deel van Uw bedryf, geen buitenstaander. Een klant is geen materiaal voor de De nieuwe Technische School aan de Indus trielaan te Veenendaal hoopt men in novem ber 1964 te openen. Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scher- penzeel geschoten onderlinge competie- tie: J. ten Broek 96, M. Berendse 95, A.C. van Dusschoten en C. Valkenburg 92, P. van Engelenburg 88, H. Berendse 87, E. v. d. Werk en H. Veldhuizen 86, A. Wittenberg en H. Methorst 85, R. v. d. Burgt 84, J. Overeen en A. van Eist 83, H. Hoytema van Konijnenburg 81 en J. Koudijs 80. Op de te Driebergen gehouden schiet wedstrijden van de S.K.G.V. behaalde de Scherpenzeelse schutters met korps geweer B een 3e prijs met 216 punten en in klasse C korps een le prijs met 213 punten en met buks 50 meter klasse B een le prijs met 212 punten. Personeel geweer klasse A 2e prijs H. Berendse 49-47 en M. Berendse 4e prijs met 48-48. Klasse B 4e prijs E. v. d. Werk met 48- 45 en klasse C 2e prijs A. Wittenberg 47-44 en 5e prijs G. van Eist met 45-46. klant verwacht, dat hij het gevraagde artikel heeft. U bent bovendien „de" vakman en daarom zijn adviseur en ver trouwensman. Stel Uw klant in dit op zicht niet teleur en ontvang hem als een belangrijke bezoeker. Goed verpakt, goed vervoerd. Het verpakken van de bij U gekochte goederen kan een extra-reclame zyn voor Uw bedryf. Een verzorgde verpak king voorkomt niet alleen ergernis, het kan juist de reden zyn, dat men by U terugkomt. Geld, de spil van het zakendoen. Dit geldt niet alleen voor U, maar ook voor Uw klant. Hy heeft er recht op snel en duidelijk te kunnen zien, wat en waarvoor hij moet betalen. Zorg in zyn en Uw belang voor een afrekening, die geen vragen openlaat. Klantenbinden omzet kweken. Een koop is pas geslaagd, wanneer U èn Uw klant tevreden zijn. Vele duur zame gebruiksgoederen eisen zorgvul dige installatie, bediening en onderhoud - JLïlJÈ 74 Aan de verschansing van het graanschip staan twee koopliedende gebroeders Avidis, onscru puleuze handelaren, die met hun kostbare graan voorraad trachten te vluchten voor hun hongerige medeburgers. De door Aram zo grondig vernielde tuigage is reeds gedeeltelijk hersteld en juist als schipper Larsson bevel geeft de, bezaansra te hij sen, slaakt een der handelaren een verschrikte kreet. „Daar komen ze!! Vlug Larsson, ik verdub bel de vrachtprijs als het je lukt te ontkomen!!" „Te laat!" gromt Larsson met een sombere blik naar de talrijke roeiboten vol gewapende burgers, die snel naderbij komen. „Met slechts één zeil waag ik me niet het zeegat uit, Avidis!" Reeds is de voorste roeiboot het graanschip dicht genaderd en als Larsson op de voorplecht de gestalte van Aram herkent, trekt hij met een luide verwensing zijn zwaard en buigt zich over de verschansing. „Heila, Aram," schreeuwt hij, „kom je de boel weer kort en klein slaan? Kom maar op, man, we zullen je warm ontvangen!" „Gebruik je verstand, Larsson," schreeuwt Aram terug, „je staat tegenover een honderdvoudige meerderheid! Laat mij ongehinderd aan boord, dan kunnen we onderhandelen!!" (Wordt vervolgd) Een dicht gegroeide sloot of watergang kan zyn taak niet vervullen en is slecht viswater. De eigenaar of beheerder zal in zyn eigen belang dus de waterplanten bestryden en ervoor zorgen, dat de taluds met goed gras en niet met onkruid zyn begroeid. Beide soorten onderhoud werden en worden nog wel met handgereed schap uitgevoerd. Dit is als men er nog mensen voor kan krygen zo duur geworden, dat er een grote belangstelling voor chemisch en machinaal onderhoud is ontstaan. Aldus ir. H. M. Elema, medewerker van het Rykslandbouwconsulent- schap voor Landbouwwerktuigen, onlangs voor de microfoon. Men kan waterplanten zowel als talud onkruiden uitstekend chemisch bestrij den. Waar het water echter wordt ge bruikt om te gieten of te spuiten en ook als viswater, zal men met chemische be strijding van waterplanten bijzonder voorzichtig moeten zijn. In vele gevallen is deze dan niet uitvoerbaar. Chemische onkruidbestrijding op taluds daarentegen is met enige voorzorgen goed mogelijk. Het gras krijgt dan een betere kans en men krijgt daardoor een betere zode en een steviger talud. Wel blijft het nodig de taluds enige keren per seizoen te maaien. Chemisch remmen van de gras- groei is te afhankelijk van het weer na het spuiten en daarom te onzeker om op grote schaal te worden toegepast. TALUDMAAIEN Er zijn thans voor vrijwel alle taluds passende maaiwerktuigen te koop. Waar geen heining of iets dergelijks is kan met statistiek, maar een mens van vlees en bloed met dezelfde gevoelens en gevoe ligheden als wijzelf. Een klant is het waard, dat men hem met een maximum aan beleefdheid en aandacht tegemoettreedt. een speciale taludmaaier aan een nor male trekker worden gewerkt. Deze ta ludmaaiers werken vlotter en veiliger dan ongebouwde maaibalken en boven dien, mits er voldoende werk voor is, belangrijk goedkoper. Het zijn machines voor gebruik door waterschappen of voor gemeenschappelijk gebruik. Eén Nederlandse machine kan met een talud- hark worden uitgerust, die het gemaaide materiaal boven op de wal brengt. Van hetzelfde fabrikaat is een gebogen balk verkrijgbaar, waarmee de slootbodem kan worden gemaaid. Dit past vooral in rietsloten in akkerbouwgebieden. Andere machines kunnen achter hei ningen of bomen langs rijden. Is het pad 50 60 cm breed, dan komen twee typen in aanmerking; is het pad breder, dan is er meer keuze. Eén machine heeft een verschuifbare maaibalkbevestiging en kan zelfs 3 m hoge taluds nog maaien. Deze machine voert een stel battingen mee voor het oversteken van dwarsslo- ten. Voor wat bredere bermen zijn er taludmaaiers voor bevestiging aan een tweewielige trekker te koop. Eén type kan zelfs met een taludhark worden ge leverd. Er zijn enkele maaibalken en een korf- maaier voor montage aan een hydrau lische slootreinigingsmachine. Met de korfmaaier kan men gelijktijdig de wa terplanten verwijderen. Deze apparaten werken over de heining heen en komen in aanmerking voor bezitters van de zo juist genoemde machines. Met een korf maaier kan men ook langs een berm met bomen goed werken .Kan men niet vanaf de wal werken, dan is het mogelijk een taludmaaier op een veegboot te monte ren. Men heeft dan twee man voor de bediening nodig, terwijl er minstens 40- 50 cm water moet staan. WATERPLANTENBESTRIJDING Hiervoor zijn maaiboten en veegboten. Met de eerste worden de waterplanten onder water gemaaid, met de tweede door een V-vormig mes in de grond af- geschoffeld. Het laatste is meestal beter dan het eerste. Maaien heeft het voor deel, dat er een stoppel achterblijft, zo dat er minder gevaar voor uitschuren van de bodem bestaat. Het water moet minstens 40 cm diep zijn, terwijl breedte en hoogte van de kunstwerken voldoende moeten zijn om de boot door te laten. Bij eventuele stuwen kan men een bok of david plaatsen om de boot over de stuw te tillen. Is het water te ondiep voor een gewone veegboot, dan kan men een klein exemplaar, dat door een trek ker wordt voortbewogen gebruiken. Een dergelijke boot kan men al in 20 cm diep water gebruiken. Het is belangrijk de schoffel van de veegboot goed scherp te houden en, evenals bij onkruidbestrijding op het land, de waterplanten voor te blijven. Dus tijdig beginnen en een voldoende aantal keren herhalen. Er zijn thans voor vrijwel alle omstandigheden machi nes. Nader advies is desgewenst ver krijgbaar bij de specialist voor land bouwwerktuigen van de rijkslandbouw- voorlichtingsdienst.

De Vallei | 1964 | | pagina 3