Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Examinatoren en examinandi geven hun mening over eindexamen doen Examen eisen - Voorbereiding - Resultaten Nieuws uit de omgeving Uitreiking getuigschriften Chr. Technische school „Talmaschool" Veenendaal EDERVEEN Veenendaalse jeugdvierdaagse RENSWOUDE Schoolkinderen legden proeven van zwembekwaamheid af in het Bergbad SCHERPENZEEL Wat nu weer...? 38e JAARGANG DINSDAG 14 JULI 1964 Nr. 56 Uitgave: drukker^ „De Gelderse Vallei" Veenendaal advertenties Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpen zeel „Eindexamen". Een woord dat velen de laatste tijd de rillingen over de rug heeft doen lopen. Slapeloze nachten voor de kandidaten, bergen correctie voor de leraren. Nu de meeste eindexa mens achter de rug zijn, hebben we zo hier en daar eens een praatje gemaakt om te vragen hoe het wel ging. Een nadeel daarby is, dat de M.U.L.O. examens nog niet beëindigd zijn, zodat een precies oordeel daarover nog niet te vellen is. ,mv> MULDER verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN Speeltuinvereniging „De Savornin Lohman" heeft een vakantieprogramma ontworpen trpXieJt Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 HJnen) - Giro 563427 Redaktie: W* F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzcn op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Gerrit Gijsberts uit Eist is een jongen die vooruit wil. Hij bezocht in Rhenen de Handelsavondschool en is kortgeleden na een drie-jarige cursus in het bezit van het" einddiploma. Gerrit ging na de lager school en v.g.l.o. naar een sigarenfabriek, maar wilde toch iets meer en ging naar De heer Altena, hoofd van de open bare U.L.O. in Rhenen was één van de eersten die ons zijn visie gaf: „Het is natuurlijk moeilijk om tijdens de exa mens zelf al een oordeel te geven, maar het aantal geslaagden of gezakten zal pro centueel wel niet hoger of lager liggen dan andere jaren. Dat kan ook bijna niet, omdat de beoordeling van het werk De heer ALTENA „aanpassing van correctie" in overeenstemming is met de moeilijk heidsfactor van het werk. Na het schrif telijk examen houdt men hier en daar steekproeven. Men krijgt dan een oordeel over het werk. Was het te moeilijk dan moet de correctie niet al te zwaar wezen en natuurlijk ook andersom. We kunnen het dus zo stellen dat de correctie aan gepast wordt aan de gemiddelde kandi daat, aldus de heer Altena. De heer Altena moest wel constateren, dat het -peil van ULO-leerlingen ge daald is. „Dat komt", zei hij „doordat tegenwoordig een ander en gevarieer der publiek ook verder gaat studeren, wat het gemiddelde drukt." Een jongeman die sinds kort in het be zit is van het ULO-diploma is Jan Braet die in de Schimmelpenninckstraat in Vee nendaal woont. Hij heeft het ULO-diplo ma A gehaald en vertelde ons: „Het exa men viel nogal mee, op natuurlijk enkele dingen na. Vooral het feit dat je voor het mondeling examen buiten de plaats JAN BREET: „Liever in eigen plaats" moet en dan ook nog andere leraren krijgt vind ik bepaald niet prettig". Jan staat nu voor de moeilijke keus om op jeugdige leeftijd te kiezen wat hij moet gaan doen. „Heel misschien ga ik nu nog aanvullend B doen maar zeker weten doe ik het nog niet," aldus Jan. Een man uit een hele andere tak van onderwijs gaf ons ook zijn visie: de heer Kroes, directeur van de Technische School te Veenendaal. De examens bij hem aan school zijn al afgelopen en hij was best tevreden. „Er zijn niet veel kan didaten gezakt," vertelde hij ons „dat komt omdat er al voor die tijd een zekere selectie optreedt. Jongens die het niet bol kunnen werken verlaten meestal onze school vroegtijdig als ze 15 jaar gewor den zijn, waarna ze een scholing in het bedrijf waar ze werkzaam zijn krijgen. M AARSBERGEN: De Technische School te Maarsbergen is bij de na tionale atletiekwedstrijden voor het nijverheidsonderwijs eerste gewor den. Dat houdt in dat deze school zich nu kampioen van Nederland mag noemen. EDE: Vorige week is in Ede een nieuwe „Dental-Car" in gebruik genomen. Deze „rijdende tandarts werkplaats" gaat dienst doen in de buitenwijken van Ede om daar de tandartsen op een prettige manier te helpen bij het onderzoeken van de melktandjes van de schoolgaande jeugd. 1922-1962 Assurantiekantoor Elfl. R. R. MULDER Makelaar In Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000 Het afleggen van een examen vond het hoofd van de Ichthus-U.L.O. toch wel nuttig want zo zei hij: „De exportartike len die wij uitvoeren hebben soms een rijkskeur d.w.z. dat ze aan verschillende kwaliteiten voldoen. Geslaagde kandida ten hebben ook een „rijkskeur" in de vorm van een diploma, zij bezitten ook zekere eigenschappen." Mogen wij besluiten met een ieder die geslaagd is te feliciteren, een ieder die nog examen moet doen sterkte toe te wensen, en hen die net niet met de hak ken over de sloot kwamen moed in te spreken en mee te hopen dat de volgende keer de afzet iets steviger is, zodat ze wel met droge voeten over de sloot ko men. De heer KROES „praktik is het moeilijkste" Verder vertelde de heer Kroes ons: ,JHet examen groeit met zijn tijd mee, maar de eisen blijven gelijk, zodat men niet direct kan zeggen dat de kinderen het makkelijker krijgen. De leerlingen van onze school doen mee aan het uniforme examen van Gelder land, zodat alle getuigschriften in deze streek dezelfde waarde hebben." De heer Kroes vond de praktijk-exa mens, die een week duren het moeilijkste voor de leerlingen, want het geleerde werk moet dan allemaal voldoende zijn. Logisch overigens want een a.s. auto monteur moet niet alleen weten wat of een schijfrem is, maar hij moet hem ook kunnen repareren. Bij dr. G. J. Thoomes, het hoofd van de Kon. Julianaschool te Veenendaal is tot nog toe 80% van de kandidaten ge slaagd. Dat men tegenwoordig steeds meer van de kinderen vraagt en dat de eisen steeds zwaarder worden beschouw de dr. Thoomes als aardige praatjes. Wel vond hij dat de examens en de manier van examineren menselijker geworden zijn. „We moeten niet vergeten," vertel de dr. Thoomes, „dat vroeger oen ULO- opleiding drie jaar duurde en dat de ei sen toen het dubbele waren van nu." Het peil van de gemiddelde leerling is volgens dr. Thoomes wel gedaald. Ging vroeger een kind studeren, dan was dat een uitzondering, nu is het precies an dersom. Men let nu teveel op „wat moet hij" in plaats van, wat kan mijn kind." Daardoor krijgen we overal een gedrang naar de top en treffen we overal leerlingen aan, die wat hun ca paciteiten betreft lager thuishoren." Een blik in de toekomst deed ons ho- Zo reikte dr. J. Bax Rector van het Chr. Lyceum te Veenen daal, dit jaar met een toepasselijk woord het diploma aan de geslaagden kandidaten uit. Vrijdagavond vond in gebouw Eltheto de uitreiking plaats van de getuig schriften voor de opleidingen machinebankwerken en timmeren aan de dagschool. De heer H. G. Hey, voorzitter van het schoolbestuur, opende de bijeenkomst waarbij lijj de leerlingen en de ouders feliciteerde met het behaalde resultaat. Tevens heette hij Ds. A. Terlouw van de Stichting „Evangelie en Industrie" welkom. Ds. Terlouw sprak daarna over de toekomst der leerlingen. Op de technische school zijn je kennis Th. H. Kroes, directeur der school, met en vaardigheden bijgebracht. Daarnaast zijn je andere eigenschappen aangeleerd o.a. samenwerking,' ijver, betrouwbaar heid. Straks komt het er op aan het toe te passen. Dit zal zeker niet zonder moeilijkheden gepaard gaan. Tot nog toe heb je in een beschermde omgeving ge werkt. Straks valt deze bescherming weg en zul je alleen komen te staan. Bedenk, dat er in de bedrijven een adres is waar men je graag met alle moeilijk heden wil helpen, zo besloot Ds. Ter louw zijn toespraak. Na de pauze werden door de heer C. DOODGRAVER AANGESTELD Door de Dienst Gemeentewerken is de heer Schijndel uit Ede aangesteld als doodgraver op de alg. begraafplaats aan De Klomp. Hij is de opvolger van de onlangs plotseling overleden heer R van Wijde. Waarschijnlijk zal de heer Schijndel zich binnenkort met terwoon in Ederveen gaan vestigen. MANNENVERENIGING OP REIS Op dinsdag 21 juli hoopt de lidmaten- kring en mannenvereniging van de Hervormde Gemeente een reisje te ma ken naar Rotterdam en Scheveningen. Zij, die de reis willen meemaken kunnen zich tevoren opgeven bij de heren van 't Boveneind, Koudijs, Fluit en Post. in Wageningen te woord stond. Garry zou ook graag een andere regeling ge troffen zien in 't hele examenwerk, want zo zei zij terecht: „Nu bekijkt men de stand op één bepaald ogenblik terwijl daar vijf jaren aan voorafgegaan zijn waarover men bijna niet oordeelt. Men laat nu de kandidaten een veel te opper vlakkige proef van hun kennis afleggen." Ook dr. J. Bax, rector van het christe lijk lyceum te Veenendaal is niet geluk-, kig met de huidige examenregelingen die gelden voor H.B.S., M.M.S. en Gymna sium. Wel is dr. Bax goed te spreken over de resultaten van dit jaar. Van de M.M.S.-ers kregen 14 van de 15 kandida ten het fel begeerde papiertje, van de gymnasiasten 11 van de 13, van de H.B.S. b-kandidaten 27 van de 31 en bij de H.B.S. ers van de A-afdeling slaagden er 18 van de 22. Dat geeft tezamen een percentage van 15% aan afgewezen kandidaten. bovengenoemde opleiding. Hij vond dat het examen best te doen was, als je er maar voor zorgde dat je je huiswerk af had en goed maakte. Eerst wil hij nu nog het diploma typen en steno halen om dan als hij in ,,'s konings leger" verblijft zich op de cursus boekhouden te gaan toeleg gen. Dr. G. J. Thoomes achter ztfn werkta fel „een zekere speciali satie is wel ge wenst." ren dat dr. Thomes bij het normale on derwijs al een zekere specialisatie inge voerd zou willen zien. De kinderen heb ben nu nog veel te veel aandacht nodig voor vakken waar ze later niets aan hebben. „Als je je goed voorbereidt is een exa men niet moeilijk," is het oordeel van de 18-jarige Garry Bosch uit Rhenen die kortgeleden geslaagd is voor het H.B.S. b-diploma. „Het was de tweede keer dat ik examen deed en het is me echt meege vallen. De huidige examenregeling vind ik enerzijds wel fijn omdat door het uit vallen van verschillende vakken voor het mondeling je een hoop werk bespaard blijft. Anderzijds moet je er nu wel voor zorgen dat je rapportcijfers zo hoog mo- GARRY BOSCH uit Rhenen gaat nu verder studeren aan de aca demie voo.r Lichamelijke Opvoeding in Groningen. gelijk zijn, omdat deze nu in de eind beoordeling een flink woordje meespre ken," vervolgde de blonde kleermakers dochter, die ons, net terug van haar va kantiewerk bij de Landbouwhogeschool Vooral het gokelement dat het huidige examen kenmerkt acht de heer Bax niet juist, want zoals bekend, is er de laatste 2 jaar een regeling die bepaalt dat ver schillende vakken niet mondeling geëxa mineerd worden. Dr. Bax is van mening dat verschil lende leerlingen nu er op speculeren dat een bepaald vak uitvalt en dat maar laten pitten". Toen dr. Bax ons ver volgens vertélde dat hij nooit hoopte dat 100 zou slagen, schrokken wij even, maar toen hij deze keiharde zin verklaarde kregen we gelukkig weer 'n beetje kleur op het gezicht terug. „Als 100% slaagt," zo zei dr. Bax, „ge tuigt dat van een bijzonder strenge selec tie in de lagere klassen bij de bevorde ring en hier houd ik niet van, want zo ontneem je ook de „zwakke broeders" de kans om te slagen." Ook is dr. Bax er van overtuigd dat er elk jaar weer leer lingen zakken die hard geploeterd heb ben, maar er zijn er ook die met iets har der te werken zeker geslaagd waren. Het toelatingsexamen bij het C.L.V. is ook reeds achter de rug. Hier werd ongeveer 10% afgewezen. Vooral de kennis van onze moedertaal werd hier, overigens ook een verschijnsel bij zo vele eindexamen kandidaten, onvoldoende geacht. Daarbij komt ook nog volgens dr. Bax dat veel ouders te hoog voor hun kinderen willen grijpen. Dat is overigens een moeilijk punt, want ook voor de leiding van de school is het moeilijk om te beoordelen of een kind al of niet geschikt is voor een bepaald soort onderwijs. GERRIT GIJSBERTS: „boekhouder worden" Hoofd van de Handelsavondschool te Rhenen Is de heer Moret, die helaas geen goede foto beschikbaar had, zodat hij u vanaf deze pagina niet kan aankijken. Ook de leerlingen van de Chr. U.L.O. te Rhenen krijgen onder zijn direktie les, zodat ook hij voor de bijl moest. Van de Gemeentelijke Handelsavondschool wa ren alle kandidaten geslaagd zo vertelde hij ons. Ook hij wist een verandering te noe men in de examens. Golden vroeger de plaatselijke regels en mogelijkheden, thans tracht men overal zo veel moge lijk richtlijnen aan te houden, die over al gebruikt worden. Men is dus bezig met een standaardi satie van het Handelsavondschool-diplo ma. Over de kandidaten van z'n U.L.O.- school, was de heer Moret ook best te spreken: „Tot nog toe gaat het prima" was zijn reaktie. Het peil van de leer lingen blijft volgens de heer Moret min of meer constant. Wel vond hij dat er een opmerkelijke milieuverschuiving plaatsgevonden heeft. De heer de Vries, hoofd van de Ichthus- U.L.O. uit Veenendaal is de laatste „spreker". Hij is deze dagen druk bezig examens af te nemen, daarom vroegen we hem eerst waarop hij lette als er een leerling bij hem onder het mes is. „Ik probeer te weten te komen wat hij of zij weet, ook let ik erop of ze begrip hebben voor dat waarover we praten. Eens een Er schijnen de laatste tijd nogal verkeerde begrippen ontstaan te i\jn rondom de Veenendaalse jeugdvierdaagse. HierbU vermelden wy nog eens, dat de jeugd vierdaagse bestemd is voor iedereen, d.w.z. de hele jeugd mag meedoen, men behoeft dus geen lid te zijn van een wandelvereniging, zodat alle meisjes of jongens van 6 jaar of ouder, van de party kunnen zijn. Reeds nu bestaat de mogelijkheid zich voor dit grote wandelfestijn op te geven. Lohmanstraat 157, Sav. Lohmanstr. 167, Klaas Katerstraat 131. De heer DE VRIES „begrip en inzicht" keer iets niet weten is echt niet zo erg. Het komt er op aan dat de kinderen be grip en een zeker inzicht hebben. Zo ja, dan hebben ze van mij (dhr. de Vries) het diploma verdiend." Volgens de heer de Vries moeten de examens met hun tijd meegaan d.w.z. de eisen moeten telkens zo veranderen dat ze aangepast zijn aan wat de maatschappij vraagt. „Ik geloof overi gens," aldus de heer de Vries dat de U.l.o.-examens zich beter aan deze veranderingen aanpassen dan elk an der examen. Naar aanleiding van het geslaagde „Koninginnefeest", georganiseerd door de speeltuinvereniging „De Savornin Lohman" gaat het bestuur van deze ver eniging stappen ondernemen om de kin deren in de a.s. vakantie ook zoet te houden. Gepland zijn: Voor de kinderen van 10 t/m 14 jaar een fietspuzzeltocht op zaterdag 8 augustus. De start vindt plaats bij groentehandel Wiendels om 2.00 uur. Op dinsdag 11 augustus is er een picknickdag op het Prinsenveld voor de leeftijdsgroep 6 t/m 14 jaar. De kinde ren moeten een lunchpakket meenemen, wat gezamenlijk genuttigd zal worden. Daarnaast worden de kinderen op deze dag bezig gehouden met spelletjes e.d. Hetzelfde programma geldt voor de kin deren van 9 t/m 11 jaar op donderdag 13 augustus. Op maandag 14 september wil men met alle kinderen meedoen aan de lampe gieters-avondoptocht Als sluitstuk wordt er voor de vaders van de kinderen een dropping gehouden op een vrijdagavond. Om een vlotte organisatie te krijgen, verzoekt het bestuur om de kinderen 3 dagen vóór de genoemde data op te geven aan de volgende adressen: Sav. Ook dames die mee willen helpen als leidster kunnen zich bij het bestuur op geven. Overigens heeft men hiervoor ook een speciale dag uitgetrokken, t.w. woensdag 15 juli op de adressen Jan Steenlaan 29-1; Schrijverspark 14-11 en het Jeugd- gebouw aan de Industrielaan. De belangstellenden kunnen zich aan eerder genoemde adressen van 4.006.00 uur en van 7.00—9.00 uur voor een luttel bedrag als deelnemers voor de Veenen daalse jeugdvierdaagse in laten schrijven. De organisatoren wijzen er ook nog even op, dat naast de individuele in schrijving ook de mogelijkheid open staat voor het inschrijven van groepjes, die zelf gekozen zijn. De gedachten gaan o.a. uit naar bewoners van verschillende straten die zich als „wandelclub" kun nen aandienen. ONS GENOEGEN IN DE PRIJZEN De muziekvereniging „Ons Genoe gen" heeft donderdag 9 juli deelgeno men aan het muziekconcours te Hier- den. De dag verliep voor de muzikan ten uit Renswoude succesvol, want in de eerste afdeling behaalde men de eerste prijs met 106 punten. Ook voor de dirigent de heer Reinaut uit Amers foort is dit natuurlijk een leuk succes. Vrijdag- en maandagmorgen j.l. heeft de Veenendaalse schooljeugd zich in het Bergbad bijzonder uitgesloofd om aan de verschillende zwemvaardxghexds- proeven te voldoen. Vrijdagmorgen doken de leerlingen van het v.g.l.o. en het U.L.O. onderwijs in het koude water van het Bergbad. Deze koude was er ae oorzaak van dat verschillende zwemmers thuisgebleven waren en niet op de startblokken verschenen. Alle „vrijdagkandidaten" slaagden voor de verschil lende proeveneen verheugend feit om op te merken. de leerlingen in Maandagmorgen was het de beurt van leerlingen van het lager onder wijs. Ook hier was het pensentage „koukleumen" vrij groot. Hier waren wel verschillende leerlingen, die nog niet aan de gestelde eisen konden vol doen. Dat blijkt ook wel, want de zweminstrukteur van het Bergbad en een toekijkend sportleraar moesten ieder eenmaal te water om een in nood verkerende leerling op het droge te brengen. Dat er bij de leerlingen van de lagere school nog wel eens een klantje afgaat is overigens helemaal nog niet zo verwonderlijk, want ver schillende van deze kinderen hebben nog niet zo heel erg lang les. In totaal namen er ongeveer 300 leerlingen van het lager- en 110 leer lingen van het v.g.l.o en u.l.o. onder wijs aan de proeven deel. Hieronder volgen de juiste aantallen: Diploma ABC Ingeschreven 240 98 26 leerl. Niet opgekomen 48 27 8 leerl. Afgewezen 51 19 4 leerl. De cijfers stellen de totale aantallen voor, dus U.L.O., V.G.L.O. en lager on derwijs samen. Naast een bewijs van zwemvaardig- heid om boven hun bed te hangen, wat voor sommigen dus nog een vraag teken was, kregen ieder geval een traktatie van gemeen tewege aangeboden na hun geploeter. Gisteren werden de zwemmers ook gadegeslagen door de heer L. L. J. Heugen, rijksconsulent voor de lichamelijke opvoeding. Hij noem de het o.a. verheugend dat hier in Veenendaal voor iedere school de mogelijkheid bestaat aan het in schoolverband plaatsvindend zwem onderwijs te kunnen deelnemen. Ook prees hij de samenwerking van het onderwijzend- en badper- soneel. Zij wellicht ten overvloede opge merkt, dat bij deze schoolzwemmerij een overdekt zwembad bijzonder ideaal is. Men is dan niet van het weer af hankelijk, zodat nog meer kinderen in staat gesteld kunnen worden om zwemmen te leren. Ook het afzwem men op zich zelf zou dan onder een dak kunnen gebeuren, zodat de thuis blijvers van nu dan wel zouden kunnen meedoen. Te vermelden nog dat de commissie lichamelijke opvoeding Veenendaal bij zonder te spreken was over de mede werking van de funktionarissen van het Bergbad. een toepasselijk woord de getuigschrif ten uitgereikt. De leerling Joh. v. d. Voorde dankte directeur en leraren voor het genoten onderwijs en ook voor de prettige vor- mingsweek die ze in Ellecom mochten doorbrengen. De heer Zoet, adjunct-directeur der school wees de leerlingen op de verdere studiemogelijkheden en wekte hen op hieraan deel te nemen. Na de sluiting kregen de leerlingen gelegenheid afscheid te nemen van de leraren. De getuigschriften van de afdeling timmeren werden I uitgereikt aan: Uit Veenendaal: L. v. d. Bosch, A. v. d. Bovenkamp, H. v. d. Bovenkamp, D. v. d. Broek, R. Broers, W. de Bruin, W. v. d. Bijl, H. v. Dalem, W. J. Diepeveen, J. W. v. Egdom, D. v. d. Hoef, C. Leppers, M. v. Manen, J. v. Nw. Amerongen, A. Schoonderbeek, A. v. Wakeren, W. v. d. Weerd, F. Davelaar, J. v. Dijk, J. Kleyer, T. v. d. Molen. Uit Eist (U.): D. v. Dam, G. Harde man. Uit Renswoude: C. T. Deigthon, N. v. Maanen, W. v. d. Pol, B. J. Vink, H. Vermeulen. Uit Scherpenzeel: G. R. v. Harskamp. Uit Kesteren; H. J. Tijssen. Uit Bennekom: S. A. v. Wagensveld. Uit Rhenen: J. v. Daalen. Afdeling machinebankwerken. Uit Veenendaal: J. Beukhof, H. van Dijk, P. de Haas, H. J. Heuvelman, H. J. Imbos, M. v. Loenhout, J. v. Maanen, D. W. Masselink, E. Schoonderbeek, L. H. v. Soest, C. Versteeg, C. v. Wakeren, W. Achterberg, E. C. Anbeek, W. Bouw meester, G. J. Brands, G. Ditewig, J. de Gooyer, C. J. Hardeman, J. v. Heerdt, G. v. Laar, H. W. v. Nw. Amerongen, W. C. v. Putten, E. Schoonderbeek, J. C. Veenhof, H. Wijnen, G. v. Barneveld, M. v. d. Berg, F. L. Bolderman, P. Gerrit sen, H. J. Haas, W. Kroesbergen, J. Lancé, J. v. Nellesteyn, R. Roseboom. R. Voerman, J. v. d. Voorde, J. Wisselo, J. v. Wijk. Uit Rhenen: J. P. Kneepkens, J. A. Sacre, J. W. Dijkhorst. Uit Ederveen: N. Latumahina, J. W. Berkhof, H. Veldjesgraaf. Uit Renswoude: B. H. Wuck, G. v. d. Brink, R. v. Rheenen. DIRECTEUR VAN GEMERT PLOTSELING OVERLEDEN In Amersfoort is woensdag plotseling overleden de heer Th. A. v. Gemert uit Scherpenzeel, mede-directeur van de metaalwarenfabriek en modelbedrijf EBM N.V. De heer Van Gemert, die op 1 decmeber 1905 in Rotterdam werd geboren was op weg naar de polikliniek in Amersfoort voor periodieke controle. De overledene was hartpatiënt. Toen hij uit de auto stapte werd hij onwel en overleed ter plaatse. De overledene, die al vele jaren in Scherpenzeel woonachtig was, was gedu rende twintig jaar leraar aan de onlangs opgeheven Avondnijverheidsschool, afde ling metaal. Zijn liefhebberij was foto grafie. Vaak toonde hij op bijeenkomsten zijn fraaie kleurendia's. Hij was in Scherpenzeel een algemeen geacht inge zetene. De begrafenis zal zaterdag plaats hebben op het r.-k. kerkhof te Veenen daal. Enkele cijfers over de kapitaals investering in de nationale econo mie der USSR: in 1954 bedroeg de omvang van deze investering 14 miljard roebel, in het lopende jaar 36 miljard roebel. Zeven jonge Britse geleerden gaan in september beginnen aan een twee en half jaar durende reis om de wereld. Zij zullen o.a. 43 eilanden bezoeken en trachten wegen te vin den, om de voedsel voorraden in de wereld te vergroten. De industriële produktie in Groot- Brittanië handhaaft zich op het ho ge peil dat aan het begin van dit jaar werd bereikt. Toch schijnen de jongste cijfers de mening te onder steunen dat de expansie zich heeft gematigd. naast de Apotheek Tel. 3184 i Hoofdatr. BI V'daal

De Vallei | 1964 | | pagina 1