«3SI Voor de KANTONRECHTER Samenwerkende gasinstallateursorganisatie „Saminve" heeft volledige overeenstemming bereikt met de Ned. Gasmij. Koopcentrum Veenendaal DONDERDAG BEGINT UITVERKOOP IN VEENENDAAL Politieberichten Zeer rustige vergadering v.v. Veenendaal Indeling K.N.V.B. zaterdagelubs bekend Moeilijkheden rond N.V. Bouwfonds de bouw van huizen Ned. Gemeenten {ieitny.fc»nsen Stormloop Vacantiegangers V.R.C. in 't Westen RENSWOUDE Van Brienenoordbruff vordert. Hct scheepvaartverkeer koerst a| ,inks en rechts langs en DE LEZER Officiële bekendmaking RHENEN ELST NIEUW!! Agfa Rapid camera's dnoQistemj en fotohanöel Ederveen SCHERPENZEEL Jean Kroesbergen nam afscheid van DOVO als trainer Vandaag hebben de samenwerkende gasinstallateurs uit Veenendaal en omstreken, verenigd in de organisatie „Samin ve", volledige overeenstemming bereikt met de Nederlandse Gasmaatschappy inzake plaatsing, levering van toestellen en veranderingen eventueel vernieuwingen van binnenleidingen die allen bestemd z(jn om op het aardgasnet aangesloten te worden, zo deelde ons gisterenavond na de besprekingen een woordvoerder van de „Saminve" mee. Dat houdt dus in dat de gasinstallateurs door de Nederlands Gasmaatschappy e.rkend worden om de „aardgaswerken" uit te voeren. De „Saminve" is enkele maanden gele den opgericht -als overkoepelend orgaan van de erkende gasinstallateurs uit Rhe- nen, Veenendaal, Eist, Amerongen en Leersum. Deze maatschappij zal nu, zodra het eerste aardgas er is, men verwacht dat men medio oktober, november met een gedeeltelijke aansluiting zal kunnen beginnen, handelend op kunnen gaan tre den. Op deze manier is het mogelijk het personeel te binden, want men werkt nu niet meer langs elkaar heen. Men hoopt op deze wijze de klant op een snelle en doeltreffende manier behulpzaam te kun nen zijn bij de te verwachten omschake ling op aardgas. Dit initiatief om de klant bij de lastige omschakelingsperiode ter wille te zijn verdient alle lof, temeer daar hier en daar nog wel eens minder prettige gelui den opgingen in verband met lange wachttijden. Donderdag a.s. zal voor de zoveelste maal de race op de „koopjes" een aanvang nemen. Vlak voor de vakantie van een enorm aantal werknemers openen de Veenendaalse winkeliers hun poorten voor kooplustige lieden, die altijd op deze tijd van het jaar nog iets nodig blijken te hebben of, en dat is misschien beter geformuleerd, op dit tijdstip hebben gewacht om een lang gekoesterde wens in vervulling te zien gaan om voor wat minder duiten zich van iets meester te maken. Wederom zal de stroom naar Vee nendaal vanuit de omliggende gemeen ten groot zijn om in diverse winkels te snuffelen naar afgeprijsde artikelen. En zo vlak voor de vakantie is er al-' tijd wel iets dat belangrijk genoeg blijkt te zijn om het aan te schaffen. Vooral de eerste dagen van deze pe riode zal worden omgezien naar de zogenaamde „lokkoopjes", waarvoor el ke zaak borg staat dat zij er zijn. Voor al de stormlpop van kooplustige da mes zal dan ongetwijfeld door geheel Veenendaal waar te nemen zijn. Elk jaar weer is het over de gehele linie een drukte van belang en ook dit jaar zal dat niet anders zijn, aldus de ver wachtingen. GESLAAGD VOOR „BEKWAAMHEID IN DE PRAKTIJK VAN HET OPTICIENSAMBACHT" Onze plaatsgenoot de heer Dijkstra is geslaagd voor het diploma bekwaam heid in de praktijk van het opticiëns- ambacht. De heer «pijkstra genoot zijn opleiding in de werkplaats van Melis- Optiek te Veenendaal. REKTIFIKATIE In ons berichtje van vrijdag j.l. over de vakantie van burgemeester en wet houders, stond vermeld, dat de heer Bastmeijer als plaatsvervangend wet houder op zal treden. Dit is natuurlijk niet juist omdat de heer Bastmeijer in die tijd ook met vakantie is. Vrijdag: Op de Kerkewijk vond om 7.15 nabij de Frisia een aanrijding plaats tussen een wielrijdster Mevr. G. uit Veenendaal en de bromfietser B. Laatstgenoemde moest, zo vertelde hij uitwijken voor een paar mensen die zich op het tegelpad naast het fiets pad bevonden. Mevr. G. en B. kwamen hierdoor te vallen; schrammen en ka potte kousen waren het gevolg. Het kind dat achterop zat bij mevr. G. liep eveneens lichte verwondingen op. Zaterdag: Toen V., de bestuurder van een vrachtwagen om 9 uur een uitrit aan de Patrimoniumlaan uit reed, merkte hij de langs de weg ge parkeerde wagen van de heer de K. niet op. Schade aan het portier van de luxe wagen was het enige wat te rap porteren viel. Om 9.45 uur verleende de J. uit Wa- geningen met zijn auto geen voorrang aan de bromfietser v. B. uit Veenen daal, toen hij vanaf de Kerkewijk de Industrielaan op wilde rijden. De J. had geen rijbewijs, zodat de auto uit het verkeer genomen werd. Er was al leen materiële schade. Zondag: Om 3.10 verleende de brom fietser v. R. uit Veenendaal geen voor rang aan A. uit Arcen, die met zijn auto, de Klaas Katerstraat uit kwam rijden. Ook hier geen verwondingen. Om 4.30 werd de brandweer gealar meerd voor brand in de gasfabriek. Een stoker had daar n.l. een schake laar van een compresser ingesteld, waardoor oververhitting ontstaan was. De brandweer hoefde niet handelend op te treden want het vuur was inmid dels al bedwongen. 3>G&rii\otO 5Dick 3-tup HOOFDSTRAAT 84 VEENENDAAL PASFOTO'S IN 10 SECONDEN KLAAR De Oostenrijker W. wilde om 7.45 uur de inrit bij garage de Haas inrij den. Hij verleende echter geen voor rang aan v. W. die op het fietspad reed v. W. moest met een hersen schudding naar het ziekenhuis worden overgebracht. Doordat een tot nog toe onbekend gebleven bromfietser 's avonds om 10 uur eveneens bij garage de Haas op de Kerkewijk plotseling zeer sterk af remde, raakte de achter hem rijden de bromfietser B. uit pist in grote moeilijkheden. Ook hij moest afrem men, waardoor hij slipte en kwam te vallen. Hij klaagde over een pijnlijke pols en er was schade aan zijn brom fiets. Het is een bekend feit, dat veel vakan tiegangers, die hun tenten in dit deel van het jaar in de omgeving van Veenendaal plegen op te slaan, met de Veense uitver koop op de hoogte zijn en zorgen dat zij er bij zijn. Van ver uit deze streek zal er een reisje naar Veenendaal worden ge waagd om in alles deel te hebben. Al met al zal ondanks de uittocht van Veenendaalse vakantiegangers de toeloop blijven voortduren door kooplustigen uit diverse windstreken en van allerlei aard, waardoor het net als in andere jaren we derom een drukte van belang gaat worden. Wij geloven dat als het aan de „Samin ve" ligt men spoedig klaar zal zijn, om zijn theewater met aardgas aan de kook te brengen. Winkels zijn iedere dag geopend va 18.30 tot 18.00 uur. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND tot 21.00 uur. Op woensdagmiddagen zijn alle win jikels gesloten. MARKT op dinsdagmorgen en 's za terdags gehele dag. Gisterenavond kwamen de leden van de v.v. Veenendaal in het N.V.V.-gebouw bijeen om het wel en wee van de vereniging te bespreken. Volgens de verschil lende verslagen heeft de vereniging geen belangrijk jaar achter de rug. Voor zitter v. Dolder heette de leden hartelyk welkom en verontschuldigde de secre taris de heer Bouman die wegens vakantie afwezig was. De belangstelling werd voor de v.v. Veenendaal niet overweldigend genoemd, anderzyds zo zei men: „Is dat een teken dat alles loopt in de vereniging." De notulen van de vorige vergadering werden dik in orde bevonden, evenals het jaarverslag van de sekretaris. Een brandje in de bestuurskamer, de bouw van een tweede kleedkamer en de goede resultaten van de verschillende elftallen voimden hieruit de belangrijkste punten. Het jaarverslag van de penningmeester toonde dat er van een gezond beleid sprake is. De mededeling dat de recet tes hoger geworden waren, waardoor het reservefonds groter kon worden had ieders aandacht. Dat het met de jeugdelftallen van de vereniging goed gaat, bleek uit het ver slag van de jeugdsekretaris. Ook de ver kiezingen gingen van een leien dakje. Voorzitter v. Dolder die aftredend was kon direkt weer op zijn zetel plaats ne men want er waren geen tegenkandidaten ingediend. In de vakature v. Beek werd ook vlot voorzien, want bij het bestuur was van te voren op papier maar één kandidaat ingediend zodat de heer van Barneveld De indeling voor de K.N.V.B. clubs in de a.s. competitie '64-'65 is thans reeds bekend. Voor de za terdagclubs uit Veenendaal blijft voor de 2e klassers DOVO en GVVV de situatie vrijwel onge wijzigd. Alleen is het aantal clubs op 14 gebracht. Voor VRC is de nieuwe indeling een complete verrassing. Na jarenlang in de Oostelijke 3e klasse te hebben gespeeld zal VRC in het komende seizoen in de Westelijke afdeling uitkomen met sterke clubs uit Amsterdam en omgeving. Verschillende mensen die met behulp van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten over niet al te lange tijd een eigen huisje in de Engelenburgh zouden bouwen zijn de laatste tijd danig in moei lijkheden geraakt, waardoor het voor verschillende mensen niet meer mogelijk zal zijn aan het plan mee te werken. Vorig jaar zijn namelijk besprekin gen gehouden door het Bouwfonds enerzijds en de bevolking Veenendaal anderzijds. Een bepaald aantal men sen heeft toen meegedeeld in principe een eigen ,huis te willen bouwen. Het Bouwfonds heeft een bouwprijs be kend gemaakt, maar bepaalde daarbij De indeling luidt: 2e klasse A: CSCA, GVVV, HCSC (Haar lem), Hoogvliet, Kozakken Boys, NDSM, Noordwijk, Rijnsburgse Boys, Spaken burg, SSC '55 (Sprang-Capelle), ZCFC, Zuidvogels, Zwaluwen, Zwart Wit. 2e klasse B: Apeldoorn, DOS (Kampen), DOVO, Genemuiden, 's Gravenzandse S. V., Huizen, Pelikaan (Zwijndrecht), Quick Boys, SDCP, SHO, SSS, Ter Leede, VVOG, IJsselmeervogels. 3e klasse West: ADM (A'dam), Blauw Wit (Wormerveer), CJVV (Amersfoort), Desto (Utrecht), DVS '33 (Ermelo), De Geuzen (A'dam), Kennemerland (Haarlem), KMVZ (A'dam), Nedd Loyd (A'dam) SSVU (Utrecht), Ymuiden en VRC (Veenendaal). de clausule, dat deze prijs niet bin dend was en zeker niet het eindbedrag zou vormen. Inderdaad is de huidige bouwprijs nu aanmerkelijk hoger ko men te liggen, wat voor een aantal mensen aanleiding moest zijn, zich uit de onderneming terug te trekken. Een woordvoerder van het Bouwfonds noemde ons de volgende cijfers: waren de bouwkosten vorig jaar be paald op 22.830 gulden, nu is de prijs gestegen tot 29.907 gulden. Oorzaak hiervan zijn onder andere de onvoor ziene grote stijgingen van de lonen. Verder heeft men geadviseerd dat men vanwege de weke bodem een verste vigde fundering aan moet leggen. Dit brengt een stijging van 1700 gulden per huis mee. Ook de materiaalprijzen zijn flink gestegen: de houtprijzen met 15°/o, lood- prijzen met 45%, de prijs van dak pannen met 6% de stenenprijzen 13% en de zink prijzen met 30%. Dit alles heeft niet tot gevolg dat het plan niet door kan gaan, er waren vorig jaar meer gegadigden dan direkt nodig was, zodat men een wachtlijst heeft moeten aanleggen, deze mensen krijgen dus nu hun kans een eigen „home" te laten bouwen. BENOEMING TOT HOOFD DER SCHOOL De heer B. Stuiver uit Renswoude is per 1 januari 1965 benoemd tot hoofd van de Chr. Lagere School te Hoofd in Zeeuws-Vlaanderen. Hl onder de enorme van Brienenoordbrug ten zuiden van Rot terdam, het wegverkeer zal nog enige tyd geduld moeten hebben. Als de brug evenwel eenmaal gereed zal zyn zal dat wachten ten volle worden beloond door een grotere ver betering in de verbinding noord-zuid. De klap van de beweegbare brug staat nog omhoog, zij zal straks dienen om zelfs de grootste schepen door te laten. Luchtoto A.N.P. We zijn allemaal wel eens wat ge prikkeld als we door de politie voor een verkeersovertreding aangehouden worden, maar u hebt 't toch wel erg overdreven, zei mr. Pfeil, officier van justitie, vrijdag in de zitting van het Wagenings kantongerecht tegen Van L., internaatbeheerder te Ede. Van L. stond terecht omdat hij op de oude Rijksweg te Ede met zijn personen auto een inhaalmanoeuvre had uitge voerd op of bij een kruispunt. Boven dien was hij tegen de verbalisant, de hoofdagent H., zo brutaal en beledi gend opgetreden toen hij staande werd gehouden, dat de rechter, mr. Drukker, de gebezigde uitdrukkingen niet eens herhalen wilde. 'Mr. Pfeil deed dat wel en punt voor punt vroeg hij de verdachte. Hebt u dat gezegd, ja of nee? Nee, luidde steeds Van L.'s ant woord, hoewel de verbalisant nog eens enkele malen als getuige met nadruk verklaarde, dat hij alles wat Van L., destijds gezegd had onmiddellijk en waar deze bij was had genoteerd. Ik heb wel wat gezegd, maar 't was allemaal niet zo erg, betoogde ver dachte. Ik had bovendien helemaal geen verkeersfout gemaakt. Ik ben de politieauto, een andere personenauto en een vrachtwagen gepasseerd tussen de Concordialaan en de Lunterseweg. Bij de invoegstrook naar de Lunterse weg reed ik al weer helemaal rechts. Ik had namelijk een snelheid van 100 kilometer, terwijl die andere drie vrij langzaam reden. Van L. is wel degelijk bij een krui sing op de linkerweghelft geweest, ge tuigde hoofdagent H. daarop. We hebben het als weggebruikers allemaal hoog nodig, dat we van tijd tot tijd op de vingers worden getikt als we fouten maken. Ik weiger echter te accepteren, dat politiemensen daar bij door de verdachte op deze wijze te woord worden gestaan, zei de officier in zijn requisitoir. Wanneer men het gezag op deze wijze aanschreeuwt ver beurt men zijn recht op clementie. Eis f 100of 20 dagen. Rechter Drukker vonniste conform. Ik zal u er deze keer nog geen voorwaardelijke hechtenis bijgeven, beloofde hij, maar als er weer derge lijke klachten over u komen neem ik aan, dat meneer de officier u wel we gens misdrijf voor de rechtbank zal vervolgen. Ik zal nog even overwegen of ik in hoger beroep zal gaan, maar eigen lijk vertrouw ik er wel op, dat de les van meneer de kantonrechter voor u voldoende is geweest, voegde mr. Pfeil er aan toe. Als ik u was zou ik de verbalisant maar mijn verontschuldigingen aan bieden, raadde mr. Drukker Van L. aan. Bedoelt u hier in het openbaar? vroeg van L. verschrikt. Nee, nee, weerde de rechter af, wacht maar tot u op de gang staat. Volgende zaak, deurwaarder! Van de H. uit Amersfoort, stond vrijdag voor het Wagenings kanton gerecht omdat hij op de Arnhemse- weg binnen de bebouwde kom van Ede met zijn personenauto ruim 78 kilometer per uur had gereden in plaats van maximaal 50. Ik was daar niet bekend, zei ver dachte, en ik dacht, dat ik nog buiten de bebouwde kom reed. Ik had het bord niet gezien. In zo'n geval kunt u maar beter het zekere voor het onzekere nemen, vond rechter Drukker. U kunt beter buiten de bebouwde kom 50 rijden dan 78 er binnen. in deze achter de bestuurstafel kon plaatsnemen. Voor de heer Breekveld die zijn funktie als lid van de elftalcommissie beëindigde waren geen kandidaten ingediend, zodat in deze vakature niet voorzien kon wor den. De verkiezing van de kascommissie was ook tempowerk. De heren Jakobsen van de Gaast en van Ede zullen het ko mende seizoen de penningmeester in zijn beleid controleren. Na een pauze volgde de rondvraag. De verschillende leden brachten hier hun grieven en wensen nog eens naar voren, nadat de heer Breekveld het aftredend lid van de elftalcommissie nog even het bestuur en collega's belankt had. Tijdens deze rondvraag bleek duidelijk het gebrek aan belangstelling van de le den voor het verenigingswerk. Telkens hoorden we de kreet „we kunnen niemand krijgen, die dit of dat wil doen". Ook het voorstel om voor de zondag een werkcommissie te benoemen werd van achter de bestuurstafel met „probeer er maar iemand voor te krij gen" afgekapt. Het laatste woord was natuurlijk aan de voorzitter, die in zijn slotwoord ver schillende personen nog eens bedankte en vooral de belangstelling van de leden tra» litte op te wekken voor het vereni gingsleven. Met verwondering vraagt men zich af, waar het toch eigenlijk met ons „Chris telijk Veenendaal" heen gaat. Verdienen wc die naam nog wel? Gezien het raadsbesluit van donderdag 9 juli ten opzichte van het open stellen der sportterreinen aan het Panhuis op zondag, sta je toch wel even vreemd te kijken. Men wil zijn „mening niet aan anderen opleggen. Gebeurt dat nu dan niet? Het besluit is toch genomen naar de „beste mening" der voorstemmende meerderheid. De mensen in Veenendaal die deze „mening" niet delen, maar er zeer zeker door geschokt en bedroefd zijn, hebben deze „mening" met al de ge volgen van dien toch maar te aanvaar den. Och, dat willen vieren van de zon dag als rustdag in de dienst van God, is „maar levensstijl". Dat bij zeer velen aan die „levensstijl" een diepgewortelde door de Heilige Geest gewerkte geloofsover tuiging aan ten grondslag ligt, schijnt in de gedachten van de heer Van Genderen niet op te komen. Mevr. Budding wees op de grote verantwoordelijkheid die de Raad op zich zou laden met het nemen van een besluit in deze. Heeft mevrouw er niet aan gedacht, hoe groot die verantwoordelijkheid wel is als men de deur voor sabbatontheiliging al wijder gaat open zetten? Gesteld dat onze raad eens volledig links georiën teerd was, zou men dan ook zo soepel zijn ten opzichte van de rechtsen Ik ver moed, ja ik weet zeker van niet. Dan zou men zich zeer zeker beroepen op het democratische beginsel, dat nu eenmaal de helft plus één zijn „mening" oplegt aan de helft min één. De omwonenden van die sportcomplexen zijn zeer zeker te beklagen. Mag er te midden van het jachtige leven van van daag nu niet meer één dag zijn waarop een zo rustig mogelijke sfeer geschapen wordt? Wat moet dat worden als die mensen straks op hun rustige zondag middag worden opgeschrikt door het sportgejoel, vooral als men bij een ver loren wedstrijd een scheidsrechter met de vuist zijn „mening" zal trachten op te leggen, zo als dat in de sportwereld al meer en meer gewoonte wordt. Zeker, sommige geschiedschrijvers melden dat Calvijn op zondag zeilde en bal speelde. Het is natuurlijk niet te controleren. Maar dit weten we wel, dat Calvijn een oprecht verdediger van de zuivere gods dienst en de eer des Heeren was. Mogen we dat van die sportbeoefenaars op zon dag ook verwachten Ik vrees. En daar werken nu zich christelijk noe mende raadsleden aan mee. Ja, de heer van Hardeveld is te feliciteren. De door hem begeerde „groei" is er. We groeien zachtkens aan boven alles uit. Zelfs bo ven het gebod Gods. Waarom, Veenen daalse kiezers in 't vervolg nog „rechts" gestemd? We kunnen met vrijmoedig heid het maar eens „links" gaan probe ren. Het komt toch op hetzelfde neer. Als men mannen afvaardigt in wier handen de handhaving der christelijke beginselen toch niet vertrouwd is, dan maar liever mannen die wel links georiënteerd, maar tenminste beginselvast zijn. Maar wat wil men, de tijden zijn nu eenmaal zo. Christus zelf heeft getuigd: „De Zoon des mensen, als Hij komt, zal Hij nog geloof vinden op de aarde?" Mijnheer de redacteur, het is niet mijn bedoeling over deze zaak verder een pole miek te- openen. Men zegge of schrijve verder wat men wil, ik zal er verder het zwijgen aan toe doen. U dankend voor de verleende plaatsruimte. J. Verhoef. „Het Braghte Land" is de naam van de gerestaureerde boerenhoeve te Eist (U.)t waarin een unieke verza meling voertuigen Is onder gebracht, w.o. deze indertijd door paarden getrokken brandweerwagen uit 1904. Dit museum waarvan de heer Drost uit Eist eigenaar is, zal worden geopend door Burg. v. d. Bosch uit Ame rongen op 16 juli a.s. De raad der gemeente Rhenen; gelezen het op 15 mei 1964 ingeko men verzoek van het bestuur van de vereniging „Een school met de Bijbel" te Eist (U.) om medewerking ingevolge artikel 72 der lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van leer- en hulp middelen in verband met de toename van het aantal leerlingen: gelet op het voorstel van burgemees ter en wethouders d.d. 26 mei 1964, alsmede op de artikelen 72 en volgende van de lageronderwijswet 1920: besluit: de gevraagde medewerking te ver lenen. Vastgesteld in de openbare vergadering van 29 juni 1964 De voorzitter, L. Bosch v. Rosenthal De secretaris, W. C. Pieters BEBOUWDE KOM INGEVOLGE DE BOSWET De burgemeester der gemeente Rhenen maakt bekend, dat vanaf 15 juli 1964 ge durende 30 dagen ter secretarie ter inza ge ligt een ontwerp van een raadsbesluit tot vaststelling van de bebouwde kommen der gemeente, als bedoeld in artikel 1, 5e lid van de Boswet. Rhenen, 13 juli 1964. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. POLITIE-RAPPORT ELST Zondagavond ontstond in café de Her- tekop ruzie. Militair A. L. R. werd door v. C. geslagen. Beiden zijn Veenendalers. Politie die gealarmeerd was maakte pro ces-verbaal op. P.V. DE INSTUIF ELST Wedvlucht van Bergen op Zoom op 12 juli 1964. Snelheid eerst aankomende duif 1775.8 meter per minuut. De uitslag is: J. v. Aalten 1-2-6-16-20-28-33-37-43; M. Boelhouwer 3-26-29.-52; M. Brouwer 4-11- 24-25-41-48; H. Doornspeek 5-7-10-13-36- 44; W. E. v. Laar 8; W. v. Zetten 9-18-19- 21-22-39-40-49; G. Hartman 12-14-15-52-55; G. Drost 17; R. Terschegget 23; C. v. Viegen 27; B. Vervat 30-46-51-57; Poel- Viegen 31-45-54-56; Gebr. Brienesse 32- 38-50; J. Swetselaar 34-47; H. Bouman 35; C. v. d. Berg 42. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: grijze cape; pasfoto's. Gevonden: Witte kinderportemonnaie m. inhoud. Fotograferen is nu nog eenvoudiger en goedkoper. Vraag inlichtingen bij ZANDSTR. 7 VEENENDAAI Telefoon K 8385-2472 Als u het niet wist kunnen we u alleen het feit, dat u het bord niet ge zien hebt kwalijk nemen. Het maakt dan geen verschil meer of u 60 of 80 km gereden heeft. Eis f 40,of 8 dagen, zei mr. Pfeil. De officier hal veerde daarmee het voorgestelde schikkingsbedrag. Vonnis conform. De jongeman S. uit Oosterbeek had op de Benedendorpseweg te Ooster beek in het donker gefietst zonder brandend achterlicht. Ik snap er niets meer van, klaag de hij vrijdag voor het Wagenings kan tongerecht. Er staat in mijn tenlaste legging, dat ik gereden heb zonder een achterlicht, dat helder wit of geel licht uitstraalde. Dat is natuurlijk een vergissing, begreep de officier. Ik zou kunnen zeg gen, dat het bewijs geleverd is tot en met het woord achterlicht. Ik zal dat echter voor dit keer niet doen. Ik vind 't reëel, dat u er niets meer van snapte en vraag vrijspraak. Dat ging de rechter, mr. Drukker, echter toch te ver en hij maakte er een schuldig verklaring zonder toe passing van straf van. Per slot van rekening had S. met een kapot achter lichtje gefietst. Voor verdachte maakte dat geen verschil. Da's jofel meneer, zei hij met een glunder gezicht toen hij de zaal ver liet. Op de provinciale weg nr. 21 te Rhe nen was de aannemer H. op 30 maart met zijn personenauto rechtsaf gesla gen naar de Zwarteweg zonder een bromfietser op het fietspad, die in de zelfde richting reed, vrije doorgang te geven. Een aanrijding was daarvan het gevolg geweest. 't Is jammer, dat het op het rij examen niet mogelijk is om de kandi daten te testen of zij wel in staat zijn overal op te letten, mompelde rechter Drukker vrijdag voor het Wagenings kantongerecht toen de zaak tegen H. behandeld werd. Ik dacht, dat het fietspad daar naar rechts afboog en had die brom fietser niet op dat punt verwacht, ver dedigde verdachte zich. Ik heb hem direct alle schade vergoed, want als hij op mijn verzekering had moeten wachten had dat veel te lang voor hem geduurd. Hij moet iedere dag met de bromfiets naar z'n werk. Een dergelijke houding is eigenlijk niet meer dan normaal en behoorlijk, maar je treft 't zo zelden aan, dat ik in mijn eis terdege rekening wil hou den met uw nette gedrag tegenover de bromfietser, merkte mr. Pfeil in zijn requisitoir op. Eis f 40,of 8 dagen. Vonnis f 35,— of 7 dagen. Een vrijwel onuitputtelijk geduld toonde de officier van justitie, mr. Pfeil, vrijdag voor het Wagenings kan tongerecht tegenover mevrouw Van BRANDJE IN WERKPLAATS, SCHADE f 1000,— Vrijdagmiddag tegen 1 uur werd de brandweer uit Ederveen gealarmeerd voor een brand in de werkplaats van de heer Dek aan de Hoofdweg. Door werk zaamheden met een lasapparaat waren waarschijnlijk enkele vonken op een sta pel papieren zakken overgesprongen, zo dat er brand kon ontstaan. Hoewel de brandweer direct water gaf kon men niet voorkomen dat de werkplaats voor een deel uitbrandde en enkele landbouw werktuigen gingen verloren. De schade beloopt ongeveer duizend gulden. De heer D. was niet tegen brandschade ver zekert. WACHTVERBOD Namens de minister van Verkeer en Waterstaat is door de Directeur van de Rijkswaterstaat voor het gedeelte Dorpsstraat vanaf de groentehandelaar Stuivenberg tot en met de Ned. Herv. Kerk met ingang van 14 juli een wacht- verbod ingesteld. Maandag j.l. werd door de voetbal vereniging DOVO in het OCB-gebouw een receptie gehouden ter gelegenheid van het feit dat de in Veenendaal wel bekende voetballer Jean Kroesbergen een punt achter de trainersloopbaan bij DOVO heeft gezet. Tal van sportvrien den en bekenden maakten van deze gelegenheid gebruik om van Jean af scheid te nemen en hem te bedanken voor datgene wat hij als trttiner voor hen had gedaan. In zijn speech memoreerde voorzit ter P. Hiensch tal van feiten, die niet waren mis te verstaan. De naam Jean Kroesbergen en DOVO zijn reeds tal van jaren onverbrekelijk met elkaar verbonden. DOVO was min of meer de tweede voornaam van Jean geworden, aldus de voorzitter, en daar is dan ook wel rede toe. Ondanks het feit dat Jean Kroes bergen enkele seizoenen voor de kleu ren van Wageningen is uitgekomen is hij in feite altijd een ware DOVO-man geweest. Diverse malen mocht hij het oranje shirt over zijn flinke body trek ken van het zaterdagmiddagelftal om tegen buitenlandse teams ook de kleu ren van DOVO hoog te houden. De training is door hem reeds vanaf zijn jonge jaren zeer serieus aangepakt waardoor resultaten niet uitbleven. Ook bij „beestachtige" weersgesteld heden was Jean van de partij en menig DOVO-lid trok zich aan hem op. De laatste drie seizoenen was hij trainer van de senioren van DOVO, waarmee hij dus nu is opgehouden. Het bestuur van DOVO vond dit belangrijk genoeg om hem deze receptie aan te bieden. Aan het einde van zijn betoog over handigde voorzitter P. Hiensch hem een prachtige transistor-radio als stoffe lijke blijk van een wélgemeende waar dering, terwijl mevrouw Kroesbergen schuil ging achter een enorm boeket bloemen, samengesteld uit de bekende rood-witte kleuren. De aanvoerder van het eerste elftal Gerard v. Beek nam daarna nog even het woord, waarbij hij op korte krach tige wijze zowel Jean Kroesbergen als al de andere aanwezige DOVO-ent- housiaste duidelijk maakte dat de op vattingen omtrent training en andere sportieve opvattingen die van Jean de juiste is en dat daaraan een voorbeeld genomen kan worden. Hij sprak de wens uit dat DOVO nog in lange da gen van Jean Kroesbergen mocht „pro fiteren", niet alleen als voetballer, maar ook als een belangrijke stem in een of andere commissie of bestuur. L. uit Hoenderlo, aan wie ten laste werd gelegd, dat zij op de Deelense- weg in haar woonplaats met haar auto niet voldoende rechts had gehouden. Daarbij was een aanrijding ontstaan met een haar tegemoetkomende per sonenauto. Een rechtszaak is uiteraard aan bepaalde regels gebonden en hoe wel iedere verdachte ruimschoots ge legenheid heeft om zijn verdediging te voeren, mag dat niet op ieder gewenst moment. Rechter, officier en getuigen mogen niet in de reden worden geval len. Alle moeiten, die televisie en pers doen om het publiek met de gang van zaken in een rechtszaal vertrouwd te maken, was aan mevrouw van L. echter kennelijk niet besteed geweest, want 'om de minuut klonk de waar schuwing van de officier: Mevrouw, even stilte alstublieft! Straks mag u weer. De tegenligger kwam plotseling van achter een stilstaande auto van daan, vertelde mevrouw Van L. Hij had even op mij moeten wachten. Ik ben niet met mijn wielen over de witte streep geweest en ik heb dus geen schuld. Die stilstaande auto bevond zich maar één meter op de rijbaan. De weg is vijf meter breed en u kon dus makkelijk gelijktijdig passeren, weer legde de officier, 't Doet er niets toe, dat u niet over de streep bent geko men. U bent verplicht om uiterst rechts te rijden.

De Vallei | 1964 | | pagina 2