6 W°ufy(Lu»)koUS PAUK i I I I I I Vacantie-Schema WAT BENT U VAN BEROEP? SPECIAAL zó RADIKAALÜ VEENENDAALSE BAKKERS Aug. Stenman Holland N.V. Aug. Stenman Holland N.V. VROUWEN MEISJES MANNEN langer Splf mct v Seller Set Burgerlijke stand KERKDIENSTEN ADVERTEREN DOET VERKOPEN O l V.A. B. Uw bril een sieraad SXdk 34up Haal 't ook bij „SPECIAAL" 't Scheelt STUKKEN WATERPOLO ZEER BELANGRIJK WEEK-END VOOR V.Z.C. Gevonden en verloren KIRPESTEIN DINSDAGKOOPJES ONTBIJTBORDEN Emaille schalen Cola of limonade glazen 4t*>, doet nylons Ingekomen en vertrokken IN DE NIEUWE ROSELIA KLEUREN Fa. L. HEY Officiële bekendmaking Marktberichten deze vaag hebben we gesteld aan de heer van Dijk uit Veenendaal Doktoren- en Apothekersdiensten Nog nooit was de OPRUIMING bij Patrimoniumlaan 40 Onderstaande zaken zijn geopend vanaf maandag 20 juli t/m zaterdag 1 aug. 1964 Onderstaande zaken zijn geopend vanaf maandag 3 augus tus t/m zaterdag 15 augustus 1964 wenst u een prettige vakantie Prettig werken kunt U na de vakantie v/h Veenendaalsche IJzerindustrie Na 3 aug. 1964, kunt U zich weer dagelijks aanmelden op Schoolstraat 9, Veenendaal Het is alweer een heel poosie gelejen, dat ik hier de vraag heb gesteld waar het rapport over de Veenendaalse jeugd toch mocht uithangen. In die tijd hebben we enkele mistige berichten over de zaak maggen vernemen, maar het is wat je noemt nog niet goed uit de verf ge- kommen. Ik heb al eerder betoogd, dat een uit slag op dit moment ook weinig zin meer zou hebben, omdat verschillende van de jongelui die d'r eigen bereidwillig op pampier hebben uitgelaten nou al wel mit een kleintjie op schoot kunnen zit ten. D'r zijn d'r nou eenmaal altijd die d'r vrog bij zijn op dat sjapiter. Dat alles neemt niet weg, dat ik het een achterbakse geschiedenis begin te vinden. En ik zal niet de enige zijn, die d'r zo over denkt. Herinner ik 'et me wel, dan is d'r destijds een serie vragen op pampier gesteld, waar slechts duidelijke antwoor den op meugelik waren. De vragen zaten goed in mekander en d'r was veur de ondervraagden gien ontwijken an. Trou wens, dat hoefd en ze ok niet te doen, want ze kosten vader en moeder, de buurman en buurvrouw d'r buiten laten. Het was een zaak van de jeugd alleen. En bovendien: er hoefden gien namen onder de antwoorden te worden gezet. Ik kan me zo veurstellen en dat is, getuige de allereerste hoera-berichten over de ondervraging, ok gebeurd dat de jongelui d'r eigen niet ingetoomd hebben. Ze hebben er op los geschreven. Ongezouten kritiek geleverd op de toe standen waaronder ze meenden te mot ten leven en terdege gezeid, hoe ze het dan wel gehad zouwen willen hebben. D'r zal me wat uit de bus gekommen zijn. Om as rechtgeaarde en rechtzinnige blauwkous de kouwe rillingen van te krijgen. En nou bin ik veur mij een bietjie bang, dat de lieden die de toestand op poten gezet hebben niet an die rillingen ont- kommen zijn. Anders gezeid: dat ze ge beten wurden deur d'r eigen overigens verdienstelijke werk. Dat ze bij de opzet niet veurzien hebben wat er alle maal uit voort kost kommen. Want laten we nou es eerlijk wezen: d'r motten zo langzamerhand cijfers zijn. Getallen, die zeggen zooveul per cent zou dat greeg veranderd zien, zoo veul percent is d'r in onze plaats gien gelegenheid om dat of dat te doen. Men is d'r niet klaar mee om te zeg gen: de jongens en meisies hebben d'r pampier keurig ingevuld ingeleverd en uit alles blijkt, dat de jeugd belangstel ling heeft veur sport, veur muziek, veur de film en ga zo mar deur. Dat is vaag, onduidelijk. Het gaat om antallen, die dat allemaal willen of juust niet willen. Misschien doen die cijfers de slag een bietjie hard ankommen. Zo, dat we motten zeggen as ouweren: ,,'s Jonge-jonge, had je nou ooit gedacht dat dat allemaal leefde on der de jeugd van Veenendaal". Ze zijn net zo erg of nog erger dan in de stad". In onze ogen dan. Ik zou willen zeggen: 't kan niet sche len hoe hard de feiten zijn, op de prop pen er mee. 't Is allemaal wel oud spul, maar as we nog effe wachten is et ge schiedenis. wout blauwkous Wout kan z'n nieuwsgierigheid nu spoedig bevredigd krijgen want de uit slag is vanmiddag bekend. Red. Het komende weekend staat voor de Veenendaalse Zwem Club in het teken van de kampioenschappen. Voo,r zowel de dames als de herenformatie kan de kampioensvlag gehesen worden. Van avond reeds trekken de dames naar Ermelo om de laatste competitiewed strijd te spelen tegen ZEW. Winnen de Veenendaalsen, dan z\jn zy zonder meer kampioen. Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat het een zeer moeilijke opgave zal zijn en dat de overwinning nog lang niet vast staat. Bij winst voor VZC is het niet uitgesloten, dat de dames a.s. maandagavond reeds de eerste promo tiewedstrijd moeten spelen te Utrecht tegen hoogstwaarschijnlijk de ploeg van Wilskracht-2. De woensdag daar op de return wedstrijd in het Bergbad. Het is dus een zeer belangrijke perio de voor de Veenendaalse dames. Het is te wensen, dat zij hun harde werken beloond zullen zien door niet alleen het kampioenschap in de wacht te sle pen, doch tevens kans zullen zien om een promotie te bewerkstelligen. HEREN De herenploeg van VZC gaat a.s. maandagavond eveneens naar Ermelo om tegen ZEW aan te treden. Ook deze laatste competitiewedstrijd is voor deze ploeg van het grootste be lang, want bij winst kunnen ook zij de kampioensvlag hijsen. ZEW is de eni ge ploeg, die tot op heden wat tegen stand van betekenis heeft kunnen uit oefenen tegen de Veenendalers en staan dan ook verdiend op de tweede plaats. VZC heeft de laatste weken kans ge zien om met zeer grote en dubbele VEENENDAAL Gevonden voorwerpen van 8 tot 15 juli 1964. Jonge postduif; crème kleurig jack; bakkersmandje; parapluie; paar beige dames glacé's; schakel halskettinkje; rode kinderportemonnaie met inhoud; japon; jongensfiets; portemonnaie van geruit en zwart plastic met inhoud; speelgoedhond; 2 vuilnisemmers; ko nijn; zwarte hond; map met stukken voor naaicursus; militaire broodtas; zwarte regenbroek en broodtrommeltje. Verloren voorwerpen in dezelfde pe riode: Bakkersmandje; groen-zwart notitie boekje; armband; meisjes bril; ring met 5 sleutels; shawl; groene jon gensfiets; dameshorloge; blauwe da meshandschoen; bijbeltje; 2 bedelarm- VEENENDAAL CITY-MOTORS-EDE cijfers met de andere tegenstanders af te rekenen. ZEW pleegt thuis veelal in een blakende vorm te verkeren, zo dat het voor VZC zeker oppassen moet zijn om vooral niet de tegenstander te onderschatten. De eventuele promotie wedstrijden voor de heren zijn ge pland op einde augustus. Al met al een zeer belangrijk week end dus voor VZC, waarin door ver standig te werk te gaan aan grote ver rassingen kan worden gedacht. Morgenavond neemt de herenforma tie van VZC deel aan een sterk bezet waterpolotoernooi van Flevo uit Nij- kerk, hetgeen in Putten wordt ge speeld, daar Flevo nog niet over een eigen zwemaccomadatie beschikt. In dit toernooi kan VZC de zwemdegens nog eens scherpen alvorens de kam pioenswedstrijd van maandag a.s. te lijf te gaan. met landschap motief rijk gedecoreerde ontbijt- of dessertborden, bekend Ned. fabr. nu een 1 JC speciale prijs. 3 voor Pracht nest hoogglanzend em. schalen in frisse kleur geel met keurig gekleurde bovenrand. U gebruikt ze elke dag, deze schalen brengen we nu voor een prijs zo laag dat we er zelf verbaasd van zÜn 0.95 de grote maat colaglazen pracht helder dun ge blazen glas per stuk 25 ct r\ /r r Koopjesprijs 3 voor U 05 Alleen dinsdag 21 juli Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal *i T-f' U Ingekomen personen: D. J. den Otter met gezin van Maurik; A. C. Hofman, g/m van den Brink met gezin van Res teren; H. Moot van Arnhem; A. de Flui ter g/m Rebergen van Veenendaal; B. Vermeulen van Utrecht; K. Bergsma m. gezin van Schagen; J. Jonkers van Am sterdam. Vertrokken personen: A. Perez Loren zo naar Enschede; N. Roskam met gezin naar Arnhem; G. Simon g/m Kneefel naar Enschede. banden; kentekenplaat; rode damespor- temonnaie inh. ong. 35 gulden; licht blauw babyjasje; motorrijtuigenbelas- tingkaart; bruine regenjas; blauwe shawl; paar bruine handschoenen. RHENEN Gevonden: bruine damesportemon nee, inh. 1 stuiver, 1 pasfoto en week kaart NBM; grijze poncho; bruine knipportemonnee, inh. zilveren rijks daalder en kettinkje met hangertje; een groene sportbroek; een bos huis sleutels; grijs wollen dames vest; bont gekleurde sjaal; halskettinkje met hangertje; damesrijwiel met kinder zitje achterop, merk „Rudge". Aan komen lopen: witte poes, half was, met grijs vlekje op de kop; een cocker spaniel; een wit hondje met bruine kop. Verloren: gasaansteker merk „Pop- peil", wit gekleurd; bankbiljet van 10,bril, van boven rood en onder zijde goudkleurig; witte sjaal met blauwe noppen; zwarte portemonnee inh. plm. ƒ125,wit kinderschoentjee; zwembroek en een badhanddoek; brui ne glacé handschoen, ongevoerd; linnen schooltas (militaire) met boeken. Weggelopen. Bruin hondje met geen halsbandje (pincher); schildpadje; een wit hondje. Denk aan Uw ogen bij het zonnebaden Alleen een zon nebril met VEILIGE GLAZEN van de vakopticien beschermt afdoende. De nieuwste mode, bij: OPT1CIËN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN VEENENDAAL Geboren: Margaretha, d.v. A. Pronk en A. van Eden; Agnes Maria, d.v. L. G. F. Hut en S. I. Oei; Anton Nicolaas, z.v. A. N. van Rotterdam en Chr. Albers; Greet- je, d.v. G. Bakkenes en J. F. van de Weerthof; Arie Jacobus, z.v. A. Stomp- horst en L. Haalboom; Thalia De bo ra Millicent, d.v. F. Koper en H. Smit; Jan, z.v. J. van Domselaar en W. Slok; Marius Cornelis, z.v. S. M. Druart en G. van den Brink; Breunis, z.v. J. van de Pol en A. G. Diepeveen; Johan, z.v. J. A. van den Hatert en N. E. J. van Laar; Cornelis Gerardina, d.v. W. Heikamp en B. T. van Doorn; Johanna Hermina, d.v. J. H. ter Haar en J. L. van Veldhuizen; René Franciscus Hermanus, z.v. F. Nowak en P. Th. H. Weijers; Marcel, z.v. K. van Manen en M. Bos; Jacqueline Jeannette Mariene, d.v. N. J. Sagel en B. H. M. Reestman (geb. te Goirle (N.B.) Ondertrouwd: J. J. Broekhuizen en C. G. Koudijs; H. Randewijk en J. Duister; N. Baars en M. Leeuwis. Gehuwd: A. Goutbeek en N. J. Vroon; K. van de Bovenkamp en C. W. van Wal- sem; J. van den Heuvel en H. van de Weerdhof; E. W. van Voorthuijsen en M. van Haaf ten; A. van Manen en E. de Kleuver; G. Jansen en H. van de Weerd hof; A. van de Craats en G. van Dijk; A. H. Dokter en M. B. Harmsen; H. J. van der Klift en M. van Nieuwamerongen; A. Kelderman en M. Valkenburg; A. Geefshuijsen en G. Methorst; F. van Gent en W. Werkman; J. Brands en W. J. Koopman. .Overleden: A. van Manen, 95 jaar, we duwnaar van: J. Bruins van Binsbergen, Hendrina Hendrika, 75 jaar, wonende te Ede, wed. van D. van Binsbergen; J. M. den Outer, 65 jaar, echtgenote van W. C. Kind; G. van Eden, 65 jaar, echtge noot van: H. van der Horst (drie laatst genoemden overleden te Rh enen). RENSWOUDE Geboren: Elbertus, z.v. G. Lagerweij en C. van de Fliert. DE KLOMP EDERVEEN Geboren: Johanna C. d.v. J. W. Groe- neveld en G. J. Groters; Steven, z.v. J. van Donkelaar en A. van Donselaar. Getrouwd: M. Hendriks en E. van Holland. Overleden: Maria van Eek, 63 jr. e.v. A. van Gaasbeek. RHENEN Geboren: Jacobus Johannes, z.v. J. Csonka en S .A. Honders; Harold Auke, z.v. A. Banga en B. Jonkers; Mattheus, z.v. M. K. van den Berg en I. van den Bergh; Jacobus Peter, z.v. P. van den Boom en M. Chr. van Mourik; Hermanus, z.v. A. Aalberts en M. Breukels; Erwin Anthony Alexander, z.v. G. R. A. Meijer en T. W. van Brummelen; Marjolein Jo- landa, d.v. J. Jansen en P. W. C. Izaks; Eddy Jacques, z.v. K. Kikkert en A. W. Tevel. Ondertrouwd: H. van der Laan en P. R. Geurtsen; B. L. Ter Haar en J. Bruis. Gehuwd: J. van de Bovekamp en C. M. van de Weetering; W. Keefel enG. T. Simon; J. W. S. van de Weerdhof en J. G. Oomen; P. Meeuwisz en A. M. Lam- mers. Overleden: Hendrina Hendrika van Binsbergen, 75 j., gehuwd geweest met D. van Binsbergen; Johanna Maria den Outer, 65 j., echtgen. v. W. C. Kind; Roe lof van Beijnum, 60 j., echtgen. van Dam; Gerard van Eden, 65 j., e. van H. van der Horst. Elders geboren: geen. Elders overleden: geen. AMERONGEN Geboren: Heiltje d.v. J. van Walsum en C. van Walsum; Alberta d.v. H. van Soest en A. A. van Spanje. Ondertrouwd: D. Ester en L. K. van Wamel. Gehuwd: M. G. Brenkman en M. J. Buitenhuis. Ingekomen: G. Drost met gez. van Veenendaal; D. N. Flipse met gez. van Den Haag; E. van der Neut van Vee nendaal ;J. J. van Gent van Wouden berg; W. J. van Hardeveld met gez. van Veenendaal; C. Schouten van Nij- kerk; D. H. de Vries met gez. van Leer- sum; H. van Dam van Rhenen; S. A. de Haas-Vos van Langbroek. Vertrokken: geen. VEENENDAAL Geref. Kerk, Vaartburg: 9.30 u. ds. Bre- derveld van Oost-Souburg 5 u. ds. Overduin. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 u. ds. Over duin; 5 u. ds. Bredersveld van Oost- Souburg. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstr.: 9.30 u. prof. Kremer van Apeldoorn; 5 u. idem. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstr.; 9.30 en 5 u. ds. Langbroek. Geref. Gem. Syn., geb. Eltheto: 9.30 en 5 u. leesdienst. Geref. Gem. in Ned. Fluitersstr.9.30 en 5 u. ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 u. ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 u. ds Vijzelaar; 5.30 u. ds. Bos. Oude Kerk: 9.30 u. ds. Gooijer van We- zep; 5 u. Candid. Stroeve uit Utrecht. Julianakerk: 9.30 u. ds. Terlouw; 5 u. ds. De Ruiter van Beekbergen. Vredeskerk: 9 u. Candidaat de Greef te Utrecht; 10.30 u. ds. Terlouw. Sionskerk; 9.30 u. ds. de Ruiter van Beek bergen; 5 u. ds. Vethof van Kockengen Bejaardencentrum: 19 u. ds. Terlouw. Veeneind: 15 u.: ds. Gaasbeek. Dijkstr. 14.45 u. de heer A. v. Beusekom, Veenendaal. Ned. Prot. Bond: geen dienst. R.-K. Kerk, Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 u. H. Mis; 5 u. Lof. R.-K. Kerk, Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 u. H. Mis; 5 u. Lof. Leger des Heils: 10 u. Wijdingssamenk.; 7.30 u. Verlossingssamenkomst. Oudekerk voorm. 9.30 uur: ds. A. Gooijer van Wezep.; 5 uur: cand. Stroeve van Utrecht. Julianakerk 9.30 uur: Ds. A. Terlouw; 5 uur: Ds. J. N. de Ruiter van Beek bergen. Vredeskerk 9 uur: cand. de Greef van Utrecht; 5 uur: Ds. A. TTerlouw. Sionskerk 9.30 uur: Ds. J. N. de Ruiter; 5 uur: Ds. H. Zethof van Kockengen. Bejaardencentrum De Engelenburg: Utrecht; 5 uur: Ds. A. Terlouw. Veeneind 3 uur n.m.: Dhr. J. Gaasbeek. Dijkstraat: 2.45 uur n.m. Dhr. J. van Beusekom. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds N. Koo reman; 6.30 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. L. Hoorweg te Leersum; 5.00 uur ds. H. Volten. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10.00 uur Dhr. v. Leeuwen; 5.00 uur ds. v. d. Velden, Renkum. Oud Geref. 10.00 en 5.00 uur leesdienst, donderdag 23 juli: ds. v. d. Poel uit Ede. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 5.30 uur: leesdienst. Dinsdag 21 juli 's avonds 7.30 uur n.m. Dhr. Hak kenberg van Veenendaal. Geref. Gem. Plantsoen: 10.00 en 5.00 leesdienst. Donderdag 23 juli n.m. 7.30 uur ds. v. Beek van Alblasser- dam. R.K. Ged. Kerk: 8 uur vroegmis, 10.15 uur Hoogmis, 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds A. Westra van Rhenen; 6.00 uur ds. Rijnsburger van Amersfoort. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 6.30 uur eerw. heer G. Lufting van Voort huizen. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 6.30 uur leesdienst. Donderdag 23 juli ds. Kamp van Utrecht. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 ds. Kaastra; 18.30 uur ds. van der Linde. Heilige Doop. In beide diensten collecten voor het 150-jarig bestaan Ned. Bijbelgenoot schap. Lievendael: 10.00 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk; 10.00 en 18.30 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. R. G. v. d. Koet van Hilversum (N.H.). Extra collecte Landelijk Subsidie fonds N.P.B. R. K. Kerk Gasthuisstraat: 8.15 en 10.00 uur H. Mis. Hoofdstraat 45, Telefoon 2165 Frans Halslaan 26 Telefoon 3044 Burgemeester en wethouders van Vee nendaal vestigen de aandacht van belang hebbenden erop, dat het Bureau Huisves ting, gevestigd Tuinstr. nr. 91, van 20 t/m 31 juli 1964, voor het publiek ge sloten zal zijn. Ook de Commissie van Advies Woon ruimte wet 1947 zal gedurende vorenge noemd tijdvak geen spreekuur houden. Uitsluitend voor spoedeisende zaken kan zo nodig contact worden opgenomen met de afdeling Bestuurszaken van de gemeentesecretarie (Hoofdstr. nr. 92). Veenendaal, 15 juli 1964. Burgemeester en wethouders voornoemd de burgemeester, Ant de Ruiter, l.b. de secretaris, Van Manen MARKTBERICHTEN VEENENDAAL Eieren aanvoer 114.000 stuks. Prijzen grote 11,0012,00 per 100 stuks; kleine 6,009,00 per 100 stuks. Biggen aanvoer 25 stuks. Prijzen van 58,0080,Handel redelijk. SCHERPENZEEL Op de woensdag gehouden markt bedroeg de aanvoer 1.010.000 eieren. De prijs per 100 stuks varieerde van 11,tot 11,75 en die van hennen- eieren van 5,tot 10Ö,De handel was traag. Op de biggemarkt bedroeg de aan voer 175 stuks en de prijs per stuk bedroeg 68,tot 82,De handel was traag. Als de meeste mensen zich uitkle den om naar bed te gaan, gaat de heer Van Dijk zich eens rustig aan kleden om zich naar zijn werk te be geven. Elke nacht, als vrijwel ieder een slaapt, is de heer Van Dijk aan het werk. Hij is namelijk nachtwacht of nachtportier, hoe we het noemen willen, op de N.V. Kon. Veenendaalse Sajet- en Vijfschachtenfabriek v/h Wed. D. S. van Schuppen, beter be kend als de ,,D.S.". Hoe minder de heer Van Dijk overigens werkt, des te beter het is, kunnen we zeggen. „Mij direct ook zo'n baantje", zul len velen verzuchten, maar dat kon nog wel eens goed tegenvallen, want de heer Van Dijk leidt een zeer spe ciaal leven, 's Avonds om half elf komt de heer Van Dijk „op", zoals hij dat noemt. Een poosje later gaat het overige personeel wat avonddienst heeft, naar huis en om elf uur is de heer Van Dijk helemaal alleen (op de stoker na) in het bedrijf. „Zorgen voor de veiligheid in het bedrijf" is de grootste zorg van de heer Van Dijk. Natuurlijk denkt een ieder dan direct aan het op heterdaad betrappen van inbrekers. „Zeker", zegt de heer Van Dijk, „dat is ook wel belangrijk, maar nog veel belangrijker is de zorg voor gebouwen en machines". Als de laatste arbeiders dan ook vertrokken zijn, gaat de heer Van Dijk zijn ronde doen. Zijn grootste zorg bij die eerste ronde besteedt Van Dijk aan controleren: hebben de ar beiders de boel goed achter gelaten; zijn de deuren op slot, zijn de machi nes afgezet, zijn alle kranen dicht. Zo'n ronde door de hele fabriek en over het fabrieksterrein duurt voor Van Dijk één tot anderhalf uur, al naar gelang de arbeiders de fabriek netjes achtergelaten hebben. Iedereen zal nu begrijpen waarom het beter is dat Van Dijk zo min mogelijk werkt. Toen wij Van Dijk van de week op een middag opzochten, was hij net mfc bed. Dat was omstreeks 2 uur. Natuurlijk moest hij eerst vertellen waarom hij nu juist 's nachts werkt en overdag slaapt. „Ik leerde het werk min of meer kennen jaren ge leden bij de hondenclub. Daar waren verschillende nachtwachten en por tiers, die mij waarschijnlijk de inspi ratie gaven", vertelde de nu 55-jarige Van Dijk ons. „Daarnaast lokte de behoorlijke vrije tijd die dit werk meebrengt me ook. Als ik namelijk om zeven uur 's morgens met m'n werk klaar ben, stap ik lekker in bed en slaap tot een uur of één, twee, dan heb ik de hele middag vrij en kan dan fijn in m'n tuintje werken". Op onze vraag of hij niet veel van het dagelijkse leven miste, antwoordde de heer Van Dijk ons: „Och, dat valt wel mee, als er eens wat 's morgens te doen is, doe ik dat en ga ik 's mid dags slapen". Ook mevrouw Van Dijk vond dit nachtwaken annex nachtbraken niet erg, want zo zei zij: „Nu kunnen we er overdag nog eens op uit". Waaraan moet een goede nacht wacht voldoen? In de eerste plaats moet hij niet bang zijn in het donker, omdat zijn werk grotendeels in het nachtelijk duister moet gebeuren. Verder moet hij een groot verant woordelijkheidsgevoel hebben, im mers de directie vertrouwt aan hem de zorg toe van het hele bedrijf. Daarnaast is een zekere technische kennis vereist, want het wil nog wel eens gebeuren dat er iets met een machine gebeurt, en dan moet hij ook ingrijpen. Een zekere mate van koel bloedigheid en snel handelend op kun nen treden zijn ook van belang, want er kunnen zich elk ogenblik onver wachte dingen voordoen. Iemand die alleen 's nachts werkt, moet zich daaraan ook kunnen aan passen. Hij moet overdag kunnen sla pen, terwijl het eten ook wel moei lijkheden kan meebrengen, denkt u zich maar eens in, dat men u 's mor gens wakker maakt en meteen ge kookte aardappelen en boontjes voor zet. „Er zijn er", zei Van Dijk, „die er ziek van worden. Ik heb eerst ook wel verschillende weken moeten wen nen". Men kan het nachtwaken ook niet bepaald licht werken noemen. Daar om krijgt Van Dijk, als hij 11 nach ten gewerkt heeft, 3 nachten vrijaf. „Die drie nachten heb ik echt wel nodig", vertelde Van Dijk, „ik slaap dan eens lekker helemaal uit en dan kan ik er weer tegen". Ongeveer 13 jaar loopt Van Dijk alweer nacht aan nacht door de Scheepjeswolfabrieken" helemaal al leen en gespitst op elk onjuist geluid of beweging. Vroeger was het veel gemakkelijker, volgens Van Dijk, want toen was alles muisstil. Tegen woordig lopen er 's nachts ook ma chines en dan kan je niet alles horen. Sensationele dingen heeft Van Dijk nog niet meegemaakt. Wel zijn er van die dingen waarin je je wel kunt vergissen. Eenmaal hoorde hij buiten een knal; aan het ergste denkende rende hij naar buiten in de vaste overtuiging iemand met een pistool aan te treffen. Achteraf bleek het alleen een band van een voertuig ge weest te zijn, die op straat stuk ge sprongen was. „Ook het losbarsten van een onweer is als je helemaal alleen in zo'n grote fabriek met rondom glas bent iets geweldigs", zegt Van Dijk. Al is Van Dijk dan alleen in de fabriek, toch heeft hij „iemand" ach ter de hand om hem te helpen. In elke afdeling heeft hij n.l. de beschik king over een telefoon waarmee hij zijn directe chef kan waarschuwen. Uit bovenstaande blijkt toch wel, dat een nachtwacht er niet alleen is, omdat de brandverzekering dat nu eenmaal wenst. Nee, hij is ook om te zorgen dat de fabriek blijft draaien. Met andere woorden: hij zorgt ervoor dat de volgende morgen de collega arbeiders zonder ongerief aan de ar beid kunnen gaan. Een verantwoor delijke en „duistere" baan. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.30 en 18.30 uur ds. v. Viegen. Oud Geref. Gem. 10.00 en 6.30 uur leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. O. Graaf land (H.A.); 7.00 uur Dr. C. Graaf land (dankz.). Geref. Gem. 9.30 en 6.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7.00 uur lees dienst; Donderdag 23 juli 7.30 uur ds. Toes van Kinderdijk. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk; 9.30 uur dhr. W. M. Mulder van Amersfoort; 6.30 uur dhr. J. Meijer van Veenendaal. Geref. Kerk: 10.00 en 6.30^uur ds B. Slingeberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. C. Lam, ber. pred. te Putten; 18.30 uur: Eerw. heer H. Schuring van Nijkerk. Geref. Kerk; 10.00 en 18.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang. Gem.: 15.00 uur ds. G. van Bruggen uit Utrecht. VEENENDAAL: Dr. W. Remme, Markt 10, tel. 2061. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Zusters Groene Kruis: Zr. T. E. An- beek, Parallelweg 27, tel. 2655. RHENEN: Dr. P. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek Deys in het weekeinde alleen voor spoedgevallen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Dr. Kars te Amerongen, tel. (03434) 1273. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. Rademaker, Ederveen, tel. 201. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Holevoet- plein, tel. (03497) 250. HOOFDSTRAAT 84 VEENENDAAL PASFOTO'S m 10 SECONDEN KLAAR r DAMES PULLOVERS zuiver wol 17,95 NU 9,95 L BADHANDDOEKEN zeer zware kwaliteit NU 1,98 DAMES DIRECTOIRES Bekend merk m. 44 1,59 10 cent stijging per maat MEISJES SLIPS 79 en 89 cent THEEDOEKEN half linnen 98 ct. DAMES CAMISOLES streples model met veel kant 1,59 MEER DAN OOIT BLOUSES EN ROKKEN voor minder dan de helft DAMESSLIPS met en zonder kant zeer goede pasvorm ook na het wassen 98 ct. HERENONDERGOED met extra versteviging Slips m. 5 6 7 1,25 1,35 1,45 Singlets 1,55 1,65 1,75 JONGENSONDERGOED vanaf 90 cent VAATDOEKEN EN WASHANDJES 4 stuks 1,— STEP-INS iets vuil van 4,95 NU 2,95 GELDT THANS Naam: Straat: Standplaats: Draayer Patrimoniumlaan Rembrandtpark Hoekstra Nic. Beetsstraat G. v. Soest Patrimoniumlaan Jan Steenlaan M. Bos Hoofdstraat Schrijverspark, J. v. d. Bosch Pr. Bernhardlaan Davidsplein Wallet Mulderslaan Bergweg H. Bos Gelderse winkel [T. Drost Nieuwe weg J. v. Renselaar Munnikenweg v. Koten Buurtlaan, Boslaan Lindelaan v. d. Steeg Dijkstraat H. Bolderman Zuivelstr., Achterkerkstr. Naam: Middelhoven K. Slok H. Hiensch v. Koten Ariesen Jansen Fluiter B. Bos Stempvoort v. d. Brink Bolderman Straat: Patrimoniumlaan Lindelaan Hoofdstraat Hoofdstraat Boslaan Rembrandtpark Mulderslaan Nieuwe weg Emmalaan Gortstraat Achterkerkstraat Standplaats: J. Steenlaan Buurtlaan, Gortstraat, Schrijverspark, Dijk straat, Zuivelstraat, Da Costaplein. Nic. Beetsstraat, Julianastraat Bergweg De Veenendaalse Bakkers verzoeken U van bovenstaande winkels en standplaatsen gedurende de vakantieweken het brood af te halen. De standplaatsen zijn van 10 uur tot 1 uur geopend. De bakkerswinkels zijn normaal tot 6 uur geopend. Hopende dat wij op Uw medewerking zoals voorgaande jaren mogen rekenen en tevens wensen wij U een prettige vakantie. De Veenendaalse Bakkers. bij

De Vallei | 1964 | | pagina 2