PAUK RIJSTTAFELEN A. HASSELAAR ^ÊntJa-fjöH ^ou€mu^ ,<Arü\oto AGENTSCHAPPEN „DE VALLEF ertenties en abonnementen Burgerlijke stand KERKDIENSTEN 5Dfcfe c%*p Marktberichten VERBETERINGEN DINSDAGKOOPJES Kampeerbestek Pocketboeken Gevonden en verloren S.K.F. concern ondergaat belang rijke uitbreiding Specifiek tropisch eten bij tropische hitte Hotel „De Wageningse Berg" DE KLOMP ELST De heer Boeve nam afscheid van Eist Radiou i tzendin g eerst voor en daarna door de VEENENDAALSE JEUGD avonturier en groot verteller Ingekomen en vertrokken SCHERPENZEEL 3 INBRAKEN V.V.V. FIETSTOCHT Doktoren- en Apothekersdiensten MULDER verZEKERen Is ZEKERheid Het gaat niet goed mit onze plaatse lijke fluiterij. Dat komt omdat te veul jongelui d'r gien fluit meer an vinden. Ze passen d'r veur om in de maat te lopen op Koninginnedag of veur de gimmelestievereniging uit. Degenen, die d'r nog over zijn van ons Pijperkurps lopen op hun leste be nen lid van het christelijk tamboers- en pijperscorps Prins Bernhard te wezen. Dur bin niet genog gegadigden meer en bij ieder min of meer feestelijk ge beuren lopen d'r mit een pet op en mit een oranje stopdas om muziek te ma ken. Da's jammer, maar het is een teken van de tijd. As ik me nog goed herinner dan is het pijperkurps, zoas het bij ons altijd be kend gewist is, opgericht omstreeks de tijd toen prinses Juliana en prins Bern hard, nou onze Koningin en Prins, ver loofd zijn. Da's al meer dan vijfen twintig jaar terug. En in die jaren is d'r iets an het veranderen gegaan. De geest van de jongelui, de smaak van de jongelui, de bezigheid van de jongelui. Het pijperkurps is volgens mij niet te vergelijken mit een alledaags mu ziekgezelschap, zoas we d'r nog twee in onze gemeenschup van tijd tot tijd mag- gen beluisteren. Zeker, in die twee an dere muziekgezelschappen stappen en blazen ok jongelui mee, maar de meeste muziek wurdt toch gemaakt deur de minsen, die het leren vest en de roje bromfiets te boven zijn. Personen, die zogezeid dubbel getrouwd zijn. Met d'r vrouw en mit 'et muziekinstrument. Die zullen de harmonie of de fanfare niet zo gemakelij k de rug toekeren. Het zijn trouwe muzikanten gewurden, die d'r plezier in scheppen zelf muziek te maken en d'r in een eer inscheppen om op konkoersen al de asem die ze bezit ten in noten om te zetten. Geldt dat dan niet veur ons pijper kurps? HOOFDSTRAAT 84 VEENENDAAL PASFOTO'S IN 10 8EC0NDSN KLAAS Veur een deel, naar mijn bescheijen mening. Er is een kern van ouwe pij' pers, die zo an de dwarsfluit, de trom en de klaroen verknocht zijn, dat het een deel van hun bestaan gewurden is. Het pijperkurps is uit hun leven niet weg te denken en ik kan me veurstel- len, dat ze het veur gien geld zouwen willen missen. Ze lopen naast jonkies, die bij wijze van spreken nog in de kool zaten toen zij al deur de straten van onze plaats heenpijpten. Neum ze maar op: Bouman, van Kruistum, en weet ik wie nog meer. Maar veur de rest is het kurps, al weer volgens mijn persoontjie, deur de jaren heen een onderkommen gewist veur jongens die d'r om te beginnen tegenop keken, vervolgens mit plezier meebliezen en roffelden, maar op den duur d'r instrument inruilden veur een meisie. En daar heb ik 'et eigenlijk al mee gezegd: een onderkommen veur de jongelui, die d'r smaak, op het moment dat ze mee begonnen te pijpen, nog niet gevonden hadden. En op den huidige dag is die smaak helemaal an 'et veranderen. De jonk heid ranselt vandaag den dag liever een hoop herrie uit een gitaar of slin gert mee op de muziek die anderen me nen te maken. De dagen van het pijperkurps zijn ge teld. Ik veur mij vin dat niet zo ver wonderlijk, al kan ik meeveylen mit die kern van ouwe pijpers. Maar ze zullen toch ok de feiten onder ogen motten zien. Ik kan me veurstellen, dat ze d'r gien idee in hebben om over te stappen op de gitaar, maar evenzo motten ze d'r begrip veur hebben dat de jongens van onze tijd niks meer veur hun liefhebberij veulen. Dat alles neemt niet weg, dat ik respekt heb veur de manier waarop die oudgedienden de pijperij zo lang op de been hebben kunnen houwen. Mijn be wondering hebben ze en die zullen ze, mocht het mis gaan mit de pijpers, houwen ok. Wout Blauwkous VEENENDAAL Eierenaanvoer 112.000 stuks. Prijs voor de grote eieren f 7,tot 8,per honderd. Kleine eieren 5,tot 6,50 per honder. Handel traag. Biggenmarkt: Aangevoerd 25 stuks. Prijzen per stuk 60,tot 80,Re delijke handel. In het elfde artikel „Uit de geschie denis van Rhenen" staat: Elisabeth was een diep gelovig figuur". Inplaats daar van leze men: „Elisabeth was een dier zeldzame figure". In de alinea over haar uiterlijk staat: „door de onachterhaalde tijd. Dit moet zijn: door de „onachtterhaelbre" tijd. (Het woord is ontleend aan een sonnet van P. C. Hooft „Geswinde grijsart", waarin het heet: Onachterhaelbre Tijdt, wiens heten honger graech Verslockt, verslint, verteert al watter sterck mach lijeken". D. Philips voor onze kampeerders fantastisch bestek be staande uit lepel, vork en mes van roestvrij staal aaneengekoppeld en verpakt in plastic etui koopjesprijs 1,35 serie jongensboeken diverse spannende avon turen om in één keer uit te lezen en de prijs slechts 0.59 Bamboemandjes leuke gevlochten mandjes voor vele doeleinden te gebruiken als fruit-, eiermand of schilmandje qq extra aanbieding U.oV Alleen dinsdag 28 juli Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal RHENEN Gevonden: halskettinkje met hanger tje; damesrijwiel met kinderzitje ach terop al twee nachten onbeheerd aange troffen bij NMB bushalte Heerenstraat te Rhenen, merk: Rudge); autosleuteltje DBM met vierhoekig plastic plaatje; 3 bankbiljetten van 10,zwart linnen regenbroek (kleine maat), bruine por temonnee met rits en drukknop inh. 64 ct. en foto's; bruine portefeuille met inhoud; kinderparaplui; bril met bruin montuur; sleutelring met 2 sleutels en wapentje van de stad Reims. Verloren, bruin lederen ongevoerde handschoenen; schildpadje; zwembroek zwart-wit; zwembroek blauw; baddoek; speelgoedkonijntje beige met groen strikje; pakje met scheerapp. merk Braun en pyama gekl. rood zwart en schoennlepel; sleutelbos, ring met etui; plastic zak met kleding; lichtblauw met wit jongenspetje; Kodak fototoestel; le ren aktetas met monteursgereedschap. ELST Verloren: plastic zak met dameskle ding; portemonnee inh. 30,porte monnee inh. 450,bruin leren heren handschoenen. Gevonden: regenjas; witte kinder portemonnee. RENSWOUDE Verloren: doublé dameshorloge door mej. v. d. Pavert. Hoofdstr. BI V'daal VEENENDAAL Gevonden: rechter wit kinderschoentje; briletui met bril; postzegels van 2 cent; plastic jas en plastic buddy-sit dekje; briefkaarten en briefje m*t naam en adres; grijs kinder jas je; rijwielsleutel; blauwe overall; muntbiljet; wit tasje, inh. geld; beige knipportemonnee met inh., w.o. buskaartje; nieuwe donkere stropdas; bruine regenjas; gestreken stofjas; zwarte dames knipportemonnee met flink bedrag aan geld; geel da- mesvest; rode knipportemonnee met inh. w.o. zegeltjes en foto; zwarte hond; zwart pitriet mandje waarin Hema ar tikelen en bos sleutels. Verloren: Gouden armband met haar doorvlochten; 2 betalingsbewijzen van honden- en vuilnisemmerbelasting; oude bruine portemonnee met inh. w.o. koperen penning en VIVO-zegels; wit damesvest; groene linker dameshand schoen; grijs vrachtauto kussen; rood étui met bril; alluminium vismolen met snoer; Ierse terrier; zwart mandje, inh. vleeswaren, zakdoeken en sleutels; wit te damesportemonnee inh. 250, bruin pinstertje; wit bruin hondje; bruine aktetas, inh. handdoek, onder goed en pakje baby goed; paar licht bruine jongens sandalen (verzoold); donkerbruine portemonnee met inh. w. o. een judokaart; bruine herenporte monnee met ongeveer 450,oude bruine herenportemonnee met inh. w.o. loonstrookjes; bruine lederen herenpor temonnee met inh., w.o. foto's en oud stuivertje; bankbiljet; rond doublé da meshorloge met doublé bandje; badtas inh. zwembroek, handdoek en doosje met 35 cent; gouden zegelring met steen; damespolshorloge met zwarte armband; zwarte damesschoen (linker); portefeuille met autopapieren op naam; rond model doublé dameshorloge met schakelarmband. Door dc snelle groei der tech niek neemt het aantal soorten la gers ook met het jaar toe. Zoals bekend produceert dc S.K.F. te Veenendaal verschillende typen lagers. Om aan de als maar stij gende vraag te voldoen heeft de direktie van het S.K.F.-concern, waarvan de S.K.F. te Veenendaal een onderdeel is, gemeend de ca paciteit van het concern te moeten uitbreiden. Hiervoor is een overeenkomst aange gaan met de RIV Officine di Villar Pe- rosa in Italië. Ten einde RIV en de zes S.K.F.-ondernemingen tot een eenheid te formeren zal in Nederland een hol dingmaatschappij opgericht worden, waarin de aandelen van de desbetref fende ondernemingen zullen worden in gebracht. Men hoopt in het begin van volgend jaar alle formaliteiten klaar te hebben, waarna de holding-maatschap pij in Nederland zal worden opgericht. RIV krijgt de naam RIV-S.K.F. Om geschoold personeel te krijgen gaan binnenkort 100 Italiaanse arbei ders uit Turijn naar Gothenburg om daar bij de S.K.F. te werk gesteld te worden. in het heerlijk koele, unieke Indische kelderrestaurant van: Tafel-reservering tel. 08370-3241. krijgen de jeugdige Veenendalers een opdracht van hoofdinspekteur Dekker uit Veenendaal. Natuurlijk heeft deze opdracht iets te maken met het verkeer. Het ligt in de bedoeling dat de kinde ren de opdracht 's middags na de uitzen ding of de volgende morgen uitvoeren, zodat ze de oplossing woensdagmiddags bij de wagen van Veilig Verkeer die voor deze gelegenheid achter het post kantoor komt te staan in kunnen leveren. Elk kind, wat een oplossing inlevert krijgt een wimpel, terwijl ook de beste oplossingen met speciale prijzen gehono reerd zullen worden. De allerbeste in zending geeft recht om met een radio quiz in Hilversum mee te doen, waar mee uiteraard hele mooie prijzen te win nen zijn. Alle kinderen die nog niet ouder dan 16 jaar zijn mogen mee doen. TE VLUG NAAR LINKS Vrijdag wilde de bromfietser L. uit Veenendaal op de Stationsweg te De Klomp linksaf slaan het Stationsplein op. Hij lette daarbij niet op de uit te- tegenovergestelde richting komende personenauto, bestuurd door B. uit Vee nendaal. Een aanrijding was het gevolg. De bromfietser L. kwam te vallen en kreeg snij wonden aan zijn arm. Zowel de bromfiets als de auto liepen schade op. Vorige week donderdagmiddag heeft het hoofd van de School met de Bijbel uit Eist de heer Boeve afscheid geno men van zijn pupillen en de ouders van die kinderen Er waren verschillende sprekers die de heer Boeve nog eens een paar woorden van waardering toe zwaaiden. Daar was de erevoorzitter van het schoolbestuur ds. van de Peut, de heer Maris uit Amerongen, mensen van het schoolbestuur en juffrouw de Jong, die namens het onderwijzend personeel en de kinderen een diaprojector kwam over handigen. De heer Boeve heeft het in Eist wel druk gehad, ongetwijfeld deden er zich ook moeilijkheden voor, we denken aan de beginperiode in het houten noodge bouw en verschillende kwesties rond de viering van koninginnefeest. De heer Boeve verliet de school deze cursus niet alleen, ook de dames Huison en de Booi namen donderdagmiddag af scheid van Eist. Na afloop van de bijeenkomst werd de diaprojector al direkt gebruikt en kon den de ouders de heer Boeve nog een maal de hand drukken voor hij naar zijn nieuwe werkplaats Kampen gaat. Het nieuwe hoofd de heer van Balen was voor deze gelegenheid al naar Eist ge komen, zodat de ouders met hem al ken nis konden maken. sa? Dinsdag 28 juli des middags om 5 uur vindt er op de radio een uit zending plaats die speciaal be stemd is voor de Veenendaalse jeugd. Tijdens deze uitzending, die in samen werking met het Verbond voor Veilig Verkeer wordt uitgezonden door de KRO kunnen worden opgegeven bij de onderstaande adressen: VEENENDAAL: Van Barneveld, Sig.magazijn „De Vallei", Pr Bernhardlaan. RHENEN: D. Arends, Goudenregenplantsoen 1. E. van Daalen-Meeuwisz, Julianastraat 20. ELST: H. C. Bos, Veenendaalsestraat 15a. Overdag te bereiken onder Tel. nr. 08370-3713. ACHTERBERG: R. Rijkse, Dijk 8. AMERONGEN: C. Th. de Boer. Burg. v. d. Boschstraat 6, Tel. 03434-1262 De Vries, Beatrixlaan 4, Amerongen. OVERBERG: J. H. Koopman, Dwarsweg 16. RENSWOUDE: S. Laansma, Van Reedeweg 3 EDERVEEN: D. van Baaren, Hootsenplein 10. SCHERPENZEEL: P. de Jonge, Pr. Margrietlaan 21, Tel. 03497- 473. EN BIJ DE BEZORGERS VAN „DE VALLEI" Vele automobilisten kennen hem, A. Hasselaar, nu 61 jaar en benzine pomp bediende van een automobiel bedrijf aan de Kerkewijk te Vee nendaal. Wie bij hem stopt, zal niets vermoeden, met wat voor interes sant persoon men te maken heeft, maar wie eenmaal goed in kontakt komt met hem, merkt al snel aan zijn hele manier van handelen dat er in hem meer steekt dan men zou verwachten. Wat, hebben we aan hem gevraagd en dat vertelt hij hier: „Ik ben geboren in Vee nendaal in 1902, zodat ook ik de naam Blauwkous draag. Ik had een normale jeugd en groeide op de boerderij van mijn vader aan de Slaperdijk in Overberg gestaag op tussen de heide en konijntjes.. Op m'n 18e jaar begon het. Ik wil de weg. Het boerenwerk beviel me niet. Het loon was te laag voor het harde werk. Wat moest ik doen, toe stemming van thuis om weg te gaan kreeg ik niet. Na veel zeuren kreeg ik toestemming om als vrijwilliger in het Nederlandse leger te gaan. Paarden waren bij mij erg in trek, zodat ik bij de cavalerie in Amers foort kwam. Drie jaar duurde dat, daarna werd ik burgerpikeur in Locsdrecht. Tcch voelde ik me niet op mijn gemak in Nederland. Het was te klein. Nu ik 21 jaar gewor den was had ik m'n kans. Aanmel den bij het Koninklijk Nederlands Indische Leger (het KNIL). In 1926 stapte meneer in Nijme gen op de trein naar Amsterdam om zich te laten inschepen. In die dagen was er nog een spoorwegver binding Veenendaal-Amersfoort,. zo dat ik langs mijn ouderlijk huis kwam. Daar gooide ik de laatste „Ne derlandse brief" aan mijn ouders uit de coupé. Op naar Indië dus. Eén maand varen, met verschillende moeilijk heden, warmte, slecht weer en long ontsteking. Maar soldaat Hasselaar kwam toch in prima staat in Indië aan, het land waar ik m'n toekomst op moest bouwen". De heer Hasselaar heeft zich ons na dit korte relaas als een ras ver teller aangediend. Hij dist het hele verhaal op, zender te overdrijven, alsof het gisteren gebeurd was. De data en namen bij wijze van spre ke uit zijn mouw schuddend. De heer Hasselaar vervolgt: „We werden afgericht in Bandoeng. Het bleek alras dat West-Java een pret tig klimaat had en ik had het best naar mijn zin. In korte tijd had ik mijn mouw al vol met onderschei dingen, voor schermer zus en le klas handgranaatwerpen zo, meester op woord ió aan: Oud-koloniaal en Globetrotter A. Hasselaar aan de benzinepomp op de Kerkewijk. alle wapens en beste schutter, ook het diploma MOC werd hier bij gevoegd. Door al deze prestaties kwam ik in aanmerking voor de op leiding op de kaderschool om briga dier korporaal) te worden. Na negen maanden opleiding, mocht ik met nog acht knapen weer 9 maan den blijven om opgeleid te worden tot onderofficier. In die tijd leerde ik ook m'n vrouw kennen, een on derwijzeres, maar aangezien wij overgeplaatst werden naar Atjeh zag ik haar voorlopig niet meer, maar er was één gelukje. Bij schiet wedstrijden kwam ik heel goed uit de bus en kreeg daarvoor een maand verlof. Snel terug naar m'n verloofde om haar te trouwen en teen weer terug naar m'n onderdeel. M'n vrouw had geen prettige huwelijksreis want ik moest op reis op 25 kettingleren, dat zijn inlandse gevangenen, om misverstanden te voorkomen, letten. Daarna kwam ook nog een meeval lertje want de spoorlijn was vernield. Hier luste ik wel hamzakkenrats van (de heer Hasselaar bedoeld hier mee dat hij het fijn vond) want nu kan ik alle tijd aan m'n pasverwor- ven vrcuw wijden." Dat de heer Hasselaar een goed krijgsman was blijkt, als hij vertelt dat hij ingedeeld werd bij het keur korps van Atjerh. Ook willen wij neg opmerken dat er naast de pret tige dingen ook bijzonder onaange name dingen, zoals opstanden e.d. plaatsvonden, maar de heer Hasse laar spreekt hier liever niet over. In 1935 ging het gezin Hasselaar bestaande uit vader en moeder en twee jonge spruiten met verlof naar Holland, naar Overberg. „In Veenendaal stonden de men sen die mij bij mijn vertrek hadden uitgelachen, kringetjes te spuwen op de Vaartbrug," verteld de heer Hasselaar, „maar nu lachte ik." Het gezin Hasselaar scheepte zich weer in naar Indië, niet wetend dat het een onprettige tijd tegemoet ging. „10 Mei 1940, ook wij pikten ver schillende Duitsers," verteld de heer Hasselaar, maar de grote ellende be gon pas 8 december 1941 toen aan Japan de oorlog verklaard werd. Ondertussen was ik benoemd tot sergeant-majoor administrateur! maar toch kreeg ik een sektie onder mijn bevel. We hebben erg hard ge knokt, maar er was niets aan te redden. 8 Maart 1942 moesten we ons overgeven en natuurlijk kwam ik in krijgsgevangenschap terecht. Ik heb de beslist niet prettige eer gehad aan de Birma-spoorlijn te mogen werken wat je niet in de kcude kleren ging zitten. Er zijn verschrikkelijke dingen gebeurd, die ik liever maar verzwijg. Daarna werden we op transport gesteld naar Japan, cok iets verschrikkelijks. Toen werken in Japanse kolenmij nen. we zagen de atoombom vallen op Naghasaki, maar je was gehard. Je kon er tegen en we kwamen er door. 31 Augustus 1946 werd een prach tige dag. We waren er kapot van, daar daalden uit Amerikaanse vlieg tuigen, rode, blauwe, witte en oran je parachutes neer met voedsel e.d. We waren weer vrij. Daar krijg ik nu nog kippevel van. Snel werden we van bedelaars door de Amerika nen cmgetcverd in nette heren. Eén ding stond me toen nog voor ogen, terug naar m'n gezin, vijf jaar had ik m'n naaste verwanten niet meer gezien, maar wat schrok ik toen ik hen terug zag. M'n kinderen vel over been en bij na niet gegroeid. Ook zij hadden het moeilijk gehad. Eerst drie jaar onder Japanse overheersing en toen nog eens twee jaar onder overheersing van de extremisten. Om gezond heidsredenen moesten we daarom in 1947 terug naar Overberg. Kort maar, want drie maanden later ging ik alweer alleen terug. Ik werd be vorderd tot adjudant, maar in 1949 werd ik voor alle dienst afgekeurd, omdat m'n ogen tijdens de aanleg van de Birma Spoorweg erg gele den hadden. Ik kreeg nensioen en ging weer naar Nederland." Dat was het levensverhaal van de heer Hasselaar. Een verhaal dat ze ker de moeite van het vermelden waard is. Iets waarvan hij overigens zelf ook overtuigd is, want hij is druk bezig allerlei gegevens te verzamelen, om zijn memoires op schrift te stellen. „Voor later" zegt hij. Het belooft, de heer Hasselaar kennende, iets moois te worden. VEENENDAAL Geboren: Antonius z.v. A. M. Broek- steeg en A. C. J. L. Teunissen; Johanna Aleida Maria d.v. J. J. D. Corjanus en A. A. Smeding; Hendrikus Catharinus z.v. D. J. Bos en A. G. van den Berg; Hen drikus Johannes z.v. D. J. v. d. Bos en A. G. van den Berg; Henriëtte d.v. G. van Kooten en C. Slotboom; Neeltje d.v. H. van den Bosch en D. van Veenendaal; Greetje d.v. B. J. M. Maijen en G. van Uijtert; Gerard Johan z.v. P. G. Gijsbert- sen en A. van der Meijden; Robertus Frederikus z.v. T. A. van Velsen en P. M. van Winden; Margriet d.v. W. de Graaff en E. van Zanten; Bianca d.v. J. Dijk- sterhuis en C. Brouwer; Pieter z.v. M. van Kruis'^jm en J. Kanis (geb. te Rhe nen). Ondertrouwd: P. van Dusschoten en W. Gijsbertsen; P. Slotboom en E. Slok; J. Toom en J. de Bruin. Gehuwd W. R. van IJprenburg en D. Stuivenberg; G. J. Bruinsma en A. S. van Kooten; P. van den Bovenkamp en J. Koen. Overleden: Sophia van den Kraats, oud 12 jaar, dochter van J. van den Kraats en J. Stuivenberg (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Jan Pieter z. v. C. Slotboom en G. Diepeveen; Anna d.v. H. M. C. Dorst en M. Zandvliet; Robert Jacob z. v. J. Mensing en M. C. Hillenaar Ame rongen; Pieter z. v. M. van Kruistum en J. Kanis, Veenendaal; Jan Bertus z.v. T. Henken en J. van de Haar; Willem z.v. A. J. van Roekei en D. S. Boonzaaijer; Marinus z. v. A. J. v. Roekei en D. S. Boonzaaijer; Karl Heinz Jozef z. v. K. H. C. van Hardeveld en W. A. J. Boeters; Gozewina Teuntjes d. v. W. van den Ha- tert en A. van Steenis; Hendrik Marinus z.v. W. Blankestijn en T. Wildeman. Elders geboren: te Wageningen: Susan na d.v. M. H. Edelijn en J. T. Onstein; Marianna d.v. M. H. Edelijn en J. T. Onstein. Gehuwd: J. Verkuijl en E. A. Kwint; C. C. van Essen en H. Looijen; J. Reijerkerk en L. M. Kosters; A. Zaaijer en J. C. A. ter Burg; W. van Appeldoorn en J. M. A. ter Maten. Overleden: Sophia van de Kraats, 12 jr. Veenendaal; Janna van Ingen, 78 jr., geh. gew. met R. de Bode. Elders overleden: te Wageningen: Ger- ritje Jansen, 85 jr., geh. gew. met P. Vink; Catharina Meijer, 76 jr., echtg. van J. L. Polko. AMERONGEN Geboren: Jannigje Wilhelmina d.v. J. J. van Gent en G. Veldhuizen; Lambertus z. v. C. Henzen en W. F. Schuilenburg. Ondertrouwd: H. Dijkslag en J. Mek- kes; D. Hartmans en A. van Soest. Gehuwd: D. Ester en L. K. van Wamel. Overleden: Albertuse Jerfaas van West- rhenen, 80 jr. RENSWOUDE Geboren: Jan z.v. W. J. van Mourik en A. Bos; Jan z.v. C. Lagerweij en J. van de Fliert; Jan z.v. H. van Essen en J. van Ginkel. Gehuwd: L. H. van Setten en T. van der Horst. SCHERPENZEEL Geboren: Corners W., z.v. W. de Ko ning en J. van Wolfswinkel; Rene B., d.v. J. H. B. A. Weijers en J. B. J. Woelke; W^pm H., z.v. J. van Burken en H. B. Klinkenberg. Overleden: Th. A. van Gemert, 58 jaar. RHENEN Ingekomen personen: L. C. H. G. Huij- zers van Doorn; G. van de Bovenkamp gez. van Veenendaal. Vertrokken personen: E. B. M. L. J. Philips naar Veenendaal; T. A. Assen naar Veenendaal; L. P. Kramer naar Amersfoort; J. Th. J. van Hunnik wed. v. van Ommen naar Scherpenzeel; W. C. Zaaijer g.m. Rebergen naar Veenendaal. AMERONGEN Ingekomen: A. Kooijman gez. van Dub beldam; H. Stegeman gez. uit Ede; M. J. Brenkman-Buitenhuis van Leersum; G. van Gent-Veldhuizen van Leusden; K. F. O. James gez. van Gouda; G. M. Nieu- wenhuis van Maarn; M. Misero-Barek van Leersum. Vertrokken: J. J. M. Kindt gez. naar Doorn; L. van Dommelen en echtg. naar Den Haag. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er in Scherpenzeel op drie plaatsen ingebroken. Het was de daders naar alle waarschijnlijkheid om alleen geld begonnen. In het gemeentelijk zwem bad aan de Willearlaan was alleen maar de ramen open gebroken en beschadigd. Geld was er niet aanwezig en verder werd er niets vermist. Bij de textiel handel Blauwendraad werd een auto matische kassa meegenomen met als inhoud een honderd gulden wisselgeld. De kassa was echter pas nieuw en had een waarde van 2500, Het derde adres was de toonzalen van de meubelhandel Kreuger. Hier werd ook niets van waarde vermist. Het is wel opvallend, dat bij geen van de drie adressen iemand in het perceel woont. Ook den heer Blauwendraad woont sinds enkele weken in .een pand er naast dat door een gang van enkele me ters wordt gescheiden. De Rijkspolitie te Scherpenzeel steld in samenwerking met de Rijksrecherche een onderzoek in. Op dinsdag 21 juli organiseert V.V.V. in Scherpenzeel een fietstocht in het zeer mooie natuurgebied Heintjeskamp en Oud Daatselaar en Groot Schaik. Vertrek vanaf het zwembad aan de Willearlaan om 18.30 uur. Op maandag 27 juli is er een wande ling en vertrekt men om 19.00 uur van af de school op Glashorst. Er zullen steeds een paar bestuursleden van V.V.V. meegaan om de deelnemers meer bekend te maken met de talrijke fraaie natuur in de omgeving van Scherpen zeel. Zo nodig zal onderweg even wor den gestopt om de deelnemers op bij zondere dingen te wijzen. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. C. S. Verwoert v. Eethen en Drongelen 5 uur cand. Joh. van de Bank Julianakerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur dhr. J. de Groot van Nieuw Lekkerland Vredeskerk: 9 en 10.30 uur cand. Joh. v. d. Bank 5 uur ds. P. de Jong Sionskerk: 9.30 uur dhr. J. de GToot 5 uur ds. C. S. Verwoert Bejaardencentrum De Engelenburgh: 7 u. n.m. ds. P. d* Jon^f. Veeneind: 3 uur dhr. J. van Beusekom Dijkstraat: 2.45 uur cand. Joh. van de Bank. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur Ds. O verduin; 5.00 Ds. Brederveld van Helmond. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur Ds. Brederveld van Helmond; 5.00 n.m. Ds. Overduin. Chr. Geref. Kerk, Beatrixtraat: 9.30 uur Ds. Langbroek; 5.00 uur Ds Lang broek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: Prof. van der Schuit van Utrecht; 5.00 uur Prof. van der Schuit van Utrecht. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5.00 uur Lees- dienst. Geref. Gem. in Ned., Fluiterstraat: 9.30 en 5.00 uur: Ds. Mallan. Geref. Kerk, Geb. OCB: 9.30 en 3.00 uur: Ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10.00 ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Stegenga van Vianen. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur Ds. Voete link van Velp. R. K. Kerk, Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis; 5.00 Lof. R.K. Kerk, SaJvatorkerk7.30 en 9.30 uur H. Mis; 5.00 Lof. Leger des Heils: 10.00 Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: zondag 26 juli 10 uur ds. A. Westra; 18.30 uur Mr. P. van den Gijp, vicaris te'Driebergen. Rusthuis; 17.00 uur Ds. A. Westra. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie Rhe nen: 10.00 en 17.00 uur Ds. v. Esterik, Genemuiden. Ned. Protestantenbond: Mevr. Dra. A. E. Went v. d. Vring, Bloemendaal. Geref. Gem. (syn.): 10.00 en 17.30 uur Leesdienst. Geref. Gemeente (Plantsoen) 10.00 en 17.30 uur Leesdienst. Oud Geref. Gerp.: 10.00 en 17.00 uur Leesdienst. R.K. Ged. Kerk: 8.00 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis; 19.00 uur Lof. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur Ds. Vol- lenhove uit Rotterdam. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9.00 en 10.30 uur de heer Noordmans; 18.30 uur de heer Visee. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur Leesdiensten. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur kan didaat van de Pol uit Ede. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur Dr. S. P. Dee. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur Ds. Rijnsbur ger uit Amersfoort; 18.00 uur Ds. Kooreman uit Rhenen. Oud Geref. Gem.: woensdag 29 juli: 19.00 uur Ds. Toes van Kinderdijk. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur Ds. Kaas tra; 19.00 uur Jeugddienst Ds. H. van het Hof te Tiel. Geref. Kerk 10.00 en 18.30 uur Ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur Ds. Dr. J. W. Samberg, Ned. Herv. Pred te Delden. R.K. Kerk: 8.15 en 10.00 uur H. Mis. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: Ds. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 uur Leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur Dhr. Hoekse- ma uit Doornspijk; 19.00 uur ds. I. Schipper uit Ede. Geref. Gem: zaterdag 25 juli 19.30 uur ds. M. van Beek uit Alblasserdam. Zondag 9.30 uur en 18.45 uur Lees dienst. Oud Geref. Gem. 9.30 en 19.00 uur lees dienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur Ds. Doppen- berg; 18.30 uur P. J. Zijlstra. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur H. Her der. Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 uur Dhr. B. Roest. Vrije Evan. Gem.: 15.00 uur T. H. Bijls- ma. VEENENDAAL Dr. Bisschop, Kerkewijk 86, telefoon 2776. Zuider Apotheek, Slot. de Bruïne- plein 7. Na 6 uur (zaterdag), tel. 37141 RHENEN Dr. Wijchers, Achterbergsestraatweg 88, tel. 2328. Apotheek Ten Hope in Wageningen, tel. (08370) 2523. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. ter Velde, Renswoude, tele foon 450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en van Ommeren. Dr. v. de Burg, Rijksstraatweg 153, Leer sum. Telefoon 1388. SCHERPENZEEL: Dr. van Vulpen, Dorpsstraat 192. Telefoon 220. 1922-1962 Assurantiekantoor Elfl. R. R. MULDER Makelaar In AssurantlSn Kerkewijk 167 - Veenendaal VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enr. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 2