Op de KE(E)PER beschouwd Blijf ook in de vakantie op een afstand V A-tje Nog druk programma voor VZC in jubileumjaar CHEYgOlET ARAM Feest week eind augustus PROGRAMMA Vierkampen A.s. donderdag jeugdzwemdag in het Bergbad Verlichting Promotiewedstrijden V. A. B. KIRPESTEIN Oefenprogramma van D.O.V.O. Sportstichting nog incompleet VOLLEYBAL Dames van VCV ingedeeld in het oosten Bestuur neemt het niet X ARAM DE GROTE OPSTAND ELST EDE Orgelconcerten in de Nieuwe Herv. Kerk in Ede „Elan '64"-Landdag van C.P.M. en C.J.B.T.B. Rapport Jeugdenquête Veenendaal Plaats een Hoewel de waterpolocompetitie voor de teams van VZC tot het verleden behoort staat nog wel zo het een en ander op het programma voor zowel de zwemmers als de waterpoloërs van deze vereniging. De week van 24 tot en met 29 augnstus staat geheel in het teken van het 30-jarig bestaan van VZC. Officieel zal daar niet veel van te merken zijn, aldus berichtte het bestuur van VZC ons, doch in het water van het Bergbad zal die tijd menig sportief duel uitgevochten worden. De maandag is gereserveerd voor de jonge waterpoloërs en waterpolosters. Dan is er een toernooi gepland voor de adspirant jongens en meisjes. Tegen standers uit de omgeving van Veenen- daal en enkele goede relaties van VZC zullen van de partij zijn. De dinsdag daarop komen de grote dames aan de beurt in eveneens een waterpolotoernooi. De woensdagavond is bestemd voor de reserve heren. Dit wordt ook een waterpolotoernooi. De donderdagavond staat weer meer in het teken van de hardzwemmerij. Dan organiseert VZC op haar beurt de bekende zwemvierkamp waaraan behal ve VZC ook de Forellen uit Rhenen, Poseidon uit Scherpenzeel en Woest- duin uit Doorn deelnemen. De liefheb bers van een spannende partij zwem men kunnen dan volkomen aan hun trekken komen. Deelnemers(sters) hier aan zijn groepen tot en met 12 jaar, 13 tot en met 15 aar en 16 jaar en ouder. Voor vrijdag staat een twee-kamp op het programma tegen Flevo uit Nijkerk. Dan komen alle waterpoloploegen tegen elkaar uit. Zaterdag 29 augustus organiseert VZC het jaarlijks terugkerend „sluitings- toernooi". Hiermee wordt de feestweek dan besloten. Ploegen als Pinguins uit Woerden, Sedna uit Amersfoort en De Waterkip uit Barneveld zijn uitgeno digd. Het laat zich aanzien, dat dit toernooi een bijzonder spannende aan gelegenheid zal gaan worden. Vier aan elkaar gewaagde ploegen zien dan kans om zonder competitiezorgen de strijd aan te binden. De vrijdag voor deze feestweek, dus Donderdag a.s. wordt onder auspi ciën van De Instuif en georganiseerd door de Veenendaalse Zwem, Club V.Z.C. de jaarlijkse School jeugdzwem dag gehouden. Des morgens van negen tot elf uur kunnen de schooljongens en meisjes hun hart weer ophalen in di verse spelen en wedstrijden. Leden van VZC staan er borg voor, dat onder leiding van badmeester Wou ters en met medewerking van enkele jeugdleiders, de jongelui behoorlijk aan hun trekken komen. Diverse eve nementen staan op het programma w.o. hinderniszwemmen, luchtbeddenrace, balgooien en vangen, onderwaterzwem- men, vermoedelijk het spectaculaire boegsprietlopen en-of vechten, touw trekken etc. Voor de wat jongeren en niet-zwem- mers is het in het „ondiepe" eveneens aantreden geblazen. Zaklopen in het water, balbemachtigen enz. zal onge twijfeld zoals andere jaren goed in smaak vallen bij zowel de jongelui zelf als bij de met drommen meegfkomen ouders. Als het weer wil meewerken kan het weer een onvergetelijke dag voor de schooljeugd voor Veenendaal en om geving worden. POSTDUIVENNIEUWS De E.V.P.V. „De Luchtreizigers" heeft deelgenomen aan de vlucht voor jonge duiven vanaf St. Christain Hornu, de duiven werden om 8.30 uur losgelaten. De eerste duif behaalde een snelheid van 1122.8 meter per minuut, de afstand was 215 km. Het was K. v. d. Heuvel die de eerste prijs wint en hiermede beslag legt op de beker. De uitslag is: K. v. d. Heuvel 1, 3, 16; G. Fasse 2. 10, 18, 57; A. v. d. Bovenkamp 4; M. Heikamp 5, 58; A. Slotboom 6, 43, 54, 55; W. Wolfsen 7, 26, 35. 50; W. J. v. Dam 8, 25, 38, 40, 47, 48; R. Sukkel 9, 12, 22, 23, 24; H. Zwijnen 11, 15, 49; H. v. Kooten 13, 14, 28, 56; W. Brouwers 17, 19, 27; H. v. Ravenswaay 20; O. Huibers 29; J. A. v. Eden 31; W. Slotboom 32, 42; D. v. d. Pest 33, 44, 52; K. de Ruiter 34; R. J. v. Kooten 36, 53; H. de Vos 37, 51; A. v. Barneveld 39, 45, 46; H. Drost 41. Ook werd deelgenomen aan de mon- stervlucht vanaf Bordeaux afstand 918 km. Deze duiven werden zaterdag om 14.00 uur in vrijheid gesteld. Door het warme weer is dit een zware vlucht geworden. Een duif wist niettemin zondag zijn hok te bereiken. De heer H. de Vos draaide deze duif zondag om 17.23 uur en staat ook voor het bondsconcours. In de vereniging heeft deze duif beslag gelegd op de bekende Bordeaux-beker. De uitslag is verder H. de Vos 1, 2; B. H. C. Schuurman 3; M. Heikamp 4. A.s. zaterdagmiddag is het inkorven voor de navlucht van 2 tot 3 uur voor Wijk bij Duurstede. Dit geldt zowel voor oude als jonge duiven. op 22 augustus, trekt VZC naar Scher penzeel om aldaar de twee in de reeks van vier ontmoetingen in het kader van de „vierkamp" te verzwemmen. De maandag na de feestweek, dus op 31 augustus is de laatste in de reeks van deze ontmoetingen te Doorn. Dan kan de balans worden opgemaakt welke van de vier ploegen de meeste punten bij elkaar hebben gezwommen. Als de avonden straks weer gaan korten wordt er verlichting in het Berg bad aangebracht. Een 75-tal „floot- lights" zullen dan het bad overspannen en omzomen, zodat straks de festivi teiten normaal voortgang kunnen vin den. Het enige wat men dan wel nodig heeft is een behoorlijk portie goed weer. Echter daar waar alles om draait en waarnaar door de gehele vereniging wordt toegeleefd, zijn de ophanden zijn de promotiewedstrijden voor zowel de dames als de heren. Zeer waarschijnlijk zullen deze wedstrijden rond de a.s. feestweek vallen. Wie weet is er dan dubbel reden tot feesten? Al met al is het seizoen voor VZC nog lang niet afgelopen en staan er drukke dagen te wachten. Voor de wa tersportliefhebbers in Veenendaal ge legenheid te over om mee te genieten. VEENENDAAL CITY-MOTORS-EDE POSTDUIVENNIEUWS De uitslag van de wedvlucht vanaf Bor deaux was voor leden van de Veenen daalse postduivenvereniging „De Snel- post". P. W. van Zetten 1, 7; J. van Geeren- stein 2, 4, 6; N. van Barneveld 3; G. Hei kamp 5: C. van Asselt 8. DOVO bereidt zich intensief voor op de komende competitie. De trainingen worden druk bezocht. Men heeft er kennelijk weer „zin" in. Voor de aan vang van de competitie op 29 aug. a.s. speelt DOVO nog een aantal oefenwed strijden. Zaterdag 8 aug. krijgen de roodwitten op eigen veld bezoek van de betaalde jeugd van Velox en op 15 aug. gaat DOVO naar Nunspeet om mee te spe len in de nederlaagwedstrijden, die de club van die naam organiseert. Op zaterdag 22 aug. is er dan de ope ning van het nieuwe Sportpark (pro gramma is nog niet bekend) en op 29 aug. begint de competitie waaraan de populaire vereniging met niet minder dan 17(!) elftallen zal deelnemen. Zoals bekend zal een aantal personen worden verzocht zitting te nemen in de Sportstichting, die overkoepelend zal werken naast de reeds bestaande Sport raad. Het ligt in de bedoeling dat de te formeren Sportstichting uit zeven leden zal bestaan. Tot nu toe schijnen er nog pas vier leden te zijn benoemd, n.l. de heren J. Boers, Th. Diepeveen, Dr. A. C. Harting en J. de Ruiter. De verdeling der zes sportvelden op het nieuwe Sportpark zal niet lang meer uitgesteld kunnen worden omdat de nieuwe competitie op 29 aug. a.s. een aanvang neemt. Binnenkort kan de uit eindelijke verdeling dan ook worden verwacht. Tot grote verbazing en ergernis ont ving het bestuur van VCV één dezer dagen de nieuwe indeling van de a.s. volleybalcompetitie, waaruit bleek dat de dames I in het oosten zijn ingedeeld. Zolang er volleybal in Veenendaal wordt gespeeld is dit nog nooit gebeurd. De gloriejaren van de vijf jaren hoofd klassede sterkste en hoogste afdeling van de bond n.l. hoofdklasse-west en de thans respectabele plaats in de over gangsklasse wordt in enkele regels door de bond administratief van de baan ge veegd. De verhoudingen in de volleybalbond liggen n.l. zo, dat het spelpeil in het oosten in vergelijking met dat van het westen des lands, enkele klassen scheelt. Zonder hiervan in kennis te zijn ge steld of hierover te zijn geïnformeerd is de bond tot dit besluit gekomen. De reden hiervan zal ongetwijfeld liggen in het feit dat Veenendaal t.o.v. de an dere westelijke ploegen aan de rand van de competitiesector ligt en het dus voor de ploegen in het westen niet ge makkelijk is Veenendaal te bereiken. Men vergeet blijkbaar, dat die reis door die verenigingen slechts éénmaal per seizoen gedaan moest worden, terwijl de Veenendaalse meisjes voor alle uit wedstrijden flinke reizen moesten ma ken. Thans is het VCV-team ingedeeld bij vier teams in Apeldoorn, één in Doetin- chem, twee in Hengelo, één in Zutphen enz. Dus v.w.b. de reiskosten, reisver- bindingen en de daaraan verbonden „reistijdverspilling" valt de Veenen daalse vereniging van de wal in de sloot. Immers, plaatsen als Utrecht, Amsterdam en Amersfoort zijn altijd nog eenvoudiger te bereiken dan eer der genoemde plaatsen in het oosten des lands. Al met al is het een reuze verslechtering, aldus de woordvoerder van VCV. De finahciële positie van de vereni ging is altijd al een „nagel aan de doodskist" geweest en een extra belas ting met langduriger reizen kunnen wel eens fatale gevolgen voor het team heb ben. Tevens wil men absoluut in de sterke westelijke sector blijven spelen, waarin het damesteam gedurende lange jaren zulk een belangrijke rol heeft ge speeld. Het vreemde van het geval doet zich voor, dat de reserve-dames en de gehele herenafdeling „westelijk" blijft spelen. Een zeer vreemde situatie. Het bestuur van VCV neemt het niet en stelt alles in het werk om het één en ander trachten te corrigeren. Naar men ons meedeelde zijn de nodige pape rassen hierover reeds in zee. Al met al is het voor VCV geen alle daags en aangenaam begin van de nog lang niet aangebroken competitie. In VCV-kringen houdt men zich thans be zig met de vraag: Waarvoor is hard ge werkt en steeds maar weer gepromo veerd om dit te moeten ondervinden? De toch al niet altijd soepel lopende volleyballeiding heeft wederom weinig begrip getoond voor een geografisch „moeilijk" liggende vereniging. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haak jes achter de naam van het schip ver meld. Verenigde Staten van Amerika: ss Statendam (2-8), ms Pr. Margriet (5-8); Argentinië: ms Yapeyu (3-8); Austra lië: ms Bischofstein (2-8), ss Theseus (5-8); Brazilië: ms Kennemerland (2-8); Canada: ss Franconia (2-8), ms Svanef- jell (5-8); Chili: ms Burgenstein (2-8); Ned. Antillen: ms Pr. der Nederlanden (5-8); Suriname: ms Willemstad 4-8); Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms Stirling Castle (2-8), ms Zaankerk (5-8). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. We rijden hard. We hebben vakantie en willen zo vlug mogelijk de zon op zoeken. Voor ons en achter ons rijden anderen; voor velen van hen gaat het er ook om zo vlug ze kunnen op de plaats van bestemming aan te komen. Hoe eerder hoe beter. Daarom rijden we dicht op elkaar en denken daar door sneller te kunnen opschieten. Bo vendien speelt het ons door het achter hoofd dat we door een flinke tussen ruimte in acht te nemen een inha ler de gelegenheid geven voor ons in de file te komen. Met het gevolg, dat wij daardoor eigenlijk weer een beetje „achter" komen. Een wat egoïstische gedachte, die echter sterker onder de weggebruikers leeft, dan we wellicht vermoeden. Het Verbond voor Veilig Verkeer neemt tegen deze gedachte duidelijk stelling, want er is hier sprake van een gebrek aan bereidheid tot de zo belangrijke samenwerking in het verkeer. We ne men liever het risico anderen en ons zelf schade toe te brengen in een ket tingbotsing, dan de ruimte voor ons te zien opgevuld door een inhaler. meer gelegenheid tot accelereren op onze eigen rijstrook, waardoor we de voor ons rijdende auto sneller kunnen inhalen. Het verblijf op de voor het tegemoet Romende verkeer bestemde weghelft wordt hierdoor bekort, het geen de inhaalmanoeuvre minder ris kant maakt. In het algemeen adviseert het Ver bond voor Veilig Verkeer vooral op de autowegen een afstand tot de voor ligger aan te houden, zoals deze door de Surveillancegroep Auto Snelwegen van de Rijkspolitie als de meest prak tische is bevonden. Dat is de afstand in meters, gelijk aan de helft van de snelheid. Rijden we dus tachtig kilo- (k Een dichte verkeersstroom beweegt zich in de vakantiemaanden in de richting van de bergen en de zonnige stranden. Wanneer de afzonderlijke voertuigen in die verkeersstroom te dicht achter elkaar rijden, is de mogelijkheid, dat één of meer er van nooit op de plaats van bestemming aankomen, niet ondenkbaar. Vooral de zoveel schade aanrichtende kettingbotsingen zijn veelal een gevolg van onvoldoende afstand houden, aldus het Verbond voor Veilig Verkeer. Gedurende de zomermaanden vestigt het Verbond voor Veilig Verkeer onder meer met dit affiche de aandacht op de noodzaak van voldoende afstand houden in het verkeer. Het te dicht op een voorganger rijden kan ook een oorzaak vinden in de ge dachte dan sneller te kunnen inhalen. Een gedachte, die volgens deskundigen op een misverstand berust. Bij een wat grotere afstand tot onze voorligger hebben we, wanneer we gaan inhalen, meter per uur, dan is de aanbevolen tussenruimte veertig meter. Hierbij moeten we echter wel bedenken, dat op een tunnelweg de onderlinge af stand bij een snelheid boven de dertig kilometer per uur, altijd minstens twintig meter moet zijn. GVVV, een club met een snelle carrière De voetballerij ligt nu voor de Veenen daalse verenigingen definitief stil. Ook een voetballer heeft recht op vakantie en derhalve zijn de voetbalschoenen voor en kele weken stevig in het vet en op een min of meer vergeten plekje gezet. De vakantie-tijd wordt benut om nieuwe krachten te verzamelen en als het even kan wordt er alleen maar tegen een bal geschopt op het strand of op andere niet- officiële voetbalplaatsen. We hebben nu reeds enkele keepers aan het woord gela ten om hun relaas te doen over de ziens wijze, carrière etc. Ditmaal togen we naar de goalie van GVVV, de 25-jarige Jacob van de Pavert, met zijn nog jonge gezin wonende in een spiksplinter nieuwe wo ning aan de Vijgendam nr. 2. Jacob van de Pavert is geen onbekende in de Veenendaalse voetbalwereld. Altijd een grote steun en stevig bolwerk in GVVV's achterhoede, die met zijn snelle reacties en spectaculaire reddingen al me nig paar handen op elkaar heeft gebracht. Ondanks zijn 25 jaar heeft hij nog een zeer jeugdig voorkomen en een jongens achtige manier van optreden. De sporl heeft hem jong gehouden en kennelijk goed gedaan. Door zijn grote ervaring en nog vrij jonge leeftijd kan GVVV nog vele jaren van zijn capaciteiten genieten Zeer deskundig en enthousiast stak hij van wal: „Nadat ik ongeveer drie jaar lid was van „Veenendaal" en in de jeugdgelederen daarvan heb gespeeld ging ik op 15-jarige leeftijd reeds over naar GVVV. Ik ben dus nu al 10 jaar lid en even zovele ja ren verdedig ik het doel in het eerste elftal. Ik werd lid van GVVV omdat daai reeds veel bekenden van mij meededen. Het is eigenlijk een echte buurtvereni ging en daar ik er woonde was dat niets ongewoons. Veel plezier Het keeperswerk doe ik altijd met veel plezier. Al die jaren dat ik nu al onder de lat sta heb ik met toewijding en veel enthousiasme mijn zaken gedaan. Ik zou echt niet een andere plaats in een elftal wlilen hebben. Het heeft me altijd aange trokken en vind het heerlijk me „in het hok" te kunnen uitleven. Het is dan ook een dankbare taak zolang het goed gaat. Maar bij minder goede wedstrijden of na een blunder twijfel ik wel eens aan die dankbaarheden. Vooral slechte beurten in beslissende fasen zijn voor een keeper een ware kwelling. Maar over het alge meen mag ik over m'n optreden niet klagen, dus slaat de weegschaal voor mij wel de goede kant uit. Publiek Het klinkt misschien wel wat gek, maar ik speel het liefst als er veel publiek langs de lijnen staat. Dan voel ik de echte sfeer goed aan en speel als het ware voor mn leven. Vooral als het dan nog goed gaat ook, dan voel ik me als het ware opgezweept en kom dan goed uit de verf. Het typische van het geval is dat ik door de bank genomen in uitwedstrijden beter ben dan thuis. Wat dat nu precies is mag Joost weten maar ik denk dat het komt door de zenuwen en rtiijn afkeer van kritiek. Want U weet het, de kritiek van vooral je eigen publiek kan erg hard zijn en daar hou ik niet van. Veld Maar afgezien daarvan geloof ik, dat de terreinomstandigheden ook een grote rol spelen. Bij ons op het veld is het in de doelmond nogal een harde zand vlakte met bijzonder weinig veerkracht in de bodem. In enkele wedstrijden, waar rond het doel een heerlijke veerkrachtige met gras begroeide bodem aanwezig was, komt een keeper veel beter voor de dag omdat hij dan veel hoger kan springen, niet zo snel uitglijdt als hij zich af wil zetten en ook, en dat vindt elke keeper van belang, dat hij zich niet zo snel be- sche»'igd als hij moet uitvallen of dui ken. Het volgende seizoen, als we hope lijk op het nieuwe complex gaan spelen, zal dat anders zijn en ik ben er van over tuigd dat elke keeper daar heerlijk zal Jacob van de Pavert spelen, dus ook ik. Het is belangrijk om juist de doelmond goed te verzorgen en de grasmat flink begroeid te houden. Zenuwen Natuurlijk heb ik ook last van de nodi ge zenuwen. Welke keeper heeft die nu niet. Ik leef me altijd naar de wedstrijd toe en op de dag zelf is dat bijna geen ogenblik uit m'n gedachte. Vanzelfsprekend komen dan ook de zenuwen om de hoek kijken, maar als ik eenmaal bezig ben en het lukt me in het begin een beetje; dan weet ik van geen zenuwen meer. Gevaar Het keepen is niet helemaal vrij van ge vaar. Niet dat een keeper altijd met opzet wordt genomen, maar omdat hij steeds weer overal tussen moet vliegen en nogal veel op de grond moet opereren is het eigenlijk duidelijk dat hij wel eens een opdoffer krijgt. Het heeft me al eens twee tanden gekost en dat hoop ik echt niet meer mee te maken. Toch ontzie ik me op geen enkele manier. Als het zover zou komen kan ik er beter mee ophouden, want op zo'n keeper kan een elftal niet bouwen. De scheidsrechter zal de zaakjes wel regelen maar je staat er verstelt van hoe vaak een keeper met opzet te hard of gemeen wordt bespeeld. Ja, en als dat een beetje verkeerd uitkomt dan is het voorlopig weer gebeurd met spelen. Ook daar ben ik niet aan ontkomen. Hoogtepunten Het hoogtepunt van mij tot nu toe vind ik wel die reeks van promoties van ons eerste elftal. We speelden in de le klas van de UPVB en in één run door naar de 2e en hoogste klas van de KNVB. Dat is natuurlijk een fantastische tijd geweest voor allespelers en alles wat GVVV was. Jjonge jonge, we leefden gewoon in een roes. We trainden of ons leven er van afhing en de jongens onder elkaar was een eenheid van echte vrienden. De beste wedstrijd van mij was, voor zover ik mij dat herinneren en toen we nog" in de 4e klas van de KNVB speelden, tegen Desto uit Utrecht. Een uitwedstrijd natuurlijk. Let terlijk alles glukte me die dag. Niets was te hard of te zuiver of ik had de bal te pakken. We wonnen toen met 2-0. Allicht heb ik ook blunders gemaakt. En natuurlijk thuis maakte ik volgens mij wel de grootste. Dat was in de wedstrijd tegen de Zwaluwen uit Vlaanderen. We stonden met 1-0 voor. Ongeveer midden in de tweede helft kreeg ik een niet eens zo hard schot, te kort bij om te duiken en eigenlijk net iets te hard om de bal met de handen te grijpen. Ik verzuimde te trappen en de bal ging langs mij heen het doel in. Later scoorde Zwaluwen nog 2-1 en verloren wij die wedstrijd. Ik vind het vreselijk als me zo iets overkomt, maar erger nog vind ik het voor m'n i.eamgenoten. Nee, zoiets moet niet al te vaak voorkomen. Achterhoede Voor een elftal vind ik het van groot belang dat de achterhoede een goed in gespeelde eenheid is. Een lek is zonder meer fataal en een keeper kan nu een maal niet alles. Bij GVVV hebben we gelukkig vrijwel altijd een goede achter hoede gehad en ik kan er niet anders blij om zijn dat dat zo was. Een keeper dient zijn achterhoede van haver tot gort te kennen en een goede samenwerking met veel begrip is dan ook wel de beste basis waarop gebouwd kan worden. Kans We hebben de laatste competitie tot op een wedstrijd of vier steeds kans op het kampioenschap gehad. Op een ge geven moment zat de klad een beetje in het gehele elftal, waarin ik ook deelde. Voor een keeper is dat aanleiding genoeg om hem er eens uit te zetten en dat werd dan ook prompt gedaan. Niet dat ik dat nou weer zo ongewoon vind, maar ik doe het nu eenmaal met alle, liefde, dus vond ik dat echt niet zo prettig. De kans op het kampioenschap was er toen wel een beetje uit en ja, dan is het de vraag of iedereen nog wel de fighting spirit kan opbrengen om de competitie winnend uit te voetballen. Dat is niet gebeurt en dat is volgens mij dan ook de reden dat we in de laatste fase wat zijn achter geko men. Voor mij was het eigenlijk een dub bele belasting, daar ik net in die tijd een nieuw huis moest betrekken en dan ben je dag en nacht in de weer met diverse en vooral veel zware karweitjes. Dat kan geen sportman goed doen en ik denk dat het alles bij elkaar wat te veel voor mij werd. Toekomst Maar nu dit allemaal zo ongeveer wel in orde is popel ik eigenlijk nu al weer om te beginnen. Denk er om, dat ik er hard voor zal werken om de nu reeds 10- jarige lijn in het eerste elftal door te kunnen trekken. De toekomst ziet er best uit voor GVVV en daar hoop ik echt deel aan te kunnen hebben. Een eventueel kampioenschap, wat er al enkele malen een beetje heeft ingezeten, moet er toch ééns kunnen uitkomen. Sfeer Bij GVVV is de sfeer altijd goed. Bij uitwedstrijden trekken veel dames en sup porters mee om de wedstrijd te beleven. Wij houden allemaal van gezelligheid en het bestuur doet er alles aan om dat zo te houden. Naar mijn mening hoort dat er bij. Daar waar het gezellig is, is men graag, dus vecht je er ook voor om er iets goeds van te maken. Het bestuur en de commissies zijn allen harde werkers en ik geloof, dat we met z'n allen zowel in Veenendaal als daarbuiten altijd een goed figuur hebben geslagen. Op die basis is volgens mij de toekomst in donkere en lichte dagen wel bezegeld". P.V. „DE INSTUIF" ELST Wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu op 26 juli 1964. In concours 286 duiven. Los 8.30 uur. Wind stil. Eerst aankomende duif 11.41.01 uur met een gemiddelde snelheid van 1084.2 per minuut. De uitslag was: C. v. Viegen 1; W. E. v. Laar 2, 9, 39, 40, 54, 56; Poel Viegen 3, 22, 25, 30, 32, 38; M. Brouwer 4, 24; G. Brie nesse 5, 17, 19, 41; H. Doornspeek 6, 18; G. Drost 7; Jac. v. Kooten 8; B. Vervat 10, 21, 26, 27; T. v. Mourik 11; H. B. Bou- man 12, 15, 16, 29, 43; P. Terschegget 13, 48; M. Boelhouwer 14, 35, 44; D. Wijkniet 20, 47; W. v. Zetten 23, 45; A. J. Bos 28, 33, 49, 53; C. A. v. Doorn 31, 55; G. Hart man 34, 50, 57; J. v. Aalten 36, 42,46; C. v. d. Berg 37, 52; J. Swetselaar 51." Wedvlucht vanaf Bordeaux op 25 juli 1964. In concours 22 duiven. Los 14.00 uur. Wind Z.O. Zeer zwaar concours. De eerste duif kwam op 27 juli 1964 om 13.21.58 uur op het hok terug. De uitslag was: A. J. Bos 1; Poel Viegen 2; W. v. Zetten 3; G. Hartman 4. De orgelconcerten in de Nieuwe Hervormde Kerk in Ede vinden nog steeds voortgang. Sinds het eerste con cert heeft de organist Feike Asma al meer dan vijftig bespelingen verzorgd. Morgenavond 5 augustus begint hij aan het 51e concert in eerder genoemde kerk. Op het programma staan o.a. Toccata van Th. Dubbois, Marche Funèbre et Chant Séraphique van A. Guilmant en Choral I van Hendrik Andriesen. Tot slot van deze avond zal gespeeld wor den Postludium en Koraal Psalm 68 10. Tevens zal dit dan de derde orgel avond worden van een reeks van zes, die door Feike Asma in de Nieuwe Hervormde Kerk gegeven worden. (78) Over de besneeuwde velden nadert een kleine ruiterstoet de stad. Voorop, naast Gravin Viola, rijdt Agua, bijgenaamd „de hagedis", Arams trouwe dienstknecht. „Maak U toch geen zorgen, Jonk- vrouwe", grijnst hij breed, „mijn meester heeft wel voor hetere vuren gestaan. Let op mijn woor den, het zou me niets verwonderen als hij de hele toestand met die hongeropstand al onder controle had!" Maar de hagedis kan toch een zucht van ver lichting niet bedwingen, als ze, eenmaal in de stad gekomen, vanuit een der straten Aram aan het hoofd van een troep juichende burgers, beladen met zakken graan, zien naderen. „We hebben de honger verslagen", roept Aram enthousiast, „en Avidis zit op een schuit, in volle zee. Die zeereis kost hem driekwart van zijn bijeengewoekerd geld en wij hebben geen last meer van dat heerschap!" „Wat heb ik U gezegd", gnuift Agua tot Viola en hij steekt zijn neus in de lucht van trots. (wordt vervolgd) De voorbereidingen voor de landdag die 26 augustus in het openluchttheater in Ede gehouden wordt, zijn vergevor derd, zo deelde ons het organiserend comité mee. Het gehele morgenpro gramma is al vastgesteld, met o.a. een toespraak van ds. J. H. Zelle uit Leeu- Vervolg van de ommezijde. Het behoeft nauwelijks betoog dat het contact met leeftijdsgenoten voor de jeugd van eminent belang is. Dit contact is noodzakelijk voor een goede ontwik keling en vorming. Het is dan ook zaak aandacht te besteden aan de mogelijk heden, die er zijn, c.q. zouden moeten worden gecreëerd, tot het gezamenlijk be leven van de vrije tijd, Opmerkelijk is dat uit de enquête blijkt, dat de vereniging als ontmoetings plaats zo'n bescheiden rol speelt. De eigenlijke ontmoeting met leeftijdsgenoten beleeft men elders. Het is zaak voor de verenigingen om zich hierop eens te bezinnen. Met name zou moeten worden nagegaan, wat daarvan de oorzaken kunnen zijn. Program mering, accomodatie, sfeer? Zoals uitvoerig uiteengezet werd, dient bij het spreken en denken over vrije tijdsbesteding in het oog te worden gehouden wat werkelijk als vrije tijd kan worden beschouwd. Dit is aanmerkelijk minder dan wat algemeen onder de vrije tijd wordt verstaan. Een critisch onderscheiden is hier noodzakelijk. Bij de vraag naar het lidmaatschap van verenigingen bleken de sportvereni gingen het hoogst genoteerd te staan. Ditzelfde was het geval bij de eventuele gewenste vrijetijdsbesteding. Bij het eventueel maken van plannen is het noodzakelijk dat hiermede reke ning wordt gehouden. Een belangrijke vraagd die werd opgeworpen is de vraag of er voldoende ge schikte accomodatie is, zowel voor sportbeoefening, als voor overige vormen van vrijetijdsbesteding. Een inventarisatie zou voor de bezinning daarop gewenst zijn. Daarbij gaat het niet alleen om de ruimte die beschikbaar is, maar ook om de geschiktheid van de ruimte voor het gestelde doel. Bij de beantwoording van de vraag naar de wensen die leven op het gebied van vrije-tijdsbesteding blijkt dat het merendeel der jongeren van mening is dat er meerdere voorzieningen zouden moeten komen. De sport staat daarbij alweer het hoogst genoteerd, hetgeen het vorenstaande in acht genomen, vanzelfspre kend is. Het intussen gereedgekomen sportcomplex mag dus als de vervulling van een belangrijke wens worden gezien. Voor het eventueel creëren van nieuwe voorzieningen is o.i. nauwkeurige be zinning nodig, waarbij het zeker aanbeveling verdient representanten van de jeugd in het overleg te betrekken. Noordzakelijk is mede aan de hand van wat deze enquête heeft opgele verd een critisch doordenken van de belangen der jeugd te Veenendaal en een verdergaande bezinning en overleg door allen, die op een of andere wijze de jeugd willen dienen en leiden. warden onder het motto „Vol vuur en met elan". Ook het Veenendaalse mannenkoor De Veenzangers verleent medewerking, evenals de heer Van Ree uit Ede die ter begeleiding van de samenzang een elektronisch orgel zal bespelen. De or ganisatoren hebben ook aan slecht weer gedacht, want als het weer niet mee werkt, zal het programma in de Bea- trixkerk afgehandeld worden. ,s Middags worden de spieren en de hersenen van de deelnemers op de proef gesteld tijdens verschillende wed strijden, zoals bloemschikken, kleding- combineren e.d. De dames en de jon gens moeten vee beoqrdeleq, gewicht schatten, fruit keuren e.d. Als speciale attraktie zullen er ook nog midgetgolf- wedstrijden gehouden worden op de nieuwe baan naast het openluchtthea ter. Kost slechts 1,5# t/m lt woorden, elk woord meer lt oenl

De Vallei | 1964 | | pagina 4