Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken JTielis Jeugdvierdaagse behoort weer tot het verleden Eind augustus 14e Trekkersronde in jeugdherberg De Eikelekamp Ex-militairen uit Mobilisatie houden op 6 sept. reünie in hotel „La Montagne" Lichtweekfeest in Amerongen Nog dit jaar begin van bouw riool zuiveringsinstallatie in Renswoude.'1 Wat nu weer 38e JAARGANG DINSDAG 11 AUGUSTUS 1964 Nr. 63 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg Pe Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Veel geld voor „hondenpotje" VOLKSUNIVERSITEIT ZOEKT HET IN GEVEN VAN CURSUSSEN Nieuws uit de omgeving trpliEJi GROOTS INGEHAALD Wat er aan vooraf ging Scooter over de kop op Rijksweg 12 Uitslag fietspuzzcltocht speeltuinvereniging De Savornin Lohman Bejaarde man aangereden, hij wilde geen dokter Reünies PUZZLERITTEN In Dorpsstraat werden metingen verricht voor nieuwe riolering PLANNEN Problemen Lichtpunt Gewaagde structuur MULDER Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Re dak tie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven btf de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5, Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Het „hondenpotje" in de trouwzaal van het Veenendaalse gemeentehuis heeft over de maanden mei, juni en juli 1964 195,10 opgeleverd. In totaal is thans 1655,68 bijeenge bracht door bruidsparen en andere be zoekers van de Veenendaalse trouwzaal. Dit bedrag is overgedragen aan het Kon. Ned. Geleidehondenfonds te Am sterdam. Met het geld wordt de aan schaf van blindengeleidehonden bekos tigd. Hoewel het volledige winterprogram- ma van de afdeling Veenendaal van de Volksuniversiteit nog niet geheel rond is, kan toch reeds worden vast gesteld dat de lezingen, die voorheen werden gehouden, thans grotendeels worden vervangen door velerlei cur sussen. Voor de gehouden lezingen in vorige seizoenen was de belangstelling zeer miniem terwijl de cursussen vrij levendig werden bezocht. Op 16 september a.s. wordt het sei zoen geopen door de heer W. Mulder, kunstschilder en glazenier uit Otterlo. De causerie van de heer Mulder heeft als uitgangspunt: „De tempels en goden in het oude Griekenland". Op vijf avonden zal een schilders cursus voor beginners worden gehou den n.l. op de data 8 oktober, 22 okto ber. 5 november, 19 november en 26 november. Degenen, die vorig jaar reeds een cursus schilderen volgden kunnen thans aan een voortgezette cursus deelnemen op de data 21 januari, 4 februari, 18 fe bruari, 4 maart, 18 maart en 25 maart 1965. Beide cursussen worden verzorgd door de heer Mulder. Daarenboven zal hij nog een lezing houden op 13 januari 1965 over het on derwerp: „Kreta en de Cycladen." Bei de lezingen zullen met dia's worden ver duidelijkt. Het blijkt dat de heer Mulder dus een groot deel van het winterprogram- ma van de VU op zich zal nemen. Rest nog te vermelden dat het in de bedoeling ligt een cursus boetseren, antiek, bloemschikken en filosofie te organiseren. Tenslotte zullen de leden van de Volksuniversiteit in het winter seizoen een bezoek brengen aan de Ope ra te Amsterdam. LEERSUM: Het bloemencorso wat altijd in augustus in Leersum gehouden wordt gaat dit jaar niet door. De oorzaak hier van is dat een van de mensen die een voorname rol heeft gespeeld bij het ont staan van dit kleurrijke schouwspel in de loop van vorige week is overleden. DRIEBERGEN: Vorige week is in Drie bergen de 53e zendingsdag gehouden. De ze dag die georganiseerd werd door de „Gereformeerde Zendingsbond in de Ne derlands Hervormde Kerk", is bezocht door zeker zeven acht-duizend mensen, een aantal wat hoger lag dan andere ja ren. Ds. de Jong uit Veenendaal was ook naar Driebergen gereisd en sprak het duizendkoppige publiek toe. Hij nam zijn gehoor figuurlijk mee naar de Taradja- landen en Kenya en confronteerde het met de zendingsarbeid daar. EDE: In Ede is door de politie een auto uit het verkeer genomen, welke de vol gende gebreken vertoonde: de stuurin richting, de achtervering, de claxon, en de richtingaanwijzers waren defect, een van de banden was glad en de „auto" kon niet in de eerste en de achterwaartse versnelling rijden. Dat was nog niet alles, want de bestuurder zelf was niet in het bezit van een geldig rijbewijs, hij had geen belastingkaart en een deel van het kentekenbewijs ontbrak. De laatste meters van de Veenendaalse Jeugdvier- daagse. Op de foto de groep van Sportschool van der Velde, de jon gens met de fraaie judo- pakken aan en een grote bos bloemen in de hand. De 660 jongens en meisjes die aan de jeugdvierdaagse in Veenendaal hebben mee gedaan kunnen met trots de medaille op de borst dragen. Het zit erop, vier dagen tippelen is een hele opgave vooral voor de kleine mensjes met de korte beentjes die we ook tussen de deelnemers zagen. Vrijdagavond vond er in het centrum van Vee nendaal een grote intocht plaats waarbij de wandclaartjes door vele mensen belang stellend gade geslagen werden. Allemaal hadden ze natuurlijk een bos bloemen in de hand net als bij de grote vierdaagse. Voor sommigen was dat nog een hele vracht, want er waren er waarbij de bos bloemen groter was dan de persoon die de bos moest dragen. In ieder geval vonden ze het prachtig, om achter Caecilia en de Scheepjeswolharmonie door de Hoofdstraat te lopen. Het einde kwam in zicht op de Indus trielaan bij garage Schoonhoven, waar de loco-burgemeester Ant. de Ruiter de jongelui al op stond te wachten om de laatste woorden te spreken. Het liep een beetje moeilijk omdat de tippelaars stonden te popelen om hun medailles in ontvangst te nemen, maar ze konden toch horen hoe de heer de Ruiter na mens het gemeentebestuur van Veenen daal de organisatoren de hartelijke dank overbracht voor hetgeen hier ge presteerd is. Verder sprak hij de hoop uit dat ook volgend jaar de tocht weer doorgang zal vinden en verzekerde hierbij dat men weer op de medewer king van het gemeentebestuur kan reke nen. Tot besluit verzocht hij de lof van de deelnemers eens te laten horen, wat gebeurde met een daverend driewerf hoera. Toen mocht iedereen zijn verdiende medaille in ontvangst nemen en daar na naar huis gaan, de ouders trots op hun spruitjes, omdat ze het toch maar even gepresteerd hadden, de deelne mers moe en met misschien zere voe ten, de politieagenten die zo fijn ge holpen hebben, de organisatoren, kort om alle mensen die maar iets met deze vakantieontspanning te maken gehad hebben. Voordat de wandelaars al deze eer bewijzen in ontvangst mochten nemen, moest er eerst ook op de laatste dag nog wat voor gedaan worden. Aller eerst kwamen 's morgens de meest enthousiaste deelnemers samen in het zandgat bij het Julianaziekenhuis om daar mee te doen aan een leuke speur en opdrachtentocht. Dit werd gedaan in de vorm van een ganzebordspel in het groot. Met een enorme dobbelsteen moesten de kinderen telkens gooien om Vrijdagmorgen zijn de 27-jarige Belg T. H. en zijn evenoude vrouw op de Rijksweg 12 even voorbij de afrit naar Veenendaal met hun scooter over de kop geslagen. Zij reden in de richting Arnhem toep de heer H. een op de weg liggend stuk hout niet tijdig bemerkte en er met zijn scooter boven op vloog. De bestuurder liep enkele schaaf wond j es op doch zijn echtgenote was er erger aan toe. Zij brak een schouder en een arm. Overbrenging naar het Julia naziekenhuis te Veenendaal bleek nood zakelijk. naar het volgende punt te komen, waar steeds een opdracht uitgevoerd moest worden. Natuurlijk moest er op deze dag ook gewandeld worden, want daarvoor was men toch in hoofdzaak naar Veenen daal gekomen. Er werd ditmaal later gestart dan anders, omdat men anders te vroeg klaar was voor de intocht. Het aantal uitvallers was over de vier dagen genomen niet erg groot, men sprak van een stuk of vijf. Wel waren er veel blaren te behandelen, maar deze werden op voortreffelijke manier be handeld door de mensen van de EHBO en het Roode Kruis. U hebt het al kunnen lezen, hoe vrij dagavond de intocht plaats vond, waar na alle deelnemers naar huis gingen, misschien nadat ze eerst nog gezegd hadden: „Tot volgend jaar". Zaterdagmiddag is er een fietspuzzle- tocht georganiseerd door de speeltuin vereniging De Savornin Lohman. Deze vereniging is de laatste tpd bijzonder aktief en streeft ernaar de jeugd een gezonde ontspanning te geven. Vooral in deze vakantietpd wanneer vele kin deren van verveling niet weten wat ze doen moeten. 28 Deelneemsters en deelnemers wa ren zaterdagmiddag naar groentehan- del Wiendels gekomen om daar te starten voor een leuke fietspuzzletocht, die uitgezet was door de heren Has selaar en van Wijk. Nadat de jongens en meisjes op de fiets gestapt waren, voerde de tocht hen richting Over berg, waar ze door de uitzetters van de tocht voor verschillende hindernis sen geplaatst werden. De uitslag van deze tocht luidt: 1 Heiny Hasselaar met 35 str pnt.; 2 Janny Diepeveen met 41 str. pnt. en 3 Arie Drost en Nico Schoenman met beide 46 str. pnt. Vandaag zijn een groot aantal kin deren met dezelfde vereniging op pad om op het Prinseveld een piknikdag te houden. De kinderen die er lopende naar toe gaan moeten zelf hun lunch pakket meenemen, ze worden bezig gehouden met spelletjes en het opeten van dat lunchpakket. Dit is ook weer een prijzenswaardig initiatief, want vele kinderen hebben op deze wijze een gezonde vakantie-ontspanning. Verder is er nog een verandering in het reeds gepubliceerde programma, want eenzelfde piknikdag voor jonge lui van 9 t/m 11 jaar komt donderdag te vervallen. Deze groep kinderen gaat namelijk vandaag ook reeds mee naar het Prinseveld om daar te piknikken. POSTAGENTSCHAP ZUID GESLOTEN VAN 17 T.E.M. 27 AUG. Het postagentschap Zuid aan het SI. de Bruineplein zal van 17 t.e.m. 27 aug. ge sloten zijn. Voor alle voorkomende zaken gelieve het publiek zich dus te vervoegen op het Hoofdpostkantoor aan de Sandbrinkstraat. Zij, die gewoon zijn hun uitkering krach tens de A.O.W. op het hulpagentschap te incasseren kunnen na 27 aug. hun uitke ring bij het agentschap in Zuid nog in ontvangst nemen. BIBLIOTHEEK OPGEHEVEN De jarenlang bestaande bibliotheek van de fa. Kleefsman is vorige week opge heven. De heer Kleefsman verkocht een groot deel van de inventaris aan een ge gadigde uit Haarlem. In de ruimte die als bibliotheek was ingericht heeft de firma Kleefsman thans kantoormeubelen ter verkoop opgesteld. Zondagavond om 7 uur stak de 76-ja- rige D. uit het woonwagenkamp onver hoeds de weg over bij het Slotemaker de Bruineplein. Hij werd daarbij aan gereden door een onbekend gebleven automobilist, die is doorgereden. D. strompelde naar de kant van de weg en bleef op een stoep zitten. Omwonenden die de man opmerkten waarschuwden de politie temeer omdat hij over pijn in zijn benen klaagde. Hij werd met een auto naar het woonwagenkamp ge bracht, maar hij wilde pertinent geen dokter laten waarschuwen. Eind augustus, oin precies te zijn de 28e, 29e en 30c van deze maand wordt in de jeugdherberg de Eikelekamp de 14e Trekkersronde gehouden. Dit belooft evenals an dere jaren een groot evenement te worden voor alle verwoede trekkers in Neder land. Vorig jaar stond het gebeuren in het teken van het bjjgeloof, omdat het de dertiende maal was. Toen was het jeugdherbergterrein volgebouwd met allerlei din gen die met het bijgeloof te maken hebben. Dit jaar staat het gebeuren in het teken van het zwerven. Het feest heeft dan ook de naam „Quo Vadis '64" ge kregen, wat de kenner vertaalt met „waarheen gaat gij". Daarom wordt dit jaar het terrein volgebouwd met bouw werken die alle facetten van het zwer versbestaan belichten. De traditionele grote poort bij de ingang zal ditmaal een grote huifkar voor gaan stellen, Eind augustus is het precies 25 jaar geleden dat de wereld werd opgeschrikt door oorlogsverklaringen, die het voorspel van de Tweede Wereldoorlog inluid den. Voor Nederland betekende dat de mobilisatie van alle beschikbare strijd krachten. Ook Veenendaal en omgeving werd middelpunt van militaire leven. Het 10de Regiment Infanterie nam zijn intrek in de Muloschool (thans Kon. Julianaschool) aan de Vaartbrug. Op za terdag 2 september 1939 's middags om half drie rukte het regiment binnen. Het is een goede gewoonte van een aantal van die militairen om op gezette tijden weer eens bij elkaar te komen om de oude herinneringen op te halen en de banden te verstevigen. De eerste reünie die de mannen van de Verbindingsafdeling van de Staf hield was een clandestiene bijeenkomst in 1942, dus midden in de donkere tijd van de bezetting. Deze reünie werd te Haarlem gehouden. Maar ook in Vee nendaal kwamen de ex-verbindings mannen al eens bijeen. Voor de laatste maal in 1960. Nu in het herdenkingsjaar van de mobilisatie is Veenendaal uiter aard weer uitgekozen als plaats van samenkomst, omdat men in deze omge ving de meeste wederwaardigheden meemaakte en geconfronteerd werd met het wel en wee in het soldaten leven. Op zondag 6 september a.s. maken een goede 25 man zich op om in Hotel La Montagne een ontmoeting te heb ben. Helaas is de groep, die aanvanke lijk uit 50 man bestond, door het over lijden van velen hunner al ingekrom pen tot nog geen dertig. Op praktisch iedere reünie wordt er weer één ge mist. Zo is des levens loop, zegt de organisator de heer G. Moesbergen. De leden van de groep, die destijds onder leiding stonden van Overste C. J. Meuys (toen nog luitenant) hebben in onze om geving een bewogen stuk uit hun leven meegemaakt. Zij zijn de Veenendaalse bevolking nog steeds dankbaar voor de goede gast vrijheid, die men in die mobilisatieda- gen genoot. Het ligt in de bedoeling vanuit La Montagne als centraal punt ook de omgeving te gaan bezoeken, speciaal die punten die in hun herinne ring bleven voortleven. HET INCIDENT IN DE GOLF VAN TONGKIN De Amerikaanse vertegenwoordiger by de Verenigde Naties, Adlai Stevenson heeft tydens een speciale zitting van de raad het incident in de golf van Tongkin ter sprake gebracht. De foto toont v.l.n.r. de vertegenwoordigers van de Sowjet Unie, Engeland, Amerika (Adlai Stevenson), Bolivia en Brazilië. van waaruit enkele mensen de binnen komers gaan toezwaaien. Zo'n trekkers ronde is in de eerste plaats bedoeld om machtig veel plezier te maken, maar er is ook nog een diepere betekenis aan verbonden. De ronde vormt namelijk ook de afsluiting van het zomerseizoen en het begin van het winterseizoen. Afgelopen weekeinde zijn we eens op bezoek geweest in de jeugdherberg, waar we de Trekkersronde-commissie aantroffen, die voor de gehele organisa tie zorg draagt. Zij waren heerlijk aan het knoeien met verfkwasten en pot ten stijfsel om maar zoveel mogelijk bouwwerken klaar te krijgen. Deze commissie is al vanaf vorig jaar november bezig met het uitwerken van plannen, eerst natuurlijk op papier en later, zoals de afgelopen weken elk weekeinde met hamer en nijptang. De laatste week voor het grote feest komt er echter een grote groep vrijwilligers bij die voor de afwerking gaat zorgen. Tijdens de dagen van de trekkers ronde zal de jeugdherberg voor het gewone trekkers verkeer gesloten zijn en alleen plaatsbieden aan ongeveer 600 jongelui die veel plezier maken en de onderlinge banden zullen verstevi gen. In het kader van de licht- en muzickweken was er woensdagavond j.l. etn concert in plantsoen Lievendael door het bekende grote Gavioli concertorgel. Vooraf werd er eerst een rondgang gemaakt door het dorp. Aangetrokken door de vrolijke draai orgelklanken trokken grote drommen toeschouwers mee naar Lievendael. Hier werd na de rondgang een vlot en gezellig programma afgedraaid, dat om 9 uur werd be sloten. Na dit orgelconcert zou er een open luchtvoorstelling zijn van „Zo was Ame rongen in 1950". In afwachting hiervan werden eerst een aantal korte filmpjes gedraaid, die op de lachspieren van het in grote getale aanwezige publiek werk ten. Toen eindelijk bekend gemaakt werd dat de film van Amerongen in 1950 niet beschikbaar was, bleken velen teleurgesteld. Het bleek nu dat de mees ten gekomen waren om de film van Amerongen te zien en keerde men na de bekendmaking in grote massa huis waarts. Op donderdag, vrijdag en zaterdag was er 's middags en 's avonds een door de Oranjevereniging georganiseerd Lu napark in de bekende Laan te Ame rongen. 's Middags waren het natuur lijk in de eerste plaats de kinderen, die hun belangstelling toonden voor de autobaan, zweefmolen, draaimolen en verdere attracties, 's Avonds was het steeds een geweldige drukte met als hoogtepunt de zaterdagavond. Een dicht opeengepakte mensenmenigte bevolk te het terrein. De diverse standhouders bleken uitstekende zaken te doen. Voor al de gok-attracties hadden wel een buitengewone belangstelling. Voor de Oranjevereniging festijn. een zeer geslaagd Eveneens in het kader van de feest- weken werden in Amerongen zaterdag middag puzzleritten georganiseerd door het Verbond voor Veilig Verkeer. De start en finish waren bij Hotel Buitenlust. Er was een rit voor fietsen en voor bromfietsen. De rit voerde aan vankelijk door Amerongen en vervol gens door het bos naar het kamp in Overberg. Terug in Amerongen ging het via de marine-wijk naar de finish. Door de controleposten langs de route werden onderweg de nodige straf- en winstpunten genoteerd. De rit voor de fietsers gaf als uit slag: 1 Bennie Brinkman; 2 Henk Hoo- gendoorn; 3 Gerrit Brinkman en 4 Gon- ny de Kroon. Bij de bromfietsen was de uitslag: 1 Willemsen (Leersum); 2 J. C. van Engelenburg (Utrecht); 3 Kalter (Leer sum); 4 J. Kroeze (Amerongen); 5 A. P. van Bouwhorst (Leersum); en 6 v. d. Weerdhof (Veenendaal). "V - W Renswoude's Dorpsstraat is nog steeds geen goed functionerende riolering r(jk. Byna tien jaar geleden waren er al plannen om deze weg, die toch het centrum van het dorp uitmaakt, van een buizennet te voorzien. Het werd een lijdensweg. Een zeer smal riooltje van 10 a 12 cm moet de vele aansluitingen verwerken. Dit riool is eigendom van Rijkswaterstaat, zodat de gemeente Renswoude de weg niet in beheer of onderhoud heeft. Tijdens de reconstructie van de Dorpsstraat werd dit riool gelegd en in feite kan het alleen maar het hemelwater opvangen. Valt het regenwater in grote hoeveelheden neer dan is Leiden in last, want een wel zeer onwelriekende damp stijgt op. Afval, faeciliën zelfs, komende uit de geïmproviseerde huisaansluitin gen, hopen zich op rondom de putten en verspreiden uiteraard een wel zeer kwalijke geur. Voor de zoveelste maal zijn er weer plannen er een eind aan te maken. Door de Ned. Heide Mij. werden de laatste weken hoogtemetingen verricht en nu verwacht Renswoude weer een schetsplan. Het ziet er niet naar uit dat de toestand op ko:ie termijn zal veranderen. Financiële bezwaren zijn daaraan mede debet. De rentepercentages bewegen zich in stijgende lijn en het wordt steeds moeilijker een dergelijk groot object te financieren, zo verklaarde een ambtenaar van de gemeente. Het gemeentebestuur van Renswoude zat intussen niet stil. Bij verschillende in stanties werd op de kritieke situatie ge wezen. Begin van dit jaar kwam er nog een probleem bij door een beslissing van het Waterschap De Lunterse Beek, het geen inhield dat Renswoude het afval- wai.ei niet langer in deze beek mocht lozen, in verband met de waterveront reiniging in Valleikanaal en Eemkanaal. De provinciale autoriteiten wilden hier schoon schip maken. Maar Renswoude zat en zit er intussen maar mee. Een lichtpunt in de geschiedenis is wel dat er goede hoop bestaat dat binnen af zienbare tijd de bouw van een rioolzui veringsinstallatie zal kunnen beginnen. Men hoopt nog in dit jaar de zaak aan te besteden. De bestekken liggen klaar. De oorspronkelijke raming geeft een bedrag van 200.000,— aan voor de zuiveringsin stallatie, die aan de Oude Holleweg, achter de begraafplaats, zal worden gebouwd. Maar alweer geldt hier, hoe zal de prijs nu liggen na een periode van loonex plosies enz.? Men verwacht een subsidie van 25°/o; bij te dragen door Rijk en Pro vincie. Hoewel er dus goede hoop bestaat dat althans de zuiveringsinstallatie van plan tot realiteit zal worden verheven worden de problemen in de Dorpsstraat hiermee niet uit de wereld geholpen. Het boven geschetste smalle miniatuurriooltje van Rijkswaterstaat dat in het midden van de straat haar hoogste punt heeft (waar door het water aan beide zijden afloopt) kan niet worden aangesloten op de be staande riolen in de nieuwbouwwijken en de Barneveldsestraat. In feite zullen dus deze toch al bevoorrechte straten van de nieuwe installatie gaan profiteren. De Dorpsstraat blijft ook dan nog in haar (Rijkswaterstaatriool) isolement. Deze foto toont een ex- en interieur van de kerk van De Paters van het Heilige Sacrament nabij het Belgische plaatsje Sleihage. Het is weliswaar een gewaagde structuur, maar dat het ge bouw do aandacht zal trekken is zeker. ONGELUK BIJ OPRIT RIJKSWEG Zondagavond reed de automobilist van M. uit De Meern de oprit van Rijksweg 12 op. Hij merkte daarbij te laat op dat een voor hem rijdende auto, bestuurd door B. uit Amsterdam stopte. Een aanrijding met lichte ma teriële schade was het gevolg. De Hottentottentaal Nama genaamd, krijgt dankzij het werk van het „inboorlingentaal buro" een recht matige plaats in het onderwijs van Zuidwest-Afrika. Meer dan 70.000 mensen spreken deze taal, waarvan binnenkort in het Afrikaans een grammatica uitgegeven zal worden. Zoals zoveel benodigdheden, wordt whisky tegenwoordig ook in de han del gebracht in plastic flessen. Op het ogenblik zijn ongeveer 100 gal lons (Engelse inhoudsmaat) onder weg van een Schotse firma naar het vasteland om hier aan de man ge bracht te worden. De uitvoer van de Austin Martin en Nuffield automobielindustrie dit jaar naar het Europese vasteland bereik te tussen januari en april een jaar gemiddelde van 150.000 eenheden, bijna 20.00 meer dan het totaal van vorig jaar. De verkoop in Frankrijk, Zwitserland en Finland is verdub beld, terwijl de verkoop in verschil lende Europese landen, waaronder Nederland met 50°/o omhoog gegaan is. 1922-1962 Assurantiekantoor Elfl. R. R. MULDER Makelaar In Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen Is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000

De Vallei | 1964 | | pagina 1