Ip^AATStsH K PAUK VROON' S SCHOENHANDEL Koopcentrum Veenendaal J. G. BOUMAN OEFENPROGRAMMA VOETBALCLUBS DUURT VOORT Burgerlijke stand KERKDIENSTEN RHENEN RENSWOUDE SCHERPENZEEL EDE Officiële bekendmaking „<z£rti\oto w SHOES FOR MEN elegant comfortable Prijs 69.50 SPORTPROGRAMMA A.s. zaterdag 4 uur GVVV- Wageningen 2 Terrein Buurtlaan Speeltuinvereniging „De Sav. Lohman" had een fijne dag DINSDAGKOOPJES 2 kleuren balpen Slabak met couvert Ontbijtset MARKTBERICHTEN Firma P. van Dijk opende herbouwde zaak Oprichting Pony-rijschool te Renswoude Open karakter catecheet-jeugdwerkleider te Rhenen Creatie Opleiding Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren S^ick 3£up Doktoren- en Apothekersdiensten We houwen allemaal van rust, maar we zoeken onbewust misschien de drukte. Er een schreeuwende be hoefte naar rustige plekkies om de vrije tijd in deur te brengen, mar om dat er zo'n boel minsen zijn die naar zukke steejen snakken bin er al gauw weer een hoop bij mekander en dan hebben ze waarschijnlijk waar ze toch in d'r onderbewustzijn naar zochten: het onder de minsen zijn. En op den duur zijn d'r helegaar gien rustige plekkies meer te vinden. Dan zijn ze uitverkocht omdat Jan en alle man d'r naar speuren. Is dat nou waar? Hebben de meeste minsen liever een paar metertjies bos grond of strand of veur mijn part een stukkie weg veur d'r eigen alleen of kommen ze zo af en Joe liever 'es een soortgenoot teugen? Ik geloof van het leste. Ok al zouwen de meesten je zeggen, dat ze de rust en de vrijheid zoeken as ze daar de kansen veur krijgen. Let mar'es op. Wat wurdt er vandaag den dag niet afgewandeld. Of beter gezeid: afge marcheerd. De liefhebbers bin nog niet goed en wel uitgeblazen van de ene soort vierdaagse of de andere staat al weer veur de deur. In drommen schuiven ze over de straten: de wandelaars. Mar hoeveul gaan d'r op eigen houtjie een fiks om- metjie maken in de vrije natuur. Dat bin d'r ok nog es een keer niet zo heel veul. Je mot op zaterdagen en zondagen de bossen en dreven rondom ons heen mar 'es aflopen. Je komt er niet zo heel veul minsen teugen, die er alleen op uittrekken. Het is het bij mekander zijn, dat de zaak antrekkelijk maakt. Onze kampioen-tippelaar, Piet Vie- gen, heeft mit de leste vierdaagse weer ettelijke kilometertjies an z'n schoen zolen gelapt. Ik neem er m'n pet diep veur af. As ik op het verslag van z'n vierdaagsebelevenissen mag afgaan dan draait ie hele stukken op z'n eentjie af. Hij loopt tenminste nog al 'es een keer verkeerd. Iemand dus die veur z'n ge noegen wandelt. Mar één van de wei nigen, die het ok om het wandelen al leen doet. De meesten zijn greeg mit een klussie bij jnekandeir. Net zo as^ smit de autotocht 3iéur de bejaarden die weer in zicht begint te kommen. De massa maakt een heel stuk van de tocht. Ik veur mijn geloof niet, dat ze de deelnemers er een plezier mee zouwen doen as ze zouwen besluiten om het over een heel jaar te verdelen. Elke dag een groepie van een twintig man. Dan zou de aardigheid er gauw af zijn. Ik wil er veur uitkommen, da'k greeg zo af en toe 'es een paar minsen om me heen zie. En zou iedereen dat niet op gezette tij jen willen? Je mit haast wel een hekel an je eigen soort hebben as je as 't maar half kon, heel op je eentjie zou willen zitten. Zo zijn er gelukkig mar weinig. Wout Blauwkous HOOFDSTRAAT 105 - TEL. 3170 STUDENT GEDUPEERD Een student aan de Wageningse Land bouwhogeschool, de heer R. uit Ooster beek is ernstig gedupeerd, doordat hij waarschijnlijk in Rhenen een actetas heeft verloren waarin een schrijf bloc met een werkstuk zat, dat van zeer veel belang is voor zijn examen. De verliezer hoopt nu maar, dat de vinder de tas met het schrijfbloc op het politiebureau zal komen aangeven. TERAARDEBESTELLING De echtgenote van de oud-postcom- mandant van de Rijkspolitie te Achter berg D. van Bennekom is op 12 aug. 1964 op de Algemene Begraafplaats te Rhenen begraven. Onder de aanwezigen was o.a. ook de districtscommandant van de Rijkspolitie te De Bilt. Het was de laatste wens van de over ledene om in Rhenen te wordep be graven. De voetbalclubs bevinden zich momenteel in een druk bezette oefenperiode. Het is een tasten en zoeken om tot een juiste opstelling te komen voor het komende seizoen. Enkele clubs deden het in voorgaande wedstrijden niet al te best, maar een slechte generale repetitie wordt soms gevolgd door een goede uitvoering, zodat er nog geen definitief oordeel kan worden gevormd. In 't komende weekend wordt de oefencampagne voortgezet. GVVV ontvangt zaterdagmiddag aan de Buurtlaan de reserves van de semi-profclub Wageningen op be zoek. Het is wel zeker dat de gasten met een sterke formatie zullen aan treden. Of de Veendaalse spelers Blankespoor en v. d. Bovenkamp meedoen konden wij niet gewaar worden. In ieder geval zal GVVV be ter voor de dag moeten komen dan afgelopen zaterdag tegen VVOG, an ders is een nederlaag weer onaf wendbaar. Hopelijk herkrijgt GWV haar oude vorm en kan men volle dig binnen de lijnen komen. Dan staat een aardige ontmoeting voor de deur. De wedstrijd begint om 4 uur. DOVO won zaterdag overtuigend van de Velox-jeugd. Zaterdagmiddag gaan de roodwitten naar Nunspeet als deel nemer aan de door deze vereniging te houden nederlaagwedstrijden. DOVO is in staat de 3e klasser op de Veluwe een fikse nederlaag toe te brengen. Veenendaal vertrekt zondag met drie elftallen naar Zeist om in een toernooi van de vereniging Patria uit te komen. Veenendaal's eerste elftal, afgelopen zondag incompleet, maakte geen beste beurt, maar als het geel-blauwe team weer volledig is, kan er behoorlijk spel worden verwacht. VRC gaat zaterdag met 2 elftallen naar Scherpenzeel voor vriendschappelijke wedstrijden tegen Scherpenzeel I en II. DVSA, de nieuwe 4e klasser, schijnt ^Winkels zijn iedere dag geopend van f8.30 tot 18.00 uur. VRIJDAGAVOND KOOPAVOND 'tot 21.00 uur. ,iOp woensdagmiddagen zijn alle win-<' ('kels gesloten. J, MARKT op dinsdagmorgen en 's za-{ terdags gehele dag. warempel, geen greintje plankenkoorts i te bezitten. Men klopte zondag in een goede wedstrijd zelfs de 3e klaser CDN. A.s. zondag speelt DVSA weer een oefenwedstrijd en wel tegen het weer naar de 3e klas gepromoveerde Zeist. I Na de wedstrijd van zondag j.l. zijn de verwachtingen in Amerongen vrij I hoog gespannen. Scheidsrechter is de heer A. Blankenspoor uit Veenendaal. De wedstrijd, die gespeeld wordt op de Burgwal, begint om half drie. Het zaterdagelftal van DVSA speelt een oefenwedstrijd in Barneveld tegen Maluku Muda, het bekende Ambonezen- elftal. Aanvang eveneens half drie. Advendo uit Ederveen gaat zaterdag middag naar Hilversum voor de re turnwedstrijd tegen de eveneens 3e klas afd. Utrecht spelende vereniging Radiostad. De eerste ontmoeting tussen beide elftallen in juni j.l. eindigde in een 4-3 overwinning voor Advendo. Een kleine honderd jongens en meis jes hebben afgelopen dinsdag een fijne en gezonde dag gehad. Het bestuur van de Speeltuinvereniging „De Savornin Lohman" had toen namelijk een pik- nikdag georganiseerd, die prima ge slaagd is. 's Morgens om tien uur kwa men de kinderen in de speeltuin van de vereniging bijeen, allemaal voor zien van de nodige fourage om die dag geen honger te lijden. Te voet vertrok daarna het hele gezelschap op hun ge mak naar het Prinseveld bij Overberg, waar men de rest van de dag door bracht. Dit veld leent zich bijzonder voor dergelijke gelegenheden, want de kinderen kunnen er maar aan ravotten, verder zijn er toiletten en is er water te verkrijgen. Omstreeks de middag, nadat er al reeds verschillende spel letjes gedaan waren, was het rusten geblazen, de lunchpakketten werden aangebroken, terwijl de leiding kwistig chocolademelk uitdeelde. Boslucht maakt hongerig en menige boterham werd naar binnen gewerkt. De rest van de dag hadden de kinderen de ge legenheid zich te vermaken in de mooie omgeving, wat prima lukte. Moe, maar tevreden over de fijne dag kwamen de kinderen in de middag naar huis terug gewandeld. Een pluim voor de organi serende vereniging, die een aandeel had in de vakantie-ontspanning van de Vee- nendaalse jeugd. 'n fantastisch vakantie geschenk voor uw school gaande kinderen. Eenv. druksysteem voor kleuren blauw en rood Koopjesprijs 0.75 Deze stootvaste plastic slabak met bijpassend slacouvert in frisse kleu ren, rood of geel is 'n aanwinst. Bijzonder koopje JL.UU Zeer stevige, stootvaste plastic ontbijtset best. uit 1 broodschaal, 1 boter- vloot, 2 schaaltjes, 1 ont- bijtbakje, in aantr. kleuren Nu voor een extra voorde- DOC lige prijs Alleen dinsdag 18 augustus Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal VEENENDAAL Hier volgen de marktberichten van afgelopen dinsdag: aanvoer 110.000 eie ren. Prijs voor grote eieren f 12,75 tot f 13,25. Kleine eieren van f 7,tot f 10,gulden. Handel vlug. Biggenmarkt: aangevoerd 30 biggen. Prijs f 56,tot f 70,per stuk. Handel traag. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.010.000. Prijzen f 13,25 - f 14,—. Henneieren f 8,50 - f 12, Alleen per 100 stuks. Handel vlot. Biggenmarkt: Aanvoer 140 stuks. Prij zen f 65,tot f 70,per stuk. Handel ma tig. Zo zag het Prinseveld er dinsdag uit toen de kin deren van de speeltuin vereniging De Sav. Loh man er hun natje en droogje gebruikten tij dens de pïknïkdag. Donderdag opende de heer van Dijk aan de Patrimoniumlaan zijn herbouw de speciaalzaak in glas, verf en behang. De winkel heeft een uitbreiding onder gaan. De klant kan nu zijn keuze be palen uit overzichtelijk uitgestalde ar tikelen, terwijl men nu ook autolakken, een produkt wat de firma van Dijk eerst niet verkocht, kan verkrijgen. Dat het succes de heer van Dijk gegund is bleek uit het aantal bloemstukken wat donderdag de winkel sierde. Het ligt in de bedoeling bij voldoende belangstelling een pony rij school te Renswoude te openen. Deze school zal onder de bekwame leiding komen te staan van mej. C. M. de Nobel. Mej. De Nobel is geen vreemde in de rijwereld. Lange tijd heeft ze de leiding gehad van de paardrijschool „Kenne- mergaerde" te Santpoort, een rijschool die 21 paarden telde. Zelf heeft zij meerdere malen aan concoursen deelgenomen en le prijzen in de wacht gesleept. De lessen die zij gaf waren zowel voor volwassenen als voor kinderen. „In verband met de lichaamsbouw, houding en begrip is de meest geschikte leeftijd om met po nyrijden te beginnen 10 jaar", aldus juffrouw De Nobel. In Renswoude heeft zij reeds alle medewerking gekregen van de gemeen te, terwijl hoteleigenaar Bos zijn ter rein en twee pony's ter beschikking heeft gesteld. Wie er voor voelt, en dat zijn er uiteraard velen kan zich opge ven bij mej. De Nobel, Van Reedeweg 18 te Renswoude. Ook voor het ver strekken van inlichtingen kunt U bij haar terecht op maandagavond 17 aug. 's avonds na 7 uur. Het is niét noodzakelijk dat men zelf een pony heeft, hoewel de rijlessen dan aanmerkelijk goedkoper zullen zijn. Uiteraard kunnen ook zij die buiten Renswoude won#nr aan de lessen deel nemen. MET AANLEG VAN SPORTVELD BEGONNEN Sinds maandagmorgen is de Kon. Ned. Heide Mij. begonnen met de aanleg van een voetbalveld aan de Eikenlaan. Na het egaliseren, ploegen en draineren hoopt men volgende maand het gras te kunnen inzaaien. Wanneer het weer een beetje meewerkt zou het volgens deskundigen mogelijk zijn, dat het veld in het seizoen 1964-1965 bespeeld kan worden. ONGEWENST BEZOEK Door verbreking van een ruit en ver volgens omdraaien van het deurslot hebben tot nog toe onbekende daders zich in de nacht van dinsdag op woens dag toegang verschaft in de garage van Blanken-Bos, tegenover de Hopeseweg. Uit de afgesloten kassa, die was ver broken, werd een bedrag van plm. 3000,vermist. ORGELCONCERTEN IN EDE Feike Asma gaat nog steeds door met het geven van orgelconcerten in de Nieuwe Herv. Kerk in Ede. Het pro gramma voor 19 augustus vermeldt o.a. de volgende punten: Fantasie Psalm 24 van Jan Zwart, Concerto no. II in B dur van G. F. Handel, Toccata van Michelle Leclerc, en Hymne Psalm 138 van Feike Asma zelf. Op de zesde orgelavond op woensdag 26 augustus worden een aantal verzoe ken gespeeld, welke door de bezoekers opgegeven kunnen worden. Feike Asma maakt zelf een keuze uit de ingekomen verzoeken en stelt dan een verantwoord programma samen. De verzoeken kun nen worden afgegeven voor of na de concerten in de kerk of kunnen worden ingezonden aan het secretariaat van het comité, Arnhemseweg 5 te Ede. Sinds mei 1962 is de heer Bouw man als catecheet-jeugdwerkleider bij de Ned. Hervormde Kerk te Rhe nen werkzaam, voor die tijd was hij in Eerbeek eveneens in het jeugd werk. We hebben de heer Bouwman een bezoek gebracht en hem gevraagd ons voor de lezers zo eens het één en ander te vertellen over zijn werk. Waarom ik eigenlijk in Rhenen ben gekomen? Zo vroeg de heer Bouwman. Men zocht hier eigenlijk iemand die op de scholen godsdienst onderwijs kon geven en zich daar naast nog met het jeugdwerk kon bezighouden. In het begin gaf ik gedurende ongeveer zes uren school- catechisatie aan ongeveer honderd kinderen en in september bij het begin van het nieuwe schooljaar worden het bij elkaar vierentwintig uren en het aantal kinderen dat ik dan bereik zijn er ongeveer zeshon derd. Een flinke toename dus. Toen ik in Rhenen kwam was de jeugdkerk net zo'n beetje beginnen te draaien. Later lieten we de jeugd zelf wat meer doen en daarna ging het met het bezoek steeds omhoog. Dat het jeugdwerk de bijzondere belangstelling heeft van de heer Bouwman bleek wel uit de enthou siaste wijze waarop hij vertelde over de diverse jeugdclubs in onze ge meente. Bij mijn komst waren er drie jeugdclubs, één voor jongelui boven de zestien jaar, Maranatha genaamd en dan nog een jongens en een meis jesclub voor jongelui van 12 tot 16 jaar. Er zijn twee groepen bij geko men en wel een voor jongens van 9 tot 12 jaar en een meisjesclub van 9 tot 12 jaar. De bestaande clubs ondergingen ook een verandering want oorspron kelijk waren het kerkelijke vereni gingen met kerkelijke leden. Dit is echter opgebouwd tot open jeugd werk echter zonder het kerkelijk ka rakter te verliezen. Toch is het ook niet weer zo dat we deze clubs kun nen vergelijken met het instuifwerk van de gemeente, want dit ligt eigen lijk weer enigszins op een ander vlak. Op het ogenblik komt van de oud ste groep meer dan de helft van de leden uit niet kerkelijke kring. Er zijn ook leden die uit een andere kerk komen dan de Hervormde Kerk, dit jeugdwerk begint dus eigenlijk een oecumenisch karakter te krij gen. Met het veranderen van het karakter van de club werd ook de naam Maranatha veranderd in „Flits". Persoonlijk vind ik deze woord ió aan: naam niet zo gelukkig gekozen. „Perspectief" zou ik mooier hebben gevonden, maar deze naam is door de jongelui zelf gekozen. De grootste verandering is eigenlijk dat vroeger een vergadering in twee delen werd gesplitst. Eerst werd een bijbels on derwerp behandeld en dan werden er later spelletjes of iets dergelijks gedaan. Men liet dan het eerste ge deelte maar over zich heengaan om aan het tweede gedeelte te kunnen deelnemen. Tegenwoordig is het zo dat een avond soms in het teken van een bepaald thema staat, dat toch soms ook wel aan de Bijbel is ontleend. De jongensclub (12-16) die eerst Jonge Samuel heette heeft tegen woordig de naam Animo en houdt zich bezig met modelbouw en crea tief spel. Ook hier is een verschui ven van het luisteren naar een be paald onderwerp naar het zelf crea tief bezig zijn. Bij de meisjes is dit ook het geval, hoewel hier de naam „Laat je lichtje schijnen" gehand haafd is gebleven. Dit vooral is een zeer goed lopende vereniging. Het is merkwaardig dat het aantal meisjes in de clubs groter is dan het aantal jongens. Dit komt waarschijnlijk door dat de meisjes sterker aan tradities en aan huis gebonden zijn dan de jongens. Dit ziet men ook bij de kerkgang van de volwasse nen, hier overweegt ook het aantal dames. Als we de leden van de jeugd clubs van negen tot twintig jaar bij elkaar tellen dan komen we aan onr- geveer 150 jongeren. Als men deze cijfers dan eens vergelijkt met Vee nendaal waar ongeveer 20°/o der jon geren bij een kerkelijke vereniging is aangesloten, zien we wel dat we er in Rhenen nog lang niet zijn. Toch is het zo dat in Rhenen de clüb van boven de 16 jaar het sterkst is, dit is merkwaardig, daar dit op de meeste plaatsen niet zo is. Mees tal zijn de jongelui van boven 16 jaar voor de verenigingen verloren. Dat dit zulk een grote club is ligt wel aan de persoon van de voorzitter. Vaak bezoek ik de verschillende clubs, maar het meest toch wel die voor jongens van boven de zestien want met de jongeren heb ik wel contact via de scholen, maar met deze jongelui kan ik alleen op deze manier het contact onderhouden. Wanneer men steeds gesprekken heeft met de jeugd blijkt dat het niet zo is als men vaak denkt, na melijk dat de jeugd zich nergens voor interesseert. De jongelui hou den zich wel degelijk intens bezig met vragen over politiek en geloof. Het verschil met vroeger is echter, dat men indertijd als vader of moe der zei dat iets taboe was het ook voetstoots door de jeugd werd aan genomen. Tegenwoordig vraagt de jeugd naar het hoe en waarom en men hoeft er zich niet met een Jan tje van Leiden van af te maken, maar men moet met een serieus ant woord komen. De jeugd leeft soms in een inze- kerheid en ik geloof dat er om dit te verbergen van die dingen kunnen gebeuren zoals laatst in het Kurhaus, dat ze zich dan even laten gaan. Om de heer Bouwman even over zichzelf te laten praten, vroegen wij hem of hij ook een bepaalde oplei ding voor zijn werk had genoten. De opleiding tot catecheet is een opleiding die in de avonduren plaats vindt en vijf jaar duurt. De speciali satie ligt bij deze opleiding nog steeds op de theologische benadering van de jeugd. Daar men in dit werk ook veel te maken krijgt met pasto raal werk heb ik ook daarvoor ex amen gedaan. Het zijn van pasto raal medewerker geeft de bevoegd heid tot het verkondigen van het Woord van de kansel met uitzonde ring van het inzegenen van huwelij ken en het bedienen van de sacra menten. Ook heb ik zo in de loop van de tijd verschillende oecumenische con tacten gekregen. De belangstelling van de jeugd van vandaag is meer gericht op het heden en op het prak tische, maar zij kijken minder naar de strijd die er enkele honderden jaren geleden is geweest. Zij zien meer naar wat bind. Doch dit oecumenische jeugdwerk is zowel van katholieke als van protestantse zijde nog pionieren. Als het alleen aan de jeugd lag zouden we er wel meer resultaten zijn, maar het is ook een groeipro ces. Ik geloof dat het zo is, dat de liefde die wij verkondigen vaak door de onkerkelijke mensen niet wordt gezien door de geschillen in eigen kringen. Zelf ben ik van huis uit ook bui tenkerkelijk, ik heb ook moeten zoe ken en tasten om het goede te vin den en ik heb de hervormde kerk gekozen, maar ik geloof ook wel dat ik daarom de dingen anders zie dan iemand die er van jongs af in is opgegroeid. In de toekomst zal ik me minder intens met het jeugdwerk kunnen bemoeien dan tot nog toe het geval is geweest, want in september heb ik op de catechisaties op school eigen lijk al een volledige dagtaak. Als voorzitter van de jeugdraad blijf ik met het jeugdwerk dan toch wel op de hoogte, maar het enige bezwaar is eigenlijk dat het directe contact met het kerkelijke jeugdwerk wat minder wordt. VEENENDAAL Geboren: Inge Ida Margrietha Johanna d.v. P. A. Hulsebos en F. G. Huiskamp; Jacob z.v. L. A. A. Jansen en E. Gerrit sen; Hendrieke Helène Theodora, d.v. H. de Boer en H. Bouwman; Marinus Wil helm z.v. E. P. van den Berg en K. Die- peveen; Albetra d.v. A. van Manen en G. Schut; Willem z.v. H. van de Craats en G. H. Mulder; Marina Margaretha d.v. C. Boers en G. Schreuder; Janna Hendrika d.v. J. Beijer en J. Hootsen; Karei Gijs- bertus z.v. K. G. van den Berg en G. Hen ken; Cornelis z.v. L. van der Meide en M. Blonk; Cornelia Gijsbertha d.v. J. van Geerenstein en H. C. van Ruiswijk; Cor nelia Geurtje d.v. K. J. van den Bos en C. Rebergen (geb. te Rhenen); Gerrit z.v. E. Diepeveen en H. H. de Koning; Magda- lena d.v. M. Cozijnsen en J. M. C. van der Bas. Ondertrouwd: J. van Dijk en G. D. van Beek; D. van Zanten en P. J. Methorst; H. Hiensch en G. Lucas; J. Dijksman en J. van de Bovenkamp; A. G. Consemulder en C. Hartog; J. van de Vliert en G. Bleijenberg; G. A. Diepeveen en J. A. Nieuwenhuis. Getrouwd: J. J. Broekhuizen en C. G. Koudijs; C. Donkelaar en J. Achterberg; H.H. van de Weerd en H. A. van Altena; J. Toonm en J. de Bruin; B. Panneman en E. G. O. van Dolder; J. van de Weerd en G. Klumpenaar. Overleden: Geertrui Vonk, 79 jaar, wed. van C. van Eden; Jan van Ee, 61 jaar echtg. van G. Koolman (overl. te Rhenen) RHENEN Geboren Maria Cornelia d.v. C. Mal en J. G. van Hal; Anthonia Maria Noëldina d.v. O. Meijer en H. P. Wil- lemsen; Gerrit Jan z.v. A. Akkerman en E. Wagensveld; Maria d.v. R. van Swetselaar en J. Gaartman; Gerrit z.v. E. Diepeveen en H. de Koning; Arnold Benjamin z.v. J. E. Koijmans en E. V. van Wijngaarden; Cornelia Geurtje d.v. K. J. van den Bos en C. Rebergen; Ellen Jacqjueline d.v. A. G. Wetstein en A. le Pair; Cornelis z.v. A. C. Hermsen en R. van Setten; Marijke d.v. A. C. Hermsen en R. van Setten. Ondertrouwd: P. C. Koster en C. C. de Lange. Overleden: Steven Adrianus Wijkniet, 72 jaar, echtgenoot van A. Baars; Hen drika van den Brink, 70 jaar, echtgeno te van J. Beukhof; Gerrit je Maters, 88 jaar, gehuwd geweest met A. van Dol der; Johannes Theodorus van Steen, 66 jaar, echtgenoot van J. J. Fliervoet; Jan van Ee, 61 jaar, echtgenoot van G. Koolma; Hendrik de Roder, 73 jaar, echtgenoot van C. C. J. G. van Noort; Gerrit Jan Akkerman, 1 dag. EDERVEEN DE KLOMP Ondertrouwd: J. H. Roos en M. E. Smit. Overleden: Hendrika van Ginkel 73 jr. e.v. C. van de Pol; Hendrik Smit 76 jr. RENSWOUDE Geboren: Klazina Gerdina, d.v. A. Methorst en H. C. Jansen. Gehuwd: E. Davelaar en H. Vink. AMERONGEN Ondertrouwd: J. J. van Lienden en J. van Soest. AMERONGEN Ingekomen: J. Griffioen van Loenen; N. J. Kater van Leersum; C. Mulder van Lienden; J. M. van Esterik-den Heeten van Leersum; J. Dijkslag-Mekkes van Leersum; G. B. Kindt van Eindhoven; J. P. H. van Zoelen van Tiel. RHENEN Gevonden: lichtbruine tabakszak met inhoud; bruine weekendtas inhoudende brood en een kinder jasje; kinderzonne bril in wit etui; huissleutel; bont gekleur de handtas met hengsels; groene halsband met penningno. 07729; paars etui met rits sluiting inh. een regenjas; rood jack; gele kam. Aan komen lopen: soort zwarte poedel met gele hals en riemband. Verloren: plastic jas en broek; rood nylon damesjack; doublé dameshorloge; blauwe nylon damesregenjas; bruine le deren actetas inh. losbladig schrijfbloc m. werkstuk. RHENEN TIJDELIJKE SLUITING DOELENWAL Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat het meest westelijk gelegen gedeelte van de Doelenwal, gelegen tussen de achteruitgang van het perceel Kerk plein 24 en de uitmonding op het Kerkplein, vanaf 11 augustus 1964 tot 1 april 1965 of zoveel langer of korter als in verband met de werkzaamheden aan de woningbouw ter plaatse nood zakelijk zal zijn of mogelijk zal blijken te sluiten voor alle verkeer en de be nodigde verkeersomlegging te doen ge schieden via Kerkplein en Rijnstraat. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester L. Bosch v. Rosenthal De secretaris W. Th. Hofland, wnd. OPGERUIMD STAAT NETJES Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat zij op maandag 17, dinsdag 18 en woensdag 19 augustus 1964 op de nor male tijden waarop de reinigingsdienst het huisvuil ophaalt, achter de rol- trommelauto een extra wagen zullen laten rijden, waarmee grof tuin- en huishoudafval kan worden meegegeven, dat men normaal verplicht is zelf naar de vuilnisbelt te brengen, mits dit bij de vuilnisemmers wordt klaargezet. Zij doen een beroep op de ingezetenen van deze extra gelegenheid vooral ge bruik te maken, in de hoop dat daarmee wordt bereikt, dat er geen vuil meer wordt gestort langs de openbare wegen en op andere van de weg af zichtbare plaatsen. Rhenen, 11 agustus 1964. Burgemeester en wethouders van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal De burgemeester De secretaris W. Th. Hofland, wnd. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur Dr. C. Graafland; 5 uur Ds. P. A. Zijlstra van Scherpenzeel. Julianakerk: 9.30 uur Ds. J. A. de Waard van Meerkerk; 5 uur Ds. H. Zethof van Kockengen. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur Ds. A. Vroegindeweij; 5.00 uur Ds. A. Vroeg- indeweij. Sionskerk: 9.30 uur Ds. P. A. Zijlstra van Scherpenzeel; 5 uur Dr. C. Graaf land. Bejaardencentrum: 7.00 uur Dr. C. Graafland. Dijkstraat: 2.45 uur cand. J. van de Bank. Veeneind: 3 uur de heer J. Gaasbeek. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur Ds. J. Overduin en 5 uur Ds. S. de Vries van Bennekom. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur Ds. D. K. Wielenga van Wassenaar en 5 uur Ds. J. Overduin. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur Ds. C. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur Prof. van Genderen van Apel doorn. Geref. Gem. Syn. geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur Leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur Ds. F. Mallan. Geref. Kerk, geb. OCB: 9.30 en 3 uur Ds. J. D. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur Ds. G. C. Vijzelaar; 5.30 uur Ds. A. A. Bos. Ned. Prot. Bond: geen dienst. R.K. Kerken, Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur Ds. W. Kruide nier van Nijeveen en 6.30 uur Ds. A. Westra. Rusthuis: 5 uur Dhr. J. G. Bouwman. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur Dhr. M. van Leeuwen uit Ede en 4.30 uur Dhr. van Woerden uit Stolwijk. Geref. Kerk: 10 en 5 uur Ds. Hoorweg uit Leersum. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Geref. Gem. Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst. Woensdag 19 aug. 7.30 uur Ds. Chr. v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Geref. Gem.: 10 en 5 uur leesdienst. Maandag 17 aug. 7 uur Ds. Mieras van Krimpen a.d. IJssel. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur vroegmis. 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6 uur Ds. C. van Viegen uit Overberg. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Dinsdag 18 aug. 7.15 uur Dr. C. Steen blok uit Gouda. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. kerk 10 uur onbekend 3 uur Ds. Catsberg van Opheusden. Oud. Geref. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. Dinsdag 18 aug. 7 uur Ds. Du Marchie van Voorthuizen uit Leer sum. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur Ds. W. Th. Hoek uit Driebergen en 6.30 uur Ds. W. Glashouwer uit Driebergen. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur Ds. R. de Boer uit Heer Hugowaard. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur Mej. Ds. S. E. Treffers uit Soest (Doopsgez.). R.K. Kerk; 8.15 en 10.15 H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Gerk: 9 uur, 10.30 en 6.30 uur Ds. J. de Jager uit Rotterdam. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees- dienst.Woensdag 19 aug. 7 uur Ds. v. d. Poel uit Ede. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 10.30 uur Ds. Assen berg en 7 uur Ds. Vroegindewey uit Veenendaal. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur Ds. Sinke uit Bolnes. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur Ds. Boer- koel uit Ede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur Ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur Ds. L. Tiesinga, em. pred. te Amsterdam. Geref. Gem.; 10 en 6.30 uur Dhr. B. Roest. Vrije Evang. Gem.: 3 uur Evang. Th. Lichtelijn uit Rotterdam. HOOFDSTRAAT 84 VEENENDAAL PASFOTO'S IN 10 SECONDEN KLAAR VEENENDAAL: Dr. C. van den Hoek, J. G. Sandbrinkstraat 2, Tel. 2529. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Zusters Groene Kruis: Zr. T. E. An- beek, Parallelweg 27, Tel. 2655. I RHENEN: Dr. B. Stegeman, Herenstraat 69, Tel. 2315. Apotheek Deys: In het komende week einde alleen voor spoedgevallen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Renswoude. Tel. 450. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Prak tijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en van Ommeren: Dr. L. W. S. v. d. Burg, M. C. Verloopweg 26, Leersum. Tel. 03434-1388. SCHERPENZEEL: Dr. W. van Vulpen, Dorpsstraat, tel. 03497-220.

De Vallei | 1964 | | pagina 2