PAUK een feest vooraf Morgen opening Sportcomplex „Panhuis Hoe staat het met het uitbreidingsplan in Eist? van Vchuppen SPORTPROGRAMMA Historische dag voor sportminnend Veenendaal DINSDAGKOOPJES Afdruiprek Aardappelmand Huishoudrasp Ingekomen en vertrokken Wijkwerk die afscheid neemt als wijkverpleegster van Ederveen Gevonden en verloren Doktoren- en Apothekersdiensten Afstammelingenkeuring Atto en Sylvester Oorlogswee Bruiloft Marktberichten ligt en dat qua opzet en afwerking een juweel is. Voor sportliefhebbers buiten Veenendaal willen we nog opmerken dat het Sportcomplex „Panhuis" be reikbaar is vanaf de Kejikewijk via de Kanaalweg en Geerseweg. En nu allen op naar het sportfestijn in Veenendaal-West. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur Ds. A. Terlouw; 5 uur Dr. C. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur Ds. A. Wisgerhof; 5 uur Ds. I. Schipper van Ede. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur Dr. C. Graaf land; 5 uur Ds. K. van de Pol. Sionskerk: 9.30 uur Ds. I. Schipper van Ede; 5 uur dhr. J. van Beusekom. Bejaardencentrum De Engelenburg: 19.00 uur Ds. A. Vroegindeweij. Veeneind: 15.00 uur Ds. A. Vroeginde weij; woensdag 26 augustus 7.30 uur: Ds. Middelkoop van Zwolle. Dijkstraat: 2.45 uur: Ds. A. Wisgerhof. Geref. Kerk, Petrakerk 9.30 uur Ds. van Enk; 5 uur Ds. Overduin. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur Ds. Overduin; 5 uur Ds. van Enk. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur Ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur Ds. Keuning. Geref. Gem. Syn., Geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur Leesdienst; donderdag 27 aug. Ds. van Dam van Werkendam. Geref. Gem. in Ned., Fluiterstraat: 9.30 en 5 uur Ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. OCB: 9.30 en 3 uur Ds. Wielenga. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur Ds. Bos; 5 uur Ds. Vijzelaar. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur Ds. Thoden van Velzen, Apeldoorn. R.K. Kerken: Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 H. Mis; 5 uur Lof. Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur H. Mis: 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. VEENENDAAL Geboren: Johanna, d.v. A. van de Bovenkamp en M. van Hensbergen; Martinus, z.v. G. H. van Geffen en G. Krouwel; Geertruida, d.v. J. Alkema en A. J. van Delft; Dirk, z.v. J. B. Helms en J. van Doorn; Jan Evert, z.v. W. Kampert en J. W. J. Gerritsen (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: J. van de Pol en M. A. C. Drost; B. Prakken en E. A. Tak ken; A. van Ree en M. P. Ariesen. Gehuwd: A. Spies en M. Budding; P. van Dusschoten en W. Gijsbertsen. Overleden: A. N. van Leeuwen, 81 jaar, wed. van J. Pilon; G. J. Hasse laar, 58 jaar, e.v. C. S. Wijnands; J. van Maren, 38 jaar, e.v. M. J. Diepe- veen (overl. te Ede); E. C. Hiensch, 85 jaar (overl. te Rhenen). Royaal formaat, zwaar geplastificeerd, dus roestvrij, zeer handig en voorkomt breuk van uw serviesgoed. Koopjesprijs Flinke tenen mand, stevig gevlochten. Extra aanbieding Prima vertinde huishoudrasp, driedelig, onmisbaar in elke keuken en de prijs kan geen bezwaar zijn. Slechts RHENEN Geboren: Clasina, d.v. A. Roks en J. S. Vervat; Jacob, z.v. A. Blankestijn en D. H. ter Burg; Jan Evert, z.v. W. Kampert en J. W. J. Gerritsen; Geer truida, d.v. R. Dirksen en A. van de Kraats; Johanna Maria, d.v. T. Hen- sen en J. van Baaren. Ondertrouwd: D. J. Geurts en J. de Jong; M. van Willigen en G. Remerie; J. L. Bos en J. M. Griffioen; G. Slot boom en B. G. H. Gijsberts. Gehuwd: J. van Hattum en E. van Ingen; J. P. Kwint en J. Brouwers; J. L. Henzen en I. B. Post. Overleden: G. A. Roetert, 77 jaar, geh. gew. met Chr. van Viegen; H. van Ginkel, 79 jaar, e.v. B. Post; E. C. Hiensch, 85 jaar; J. Oudshoorn, 67 jaar, e.v. J. T:ssen; J. H. van Meeteren, 8 jaar. AMERONGEN Geboren: Cornelis, z.v. G. Henzen en A. Nijhof. EDERVEEN Geboren: André M., z.v. G. Stomp- horst en G. G. van de Lagemaat; Bar- tus, z.v. H. van Harn en H. van Roe kei. Ondertrouwd: C. Veenendaal en C. van Maanen. Overleden: J. van Maren, 38 jaar, e.v. M. J. Diepeveen; A. Laamers, 71 jaar; C. van Donkelaar, 87 jaar. RENSWOUDE Geboren: Gijsbertus Cornelis, z.v. G. M. van Ekris en C. de Kruijff. Overleden: J. Groene veld, 89 jaar, overl. te Ede. SCHERPENZEEL Geboren: Jannetje, d.v. A. van Kam pen en J. Minnen; Jacob, z.v. Th. Aar- sen en G. van Riessen; Jan J., z.v. C. J. J. Veldhuizen en J. E. v. d. Brand- hof; Detje, d.v. T. E. Veenstra en P. ter Haar; Marinus H., z.v. J. van Ede en S. C. Veldhuisen; Arnoldus A. en Ger- da, z. en d. van J. T. Cazander en A. G. de Jongh; Wilhelmina, d.v. A. Stui- venberg en A. D. van Amerongen. OndertrouwdH. Verkerk en W. Ederveen; B. Kamphorst en G. A. den Hartog. Gehuwd: H. van Leuveren en A. van Doorn; W. J. van Maanen en A. C. van Os. Overleden: A. van der Veer, 65 jaar; Jan Hazeleger, 3 jaar. Bij leven en welzijn zal aankomende zaterdagmiddag dan het eerste Veense sportpark ingelopen, ingetrampt, inge slagen, ingegooid en ingesprongen wur- den. Aan spurt gien gebrek op de veur al diegenen die ervan houwen zo heuge lijke dag. Ik zal er gien gebruik meer van ma ken. Hoogstens veur een beschouwing mit Bram langs het lijntje. Mar ik gun de doe-het-zelf-sporters het allemaal van harte. En ok het nog veul machtiger legioen, dat z'n eigen op gezette tijden van moeder-de-vrouw weet los te ma ken om d'r eigen warm te staan rond het gedraaf en geschup van twee en twintig kwieke kereltjies. Want de andere spurten niet te na gesproken het voetbal viert hier wel hoogtij. Ove rigens kan dat al het andere gien kwaad doen. Alles zit nou zo'n bietjie op een kluitjie an -het Panhuis en wie weet gaat de liefde bij veulen nou nog verder dan de lederen kogel. Zo mot de spurtraad, die het program veur de opening in mekander geknut seld heeft ok hebben gedocht. Gien discriminatie, alles mot an z'n trekken kommen. Een edele gedachte, mar as we alles wat vertoond gaat worden effies op het fijne willen bekijken dan motten wij. kortweg geneumd Jan Pe- bliek, nog harder lopen dan elke mede werker stuk veur stuk. Het viel Bram een beetjie teugen. Ik had gerekend op een goeie mets, zee die. Tussen een paar ploegen van het betaalde voetbal. Dat was mij genog geweest, vond Bram. As ik het veur het zeggen gehad had dan had ik er veur die ene keer een stelletje profs opgegooid. Wees veürzichtig, heb ik teugen Bram gezeid. Ik zou niet durven zeggen of zoiets wel strookt mit de deurslagge- vende opvbatting van de Veense be volking. En in de tweede plaats: de opening is een plaatselijke angelegenheid, waar bij ok eerst het spurtvolk van eigen bojem an bod mot kommen. Ik veur mijn vind dat ze mooi Veens goed op laten draven. Wel hadden ze wat mijn angaat één voetbalwedstrijd achterwe ge kunnen laten. Ik had dit een goeie gelegenheid gevonden om DOVO en GVVV 'es teugenover mekander te zet ten. Iets wat nog nooit vertoond is, slaat altijd feestelijk in. Nog meer dan vuurwerk. Mar goed, we kunnen veur niks van veul getuige zijn en het zou alleen al een reden zijn om na afloop het ge meentebestuur op de receptie te gaan bedanken. Of de spurtraad. Of de stichting. Of de gemeenteraad. Er praten namelijk nogal wat gezel- schuppen een mondj ie mee over het park. Misschien komt dat omdat we nog nooit zo'n weelde binnen de grens palen te verwerken gehad hebben. Dat daarom iedereen op zijn manier z'n bevoegde neus erin wil steken. Het is wel braaf dimmokratisch, mar ik geloof toch niet, dat dit op den duur een goed beheer in de hand werkt. De zaken een tikkie meer in minder handen lijkt mij beter. Natuurlijk, de gemeenteraad kon niet wurden gepas seerd. Dat hebben we gemerkt. Bee en wee in den beginne ok niet. mar nou d'r een stichting van beheer is, meen ik toch dat deze instelling het college het spurtpark uit handen kan nemen. Ja, en dan zitten we nog mit de sourt- raad, die niet gepasseerd kan wurden. Het had allemaal wel wat minder gekund. As het nou nodig is, dat spurt- minsen zich tot een eigen vertegenwoor diging motten kunnen wonden, waarom een raadslid of een paar raadsleden hierveur angewezen? En een commissie van beheer van zes of zeuven personen ik weet het antal niet eens precies lijkt mij ok trager tot een beslissing te kommen dan één man. Van mijn had één enkele ambte naar de zaak in handen maggen hebben. Mar wat van mij allemaal mag is nog gien wet en evangelie. Uiteindelijk is het ok zo. dat ik achter de feiten an- hobbel. Zo is het heel vaak in het leven. Iemand ziet zich veur de nood zaak geplaatst een zaak an te pakken. Hij doet het op een manier die hem het beste lijkt. Later blijkt dat het ok en misschien beter anders gekund had. Dan breken de deskundige cri- tieken pas los. Veur de afwachters is er nooit kunst an. Die kunnen de kat uit de boom kijken. En tenslotte hoeven ze ok nog gien maatregelen te nemen. Het opzetten van iets is een kunst. En ok het veranderen as dat nodig blijkt. Het is een kunst om lieden te krijgen veur een onbetaald baantjie. Mar vaak nog meer kunst om ze weg te krijgen. Ik durf niet te zeggen of die kunst op spurtgebied in onze plaats in de toekomst vertoond zal motten worden. Ik zie het wel ankommen. Of d'r mot een antal uitsluitend een praatstoel toe gewezen wurden. Net as ondergete kende. Wout Blauwkous Alleen dinsdag 26 augustus Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur Ds. A. Westra; 6.30 uur Ds. N. Kooreman. Rusthuis: 5 uur Ds. A. Westra. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur Ds. Eysenga, Barneveld; 3 uur Ds. Cats- burg, Opheusden. Geref. Kerk: 10 en 5 uur Ds. Weiland van Arnhem. Geref. Gem. Syn.: 10 en 17.30 uur Lees dienst; Woensdag 26 augustus 19.30 uur Ds. v. Gilst uit Tricht. Geref. Gem. Plantsoen: 10 en 5 uur Leesdienst. Oud. Geref. Gem.: 10 en 5 uur Lees dienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. C. E. Jolles, Soest. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis7 uur Lof. franseweg ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur dhr. Jansen van Andelst; 6 uur dhr. Gaasbeek van Veenendaal. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. 27 augustus 7.15 uur Ds. Woestijne van Barneveld. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dienst. BEATRIXSTRAAT Vooral met Uw ogen Bent U toe aan een nieuwe bril, gun U dan moderne glazen in een stijlvol en sportief montuur. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur Ds, Breugem. Oud Geref. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur Ds. N. Koore man uit Rhenen; 18.30 uur Ds. K. A. Abelsma uit Ingen. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 18.30 uur Ds L. Hoor weg uit Leersum. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur Ds. L. H. v. d. Bilt uit Zeist. R.K. Kerk, Gasthuisstraat: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. AMERONGEN Ingekomen: J. D. van Verseveld, van Wageningen; S. Rustenhoven, van Arn hem; H. Hoogendoorn, van Utrecht; J. G. M. Kersbergen, van Rotterdam. RHENEN Ingekomen: M. van Ingen, van Zeist; E. A. Klaassens, geh. met Van Viegen, van Driebergen-Rijsenburg; B. L. Ter Haar, van Arnhem. Vertrokken: N. Eickhoff, naar Apel doorn; C. P. W. O. de Jongh, naar Wa geningen; H. Th. Decker, gez., naar Ede; E. A. Kwint, geh. met Verkuijl, naar Ouder-Amstel; M. Y. van der Kwaak, naar Bunnik; J. van Walsem, naar Rotterdam; F. Kap, naar Hooge- zand-Sappemeer; W. J. van Blitters- wijk, naar Utrecht; H. van den Ooster kamp, naar Lienden. OPTICIËN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur Ds. van Viegen. Oud Geref. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur Ds. Pettin- ga, Wageningen; 7 uur Ds. Troelstra, Wageningen. Geref. Gem.9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. Wij vestigden ons in april 1945 op de boerderij van mijn man. We heb ben ons huis „De Kajuit" genoemd zoals U aan de voorgevel kunt zien. Toen ik na de veelbewogen oorlogs tijd in Ederveen terug kwam was ik ziek en overspannen van al de el lende, zegt Tante Katrien. De laatste jaren ben ik als waar neemster in het Groene Kruiswerk en als particulier kraamverpleeg ster werkzaam geweest. Ik ben van plan dit uit te lopen tot er een jon gere kracht komt. Hoeveel jonge Ederveners ik op de wereld heb geholpen? Nou, dat zijn er honderden, dacht ik. En 't viel niet altijd mee. Je werd midden in de nacht geroepen en toog dan na$r afgelegen boerderijen op de Kade oi in De Fliert waar je hulp werd verwacht. Worstelend door een dikke sneeuwlaag trachtte je dan zo vlug mogelijk bij de kraamvrouw te ko men. Later kocht ik een DAFJe, Maar er zijn al drie uitlaatpijpen gesneuveld op de smalle en hobbelige oinnenweggetjes, vertelt Tante Ka- trien laconiek. Ik heb ook nog bij de zuigelingen zorg geassisteerd. Er werd nogal eens getobd met een goede ruimte voor het consultatiebureau, maar de ze moeilijkheden zullen opgelost worden rqgt de bouw van het Groene Kruisgebouw. Het is overigens een zeer gezonde vereniging in Eder veen. We hebben meer dan 750 leden geloof ik. In het laatste half jaar kon ik 26 nieuwe leden inschrijven. Als er een jong gezin gevormd wordt trek ik er op af om ze lid te maken. Dat is zeer noodzakelijk vindt Tante Katrien, want hoe snel kun je niet in de narigheid zitten. Ik hamer ook altijd op het punt van de hygiëne en hierin is een verbetering merkbaar. Je kunt soms een ziekte voorkomen door de nodige hygiëne te betrachten zegt Tante Katrien. Voor de tot standkoming van het Dorpshuis zal ik wel blijven ijveren, ook als ik uit dit werk van wijkverpleegster ben, want ik vind dat er voor de jeugd op het platteland maar bitter weinig gedaan wordt. Tante Katrien is idealiste. Is er wat te verbeteren dan staat zij in de voorste gelederen. Zij weet dan meestal indringend en kernachtig haar mening te formule ren. Zij neemt geen blad voor de mond, maar zegt waar het op staat. Dat neemt men graag van Tante Katrien omdat men de achtergron den kent. Als zij iets zegt komt het uit haar hart. 2$ beoogt geen cri- tiek op alles en nog wat, maar wil in positieve zin een eventuele ver keerde toestand uit de wereld hel pen. Het zal wel vreemd zijn om Tante Katrien niet meer in haar DAFje door Ederveen te zien rij den. Ze zegt zelf: Na ruim 20 jaar is het wel genoeg. Ik ben blij dat ik alles doen kon! RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur dhr. C. W. Be geer uit Den Bosch; 6.30 uur dhr. G. Jansen uit Andelst. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur Ds. Firet uit Gees. RHENEN Gevonden: een pak ijzeren staven; bruine portemonnaie met ritssluiting, inh. f 50,jongensjack; een rode damesregenjas; tas met gereedschap, waaronder schroevendraaier en sleu tels. Aankomen vliegen: postduif, ring- nummer Holland 60-834265. Verloren: lichte egyptisch linnen re genjas met donkerbruine kraag; jon genszwembroek; vleeskleurige pop; le deren herenportemonnaie (portefeuille model) inh. zwemabonnement en foto's. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur Ds. P. Zijlstra. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur Ds. D. C. Firet uit Gees. Vrije Evang. Gem.: 3 uur Ds. W. E. Pe- tegem en maandag 8 uur Evang. F. J. Nijkamp. RENSWOUDE Gevonden: donkerbruine rej merk Brentford; kinderschoentje. VEENENDAAL: Dr. G. Annot, Kerke- wijk 56, tel. 3198. Zuiderapotheek, Dr. Slot. de Bruïneplein 7, tel. 3714. Zus ters Groene Kruis: Zr. A. C. Hubée, Kerkewijk 28, tel. 2307. Tevens dienst voor het kraamcentrum, b.g.g. 008. RHENEN: Dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg, tel. 2328. Apotheek Deys. Op zondag geen dienst. Recepten kun nen aangeboden worden in de dienst doende apotheek te Wageningen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. Rademaker, Ederveen, tel. 201. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en Van Ommeren: Dr. van Ommeren, Rijksstraatweg 158, Eist (Utr.), tel. 217. SCHERPENZEEL: Dr. M. Pon, Hole- voetsplein, tel. 03497-250. De verenigingen voor Kunstmatige Inseminatie „Woudenberg en Omste ken en Leersum-Langbroek" organise ren op vrijdag 28 augustus te Maars- bergen op het terrein van de boerderij van „Stichting Valkenheide" een af stammelingenkeuring van de stier Atto 53456 R.P.S., gefokt door N, v. d. Burg te Jelsum en van de stier Sylvester 52217 R.P.S., gefokt door A. W. v. d. Zijp te Rottum. Iedere belangstellende is hierdoor in de gelegenheid een 50-tal nakomelingen van deze twee stieren te bezichtigen. Voornoemde verenigingen bestrijken het gehele Zuidoostelijk gebied van de provincie Utrecht. Aanvang van de keuring: 10.00 des morgens. Twee van de velen, liefderijk door haar verzorgd, Tante Katrien met haar Dafje in de w\jk, Welke inwoner van Ederveen zou „Tante Katrien" niet kennen? Zo wordt tenminste de aktieve, leven dige en vitale wijkverpleegster mevr. Ruttenberg door jong en oud ge noemd. Tegen het einde van dit jaar zal zij afscheid nemen van haar werk in Ederveen omdat met het gereedkomen van het nieuwe Groene Kruisgebouw en zusterflat ook een nieuwe wijkverpleegster zal worden benoemd. Tante Katrien trekt zich dan terug, hetgeen haar wel moei lijk zal vallen omdat haar karakter „een leven in stilte" moeilijk kan verdragen. Mevr. Ruttenberg wil dan ook na haar afscheid in particu liere ziekenhuizen gaan assisteren. Behalve met haar wijkwerk, dat in een uitgestrekt plattelandsdorp als Ederveen geen kleinigheid is, is Tan te Katrien altijd bezig zich in te spannen voor sociale arbeid en jeugdbelangen. Zij zet zich in 't bij zonder in voor de totstandkoming van een Dorpshuis in Ederveen. In onderstaande regels vertelt Tante Katrien zelf over haar (veel bewogen) leven en werk. Ik kwam als tamelijk jong ver pleegster midden in de oorlogstijd naar Ederveen, om precies te zijn in 1943. Vanuit Den Haag werd ik naar De Bruinehorst gestuurd door het Bureau Afvoer Burgerbevolking. In het kasteel waren een groot aan tal bejaarde geestelijk gestoorden en gezinnen met een a-sociale in slag ondergebracht. Het was een ver schrikkelijk leven, zegt Tante Ka trien. Ik was daar zo'n beetje de burchtvrouwe van het kasteel, maar er was niets te eten. De mensen hadden soms een razende honger. Wat bleef mij anders te doen dan de boer op te gaan om voor mijn „pu pillen" wat te eten te halen. Geluk kig waren er in Ederveen mensen die onze nood beseften. Bij een mevrouw kreeg ik voor een kwartje een gro te hoeveelheid eieren en melk. Bij een boerenfamilie weer andere za ken zoals rogge of tarwe. Het was eigenlijk een onhoudbare toestand, vertelt Tante Katrien. Op een gege ven moment ontvingen wij bericht dat de hele groep, de zuster incluis, moest verhuizen naar Zundert in Brabant. We werden daar onderge bracht in de „Zwarte villa". Hier ging het wat beter met de voedsel voorziening. Toch duurde mijn ver blijf daar maar kort. Ik werd over geplaatst naar Amsterdam waar ik in de wijk ging werken. In Amster dam-zuid heb ik ik ook heel wat meegemaakt. Ik woonde op een kamertje waar van de bewoners (Joden) door de be zetter waren weggevoerd. Midden in de nacht liep of reed ik op een gam mele fiets door de verlaten stad om hulp te verlenen bij bevallingen. Ik hield mijn witte kapje maar op en liep altijd geüniformeerd, dan konden ze je zien aankomen en had je weinig last. Inmiddels had ik tijdens mijn ver blijf op de Bruinehorst mijn man leren kennen. Wij trouwden op 14 september 1944 en we zullen de en tourage rond deze bruiloft nooit ver geten. Op de fiets naar Amsterdam, niemand erbij. We gingen lopend naar het Stad huis en moesten onderweg nog weg duiken voor vliegtuigen, die al schie tend over 't land scheerden. Het bruidsbouquet kwam zelfs in de sloot terecht en werd door mijn man eruit gevist. Intussen kwam ik weer in Ederveen terecht. Op huize Ma- riënhof waren een groot aantal ge wonden ondergebracht en krankzin nigen uit Wolfheze. Het was daar een chaos, vertelt Tante Katrien. Ieder ogenblik werden we opge schrikt door de Duitsers, die alles roofden en plunderden. Ze zaten achter onze apotheek aan, die we gelukkig goed hadden verstopt. Ik zag er vreselijk uit, mijn uniform was gestolen en dus liep ik maar met een schort voor. Op een gegeven dag werden we Mariënhof uitgezet en overgeplaatst naar de meubelfabriek van Tijsse- ling in Nijkerk. Na veel avonturen met al die gewonden kwamen we daar aan. Er waren alleen wat stro zakken op de grond gelegd. Met wit te vlaggen en spandoeken op de wa gens werd de tocht naar Nijkerk gemaakt. We hebben ook daar veel ellende meegemaakt, maar aan alles komt een eind dus ook aan deze pe riode, zegt Tante Katrien. de grote keuze... de exclusieve modellen., de speciale afdeling... maken het uitzoeken van de bruidsjapon tot een feest vooraf VEENENDAAL Eiermarkt: Aanvoer 108.000 stuks. Prijzen grote eieren f 12,75 tot f 13,50 per 100 stuks. Kleine eieren f 7,tot f 11,per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: Aanvoer 30 stuks. Prij zen f 56,tot f 70,per stuk. Handel traag. SCHERPENZEEL Eierenmarkt: Aanvoer 1.010.000 stuks. Prijzen kippeëieren f 13.50 tot f 14,25. Henneëieren f 7,tot f 12,50. Handel redelijk. Biggenmarkt: Aanvoer 150 stuks. Prij zen per stuk f 55,tot f 75,—. Handel matig.

De Vallei | 1964 | | pagina 2