SUPERMARKT Geschrapte worteltjes Andijvie 1 grote komkommer en 1 grote krop sla Spersieboontjes 25 ct 12 ct 25 ct 59 ct LEVENSMIDDELEN onze uieKeiilhse Koopjes-parade VERS VLEES en VLEESWAREN BéDé Superslagerijen Beschermd Dorpsgezicht Geslaagd voetbaltoernooi van „Renswoude 2,68 2,68 1,78 1,98 Groente en fruit een grote pot DOPERWTEN zeer fijn maar 79 ct Weer handenvol GRATIS GELDZEGELS voor uw spaarpot 2 gr. rollen beschuit 45 ct Lit. blik appelmoes 49 ct Tonijn in olie 79ct Verse roomboter pak 98ct Jonge volvette kaas 300 gr. 95 ct Literpotaugurkenz.z. 75ct Banket Diepvries Het kan...bij iedere maaltijd VLEES in de pan! SCHERPENZEEL Veenendaal en omstreken zonder stroom Weer kind verdronken AMERONGEN DVSA parlement vergaderde pp Uitgebreide gegevens NIEUWSBLAD „DE VALLEI" JAN JANSEN DIRK RIJNDERS TF KOOP? AANGEBODEN WONINGRUIL Nieuwsblad „DE VALLEI" Adr. van Ostadelaan 33-35 Tel. 3652 VEENENDAA L-Z UID Alleen woensdag: Alleen donderdag: Alleen vrijdag: Alleen zaterdag: kilo kilo samen kilo Mooie stoofpeertjes Zoete hand-appels Clapp's peren DE HELE WEEK: kilo 19 ct Spaanse pepers kilo 23 ct Paprika's kilo 29 ct Bananen 100 gr. 15 ct 100 gr. 19 ct kilo 85 ct DEZE WEEK BIJ f 5.- BOODSCHAPPEN: 2 dubbele rollen closetpapier 69 ct Dubbelblik fijnste Leverpastei 69 ct 2 pak Krul-vermicelli 69 ct Een Gloeilamp 75 of 100 watt 69 ct Groot blik fijnste soepballetjes 69 ct 2 pak Macaroni 69 ct 3 vruchten-gebakjes Grote slagroom-taart 10 puntjes 89 ct 248 ct 75 ct Pak 500 gr. spinazie 98 ct Een grote zak patates frites nu 25 ct bij elke botermalse braadkip 1 GULDEN REEKS 700 gram kinnebakham 700 gram goud-geel rookspek 700 gram speklapjes 400 gram gehakt h.o.h. 300 gram pracht runderlappen 3 stuks slavinken 4 stuks Hamburger VOOR 'T WEEKEND: RUNDER ROLLADE RUNDERLAPPEN BRAADWORST SCHENKEL ELST Uit het politierapport Dagtocht RHENEN ONGELUKKEN IN HET WEEKEINDE Het jaarlijkse voetbaltoernooi van de v.v. Renswoude" werd zaterdagmiddag aldaar georganiseerd en had een geslaagd verloop FAMILIEBERICHTEN Tot onze diepe droefheid heeft de Heere geheel onverwacht van onze zijde weggenomen mijn innig geliefde man en onze geliefde broer, zwa ger en oom in de ouderdom van ruim 62 jaar. Uit aller naam, W. Jansen-van Brummelen Veenendaal, 22 augustus 1964 Nieuweweg 262 De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. woensdag 26 augustus te 2.30 uur op de algeme ne begraafplaats te Veenendaal. Tot onze diepe droefheid is na een langdurig ziekbed van ons heengegaan mijn innig geliefde man en onze lieve zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, broer en zwager in de ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam: A. Rijnders-van Soest kinderen, behuwd-, kleinkinderen en achterkleinkind Veenendaal, 22 augustus 1964 Nieuweweg 159 De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. woensdag 26 augustus a.s. op de algemene be graafplaats te Veenendaal om 4 uur. Plaats een vraay en aanbod - advertentie 1-10 woorder 1,80 elk woord meer 10 cent Parallelweg 10 Telefoon 2022 e 14 geldzegels 14 geldzegels 14 geldzegels 14 geldzegels 14 geldzegels 14 geldzegels Zandstraat 55 Telefoon 3017 Adr. van Ostadelaan 33-35 Telefoon 3652 mager, 500 gram borst, 500 gram puur varkensvlees, 500 gram met been, veel vlees, 500 gram Op de Rijksstraatweg wilde een Opel bestuurd door de heer S. uit Rotter dam linksaf Zwünsbergen oprijden toen een Skoda bestuurd door de heer P. uit Hilversum bezig was hem in te halen en te passeren. De opel werd in de flank gegrepen door de Skoda van de heer P. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Materiële schade was er aanzienlijk. Bij controle werden richtingaanwijzer e.d. niet helemaal in orde bevonden. Tegen beiden werd proces-verbaal op gemaakt. P.V. DE INSTUIF ELST Uitslagen wedvlucht vanaf Orleans op 22 aug. 1964. Snelheid eerste duif 863.3 m p.m.: C. v. d. Berg 1, 28; M. Riemsdijk 2, 3, 22, 24; M. Brouwer 4, 18, 25; W. E. v. Laar 5, 13, 17; Poel Viegen 6; G. Briennessen 7, 27; J. Swetselaar 8; T. v. Laar 9; J. v. Aal ten 10, 23; D. Wijkniet 11, 19; A. J. Bos 12; W. v. Zetten 14; M. Boelhouwer 15; H. Doornspeek 16, 20, 29; C. v. Viegen 21; H. B. Bouman 26; Gebr. Briennes sen 30. Een gedeelte van de bewoners uit de Nieuwstraat maakten zaterdag 22 aug. een dagtocht, die door de buurtbewo ners was georganiseerd. Deze reis, die de eerste was van deze vereniging en ook mede als doel had, bevordering van de onderlinge band tussen de be woners, mag zeker als geslaagd worden genoemd. Voor de bewoners van een niet wa terrijk gebied was het een evenement de boottocht door de Rotterdamse ha vens, bewondering van de havenwer ken en het woelige verkeer te water. Verder werd een kijkje genomen van af de Euromast en gewinkeld in het mooie winkelcentrum. Via Delft ging het naar Den Haag, waar een bezoek werd gebracht aan panorama Mesdag en Madurodam. Me de door de prettige voorlichting van de chauffeur was het al met al een mooie dag. Vanmorgen omstreeks tien voor elf is er een storing ontstaan waardoor Veenendaal en omstreken (alle plaat sen die tot het rayon Veenendaal be horen; zonder stroom kwam te zitten. Op het moment dat onze krant ter perse ging kon men ons van de zijde van de P.U.E.M. nog niet vertellen, wat er aan haperde. Eén ding had men echter reeds ontdekt: de storing zat niet in het schakelstation aan de Ka- naalweg, zodat Veenendaal na een kwartier weer van stroom voorzien was. Gelukkig maar want vele bedrijven die veel met elektriciteit werken heb ben in het „stroomloze tijdperk" moei lijkheden gehad hun bedrijf op gang te houden. In een week tyds zijn in de Rijn twee kinderen verdronken. Gebeurde dat vorige week bij Eist, ditmaal ge beurde het afgelopen zondag bü Rhe- nen aan de zuidelijke oever van de Rijn ter hoogte van de Veerweg. De familie De Klein uit Veenendaal bracht zondag de dag door aan de Rijn. De kinderen waren in het water aan het spelen, waarbij een fles is afgedreven. De 9-jarige Diederik zag dat gebeu ren en ging achter de fles aan. Door dat de Rijn erg laag is komt men ech ter al spoedig in het diepe ge deelte van de Rijn terecht. Diederik zakte in de diepte (hij kon wel zwem men) en raakte in grote moeilijkheden. Zijn vader ging hem te hulp, maar kon de jongen niet meer grijpen. Ook me neer De Klein raakte in levensgevaar, want hij kon niet zwemmen. Intussen waren door de grote be roering aan de overkant van de Rijn verschillende mensen bij de aanleg steiger aan de Veerweg op het ge beurde attent gemaakt. Gelukkig was er juist een speed-boat op de Rijn die ijlings naar de onheilsplaats gediri geerd werd. De inzittenden van deze boot waren net op tijd om vader De Klein uit het water te halen, maar het zoontje was spoorloos. Ook enkele zwemmers die spoedig ter plaatse wa ren, konden na geruime tijd zoeken alleen maar zonder resultaat uit het water stappen. Het dreggen bleef in eerste instantie ook zonder resultaat. Nader hebben wjj van de politie te Lienden (het ongeluk gebeurde in de gemeente Lienden) vernomen dat in de loop van maandagmid dag het jongetje De Klein gevon den is door de rijkspolitie te water, vrijwel op dezelfde plaats, waar het jongetje in de diepte verdwenen is. Vrijdagavond.j.l. kwam de sportvereniging DVSA in hotel 't Berghuis by een voor de jaarlijkse algemene vergadering. Aanwezig waren 43 leden, waaronder het gehele bestuur. Voorzitter J. Keiman heette de aanwezigen hartelijk welkom en begon met te constateren dat de opkomst in verhouding tot het aantal leden weer vrij gering was. Overigens is deze opkomst vrij normaal. Over het afgelo pen verenigingsjaar kon hü prettige geluiden laten ho.ren. De promotie van het eerste elftal naar de grote KNVB was vanzelfsprekend wel de belangrijkste ge beurtenis. Ook de andere elftallen kunnen op goede resultaten terugzien. Als gevolg van al deze goede prestaties was de belangstelling in het afgelopen sei zoen weer veel groter dan normaal bij de wedstrijden, waardoor de recettes en daarmee de financiën een gunstig beeld vertoonden. Alvorens de vergadering te openen vroeg de voorzitter eerst een minuut stilte in acht te nemen voor het overleden lid en speler C. G. v. d. Grift. De agendapunten notulen, ingekomen stukken, jaarverslagen van secretaris, penningmeester, sporttoto en reiscommis sie werden in een vlot tempo afgehandeld. Bij de begroting voor het nieuwe seizoen van de penningmeester, waarbij bleek dat er een geraamd tekort was van 1200, kwamen de tongen evenwel los. Diverse voorstellen werden geopperd om deze begroting sluitend te maken. Verhoging van contributie werd voorgesteld. Dit punt had het bestuur al in overweging genomen, doch wil dit voorlopig nog even aanzien hoe de zaak zich in het a.s. sei zoen zal ontwikkelen. Mogelijk dat in gaande januari 1965 de contributie ver hoogd zal worden. De entree bij de wed strijden van het eerste elftal op zondag zijn reeds verhoogd m.i.v. de nieuwe competitie van 50 op 60 cent. Bezuiniging op de reiskosten werd eveneens voorge steld, wat mogelijk zou zijn omdat velen thans over eigen vervoer beschikken. De penningmeester ziet meer mogelijkheden in het winnen van een groter aantal leden en/of donateurs. Het bestuur zal een en ander op korte termijn nader onderzoeken. Na een korte pauze werd overgegaan tot de gebruikelijke verkiezingen. Omdat door de leden geen kandidaten waren ge steld, verliepen deze verkiezingen uiterst vlot. Voor het bestuur waren de heren H. Slotboom en S. Giezen niet meer herkies baar. In deze plaatsen werden de door het bestuur gestelde kandidaten J. Wolters en T. Zaayer gekozen. Het bestuur bestaat thans uit de volgende personen: J. Kei man, voorzitter; J. Wolters, 2e voorzitter; A. Brinkman, secretaris; A. J. de Grefte, 2e secretaris; P. H. van Malsen, penning meester; T. Zaayer, 2e penningmeester; M. Blankestijn, G. Breeschoten en C. van Viegen. De elftalcommissies werden als volgt samengesteld: voor de zondag: M. Blan kestijn, G. W. v. d. Horst en G. W. van Beek. Voor de zaterdagafdeling: T. Zaayer C. van Viegen en Joh. Terschegget. De benoeming van de nieuwe kascommissie ging ook al even vlot en kwamen hierin de heren H. J. Buis, J. J. van Engelen burg en Jac. Keiman. De rondvraag tenslotte leidde tot min der aangename discussies. Gesteld werd dat de convocaties voor de jaarvergade ring te laat waren verzonden, waardoor de vragen voor de rondvraag niet tijdig ingeleverd konden worden. Hoewel de bekendmaking van de jaarvergadering reeds lange tijd tevoren was aangekondigd in clubblad en nieuwsbladen kon men op dit punt niet tot overeenstemming komen. Tenslotte besloot de voorzitter alleen de ingekomen vragen te beantwoorden. Om half 12 sloot de voorzitter de ru moerig geworden vergadering en wenste alle leden, supporters en elftallen een prettig en sportief seizoen toe. Tweemaal dit weekeinde werd de omgeving van het kruispunt Kon. Wil- helminaweg - Koenestraat opgeschrikt door een aanrijding. Het aantal aan rijdingen op dit punt is langzamerhand niet meer te tellen. De eerste botsing was zaterdagmiddag. Een automobilist V. uit Amersfoort, ko mende uit de richting Leersum wilde de Koenestraat inrijden en verleende geen voorrang aan de bromfietser v. V. uit Leersum, die op het fietspad reed. Geluk kig was er alleen materiële schade. Zondag kwam de automobilist S. uit Den Haag de Koenestraat af en wilde de Kon. Wilhelminaweg opdraaien. Ook hij verleende geen voorrang aan verkeer op het fietspad. De bromfietser van W. uit Rhenen werd geraakt en werd dusdanig verwond dat hij naar huis vervoerd moest worden. Wij vragen ons of wanneer hier nu eindelijk eens iets gedaan wordt. Rijks waterstaat toont zich in Amerongen niet van zijn beste zijde. Vele maanden ligt er reeds het verzoek van gemeentebestuur en verbond voor Veilig Verkeer tot het instellen van een maximum snelheid van 50 km op de Kon. Wilhelminaweg. Nog steeds is de toestand ongewijzigd. Op dit beruchte kruispunt doen zich welhaast ieder weekeinde ernstige of minder ernstige ongevallen voor. Steeds is de oorzaak het niet geven van voorrang dcor autobestuurders aan verkeer op het fietspad. Natuurlijk zijn de chauffeurs niet steeds fout en geven blijk de ver keersregels zeer onvoldoende te kennen. Op zich zelf is dit echter geen reden de toestand maar zo te laten. Al was het alleen maar ter bescherming van het verkeer op het fietspad tegen lieden die eerst eigenlijk opneiuw verkeersles moes ten nemen, dienen spoedig maatregelen te worden genomen. Aan het gemeentebestuur ligt het niet. Men doet wat men kan om verbetering in de situatie te verkrijgen. Het betreft hier een rijksweg, waar voor Rijkswaterstaat volledig aansprake lijk is. Ingevolge artikel 20 van de Monumentenwet kunnen de ministers van Onder wijs en Volkshuisvesting stads- en dorpsgezichten aanwijzen. Een dergelijk geval doet zich thans in Amerongen voor. De minister heeft n.l. aan het college van gedeputeerde staten advies gevraagd om de oude dorpskern van Ame,rongen als dorpsgezicht aan te wijzen. Hiertoe hebben ged. staten op hun beurt weer het advies van de gemeenteraad gevraagd. B en W stellen de raad voor hierop positief te adviseren. Wel wil het college de door de minister aangegeven grenzen wijzigen. Het terrein van het vroegere Joh Hospitaal moet er volgens het college buiten vallen, de omgeving van de oude begraafplaats daarentegen moet er bij. In de overwegingen van de minister tot aanwijzing als beschermd dorpsgezicht staat te lezen dat het dorp Amerongen bijzonder fraai is gelegen op de grens van de Utrechtse Heuvelrug en het rivier landschap. De uiterwaarde vormen een boeiend contrast met de dicht beboste heuvelrug. In het dorp domineren 2 monumenten van uitzonderlijke betekenis n.l. het statige huis Amerongen en de rijzige fraai be handelde toren van de Ned. Herv. Kerk. Het dorp Amerongen kan in zijn huidige vorm des te meer gelden als een gaaf voorbeeld van een kasteeldorp omdat de naaste omgeving van huis en kerk in hun aanleg geheel en wat de bebouwing be treft, voor het grootste deel in oorspron kelijke vorm gebleven zijn. Voorts vormt een aantal historische panden in het dorp aanknopingspunten voor de instel ling van een dorpsgezicht op grond van de Monumentenwet. Een andere reden wordt gevormd door de ten oosten van de kern gelegen groe pering tabakschuren. Op zichzelf vormen deze bedrijfsgebouwen reeds een zeld zaamheid, daar er maar weinig opstallen van de vroeger voor deze streek zo be langrijke tabakscultuur zijn overgebleven. Temeer verdient bescherming aanbeve ling omdat er geen ander geval aanwijs baar is waarin tabaksschuren zo zeer in de nabijheid van een belangrijke dorps kern zijn gelegen, dat zij daarmee in één verband kunnen worden gevat. Het zou zeer te betreuren zijn wanneer deze situa tie door woonbebouwingen zou worden aangetast. Overigens is het geenszins de bedoeling dat de situatie in een beschemd dorpsge zicht wordt bevroren in de toestand waar in het zich bevindt. Het streven moet erop gericht zijn dat wenselijke of nood zakelijke veranderingen slechts geschie den op 1 zodanige wijze, dat het aspect van het geheel niet, of althans zo weinig mogelijk schade lijdt. Ook over dit voor Amerongen bijzon der belangrijke punt zal de gemeente raad zich vanavond dienen uit te spreken. In de eerste wedstrijd kwam de organiserende vereniging „Renswoude" in het veld tegen het Veenendaalse NSVS. Het werd een tam partytje voetbal van bei de kanten. De eerste helft beheerste Renswoude het spel, maar men was niet bü machte het overwicht in doelpunten uit te drukken, althans in de beginfase niet. Tegen de verhouding in nam NSVS na 18 min. de leiding toen H. van Kesteren een strafschop beheerst in een doelpunt omzette, 0-1. Tien minuten later bracht NSVS door een fout in de Renswoudse achterhoede de stand op 0-2. Renswoude, wakker ge schrokken door de achterstand wist nog voor rust de stand tot 1-2 terug te brengen. Na de hervatting ging Renswoude snel ler van start en na 12 minuten was het Gijsbertsen die met een fraaie kopbal de partijen op gelijke voet bracht, 2-2. De wedstrijd ging verder gelijk op. Wel probeerde Bleyenberg nog een doelpunt te maken, maar hij slaagde hier niet in. Het einde kwam met een gelijke stand 2-2, waarna door het nemen van straf schoppen de winnaar moest worden aan gewezen. NSVS benutte de penalty's be ter en plaatste zich in de finale. NSVS won over het algemeen genomen op verdiende wijze, maar gezegd moet worden dat Renswoude behoorlijk voor de dag kwam. Nu men in het bezit is van een uitste kende trainer (de heer A. Dillen) lijkt Renswoude een betere toekomst tegemoet te gaan en kon dit elftal in de a.s. com petitie wel eens op een van de bovenste plaatsen eindigen. Na deze wedstrijd trad VRC-III tegen NSVS-II in het veld. Hier was de uit slag 514 in het voordeel van de VRC'ers. Scherpenzeel en Rhenus betwistten el kaar een plaats in de finale. Na een gelijk- opgaande wedstrijd won Scherpenzeel met 1-0. Renswoude-II speelde tegen Scherpen- zeel-II, waarbij de reserves van Rens woude aan et langste eind trokken, zij het. met klein verschil, 1-0. Renswoude verdedigde zo subliem dat de keeper eigenlijk maar twee gevaarlijke ballen op zijn doel kreeg. In de tweede helft scoorde Smit het enige doelpunt. Volgende week is het programma: Om le en 2e plaats: Scherpenzeel-NSVS; 3e en 4e plaats: Renswoude-Rhenus; le en 2e plaats res. Renswoude-II- VRC-III; 3e en 4e plaats res. Scherpenzeel-II- NSVS-II. van elke in Nederland verschijnende courant staan tot Vw beschikking. Wij rgen het plaatsen van Uw advertenties zonder prijsverhoging in bladen door GEHEEL NEDERLAND. Parallelweg 10 - Tel. 2022 (2 lijnen) - Veenendaal

De Vallei | 1964 | | pagina 5