E.V.L.1." Raad van Veenendaal komt 3 september bijeen ONDERWIJS-ASSISTENTE JO N GE LUI op donderdag 3 sept. komt de Raad der gemeente Veenendaal in open bare vergadering bijeen. bezorger(ster) Controverse tussen schoolhoofd en bestuur Kon. Julianaschool Geen relatie Politie berichten Is er nieuwe woonkern in gemeente Rhenen bij de jeugdherberg A. VAN TUIL A. J. VOORSLUYS D. H. Reder apotheker Wil Aschoff DANKBETUIGING MEISJE J. DE HAAS T. H. MEYER AFWEZIG i GA NU VEILIG OVER I OPAARDGAS JUNKER+RUH De Eerste Veenendaalse Liften Industrie II Allround metaalbewerkers DR. J. G. THOOMES: Met dit bestuur geen enkele samenwerking meer mogelyk P. N. v. GALEN Verhoudingen zeer onaangenaam Onaangenaam PETER POST FANCLUB De Oudenvandagen-tocht NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN Meisje ernstig gewond bij brand in lunchroom VOORNAAMSTE PUNTEN VAN BEHANDELING ZIJN een voorstel tot het aanvaarden van een vergunning en tot het aangaan van een bruikleenover eenkomst ten behoeve van het plaatsen van een wachthuisje op de Kerkewijk. De raad stelde reeds op 25 juni j.l. een bedrag van f 1500,beschikbaar voor het maken van een plateau en het plaatsen van een wachthuisje voor autobuspassagiers aan de Kerkewijk tegenover het pand no. 189. Daar bovengenoemd wachthuisje geplaatst is langs de provinciale weg Elst-Veenendaal is vergunning van Ged. Staten nodig. i Benoeming lid commissie advies woonruimte Aktie verstrekken warme maaltijden aan bejaarden neemt vastere vormen aan Personeel van de Hollantor N.V. heeft 12 sept. Hollantoriade ELST MARKTBERICHTEN familieberichten Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze dochter Angela Carolina zusje van Arie. Johan en Ina. G. F. v. d. Haar H. v. d. Haar- Bleijenberg Veenendaal. 26 aug. '64 Schrijverspark 90' Ondertrouwd en Veenendaal, 27 aug. 1964 Dr. Colijnstraat 63 Mulderslaan 74 Receptie op de trouwdag 11 sept. a.s. van 5-7 uur n.m. in hotel ,,La Montagne" Toekomstig adres: Ferd. Bol straat 42 i en geven U, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden op woensdag 16 september a.s. om 14.30 uur in de consistoriekamer van de gereformeerde kerk te Maarn (wegens verbouwing van het gemeentehuis), augustus 1964 Veenendaal, Kerkewijk 175 Maarn, Tuindorpweg 63 Kerkelijke bevestiging om 15.15 uur in de Ned. Herv. Kerk van ..Valkenheide" te Maarsbergen, door de Weleerwaarde Heer Ds. A. A. Bos, Ned. Herv. Predikant te Veenendaal. Receptie: zaterdag 5 september van 16.00 tot 17.30 uur in Motel Maarsbergen". bi) N.S. Station Maarsbergen. Toekomstig adres: Botica Aruba. Oranjestad, Aruba N.A. De geslaagden voor het examen Mid denstand zeggen bij deze zeer hartelijk dank voor de prima lessen van de heren de Ruiter en Schilperoort. Zij kunnen niet anders doen dan hun Instituut „Dubbel W" warm aanbeve len. DE GESLAAGDEN Het bestuur van de Chr. B.L.O.-school te Veenendaal vraagt voor de klassen van de Oranjeschool een Minimum leeftijd 16 jaar. Sollicitanten, die huishoudschool- of Ulo-onderwijs hebben genoten, hebben de voorkeur. Salaris nader overeen te komen. Brieven of mondelinge sollicitaties aan de heer W. Bulsink, hoofd der school, Jan van Goyenstrtaat 4, tel. 3863 Dagblad DE TELEGRAAF zoekt voor Renswoude Aanmelden: v. Kooten Oude Holleweg 5 Renswoude EEN FLINK gevraagd voor de huishou ding en winkel. Jan Steenlaan 73, Veenendaa telefoon 3473 1 TANDARTS TOT 26 SEPTEMBER Spoedgevallen zie raambiljet. veilige aardgasfornuizen. j Uw trots... een echte Junker Ruh voor aardgas. VRAAGT VAN 15 TOT 18 JAAR Diploma L.T.S. (Metaalbewerking) strekt tot aanbeveling. VAN 21 JAAR EN OUDER Sollicitaties te richten aan: „E.V.L.I.", Zuivelstraat 7, Veenendaal. Als het zwaard van Damocles hangt een dreigend conflict boven de Kon. Juliana school aan de Kerkewyk. Tussen het schoolbestuur van 12 man en het hoofd der school dr. J. G. Thoomes is zo'n diepe kloof ontstaan dat er totaal geen contacten meer zijn en de gewone schoolzaken geen doorgang meer vinden (o.a. het be noemen van vakpersoneel, aanvragen nieuwe leermiddelen enz.). Het hoofd, de heer Thoomes, is door het bestuur gedurende de periode van 1 t.e.m. 4 september geschorst. Als motief wordt daarbij opgegeven dat hij de schoolzolder voor privé- doeleinden zou hebben gebruikt. Bovendien zou de datum van een te houden schoolreisje niet ter kennis van het bestuur zijn gebracht. Deze zaken (in wezen futiliteiten) zijn door het schoolbestuur voor de Raad van Beroep gebracht. Deze Raad stelde voor om de zaak eerst te onderzoeken en pas daarna tot schorsing over te gaan, eventueel op de data 1 t.e.m. 4 november, maar het bestuur was niet te vermurwen. De schorsing moet doorgaan. De heer Thoomes verklaarde desge vraagd dat er geen relatie meer bestaat tussen het hoofd en het bestuur. De zaak is duidelijk. Ze willen me weg pesten. Het is de vraag of dit juridisch mogelijk is. Bovendien uit mezelf ga ik nooit weg al kwam er een tank aan te pas. De verwij ten die men mij maakt zijn ongegrond en gezocht. Dat het ULO-onderwijs de laatste jaren een grote concurrentie kreeg van andere scholen is de oorzaak van het teruglopen van het aantal leerlingen. Neen, met dit bestuur is geen samenwerking meer mo gelijk. Voor hun houding en optreden heb ik feitelijk geen woorden meer. Alle toenaderingen mijnerzijds worden gene geerd. Ik voel mij zeer beledigd door de volgende gedragingen: 1. Men heeft mij de brief met dreiging tot schorsing gezonden, toen ik met va kantie in Zwitserland was; 2. De brief was gedateerd 18 juli en ik ontving het epistel op 3 augustus, dus speciaal achtergehouden om midden in de vakantie te kunnen worden bezorgd; 3. Op een bestuursvergadering werd mij geen gelegenheid gegeven tot ver weer; 4. Men verwijt mij dat ik de zaak aan de pers heb doorgegeven en deze beschul diging deze week aan de Raad van beroep doorgegeven, terwijl ze zelf het geval op straat brachten. Hoe kwam anders de pers er achter? 5. De datum van het gehouden school reisje zou ik op een schoolbestuursver- gadering bekend maken. Die vergadering is nooit gehouden; 6. Men pleegt lijdelijk verzet waardoor de schoolzaken geen doorgang kunnen hebben; 7. Nieuwe schoolmeubels werden zonder mijn voorkennis gekocht hetgeen norma liter wel gebeurde; 8. Ze hebben de onkostenvergoeding van mijn tuin, groot f 10,in de maand, abrupt ingetrokken; 9. Men heeft een personeelslid van de school gecomplimenteerd met het succes van veel geslaagden, terwijl dit compli ment aan het hoofd dient te worden ge richt. Inmiddels heeft de heer Thoomes de bewuste kamertjes op de zolder ont ruimd, zodat deze „aantijging" £een grond meer bezit. Het ergste vind ik dat er tus sen het bestuur en de ouders van de leer lingen praktisch geen relaties zijn. Trou wens de meeste bestuursleden hebben geen kinderen op deze school, aldus Dr. Thoomes. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer P. N. van Galen vond het een zeer onaangename kwestie, temeer daar door publicaties de zaak aan de open baarheid wordt overgegeven en er een rel van wordt gemaakt. De heer van Ga len verklaarde dat het bestuur unaniem van mening is dat de weg die gevolgd werd de juiste is. Het is eigenlijk een interne bestuursaangelegenheid. Wel kan ik zeggen dat het beleidskwesties zijn die wij de heer Thoomes verwijten. Het heeft niets te maken met kerkelijke ver schillen, want het bestuur is gereeru- teerd uit praktisch alle kerkelijke groe peringen, volgens de heer van Galen. Wij hadden zijn persoon willen sparen, maar dat blijkt nu niet meer mogelijk. De Raad van Beroep zal uitspraak moeten doen. Er zijn bepaalde punten door ons hangevoerd waarover wij publiekelijk geen uitspraak kunnen doen. De heer Thoomes zal op normale wijze worden uitgenodigd op bestuursvergaderingen. Hij krijgt gelegenheid het bestuur te ont moeten. Als hij niet wil, is dat onze zaak niet. Door ons wordt de zaak niet zo gesteld: Hij weg of wij weg. De ouders worden in de gelegenheid gesteld vragen te stellen die wij zover wij kunnen, zullen beantwoorden. Ik wil wel verklaren dat de uitspraak van de Raad van Beroep voor ons bindend is. Als de heer Thoomes in 't gelijk wordt gesteld, leggen wij ons daarbij neer, aldus de heer van Galen. Maar het schrikkelijke ver val van deze eertijds zo bloeiende school gaat ons aan het hart. De heer van Galen deed nog zijdelings de mededeling dat er plannen zijn tot stichting van een nieuwe ULO voor Chr. Nat. Onderwijs. Intussen een onverkwikkelijke histo rie, waarbfj enerzijds een algemeen bekend en geacht schoolhoofd en theo loog onderwerp is van vele dorpsge sprekken en anderzijds een oude be staande ULO-school door dergelijke conflicten geschaad wordt. Dinsdagmiddag omstreeks half vier liep op de Prins Bernhardlaan de vijfjarige H. v. d. B. tegen de auto van mej. v. d. W. uit Veenendaal. De kleine kerel kreeg een schaafwond aan zijn hoofd en een zere duim. De auto liep geringe schade op. De bromfiets van W. R. uit Amerongen belandde dinsdag van de weg op het po- titiebureau, omdat het voertuig niet hele maal in orde was. De veertienjarige I. T. uit Veenendaal deed dinsdag aangifte bij de politie dat hij aangereden was door een bromfietser en dat de bromfietser nergens meer te bekennen was. Het ongeval moet plaats gevonden hebben op de hoek Gerard Ter- borghstraat-Jan Steenlaan toen de brom fietser genoemde persoon geen voorrang verleende. Het onderzoek is tot nog toe zonder resultaat gebleven. De schade bleef beperkt tot wat ongerief aan de fiets en een kapotte knie. Woensdagmorgen om 11.30 uur raakte de wielrijder de heer K. F. H. met een tas de geparkeerd staande auto van de heer D. M. H. uit Ede. Het ongevalletje gebeurde op de Hoogstraat nabij de Markt. De schade was gering. Een kinderfietsje vond donderdag het einde toen er een vuilnisauto van de gemeentereiniging overheen reed. Het on geval gebeurde bij het Rembrandtpark toen de vuilnisauto om een pleintje reed. Naar de toedracht van het gebeurde wordt nog een onderzoek ingesteld, om dat de meningen nogal uiteen lopen. Peter Post heeft zijn goedkeuring ge geven aan het besluit een fanclub voor hem op te richten. Het ligt in de bedoe ling dat de leden van deze club eens in de maand een clubblad krijgen en de daarbij als het de eerste keer is een foto. De contributie is gesteld op drie gulden per jaar en het inschrijfgeld bedraagt vijftig cent. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij J. G. Eykenbroek, Bas Jungerius- straat 124a te Rotterdam. Zo zag woensdagmiddag de Industrielaan eruit b(j het vertrek van de bejaarden. Hierbij drukken we de tekst af van het lied wat door mevr. Buddingh-de Vries Lentsch gemaakt is op de tocht van de Ouden van Dagen. Ieder jaar zo in augustus Is de Ouden-van-dagen-tocht, Die door enkele aktieve mensen Steeds maar weer wordt uitgedocht. REFREIN: Wij gaan rijden, rijden, rijden Met een auto groot of klein En beleven met z'n allen Ieder jaar weer dit festijn 't Roode Kruis en de politie Dokter Kets en de Motorclub En natuurlijk dan de pers nog Voor de foto 's Meneer Hup 's Middags klokslag dertien ure Dan vertrekt de grote stoet Hele families staan te wuiven Alsof men emigreren moet Want dat reisje is voor Oma en voor Opa een heel ding En al is het maar enk'le uren Men teert op de herinnering Anth. de Ruiter heel gewichtig Hamp v. Schuppen laconiek Zijn de organisatoren En ze doen het reuze kwiek Ik vergat nog meneer Keman 't Is het beste paard van de stal Hij is als altijd heel bescheiden Maar dat wist U natuurlijk al Mocht ik er nog meer vergeten 'k Hoop, dat U het mij vergeeft 't Zijn de werkers achter de schermen Voor wie U wel een hoeraatje heeft In de speeltuin gaan we draaien En we waren in een boot Of we lopen in een doolhof Het plezier is altijd groot We drinken koffie of een glaasje Of we lepelen advokaat Ook een ijsje wil wel smaken Vooral als 't zonnetje schijnen gaat Nijv're dames smeren broodjes En zij maken de zakjes klaar Want na zo'n hele middag toeren Heus dan lusten we er wel een paar Dat er een paar ze ook graag lusten Nou ja, dat hoeft niet vermeld Al hoewel dat de and're morgen 't Hele dorp wordt rond verteld Wat is nu de grote charme Van dit jaarlijks evenement Dat U weerVens hartverwarmend Met jong en oud tezamen bent Strakjes komt dan weer de intocht Het muziekkorps staat al klaar We bewerken nog eens de claxon En dan maar weer tót volgend jaar. Er bestaan plannen, te komen tot op richting in Veenendaal van een afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen. Daartoe is een samenkomst belegd op donderdag 3 september des middags om half drie, in Hotel „De Korenbeurs". Doel der vereniging is: 1. Verlenen van bijstand aan de Neder landse huisvrouw in haar huishoudelij ke en gezinstaak. 2. Vertegenwoordiging der gezinsbelan- gen op economisch en sociaal gebied. 3. Bevordering van saamhorigheidsge voel en gemeenschapszin bij haar leden. Over het gehele land bestaan reeds afdelingen van deze vereniging en ook in Veenendaal zal hiervoor zeer zeker veel belangstelling zijn. Mevr. Hazenberg is reeds bereid ge vonden Beschermvrouwe van de afd. Vee nendaal te worden. Dames die interesse hebben, worden vriendelijk uitgenodigd op de oprichtings vergadering donderdag a.s. aanwezig te zijn. Woensdagmiddag om 3 uur werd de Veenendaalse b,randweer gealarmeerd voor een brandje in de keuken van hej cafetaria „De Luifel" nab\j het spoor. B(j aankomst bleek dat het 21-jarige meisje Greetje Cohen, dochter van de eigenaar met ernstige brandwonden in de keuken lag. Haar kleding had vlam gevat toen zij het gasfornuis wilde aansteken, juist op het moment dat een timmer man met een busje lijm aan het werk was. De lijm vloog in brand en het vuur sloeg over op het meisje. Er werd links en rechts om een dokter gebeld, maar tevergeefs. Per ambulance werd mej. Cohen toen naar het Julianazie- kenhuis overgebracht. Naar wij vernamen is haar toestand vrij ernstig. Men besloot haar over te brengen naar een ziekenhuis te Nijme gen waar men gespecialiseerd is in de behandeling van dergelijke verwon dingen. De brandweer had het vuurtje snel onder de knie. Iedereen was uiter aard het meest begaan met het 21-ja- rige meisje en informeerde naar de ernst van de verwonding. Op de Parallel weg werden de automobilisten en bejaarden opgewacht door enkele charmante dames, die gul rokertjes en snoep uitdeelden. De raad zal worden voorgelegd een voorr.tel tot net aangaan van een geld lening ad f 1.ÜU0.0U0,ten behoeve van de financiering van de bouw van het nieuwe raadnuis. Het is noodzakelijk in de komende 12 maanden een of meer geldleningen aan te gaan tot een to taalbedrag van tenminste f 2000.000, zo stellen b. en w. in het prae-advies. Voor het eerste miljoen wordt dus nu goedkeuring gevraagd. Over de reste rende f l.OuO.OOO,worden op dit mo ment nog onderhandelingen gevoerd. Ten behoeve van de voorgenomen re constructie van de Vijgendam is het noodzakelijk dat de gemeente kan be schikken over een deel van de aan grenzende grond. Met 19 eigenaren wer den onderhandelingen gevoerd. Met 15 van hen werd inmiddels een overeen stemming bereikt. Ter verwerving van gronden in het complex „Het Petenbos" hebben b. en w. overeenstemming bereikt omtrent de aankoop van perceel Middellaan 28 met bijbehorende grond van mej. D. Schrij ver c.s. tegen een koopsom van f 18.000,—. Verder werden onderhandelingen ge voerd met mevr. R. H. C. Roghair van Rijn-Kersemaeckers te Wageningen omtrent een tweetal percelen gelegen tussen de Rembrandtlaan en de spoor lijn en een perceel aan de Dijkstraat met de daarop staande boerderij „De Kleine Geer". B. en w. gingen accoord voor een totale prijs van f 165.000, n.l. f 100.000,voor het terrein aan de Rembrandtlaan en f 65.000,voor de boerderij „De Kleine Geer" met bij behorende grond. Tenslotte werd het pand Middellaan 33, eigendom van mej. E. E. van Schup pen met bijbehorende grond aange kocht voor f 35.000, De raadsleden zullen in de vergade ring van 3 sept. moeten beslissen over hun eigen presentiegeld dat thans f 15,per raadsvergadering en f 7,50 per commissievergadering bedraagt. Ge deputeerde Staten zijn voornemens de presentiegelden met terugwerkende kracht vanaf 1 jan. 1964 te verhogen tot respectievelijk f 22,en f 13,al thans voor gemeenten van 20.000 tot 50.000 inwoners. De heer G. Davelaar stelt zich blijkens Een poosje terug heeft U in ons blad kunnen lezen, dat men in Veenendaal een aktie aan het ontketenen is die ervoor moet zorgen dat bejaarde mensen tegen een zeer gereduceerde vergoeding een warme maaltijd verstrekt krijgen. Dat initiatief, wat geheel door vrij- w'^ligsters ontketend wordt neemt steeds vastere vormen aan. Op het ogenblik is men druk bezig de mensen warm te maken om zich op te geven, wanneer ze in aanmreking denken te kunnen komen voor dergelijke hulp. Daarom heeft men een stukje tekst gestencild, wat verspreid zal worden bij doktoren, geestelijken e.d. zodat een ieder van de bedoeling en nood zaak overtuigd zal worden. Ook tijdens de afgelopen bejaardentocht zijn er al verschillende mensen op dit initiatief ge drukt. De mensen die op een of andere wijze geïnteresseerd zijn in het initiatief, ver wijzen wij naar een ingezinden stuk el ders in dit blad. LEDEN VAN DE STATEN- GENERAAL IN DE WEST De Nederlandse parlementariërs heb ben op hun trip door de West een be zoek gebracht aan een bacoven (bana nen) plantage te Santa Boma in Suri name. Op de foto vijfde van rechts: Mr. J. F. F. M. van Thiel, voorzitter van de Tweede Kamer en leider van de delegatie. het in 1962 vastgestelde rooster niet her kiesbaar als lid van de woningadvies commissie. De commissie plaatste zelf op de voor dracht 1 de heer A. L. Takken, Bergweg 3 en de heer C. Anbeek, Mulderslaan 83. B en W hebben tegen nummer 1 geen enkel bezwaar evenmin als tegen de per soon onder nummer 2 genoemd. Wel vinden B en W het niet wenselijk om de heer Anbeek bij het dubbeltal te ver melden omdat bij eventuele benoeming dan 3 van de 5 leden der vereniging der commissie bij een bedrijf werkzaam zou den zijn. B en W. stellen voor de voor dracht te wijzigen in 1. de heer Takken voornoemd en 2. de heer W. J. Schuur man, J. P. C. Leinweberstraat 74. De N.V. P. Hey en Zn. werd reeds op 12 maart j.l. de bovenverdieping van het schoolgebouw Hoofdstraat 116 verhuurd als opslagruimte. Thans heeft deze firma verzocht de benedenverdieping van het perceel Kerke wijk 69 (De Tekenschool) te mogen hu ren. B en W hebben geen bezwaar. Ten behoeve van de Ned. Hervormde Groen van Prinstererschool zullen enkele voorzieningen worden getroffen. B en W stellen voor de geraamde kosten rond f 15.000,— beschikbaar te stellen. Door de korpschef van Politie werd het noodzakelijk geacht over te gaan tot de aanschaf van een portofoon ten behoeve van de politie. Met de aanschaffing van dit apparaat is f 2800,gemoeid. Tenslotte een voorstel om aan mej. E. N. Kessing op haar verzoek eervol ont slag te verlenen als onderwijzeres aan de Rijk van Gaasbeekschool. „Is e,r een nieuwe woonkern in de gemeente Rhenen?" zal menige voorbijganger zich wellicht afvragen, welke langs de jeugdherberg aan de Veenendaalsestraat- weg in Eist komt. Inderdaad lijkt het er een klein beetje op, want vrijdag, zater dag en zondag zal de jeugdherberg onderdak verschaffen aan meer dan 750 jon gens en meisjes uit heel Nederland. Zoals bekend wordt het a.s. weekeinde de nationale „Trekkersronde" in de jeugd herberg gehouden. Voor deze gelegenheid is de naam Eikelekamp van het naam bord verdwenen en heeft plaats gemaakt voor St. Holierook aan de Rijn (de vader van de jeugdherberg heet Holierook). Dit jaar staat het trekkersfeest in het teken van het zwerven, vandaar de naam Quo Vadis. Deze week is het jeugdherbergterrein volgebouwd met zoveel mogelijk bouwwer ken die te maken hebben met het zwer versbestaan. Aan de ingang is traditiege trouw een enorme poort opgetrokken voorstellende een enorme huifkar, het vervoermiddel bij uitstek van een zwer- Zaterdag 12 september gaat het geza- meiyk personeel van de Hollantor n.v. uit Veenendaal een dagje uit. Dit uitstapje genaamd Hollantoriade, wat helemaal door de direktie aan het personeel wordt aangeboden en dus niet georganiseerd wordt door de personeelsvereniging, draagt dit jaar nog een extra officieel tintje, omdat het eind oktober van dit jaar vijf jaar geleden is dat de burge meester van Veenendaal de fabriek van Hollantor op symbolische wgze opende. Tijdens de Hollantoriade zullen de werk nemers van Hollantor Hilversum (Anna's Hoeve(, Amsterdam (een rondvaart) en Avifauna bezoeken. In het grote tuinrestaurant van laatst genoemde vogelenpark zal een diner dansant aangeboden worden. Er is nog meer nieuws bij de Hollantor want deze maand is er'voor het eerst een personeelsorgaan verschenen, genaamd de Binder. In de Binder vinden de werk nemers nieuwtjes en wetenswaardigheden van het bedrijf. BRANDJE BIJ HOLLANTOR In de nacht van donderdag op vrijdag omstreeks half vier is er een brandje geweest bij de Hollantor n.v. De fabriek van vezelprodukten aan het Verlaat. De brand is waarschijnlijk ontstaan, door dat er een machine warm gedraaid is. Hierdoor hebben enkele vezels brandge- vat. De brandweer had echter het vuur snel geblust, zodat de brandschade nogal meeviel. Groter is echter de schade die ontstaan is door de stagnatie in de pro- duktie. DIPLOMA ZWEMMEN Zaterdagmiddag om 1.30 uur wordt in het gemeentelijk zwembad aan de Willaer- laan door ongeveer 80 deelnemers deelge nomen aan het diploma zwemmen voor de KNZB. ver. Bij deze poort zal vrijdagmiddag ook de officiële opening plaatsvinden van de veertiende trekkersronde. Na deze opening gaat het grote feest beginnen. De bouwwerken kunnen bekeken wor den. Wij zagen o.a. een grote vuurtore». een meer dan levensgroot varken aan het spit wat rond gedraaid zal worden, een iglo, een grote ooievaar en vele bordjes met namen die onverbrekelijk met zwer ven verbonden zijn. Opvallend is vooral dit jaar ook de grote plaats die de ver lichting inneemt, zodat ook 's avonds nenigeen kan genieten. Volgens de tra J .t e is er zaterdagmiddag markt en de jaar vergadering van de NJHCV. Verder staar, er nog meer punten op het profcranara waarmee veel jongelui schik zullen o- ben. De laatste paar dagen toen wij het tc r- rein van de jeugdherberg bezochten was een ploeg van ongeveer veeitig vrijwil ligers bijna dag cn nacht bezig de laatste loodjes af te werken, want als vrijdag middag de deuren onder de grote huif kar geopend zullen worden moet alles klaarstaan om de feestneuzen te ont vangen. KLEIN BRANDJE Donderdagmiddag omstreeks half vijf werd de vrijwillige brandweer gewaar schuwd om een brand te blussen op de Plantage Willem III, waar een hoop afval in brand geraakt was. Toen de brandweer arriveerde was het vuur al geblust, zodat de slangen niet uitge rold hoefden te worden. ORANJE-WIT OEFENT ZONDAG IN UTRECHT Zondag zet de v.v. Oranje-Wit haar oefenprogramma voort met een wed strijd tegen St. Maarten uit Utrecht. Ge zien de resultaten van de laatste twee oefenwedstrijden, beweegt het spel zich nog steeds in opgaande lijn en kan een goed resultaat verwacht worden. Eierenmarkt. Aanvoer 1.010.000. Prijzen kippeneieren per 100 stuks f 13,50 tot f 14,Henneneieren f 8,tot f 12,50. Handel vlug. Biggenmarkt. Aanvoer 185 stuks. Prijzen per stuk f 40,tot f 75,Handel matig. In verband met een overstel pende hoeveelheid nieuwscopy moet zeer tot onze spijt een aan tal verslagen omtrent de zwem- festiviteiten van de afgelopen week blijven overstaan tot ons nummer van dinsdag a.s.

De Vallei | 1964 | | pagina 12