Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Organisatoren van bejaardentocht hadden veel eer van hun werk Agenda Kjso Over hoe warm, hoe ver en hoe mooi het was Wat er vooraf ging Programma Lampegietersavond bekend Grote landdag „Elan '64" zeer geslaagd 38e JAARGANG VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1964 Nr. 68 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Amerongen Eist Rhenen Achterberg Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt Ederveen Renswoude Scherpenzeel Meer dan 650 mensen waren woensdagmiddag niet thuis. Wat ze deden weten niet van alle maal. Van de eerste 650 weten we dat echter precies, want we hebben hen op de voet gevolgd tijdens hun bezigheden. We bedoelen de Veenendaalse bejaarden en andere mensen die aan de bejaardentocht deelnamen. Wie woensdagmiddag omstreeks één uur over de Industrielaan reed zag niets dan auto's, met aan „boord" allemaal Veenendaalse bejaarden die zich alvast zaten te verheugen op de dingen die komen zouden. Toen omstreeks 1 uur de leden van de Veenendaal se M.A.C. de motoren startten, ging het gebeuren, want zij moesten ervoor zorgen dat de hele stoet veilig en vlot op de plaatsen van bestemming terecht kwam. Voordat die start plaats had is er nog wel het één en ander gebeurd. De tocht Derde medewerker voor „De Instuif" benoemd WIST U BROUWER VOOR OUDERE JEUGD KOMT TEENAGERAVOND Optocht Route Sluiting van sigarenfabriek in Utrecht brengt misschien voordeel voor Veenendaalse industrie De Utrechtse sigarenfabriek Denova gaat haar produktie in Utrecht staken, doordat men geen jonge arbeidskrachten meer kan krijgen. Het bedryf wat onder andere bekendheid heeft gekregen met de merken Carl Upman, Carnegie en Staalkoning zal haar produktie in België wel voortzetten, ter wijl het hoofdkantoor en de ex peditie in Utrecht gevestigd blijven. In nacht ervoor vernielden vandalen de praalwagens RENSWOUDE NATIONALE JUBILEUM TENTOONSTELLING VAN HET N.R.S. Qetzcruuthale H3ÜFUSTP 91 - VEENENDAAL ELST Crescendo gaat naar Taptoe Delft Bedaktto en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 HJnen) - Giro 563427 Bedaküe: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bi) de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 5,— Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Ruim vier weken geleden is het comité Autotocht Ouden van Dagen Veenendaal begonnen met de organisatie. Allereerst moesten de nodige automobilisten gevon den worden die mee wilden rijden. Zij kwamen er, 115 in totaal. Toen moesten de auto's nog vol, ook dat lukte. Toen ging het er al aardig op lijken, zodat men met een gerust hart kon zeggen „26 augustus gaan we". Dat kon mede gebeu ren door de hulp van vele anderen. We noemen er een paar, verschillende fabrie ken die voor proviand zorgden, verschil lende noeste werkers achter de schermen, we denken aan de dames die woensdag morgen vroeg 2700 broodjes smeerder.. Hiervoor hadden zij nodig 45 pond boter, 52 pond kaas en ettelijke ponden ham. We denken ook aan de mensen die finan cieel hun steentje bijdroegen. Door al die mensen kon het gebeuren dat woensdag om één uur de stoet ver trok. Omdat een stoet van 115 auto's inclusief drie grote autobussen in het huidig verkeer de nodige moeilijkheden oplevert, hadden de organisatoren er de voorkeur aan gegeven om de stoet in vier groepen te verdelen die om de vijf minuten vertrokken. Dit experiment is uitstekend geslaagd. Ook de mensen van de motorclub, die voor de begeleiding zorgden, waren er zeer over te spreken. Overigens was over hen ook een ieder vol lof, want zij hebben voor een prima begeleiding gezorgd. Zij spoedden zich telkens met ware heldenmoed van de ene naar de andere plaats, om er maar voor te zorgen dat „hun" bejaarden toch overal door kon den gaan. Opmerkelijk is wel dat er, nu men in kleiner groepen reed, meer on gevallen gebeurden dan anders. Ditmaal reed er 8 maal een auto tegen een voor ganger, waarbij alleen maar materiele schade ontstond, zodat de EHBO en het Roode Kruis niet in aktie behoefden te komen. Na de start gingen de bejaarden langs fraaie wegen van Veenendaal over Ede, Harskamp en Kootwijk naar Apeldoorn waar in de Julianatoren de eerste pauze gehouden werd. Nadat eerst de dorstige kelen nat gemaakt waren konden de oudjes zich nog wat vermaken met ver schillende pretmogelijkheden, maar het viel wel op dat vele mensen, waarschijn lijk door de grote warmte op hun stoel bleven zitten. Na ongeveer anderhalf uur vertrok men weer richting Rhenen, ter wijl men in Ouwehands Dierenpark al bezig was de koffie bruin te maken. De organisatoren hadden voor dit deel van de route weer zoveel mogelijk de grote wegen gemeden en allemaal wegen opge zocht die door bos en heide leidden. Omstreeks zes uur arriveerden de eerste auto's bij het dierenpark waar de 2700 de stoet zich en werden de bejaarden door hun chauffeurs naar huis gebracht na deze warme maar mooie middag. Rest ons nog te vermelden dat de mensen die niet in de gelegenheid waren om de tocht mee te maken, vanwege chronisch ziekte niet vergeten zijn, want zij kregen woensdag morgen een heerlijke fruitmand thuis bezorgd. Als de,rde medewerker van het jeugd werk „De Instuif" is per 1 dec. a.s. be noemd de heer v. d. Berg uit Alphen a.d. Ryn, momenteel verbonden aan de Martha Stichting aldaar. De heer v. d. Berg zal als 3e vaste kracht arbeiden naast de heer G. v. d. Schee en mej. De Raadt. Door deze be noeming is duidelijk dat het werk van „De Instuif" weerklank vindt en dat na de komst van de nieuwe kracht een nog uitgebreider en intensiever aanpak van het jeugdwerk mogelijk zal zijn. COLLECTE TEN BATE VAN JULIAN AZ1EKENHUIS De hele maand september wordt er in Veenendaal gecollecteerd ten bate van het Julianaziekenhuis. Deze collecte die geheel door vrijwilligers(sters) verzorgd wordt heeft tot doel enigszins aan de wensen die in het ziekenhuis op velerlei gebied bestaan tegemoet te komen. On getwijfeld zullen velen geen neen zeggen als men aan de deur komt. Nyvere handen smeerden woensdag- ock nnd al vroeg de nodige puntjes en bollen om de bejaarden 's middags het hongerige gevoel in hun maag te laten vergeten. broodjes al op hun eters lagen te wach ten. Het wilde er best in bij de reizigers, die onder het wakend oog van Burgemees ter Hazenberg, die ook een kijkje kwam nemen, hun krentebollen oppeuzelden. In het dierenpark voerden ook enkele sprekers het woord. Allereerst de Burge meester, die organisatoren, autobezitters kortom alle mensen die op een of andere manier hun medewerking aan deze tocht verleend hadden bedankte. Ook een afgevaardigde van het co mité „Veteranen-Voetbaltournooi" voerde het woord en overhandigde even tussen neus en lippen door duizend gulden, wat een verstevi ging van de kas betekende. De zanglustigen kwamen ook aan hun trekken, want mevr. Buddingh-De Vries Lentsch had voor deze gelegenheid een prachtig lied gemaakt, wat zij met behulp dat bij de autotocht voor bejaarden" te Veenendaal een automobilist bijzonder gedupeerd werd? dat hij juist in het bezit van een nieuw wagentje tijdens de tocht tegen een voor hem rijdende wagen reed? dat hij alleen aan zijn eigen wagen al een schade van achthonderd gulden kreeg? dat de andere automobilisten sportief waren en een inzameling gingen hou den? dat deze collecte 250 gulden opbracht? S I N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918, na 6 uur 3325 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties Veenendaalse bejaarden rustig genietend, in de schaduw op een terras. van een accordeon de bejaarden voor zong. Jammer was het dat zij niet overal te horen was, zodat niet iedereen het refrein kon meezingen, maar het was toch leuk. Nadat de apen, olifanten en tijgers aan een nauwkeurige inspectie onderworpen waren moest men weer in de auto's stap pen om de laatste ruk Rhenen-Veenen daal af te legen. Dit werd in een lange stoet gedaan (wanneer de berekeningen juist zijn bedroeg de lengte van de totale rijdende stoet ongeveer 1,5 km) waardoor er in Veenendaal een groots onthaal mo gelijk was. Bij de gemeentegrens had Caecilia zich opgesteld en bij de Markt de Scheepjeswol Harmonie, de chauffeurs leefden zich uit op de claxon van hun auto, zódat het weer als vanouds was. Op de hoek Zandstraat-Hoofdstraat ontbond Het programma voor de op 14 september a.s. te houden Lampegietersavond is deze week bekend geworden. Behalve de optocht voor kinderen besloten de orga nisatoren ditmaal ook eens een evenement voor de oude,re jeugd in te lassen, 's Avonds om half negen zal de bekende teenagerband „The Blue Sharks" uit Ederveen een teenageravond leiden. Deze avond, waar men de beentjes van de vloer kan gooien, wordt gehouden in de grote garage van de fa. Schoonhoven aan de Industrielaan. De firma stelde het gebouw belangeloos ter beschikking, waar voor de organisatoren uiteraard zeer dankbaar zijn. De teenageravond wordt georganiseerd door de „Instuif" o.l.v. de heer v. d. Schee. Teeners van 14 jaar en ouder zul len toegang hebben tot de garage. De dansavond duurt van half negen tot half twaalf. De entreeprijzen zullen nog nader be kend worden gemaakt. Rest nog te vermelden dat van gemeen tewegen alle medewerking werd toegezegd voor het organiseren van de teeneravond. Het eigenlijke Lampegietersavondfeest is de laatste jaren een aangelegenheid voor de allerkleinsten. Met lampions, ver sierde pompoenen en kalebassen gewa pend trok de jeugd in grote getale door het centrum van Veenendaal. Ook dit jaar zal de optocht worden gehouden. De jeugd stelt zich op om half zeven 's avonds achter de Brandweerkazerne aan de Industrielaan. Hier worden de leukste groepen en/of individuelen uitge kozen door vier deskundige dames van de Chr. Huishoudschool. Men kan ruimschoots zijn of haar eigen fantasie laten werken. Moderne of ouder wetse uitbeeldingen kunnen met een prijs beloond worden. Of men nu met een oud LIJNTREKKERIJ In Veenendaal is men op het ogenblik doende verschillende straten van nieuwe witte lijnen te voorzien. Op de markt is men ook bezig geweest. Daar heeft men een aantal lijnen getrokkken waarmee parkeerplaatsen worden aangegeven. Op deze wijze is een zestigtal plaatsen ont staan, waar netjes auto's geparkeerd kun nen worden, zodat men tegenwoordig al leen nog maar „netheid" op de markt zal heersen. Spelevaren in een bootje. Vol overgave en ernst werd vertier gezocht. spinnewiel verschijnt of met een moderne ruimtevaarder, de beoordeling is nave nant. De jeugdoptocht volgt deze route: In dustrielaan, Kerkewijk, Hoofdstraat, Kost- verloren, Eierhal ontbinding. Hier krijgen alle kinderen een flesje chocolademelk aangeboden, waarna de ouderen zich kunnen haasten naar het feest in garage Schoonhoven. De mensen van de „Instuif" hopen op een massale deelname en een zeer gezel lig Lampegietersavondfeest. De organisa toren spanden zich dit jaar dus wel bij zonder in, speciaal voor hen die het lopen met een lampion zijn ontgroeid. Door de sluiting van dit bedrijf ko men verschillende arbeiders zonder werk. In overleg echter met de vak bonden is men naar bemiddelingen aan het zoeken, die zeker in volle harmonie zullen verlopen. Gedacht wordt o.a. aan het overplaatsen van jonge krachten naar andere sigarenindustrieën. Naar wij uit betrouwbare bron heb ben vernomen zijn er op het ogenblik onderhandelingen gaande tussen de di- rekties van de Denova en de Veenen daalse sigarenfabriek Panter naar aan leiding van de overplaatsing van be drijf spotentieel van Utrecht naar Bel gië. Op het ogenblik kon men ons ech ter nog niet medelen of het personeel in Veenendaal te werk gesteld zal wor den of dat er in Utrecht een filiaal ge vestigd zal worden. Op de conventie van de Amerikaanse Democratische Party in Atlantic City is de senator Hubert Humphrey by acclamatie uitgeroepen tot democratisch kandi daat voor het vice-presidentschap. Vlak na deze duidelyke kandidaatstelling we,rd deze foto gemaakt van het democratische duo in de verkiezingen van november. Woensdag werd in het prachtige Edese Openluchttheater de jaarlijkse landdag van de C.P.M. en C.J.B.T.B. gehouden. Uit de gehele omgeving was de platte- landsjeugd samengestroomd. Het fraaie weer stimuleerde bovendien de gang naar de Eder kuil. Jammer dat er voor de aanvang van de landdag een dissonant werd waar genomen. Een aantal knapen had uit puur vandalisme de kabels van de verlichting door gesneden en enkele praalwagens, die 's middags zouden opkomen veranderd in een puinhoop. Door deze stagnatie, waaraan de orga nisatoren uiteraard ook niets konden doen begon de landdag ruim een half uur te laat. Na inleidende muziek op het elektroni sche orgel ten gehore gebracht door de heer L. W. van Ree sprak de voorzitter van de CJBTB de heer L. Ruitenbeek een welkomstwoord. Hierna volgde het optreden van het Mannenkoor „De Veenzangers" o.l.v. Gijs- bert van Zanten. De zangers hadden ken nelijk last van de warmte. Overigens werd hun optreden met een krachtig ap plaus beloond. Het mannenkoor begon met het Nederlandse volkslied het „Wilhel mus" dat door de aanwezigen staande werd aangehoord. Hierna volgden enkele klassieken o.a. Popele meus van G. P. dat Palestrina en O bone Jesu van M. A. Ingegneri. Voorzitter Ruitenbeek sprak daarna een openingswoord waarin hij het nut van de organisatie nog eens beklemtoonde. Het is moeilijk de jeugd te boeien voor al in kerkelijke kring, aldus de heer Rui tenbeek, maar we moeten daarom naar nieuwe vormen zoeken. De agrarische be volking loopt quantitatief terug. Er is al de vraag gesteld: Komt er een Jeugd- landbouwschap. De heer Ruitenbeek zag dit in de toekomst gebeuren. Na het tweede optreden van de Veen- zangers waarin Bart v. d. Bovenkamp een treffende solo ten gehore bracht, sprak nog op de ochtendvergadering de Geref. predikant Ds. J. H. Zelle uit Leeuwarden. Voor de derde maal verscheen het Vee nendaalse mannenkoor op het groene ta pijt nu met enkele welbekende zangstuk ken o.a. de 12 rovers, Domine Salvam Fac enz. In het middagprogramma werden ver schillende zeer interessante wedstrijden gehouden, waaraan zowel de mannelijke als vrouwelijke deelnemers hun hart kon den ophalen. Het landdagspel „Gelderland in wereld- verband", geschreven onder regie van Ger Roeland uit Amsterdam werd met grote interesse gevolgd. De hoofdrolspe lers waren: mej. Kalis vaart uit Dode- waard, mej. Grootheest uit Bennekom en de heren St. van Ede en H. Boonzaayer uit Veenendaal. Het avondprogramma werd geopend door de presidente van de CPM, mej. J. H. Hazenberg uit Wageningen. De land dagbezoekers werden daarna gezellig be zig gehouden door een non-stopprogram- ma van groot formaat. De medewerken den waren o.m. Peter Piekos, de twee Gerto's, The Spotlights en vele anderen. De zeer geslaagde landdag werd be sloten met een dankwoord van de pre sidente en het zingen van Gez. 280. Op 3 en 4 september 1964 zal te 's- Hertogenbosch de Nationale Jubileum tentoonstelling van het Nederl. Rund veestamboek gehouden worden. Veehouder J. Lagerwey uit Renswoude mag 5 koeien zenden en 1 reserve. Deze zes dieren zijn in juni en juli uitgezocht tijdens twee voorkeuringen door Ir. W. de Boer, Hoofdinspecteur NRS en J. v. d. Groot, Inspecteur NRS provincie Utrecht en Ir. W. v. Ooijen, Rijkszuivelconsulent in de prov. Utrecht. Genoemde zes koeien zijn afstammelin gen van Janna's Friso (natuurlijk dek- VEENENDAAL Vrijdag 28 aug., Bergbad: Twee kamp VZC-FLEVO. Aanvang 7 uur. Zaterdag 29 aug., Bergbad: Slui tingsavond VZC-feestweek. Zondag 30 aug., 9 uur: Jeugd dienst Ned. Herv. Gem. in So la Fide. Voorganger ds. Spuyt uit Amsterdam. ELST Vrijdag 28 aug.: Opening van de Trekkersronde in de Eikelen kamp om 16.30 uur. Zaterdag 29 en zondag 30 aug.: Voortzetting Trekkersronde met zaterdagavond een fakkelop tocht, die misschien ook door het dorp komt. Maandag 31 aug.: Jaarvergade ring v.v. Oranje-Wit in café De Morgenster. Aanvang 8 uur. ACHTERBERG Zaterdag 29 aug.: Jongveekeuring op het terrein Cuneraweg 306. Officiële opening door burge meester Hazenberg uit Veenen daal om 9.30 uur. AMERONGEN Zaterdag 29 aug.: Puzzelrit voor jongens en meisjes. Start en inschrijving om 2 uur bij Lie- vendael. Zondag 30 aug., 6.45 uur: Jeugd dienst in dc St. Andrieskerk. Voorganger ds. Abelsma uit In- gen. RENSWOUDE Zaterdag 29 aug.: Voortzetting van het voetbaltoernooi v.v. Renswoude. Aanvang 1 uur. Prijsuitreiking omstreeks 6 uur. 23* Zangconcert van de „Veenzangers" tydens de landdag „Elan '64". Op de achtergrond het prachtige boscom- plex rondom Ede's openluchttheater. ïM W. Janna's Friso No. 48162 (R.P.S.) Geboren 4 nov. 1957. Fokker: J. T. Wolles- winkel, Renswoude. kende stier); deze stier is doorverkocht aan de K. J. vereniging in Drenthe. De namen zijn: Corrie 25, Corrie 29, Roelie 13, Geesje 12 en Geesje 13; de re servekoe heet Geesje 11. Naast de individuele keuring op 3 sept. volgt op 4 september de groepenkeuring van bovengenoemde stier, met andere na tuurlijk de «kkende stieren en eigen-ge fokte volbloeden. Dat deze tentoonstelling van Nationaal belang is blijkt uit het feit, dat H. M. Koningin Juliana en Z. Exc. Minister Biesheuvel op 3 september aanwezig zul len zijn. WEKKERS VA. voor betere uurwerken Volgende week vrijdagavond 4 sep tember stappen de leden van de mu ziekvereniging Crescendo uit Eist in een autobus om zich naar Delft te la ten ryden waar een bezoek zal worden gebracht aan de Taptoe Delft. Dit initiatief is genomen tijdens de laatste ledenvergadering en het ligt in de bedoeling hiermee de binding tus sen de leden te bevorderen. Overigens is het heus de moeite om eens een kijk je bij dit kleurrijke en muzikale schouwspel te nemen, want het is wijd en zijd bekend.

De Vallei | 1964 | | pagina 1