PAUK OVERHEMDEN „c4rft}ofo" LANCöME Voor enkele clubs begint (nieuwe) competitie Dokter C. van den Hoek Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Acwny.fansen U vindt bij ons een unieke collectie in Bel-O-Fast en Tricot Nylon in de mooiste streepjes en ruitjes Ook in zeer grote maten. Reeds vanaf f 9.50 SPORTPROGRAMMA GVVV tegen nieuweling - Krachtproef voor DOVO GVVV - SSC '55 SHOES FOR MEN f 64,50 comfortable elegant Gevonden en verloren DINSDAGKOOPJES Gaspannen Melkbekers 12.75 1.19 Pan onderzetter STORING BIJ DE P.U.E.M. Marktberichten KWAADAARDIGE GEZWELLEN EDERVEEN BEJAARDEN HADDEN GEZELLIGE UITGAANSDAG Ingekomen en vertrokken In Duitsland Bevolking Van Duitse plattelandsgemeente naar industrieplaats Veenendaal Vrije tijd? Contact Overgang 90,- VAN SCHUPPEN Doktoren- en Apothekersdiensten AMERONGEN dttoqistenfj en fotohaudel EDE ORGELCONCERT DOOR KLAAS J. MULDER Op een van de mooie zomerse dagen, die we dit jaar te verteren gehad heb ben liep ik een zogeneumde oude Veense tegen het lijf. Eéntjie van het onvervalste plaatselijke ras, die een jaar of dertig, veertig gelejen de witgeschuurde klom- pies en de zwarte Sjetsokken gelaten had veur wat ze waren en naar de nieuwe wereld was getrokken. Dat was wat as er in vrogger jaren een inboorling de reis naar Amerika an- durfde. Dan sting de hele gemeenschup op z'n achterste benen. Zoiets betekende toen niet veul minder dan je eigen af la ten schieten in de richting van de maan in deze tijd. Zo'n persoon wier afge schreven. We zouwen 'em wel nooit en te nimmer meer terug zien. En als er dan zo af en "toe 'es een tij ding de oceanen overwoei dan snoepte de hele Veense stam mee. Nou uit wat ie schreef kon je wel opmaken, dat die snui ter daar een bruin leven had, griffelde iedereen. Het was er trouwens altijd al een van het avontuurlijke soort geweest, wier er dan bij verkondigd. Toen de mees te minsen het spoor nog veur een duvelse uitvinding hielden en d'r goed afstand van hielden, maakte hij iedere week z'n zaterdagse boemel al naar Amersfoort. Nee, dat was me d'r eentjie. Die durfde wat an, om z'n eigen zo mar los te ma ken van het ouwe vertrouwde. Daar zou wel niee zo veul uitgroeien. Nou, een poos terug heb ik het bijna uitgegroeide produkt maggen anschou- wen. Een nette kerel op jaren en behalve een boezeroen mit een naar veuren sprin gend ruitpatroon was er niks Amerikaans an 'em. Zonder op te vallen had ie z'n eigen tussen de bewoners van de be jaardenbewaarplaats aan de Kerkewijk kunnen nestelen. Zijn wij dan toch zo veranderd? heb ik me afgevraagd. Zelf heb ie dat niet zo in dc gaten, omdat je al die jaren mit je eigen persoontjie hebt rondgelopen. Je bint er bij wijze van spreken altijd zelf bij geweest. En toch is er wel dege lijk het een en ander an ons gewijzigd. Je hebt er alleen zo'n figuur die na jaren weer es om het hoekie komt kijken veur nodig om dat te ontdekken. Wout, stelde de Amerikaan veur, we gaan d'r gauw eentjie pakken. Of motten we daarveur eerst een paar straatjies omlopen, zoals vrogger? De eerste ontdekking. Dejen wij dat toentertijd? Schoot je toen ongeziens ach ter een deur om een klaartj ie of een bran dewijn tj ie te versnaperen? Wel wis en waarachies, zee m'n gast. Je mot nou niet net doen alsof ie 'et niet meer weet, mar jij was er ok een die niet gezien mocht wurden. Ik heb me daar nooit wat van angetrokken, mar ik vin 'et wel tekenend, dat ik al die jaren in Amerika heb motten zitten om jullie hier te laten veranderen. Ik weet nog, Wout, ging ie verder, dat je zuster bijna uit de familie gestoten wier omdat ze een eindj ie bij mij achter op de fiets, op de lastdrager, had gezeten. Verscheije minsen motten toen d'r enkels onder dc rokken uit hebben zien kommen. Een meid achterop een fiets was al wat, laat staan helemaal alleen d'r op. En dan trappen. Ze zouwen ze d'r van af getrokken hebben. Vandaag den dag zitten ze d'r al op zondag op, heb ik maggen zien. Een heel poosie hebben we zo samen gezellig porseleinen stukkies uit de ouwe doos opgevist. Van wat niet mocht, en van wat verbojen en van wat eigenlijk verbojen had motten zijn, mar wat men toen de gewoonste zaak van de wereld vond. Al mit al bin ik er wel achter gekom- men, dat we in de loop van de jaren ver anderd zijn in onze opvattingen. Ik heb er Amerika niet veur nodig gehad. Alleen heb ik er nou wat langer over gedaan. Wout Blauwkous cóeA Goed van Van der Zee gaat langer mee JEUGDDIENST Zondag a.s. om 9.00 uur is er weer een jeugddienst in het gebouw der Ned. Herv. Gemeente Sola Fide. Ds. P. W. Spuyt van Amsterdam hoopt in deze dienst voor te gaan. Alle jongeren worden verwacht. Terwijl de weersomstandigheden op het moment dat wij deze prognose schrijven meer lokken tot een duik in het koele water, zullen enkele voetbalclubs zich ge reed maken om aan de komende competitie te beginnen. Dat zijn wat ons rayon betreft de in de 2e klas K.N.V.B. uitkomende zaterdagverenigingen GVVV en DOVO. GVVV zal de eerste vereniging zijn die althans in competitieverband het nieuwe Sportpark zal bespelen. Zaterdag middag gaat de zaak van start. Om kwart over vier wordt de bal aan het rollen gebracht. Tegenstander van GVVV is het gepromoveerde SSC uit Sprang-Capelle. Geheel onbekend is deze vereniging A.S. ZATERDAG 4.15 UUR SPORTPARK PANHUIS Entree f 1,Jeugd f 0,25. niet. Enkele jaren geleden ontving GVVV in het kader van bekerwedstrijden be zoek van -de Brabanders. Zij beschikten toen over een pittig elftal. GVVV weet dus enigszins wat men te wachten is. Snelheid in de aanval zal een eerste ver eiste zijn om de zich ongetwijfeld heftig verwerende Brabanders te verslaan. We zijn zeer benieuwd. Voor DOVO begint de competitie met een krachtproef. Quick Boy9 in eigen Katwijkse omgeving opzoeken is voor iedere club een opgave van formaat. Toch herinneren wij ons dat DOVO er al eens in slaagde de zeer sterke Katwijkers in eigen sportpark te verslaan. Feitelijk geldt deze wedstrijd als de grote match in de hele 2e klas. Twee technisch spe lende elftallen tegenover elkaar. We heb ben wel vertrouwen in de goed draaien de roodwitte voorhoede, maar eerlijk ge zegd lijkt ons DOVO's defensie niet bij zonder krachtig. In de laatste twee oefen wedstrijden werden zes goals gescoord door beslist zwakkere teams. Als DOVO hier het accent op legt kan het voor van Duyn c.s. een moeilijk karwei worden. Veenendaal gaat zondag een vrienschap- pelijk bezoek afsteken bij de 2e klasser K SCHOENHANDEL VROON Hoofdstraat 105 - Telefoon 3170 Veenendaal DIO '30 in Druten. Het tweede elftal van de geel-blauwen spelen aan de Bergweg tegen de Amsterdamse afdelingsclub Gold Star I en II. Ook de junioren van „Vee nendaal" en Gold Star spelen tegen el kaar. DVSA speelt zondag om half 1 in het kader van de seriewedstrijden van SVMM in Maarn. In de halve finale wordt dan gespeeld tegen Scherpenzeel. Weet DVSA te winnen dan volgt om 4.15 uur de finale tegen de winnaar van de wedstrijd Wijk bij Duurstede-SVMM. Het voetbaltoernooi te Renswoude wordt zaterdag voortgezet met de wedstrijden: Om de le en 2e plaats Scherpenzeel- NSVS, 3e en 4e plaats Renswoude-Rhe- nus. Om eerste en tweede plaats res. Renswoude II tegen VRC 3 en om 3e en 4e plaats Scherpenzeel-NSVS 2. VEENENDAAL Gevonden: bruine knipportemonnaie met inhoud; ring met 4 sleutels; auto ped; jonge herdershond; 10 gulden; bruine regenjas; rijksdaalder; wandel wagentje; kinderfietsje; sleutel; zwar te damesportemonnaie met inhoud; p. witte kindersokjes; sleutel; nylon kin derjasje; psalmboekje; aansteker; blau we dameshandschoen; handtasje; 2 con tactsleuteltjes; damestasje; 3 platen hardboard; ring met 3 sleutels; bruin kinderschoentje; theedoek; zwart hond je; dames regenjas van blauwe nylon; portemonnaie met inhoud; plastic re genjas; herenportemonnaie met inhoud; kinderportemonnaie met inhoud; vei lingbakje; sleuteltje; zonnebril; blauw rode autoped; autosleutel; driewielig fietsje sierduif; bos sleutels; blauw ny lonjack; groene portemonnaie met in houd; boodschappentas. Verloren: schuifzonnebril; vulpen; groene autoped; schuif luik voor aan hangwagen; badtas met inhoud; dou blé armband; twee blauw-geel geruite dekens; blauwe regencape; bril in etui; dameshorloge met donker bandje; Ma rokkaans leren portemonnaie met in houd; bruin hondje; zwemabonnement; 10 gulden; blauwe shawl; dameshorlo ge; witte damesportemonnaie inh. ong. 100 gulden; bedelarmband; kinder be delarmband; heren regenjas; zwarte motorbroek; diplomatentas inh. zwarte regenpijpen; nylon trekkabel; zwarte regenbroek; beige jongensportemonnaie inh. f 1,50; paspoort; doublé dameshor loge; wieldop van Skoda; bruine he renportemonnaie inh. ong. 65 gulden en foto's; duimstok; bruine herenporte monnaie inh. ong. 25 gulden; parkiet; 25 gulden; rood kinderfietsje; geel kin dervestje; 6 sleutels; rode damesporte monnaie inh. foto's en andere papier tjes; kentekenbewijs; witte portemon naie inh. f 3,50; bruine portemonnaie inh. ong. 10 gulden; tomaatkleurig kin derjasje; wollen dekentje. RHENEN Gevonden: K.L.M. embleem; school- etui. Verloren: wollen gebreid kindervest, cognackleurig; bruin lederen portemon naie inhoud f 65,en een briefje; gou den speldje; grijze regenjas; sigaretten koker en aansteker; gouden ringetje; zwarte alpinomuts; damesbril in knip- foudraal. Weggelopen: zwarte poedel, teef, luis tert naar de naam Trix; groen gele par kiet; blauw konijn. Het aardgas stelt straks bijzondere eisen aan uw pan. Aluminium is gebleken hiervoor het beste materiaal te zijn. Door bijzonder voordelige inkoop stellen wij u alvast in de gelegenheid uw uw pannen aan te vullen. Bijzonder stevige pannen met koelstof oren, hoog- glanzend gepolijst aluminium. Bijzonder koopje: 16-18-20 cm-i O or samen JL^.^D 22-24 cm samen Vlot model met modern ruitdecor, in diverse kleuren. Speciaal koopje 3 voor Een stevig vertind, gevlochten onderzetter. Voorkomt beschadiging van uw tafel, a iq Aanbiedingsprijs U.4IV Alleen dinsdag 1 september Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal i Zoals wij dinsdag nog juist op de val reep konden berichten en zoals U thuis ongetwijfeld heeft kunnen merken is dins dagmorgen omstreeks elf uur de stroom in Veenendaal en omstreken uitgevallen. De storing is ontstaan doordat er bij Maars- bergen een kabel afgebrand is. Door de hoge kortsluitspanning is hierdoor een kabel aan de Kanaalweg, waarin een zwakke plek zat eveneens doorgebrand, waardoor de grote transformator die Vee nendaal e.o. van elektriciteit voorziet uit gevallen is. De storing die op sommige plaatsen maar van hele korte duur is geweest, heeft echter ook gezorgd dat er plaatsen waren, waar men een uurtje zonder stroom gezeten heeft. VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 110.000 stuks. Prijzen van f 12,75 tot f 13,50 voor de grote eieren en van f 5,tot f 10, voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 30 stuks. Prij zen van f 52,tot f 70,per stuk. Handel matig. Ingezonden DAT IS KANKER. Onzegbaar veel leed wordt er geleden. Maar, niet alle gevallen zijn hopeloos. Een derde van alle kankerpatiënten zijn na 5 jaar nog in leven. Ook in Veenendaal wonen tientallen van die personen die vroeger, enkele tientallen ja ren geleden, reeds lang gestorven zouden zijn. Tot degenen, die ra dicaal genezen zijn, kunt U straks ook gaan behoren. Maar dan moet er ook gevoch ten worden. En dat gebeurt dan ook steeds intensiever. Het Koningin Wilhelmina Fonds vraagt om Uw aandeel in de strijd. Het Fonds verstrekt aan de „strijders voor het leven" de middelen. Er is dit jaar bijna 4.000.000,— beslist nodig. De nieuwe cobalt-kamer met televisie kost alleen al f 80.000, De strijd gaat door. Met Uw hulp. Met Uw offer. Daartoe gaat de deur van Uw hart open. God spare U voor het leed van de kanker. Tussen 31 augustus en 12 sep tember wordt de collecte gehou den. C. P. E. ELST Verloren: portemonnaie inhoudende f 100,loonzakje. RENSWOUDE Gevonden: zonnebril; duimstok. Verloren: bruine herenportemonnee met inhoud. Ruim 50 Ederveense bejaarden maak ten woensdag onder ideale weersom standigheden hun jaarlijkse uitstapje. De reis ging ditmaal naar Giethoorn, waar de oudje naar hartelust konden „punteren". Om tien uu,r vertrok het gezelschap bejaarden, vergezeld door zuster Ruttenberg (^ante Katrien) en de heren v. d. Meene, Mulder en Smit in de richting Apeldoorn. In de omgeving van Wezep, om onge veer half twaalf, kreeg men de pech dat de autobus defect raakte. De bejaarden stapten uit en moesten twee uur aan de kant van de weg wachten op een nieuwe bus die uit Ede moest komen. Het wach ten werd overigens verzacht want de or ganisatoren lieten verfrissingen aanruk ken uit een naburig hotel, zodat de oudjes gezellig keuvelend, midden in de hei, de komst van de nieuwe autobus af wachtten. Tegen half twee arriveerde dit vervoermiddel en ging de tocht verder noordwaarts. In de middag, terwijl de temperatuur over de 30 graden was, kwamen de be jaarde Ederveners in Giethoorn aan, waar men al direct in de „punterboten" plaats nam. Het was een reuze gezellige boel. Sommigen konden het stuur niet houden en botsten tegen medereizigers. Maar ongelukjes deden zich niet voor. Ik was er wel bang voor, maar niemand belandde in het water, zegt de ruim 70- jarige heer Donkelaar. Na deze puntermiddag, waarbij intussen de inwendige mens was versterkt, ging het via Vollenhove en Kampen weer op Apeldoorn aan. In een hotel te Ugchelen werd even gepauzeerd. Een verfrissing in de vorm van een pilsje (voor de mannen) of limonade (voor de vrouwen) ging er met deze hitte wel in. En zo ging het Ederveenwaarts. Om kwart over acht ging de Harmonie „Irene" de oudjes te gemoet in de richting van De Klomp. Onder grote belangstelling van de inwo ners arriveerden de bejaarden bij café Marktzicht waar „Irene" hen een sere nade bracht. Welvoldaan stapten de oud jes Marktzicht in, waar men de belevenis sen nog eens navertelden. Het was een heel gezellige dag, dat klonk uit alle monden. Alleen 't was wel een beetje warm in de bus en dat „punteren" maar een griezelig iets, vonden enkele vrouwe lijke deelneemsters aan deze weer zeer geslaagde uitgaansdag. AMERONGEN Ingekomen: H. J. van Noort, van Lienden; G. J. van Zetten, van Vee nendaal; W. Schimmel, van Leersum; Th. J. van Zoelen, van Arnhem; M. J. Kirchheim, van Nieuwkoop. Vertrokken: P. C. Kaastra, naar 's- Gravenhage; H. J. Weenk, naar Hil versum. Dokter C. van den Hoek vestigde zich kortgeleden in Veenendaal als opvolger van de thans rustende dok ter Engel. In zijn dokterswoning op de hoek (toepasselijk) van de J. G. Sandbrinkstraat troffen we de jonge dokter even genietend van een korte rustpauze in het drukke artsenbe- staan. Dokter van den Hoek (29), jong, vi taal, energiek vertelde ons het vol gende over de tijd die voorafging aan zijn komst naar Veenendaal. „Ik ben een geboren Harderwijker. Kunt U dat merken aan mijn uit spraak? Sommigen zeggen van wel zegt dokter v. d. Hoek. Na mijn studie en artsenexamen werd ik marine-arts. In middels was ik echter getrouwd (mijn vrouw bezit ook het artsendiploma) en dan moet je echt naar een gewone praktijk omzien", vindt de dokter. „Wij lazen in die tijd een adverten-* tie waarin een artsen-echtpaar ge vraagd werd met Geref. beginselen. Dat was in de streek ten oosten van Koevorden, juist over de Duitse grens. Waarom die arts perse van Geref. be ginselen moest zijn? Wel, in deze Ge ref. enclave rondom Bensheim vestigde zich in de loop der tijd en een geheel aparte bevolking. Ze zijn feitelijk geen Duitsers en geen Hollanders. Zeer re ligieus en ijverig, nog allerlei oude volksgebruiken onderhoudend. In de kerk wordt in het Hollands gepreekt. Het ziekenhuis in dat kleine plaatsje Ncugnamenfield was Hollands inge richt. De dokter die daar was moest allerlei dingen doen. Hij was een soort duizendpoot deze dokter v. d. Zande. Ik had daar een enorme praktijk. Moeilijk werk ook. Doordat je eigen lijk wat geïsoleerd leefde kreeg je dingen te behandelen, die een gewone huisarts eigenlijk niet behoeft te doen. Aan het ziekenhuis was een verloskun dige kliniek verbonden en samen met mijn vrouw hebben we daar menig moeilijk geval moeten klaarspelen", vertelt dokter van den Hoek. „Ook het werken met moderne ap paratuur was voor ons een nieuwe gewaarwording. Het was eigenlijk echt specialistenwerk. Behalve de chirurgie werd in het ziekenhuis prak tisch alles toegepast". „De bevolking was in feite wat pri mitief," zegt dokter v. d. Hoek. „De oudere mensen verstonden geen Duits 3{et woerd ie aan: enorm. Alles is hier moderner opge zet. Je krijgt hier wel contacten en vrienden, vooral in de kerkelijke ge meenschap. Ik geloof dat wij nu al he lemaal ingeburgerd zijn. Het valt mij op dat er op velerlei terrein hier een moderne geest heerst. Wel heb ik geconstateerd dat het le ven hier intenser is, gejaagder ook. In de drie jaar dat ik in N. W. Duits land werkte kreeg ik 2 of 3 patiënten met hartziekten te behandelen. Hier in Veenendaal zijn de hartinfarcten veelvuldiger. Het leven in deze plaats kost kennelijk grote inspanning", zo concludeert de jonge dokter. Dokter en mevr. v. d. Hoek (beiden arts). en geen Nederlands. Het was een soort plat Drents dialect dat de men sen spraken. Er werd hier grote waar de gehecht aan het zgn. naoberschap. De mensen deden alles voor elkaar. Iedereen kwam zijn naoberplichten na. Dat strekte zich zover uit dat een weduwe, die 8 koeien bezat, niets hoefde te doen. De naobers molken de koeien en verzorgden het werk op de boerderij. Ook het nieuwjaarzeggen nam een grote plaats in onder de be volking. Men toog begin januari op pad en was dan soms .in maart klaar met de laatste visite." „Deed U daar ook aan mee", vroe gen we de jonge dokter? „Nee, de dokter was feitelijk een vreemde eend in de bijt. Het was vreemd, maar wij mochten wel delen in de rechten, terwijl men de naober plichten niet van ons vergde. Hoewel men vriendelijk en hartelijk tegen ons was hoorden we toch niet helemaal bij de gemeenschap". „Ja, we zaten daar eigenlijk wel wat geïsoleerd", zegt de dokter peinzend. „Met de bevolking had je weinig contact, uiteraard alleen in het me dische vlak. Uitgaan was er niet bij en winkelen helemaal niet. Mijn vrouw en ik gingen meest op Nederlands ge bied (Emmen o.a.) de grote inkopen doen". „Daarom is de overgang naar het bruisende Veenendaal met zijn vele industrieën een grote stap", zegt dokter v. d. Hoek. „Ook het kerkelijk leven verschilt „Wat ik in mijn vrije tijd doe? Nou, ik kan wel zeggen dat ik geen grote hoeveelheid vrije tijd heb. Zo'n dok terspraktijk neemt je geheel in beslag. Je bent eigenlijk 24 uur in dienst. Ik heb de domheid begaan om van mijn hobby een beroep te maken en nu heb ik geen hobby meer", zo drukt dokter v. d. Hoek het kernachtig uit. „Televisie wil ik niet hebben. Dat zou de weinige vrije tijd, die ik nog heb, geheel in belsag nemen. Bovendien hebben we al een druk gezinnetje (3 kinderen) en al dat lawaai van t.v. kunnen we er echt niet bij hebben. Aan mijn vrouw heb ik heel veel steun, dat mag U er gerust bijzetten. Vorige week was zij niet aanwezig. Had U moeten zien hoe rommelig zo'n mannengedoe dan is. Recepten uit schrijven hoort ook bij haar taak. Kortom, zij helpt mij geweldig. Daar zij ook arts is kan zij mij ook op medisch gebied bijstaan. U begrijpt dat haar werk voor mij een verlich ting is. Of ik in Veenendaal al funkties ver vul? Neen, ik moet de zaak nog eens aankijken. Wel heb ik mij beschikbaar gesteld als voorzitter van het voorbe reidend comité voor de Asthmavereni- ging, die men hier wil oprichten. Maar dat is tot nu toe dan ook het enigste. In Veenendaal wordt je niet veel tijd gelaten om aan allerlei din gen mee te doen", zegt dokter v. d. Hoek. „Het is een levendige, zeer ak- tieve gemeenschap, waarin het, naar 't mij toelijkt, prettig werken is. Maar dan ook werken in de ware zin van het woord. Enfin, wij zijn nog jong dus kunnen de schouders er wel even onder zetten", zo besluit deze jonge huisarts. VEENENDAAL Geboren: Laurentius Olivier Marie, z.v. J. J. M. Geheniau en A. M. van Thiel; Cornelia Barendina Gerritje, d.v. R. Kroesbergen en M. E. Christiaans; Margaretha, d.v. A. Waringa en W. Scholten; Emile Florent, z.v. G. Hei kamp en G. van Manen; Wim Sjoerd, z.v. J. L. Lochtenberg en G. J. Bouma; Hester, d.v. A. Schoeman en H. Beuk- hof; Lambertus, z.v. A. van der Meij- den en C. Versteeg; Marcel Sylvester, z.v. A. C. van der Geugten en S. M. Middel; Gijsbertus Johannes, z.v. J. van Beek en P. van der Poel; Aris Gerar- dus, z.v. A. H. van Zetten en G. van de Haar; Antoinette Cornelia, d.v. J. Lan- genberg en G. Voogt; Aaltje, d.v. A. de Kamper en E. J. Vlastuin; Evert je, d.v. A. Mater en C. J. Budding. Ondertrouwd: T. J. Willemse en A. Verschuur; D. IJbema en H. C. van Schuppen; J. H. Kaspers en E. van Schoonhoven; J. de Fluiter en G. H. M. Jansen; G. Hijnekamp en G. van Wijk; J. A. Hendriks en T. van der Horst; R. Greve en A. A. Sipkema. Gehuwd: H. Hiensch en G. Lucas; J. van de Vliert en G. Bleijenberg; J. Dijksman en J. van de Bovenkamp; D. van Zanten en P. J. Methorst; A. G. Consemulder en C. Hartog. Overleden: H. M. Oeben, 77 jaar, e.v. J. W. Jansen; H. J. van der Poel, 59 jaar, e.v. D. van der Horst; D. Rijnders, 71 jaar, e.v. A. van Soest; J. Holstein, 79 jaar; A. Turkesteen, 38 jaar, wed.n. van J. Klaassen; J. Jansen, 62 jaar, e.v. W. van Brummelen; Diederik Anthonie de Kleyn, 9 jaar. RHENEN Geboren: Geertruida, d.v. G. Hen- driksen en P. van Velthuizen; Johan Simon, z.v. J. S. Bunte en G. C. van Oudshoorn; Jacob, z.v. R. van Laar en T. van Laar; Martina, d.v. R. van Dijk en J. A. Bunt; Louise, d.v. G. J. M. van der Heijden en P. E. Roodenburg; Willem, z.v. I. van der Veer en A. Heij- man; Gerritje, d.v. J. Nellestijn en S. van Aalten; Jan, z.v. G. Bakker en G. Takken; Ate, z.v. K. Elzinga en C. Nel lestijn; Gijsberta Geertruida, d.v. G. H. van der Meijden en M. van Dijk; Hele na Maria, d.v. G. H. W. van Es en J. Kompagne; Mariolein Catharina, d.v. J. J. Hoevenaar en G. H. Tan. Ondertrouwd: J. R. Hazeleger en W. E. van Walsem; M. Wagensveld en M. Ditewig. Overleden: H. Haar, 71 jaar, e.v. N. de Vries; H. van Daalen, 85 jaar, geh. gew. m. J. Rijkse; J. van Kooten, 3 jaar; T. van de Scheur, 63 jaar. AMERONGEN Ondertrouwd: C. Mulder en F. van Beek. Gehuwd: J. van den Brink en G. Mason; J. J. van Lienden en J. van Soest. RENSWOUDE Ondertrouwd: J. van Voorthuizen en J. Methorst. KOOP NU GOEDKOOP UW 2e KOSTUUM zuiver wol moderne kleuren alle maten ZIE ONZE ETALAGE HOOFDSTRAAT 89 - VEENENDAAL VEENENDAAL: Dr. A. J. Verbeek, Po pulierenlaan 20, tel. 3885. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123, na zaterdag 6 uur. Zusters Groene Kruis: Zr. M. Post, Schrijverspark 411, tel. 2573. RHENEN: Dr. P. Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. Apotheek Deys, in het weekeinde alleen voor spoedgevallen. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: Dr. S. T. Hey, De Klomp, tel. 200. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en Van Ommeren: Dr. Th. C. Bakker, Leersum, tel. 03434-1495. SCHERPENZEEL: Dr. W. van Vulpen, Dorpsstraat, tel. 03497-220. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur Ds. A. Wisgerhof; 5 uur Dr. C. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur Ds. A. Vroeginde- weij; 5 uur: Ds. D. van den Berg. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur Dr. C. Graaf land; 5 uur: Ds. A. Vroegindeweij. Sionskerk: 9.30 uur Ds. D. van den Berg; 5 uur Ds. A. Wisgerhof. Bejaardencentrum De Engelenburgh: 7 uur n.m. Ds. A. Wisgerhof. Veeneind: 3 uur Ds. D. van den Berg. Dijkstraat: 2.45 uur Ds. A. Vroegindeweij. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur Ds. Overduin; 5 uur Ds. van Enk. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur Ds. van Enk; 5 uur Ds. Overduin. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 uur en 5 uur Ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur Ds. Keuning. Geref. Gem. Syn., Geb. Eltheto: 9.30 en 5 uur Dhr. Hogeland van Werkendam; Donderdag 3 september 7.30 uur Ds. Wisse van Elspeet. Geref. Gem. in Ned., Fluiterstraat: 9.30 en 5 uur Ds. Mallan. Geref. Kerk, Geb. OCB: 9.30 en 3 uur Ds. Snijder, Legerpredikant te Ermelo. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 9 uur Ds. Spruit van Amsterdam; 10.30 uur Ds. Vijzelaar; 5.30 uur Ds. Haitjema van Putten. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur Ds. Padt van Lunteren. R. K. Kerken. Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen- RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur Ds. N. Koore man en 6.30 uur Ds. A. Westra. Rusthuis: 5 uur Ds. N. Kooreman. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur Ds. P. de Jong ui Veenendaal en 5 uur Dhr. Jansen uit Andelst. Geref. Kerk 10 en 5 uur Ds. H. Volten. Geref. Gem. (Syn.): 10 en 5.30 uur lees- dienst. Geref. Gem. (Plantsoen): 10 en 5 uur Lees- dienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 5 uur Leesdienst. Donderdag 3 september 7 uur Ds. Wil- tink van Doetinchem. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis, 10.15 uur Hoogmis en 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur Ds. G. F. Over- gauw uit Leersum en 6 uur Ds. J. van Drenth, Industriepredikant te Ede. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur Leesdienst; Woensdag 2 september 7.15 uur Ds. Mallan uit Veenendaal. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur Lees dienst; Woensdag 2 september 7 uur D$. van Prooyen van Grafhorst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud. Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; dinsdag 1 sept. 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. G. Kaas tra; 7 uur Jeugddienst ds. K. Abels- ma uit Ingen. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. ds. C. P. Thomsen uit Utrecht. R.K. Kerk, Gasthuisstraat: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur ds. Van Viegen. Oud Geref. Gem. 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 7 uur ds. Al- blas van Scherpenisse. Geref. Gem.9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. K. v. d. Meulen uit Ede. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. T. Cazander; 6.30 uur ds. J. J. de Heer uit Wilnis. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Firet. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans ds. W. F. Monné. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. P. J. Mie- tes. (Ingez. med.) Op maandag 31 augustus, dinsdag 1 september en woensdag 2 september, zal in onze zaak aanwezig zijn een schoonheidsspecialiste van het beken de Franse huis Wanneer u interesse heeft in een gra tis make-up of een geheel vrijblijvend advies voor de verzorging van uw huid, maak dan tijdig een afspraak bij: 5Dick 9tup HOOFDSTRAAT 84 VEENENDAAL PASFOTO'S M10 SECONDEN KLAAR „ASAF" BEGINT WEER MET REPETITIES Op maandag 31 aug. zullen de nor male repetities van het Chr. gemengd koor „Asaf" weer gaan beginnen. De aanvangstijden zijn voor het kinder koor 6.30 uur voor het meisjeskoor 7.15 uur voor het gemengde koor om 8 uur. Het bestuur zal voor alle drie groepen graag nieuwe leden verwelkomen. ZANDSTR. 7 VEENENDAAL Telefoon K 8385-2472 In de series zomeravond- orgelbespe lingen in de nieuwe He.rvormde Kerk te Ede was het de laatste jaren gebrui kelijk dat een serie werd beëindigd met een verzoekprogramma door Feike Asma op de laatste woensdagavond in de maand augustus. Het comité Orgelconcerten Ede heeft gemeend dit jaar hiervan te moeten afwijken en wel om de volgende reden: Het eerste concert van dit seizoen werd verzorgd door de Kampense organist Klaas J. Mulder. Op die avond werd een mooi programma, talentvol en met muzikaliteit ten gehore gebracht. Direct daarna kwamen de reacties: Wanneer komt deze grote organist terug? Op veler verzoek komt dan de heer Mulder op de woensdagavonden 2 en 9 september a.s. terug om dan weer het prachtige orgel van de Hervormde Kerk aan de Verlengde Maanderweg te be spelen.

De Vallei | 1964 | | pagina 2