Verhoging waterleidingtarieven zal geen algemene instemming vinden Hervormde Kerk te Renswoude 325 jaar ARAM ARAM Voetbalseizoen *64 -'65 staat voor de deur s t RHENEN'S RAAD VERGADERDE O CHEYHOlif Hoe zullen de prestaties zijn? Sterk KRUISWOORDPUZZEL TWEEDE BLAD „DE VALLEI" VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1964 Nr. 68 *De raad van de gemeente Rhenen kwam op dinsdag 25 aug. des avonds om 8 uur ten gemeente huize in openbare vergadering bijeen. De heer C. Hensen was wegens ziekte afwezig en de voorzitter sprak namens de raad de hoop uit dat de heer Hensen spoedig weer hersteld mocht zijn. Uit de ontwerp-begroting voor 1965 van de streekwerkplaats „Zuid-Oost-Utrecht" te Vee- nendaal blijkt, dat het ten laste van de gemeente Rhenen komende nadelig saldo f 66.360,zal bedragen. Bij de gewijzigde begroting van deze werkplaats over 1964 daalt het tenlaste van de gemeente Rhenen komende nadelig saldo van f 62.643,tot f 44.705, Vaststelling jaarstukken V. A. B. KIRPESTEIN CITY-MOTORS-EDE Kerkelijke muziekavond met zang van Kees Deenik Verkoop zijtak Oude Veensegrindweg Oonbewoonbaarverklaring woningen Verhoging presentiegeld R HENEN Meer wapens Het spookslot aan de Tiber Voor enkele voetbalverenigingen uit onze streek begint a.s. zaterdag het grote voetbalavon- tuur: de strijd om de competitiepunten. Anderen hebben nog een paar weekjes rust. Vol span ning wordt door spelers en supporters het ogenblik verbeidt waarop de bal weer aan het rollen wordt gebracht. Wat de vooruitzichten zijn voor de verschillende cluhs? Hoewel het verras singselement een grote rol speelt en prognoses (meestal) een slag in de lucht zijn, wagen wij het erop en laten de verwachtingen van de voetballers even de revue passeren. Start Motor Onbekend Promotie OPGAVE NR. 75 De begroting voor 1965 van het open baar lichaam vreemdelingenverkeer Ren- kum, Rhenen en Wageningen wijst een nadelig saldo aan van f 53.940,waarvan ten laste van de gemeente Rhenen komt f 8.920,De heer E. P. van Dijk was van mening dat dit nadelig saldo voor Rhenen knap hoog kwam te liggen en vroeg zich af of dit kwam in verband met uitbreiding van het personeel en of deze uitbreiding wel noodzakelijk was. Naar de mening van de voorzitter was dit goed bekeken en inderdaad noodzake lijk. De heer Deen vond het bedrag van 70 cent per inwoner niet zo hoog gezien het economisch belang dat Rhenen bij het vreemdelingenverkeer heeft, mits de zaak dan ook goed wordt behandeld. De raad kreeg zich tijdens deze verga dering uit te spreken over de vaststelling van de jaarstukken van de Waterleiding Mij. Rhenen. De heer W. Klaassen vond de conclusie die men heeft genomen dat in de toekomst de tarieven omhoog moeten het kiezen Klaassen, tariefs verhoging weg van de minste weerstand. van de weg van de minste weerstand, terwijl we toch weten dat de slechte uit komsten voor een groot deel komen door de strenge winter. Voor er tot tariefsverhoging wordt overgegaan dient er m.i. ernstig worden bekeken of er geen ande,re manier is om dit op te lossen. De voorzitter zeide dat men vooral in deze t\jd met tariefsverhoging bij zonder voorzichtig moet zijn. Komt er een verhoging, dan zal het toch een zeer geringe zijn. Het buizennet zal in de toekomst ver nieuwingen behoeven en dit zal het be drijf moeten kunnen opvangen. Ook de heer Scholte was niet doordrongen van de noodzakelijkheid van tariefsverhogin gen, want bij cijfers weet men nooit of het een fiscaal overzicht is of een reëel overzicht. Ik geloof, zo zei de heer Schol- te, dat U meer openheid van zaken zult moeten geven als U in de toekomst met V E E N E N DAA L Op donderdag 17 sept. a.s. zal in de Oude Kerk op de Markt een kerke lijke muziek- en zangavond worden ge geven. Hieraan zal de van vele radio uitzendingen bekende Kees Deenik me dewerking verlenen. De heer Deenik zal de samenzang leiden en zelf enkele liederen ten gehore bren gen. Voorts wordt medewerking ver leend door drie plaatselijke zangkoren n.i het Hervormd Evang. Zangkoor „Con Amore", het Chr. Geref. Zangkoor „Chri- geza" en het Geref. kerkkoor „Soli Deo Gloria". Na loting werd de heer Hennie Pomp als koorleider en dirrigent aangewezen. Organist is de heer P. van Renes. een tariefsverhoging bij ons wilt komen. Volgens de heer D. de Jong zou, als er een tariefsverhoging moet komen, de raad eerst vergelijkingsmateriaal moeten krij gen om te kunnen oordelen hoe de tarie ven in de naburige gemeenten liggen. De heer Deen zei, dat het overwegen van een tariefsverhoging juist niet de weg van de minste weerstand is. Als we nu geen ta- Deen: nu verhoging overwegen anders belasten we volgende generatie. riefsverhoging gaan overwegen gaat de ge meente een volgende generatie belasten. Sinds 1958 is er geen enkele verhoging van het tarief geweest, terwijl het algemene kostenpeil toch zeker met 35% is gestegen en in verhouding tot andere gemeente liggen we met onze tarieven bijzonder laag. De heer Klaassen merkte nog op, dat toen de meters in gebruik zijn genomen was gezegd, dat het waterverbruik zo danig zou teruglopen dat er geen tariefs verhoging nodig zou zijn. De Burgemeester werd door de raad ge machtigd in de eerstvolgende aandeelhou dersvergadering van de Waterleiding Mij. in de vakature van een commissaris, ont staan door de periodieke aftreding van de heer Ir. J. J. Mijnssen, de aftredende com missaris her te benoemen. Aan de Stichting „Julianaziekenhuis" te Veenendaal werd de zijtak van de Oude Veensegrindweg gelegen tussen de beide percelen grond van het ziekenhuis en groot 1480 vierkante meter voor een prijs van f 3,50 per vierkante meter verkocht. De raad besloot de woningen Servet straat 11, Rijksstraatweg 3 en Vissers- weg 34 onbewoonbaar te verklaren. Bij schrijven van 22 juli 1964 zonden gedeputeerde Staten een ontwerp-besluit tot verhoging van de presentiegelden aan raadsleden voor het bijwonen van raadsvergaderingen en commissievergade ringen. Voor Rhenen komt het er volgens dit ontwerp-besluit op neer dat de presentie gelden voor raadsvergaderingen worden verhoogd van f 12,50 tot f 19,en die voor de commissievergaderingen van f 6,25 tot f 11,—. In verband met het bepaalde in artikel 64 der gemeentewet verzochten gedepu teerde Staten het oordeel van de raad omtrent het ontwerp-besluit te mogen vernemen. Hoewel de heer Deen van me ning was dat een verhoging van 52% van het presentie geld voor de raadsvergade ringen wel wat veel was, waren er verder geen bezwaren, zodat de raad wel met de door Gedeputeerde Staten voorgestelde regeling accoord kon gaan. VIERDE HENGELWEDSTRIJD IN COMPETITIE Zaterdag j.l. vond de vierde hengelwed- strijd plaats in de competitie die tussen de verenigingen uit Veenendaal, Ooster beek, Ede, Renkum, Wageningen en Rhe nen wordt gehouden. Deze vierde wed strijd vond plaats in Rhenen. Na de vierde ronde is de stand als volgt: 1 Rhenen 2632 gram; 2 Veenen daal 2311 gram; 3 Oosterbeek 2091 gram; 4 Wageningen 1577 gram; 5 Ede 813 gram en 6 Renkunj 783 gram. De persoonlijke prijzen werden als volgt gewonnen: 1 B. J. Wegh, Wageningen 430 gram; 2 D. Binsbergen, Veenendaal 400 gram; 3 H. Ter Schegget, Rhenen 290 gram; 4 J. Eimers Oosterbeek 105 gram; 5 Willemsen, Ede 104 gram; 6 G. v. Dor- land Rhenen 97 gram; 7 A. Rijkse, Rhenen 50 gram. Voor de wedstrijd werd nog een stilte van 2 minuten in acht genomen in ver band met het overlijden van de heer A. A. Onderstal op 20 augustus j.l., secretaris van de hengelaarsvereniging uit Wagenin gen. vator kerk; 5. Ridderlijke Duitsche Orde balije van Utrecht; 6. Kapittel van St. Marie (Mariakerk); 7. Kapittel van Sint-Pieterskerk en 8. Kapittel van Sint Jan (Janskerk). ONDERLINGE HENGELWEDSTRIJD Zaterdagmiddag organiseerde de henge laarsvereniging De Voorn te Rhenen een onderlinge wedstrijd, waaraan door 70 leden werd deelgenomen. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1 G. v. d. Pest 345 gram; 2 N. ter Burg jr. 225 gram; 3 W. E. Nagel 202 gram; 4 J. v. Maurik 201 gram; 5 J. v. d. Berg 190 gram; 6 W. Hovestad 170 gram; 7 A. Rijkse 141 gram; 8. P. Haast 119 gram; 9 B. Kapelle- veen 80 gram; 10 G. van Baaren 70 gram. De heer H. Pleyler, secretaris van de vereniging werd door de leden in het zie kenhuis te Wageningen bedacht met een prachtige fruitmand, waarvoor hij zich zeer dankbaar toonde. Dat de koepelkerk van Renswoude een origineel monument is staat vast; erg jammer is het dan ook. dat tot op heden de bouwmeester niet bekend is. Men heeft in dit verband de naam van Jacob van Campen wel eens genoemd, doch tegenstemmen consta teerden, dat de kerk daarvoor te weinig gedurfd is. Is de naam van de architect niet bekend, de uitvoerders van het bestek zijn dit wel. Het werk werd n.l. gegund aan Arien Gerrits, mr.-metselaar van de Dom te Utrecht en Jan Willems van Hoboken. Voor de bouw werd door de Staten van Utrecht een bedrag van f 4000,uitge trokken. Dit bedrag was niet voldoende, doch dankzij diverse vrije giften kon de kerk tot stand komen. Deze vrije giften waren vermoedelijk afkomstig van leden van het Oranje-huis en hun familieleden. Als uiting van dankbaarheid liet Johan van Reede van al deze goede gevers en geefsters wapenborden in de kerk op hangen. Deze wapens zijn afkomstig van: 1. Frederik Hendrik, prins van Oranje (wapen Nassau); 2. Amalia van Solms, gemalin van de voorgaande (wapen Solms); 3. Frederik V van de Paltz, ex-koning van Bohemen (wapen Paltz); 4. Elisabeth van Engeland, gemalin van de voorgaande (wapen Engelse Ko ningshuis); 5. Frederik Willem, keurvorst van Bran denburg (wapen Brandenburg); 6. Louise Henriëtte, prinses van Oranje (wapen van Nassau); 7. Willem II, prins van Oranje (wapen Nassau); 8. Maria Stuart, gemalin van de voor gaande (wapen Engelse koningshuis); 9. Hendrik Casimir van Nassau (wapen van Nassau); 10. Johan Albrecht, graaf van Solms- Braunfels, broer van 2 (wapen Solms); 11. in één schild; Johan Wolfert van Bre- derode en echtgenote, jongste zuster van 2 (alliantie-wapen Brederode- Solms; 12. Edzard graaf van Oost-Friesland (wa pen Oost-Friesland) 1). Gegevens omtrent deze wapens van Adr. P. de Kleuver. Er komen meer wapenschilden in de kerk voor. Zodra men de kerk is binnen gekomen wordt het oog onmiddellijk naar boven getrokken, naar de koepel. Deze houten koepel bevat acht wapens: het uit 1818 dateren. Dat wil zeggen: het schilderwerk. In 1818 was de houten koe pel zo door de boktor aangetast, dat er ernstig over restauratie werd gedacht. Men tekende allereerst zorgvuldig alle wapenschilden na. alvorens het beschot werd weggebroken. Later heeft Jacob de Liefde uit Utrecht de wapens er weer opnieuw opgeschilderd. In de juiste volgorde zien we dan de volgende wapens: 1. Oud-bisdom Utrecht; 2. Statenwapen van Utrecht, vastgesteld in 1534; 3. Kapittel van Sint-Maarten (Domkerk); 4. Kapittel van Oudmunster of Sint Sal- <V* Het wapen van de hee;r Frederick Ad aan, vrijheer van Renswoude. (5) Wel, wat Bartolo durft, dat durf ik ook, roept een ander uit. Wees gerust, mijn schone, wij zullen alle saters en spoken voor je het land uit ranselen! Bovendien geloof ik niet in het bestaan van zulk soort wezens. Nog enkele anderen voegen zich bij hen en gewapend met stokken en messen gaat het troepje dapperen op stap. Als de deur achter hen dichtgeslagen is, wendt het dienstmeisje zich tot de dikkerd, die met nog trillende handen zijn kroes zit uit te drinken. Wel, Pepone, lacht ze, nu zullen wij spoedig weten, wat er waar is van je fantas tische verhalen. Poeh, blaast Pepone verachtelijk, als ze te zien krijgen, wat ik gezien heb, dan zal hun de heldenmoed wel in de schoenen zinken. Let op, wat ik je zeg, Laura, binnen het kwartier komt dat stelletje ridders gillend van angst hier binnen stuiven! En als om zijn woorden waar te maken wordt plotseling de buitendeur opengeworpen. Het is waar, schreeuwt de man, die naar binnenstormt, het spookt bij de oude ruïne! (wordt vervolgd) Naar Adr. P. de Kleuver. Indien men zich afvraagt, waarom deze Rooms Katholieke wapens in een Protes tantse kerk aanwezig zijn, dan dient men te bedenken, dat de stichter, Johan van Reede Domproost was geweest en daar hangen de meeste andere wapens mee sa men. En het is niet onwaarschijnlijk, dat de heer van Renswoude om zijn popula riteit ook van Roomse zijde financiële medewerking voor de bouw van zijn kerk heeft ondervonden. De derde serie wapens vindt men op de in de kerk opgehangen rouwborden van de gestorven leden der familie Van Reede en het geslacht Taets van Ameron- gen. Onder andere zijn daar bij het rouw- bord van de laatste heer Van Reede, Fre derick Adriaan, baron van Reede, Vrij heer van Renswoude, overleden 1738, en diens zo bekende gemalin, de stichteres van de fundatie van Renswoude. Maria Duyst van Voorhout (overleden 1754). De rouwborden bevinden zich boven de grafkelder, waar de leden van de ge- Wand in dc kerk van Renswoude. slachten Van Reede en Taets van Ame- rongen zijn bijgezet. Bezienswaardigheden in de kerk zijn verder nog de fraaie preekstoel en de kunstig gesneden herenbanken. De grondvorm van de koepelkerk is het kortarmige Griekse kruis. Het middenstuk is een ruim vierkant en de preekstoel heeft daarin een centrale, dus de juiste, plaats. Bij het verlaten van de kerk door de hoofdingang ziet men daarboven een ge denksteen met het alliantiewapen Van Reede en het jaar 1639. De gekroonde wa pens zijn omhangen met de ordetekenen van de Conincklijcke Deenmarcksche Ordre van den Oliphant. Deze onder scheiding was Johan van Reede indertijd te beurt gevallen als gezant van de repu bliek aan het Deense hof. Opvallend is tenslotte de windwy- zer op het koepeldak, dit is n.l. een vis. De vis was het oud-christelyk symbool, dat men nog vinden kan in de catacomben naby Rome. De eerste Christenen gebruikten dit symbool, omdat de Griekse bena ming voor vis ichtus) de eerste letters vormen van: Jezus Christus Gods Zoon Zaligmaker. Wanneer men bijgevoegde prent uit 1742 bekijkt dan ziet men direct een aan merkelijk verschil bij de hoofdingang van deze kerk. Op deze prent staat bo venaan de trap een poortachtige toegang, terwijl men tegenwoordig onder een grote lantaarn de kerk binnentreedt. Het zou interessant zijn te weten of de tekenaar uit 1742 hier de toestand juist heeft weergegeven en zo ja, wanneer dit poortje afgebroken werd. Overigens is dit poortje esthetischer dan de consistorie aan de tegenovergestelde zijde. S. Laansma OPLOSSING PUZZEL NR. 12 Horizontaal: 1 Klapeksters; 8 To; 9 o.r.; 19 te; 12 lente; 15 pa; 16 elk; 18 Noë; 19 rob; 20 ant; 22 roe; 24 lama; 25 egel; 26 erf; 28 ore; 29 per; 31 Erp; 33 net; 35 pl; 36 leest; 38 re; 39 Ne; 40 R.N.; 42 rattestaart. Vertikaal: 1 ketellapper; 2 at; 3 pol; 4 kano; 5 toe; 6 er; 7 stabiliteit; 11 el; 13 ent; 14 ter; 15 po; 17 kamer; 19 regen; 21 nar; 23 oer; 27 fee; 28 Ops; 30 el; 32 reis; 34 er; 36 Let; 37 tra; 39 nt; 41 na. Voor de voetbalvereniging „Veenendaal" geldt dat men weer in dc sterke weste lijke derde klas is ingedeeld. Het lijkt ons dat deze afdeling dit jaar bepaald zwaar der is geworden. De terugkeer van de v.v. Zeist, een knap technisch elftal ver sterkt de afdeling en verzwaart de strijd. Het gepromoveerde Victoria uit Hilver sum kreeg een drietal ex-semiprofs in haar gelederen, w.o. de bekende GVAV- doelman Otto Roffel. De Hilversummers worden nu al de „Zwarte Schapen,, van 't Gooi genoemd. Tenslotte versterkte ook Holland haar elftal met prominente ex- profs. Hierdoor wordt het duidelijk dat „Veenendaal" een zwaar programma zal moeten afwerken. De club traint weke lijks onder leiding van de heer van Soest. Gijs Heykamp zal het komende seizoen niet meer aanwezig zijn wegens vertrek naar Wageningen en ook Looyen en doel man v. d. Weyden zullen de geel-blauwe kleuren niet meer verdedigen. Zij stop ten ermee. Veenendaal heeft in eigen kring naar vervangers gezocht. Aan de 19-jarige J. Sukkel schijnt men een goede afwerker van de aanvallen te krijgen. Met zijn strakke schot kan hij een gevaar voor de tegenstander betekenen. In ieder geval staat „Veenendaal" startklaar en duikt vol goede moed in de competitie- strijd. Het is te verwachten dat DOVO een sterkere start heeft dan vorig seizoen. De oefenwedstrijden bewezen dat. De jonge doelman Stomphorst schijnt vol komen ingespeeld, terwijl ook de voor hoede toonde een behoorlijke produktivi- teit te bezitten. 5-1 tegen Velox, 5-3 te gen ONS. DOVO experimenteerde met Mol op de stopperspilplaats. Of dit een definitieve bezetting zal worden moet worden afge wacht. Trainer Hol zal zijn troepen wel weten te formeren. DOVO zal op het nieuwe Sportpark weer een aantal Ooste lijke clubs ontmoeten o.a. Genemuiden, DOSK, VVOG, Apeldoorn. Het lijkt ons dat deze clubs voor DOVO een tikje moei lijker te bestrijden zijn omdat het een be kend feit is, dat de roodwitten tegen tech nisch beter uitgeruste ploegen het best voor de dag komen. Overwinningen op Quick Boys, Zwart Wit, Noordwijk liggen nog vers in 't ge heugen. Het ziet er naar uit dat DOVO dit seizoen een sterkere rol zal spelen dan in het afgelopen jaar. GVVV is de eerste vereniging die in competitieverband op het Sportpark speelt. Zaterdag gaan de blauwen van start. Het is bekend dat GVVV het dit seizoen zonder de „motor" in de voor hoede, de kleine middenvoor Jan v. d. Bovenkamp moet stellen. Hij zocht zijn heil in het betaalde voetbal bij Wage ningen. Ter vervanging heeft GVVV nu de halfspeler D. van Manen naar voren gestuurd. Deze technisch goede speler bewees zijn waarde op het middenveld. Of dat ook als aanvalsleider het geval zal zijn kan nog niet worden vastgesteld. Van Manen en ook Hoedeman zijn wat zwaar gebouwd en zullen op tempo tekort schie ten. Hetgeen hun routine dan moet goed maken. Als nieuwe rechtsbuiten heeft GVVV de van Musketiers gekomen C. Hensen opgesteld. Van Merino's kwam C. Scholts over en van VRC de back P. Rebergen. Het elftal bezit ongetwijfeld kwaliteit. Alleen de juiste opstelling en het invoeren van een grotere snelheid zai nog wat hoofdbrekens kosten. GVVV zou echter GVVV niet zijn om deze puzzel niet te kunnen oplossen. Het is genoeg zaam bekend dat men er bij deze ver eniging de slagzin op nahoudt: Nooit op geven, altijd doorzetten. In deze sfeer zal ook GVVV er wel weer komen. VRC ontmoet in het komend seizoen een aantal onbekende tegenstanders. De Racing Club is voor 't eerst in het Wes ten ingedeeld. Men weet feitelijk weinig van de kracht van deze clubs. Reizen naar Amsterdam en omgeving staan op het programma. Wel aantrekkelijk na de jarenlange bustochten naar het verre Twente. VRC kwam vorig jaar met de hakken over de sloot, maar zal er dan dit jaar een eer in stellen heel wat hoger te eindigen. Met een aantal jeugdige spe lers zal VRC van start gaan.. De club van voorzitter Jansen heeft altijd iets kernachtigs over zich, reden waarom de degradatiedans nog net werd ontgaan. De kwaliteit van de tegenstander ligt onge twijfeld hoger en VRC zal zich hieraan proberen op te trekken. DVSA (Amerongen) pas gepromoveerd naar de grote KNVB schijnt gezien de resultaten van de oefenduels weer niet met een bescheiden plaats tevreden te zijn. Clubs als CDN en Zeist werden ge makkelijk aan de Amerongse zegekar ge bonden. Lijks het te optimistisch te ver onderstellen dat DVSA alweer een goede gooi naar de titel doet? Alles schijnt er weer op te wijzen. Afdalende naar de afdelingsclubs kan worden geconstateerd dat bijna elke club zich kon handhaven. Sportclub Rhenen promoveerde en zal in de 2e klas op krachtige tegenstand stuiten. Merino's moet ondanks het verlies van Scholts in staat zijn in de goede helft te eindigen. Sportvereniging Panter en NSVS zullen waarschijnlijk weer goede „middenmo ters" worden. Kulan komt in de oude omgeving terug en kan een rol van be tekenis gaan spelen. Het Elster Musketiers ziet altijd een kans om mee te doen, maar de begeerde titel bleef uit. Misschien zit het er nu wel in. Vallei vogels en Scherpenzeel zullen weer van zich doen spreken. Renswoude presenteert zich nu ook als „zaterdag club" en kan met haar routine menige tegenstander laten sneuvelen. Advendo speelde vorig jaar een grote rol en de Ederveners kunnen dit herhalen. Van de zondagclubs maakte Rhenus vorig jaar een inzinking door. De groen- witten zullen nu wel beter oppassen. Oranje Wit kon wel eens behoorlijk voor de dag komen met haar jonge ploeg, terwijl R.K. Unitas spelend op het prach tige Sportpark eveneens een ploeg bezit, die tot een verrassende prestatie in staat is. En nu maar afwachten wat de toe komst zal brengen. Hopelijk veel goed voetbal, weinig scher mutselingen en als het even kan een aantal kampioenschappen voor onze streekclubs. Horizontaal: courant van een partij, 6 stad in Italië, 12 vluchtheuvel; 14 vracht, 16 bekende afkorting, 18 scheik. element (afk.), 19 grap; 21 waterstand (afk.); 22 muzieknoot, 23 droevige, 26 gem. in N. Brabant, 29 kneedbak, 30 spaans rijpaard, 32 ontgonnen land, 33 water in Friesland, 34 voegwoord, 36 voorzetsel, 37 voornaam woord, 38 assistent engineer (afk.), 39 kettingraadje in een uurwerk, 41 zwemvogel, 43 muzieknoot, 44 overeenkomstig, 45 rund, 47 lol, 49 keukengerei, 52 meisjesnaam, 54 oude lengtemaat, 55 meisjesnaam, 57 lidwoord (Fr.), 58 jaar (afk. Lat.), 59 huisdier, 61 water in België, zijtak Maas, 63 stand, 65 foto, 67 binnenkort, 69 bijwoord, 70 water in Noord-Brabant, 71 vreemde munt, 73 geluid van een ezel, 74 als, 38 hor., 75 draaiende trommel waarin wol los wordt gemaakt en gezuiverd, 77 dorp in Gelderland, 79 uit vroeger tijden afkomstig, 80 klaar. Vertikaal: 2 rijkstelefoon (afk.), 3 gunstig gezind, 4 oorlogsgod, 5 waterstand (afk.), 7 in loco (afk.), 8 tegenstelling van hoog, 9 plaats in Zuid-Holland, 10 atmosfeer (afk.), 11 deel van een woord, 13 uitroep, 15 specerij, 17 slede, 19 hap, 20 kloof, 22 myth, figuur, 24 in oprichting (afk)., 25 afkorting van tangens, 27. deel v. d. Bijbel (afk.), 28 soort onderwijs (afk.), 31 op geen plaats, 35 mist, 37 tuchtroede, 39 zeep water, 40 hok (ZN), 41 boomloot, 42 woedend, 46 mannelijk beroep, 48 overschot, 50 land in Europa, 51 vaartuig, 53 Europeaan, 55 onbepaald voornaamwoord, 56 de 12 machtige goden der Germanen, 58 meisjesnaam, 60 bijwoord, 61 lidwoord (Fr.), 62 water in Friesland, 64 water in Noord-Brabant, 66 uitgezette lijn, 68 dorpje in Noord-Brabant, 72 voedsel, 75 scheikundig element (afk.), 76 muzieknoot, 77 lidwoord (Fr.), 78 voorzetsel.

De Vallei | 1964 | | pagina 3