o OMEGA urkcs'tecn ^0U%L^°US D.0.V.0.-V.V.0.G. Bertus Blankespoor (41) TOT UW DIENST Ant. de Ruiter ENKELE BREIERS Timmerman ÊUi Alle zaterdagclubs komen in het geweer Burgerlijke stand KERKDIENSTEN 1.19 1.25 0.39 r AU iv SPORTPROGRAMMA Gevonden en verloren DOVO thuis tegen VVOG Ingekomen en vertrokken OVERBERG Komt werken bij Geheniau en doet uw best, wij zorgen voor u dan voor de rest. (Zie advertenties elders in dit nummer). MARKTBERICHTEN DINSDAGKOOPJES Cola glazen Compote of puddingschaaltjes Botervloot SCHRIK Al vroeg Nieuwe voorzitter van .Unitas" In vakbondswerk ingegroeid Toekomst Lezen Huisvesting Doktoren- en Apothekersdiensten Nieuwe banketzaak van Fa. Hoekstra in Boslaan Fa. Rein Veenendaal opent showroom 13,45 11,40 13,40 27,60 24,25 29,95 Noorse jongenstrui mt. 4 Meisjes pullovers effen mt. 4 Meisjes pullovers m. rand mt. 5 Nylon kinderjasjes mt. 0 Nylon windjacks mt. 1 Nylon sneeuwpak (jack met broek) mt. 1 Winter jongens spijkerbroeken 4 kleuren mt. 311,30 Hollandia Tricotagefabriek N.V. meisjes- vanaf pyama's f 2,95 dames- en herenpyama's f 5,95 dames- en herenjasjes f3,95 DEKENS DEKENS KOOPT NU UW WOLLEN DEKENS U koopt de zwaarste wollen deken Pracht dessins 150 180 x x 220 220 53,75 64,50 Textielhandel Dat we hier minstens vijf dagen van de week gien zuivere lucht naar binnen snuiven zal gien nieuwes zijn. Mar we doen het toch mar, uit noodzaak. Beter wat dan niks. Beter een asempie door je luchtpijp, die een ietsie an de be dorven kant is dan helemaal niet meer gesnoven. En bovendien kun je het niet proeven. De sigaar smaak d'r niks min der om. Dat is naar alle waarschijnlijkheid de reden, waarom we niet mit z'n allen een paar seconden per dag in ajemstaking gaan. Hoewel het meugelik is. Liever niet veul langer dan een paar tellen, wat mijn betreft, mar niettemin zou het een machtige dimmonstrasie zijn. Wat zou d'r niet van uitgaan as we allemaal samen elke dag een klein poosie onze ajem inhielden. Mar we doen het niet. Ik hoef het ok niet te proberen om zo'n protestactie op poten te zetten. Hoewel het veur iedereen een kleine moeite is. Mar we doen het niet, omdat we d'r niks van merken dat we tweede keus lucht naar binnen krijgen om van te bestaan. As het straks op onze muis gaat slaan dan klimmen we d'r wel op. As we een vremd smakie an het eten zou- wen merken dan was Leiden zo in last. We zijn zuinig op de smaak van het eten. Ok op de auto's en op het was goed. Het is ok warempel niet leuk om die artikelen vol mit roet te laten bla zen. Ok al zul je op de febriek die het onheil het luchtruim instuurt een dikke boterham verdienen. In het verlejen bin we d'r al geducht tegen in 't ge weer gekommen. Daar mot wat tegen gedaan wurden, tegen roet op onze auto's en de was. Mar dat we die smerigheid ok naar binnen halen, dat is eigenlijk het groot ste kwaad. Natuurlijk, ik weet 'et wel, we wonen in een febrieksplaats en d^ar mot je ok de kwaje kanten van veur lief ne men. En ik weet ok wel, dat er wat an gedaan wurdt. Daar hebben we meer malen van kunnen lezen. Je mag hier in ons land gelukkig niet zo mar alles wat je kwijt wil de lucht in braken. As het te gek wurdt dan gaan ze de boosdoenders mit de wet te lijf. Mar al mit al zitten we d'r toch nog mee. Er is gien afdoende kruid tegen gewassen. Gien overheid schijnt het he lemaal de kop in te kunnen drukken. En het blijft niet bij kwaje verschijn selen die van boven op ons neerkom- men. Pak 'et Valleiblaadjie van afgelopen dinsdag nog mar 'es, as het nog niet door een van de oud-pampier-acties verschalkt is. „Honderden doje vissen in vijver Industrielaan" sting boven een klein berichie. De oorzaak schijnt een verontreiniging van het water te zijn, schreef men. Mar gien bedrijf dat in deze vijver watert en het zal wel een onoplosbare puzzel blijven. Alles goed en wel, bin ik geneigd om te zeggen, mar ik hoop toch wel dat de plaatselijke overheid z'n neus 'es in de doje vissies steekt, want ik vind het een bedenkelijke zaak. Het mot toch ergens vandaan kom men? Veur hetzelfde geld treft een soortgelijke ramp volgende week mijn hoffie. En kruipertjies, alias spercie- boontjies, hebben gien doje rug om op te gaan liggen. Mit het gevolg, dat moe der-de-vrouw, mijn Driek, niks in de gaten heeft, een maaltjie boontjies bij mekander grist en het Wout veurzet. Dan kom ik er misschien plat van te liggen. Als gevolg van een onverklaar bare puzzel. Meugelijk kan ik jelui gien eens meer vanaf deze plaats op de hoogte houwen van m'n toestand. Da's de reden waarom ik het alles mar lie ver veur bin. Wout Blauwkous DR.COLVMSTR.^ .VEENEN DAAL VEENENDAAL Gevonden: Badhanddoek met badgoed; bruine portemonnee met inhoud; schild pad; groene dameshandschoen; witte fiets pomp; zegelring; pakje roomboter; zak mes; 2 lappen gordijnstof; wit-blauw babyschoentje; geel vest. Verloren: 2 paar herensokken; donker bruine damesportemonnee met inhoud; donkerblauw nylonjack; rijbewijs; zwarte autoped; 75 gulden; polshorloge met zwart bandje; rood-zwarte badtas; gouden ket tinkje; doublé dameshorloge; bedelarm band; dubbele rijwieltas; blauw regen jack; 25 gulden. RHENEN Gevonden: groene vulpenhouder, merk „Parker"; rode kinderbal; bankbiljet van f 10,reistas; opengewerkte halflange dameshandschoenen (onderkant glad); handtas inh. pot met rode bieten. Aan komen vliegen: postduif no. 1347/64; postduif Holland 64-342632. Verloren: badtas inh. 2 badhanddoeken, 2 washandjes en flesje olie; bruin lederen portemonnee inh. plm. f 62,plakzegels, Shell" en sleuteltjes; blauw-wit glans katoenen jasje met witte kraag; rode houten kar met kinderwagenwielen. Weggelopen: een schildpad. Waren enkele wedstrijden van vorige week nog maar een voo.rproefje in het komend weekend zal de bal in vele afdelingen rollen. Ook de afdelingsclubs ko men in 't geweer. Uiteraard is er nog geen peil op te trekken hoe de verschil lende clubs hebben „overzomerd", dus is een steekhoudende prognose niet goed mogelijk. Van DOVO en GWV zyn de eerste resultaten bekend dus kan een (zee,r voorlopige) conclusie worden getrokken. DOVO krijgt op het Sportpark bezoek van het weer naar de 2e klas terug gekeerde WOG uit Harderwijk. De vissersmannen deden het vorige week al direct zeer goed en wonnen met 2-1. Ook zagen we nog onlangs het elftal van VVOG een royale zege behalen in een oefenwedstrijd tegen GWV. Het A.s. Zaterdag Sportpark „Panhuis" Aanvang 4.15 uur. bleek toen dat deze ploeg het ouder wetse spel hanteert niet verre trappen naar voren, waardoor soms levensge vaarlijke situaties kunnen ontstaan. DOVO mag zaterdag wel bijzonder op haar tellen passen. De tegenstander is zeer enthousiast en schotvaardig. Tech nisch bekeken heeft DOVO echter meer in haar mars, zodat met dit wapen de strijd moet worden gewonnen. GWV maakt een reisje naar Amstel veen om het vorig seizoen vrij sterke CSCA te ontmoeten. Defensief is het elftal van GWV een gesloten geheel. Aanvallend dient er meer verrassing te komen. GWV zal zich daar in Amstel veen zonder enige twijfel bijzonder we ren. Maar of er veel doelpunten zullen vallen is een vraag die lastig te beant woorden is. Aan GVW de taak een grote verrassing aan haar supporters- schare té bereiden. Ook VRC komt binnen de witte lij nen. De Racing spelers reizen naar Wormerveer waar men tegen Blauw Wit moet spelen. Een geheel onbekende tegenstander, maar als westelijke ver eniging waarschijnlijk technisch goed spelend. Een verjongd VRC zal alles op alles zetten om zegevierend uit de Zaanstreek terug te keren. Veenendaal heeft nog geen competi- tiezorg. Zaterdag g^an de geelblauwen een tegenbezoek brengen bij WB in Beverwijk, waaraan men zeer prettige herinneringen heeft, opgedaan tijdens het bezoek van WB aan Veenendaal. De Merino's beginnen aan de com petitie met de uitwedstrijd tegen WJ in Utrecht. Winst voor de D.S. ploeg ligt in 't verschiet. De derby tussen NSVS en SVP op het terrein van eerstgenoemde club aan de Dennenlaan trekt de belangstelling. Vo rig jaar was Panter de beste pleeg, misschien nu juist andersom? Verder is er in Veenendaal een zeer belangrijke juniorenderby tussen Vee nendaal en DOVO. Deze wedstrijd be gint om 2 uur. R.K. Unitas, de zondagclub steekt een bezoek af bij Soesterberg, dat vorig jaar een sterke indruk maakte. Maar er zijn nu geheel nieuwe verhoudingen dus is het afwachten. Rhenus begint met de uitwedstrijd tegen Maarssen. De groenwitten zullen er een eer in stellen het beter te doen dan vorig jaar en nu direct maar goed van wal steken. Oranje Wit komt achter de sparren in het veld tegen een onbekende tegen stander Rivierwijkers uit Utrecht. We geloven dat Oranjewit dit seizoen hoge ogen gaat gooien. De zondagclub van Scherpenzeel ont moet Dorestad in Wijk en kan een klei ne overwinning behalen. De zaterdag vereniging Scherpenzeel neemt het in eigen huis op tegen Musketiers uit Eist. Een gelijkopgaande strijd tussen twee sterke elftallep. Valleivogels gaat op de Veluwe een nieuweling Hulshorst een bezoek bren gen. De uitslag is moeilijk te voorspel len. Renswoude, pas opgenomen in het zaterdagvoetbal, kan al direct de kracht van het bezoekende Woudenberg onder vinden. Ook hier een zeer moeilijk te geven prognose. Sportclub Rhenen, de nieuwe 2e klas- ser zal bij EDO in Utrecht goed spel moeten leveren om niet puntloos naar de Grebbestad terug te keren. DVSA (zaterdag) wint ongetwijfeld op de Burgwal van het zwakke Bunnik. Advendo krijgt met Rubo dat in Ederveen te gast is meer moeite. Wel licht een puntenverdeling als resul taat. RHENEN Ingekomen: R. M. Rodriguez Taboada van Mandrin (Spanje); A. C. Metalsi van Marokko; L. ben M. Ben Abdellah van België; M. B. M. Metalsi van Marokko; M. van Haarlem van Zoeterwoude; H. R. van de Pieterman van Ede; P. C. Koster van Ede; A. Hardeman van 's-Gravenhage; M. Hardeman van 's-Gravenhage; M. de Jong, met gezin van Canada; J. W. Snij ders van Canada. Vertrokken: M. Th. A. van Vliet naar Amsterdam; A. de Leeuw naar Hilver sum; G. van Maurik naar Utrecht; E. W. van Hoevelaken met gezin naar Frank rijk; B. S. Perry met gezin naar Ver. Staten van Amerika; M. Huijssoon naar Soest; C. P. Hessing naar Arnhem; A. H. Arends met gezin naar Ubbergen; F. G. Sleebos naar Amerongen; A. van der Linden naar Ede; P. H. Bekker naar Hil versum; J. de Jong naar Kesteren. AMERONGEN Ingekomen: M. F. Geurts van Utrecht; W. F. Pieterse van Amsterdam; J. van Viegen van Driebergen; G. van Noort- van Ommeren van Barneveld. Vertrokken: M. A. Hijdra naar Delft; K. Nannings naar Zeist. WEER EEN KERKDIENST M. i. v. zondag 6 september a.s. wordt er in de Herv. Kgrk van Overberg 's morgens weer één dienst gehouden en wel om 10 uur. De avonddienst begint normaal om 6.30 uur. VEENENDAAL Geboren: Evert z.v. E. Vos en J. A. de Man; Angela Carolina d.v. G. F. van de Haar en H. Bleijenberg; Jacobus Alex z.v. G. J. van den Berg en A. van Bennekom; Ingrid d.v. J. F. de Jong en J. M. van Leeuwen; Gijsbertus z.v. M. G. Kielder en W. M. Hagen; Cornelis z.v. J. Versteeg en J. Blotenburg; Teunis Mavinus z.v. J. van Beek en T. van den Heuvel; Harm Cornelis z.v. H. C. Kleefsman en E. W. B. Paulus; Michaël Emerentianus Hen- dricus Maria z.v. F. H. Vlasman en I. W. G. Brugman; Marinus z.v. M. van Zetten en J. van Dijk; Wilhelmina d.v. A. Klum- penaar en T. W. Bos; Seberdina Mertha Willemina Arendina d.v. R. van den Brandhof en A. ter Haar; Johanna Maria d.v. T. Hensen en J. van Baaren (geb. te Rhenen); Jan z.v. G. Bakker en G. Takken (geb. te Rhenen); Gijsberta Geertruida d.v. G. H. van der Meijden en M. van Dtfk (geb. te Rhenen); Jan Rudolf Hermanus z.v. D. J. Oosterbeek en W. Middelhoven (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: W. G. van de Weerdhof en J. van Geerenstein; J. van de Craats en J. C. Davelaar; H. van de Kraats en J. Gaasbeek: P. C. Boshoven en G. S. Valkenburg; G. van de Lagemaat en G. H. Beijer; A. van Tuil en A. J. Voorsluis; C. Hendriksen en A. van Kruistum; G. Gerritsen en B. van de Bovenkamp. Gehuwd: J. van de Pol en M. A. C. Drost; J. van Dijk en G. D. van Beek. Overleden: Gerrit Schoonderbeek, 57 jaar, echtg. van H. J. Beekhuizen (overl. te Arnhem); Evert van Asselt, 86 jaar, weduwn. van J. de Man (overl. te Rhenen); Albertus van den Bos, 53 jaar, echtg. van A. W. van Leeuwen (overl. te Rhenen); Frederika Antonetta Bijkerk, 53 jaar, echtg. van E. van Kooten (overl. te Ede Gld); Cornelis van den Bosch, 77 jaar, weduwn. van C. C. van Delft (overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Neeltje d.v. A. Keijman en J. J. van der Craats; Cornelis Marinus z.v. C. Rense en B. Hovestad; Jan z.v. G. M. Roseboom en C. van de Geer; Jan Rudolf Hermanus z.v. D. J. Oosterbeek en W. Middelhoven; Brunette d.v. D. G. Harde man en R. Dijkhuizen. Elders geboren: te Wageningen: Brand z.v. H. van Daalen en J. M. Teunissen. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: D. J. Geurts en J. de Jong; M. van Willigen en G. Remerie; G. Slotboom en B. G. H. Gijsberts. Overleden: Evert van Asselt oud 86 jaar, geh. gew. met J. de Man; Albertus van den Bos, oud 53 jaar, echtgen. van A. W. van Leeuwen; Gerrit van Druten, oud 69 jaar, geh. gew. met H. ter Haar. SCHERPENZEEL Geboren: Cornelis z.v. R. van Maanen en M. van Kempen; Mijndert z.v. M. Pon en A. Klaver; Walter J. z.v. W. K. Nenz W. van Ginkel; Annemyrte P. d.v. W. Langebach en G. H. Velsink; Erik z.v. B. D. Kaljee en N. Vonk. Elders geboren: Wilhelmina van Gent; Maria M. J. de Jong; Herman Veer. Gehuwd: H. Verkerk en W. Ederveen; B. Kamphorst en G. A. den Hartog. AMERONGEN Geboren: Janske d.v. W. D. Brinkman en J. Ariesen; Neeltje Francina d.v. G. J. van Toorn en J. Keiman; Brunette Jan- nie d.v. G. van den Bos en T. G. Andel. Ondertrouwd: H. van der Grond en C. Hendriksen. Gehuwd: K. W. Geelhoed en J. E. M. Hagenbeek. EDERVEEN Gehuwd: H. W. Drost en G. C. Reur- ling; J. H. Roos en M. E. Smit; C. Veenen daal en C. van Maanen. Overleden: Frederika A. Bijkerk, oud 54 jaar, echtgen. van E. van Kooten. VEENENDAAL Eiermarkt: Aanvoer 106.000 stuks. Prij zen van f 12,75 tot f 13,40 voor de grote eieren en van f 6,tot f 10,voor de kleine exemplaren. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: Aanvoer 30 stuks. Prijzen van f 52,tot f 70,per stuk. Handel traag. SCHERPENZEEL Eierenmarkt: Aanvoer 1.010.000. Prijzen f 12,75 tot f 13,50. Henneeieren f 8,tot f 12,Allen per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt: Aanvoer 200. Prijzen f 55, tot f 75,per stuk. Handel matig. VEENENDAAL Oude Kerk: 9.30 (H.A.) en 5 uur ds. A. Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 uur ds. P. de Jong (H.A.); 5 uur ds. A. Terlouw. Vredeskerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg (H.A.); 5 uur ds. P. de Jong. Sionskerk: 9.30 uur ds. A. Terlouw (H.A.); 7 uur ds. D. van den Berg. Bejaardencentrum: 7 uur ds. D. van den Berg. Veeneind: 3 uur ds. A. Terlouw; woens dag 9 september 7.30 uur ds. Van Die ren uit Ede. Dijkstraat: 2.45 uur ds. A. van Breugem van Achterberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Van Enk; 5 uur ds. Overduin. Geref. Kerk, Petrakerk: 9.30 uur ds. Overduin; 5 uur ds. Van Enk. Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Geref. Gem. Syn.. geb. Eltheto: 9.30 en 7 uur dhr. Hakkenberg; donderdag 10 september 7.30 uur ds. Verhoef van Barneveld. Geref. Gem. in Ncd., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 3 uur prof. Doekes van Kampen. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Vijzelaar. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Immink van Utrecht. R.K. Kerk, Willibrordkerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Kerk, Salvatorkerk: 7.30 en 9.30 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Wijdingssamen komst; 7.30 uur Verlossingssamen komst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds Westra; 6.30 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10 uur ds. Volten; 5 uur ds. v. d. Linden van De Bilt. Oud Geref. Gem.: 10 en 5 uur lees- dienst; donderdag 10 september 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. Timmer van Woerden; 5 uur dhr. v. Beusekom van Veenendaal. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur dhr. J. Vol kers van Lunteren. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. A. Ter louw van Veenendaal; 6 uur ds. v. d. Peut van Renswoude. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees- dienst. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; donderdag 10 september 7 uur ds. Wiltink van Doetinchem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Lievendael: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. van der Guchte van Wageningen. R. K. Kerk, Gasthuisstraat: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; vrijdag 11 september 7 uur ds. Toes. EDERVEEN Ned Herv. Kerk: 9.30 uur ds. I. Schip per van Ede; 7 uur ds. v. d. Heuvel van Ede. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst; woensdag 9 september 7.30 uur ds. v. d. Poel van Ede. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. v. d. Peut; 6.30 uur ds. W. Bouwsema van Wageningen. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- geberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.300 uur ds. J. T. Cazander (H.D.). Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. P. J. Mie- tes; maandag 8 uur ds. H. Raven. limonade of cola glazen helder dun geblazen glas, mooi model, koopjesprijs 6 voor nog eenmaal voor de te- leurgestelden. 6 schaaltjes van bijzonder mooie kwaliteit voor slechts handig model botervloot van slagvast plastic, diverse kleuren met doorzichtig deksel Speciale aanbieding Alleen dinsdag 8 sept. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal De afdeling Veenendaal van de textielarbeidersbond „Unitas" is de grootste in ons land. Wel wordt Vee nendaal steeds op de hielen gezeten door Nijverdal, maar met 1050 leden steekt Veenendaal er net bovenuit. Deze grote vereniging koos op 29 april j.l. een nieuwe voorzitter: Bertus Blankespoor, 41 jaar en al 25 jaar vakbondslid. Een specifiek verenigingsman. Zowel op kerkelijk als maatschappelijk terrein in de voorste gelederen. We laten verder de heer Blankespoor aan het woord: Op de vergadering waarin ik tot voorzitter werd gekozen ben ik wel geschrokken. U moet rekenen, het is een grote verantwoording een af deling van meer dan duizend leden, te moeten leiden. Maar ik meende dat ik me er toch niet aan onttrek ken kon. Zo ben ik niet. Ik ga de moeilijk heden niet uit de weg zegt de heer Blankespoor. Maar 't is wel een heel druk leven. Ik had nog verschillende functies op kerkelijk terrein, maar in overleg met onze predikant (ds. Overduin) heb ik dit werk neerge legd. Ik was o.m. lid van de zen dingscommissie van de commissie voor militairen en de evangelisatie commissie. Ik moest toen een keus maken want er moet toch ook nog tijd over blijven voor je gezin? En hoewel mijn vrouw er nooit iets van zei be greep ik wel dat het niet zo fijn is als je man iedere avond op stap is. Het werd dus vakbondswerk, maar dan ook voor de volle honderd pro cent. Sinds mijn zestiende jaar ben ik al lid van de vakbond en dan spe ciaal de christelijke vakbond. De heer Blankespoor, die magazijnchef is bij Hollandia Wolfabrieken zegt dat de samenwerking met de andere vakbonden opmerkelijk goed is. Op allerlei gebied komen we sa men. Alleen blijf ik stellen dat voor een christen ook een christelijke or ganisatie nodig is om al de maat schappelijke problemen in het licht van de Bijbel te kunnen toetsen. 3^et woerd ió aan: Sommigen denken hier anders over. Komen er maatschappelijke vragen ter tafel dan denken we in veel din gen precies gelijk, aldus de heer Blankespoor. Voor hen, die geen lid zijn van de vakbond heeft de voorzitter van Uni tas geen goed woord over. Ze willen wel meeprofiteren, zonder mee te betalen. Dacht u dat we zonder de vakbond de vrije zaterdag zouden hebben? Ik noem maar wat op. Hoe veel arbeidsvoorwaarden zijn er niet verbeterd? Maar een groot aantal arbeiders hier parasiteren op het werk van een ander. De heer Blankespoor drukt zich kernachtig uit. Mijn leven is strij den vindt hij. En dat doe ik als ik voel dat het doel waarvoor ik strijd goed is. Er zijn hier speciaal in Vee nendaal mensen die zich uit principe niet aansluiten. Hier kan ik enig res pect voor opbrengen, maar als er dan vruchten afgeworpen worden, zou het eerlijk zijn om die vruchten te weigeren. En dat doet men nu juist niet. Dat is wel zeer inconse quent vind ik. Hebt U nog zaken op het oog waar voor U zich als Voorzitter wilt inzetten zo vragen we de Voorzitter van „Uni tas". O, dat zijn er wel een handvol is het antwoord. De werknemers zouden beter gediend zijn met goede spaarregelingen, winstdelingen en meer vrije dagen, dan met loonsverhogingen zoals dit jaar gebeurde. Deze werden direct daarop door prijsstijgingen te nietgedaan. Naar mijn smaak is deze zgn. loonsverbetering geheel in 't wa ter gevallen. Op deze punten zijn we het allen in de vakbond eens evenals leden van andere bonden. Maar naar mijn mening is het zo dat ik als chris ten me heb te buigen voor Gods Woord en altijd moet nagaan wat zegt de Bij bel over de dingen van het sociale vlak. Hiervoor ben ik nog op de man- nenvereniging gebleven. Dat is nodig om mijn kennis te verrijken. Mijn grootste hobby is het lezen van verschillende boeken. Uiteraard vakli teratuur, maar ook wel ontspannings- boeken. Je moet bij blijven. Wat ge beurt er in Tilburg, Enschede in de textiel? Dat moet je ieder uur van de dag weten. Daarom houden we eenmaal in de 14 dagen een kadervergadering, waar al deze zaken besproken worden, zegt de heer Blankesproor. Ik erken dat de binding met de leden niet zo groot is als vroeger. Velen denken: Het gaat wel goed zonder mij, het bestuur knapt het wel op. Zodoende wordt al het werk op de schouders van een paar mensen gelegd. Of ik ambities heb om in de politiek te gaan? Nou, vooreerst niet. Wel ben ik van mening dat de gemeenteraad van Vee nendaal geen afspiegeling is van de bevolking, die voor 80% uit arbeiders bestaat. De werknemers zullen meer invloed moeten krijgen, vindt de heer Blankespoor. Men onderschat schrome lijk de verhoogde intelligentie van de arbeiders. Pers, radio t.v. deden hun invloed gelden en ik mag zeggen dat de arbeider van 1964 best weet waar de zaak om draait. We zijn met ons gebouw in de Eier- hal wel zeer slecht gehuisvest, vindt de heer Blankespoor. 't Is feitelijk een aanfluiting voor onze vereniging. Maar er bestaan plannen, die echter nog zeer vaag zijn, om een nieuw gebouw te stichten. Op langere ter mijn is een oplossing te verwachten. Ik zou graag wat meer aktiviteit in Veenendaal willen brengen. Ook nog verschillende dingen veranderen. Zo vind ik het zeer onjuist dat er tussen de werkgevers hier een compromis is gesloten, waardoor de werknemer niet van het ene naar het andere bedrijf kan overgaan. Wat blijft er dan van de zo geroemde vrijheid over? Neen, ik kan dit niet waarderen. Maar laten we hopen dat verschillende wensen in de toekomst vervuld worden. Meer woningbouw is ook nog zo'n wens van mij. De heer Blankespoor noemt de dingen bij de naam. Een voorzitter die geen saai beleid voert. Energiek en recht op het doel af. Met weinig vrije tijd. Alleen za terdagsmiddags kunt U mij op het sportterrein vinden. Dat is voor mij echt een ontspanning, zegt de voorzit ter van Unitas. Maar het meest ligt mij uiteraard mijn gezin aan het hart. Mijn vrouw en twee zoons willen vader ook wel eens thuis zien. Daarom zeg ik wel eens een afspraak af. Mijn gezin gaat te allen tijde voor Voor de rest zal ik mij zo goed mo gelijk inzetten voor de inderdaad ver antwoordelijke taak die ik in april op mij nam. En dat meent de heer Blankesproor net zo ernstig als hij de bovenomschreven regels meende. Zonder omwegen het probleem aan snijden. Dit is karakteristiek voor de vakbondsman Bertus Blankespoor. VEENENDAAL: Dr. II. Bisschop, Kerke- wijk 86, tel. 2776. Zuiderapotheek, Dr. Slot de Bruïne- plein 7, tel. 3714. Zusters groene Kruis: zr. A. C. Hubée. Kerkewijk 28, tel. 2307. Tevens dienst voor het kraamcentrum, b.g.g. 008. RHENEN: Dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. Apotheek De(js, op zondag geen dienst. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wage ningen. EDERVEEN. DE KLOMP. RENSWOUDE: Dr. ter Velde, Holleweg 4, Renswoude, tel. 450. ELST, AMERONGEN, LERSUM: Prak tijken Dr. Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en van Ommeren: Dr. v. d. Burg van Leersum, tel. (03434) 1388. SCHERPENZEEL: Dr. Pon, Hole voetplein, tel. (03497) 250. Maandag a.s. opent de fa. P. Hoek stra, die momenteel een broodbakke rs exploiteert in de Nic. Beetsstraat een filiaal in de Boslaan 85. De heer Hoekstra Sr. had zich in de loop der jaren gespecialiseerd op de broodbak kers» terwsl zijn zoon de heer Hoek stra Jr. zich op de banketbakkerij heeft geworpen. Bij verschillende zeer bekende ban ketzaken o.a. in Harderwijk en Ede ontving de heer Hoekstra een gespe cialiseerde opleiding in het vak. De fir ma Hoekstra heeft aan de Boslaan de zaak van de fa. Ariesen overgenomen. Als eerste begon de heer Hoekstra twee jaar geleden met een afhaaldienst voor de klanten, hetgeen een zeer goed onthaal vond in de drukbewoonde wijk rond de KI. Katerstraat, Sav. Lohman- straat enz. Hoewel dus a.s. maandag beide zaken gescheiden liggen zal men zowel in de Nic. Beetsstraat als aan de Boslaan de cliëntèle bedienen zowel met de pro- dukten brood als banket. De geheel verbouwde reparatie-in richting voor bromfietsen en rijwielen van de fa. Rein Veenendaal op de hoek van de Gortstraat wordt maandag a.s. in gebruik genomen. De sinds 1948 gevestigde rijwiel- en bromfietszaak van de heer Veenendaal had dringend deze uitbreiding nodig. De nieuwe reparatie-inrichting aan het Davidsplein heeft drie verdiepingen. Gelijkvloers is de reparatie-ruimte met een oppervlakte van 100 m2. In de kelder beneden is ruimte ge schapen voor het magazijn, terwijl op de bovenverdieping een fraai ingerichte showroom een groot aantal keurig ge sorteerde rijwielen worden getoond. Thans worden nog plannen gemaakt voor de uitbreiding van de winkel, die verbreed zal worden. Het pand Gort straat 4 zal gedeeltelijk bij de zaak van de fa. Veenendaal worden getrokken. Als al deze verbeteringen zijn uitge voerd zal deze zaak op het drukke punt hoek Gortstraat-Zandstraat het gehele straatbeeld op dit punt beheersen. HELICOPTER Om hun geldtransporten naar de pro vincie tegen overvallen van gangsters veilig te stellen zijn de directies van enige banken in Londen ertoe overge gaan helicopters in te schakelen. Alles stijging in prijs per maat. r HOOGSTRAAT 12, VEENENDAAL TELEFOON 2627 Kerkewijk 57 Veenendaal In onze afdeling RONDBREIERIJ hebben wij nog mogelijkheid tot plaatsing van Kandidaten dienen 23-35 jaar oud te zijn. We bieden een zeer zelfstandige werkkring met goede ontplooiings mogelijkheden. Sollicitaties dagelijks aan bovenstaand adres. voor beter* uurwerken met ervaring zoekt een betrekking als ONDER- HOUDSMAN in bedrijf of bij instelling. Is bekend met eenvoudig metselwerk en genegen ook andere werkzaamheden mede te verrichten. Goede referen ties. Brieven onder nr. 3474 a. het bur. van dit blad. Voordelige aanbieding in ANTON ACHTERBERG Veenendaal-zuid Door vroegtijdige inkoop kunt U nu nog profiteren van de zomerprijzen der wollen dekens. Wij hebben een enor me sortering. Zuiver wollen „Didas"-dekens in rood, blauw en moderne donkere ruiten 150 x 220 43,50 en 180 x 220 53,50 Aa-Be en Leidsche wollen dekens. Prachtige autoplaids voor 13,95 en de mooiste terlenka bedspreien met nylon stof, 2 pers. 44,50. ÊM VEENEh VEENENDAAL - TEL. 2686 Hoogstraat 26

De Vallei | 1964 | | pagina 2